De Sier \\w\w ij IZOUDT WELLEN DANSEN VAN VREIGDE m müSg^Llïi S Krabbels van Knelis. |jp S, rü a {4 S Vraag niet om nylons vraag om DANLONS Gebrek aan stilte. VOOR AL UW BIEREN Wijnhandel BROUWER ZN. VOOR AL UW LIKEUREN Slijterij Brouwer Zn. Bioscoopprogramma. 1 4$ I li M M Philips televisievandaag al klaar voor de toekomst Voor al uw WIJNEN Wijnhandel BROUWER ZN. UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool D. ENGEL Openb. Nutsbibliotheek. TWEEDE BLAD s4c.mourie Firma VAN DE WUNGAART Veilig Verkeer. Gewestelijk Arbeidsbureau Soest. BRANDWEER TELEF. 3333 As je 't ming vraogt dan mok zeige dak bar veul respek heb veur minse die wat veur aandere minse veur niks doen. Of veur 'n paor sente om de koste te dekke. Dat respek hek omdak eiges nie zo bin. Ikke doe niks veur niks, waant ikke bin 'n groote hebbert. Twee manne van Veilig Verkeer gaon maondag in de Gouwe Ploeg weer be ginne mit cursusse veur alle minse die nie denke dazze alles vant verkeer wee- te. 't Is heul stom om zoo te denke, waant wat wullie bie mekaor vant verkeer weete, dat binne die twee man ne al lang vergeete. Veur 'n paor sente kejje daor terecht en veur 'n paor sente kejje leere wajje mot doen om niet in de soep ereeje te worre deur je eige schuld of 'n aander in de soep te rieje. Das toch altied wel 'n paor sente weerd, hak zo edoch, 'k Heb eleeze datter dit jaor tweeduu- zend dooje int verkeer verwacht worre. Das bar veul. Alleenug in Soest binne d'r al minstens tien, en dan motter dit jaor niks meer in ons darrep beure wat heul slecht afloop, waant an die tien binne wullie noeng al toe. Die tien is nog veul meer astie tweeduu- zend int heule laand ajje begriep hoek ut bedoel. Niet alle dooje kenne int verkeer voor- komme worre deur cursusse, maor heul wat ongelukke hoeve niet te beure aste minse maor presies weete wat wel en wat nie mag. Dat kejje daor in de Gouwe Ploeg leere. En bar best, waant die manne binne van de verkeerspelisie. Das te zeige, de ene is bie de verkeers pelisie en de aandere ister biejewest. Noeng kenne wullie netuurlek elleke aovend bie de televisie zitte wachte tottet beeter wordt, maor 't is veul beeter 'n aovend in de week daorop nie te zitte wachte. Niet omdattet toch nie beeter wordt, maor om verkeers- lesse te neeme in de Gouwe Ploeg. Ikke bin d'r ok bie, waant ikke verbeel me heul nie dak veul vant verkeer weet. Veul herses hek nie, maor toch nog genog om dat te weete. Alleenverkoop voor Soest Van Weedestraat 5A-B - Tel. 2504 Voor vele leden van de Nederlandse Christen-Vrouwenbond Soest-Zuid heeft mevr. G. Gilhuis-Smitskamp uit Am sterdam woensdagavond, in gebouw Eltheto, gesproken over het onderwerp „Gebrek aan Stilte". Zij werd ingeleid door de presidente, mevr. G. Muur- ling. LIMONADES enz. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Wie van de stilte houdt kan deze in ons land nog vinden, maar stille plek jes worden schaars. Als men echter een bezoek aan Drente brengt dan zal men ervaren dat het daar nog mogelijk is lang te lopen of te rijden voor men ie mand ziet. Helaas kan men ook er varen dat er mensen zijn die denken dat zij deze stilte opzoeken, maar dan vergezeld zijn van een draagbaar ra diotoestel, omdat zij niet tegen werke lijke stilte kunnen. Het is een bedenkelijk verschijnsel dat de meeste mensen de zegen van de stil te niet meer kunnen waarderen en Pas cal wist reeds dat veel ellende van de mens voorkomt uit