itoJgwe WAfiufeelmit Geen huurverhoging als de huurder het pand opknapte BURGERLIJKE STAND Krabbels van Knelis. BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschoo] VOOR HET Ï&ZAÏPSIBIL Bijeenkomst N.C.V.B. Soest-Zuid. S.E.C. speelde vriendschappelijk. Vrouwengroep V.V.D. Olympia Volleybal. Biljarten derde klasse. Biggen- en Eiermarkt. Wedstrijden van Shot. S.V.V. Volleybal. SALON KOPPEL Bijeenkomst A.B.T.B. TWEEDE BLAD Lag het oorspronkelijk in de bedoeling een nieuwe huurverhoging per 1 april 1962 in te voeren, thans ligt het in het voornemen van de regering de eerste van een drietal verhogingen te laten ingaan op 1 juli 1962, dus tegelijk met de in uitzicht gestelde verlaging van inkosten- en loonbelasting. De eerste verhoging van 10 °/o in eerste gemeente-klasse, 11 °/o in de tweede en derde klasse en 12 °/o in vierde en vijf de klasse gemeenten zal dan gevolgd worden door gelijke verhogingen in 1964 en 1966. Vrijwel alle woningen zullen hierdoor worden getroffen. Ook de woningwet woningen zullen in huur omhoog gaan op een enkele uit zondering na, nl. als 't gaat om een uitzonderlijk hoge huur. Premiewoningen. De huur van premiewoningen zal in 't algemeen eveneens stijgen, al kan dan bij de woningen die vallen onder de premieregelingen van 1950, 1953, 1957 en 1958 de huur wel eens op een zo danig peil liggen, dat zij bij vorige verhogingen niet automatisch zijn mee gegaan. Raken deze huren door deze uitzonde ringsbepaling achter, dan kan een ver zoek om de huur toch te mogen verho gen, hier uitkomst brengen. Het is dan mogelijk dat niet het gehele percentage van 10, 11 of 12 °/o wordt opgelegd, maar met minder moet worden volstaan. Huren van 9,en lager. Woningen waarvan de huurprijzen op 31 maart 1960 in de verschillende ge^ meenteklassen niet hoger lagen dan ƒ9,— ƒ8,— 7,— ƒ6,— of ƒ5— per week, kunnen buiten de huurverhoging blijven. Ook nu weer zal het de verhuurders mogelijk zijn, de huurverhoging op deze woningen toch toe te passen, als zij daartoe een verzoek richten tot de huuradviescommissie, die dan eerst 'n onderzoek zal instellen of er geen ach terstand is in onderhoud of dat de wo ning geen gebreken vertoont. Is alles goed in orde bevonden, dan is het zelfs mogelijk dat niet alleen de nieuwe huurverhoging wordt toegepast, maar ook die van 1 april 1960 (20 °/o). Het loont voor de eige naren dus alleszins de moeite te zorgen voor een goed onderhouden huis. Ook nu weer zal 't mogelijk zijn, dat huurders van slechte of verwaarloosde woningen de huuradviescommissie kun nen verzoeken om de nieuwe verhoging te laten vervallen. Als de huurder het opknapte. In tegenstelling tot vroegere bepalin gen zal dit ook mogelijk zijn voor wo ningen die slechts in goede staat ver keren dank zij de voorzieningen die de huurder voor zijn rekening heeft getrof fen. Dit is een belangrijke verbetering, want tot dusverre was het mogelijk dat de verhuurder ging strijken met een ho gere huur, terwijl hij geen cent ten koste had gelegd aan 't onderhoud van zijn eigendom, doch dit gewoon heeft laten betalen door de huurder die zich graag behoorlijk vestigde. De verhuurder zal in een dergelijk ge val alleen dan de huurverhoging mogen toepassen, als hij de kosten van de aan gebrachte verbeteringen alsnog voor zijn rekening neemt. s*-. C/1 Ca 03 Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht KAPSALON 5TKHH0FFSTR.53 - TF1 - sdeST GEBOREN Ronald Ernst, zoon van E. G. Baarslag en H. Cozijnsen, Leestraat 22, Baarn. Aleida