3 DRUKWERK Prijscontrolebakens moeten worden verzet. TIPS VOL VITAMINEN. Meningen van lezers. MET RAAD EN DAAD. 3. sa S0ESTERBERG Hees won. K.V.O.-nieuws. Uw zaak in stijgende lijn? DRUKKERIJ SMIT Kinderzegels. Werk voor P.U.E.M. Succes voor Shot. Biggen- en Eiermarkt. Aanrijding. Kaarten bij S.E.C. Aanvullingsagenda voor de raadsvergadering. Brand. Mixed Hockey Club. Opbrengst collecte. V. en A.V. Soesterberg. Uitstel vergadering. Het is geen wonder dat het gaat rom melen aan het prijzenfront wanneer de lonen in beweging komen. In het kader van de tweede fase van het ge differentieerde loonbeleid is het te ver wachten dat minister De Pous zijn toe zicht op de prijzen zal verscherpen. De bakkers hebben dat al aan den lijve ondervonden toen zij ten departe- mente kwamen pleiten voor een ver hoging van de broodprijs. Verder dan een concessie voor een cent per brood zijn ze niet gekomen. Daarnaast staan de melk- en kolenhandelaren op het punt bij de minister te gaan klagen over hun winstmarges. Ook heeft de minister al besprekingen gevoerd met vertegenwoordigers van de groothan del. Hij overweegt zelfs een prijzenbeschik- king voor importgoederen, omdat de regering van mening is dat in het ka der van de revaluatie de hierdoor ont stane lagere inkoopprijzen niet voldoen de aan de consumenten ten goed zijn gekomen. Middenstand de dupe. Er is echter niet alleen activiteit van de zijde der regering. Met name de Katholieke Middenstandsbond heeft zijn ernstige ongerustheid uitgesproken over de gang van zaken bij het prijs beleid. In deze kringen is men van me ning dat merendeels de loonintensieve detailhandelsbedrijven het slachtoffer worden van het regerings-prijsbeleid. In deze sector opereren de meeste mid den- en kleinbedrijven en deze worden dan de dupe, zo meent de K.M.B. Wij zouden liever de kritiek willen ver leggen naar een ander zwaartepunt nl. dat der eerste levensbehoeften. Op dit terrein heeft de regering na de twee de wereldoorlog steeds meer controle uitgeoefend, op zodanige wijze dat hier ook de meest revolutionaire verande ringen zijn opgetreden. Zo is in de sector van de levensmid delenhandel de zelfbediening als nieu we ondernemingsvorm gekomen. Inder daad heeft dit geleid tot een nationa lisatie van de distributie al is dit wel gegaan ten koste van een stuk „ser vice". Intussen zijn bij de staatsbedrijven de prijzen ook beslist niet stabiel gebleven en daar vecht men ook niet om een cent, zie naar de telefoontarieven. Hoe veel prijsafspraken en kartels zijn er met energie van het prijzenfront weg geveegd Nu eens de anderen. Het wordt tijd dat ons ministerie van economische zaken nu eens bij ande re bedrijftakken dan die van de eerste levensbehoeften gaat opereren. Het zwaartepunt van de consumentenbeste ding ligt beslist niet meer bij die eer ste levensbehoeften. Wanneer dit met energie wordt aange pakt, dan zal de regering zeker ruimte genoeg vinden om een inflatie-verwek kende loonstijging te voorkomen. Mis schien leidt het wel naar een betere welvaartsverdeling. En wil de overheid de prijzen vrij laten dan moet zij op houden met het hakken op bakkers, kruideniers en kolenhandelaren. Het protest van de zijde der middenstands bonden komt voor velen te laat. De prijspolitiek van de regering is te een zijdig. Hees heeft met overtuigende cijfers (5-2) van Laren gewonnen, maar niet geheel verdiend, want het grootste deel van de