i i Foto Swager 'ASPRO MARCHAL HAARMODE Onrecht aan Hennie Werkhoven? Onmisbaar WASSERIJ GELRIA EDE Tien jaar Olympia drumband. Nu ook voor alle foto-artikelen. 2 'ASPRO'' -enctrfoituxek ft.' wij willen, de ecHte, wij rokjèn. wij willen de echte, CASSETTES Geslaagd. DERDE BLAD Koop echter een goed horloge. altijd goed/ Gemeenteavond N.P.B. HOEDEN PETTEN HBMDES Brandweer wint van politie Huldiging H. H. Werkhoven. Vogeltentoonstelling. Voorkom VERKOUDHEID Als u zich maar even rillerig of onprettig voélt: Edelstaal Horlogerie VAN WIEREN VERF EN LAK Handbalprogramma. Sinds we nagenoeg alle bijzonderheden van de moord op de jonge Theo Mast wijk weten zijn wij er allemaal wel van overtuigd dat Henny Werkhoven, die kortgeleden nog een Soester jon gen was, geen brave broeder is. Er dreigt hem echter een groot gevaar sinds zijn medeplichtige Boudewijn Henny ontvluchtte, heel Nederland op stelten zette en nu in het Huis van Be waring uitzit te denken op welke wij ze hij zijn smoesjes moet rangschikken om er met zo min mogelijk kleurscheu- ren af te komen. Dat is zijn goed recht, want Henny Werkhoven en Ewoud Henny, de der de van het brave driemanschap, doen hetzelfde. Voor het rijbewijs B-E slaagden onder staande personen De dames W. Kok-Wantenaar, G. ten Haaf-Hovius, A. Camper-v. Dongen, J. de Jong-Hoogeboom, J. Kooij-v. d. Broek, M. Luijten-Doorenspleet, Th. Meeder-Dekker, J. Bartstra-De Koster, M. v. Breukelen-Wilmink, M. Buiten- dijk-Willard, W. Hansen-v. d. Kooij, A. v. Burgsteden-Klomps. M. Kok-Pas- ker, J. Stalenhoef, M. Rademaker, A. Scherrenberg, G. Smit, B. v. Tricht, J. v. Breukelen, M. v. d. Grint, C. v. d. Brink, L. Haan, J. Kooij en F. Schel- tema, en de heren J. Kraaij, G. Kuij- per, J. v. d. Deijssel, J. Epskamp, D. Hageman, J. v. d. Weijden, P. de Groot, C. de Jong, L. Postma, F. Rademaker, B. Nelis, N. v. Ooijen, T. Urbach, C. Vermont, G. Brok, J. Buis, H. Dams, W. v. d. Heijden, L. Heinsman, J. Wes- VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 10 NOVEMBER 1961. SCHBIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 Maar Henny Werkhoven zal die praat jes waarschijnlijk het allerbest moeten sorteren, want hij moet het niet alleen opnemen tegen de broers maar ook te gen een advokaat die nu al ten gunste van de gebroeders Henny uitbazuint dat zijn beide cliënten wel geen lie verdjes zijn, maar dat Henny Werk hoven de hoofdschuldige is. Dat is niet zo erg en geen rechter zal zich hierdoor laten beïnvloeden, maar de advocaat van de familie Henny heeft eerst met Boudewijn gesproken, daarna Ewoud in zijn cel in het Huis van Bewaring opgezocht en er is niet veel fantasie voor nodig te veronder stellen dat de verklaringen van de bei de broers voortaan erg veel overeen stemming zullen vertonen. voor ieder die zijn tijd weet te gebruiken. In de moderne tijd maakt de moderne mens geen gebruik meer van de an tieke zonnewijzer. Het bespaart U* een teleurstelling. Wij leveren U alleen de betere merken tegen interessante prijs. Tik.21«2 S0ESTEPBiRCSï5T*.26 Zij zijn waarschijnlijk intelligent ge noeg om een spelletje te spelen dat jon geman Werkhoven de das nog steviger omdoet dan hij nu al zit. En hiertegen doet een rechter niets. Kort na het bekend worden van de misdaad zei een vrouw, die blijkbaar in haar gedachtengang nog enige tien tallen jaren achter was „Je zult zien dat de jongen van „die arbeider" de zwaartste douw krijgt en dat die jon gens van ..die rijke lui" er veel beter afkomen". Beek, W. Niehoff-Werning, C. Westen- eng, K. Clarisse, G. Duermeijer, P. v. Hattum, L. Higler, A. Westerveld, E. teneng, C. Tak, C. Wiedemeijer, R. v. Kareisen, K. Gaarlandt, H. Hendrikse, A. Hilhorst, J. Bakhuizen, F. Duwel, M. Kok, J. Stalenhoef, J. Brands, F. Smit, H. Baan, P. v. Riel, N. Teikel, F. Geest, P. Hanen en N. Winkel. Voor het rijbewijs A (scooter-motor) slaagden de dames Th. Brouwer-Ker- sens, C. Demmers, J. v. Driel, N. Kos