V 7n S/ïiiHc/en^riiê §Jw adres voor stoffen JEUGD. VELOURS. lederen en plastic tassen byoux uit binnen- en buitenland. Plaatsvervangend lid schoonheidcomrnissie» B.D.C. clubgebouw. Tweede gebouw Ned. Protestantenbond. Wed. Vrouwen ESectr. Ver. Wederzijdse trouw. Vijf jaar biljarten- vereniging K.W.S. W 'h' S O E S T E R KUNSTHANDEL Burg. Grothestraat 16 Telefoon 2464 Verkoop Simplicity patronen SOESTER KUNSTHANDEL o.a tweeds, wevenit, alpaca, mouseline en wollen Ploeg. De nieuwste reeds vanaf 9,75 t.e.m. 75, Een grote collectie Ook een grote sortering klassieke en mo derne kunstnijverheids-artikelen. Zie onze etalage. De leden van de schoonheidscommissie hebben zitting voor de tijd van drie jaar. Op 1 januari 1962 is de heer H. A. Pothoven te Amersfoort aan de beurt van aftreden. Zijn plaats zal worden ingenomen door de heer W. Hamdorff te Laren, die thans plaatsvervangend lid is. Voor de benoeming van een plaatsvervangend lid heeft het college van B. en W. de volgende voordracht aangeboden 1. H. A. Pothoven te Amersfoort. 2. KI. v. d. Berg te Naar- den. B.D.C. is in de nieuwe competitie niet zo best gestart wat het spel betreft, maar wel met de akkomodatie, want de nieuwe terreinen aan de Bosstraat zijn juweeltjes. Op het ogenblik is het nog behelpen wat de kleedruimte betreft, maar aannemersbedrijf H. W. van Asch is druk bezig met de bouw van het clublokaal van dertig bij tien meter, dat dit jaar klaar zal komen. Dan zullen zes kleedlokalen met douches een keu ken en een kantine ter beschikking staan. Het gebouw wordt opgetrokken uit gressteen en krijgt twee ingangen. Thans wordt gebruikt gemaakt van een directiekeet en een wagen, een wat pri mitief gedoe waaraan spoedig een eind gekomen zal zijn. Dan heeft B.D.C. een bijzonder mooi clublokaal en als het dan wat beter in de competitie gaat dan blijft er weinig te wensen over. In 1925 kreeg de Nederlandse Protes tantenbond Soest - die vorige week het 40-jarig bestaan vierde - een eigen ge bouw in de Rembrandtlaan en bij het 35-jarig bestaan waren er reeds plan nen te komen tot het stichten van een tweede gebouw, dat in Soest-Zuid moet komen. Kort voor de viering van het 40-jarig bestaan is het definitieve be sluit genomen op de hoek van de Bunt- weg en de Schoutenkampweg een klein gebouw te laten neerzetten, ten dienste van het jeugdwerk, de catechisaties, zondagsschool, gemeenteavonden en kerkdiensten. De actie tot stichting van dit gebouw begon reeds vijf jaar gele den en inmiddels is de grond allang aangekocht. Het bouwfonds groeide tot meer dan 40.000,maar men moet aannemen dat de 'totale kosten voor bouw, inrichting en onvoorziene uitga ven 65.000,zullen bedragen. Het bestuur van N.P.B. heeft van de leden machtiging ontvangen stappen te on dernemen die de plannen werkelijkheid doen worden. Dit ondanks het feit dat er leden zijn, die zich enige zorg ma ken over deze plannen, omdat zij de r LTT V JWtr m Z4CM0UR^ Ü51 AMERSFOORT „Onze jeugd geeft de voorkeur aan luxe, zij bezit slechte manieren, heeft geen respect voor het gezag der ou ders. De kinderen van tegenwoordig zijn tyrannen. Zij staan niet op, wan neer anderen binnenkomen, zij spreken het tegen ook wanneer hun iets ge vraagd wordt, gunnen zich nauwelijks de tijd om te eten en zijn een plaag voor hun leraren Dat klinkt ons allemaal nogal bekend in de oren. Het is dagelijks te lezen in opvoedkundige boeken en wijsneuze- rige rubriekjes, denkt U. Laten wij U daarom even uit de droom helpen. Het citaat is van de Griekse wijsgeer Socrates en die leefde van 469 tot 399 vóór Chr. Het leert ons, dat in alle tijden de jeugd ongezeggelijk, eigenwijs en in beweging was. Het leert ook, dat er altijd weer ouderen uit voortkomen, die op