wedstrijd was Laren veel ster ker. De bezoekers hadden echter wei nig geluk en het missen van een paar opgelegde kansen deed de balans ruim in het voordeel van Hees doorslaan. Na tien minuten opende J. Ottens de De wedstrijd Altius 3K.V.O. 1, die te Hilversum gespeeld werd, eindigde in Zowel kinderen als volwassen dienen een 5-1 overwinning voor K.V.O. Te- juist in de winter veel vitaminen C gen de verhouding in scoorde Altius na tot zich te nemen, baby's niet te ver veertig minuten spelen het eerste doel- geten. Veie kwalen kunnen het gevolg punt. Dit was 'n stimulans voor K.V.O., zUn van gebrek aan vitaminen C. dat prompt gelijk maakte. Even voor Zeer vitaminerijk zijn rszebottels. Hier rust bracht K V.O. de stand op 2-1. In kunt u jam van maken of kopen, die be tweede helft kwam Altius niet meer uitermate gezond is score. Hij schoot uit een voorzet van tot doelpunten, terwijl K.V.O. geleide- Bloemkool, spruitjes en boerenkool blin- H. de Bree laag in. Tien minuten la- Jtjk aan de eindstand op 5-1 bracht. ken uit wat betreft de groenten. ter bracht linksbinnen Florissen de De B-aspiranten wonnen te Doorn met stand op 2-0. Laren kwam nu fel op- 2-°- Een aardige wedstrijd, waarin Theo Aardappelen leveren veel vitaminen zetten en er ontstond een tegenpunt Molenaar na de rust voor beide doel- door de hoeveelheid, die wij er van toen keeper Muis heel ver zijn doel Punten zorgde. j eten, vooral de nieuwe. Tegen het eind uitliep om de bal weg te trappen. Hij K v 0' C moest °P «gen terrein haar va* het aardappelseizoen bevatten de schoot tegen een Laren-speler, de rechts- "eerdere erkennen in Soesterkwartier °ude aardappelen maar zeer weinig vi- binnen kreeg de bal en dacht gemak- door verliezen met 0-2. kelijk in open doel te scoren. Een Hees- 8 back had echter 'n strafschop veroor- TOWeel VCM ar lOfiet'. zaakt en die werd door rechtsbinnen jn het kwijnende bestaan van het ama- taminen. De waarde van de drie genoemde pro- dukten als leveranciers van vitamine C kan verminderen, als men een verkeer- D. Mol benut (2-1). Nog voor rust bracht toneel"''opTnze"pilate iTthkns weer de. bereidingswijze toepast. Het vita- H. de Bree de stand op 3-1. mmegehalte in de tweede helft was Laren bijzon- wordt geschaad door a. verhitten, b. koken met veel water, c. enige opleving gekomen, nu de toneel club van de buurtvereniging „Oranje" j j der gevaarlijk, maar gemiste kansen onder de naam van ..Marionet" eent lr\Water brachten de bezoekers weinig verder, zelfstandige vereniging is geworden. warm(-, hpwarpn De kern van deze vereniging wordt gevormd door de oude buurtclub, die Men doet er goed aan de volgende be- met enige nieuwe leden is uitgebreid. I reidingswijze in acht të nemen a. Met genoegen zullen velen van deze op- vruchten liefst rauw gebruiken, b. richting kennis nemen, daar er op onze groenten regelmatig rauw te gebrui- plaats nog tal van sympathiserenden ken, c. groenten en aardappelen kort met het amateurtoneel zijn, die een voor het gebruik schoon te maken, d. Iedere zakenman zal dit zoveel moge lijk willen bevorderen. Laat hierbij uw een rol spelen. Goed drukwerk, met een apart cachet, zal bij uw klanten niet nalaten indruk te maken. Ga hiervoor naar Van Weedestraat 35 Telefoon 2566 uitvoering van een eigen vereniging niet gaarne zouden missen. „Marionet" wenst ook regelmatig te spe len voor de patiënten in sanatoria en dergelijke inrichtingen in de