ter, B. v. Daal, F. Gielkens, N. Doorn spijk en de heren J. Beijer, W. de Bruin, A. Cramer, J. Ramselaar, R. Cle ment, E. Holtgreve, Th. Demmers, J. Buis, P. Schimmel, H. Alblas, J. Hen- sen, P. Kooij en L. v. d. Ham. Voor het rijbewijs CE-DE (vrachtauto bus) slaagden de heren J. de Bruin, C. Tak, J. Beijer, J. Westeneng, P. Heinen, C. Daaldrop, P. Kok, N. Voorn, J. Hop, R. Brouwer en G. Lam. Allen genoten hun opleiding bij Baten- burg's erkende auto- en scooterrijschool, Parklaan 33, alhier. Op de maandag gehouden gemeente avond van de Ned. Prot. Bond afd. Soest vertelde de voorgangster, mej. C. E. Jolles, over haar bezoek aan Frank rijk deze zomer. Na het gemeenschappelijk zingen begon zij haar causerie aan de hand van kleu rendia's met een beschrijving van de wel zeer bijzondere en toch sobere ka pel te Ronchamps van de bekende Franse architect Le Corbusier. Deze is gebouwd als bedevaartplaats, vandaar, dat geen doopvont en katafalk aanwe zig zijn. Het Maria-beeld, dat bij de brand van de vorige kapel in 1913 en ook bij het bombardement in 1944 ge spaard bleef, heeft in dit nieuwe bouw werk een plaats gekregen door een draaiende beweging kan het zowel bin nen- als buitenwaarts gericht worden. Buiten de kerk kunnen namelijk ook diensten gehouden worden, waarbij een aan de buitenkant van de kerk aan gebracht liturgisch front dienst doet. 14,50 - 19,75 - 24,50 - 29,50 - 39,50 o.a. Staalmeester - Flécet Borsalino 5,50 - 7,50 - 11,90 - 13,90 Corduroy - mohair velours - vilt. Zichtzendingen op aanvraag. BUPSFM.6CÖTHESTP. 7a S0ÉSTI»K-TEL.4438 Het beluisteren van een dienst, gehou den door de broeders, bracht de aan wezigen in de sfeer van deze gemeen schap. Als derde belevenis maakte spr. een klank- en lichtspel mee bij en in de oude basiliek van Vézelay, gebouwd ter ere van Maria Magdalena, van wie, naar men aanneemt, de relekwieën in deze kerk rusten. Het spel vond zijn hoogtepunt in het binnengaan van de aanwezigen in deze machtige basiliek. Het was een goede avond met, ondanks het minder prettige weer, een flinke opkomst van de leden. De kaartwedstrijd tussen de brandweer en de politie zijn weer begonnen en de brandweer heeft met 75226 tegen 68790 de eerste overwinning behaald. De individuele uitslagen zijn Brandweer 1. K. Schipper 5823. 2. J. F. Groart 5586. 3. W. Brouwer 5552. 4. J. J. Fritz 5172. 5. mevr. Oskamp 5153. 6. mevr. Groart 4861. Politie 1. R. v. d. Heuvel 5125. 2. W. v. d. Brink 4938. 3. W. den Hartog 4712. 4. P. J. Bergman 4652. 5. A. de Raadt 4628. 6. S. v. d. Klashorst 4421. 7. Mej. v. d. Hurk 4412. De heer J. F. Groart reikte de prijzen uit De heer H. H. Werkhoven - veertig jaar bij de P.U.E.M., waarvan 38 jaar in Soest - is maandag door de directie van deze maatschappij in Utrecht ont vangen, waar hem met de gelukwen sen een bedrag in enveloppe aangebo den is. Dinsdagmiddag recipieerde de heer Werkhoven in ,,De Lichthoek" en velen hebben hem daar de hand gedrukt. Vertegenwoordigers van de Nederland se Spoorwegen, collega's leden van het Vanavond, om acht uur, zal de heer L. A. M. Ceulen, voorzitter van de Nieuwe Bond van Vogelliefhebbers, in de Gouden Ploeg de tentoonstelling van de vereniging „Vogelvreugde" openen. Er zijn 200 vogels te zien. Zij worden door drie juryleden gekeurd. De ten toonstelling duurt tot zondagavond. In mei 1950 werd te Deventer het 40- jarig bestaan van het Nederlands Chris telijk Gymnastiekverbond op - grootse wijze gevierd met perfecte wedstrijden en massale demonstraties van 8000 deelnemers. 