Johanna Maria, dochter van J. H. Sandbrink en A. E. Hilhorst, Kostverlorenweg 1. Agatha Maria Elisabeth, dochter van C. P. Jak en W. J. van Bussel, Koninginnelaan 133. Janny Gerda, dochter van J. van Unen en I. van Helden, Chr. Huy- genslaan 49. Maria Irma, dochter van J. M. Lablans en M. C. A. Dijk man, Koninginnelaan 80. Pieter, zoon van P. L. Beuzenberg en H. van Dijk, Simon Stevinlaan 21. Ellen Berthe, dochter van W. Kramer en M. H. van Eijk, Simon Stevinlaan 39. Alina, dochter van J. Schiphof en K. Smith, Amalialaan 18, Baarn. Ste- fan Robert Theodoor, zoon van Th. S. Roes en C. M. van der Heiden, F. C. Kuijperstraat 16. Linda, dochter van H. de Jong en A. M. Huisman, Johan- nes Vermeerlaan 44, Baarn. ONDERTROUWD Jacobus Johannes Beijer, Beetzlaan 28 en Petronella Ma ria Smeeing, Nieuweweg 20. Adri- anus Franciscus Valk, Vinkenweg 29 en Eleonora Christina Maria Janssen, Peli- kaanweg 4. GEHUWD Adrianus Maria de Bruin, Mgr. van de Weteringstraat 14, Utrecht en Maria Henrietta Oostveen, Fokker straat 17. Lody van Wijhe, Neuweg 465, Hilversum en Thelma Irene Wil- helmina Schellings, Amersfoortsestraat 91. Hessel de Ruig, Smitsweg 10A en Wijnanda Johanna Steemers, le Buurtseweg 58, Wageningen. OVERLEDENRoelina Nieuwenhuis, 78 jaar. Verlengde Talmalaan 13. Melchior Erik van Veeren, 1 jaar, Stad houderslaan 126. Klaasje Feitsma, 64 jaar. gehuwd met C. R. Bakker, Insp. Schreuderlaan 62. Gijsbert de Bree, 75 jaar, gehuwd met C. van den Broek, Beetzlaan 96. De N.C.V.B. Soest-Zuid houdt woens dagavond de maandelijkse bijeenkomst in gebouw Eltheto. Niet alleen leden, maar ook gasten zijn welkom. Mevr. G. Gilhuis-Smitskamp uit Am sterdam zal spreken over het onder werp „Gebrek aan stilte". Omdat de competitiewedstrijd Vrees wijkS.E.C afgelast was, hebben de groen-witten zondagmiddag tegen Baarn gespeeld. Deze vriendschappelijke wed strijd had niet zo heel veel om het lijf en dat kwam in hoofdzaak doordat eni ge S.E.C.-spelers er een hele kalme middag van maakten. In de eerste helft ging de strijd gelijk op en beide voorhoedes verzuimden kansen te benutten. Linksbinnen Onrust van Baarn leverde goed werk met enige zuivere schoten, maar Adams stond steeds goed opge steld, terwijl de achterhoede Pothoven- Hooijer uitstekend op dreef was en vaak het schieten belette. Aan de an dere kant was spil Natter Elverding de baas, terwijl van de Soester linker vleugel weinig kracht uitging. Op rechts stond Ten Hove, die kort voor het einde van de eerste helft uit een pass van Van Breukelen buiten be reik van keeper Van Ee tegen de paal schoot. In de tweede helft verhuisde Ten Hove naar de achterhoede, terwijl Hooijer middenvoor ging spelen. Dit kon echter 'n Baarnse overwining niet belettten. Vijf minuten na de hervatting brak rechtsbuiten Oudendorp door. Hij schoot, maar Adams trapte de bal uit zijn doel. Die kwam bij Woudenberg en deze kopte in. Na een kwartier ging Woudenberg naar rechts, gaf een pass aan Oudendorp en deze scoorde het tweede doelpunt. Na een half uur maakte linksbinnen Onrust de derde goal en vijf minuten voor het einde van de wedstrijd had Van Kooij succes en scoorde het eerste en enige S.E.C.