RIJS Svt r Ons Ie Kamerlid Mr H. v. Riel De liberaal in staten en raad. Soest voor dertig jaar. BURGERLIJKE STAND - de kleur voor heren S0ESTERBERG TWEEDE BLAD BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool Mixed Hockey Club. BRANDWEER TELEF. 333 3 B.D.C.-handbal. Missionaire Symposion in St. Jan. Politie telefoon 4444 en 4445 spreekt vrijdagavond, 27 oktober a.s., om 8 uur, in het Oranje-Hotel over Belangstellenden zijn welkom „Vrouwen, gij die uw oordeel over Ibsens „Brand" uitspreekt met „snoe zig", ook gij hebt de doodskus ont vangen, al ziet gij er vol leven en ge zondheid uit", is het sombere oordeel van een man die blijkbaar wat tegen Ibsens en diens toneelstuk „Brand" had. Vele schrijvers van ingezonden stuk ken vonden het dertig jaar geleden nodig dit in rijmvorm te doen, waarbij zij waarschijnlijk zelf van oordeel wa ren dat ze gedichten inzonden en geen rijmelarijen. Een schoon verhaal over de Soester winketers begon als volgt „Ha, die Soester winkelieren, dat zijn kerels, welverstaan, die zich niet door de misère uit het veld toch laten slaan". De rest is met de woorden „Koopt in Soest" heel snel samen te vatten. Bij de arbeidsbeurs stonden 188 werklozen ingeschreven. Van hen wa ren er 80 in de werkverschaffing. Er was dertig jaar geleden in Soest een toneelvereniging, die „De Room- sche Garde" heette. In het Ludgardus- gebouw voerde deze club enige toneel stukken op met vreemde titels„Jo- chem Strumpel of koning Herodes on der de studenten" en „Er loopt een streepje door". Biljarten is een mannensport, maar dertig jaar geleden kwam mej. Zus Schrier naar Soest om te spelen tegen de heer H. W. Ran, die echt wel met de keu overweg kon. Zij moest 500 ca ramboles maken en hij slechts 150. De heer Ran stond op 119 toen Zus Schrier de 500ste carambole maakte. Haar hoogste serie was 67. Op een avond bevond zich een vrouw in een tuin aan de Van Weede- straat. Zij vroeg de eigenaar of hij het goed vond dat zij onder een struik sliep. Deze waarschuwde de politie en men ging op zoek naar de vtouw, die intussen uit de tuin verdwenen was. Men trof haar aan op de Koninginne- laan. Zij had een beste borrel op en werd opgeborgen. Onderzoek wees uit dat de schone slaapster een zwervende juffrouw uit Enschede was, die nog enige celstraf tegoed had wegens open bare dronkenschap. Een Soester man had het ook met de jenever te kwaad gehad en in Amersfoort kwakte hij met zijn fiets voor een bus neer. De chauffeur was zo vriendelijk tijdig te stoppen, zodat de man de gelegenheid had enige we ken later van de kantonrechter te ho ren dat hij 40,mocht betalen of 10 dagen in de kerker doorbrengen. Werklozen hielden ook wel van een borrel en de politie moest op volle sterkte uitrukken toen bleek dat drie van deze heren slaags geraakt waren met drie nuchtere mannen die geen werk hadden. Er werden zeer doffe dreunen uitgedeeld onder het goedkeu rend oog van een talrijk publiek. De politie trad fors op en sleurde de drie vrolijke klanten naar de cel. Zij had- en zich aan veel jenever tegoed ge daan, maar betalen was er niet bij, want werklozen hebben geen geld. Een dame ging naar een huis op Nieuwerhoek, belde aan en vroeg de heer des huizes te spreken. Zij ont ving de mededeling dat hij haar niet kon ontvangen en dat maakte haar zo kwaad dat zij met een gTote klinker een ruit ingooide. De politie nam haar mee en op het bureau kreeg zij de ge- legenheid wat tot kalmte te komen. Weer kwamen werklozen in het nieuws toen vier mannen hun uitke ring niet naar