hun beurt hun kinderen een plaag vinden. Er is niets nieuws onder de zon met de nozems en de jeugdcriminaliteit. We behoeven heus niet te zoeken naar mo derne aanpak of andere psychologische normen. Socrates en zijn tijdgenoten gaven de ongehoorzamen een pak voor de broek. Er is geen enkele reden om dat nu te laten. mening toegedaan zijn dat de groei van de Nederlandse Protestantenbond te ge ring is om het neerzettten van een tweede gebouw te rechtvaardigen. Zij die voorstander van de bouw zijn me nen echter dat Soest te groot is om met één gebouw te kunnen volstaan. De toekomst zal leren of de optimisten gelijk hebben, of mogelijk de pessimis ten, die de mening zijn toegedaan dat de Nederlandse Protestanten Bond te Soest de gelden voor de exploitatie van twee gebouwen niet zal kunnen opbrengen. Al te pessimistisch behoeft men echter niet te zijn, want de N.P.B.- Soest heeft in de afgelopen 40 jaren vele moeilijke periodes gekend en toch is alles altijd prima voor elkaar ge komen. Dat moet ook nu mogelijk zijn. De afdeling Eemland van de Ned. Vrou- wen-Electriciteitsvereniging organiseert morgenmiddag, woensdag 25 oktober, een forummiddag in de zaal van het Gereformeerd Centrum, Amalialaan, hoek Oude Utrechtse weg te Baarn. Het forum zal bestaan uit mevr. A. v. d. Berg-van Breukelen, hoofd van de huishoudelijke voorlichtingsdienst te Utrecht, drie N.V.E.V.-huisvrouwen, de heer A. Mol, lid van de Kamer van Koophandel, en H. Schoemaker, expert op electriciteitsgebied, radio en televisie. Op woensdag 22 november zal door het Nederlands Katoeninstituut een middag in gebouw Credo verzorgd worden. Mej. Voorsteegh zal een causerie hou den en er worden films gedraaid. Op woensdag 13 december de traditionele kook- en bakdemonstratie, welke ieder jaar voor de feestdagen in de P.U.E.M.- leerkeuken te Utrecht gehouden wordt. Op woensdag 20 december zal de ver eniging het kerstfeest vieren. Vijf jaar geleden bezochten wij de heer J. v. d. Breul, Birkstraat 78, omdat hij een uniek jubileum vierde. Hij was 40 jaar als tuinbaas in dienst geweest van wijlen jhr. dr. P. J. H. Roël en van diens echtgenote, thans nog in leven, en woonachtig aan de Bartolottilaan. Nu we vijf jaar verder zijn heeft een nieuw bezoek uitgewezen dat de heer v. d. Breul nog steeds in dienst is bij mevr. Roëll, maar het laatste half jaar niet heeft kunnen werken omdat zijn vrouw ziek werd. Gelukkig ziet het er naar uit dat het werk hervat zal kun nen worden en dat de heer Van Breul zijn voornemen - vijftig jaar tuinbaas bij de familie Roëll te zijn - zal kun nen uitvoeren. Dat is mogelijk, want hij denkt er niet aan ontslag te ne men, evenmin als mevr. Roëll het voor nemen heeft hem ontslag aan te zeg gen, hoewel er van werken in de laat ste maanden niets gekomen is. Althans niet op de Bartolottilaan. Op 1 november 1916 ruilde de heer v. d. Breul het vak-machine-bankwerken voor een betrekking bij jhr. dr. P. J. H. Roëll. Hij kreeg het huis ter be schikking waarin hij thans nog woont. In die tijd zag alles er echter anders uit dan nu. Het Vosseveld, een boer derij met een groot stuk grond was het eigendom van de heer Roëll en de heer v. d. Breul was hier als tuinbaas werk zaam. Zijn werkgever woonde in Utrecht, waar hij een consultatiebureau had. De boerderij werd afgebroken en er zou een villa gebouwd worden, maar het liep anders dan de plannen waren en de tuinbaas werd van 1922 tot 1927 huisknecht in Utrecht tot zijn werk gever benoemd werd tot directeur-ge neesheer van „Zonnegloren". Toen viel er weer genoeg als tuinbaas te doen en hele woesternijen moesten aan de Soes- terbergsestraat opgeruimd worden. In 1940 werd jhr. dr. Roëll als direc teur van „Zonnegloren" gepensioneerd en