het feit dat hij het niet meer kan opbrengen alleen met de stilte te zijn. Deze geestelijke uithuizigheid en deze angst voor de stilte doet velen ertoe komen ervoor te zorgen dat er altijd lawaai is. Zij zetten de raido 's morgens aan en die blijft de hele dag aan. Voor velen bestaat er geen rust en stilte meer omdat wij verslaafd zijn aan het tempo van deze tijd. Dit heeft een grammofoonplatenfabriek ertoe ge bracht een plaat uit te geven die lou ter stilte brengt omdat er niets op staat en deze plaat kan men aantref fen in juke-boxes. Daar kan men zich voor een dubbeltje drie minuten stilte verschaffen. Naast het lawaai dat mensen zelf pro duceren om de stilte te ontlopen, is er het lawaai van het verkeer, dat voor velen 24 uur per dag duurt en het lawaai van buren. Vooral in flatwo ningen is dit bijzonder storend en niet voor niets heeft men het woord flat neurose uitgedacht. Artsen weten dat al dit lawaai bij zonder schadelijk is. Niet in de eer ste plaats voor het gehoor, maar wel voor de hersenen en slapeloosheid en obsessies kunnen er het gevolg van zijn. Lang is het platteland bevoordeeld ge weest boven de stad wat de stilte be treft, maar straaljagers hebben hieraan een einde gemaakt en ook het verkeer heeft bezit genomen van het platte land. Er zijn natuurlijk nog veel mensen die wel in de stilte leven, maar innerlijk hebben zij een gebrek aan stilte en be zinning omdat zij menen altijd bezig te moeten zijn met velerlei dingen, waar van de meeste van zo gering belang zijn. Onze huizen zijn mooi, maar meestal kun je er doorheen kijken. Zij missen een „binnenkamer" waar men de stilte kan zoeken en tot bezinning kan ko men. Mevr. Gilhuis wees op de boeken van de kinderschrijver W. G. v. d. Hulst, die door miljoenen kinderen gelezen zijn en nog gelezen worden. In deze boeken is vaak sprake van het stille verborgen plekje, dat het kind voor zich alleen heeft. Daar liggen de schat ten die tevoorschijn gehaald kunnen worden terwijl niemand het kan zien. Zo heeft ook de volwassene een stil plekje nodig, waar hij zijn geestelijke schatten tevoorschijn kan halen. Onderzoek heeft uitgewezen dat de on rust van vele kinderen voortspruit uit de onrust die in de gezinnen heerst en door deze onrust worden vele huwe lijken bedreigt. Wie de stilte ontwijkt komt ook niet tot bidden. De stilte heeft men nodig om neer te kunnen knielen. Daarvoor heeft iedereen tijd, al denken velen van niet. Wanneer men echter maar be denkt dat zo heel veel dingen waar mee wij bezig zijn zo weinig te bete kenen hebben. Het aandacht schenken aan de stilte is echter van grote bete kenis. Vooral wanneer men een druk leven heeft. Luther wist dit reeds en hij zei „Hoe harder ik moet werken, hoe meer tijd ik 's morgens nodig heb voor men gebed". In de Bijbel wordt de stilte vaak ge noemd en reeds hieruit blijkt hoe be langrijk deze stilte is. „Bid en werk" moet voor ieder het parool zijn. Aan dat werken mankeert meestal niet zo veel, maar voor het bidden is meestal geen tijd. Tenslotte wees mevr. Gilhuis op Mar- tha en Maria, in hun omgang met Je zus. Martha verweet Maria dat zij aan dacht schonk aan Jezus terwijl er ge werkt moest worden. Zij werd hierom berispt. Niet omdat het niet nuttig was dat zij dit werk verrichtte, maar wel omdat zij dit werk stelde boven de stilte en de bezinning en niet de moeite nam te luisteren naar Jezus, terwijl ze aan het werk was. De stilte is haast onontbeerlijk voor bezinning en gebed, maar als deze stil te ontbreekt dan is het mogelijk te bid den, zelfs onder het werk. Maar dit kan slechts als men de handen van Mar tha en de geest van Maria heeft. EN STERKE DRANKEN. VERHUUR VAN SERVIES. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 „Uit het leven van een zondige vrouw" is de titel van de film die van heden tot en met zondag - uitgezonderd zon dagmiddag - in het City-theater draait. Bibbie Williams is een „call-girl", die telefonisch ontboden wordt om heren een prettige avond te bezorgen. Zij tracht dit leven te ontvluchten, maar staat onder dwang van een louche knaap, die belooft dat hij met haar zal trouwen als ze nog doorgaat met haar nare beroep om hem en haarzelf aan geld te helpen Als blijkt dat hij haar bedriegt zoekt zij een kantoorbaantje, maar opnieuw komt zij in contact met de man die voorgeeft haar geluk te willen. Ze trouwt met hem, maar als hij opnieuw afspraken voor haar maakt en zij opnieuw opgebeld wordt om voor animeermeisje te spelen, breekt zij voorgoed met hem en begint een nieuw leven. Zondagmiddag „Pelsjagers van de Slan genrivier", waarin Sioux-Indianen op het oorlogspad zijn teneinde het opdrin- fgÜ» I l 1 Moderne super-ontvanger met 59 cm beeldbuis. QQC Hetzelfde toestel, maar met ingebouwde UHF- vvvj" kanaalkiezer voor ontvangst van een tweede programma, dus klaar voor de toekomst, 1075,-. Misschien danst U ook wel van vreugde, wanneer voor het eerst de beelden op het scherm van uw eigen Philips televisietoestel komen. Of wanneer U voor de eerste maal geniet van de vrolijke klanken uit uw nieuwe Philips radio Dat is beeld Dat is geluid Kom de volledige Philips collecties eens bewonderen in onze zaak. Wij willen graag voor U demonstreren. Philips radio met met gemakkelijke thermometerschaal. Philips radio met middengolf en FM. Grammofoonaansl. Philips radio met lange-, midden- en kortegolfgebied. VAN WEEDESTRAAT 72 SOESTDIJK DORPSPLEIN 10A SOESTERRERG TELEFOON 2792 TELEFOON 587 gen van blanken naar het westen te verhinderen. Een cavallerie-officier vraagt pelsjager Kelly zijn troep be hulpzaam te zijn bij de strijd tegen de Indianen, omdat hij jarenlang in hun gebied geleefd en gejaagd heeft. Hij doet dit, wordt door de Indianen ge vangen genomen en beleeft wilde avon turen als hij niet gedood wordt, maar de redder van een Indiaans meisje moet zijn om als beloning zijn leven te be houden. Natuurlijk loopt alles voor Kelly uitstekend af, maar niet zo ge makkelijk, en er moet heel wat ge vochten worden voor de film eindigt. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Van maandag tot en met donderdag James Dean, idool van de jeugd, die een vijftal jaren geleden om het leven kwam. „Botsende jeugd" heet de film. James is in deze film een lastig jon getje. Hij komt in aanraking met de po litie, waarbij al gauw blijkt dat zijn opvoeding heel dat te wensen overliet. Hij rebelleert tegen de maatschappij en sluit zich aan bij 'n jeugdbende, waar van de leden rap met messen zijn. Als een strijd met messen niet meer aan trekkelijk is vindt een ander duel NTTEUWEWEG 97 TELEFOON 254? plaats. James en bendeleider Buzz ste len ieder een auto en zij rijden in vol le vaart op een afgrond af. Wie het eerst uit de wagen springt heeft ver loren. Buzz blijf met zijn mouw achter het stuur haken en verdwijnt met de auto in de diepte. Als James zich bij de politie wil aangeven