omgeving, iets wat steeds zeer gewaardeerd woidt. Men hoopt jaarlijks een tweetal opvoe ringen te geven en men is thans bezig met het instuderen van het toneelspel „Wie zonder zonde is", dat op 15 de cember a.s., in Huis ten Halve zal wor den gegeven. Een kwartier voor het einde van de I wedstrijd maakte de middenvoor ech- Gistermorgen, om 9 uur, kocht de heer ter gebruik van een misverstand in de Van Bolhuis, directeur van het post- achterhoede van Hees en het werd 3-2. kantoor de eerste kinderzegels van de Kok en Florissen brachten in de laat dames mevr. M. C. Kruik-de Man, mevr. J. C. Wessels Boer-Van Mens en mej. J. M. Lensink, die het comité uit de U.V.V. vormen, dat deze verkoop organiseert. Dit comité wordt bijge staan door een 25-tal dames, die zich Gedwongen bezuiniging, bereid verklaard hebben mede te wer- ste vijf minuten de stand op 5-2. Zaterdagmorgen reed de heer B. P. met zijn vrachtauto achteruit een erf op de Wijnand Toplaan af. De auto botste te- Bij de melkhandel hebben we in tal ken aan de verkoop van deze zegels tot gen een bokstel van een PUEM-paal en Geachte Redactie. Gaarne zou ik dit schrijven in uw blad zien opgenomen, naar aanleiding van het artikel in de Soester Courant van Vrijdag, 10 november j.1. van de heer Kantman .Het Oog gericht op een blunder". Zou het niet wenselijk zijn geweest, dat de heer Officier van Justitie van de Arr. van plaatsen kennis gemaakt met sane- en met het eind van het jaar. Van I deze knapte af. Vele stroomdraden Rechtbank te Utrecht de moordzaak te ringsmaatregelen die alle ten doel heb- maandag tot en met vrijdag kan men ben gehad de distributiekosten te druk- dagelijks van 9 tot 3 uur terecht voor ken. De kolenhandel heeft ook tal van het kopen van zegels en kaarten met nieuwe bedieningsvormen getoond. Wij denken aan een centrale bezorgdienst, aan vele fusies van bedrijven etc. Wij kunnen niet zeggen dat de regering daarvoor de stoot heeft gegeven, maar shot 1 g_4 yan victoda 1 haar druk op de handelsmarges heeft 9 een toeslag voor alle kinderen die hulp nodig hebben. wonnen en hiermee de eerste 2 punten in de tafeltenniscompetitie binnenge haald Wiss zorgde voor 3 punten, Da selaar voor 2 en het dubbelspel werd eveneens een Shot-overwinning. Hoyng, die inviel voor de geblesseerde Van gedaald, dat men bereid is zelfs op Doom kQn tQt winst komen shot maandag met meer te bakken de plaats gevonden ontwikkeling wel bevorderd. Over de centralisatie van de bakkersbedrijven behoeven wij nau welijks meer te spreken. De liefde van de bakkers voor het brood is al zo ver kwamen op straat terecht en pas zater- Baarn aan de rechercheurs aldaar had dagavond was alles weer in orde, na- overgelaten ter afwerking en deze zaak dat de gehele dag aan reparatie ge- de normale weg had lalen volgen werkt was. groenten niet langer koken dan strikt noodzakelijk is, e. groenten en aard appelen koken met weinig of aanhan gend water, f. groenten niet na te sto ven, g. groenten en aardappelen niet op te warmen. Kleuters verdragen veelal geen rauwe groenten. Baby's, die borstvoeding krij gen, zijn wat betreft vitamine C ge bruik afhankelijk van de hoeveelheid, die hun moeder gebruikt. Indien de moeder voldoende vitaminerijke pro- dukten eet, profiteert haar baby hier van. Het dagelijks rantsoen voor de moeder moet zijn (minimaal) een be hoorlijke portie aardappelen en onge veer 250 gr. groente en een boterham met