moeder de vrouw brach ten, maar per auto de Soester café's langs gingen om zich te laten vollo pen en lastig te worden. Ook deze lie den kwamen in de cel terecht. Twee beroemde films werden aan gekondigd in een advertentie. „Lief desexpresse" met Joseph Schmidt en de oerwoudfilm „Trader Horn". De K.L.M. ging wekelijks op Batavia vliegen en ook in de Soester Courant werd meegedeeld dat de vliegtuigen iedere donderdagmorgen van Schiphol vertrokken. Drie stropers gingen in het holst van de nacht op pad. Niet in Soest, maar in Echt. Zij kwamen niet terug Met de herfst is ook het paddestoelentijdperk weer begonnen en dat betekent voor de zoekers tevens opgepast. Deze dames zouden wel willen happen, in de melanopus spuamosus en de polyporus sulfureus, maar dat is gevaarlijk. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 24 OKTOBER 1961. Ui es Gedipl. A.B.A.N.-Instrncteur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. GEBORENJohannes Gijsbertus, zoon van J. J. de Ruig en G. M. J. Horst, Oude Utrechtseweg 54. Walter, zoon van H. de Bree en T. Smit, Stadhou derslaan 49. Maria Theresia, dochter van B. W. Pel en A. H. de Vries, Burg. Penstraat 22, Baarn. Michael, zoon van R. Joosten en W. E. R. Gillot, Kru- gerlaan 2, Baarn. Cornelis, zoon van C. Fonteijn en M. L. Haex, Braamweg 73. Margaretha Magdalena, dochter van K. F. Schweers en M. Th. S. Mae- monah, Amersfoortsestraat 91. ONDERTROUWD Lambertus Adrianus Zeggelaar, 2e Weteringpad 4a en Dieuwke Maria van der Zweep, Hil- versumseweg 10, Laren N.H. GEHUWD Johannes Gerardus Tol boom, Spoorstraat 9 en Maria Gijsber- ta Hilhorst, Nieuweweg 32. Anto- nius Wilhelmus Schoonderbeek, Holle- weg 9, Hoogland en Johanna Wilhel- mina van Burgsteden, Peter van den Breemerweg 17. Johannes Herman van den Broek, Heideweg 54 en Pe- tronella Cornelia van den Bedum, To renstraat 2a. Pieter de Heus, Aca cialaan 18, Putten en Sophia Frederika de Vries, Soesterbergsestraat 92. Gijsbertus Wisselo, Troelstrastraat 5 en Josephine Albers, Troelstrastraat 5. Jacobus van Nimwegen, Vredehofstraat 28 en Johanna Aleida van de Goede, Kerkpad Z.Z. 21. Lenox Marshal Da niels, Stonewall, Oklahoma (U.S.A.) en Johanna Maria van Deuveren, Kerk straat 24. Rudolph van der Blom, Troelstrastraat 62 en Carolina Elisa- beth Adriana Wijnhoff, Koninginnelaan 78A. OVERLEDEN John Lodewijk de Vries, 54 jaar, gehuwd met D. Zuiderbaan, Simon Hoogewerfstraat 33, Hilversum. Gerrit van Kleef, 82 jaar, gehuwd met L. van der Hoeven, Van Weedestr. 58. Jacob van Beek, 41 jaar, gehuwd met C. M. van der Flier, Meidoornweg 13 Aart Bakker, 72 jaar, weduwnaar van G. Bouwmeester, Lange Brinkweg 5 Adrianus van Rossum, 60 jaar, Steen fabriek A 51, Haaften. Heren Soest 1S.C.H.C. 3, 0-3. De Soester heren hebben het tegen koploper S.C.H.C. niet kunnen bolwer ken. De geroutineerde Bilthovenaren waren meestal nét even sneller. Hun tempo juist wat hoger. Een onfortuin lijke Bilthovenspeler moest na een bot sing met rechtback Castricum het veld ruimen wegens 'n blessure. Erik Holdt- greve was bereid de opengevallen plaats in te nemen en heeft de toch altijd moeilijke taak - te spelen tegen eigen clubgenoten - sportief volbracht. De Soester middellinie voldeed nog het best. Spil Stroband, energiek maar soms iets onbesuisd, Hans Marcella met veel uithoudingsvermogen en Hans van Es, wat kalmer, maar met overleg spe lend. len van Rob Wesselingh wegens een knieblessure, speelde Soest grotendeels met 10 man. In de achterhoede vielen af en toe gevaarlijke hiaten, ondanks