- doelpunt, zodat Baarn met 3-1 won. Voor het eerst in het winterseizoen 1961-1962 is de Vrouwengroep van de V.V.D. bijeengeweest in het Oranje Ho tel. De vergadering werd geopend door de presidente, mevr. P. J. Oranje-Entink, die het een verheugend feit noemde dat de belangstelling voor deze bijeenkom sten nog steeds groeiende is, terwijl we toch leven in een tijd van verenigings moeheid. Over het algemeen worden vergaderingen heel slecht bezocht en kost het grote moeite besturen te vor men. Onderwerp van bespreking vormde de Pietersbergconferentie, welke de V.V.D. in Oosterbeek hield. Vooraf hield mevr. Oranje een inleiding over deze bijeen komst, welke onder leiding van de Haarlemse wethouder mevr. Scheltema- Conradi stond. Zij bracht het feit ter sprake dat vrouwen tweemaal zoveel moeten presteren als mannen, wanneer ze het maar half zover willen brengen. Dit moet de vrouwen echter niet be letten zich kandidaat te stellen voor openbare functies. De heer mr. H. van Riel, fractievoor zitter van de V.V.D. in de eerste kamer, bracht onder meer ter sprake het ver zuim dat gemaakt wordt bij het ver beteren van de sociale voorzieningen. Deze zijn nagenoeg uitsluitend gericht op het verhelpen van financiële nood, terwijl haast geen aandacht geschonken wordt aan aanpassingsmoeilijkheden en neurotische storingen, waaronder velen in deze tijd te lijden hebben. Een forum van drie huisvrouwen, die tevens hun dagelijks werk buitenshuis hebben, beantwoordde vragen, die on dermeer betrekking hadden op de ge huwde werkende vrouw, voor wie in ons land meer remmingen zijn dan in vele andere landen. Op deze bijeenkomst is de dienstplicht voor meisjes ter sprake gekomen en nagenoeg unaniem zei men „Nooit van z'n leven". Tekorten van verpleeghul pen moeten op andere wijze opgelost worden zei men, dan door middel van een meisjesdienstplicht en waarschijn lijk kan een betere salariëring al veel goeds doen. Mevr. Ir. Kuiper-Struijk hield een in leiding over het spreiden van werken en wonen, waarin de problemen van de ruimtelijke ordening, huisvesting, re creatie en verkeer behandeld werden. Zij ging ervan uit dat ons land over 20 jaar en kleine 20 miljoen inwoners zal hebben. Dit brengt enorme problemen met zich mee, en het is nodig dat men de Nederlandse bedrijven niet in het westen van het land bijeenbrengt, maar voor een zo groot mogelijke spreiding "zorgt. Langdurig is door de leden van de Soester vrouwengroep van de V.V.D. gediscussieerd over de diverse proble men welke op de Pietersbergconferen tie ter sprake gekomen zijn. Slechts een punt uit drie wedstrijden is het wat magere resultaat dat de drie damesteams van Olympia de afgelo pen week hebben kunnen behalen. Het le damesteam maakte een ver geefse reis naar Woerden, waar het met 3-0 verloor van Valbovol I. De Woerdense meisjes hadden nog geen wedstrijd verloren en zijn thuis erg moeilijk te verslaan. De nederlaag van Olympia lag dan ook wel in de lijn der verwachtingen. De Soester dames had den bijzonder veel moeite met de zaal, waardoor telkens ballen verkeerd be oordeeld werden. Tevens stelde de har de opslag van Valbovol hen voor on oplosbare problemen, waardoor Valbo vol zich in snel tempo naar een duide lijke zege speelde. Setstanden 15-8 15-12 en 15-6. Het 2e damesteam zorgde voor een aan gename verrassing door het kampioens team van de le kl. van vorig jaar B. G. S.V. 1 een gelijk spel af te dwingen. De Olympia-dames bereikten een heel behoorlijk spelpeil en wisten na de le set met 15-12 verloren te heb ben de 2e set met 15-9 te winnen. In de 3e set had B.G. S.V. iets meer geluk dan Olympia en won met 17-15. De 4e set werd echter weer een duide lijke Olympia overwinning 15-8. (2-2). Het 3e damesteam was nog niet opge wassen tegen Vios 4. De Olympia-da mes hebben nog te