hij liet een huis bouwen aan de Bar tolottilaan. Ook hier woeste grond, welke door de heer v. d. Breul in cul tuur gebracht werd. In 1948. overleed jhr Roëll en zijn echtgenote betrok een kleiner huis, eveneens aan de Bartolottilaan. Hieraan besteedde de heer v. d. Breul zijn zorg tot voor een half jaar, maar hij hoopt weer spoedig zijn werk tenvolle te kun nen verrichten, want met zijn 75 jaren acht hij zich nog jong genoeg om flink wat werk te verzetten. Als hij zo kras blijft, dan zal hij inderdaad over vijf jaar zijn 50-jarig jubileum als tuin baas kunnen vieren. In 1955 kwam er in Soest een „Kleine Witte" op de hoek van de Middel wijkstraat en de Molenstraat en ruim een jaar later, op 1 november 1956, nu vijf jaar geleden, kreeg dit restaurant de biljartvereniging „Kleine Witte Soest" als vaste bespeelster van het biljart. De vereniging werd opgericht op initiatief van de heer F. v. d. Berg, de eerste voorzitter, die naar Utrecht vertrok en zijn functie overdroeg aan de heer P. Spruit, die later door de heer P. Riemens als voorzitter opgevolgd werd. Van de leden die op de eerste dag deel uitmaakten van de vereniging zijn al leen nog de heren A. van Opstal - tot voor kort wedstrijdleider - en P. van Asch over. De heer Van Opstal is thans secretaris, de heer P. van Asch pen ningmeester, de heer J. Tool wedstrijd leider en de heren J. Riemens en T. Corbé completeren het bestuur. Het eerste jaar werden slechts onder- individuele wedstrijden in de vijfde klasse. Hij werd kampioen van het dis trict, behaalde eveneens het geweste lijk kampioenschap en werd vierde van de zes deelnemers die om de landstitel streden. De heer J. Riemens werd kam pioen van de tweede klas. In de laatste wedstrijd om het gewestelijke kampi oenschap faalde hij echter. In het seizoen 1959-1960 werd het eer ste team opnieuw kampioen, wederom met de spelers Riemens, v. d. Berg en Van Opstal. Er werd in november in de competitie gestart en reeds in janu ari werd het kampioenschap met een grote voorsprong behaald. Het tweede moest echter met een vierde plaats ge noegen nemen. In 't seizoen 1960-1961 werd 't tweede team kampioen met de heren J. Hars kamp, T. Corbé, P. Spruit, J. Meereveld en J. Tool. De heer Corbé werd tweede bij de wedstrijden om het individueel kampioenschap van de vijfde klasse en hij promoveerde naar de vierde. Vori ge week heeft hij deelgenomen aan de wedstrijden om het individueel kam- Mohair is „en voque!" Deze herfst en winter zult U veel mantels van mohair zien dragen. U voelt zich beslist behaaglijk in zo'n moderne flatteuze mantel van multi- color-mohair. De ruimvallen- de rug en de royale bisam- kraag geven extra chic aan deze mantel. In de herfst tinten: groen, bruin en olijf. f. 145.- KERKBRINK 15-17 HILVERSUM KftPSRLON STttHHOFFSTR .53 - TCL.2MZ SOEST minder goed spelen. Zo gaat men al biljartend door Nederland. Er wordt gestart in Soest en wie het eerst in Soest terug is krijgt de eerste prijs en een zoen van een dame die bij het winnen van een ronde hoort. Al biljartend gaat men over de afsluit dijk, door Friesland, Groningen, Dren te, een stukje Duitsland, een stukje België, de zuidelijke provincies en via Den Haag naar Soest terug. Het eerste lustrum zal intiem gevierd worden. Het wordt een feestavond voor de leden en op deze avond zullen de prijzen van de vierde Ronde van Ne derland uitgereikt worden. linge wedstrijden gespeeld om het moy enne vast te stellen. Op 1 september 1957 werd de vereniging lid van de Ko ninklijke Nederlandse Biljartbond en bij het district Eemland werd deelge nomen aan de competitie. In het sei zoen 1957-1958 werden twee teams der de in de competitie. Het eerste moest een beslissingswedstrijd om de tweede