goed spel van John Corsmit. Be Fair 10Soest 4, 0-6. Een ietwat laatdunkende opmerking in het jaarverslag van de H.M.C., dat „he ren 4 ook een wedstrijd won" heeft de heren kennelijk geïnspireerd tot goede verrichtingen, want zondag werd Be Fair 10 door een in topvorm spelend Soest 4 onder de voet gelopen. Zes goedgekeurde doelpunten, en evenzove- le afgekeurde bewijzen de overmacht van de Soester veteranen. Het eerste doelpunt werd gemaakt uit een straf- corner, het tweede was van Jac. de Haan. K. Dobben en tenniskampioen Grijs - al of nie'c met een fijn haarstreepje - zal deze herfst en winter veel worden gedragen. P. van den Brul stelde met veel zorg een collectie costuums samen in deze correcte kleur. Het resultaat? Enthousiaste kopers! Bent U ook op zoek naar zo'n modern costuum? Loop dan eens bij ons binnen en U hebt het gevonden. f. 138.-tot f. 245.- HILVERSUM - KERK8RINK er. de politie ging op zoek. Er werd in de bossen een graf gevonden, waarin de lijken van de drie mannen, die dood geschoten waren. Vishandelaren wisten blijkbaar der tig jaar geleden ook wel met jenever weg en een Spakenburger kwam dit in Soest tonen. Hij werd opgeborgen om zijn roes uit te slapen. Hij werd laat op de avond wakker en verzocht naar huis te mogen gaan, want anders zou hij slaande ruzie met zijn vrouw krij gen. Een goedwillend agent liet hem gaan, maar een uur later zat hij weer in de cel. Men had hem op de Molen straat gevonden, waar hij in de regen lag te slapen, Schaerweijde 5Soest 2, 2-2. Het tweede elftal heeft altijd een tijd je nodig om warm te lopen. Bij de rust was het 1-0, welke voorsprong Schaer weijde nog vergrootte tot 2-0. Toen waren captain F. Spaink en zijn man nen op temperatuur en speelden zon der uitzondering een goede partij. Ed- dy Klein Nagelvoort maakte het eerste tegenpunt uit een strafcorner, Dick Eysink zorgde voor de gelijkmaker. Rechtshalf Tjeerd van Weering speel de prima en invaller Bert Vriens toon de ook in dit milieu zijn mannetje te staan. Soest 3Voordaan 3, 0-4. Geen wedstrijd om over naar huis te schrijven. Kansen waren er wel, maar ze werden niet benut. Door het uitval- Van Breukelen maakten er 4-0 van. Na de rust nogmaals een doelpunt van De Haan en weer een van Van Breukelen, die met deze wedstrijd een uitstekend debuut maakte. Schuchtere pogingen om een tegenpunt te scoren werden door Du Mee en G. Hinderdael in de kiem gesmoord. Dames. Gooi 3Soest 1, 1-4. Onmiddellijk na het begin scoorde Gooi uit de eerste aanval een doelpunt. Het antwoord liet echter niet lang op zich wachten en uit een crosspass van Cher- rij van Ee maakte Cocky de Beurs een tegenpunt, met een strak schot vlak langs de linker paal. Cocky voegde voor de rust hier nog twee soortgelijke doel punten aan toe. Na de thee was het Stans Hoppenbrouwers, die uit 'n voor zet van Irmy Espeet de keepster pas seerde. H.I.C. 4—Soest 2, 0-10. Schuttersfeest bij dames 2. De score werd geopend door H.I.C. met een bal in eigen doel. De dames zwoegden ver der op een zeer moeilijk veld met twee ongelijke helften. Het eerste door Soest zelf gemaakte doelpunt was van Ada Appelboom. Na de rust kwamen de Soester meisjes, nu spelend op de „grote helft" van het .veld, pas goed los en maakten nog liefst 8 doelpun ten Saskia Jiskoot (1), Joke Roelofs (1), Hetty Spoorenberg (3) en nog 3 van de uitstekend spelende Ada Appelboom. Soest 3Schaerweijde 4, 10-0. Om niet onder te doen voor de meis jes van 2 maakten de Soest 3-dames ook maar tien doelpunten, waar de hele voorhoede