weinig wedstrijd ervaring, waardoor er veel onnodige fouten werden gemaakt, waarvan Vios, dat ook niet sterk speelde, dankbaar gebruik maakte door met 3-0 te win nen. Het programma voor deze week luidt. Woensdag. Dames Olympia 1Spirit 1, 7.45 uur. V.V.A. 2Olympia 2, 9.15 uur. Heren Olympia 1Spirit 3, 9.15 uur. Donderdag. Dames Wovo 3Olympia 3, 9.15 uur. Heren MalukaOlympia 2, 8.30 uur. De biljarter H. Kaats, van de vereni ging Centraal, heeft in Amersfoort deelgenomen aan de wedstrijden om het individueel kampioenschap derde klas se libre van het district Eemland. Hij heeft -weinig geluk gehad en be zette de voorlaatste plaats. De uitslag was 1. J. v. d. Berg, Amersfoort, 12. 2. H. van Dam, Baarn, 10. 3. J. Hart, Baarn, 8. 4. W. F. v. Dam, Baarn, 8. 5. H. v. d. Burg, Amersfoort, 6. 6. H. Stroeven, Amersfoort, 6. 7. H. Kaats, Soest, 4. 8. J. Huigsloot, Nijkerk 2. Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd 191 biggen in prijzen van 45,tot 60,7 drachtige zeugen van 275,tot 410,en 4 guste zeugen van 250,tot 300,—. Op de eiermarkt werden aangevoerd 235.000 stuks. Hoendereieren van 12,25 tot 13,25. Middenprijs 12,60. Prijs per kg. 2,01. Shot 2 verloor met 4-6 van Victoria 3. T, Rademaker en J. Hooft wonnen ieder eenmaal, maar T. Stalenhoef kwam niet tot winst. Shot 3 verloor met 3-7 van H.O.C. 4. Hendriksen, J. Stalenhoef en F. Stalen hoef wonnen ieder een partij. Shot 4 won met 10-0 van Hoogerheide 7. Van Laar, W. Rademaker en K. Ra demaker stonden geen punt af. Shot 5 won met 9-1 van Hoogerheide 9. Hooijschuur en Hilhorst wonnen drie maal, Tabak tweemaal en ook de dub bel werd gewonnen. Een keurige prestatie leverde Shot 6 door met 10-0 van H.O.C. 8 te winnen. Bij de juniores waren de uitslagen Shot A—Vitus A. 4-1. Shot B—Vitus B 4-1. Shot C—V.O.C. C, 4-1. 1 Deze week speelt het eerste team te gen Victoria 1. Het tweede tegen Buna 5. het derde tegen T.O.V.O. 1, het vier de tegen O.S.O. 7, het vijfde tegen T.O.V.O. 4 en 't zesde tegen B.T.T.C. 6. De juniores spelen tegen teams van Victoria, U.B.T.V. en Huizen. Zowel het eerste en tweede dames team als het eerste en tweede heren team van S.V.V. waren de afgelopen week in actie. Bij de dames speelden beide teams gelijk, bij de heren won het eerste team, terwijl het tweede team zijn eerste wedstrijd verloor. Dames: S.V.V. 1—W.O.V.O. 1. Het eerste damesteam zag geen kans de twee punten achterstand op de Woudenbergse meisjes in te lopen. Bei de teams waren volkomen aan elkaar gewaagd. De eerste twee sets waren voor de Soester meisjes met respec tievelijk 15-12 en 17-15, maar W.O.V.O. gaf de moed niet op en door de vol gende twee sets op hun namen te brengen (15-12, 15-9) zorgden de meis jes uit Woudenberg ervoor dat beide teams loon naar werken kregen. Dames S.V.V. 2—V.V.A. 4. Het tweede damesteam van S.V.V. deed goed werk door in deze competitie het eerste puntje binnen te halen tegen V.V.A. 4. De rood-witten, die voor het eerste jaar in de tweede klas uitko men, en over een zeer jeugdig team be schikken, wonnen de eerste twee sets met respectievelijk 15-13 en 15-12. In de derde set hadden zij serieuze winst kansen, maar op het laatste moment ontging hun de overwinning en bleven de Amersfoortse meisjes met 15-13 in de meerderheid. De laatste set wist Amersfoort met 15-4 te winnen, zodat een punt mee naar Soest genomen kon worden. Heren S.V.V. 1Spirit 3. De eerste twee sets werden vrij ge makkelijke overwinningen voor de rood- witten zij wonnen met 15-2 en 15-7. In de derde set wisten de Spirit-reser ves met succes terug te slaan door met 15-12 deze set op hun naam te schrij ven. In de vierde set stelden de S.V.V.