rozebotteljam of 1 sinaasappel, of 2 mandarijnen of 1 ons aardbeien of 1 ons aalbessen of 1h grape fruit. Sinaasappelen, citroenen en alles wat men uitgeperst gebruikt, moet men ge reedmaken zeer kort voor het gebruik, anders verliest het fruit zijn waarde als vitaminebron. DE DOODSTRAF Naar aanleiding van een gesprek betreffende de execu tie van Chessman beweerde iemand dat in België ook de doodstraf nog be staat. In een voorkomend geval werd de De gewone gang toch is, of het nu een diefstal van een paar kousen uit een winkel is of 'n moordzaak zoals in Baarn. dat deze door de recherche wordt af- Op de Amersfoortse weekmarkt wer- gehandeld en de verdachte(n) na af-1 veroordeelde echter niet "ter dood ge- den aangevoerd 258 biggen in prijzen siuitjng van het proces-verbaal voor bracht, doch in de gevangenis gedepo- van 45,— tot 55,— en 2 drachtige de 0f[icier van Justitie wordtfworden) neerd en dood verklaard. Hij mag dan zeugen van 250,— tot 375, geleid. Dan had zeer zeker de verdach-geen bezoek en ook geen brieven ont- ?on nnn teifrmarkt werden aangevoerd te Boudewijn Hennv niet de kans ge- vangen. Zelf mag hij geen teken van 220.000 stuks. Hoendereleren van 12,- kregen de vIucht te nemen daar de leVen geven door brieven te verzenden, tot 13,—. Middenpnjs 12,50. Prijs p0Htie in Baarn, hem en zijn hchaams- Voor de buitenwereld is deze man dus Het is te betreuren, dat door de ge schetste overheidsdruk menig klein- en middenbedrijf in de knel is gekomen. Het aantal gesloten detailhandelsbe drijven loopt in de duizenden. Een gezonde sanering. Men kan tenslotte alle consumptie-arti kelen in staatspakhuizen bijeen bren- gen en dan het publiek zichzelf laten dat deze teams h°?e °ge,n gaan g°°le"' nu TT„„ c.Q„I1-nft ie Zij wonnen respectievelijk van O.S.O. 7, per kg. 2,— Op de Sophialaan stond een melkwagen waarmee W. W. melk ventte. Van de Ju- lianalaan kwam J. J. D. per auto. Hij kracht kennende, daar wel op bedacht dood Is dat juist vraagt q n. zou zijn geweest. Het verdere onder zoek zou dan door de heer O V. J. wel aan de Rechter-Commi -ar:s zijn overgedragen, waarbij de verdedigers aanwezig konden zijn. Antwoord De doodstraf bestaat in België nog steeds en kan door de As sisenhoven worden uitgesproken. Ambtshalve wordt dit vonnis echter 2 verloor met 4-6 van Buna 4. Rade maker won 2 partijen, Hooft 1, maar de aanvankelijk goed gestarte debu tant Stalenhoef kon ook in deze wed strijd niet tot winst komen. Shot 3 speelde gelijk tegen T.O.V.O. 3 (5-5) en 1 de melkauto die beschadigd werd terwijl der 20U dan n et hebben plaats gehad. gr .g ecbter geen sprake van dat de- Shot 4, 5 en 6 hebben hun reeks over-I het rechterportier en een spatbord van 2e. De grote kolommen in de kranten ze gestraften zouden zi;jn verstoken van binnen twee maanden na de uitspraak week niet ver genoeg uit en schampte le. De door Kantman genoemde blun- omgezet in levenslange gevangenisstraf. winningen voortgezet door alle drie met 10-0 te winnen. Het gaat ernaar uitzien bedienen. Elke vorm van service is dan verdwenen. Laat men de klanten de goederen zelf van de machines in de produktiebedrijven halen, dan kan het misschien nog goedkoper. De huurstop bij de woningen ligt inShot 2 speelt deze week tegen B.T.T.C, T.O.V.O. 4 en B.T.T.C. 6. De drie juni- oresteams wonnen respectievelijk met 3-2, 3-2 en 5-0 van Victoria, U-B.T.V. en Huizen. de auto scheurden. In hotel Bos en