haar deel aan had. Zeer goed speelden Lytka Gouverne en Helmi Spoorenberg. In de tweede helft kwa men de Zeister dames nauwelijks meer op de „vijandelijke" helft en als dit toch gebeurde, maakten Barry Warradijn en Mieke Olma snel een einde aan de Zeister illusies. Het eerste damesteam van B.D.C. heeft in de eerste helft tegen het eerste team van Amersfoort uitstekend gespeeld en Nanda Daselaar (3 x) zorgde met Truus Roest (2 x) voor voldoende doelpunten om de overwinning te kunnen behalen. Het werd echter een 5-6-nederlaag om dat de B.D.C.-dames het niet eens wa ren over de dekking van de sterke Amersfoortse middenvoor. Het gevolg was dat drie B.D.C.-dames deze speel sters dekten, zodat de andere voorhoe despeelsters van Amersfoort te veel vrijheid van beweging kregen en voor de overwinning konden zorgen. Het tweede damesteam verloor met 3-5 van A.A.V. De heren deden het veel beter en zij wonnen met 11-5 van H.H.C. 2. Van der Mast scoorde zes doelpunten, Van der Valk en Surstedt ieder twee en Van Velzen zorgde voor de elfde goal. Het eerste dames-junioresteam won met 3-2 van Blaricum, het derde won met 6-5 van Achilles 2. De juniores van de heren verloren met 2-4 van Fidelitas en de aspiranten-jongens wonnen met 10-4 van Attila 2. Aspiranten-dames 1 moest de uitwedstrijd tegen V.B.O. te Neder- horst den Berg vriendschappelijk spe len omdat de scheidsrechter weggeble ven was. Het werd een 2-0-overwin- ning. In 't kader van 't vijftigjarig bestaan van 't Nederlandse S.V.D. werd in het missiehuis ,,St. Jan" aan de Amersfoort sestraat te Soesterberg een missionair symposion georganiseerd over de situa tie van missionerende orden en kon- gregaties. Het algemeen thema over deze instituten in het huidige missio naire bestel werd in een drietal lezin gen van 11 uur 's morgens tot 5 uur 's middags uitgewerkt. De eerste spreker was dr Ant. Freitag S.V.D. over de missionerende instituten en het wereldmissiepersoneel. Discussie leider was dr G. van Rijsbergen C.M. Dr J. Buys S.V.D. hoofdredacteur van „De Katholieke Missiën" sprak over de gewijzigde positie van genoemde in stituten in de hedendaagse missionering, door de sterke groei van het aantal landeigen geestelijken en bisschoppen, waardoor de uitheemse missionaris naar het tweede plan wordt gedrongen. Dis cussieleider was dr E. Loffeld C.S.S.P. De derde inleiding op dit symposion werd gehouden door drs Th Steltenpool over de missionarisopleiding die gericht is op de eisen welke aan de missionaris van vandaag gesteld worden, gezien de situatie in de missioneringsgebieden. Als discussieleider trad bij deze laat ste inleiding op drs P. M. J. de Ruy- ter W.P. Om bij hun vijftigjarig bestaan de missionering een bijzondere impuls te geven, hebben de missionarissen S.V.D. dit jubileum aangegrepen voor de stichting van een centrum „Kontakt der Kontinenten", dat gevestigd is in 't Missiehuis S.V.D. te Soesterberg. Dit Centrum wil het gehele Nederlandse volk voorlichting geven over de kon tinenten en hun problemen. Bovendien wil het een opleidingscentrale zijn van toekomstige missionarissen, vooral van de leken onder hen. Met alle kerkgenootschappen in Ne derland wil het Centrum „Kontakt der Kontinenten" naar punten zoeken van gemeenschappelijke belangstelling voor kontinenten en hoopt daarmee de kon- tacten tussen de katholieken en andere kerkgenootschappen te stimuleren. Soortgelijke centra hebben de missiona- risen S.V.D. reeds in Wenen, München en Münster.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5