's Middags werd er een grote mars- wedstrijd gehouden welke uitblonk door fleurigheid en gedisciplineerdheid. Door heel Deventer schalden de trom petten en dreunden de trommels van de vele deelnemende drumbands. Bij duizenden stonden de toeschouwers langs de straten te genieten van het kleurrijke schouwspel en onder hen be vonden zich ook twee bestuursleden van de Christelijke Gymnastiek Vereni ging „Olympia" uit Soest. Het waren de toenmalige voorzitter en secretaris penningmeester, de heren Tak en Slij per. Diep onder de indruk riep de heer Spijker uit „Tak, dat moeten wij ook hebben 1" In de zomervakantie van 1950 besloot het Olympiabestuur bij het samenstel len van het winterprogramma eenstem mig een verloting te organiseren, waar van de opbrengst ten goede zou komen aan de oprichting van een eigen drum band. Dank zij de milde gaven van o.a. vele Soester winkeliers werd deze verlo ting een groot succesde opbrengst bleek bijna 900,netto te zijn. Als adviseur werd de directeur van de programma vele vraagtekens. Iedereen was uiterst nieuwsgierig. Toen klonken er kreten van verrassing door de zaal, want de gordijnen gingen open en tambour-maxtre Egberts presenteer de zijn band voor de eerste maal. Al spoedig werd de nieuwe aanwinst in Soest bekend door het medewerken aan vele festiviteiten ter gelegenheid van Koninginnedag, sportdagen, St. Ni- solaasfeest enz. Natuurlijk ging alles in het begin nog moeilijk en de oudste leden moeten nog lachen als ze terug denken aan die begintijd, toen ze op straat nog maar twee regels van een mars konden slaan, maar als ze deze dubbel sloegen dan leek het voor bui tenstaanders al heel wat. (Zie openingsadvertentie elders in dit blad.) In het najaar van 1955 trad de heer Cammenga, oud-kapelmeester der Ge neeskundige Troepen te Amersfoort, als instructeur tot de band toe. Met enorm enthousiasme begon hij het peil om hoog te werken en de resultaten ble ven niet uit1957 een tweede prijs is de derde afdeling op een concours te Zeist, in 1958 een eerste prijs in de tweede afdeling bij een concours te Rotterdam en in 1959 een eerste prijs in de eerste afdeling bij een concours te Twello. Ondanks de vrij jeugdige leeftijd van de leden werd de band een geducht tegen stander. Steeds meer begon men op te treden. In Soest, maar ook daarbuiten. Moeilijkheden bleven echter ook niet uit, want begin 1960 moest de oude maar gezellige bakkerij worden afge broken. Enige tijd werd bij leden thuis Koninklijke Militaire Kapel, de heer R. van Ieperen, ingeschakeld en deze heeft prachtig geholpen. Besloten werd tot de oprichting van een type Engels parade-drumband, bestaande uit over- slagtrom, 2 dieptrommen en 3 platte trommels, alsmede 6 bes-trompetten. Tot dat moment was alles nog zeer ge heim. Men wilde zorgen voor een grote Laanstraat 77 Telefoon 4361 Enig depositair ter plaatse. Dat leek een dwaze veronderstelling, want aan klassejustitie doen we niet meer in ons land, maar wie de affaire Baarn op de voet gevolgd heeft, die krijgt toch wel de indruk dat het hele politieapparaat en de gehele justitie in en rond het huis van de familie Henny anders opgetreden is dan gebeurd zou zijn in en rond het huis van een wille keurige bouwvakker, die niet in staat is advokaten te bestellen om de zaak direct flink ter hand te nemen. In een plaats als Baarn wordt nu een maal heel anders omgesprongen met de zoon van een dr H., directeur van een levensverzekeringsmaatschappij, dan men met de zoon van een grondwerker zou doen. En in Soest zou het precies zo gaan omdat het waarschijnlijk in iedere plaats zo gaat. We kunnen ervan verzekerd zijn dat een rechter zich niets aantrekt van het feit of de beklaagde een zoon van een dr. H. of van een bijrijder is, maar nu reeds hebben de gebroeders H. 