Duin hebben 44 leden, zouden dan niet zijn verschenen. contact met de buitenwereld; zij val- 3e. De radio en televisie zouden dan j1(J_ hetzelfde vlak. Ook daar heeft men 2, Shot 3 tegen U.B.T.V. 9, Shot 4 te- duizenden kleine huizeneigenaars laten êen V.E.V. 2, Shot 5 tegen Victoria 7, verdwijnen, omdat men gedwongen Shot 6 tegen Good Luck 4 en de juni- was en is huurders in het genot van een woning te stellen beneden de kost prijs van die woning De door de regering gevolgde politiek van prijscontrole is daarom te veroor delen omdat zij eenzijdig is. Het is een vorm van een „window-dressing" voor V.O.G., de overheid. Men produceert er lage ten toegevoegd aan de agenda voor de kosten van levensonderhoud mee en raadsvergadering, welke morgenavond dat komt dan de statistiekcijfers ten wordt gehouden. aan het eind van het seizoen uitgereikt zal worden. De uitslag was 1. Mevr. Verhoeve 6248, 2. B. Kok 6176, 3. L. v. Breukelen 6155, 4. B. de Rooij 6111, 5. H. Seezink 6084, 6. 6045, 7. R. ten Tove 6040, 5953, 9. W. Pothoven 5857, 10. H. Tuen- ter 5793, 11. Mevr. L. v. Duinkerken 5770. De troostprijzen waren voor mej. E. v. Door B. en W. zijn de navolgende pun- Zoghei (3863) en de heer J. Veldhuizen (4038). niet zijn ingeschakeld 4e. De Tweede Kamerleden zouden dan geen vragen behoeven te stellen aan poolleden en donateurs van S.E.C. deel- z.E. de Minister van Justile. genomen aan de derde ronde van het 5e De pr0Cureur-Generaal bij het Ge- klaver jastournooi, om de wisselbeker die rechtshof te Amsterdam M, Zaaijer. ores respectievelijk tegen U.B.T.V. en Good Luck. goede. Met die statistieken en index cijfers kan men dan de vakbonden weer te lijf gaan om de lonen zo laag mo gelijk te houden. Wanneer echter in andere sectoren van het bedrijfsleven de prijzen stijgen, dan laat men dat rus tig gaan. Klacht zonder naam 31. Voorstel tot het verstrekken van een aanvullingskrediet ten behoeve van de aanleg van een centrale verwar mingsinstallatie voor de 137 woning wet-woningen op de Eng. 32. Voorstel tot het bouwen van 61 wo ningwet-woningen op de Eng. 33. Voorstel inzake de verplaatsing van Van de Verlengde Kolonie weg kwam Zonder namen te noemen er zijn tal het bedrijf van de firma Stork naar het van ondernemingen, die na de oorlog industrieterrein, geweldige winsten hebben gemaakt. Zij hebben geprofiteerd van de goederen- heiïPmaar wekihTafn °Ver" Het tweede herenteam van de MixedDe Klaprooscollecte heeft alhier 385,- Komt het omdat zij veel werknemers H°ckey Ci"b Soest won zondag met opgebracht, in dienst hebben en dus kwestbaar 6-\ van S-C C. 9 nadat de Soester zijn? Komt het omdat hun calculaties aPelera ™eL°:2, achter gestaan heb- minder doorzichtig zijn dan in de be- ben' Dlck ElJslnk bracht de stand op Vrijdagavond hield de V. en A. V. Soes- ------ - 1-2, waarna Frank Steenmeijer vier terberg, in café 't Centrum, haar eer- doelpunten scoorde (5-2). Wim van Es s^e klaverjasavond. Er werd druk deel- zorgde uit een voorzet van P. v. Hof- genomen door tal van leden met hun wegen voor de zesde goal. Soest 3 verloor met 10 man kansloos tegen Amersfoort 5, omdat dit team drijfstakken van de eerste levensbe hoeften In ieder geval zijn vele aan delen van dit soort bedrijven met hon derden procenten gestegen en dit is ze ker niet te danken aan de lage winst marges. Heeft het ministerie van eco nomische zaken dit niet opgemerkt Hij zal zich verontschuldigen en zeg gen dat vele van die winsten aan de foorters. zou dan geen persoonlijk onde -tk over de gang van zake.i behoeven in te stellen. 