omdat hij zich schuldig acht aan de dood van Buzz komt het tot vechten tussen hem, de bendeleden en de politie, maar voor James loopt alles goed af wanneer ten slotte blijkt dat zijn ouders het be grip voor de jongen opbrengen dat hij zolang gemist heeft. Nieuwe aanwinsten Soestdijk. Jeugdboeken. Van Bergen, Eef's nieu we taak. Bond, Lawrence van Ara- bië. Bont sprookjesboek. Dalang, Sprookjes in Azië. Denneborg, Het paardje van Balthasar. Diekman, Driemaal is scheepsrecht. Dixon, Procomoto, een gevaarlijke opdracht. Dragt, Verhalen van de tweelingbroers. Farjeon. De kleine goudvis en an dere verhalen. Freuchen, Ivik ver loor zijn vader. Fribourg, Ching- Ting en de eenden. De Groot, Ceci- lia kiest voor ballet. Van Helden, Commissaris Achterberg slaat toe. Hoekstra. Het verloren schaap. Lep- man en Schmitthenner, Een postzak vol verhalen. Lütgen, Geen winter voor wolven. Moody, Kit Carson en het wilde westen. Pleysier, De avontu ren van Faris en Fatime Komenijs. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 10 NOVEMBER 1961. tje en Ko aan de wal. Renes-Bol- dingh, Marieke Marijke. Van Ros- sum, de zon is zoek. Tetzner, Het meisje in de glazen koets. Ullman, De strijd om de top. Velsen-Quast, Gekke Erika. Verschoor-van der Vils, Wie leest er eens voor Wilder, Het kleine huis op de prairie. AMERSFOORT.: Roggeveen, Vincent van Gogh. Van Rossum, Guusje uit de Goudsbloem. Guusje op moeders stoel. Guusje in de wolken. Ryan. Kapitein Rolmops. Serraillier, Avontuur in Silvania. Stouthamer, Bram de beer. Trase, De jonge reizigers in India en Pa kistan. Van der Velde, Hoe de pop pen Marike beter maakten. De Vries, Jaap en Gerdientje. Willard. De zoon van Karei de Grote. Nieuwe aanwinsten Soest-Zuid. Austveg en Nissen-Dreyer, Zuster Gon verlooft zich. Baardman, Ank moet kiezen. Butner, In de Kruger wild- tuin. Fabricius, Eiko van de Rei- gershof. Fenton, De jacht op het verdwenen schilderij. Garnett, Bloed rode halve maan. Gray, Britannica in Palestina. Hagen, De kleinzoon van de medicijnman. Hesper-Sint, Nog eventjes, Klaas Vaak. Van de Hulst, Het gouden voorleesboek, Meadowcroft, Dwars door Indianen- land. - Orga, De jonge reizigers in i Turkije. Pothast-Gimberg, Jantien- Makelaars- en Assurantiekantoor PLASWE0 63 - SOEST TELEFOON 2064 KOOP EN VERKOOP Taxaties - Hypotheken - Assurantiën - Expertise Op maandagavond 13 november begint in De Gouden Ploeg weer een verkeers- cusus van het Verbond voor Veilg Ver keer. Iedere winter worden door de heren F. Sonders en B. Snijders enige van deze cursussen gegeven. Zij worden besloten met een examen. De geregistreerde arbeidsreserve in het gewest Soest steeg in de maand okto ber van 66 tot 75. Deze toename van de werkloosheid is in hoofdzaak het gevolg van een stij ging van het aanbod in de Horecasec- tor, omdat het seizoen ten einde is. De belangrijkste vraag naar mannelijke werkkrachten is afkomstig uit de bouw en metaalnijverheid en de chemische industrie. Uit de analyse van de geregistreerde arbeidsreserve naar de verschillende vormen van werkloosheid blijkt dat de seizoenwerkloosheid 10, de wrijvings werkloosheid 45 en de werkloosheid van minder geschikten 20 bedraagt. Het aanbod van vrouwelijke arbeids krachten bedroeg eind oktober 24. De vraag naar vrouwelijk personeel daalde van 79 naar 70. In Eemnes zijn thans 3 werklozen, in Baarn 29 en in Soest 43.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5