'n voor sprong op de ex-Soester jongen, die een zware douw verdient, maar die we met gunnen dat hij een deel van de schuld krijgt die zijn medeplichtigen moeten dragen. I De kapel staat op een heuvel en is ge heel uit beton opgetrokken het over hangende dak is donker van kleur. De ramen zijn onregelmatig geplaatst en niet groot, doch door de speciale con structie laten zij toch vrij veel licht door. De bedoeling van de architect het scheppen van een plaats van stilte, vrede en innerlijke vreugde, komt ge heel in het bouwwerk tot uiting. politiekorps en de P.T.T.. het bestuur van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel, collega's en in stallateurs, die door hun werkzaamhe den veel met de heer Werkhoven te maken hebben. De heer J. W. van Dijk, plaatselijk chef van de jubilaris, bood namens de collega's een polshorloge en een bloem stuk aan. is beter, kost minder.en elke streek strak! Product van BRINK, Groot-Ammer» Vervolgens stond mej. Jolles stil bij de I Prot. Kloostergemeenschap in Taizé, waaraan 45 broeders zijn verbonden, die meestal gedeeltelijk in Taizé vertoe- ven, gedeeltelijk elders in de wereld hun zendingswerk verrichten. Voor hun godsdienstoefeningen hebben zij het oude R.K. kerkje in het dorp in bruik- leen. Een nieuwe kerk wordt moraen- teel gebouwd door jonge Duitsers als boetedoening voor het leed, door hun land in de laatste wereldoorlog ge-1 bracht. Dames B.D.C.-aspir. 2Limvio 2, 2 uur. B.D.C. 1—S.S.V.U. 1, 12 uur. Laren 2B.D.C. 2, 12 uur. Limvio 1B.D.C.-jun. 1, 1.15 uur. B.D.C.-jun. 2A.A.V. 1, 3.45 uur. B.D.C.-jun. 3—H.H.C, 2, 2.50 uur. Heren Achilles 2B.D.C.-aspiranten, 3 uur. B.D.C.-Fidelitas, 12.50 uur. B.D.C.-jun.Oranje, 2 uur. verrassing bij de eerste lustrum-uit voering. Op een prachtige lenteavond van 1951 vond deze uitvoering plaats in het overvolle openluchttheater. In de loop van de avond marcheerde geheel on verwacht de drumband van de zuster vereniging „Odilo" uit Hilversum het podium op met prachtige nieuwe in strumenten. Het duizendkoppige pu bliek juichte van enthousiasme, toen voorzitter Tak meedeelde dat deze in strumenten bestemd waren voor Olym pia. Het bekende ijzer smedende col lecteerde men even 80,bij elkaar en dat was wel nodig, want de voorzit ter deelde mee dat er nog een schuld van 400,was. Door middel -van een geslaagde prikkaartenactie werd ook deze schuld snel weggewerkt. De toeloop van leden voor de band was enorm. Begin november 1961- werd be gonnen met de repetities in de oude bakkerij van de heer C. v. d. Flier. Als instructeur was de zwaar besnorde heer Warners - lid van het trompet- terskorps der Cavalerie te Amersfoort - bereid gevonden de jongelui te trainen. Op 13 maart 1952 werd de eerste avond van de jaarlijkse Olympia-feest- avonden gehouden in de zaal van Eem- land. Als eerste punt vermeldde het geoefend, maar toen een beroep ge daan werd op het Christelijk School bestuur, werkte dit graag mee door 'n gedeelte van de De Savorin Loman- school tijdelijk als repetitieruimte be schikbaar te stellen. Ideaal voor dit doel is deze ruimte echter niet, dus men blijft uitkijken naar een andere gelegenheid. Intussen werd ook begonnen met een uitbreiding van de band. De heer Cam menga wil graag komen tot een be zetting van 18 tamboers en 12 hoorn blazers, waaraan dan nog enkele trom bones worden toegevoegd. Ook zullen er een paar bekkens bijkomen. Een ander punt is de verbetering van het uniform. De huidige uniformen zijn vooral in het winterseizoen niet geschikt om bui ten op te treden en daarom is het afgelopen jaar weer een verloting ge houden voor de aanschaffing van nieu we uniformen. Ook deze verloting ver liep succesvol. Aan de uniformen wordt thans hard gewerkt en het komende voorjaar zal de jubilerende band in geheel nieuwe kleding verschijnen. Dat deze afdeling van Olympia ook buiten Soest bekend geworden is, blijkt wel uit de succesvolle medewerking, welke bij de slagersvak-tentoonstelling te Utrecht verleend is, die in de Jaar beurshallen gehouden werd. Bij Olympia beseft men heel goed dat men er nog niet is, maar de heer Cam menga en zijn pupillen hebben al be wezen voor niets te staan. Men blijft doorgaan met het omhoog brengen van de goede naam die Olympia heeft met het devies „dat moeten wij ook kun nen", zoals de oprichters zeiden „dit moeten wij ook hebben".

Soester Courant | 1961 | | pagina 9