- ers de overwinning echter veilig door met 15-7 te winnen. S.V.V. 2—V.V.A 2. Het tweede herenteam had de ondank bare taak tegen het sterke V.V.A. 2 op te tornen. De derde set wisten onze plaatsgenoten nog op hun naam te brengen met 15-9, maar de overige sets gingen verloren met 15-7, 15-7 en 15-5. Het programma voor deze week luidt woensdag dames S.V.V.1VIOS 3 en S.V.V. 2Wilhelmina 2 donder dag damesVIOS 4—S.V.V. 3 he ren VIOS 2—S.V.V. 1 Spirit 2— S.V.V. 2. Het volledige assortiment vindt U bij Soesterbergsestraat 44 Telef. 2045 Vrijdagavond is de afdeling Soest van de Aartsdiocesane Boeren- en Tuin- dersbond voor het eerst in het nieuwe seizoen bijeengeweest in het St. "Jo- sephgebouw. De heer A. P. Hilhorst sprak als voorzitter een inleidend woord. De komende maanden zal aan aller hande problemen van de landbouwer en de veehouder aandacht geschonken worden. Er komen sprekers, maar ook de ontspanning wordt niet vergeten en onder meer wordt een schudjascon- cours gehouden. De heer Hilhorst zei dat „het loon van de veehouder al weer vastgesteld is". Dit gebeurde bij het bepalen van de nieuwe melkprijs. Ditmaal is er over eenstemming bereikt tussen de orga nisaties en de minister, zodat men zich niet tot de volksvertegenwoordiging behoefde te wenden. Het is verheugend dat er sprake is van een productiviteitsstijging bij de vee houders zonder dat de kosten stegen. Dit zou de consument ten goede geko men zijn als inmiddels de lonen in de agrarische sector niet verhoogd waren. Dit was nodig, want de boer kent geen vijfdaagse werkweek en geen achturige werkdag en de Nederlandse volksge meenschap mag hiervoor wel waarde ring opbrengen. Secretaris P. Kok deelde mee dat in december de heer Van Poppelen zal spreken. In januari spreekt rector Blais- se en op een nog vast te stellen datum komt de heer Bakker van de model boerderij De Schothorst uit Hoogland. De secretaris deelde mee dat er een schrijven binnengekomen was van de heer P. v. d. Breemer, directeur van de Coöperatieve Landbouwvereniging, waarin hij gevraagd heeft studiegroe pen in de A.B.T.B. te vormen voor het behandelen van allerlei problemen. Er zal bekeken worden of hiervoor be langstelling is. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 7 NOVEMBER 1961. As je 't ming vraogt, dan mok zeige dak pas eleeje weer heb kenne merreke da wullie allegaor maor mïnse binne, waormee daogeleks de gekste dinge kenne beure. Vandaog kejje je eige verbeelde dajje 'n heule barre Piet bin en marrrege staot je hart stil omdat 't zeit doe ut zellef maor, of je loop op 'n zebraopad en de sjeffeur van 'n auto het dat niet in de gaote en je wor an spaone ereeje. Dat mot dan wel in de stad beure, want hier in Soest is maor 1 zebraopad, bie geraosje Kooij en daor motte de sjeffeurs zo bar uutkieke, dazze haost over de weg kruupe. Zo kejje as ouwer ok van alles mee- maoke. Hejje 'n jonge as student in Amsterdam die bar goed leere ken en dan hejje ok nog 'n jonge op 'n school, die ok bar best leere ken en dan komp ineens de pelisie om te zeigge dazze messchien bar best kenne leere, maor dazze de bak in motte omdazze 'n jo chie van veertien jaor affemaokt hebbe. Noeng binne d'r netuurlek altied minse die d'r eige op d'rluu borst slaon omda zullie nie zowat arregs zal overkomme. Jao, jao. Ajje pech heb kejje je vin ger breeke asje in je neus zitte pulle- ke en asje mit de keinders pech heb, dan komp de pelisie vertelle dazze in de kast motte veur moord. Dat kejje ok beure as je je eige wies maokt daj je de beste vaoder of moeder van de heule wèreld bin. Bar ist van die jonges in Baorn. Bar veur die vaoder en veur die moeder. En veural veur die moeder. 