plaats tegen Zomerlust uit Voorthuizen spelen en deze partijen leverden niet de winst op die nodig was voor deze zeer eervolle plaats. In het seizoen 1958-1959 werd het eer ste team met F. v. d. Berg, J. Riemens, en A. van Opstal kampioen. Het twee de bezette de tweede plaats met P. van Asch, R. van Asch, J. v. d. Eijnden en C. van Hengstum. De heer J. Harskamp had succes bij pioenschap vierde klasse. Hij werd zes de omdat het geluk hem totaal in de steek liet. De heer J. Riemens zal bin nenkort deelnemen aan de voorwed strijden voor het tournooi om het in dividueel kampioenschap van de eerste klasse en de heren Corbé en Riemens komen uit in de wedstrijden om het individueel kampioenschap bandstoten. De vereniging - die thans 12 leden heeft - zal met drie teams in de com petitie uitkomen. Deze teams zijn nog niet samengesteld. Niet alleen wielrijders kennen een Ron de van Nederland, maar ook de biljar ters van K.W.S.die ieder jaar deze ronde biljarten. Voor iedere carambole wordt een aantal meters toegewezen. Leden met een hoog gemiddelde krij gen uiteraard minder meters dan zij die Velours is een stof waarvan de Chine zen voor het begin van onze jaartelling reeds de techniek kenden om het te weven, een techniek die door solda ten van Alexander de Grote naar Per- zië werd gebracht en door de Romeinse legers vandaar weer naar Europa. Daniël Havart, een Hugenoot, die na de herroeping van het Edict van Nan- tes in 1685 naar Nederland vluchtte, vestigde in Utrecht een veloursfabriek. Velours, dat de eeuwen trotseerde en dat nu onder het merk Velours Doree wordt vervaardigd. Er is een keuze uit meer dan 100 ver schillende kleuren, doch ook uit ver schillende kwaliteiten en variaties. Het eeuwenoude velours is kwalitatief ge bleven, maar wat de kleuren betreft heeft het een totale vernieuwing on dergaan. Het is een stof van alle tijden en voor alle huizen, een stof met karak ter. Het najaar stelt weer geheel andere eisen aan onze garderobe dan de zon nige jaargetijden. Het is in deze tijd, dat we eigenlijk van huidje gaan ver wisselen. Hebben we de laatste maan den luchtige, vrolijke stofjes gedragen, nu gaan we over tot de wat warmere stoffen en de wat minder luchtige mo dellen. De zomerspullen gaan in de kast en we kijken wat er nog van het vo rige jaar te gebruiken is. Ongetwijfeld is daar nog het een en ander bij, maar er zullen toch ook in verband met de gewijzigde mode, de nodige nieuwighe den bij moeten komen. Natuurlijk hebben wij ons inmiddels van de nieuwe mode op de hoogte ge steld door het bezoeken van mode shows of door het bekijken van nieuwe modebladen. Aan de hand van onze wetenschap zullen we nu in staat zijn ons van nieuwe modieuze modelletjes te voorzien. Vooral, waar het een mooie uitgaans- japon betreft, zullen we eisen aan de stijl van de japon stellen. Wat denkt u van het juweel van fluweel dat we op onze illustratie tonen Deze japon werd vervaardigd van een soort zeegroen fluweel, waarin asy- metrisch kleine zwarte vlekjes voor komen, die een bijzonder apart ca chet aan deze japon geven. Om de aan dacht niet van die stof af te leiden, is het model verder eenvoudig doch sjiek gehouden. Op een gladde rok van de nieuwe lengte zien we een lijfje met een overslag, waaronder een befje van dezelfde stof. De overslag is sierlijk gedrapeerd. Voorts heeft dit model vrij nauwe driekwart mouwen. Gecomple teerd met een fraaie korte halsketting en zwarte handschoenen, ontstaat een zeer charmant geheel. Velen van ons zullen ongetwijfeld zo'n pracht japon willen bezitten. In het betere genre vinden we dergelijke japonnen te kust en te keur en.... eentje moeten we er toch zeker in onze garderobe hebben

Soester Courant | 1961 | | pagina 6