6. Mr. Francois Pauwels zou zich niet vrijwillig hebben opgeworpen om de W., de timmermanszoon, te verdedigen. 7. Het gehele Nederlandse volk zou niet in een geprikkelde stemming zijn geraakt over deze gang van zaken. Dat de heer Kantman in zijn stukje tracht een trap te geven aan de z.g. minderontwikkelde rechercheurs in Baarn, tegenover een heel ontwikkelde Boudewijn H., vind ik niet op zijn plaats. Die trap moet een andere rich- een brandmelding en de nevelspuit ting uit geplaatst worden; dit zal bij rukte uit. Er behoefde echter niet ge- nader onderzoek wel blijken. blust te worden, want dit was reeds Ook voor de ouders van B. H. is deze gedaan door de bewoners van een pand blunder niet prettig, gezien de publi- I waarin door het stoken met hout een citeit door pers, radio en televisie. Ook was het dan niet nodig geweest het gehele politie-apparaat en Kon. Marechaussee in te schakelen voor sur veillance in de kletsnatte bossen, ter wijl de verdachte Boudewijn H. waar schijnlijk (on)rustig in zijn ouderlijke villa aan de Javalaan zat. Ook was dan de blunder van Kantman wel in zijn vulpen blijven zitten. Uw abbonnee, A. KLEYN MOLEKAMP. Het was niet de bedoeling te trappen, zoals U veronderstelt, maar mocht U toch van een trap willen spreken, dan was die inderdaad onjuist gericht, het geen later plotseling bleek uit de ver schoorsteenbrand ontstaan was. introducees. veel sterker was dan dat van de Soes- jn verband met de N.T.S.-uitzending rassende berichten, die bekend maak- ter heren. Het werd 6-0 voor de Amers- j van de return-ontmoeting Tottenham ten hoe de feiten werkelijk waren. HotspursFeijenoord wordt de jaar- Niemand kon vermoeden dat de Baarn- export te danken zijn. Dan was dat Het derde damesteam won met 1-0 van vergadering van de buurtvereniging se politie tijdelijk verantwoordelijk nog wel een reden geweest om het Laren 5. Uit een scrimmage werd ver „Oranje", welke a.s. woensdag, 15 no- moest zijn voor de handelingen van de prijspeil in Nederland daarvan te laten in de tweede helft het enige doelpunt vember zou worden gehouden, uitge- officier van justitie. profiteren. gescoord. steld tot woensdag 29 november a.s. K. len onder dezelfde disciplinaire maat regelen en genieten dezelfde gunsten in de gevangenis als de tot mindere straf veroordeelden. Ingevolge de Bel gische wet Le jeune kunnen ter dood veroordeelden na tien jaren worden voorgesteld voor en voorwaardelijke in vrijheidstelling. Net flink zelfstandig MEISJE biedt zich aan voor 5 halve dagen per week. Br. onder letter B 15 bureau Soester Crt. Wegens verandering van betrekking HULP gevr. voor donderdagmorgen en vrijdagmiddag. Kerk straat 41. HUISNAAISTER gevr. Van Beuningenlaan 8, Soest-Zuid, tel. 4698. WERKSTER gevr. voor 3 ochtenden per week. V an Beuningenlaan 16, tel. 3298. TE KOOP beste Simplex fiets en partij witte te gels. Kerkpad Z.Z. 25. Heer zoekt gemeub. of ongemeub. ZIT-SLAAP- KAMER bij weduwe al leen of klein gezin. Tot f 150,- per maand met volledig pension. Brie ven onder no. 350 bur. Soester Crt. TE KOOP balkhout f 1,25 per meter, 16 x 6 tot 3 meter, 200 meter 2x3 f 0,60 per meter en tele foonpalen tot 9 meter. Smitsweg 33. Te koop grote VULKA CHEL met plaat en pijp. Rembrandtlaan 22.

Soester Courant | 1961 | | pagina 3