't Goeje mins liet 'n metselaor komme om waoterafvoer veur d'r kippehok te maoke. Die man kwam, ging ant grao- ve en schrok zien eige 'n breuk, waant hie vond 'n liek. Dat liek waster ekom- men deur de zoons van die moeder die daor liet graove. Das bar. En nog veul arreger is veur die ou- wers van die jonge, die daor 'n jaor eleeje vermoord wier en in 'n put esmeete. Zeig noeng nie, dat ken niet beure mit ming jonges, waant das nie waor. Dat ken beure mit de jonges van alle ou- wers en ast nie beurt dan hejje bar ge luk ehad. Niet omdajje zo'n barre beste opvoejer bin, waant die binne d'r haost nie en bie die barre beste opvoejers kejje ok nie weete waor ut op uut- loopt, waant van heul veul jonges kej je niks naovertelle omdat ut jonges bin ne die in 'n barre gekke tied leeve, waorin boeve de grootste bekke hebbe en fetsoenleke minse niks kenne uut- richte teuge dat gaojes. De heer A. J. Uyitterwaal, secretaris van de gewestelijke raad van het Land bouwschap uit Utrecht, sprak hierna over het streekplan Utrechtse Heuvel rug, dat ook voor Soest van groot be lang is. De Soester landbouwers en veehouders moeten vooral letten op de nieuwe weg, die langs de Lange Brink- weg geprojecteerd is. Zij moeten hier tegen bezwaren indienen. Er is nog een tweede plan, waarbij de weg over de Eng geprojecteerd is, maar ook een derde, waarbij de weg dicht langs de spoorlijn Amersfoort-Hilversum loopt. Als de weg niet over de Eng kan ko men, dan verdient de weg langs de spoorlijn voorkeur boven de weg langs de Lange Brinkweg. In het laatste ge val worden de landbouwers en vee houders van hun land in de Brink afgesneden en als de weg langs de spoorlijn komt dan houden ze hun land voor de deur en hebben geen moeite er te komen. Volgens voorschrift moet de weg 120 meter van de spoorbaan liggen. Het zal een vierbaansweg van 65 meter breedte worden, als besloten wordt tot de aanleg van deze weg. De heer Hilhorst had verwacht dat de gemeente meer aandacht aan het plan zou besteden dan gedaan is. De be zwaren van de gemeente dienen paral lel te lopen met de bezwaren van de landbouworganisaties en de boeren. Het is daarom jammer dat de gemeente geen contact met de organisaties opge nomen heeft. Baarn heeft andere be palingen dan Soest en als er niets ge daan wordt dan kon Baarn Soest wel eens voor zijn. Het vorig jaar is er een landbouwcom- missie ingesteld, maar deze is nooit in vergadering bijeengeweest. Nu wordt het echter hoog tijd, want bezwaren te gen de weg langs de Lange Brinkweg kunnen tot 6 december ingediend wor den. Ook wordt het hoog tijd dat het ruilverkavelingsplan van de cultuur technische dienst bekeken wordt. Er werd vervolgens gesproken over het Engplan I, dat de bebouwing van de noordelijke Eng omvat en het Eng plan 2, dat zich met het zuiden be zighoudt. Scheiding tussen deze bei de delen is de Molenstraat. Men mag verwachten dat de gemeente binnenkort contact zal opnemen met de eigena ren van grond op de zuidelijke Eng. Ais alles op de Eng in kannen en krui ken is, dan zal begonnen worden aan de bebouwing van het Soesterveen.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5