Van Philips huishoudelijke apparaten. E (ScAoemafeer Krabbels van Knelis. waardevolle Sint Nieolaas-geschenken BURGERLIJKE STAND TWEEDE BLAD ec 25 BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool Tentoonstelling Vogelvreugd, 1 BOEIENDE DEMONSTRATIES. 23,75 34,50 57,50 47,50 72,50 afwasautomaat v. Weedestr. 72 - Soestdijk - tel. 2792 Dorpspl. 10a - Soesterberg - tel. 587 Iets beters! Iets aparts Chr. bejaardentehuis. Lederen en Plastic Tassen Ceintuurs - Sjaals - Pracht collectie Byous Eiectrische visvangst. Toneel van Soestdijk. S.V.V. Volleybal. VAN DE SOESTEB COURANT VAN DINSDAG 14 NOVEMBER 1961 As je 't ming vraogt, M dan mok zeige dak f heul nie van plaan kt bin de beest te gaon uuthaange mit gappe of aandere boe- s vestreeke, maor je v ken nie weete. Da ken at onverwacht opkomme en dan mok zorrege dak ut zoo doe, dazze ming niks maoke. Dan gaok erges gap pe of iemaand veur meraokel slaon. Denkterom dak d'r veur zei zorrege dazze ming nie kriege, maor ak pech heb dan griepe ze ming en dan kom ikke, opt pelisieberoo te zitte. Dan kom- me d'r twee agente om ming te ver- heure en dan zeig ikke, dazze van ming niks wiezer zelle worde. Dan komp de baos van de pelisieman- ne om ming te verheure, maor dan zeig ikke persies utzellefde. Netuurlek mok dan in de sel blieve zitte, maor ming maoke zullie nie baang. Ast bar donker is en middenin de nach, dan maok ik kebaol en dan komter 'n agent. Bel drek de ofsier van jestisie op, zeig ikke dan, waant ikke wil bekenne. Ikke mittie agent naor de telefoon en ikke praote mitte ofsier van jestisie. Meneer de ofsier, zeig ik dan, kom effe, waant ik wil wegloope. Best, zeitie ofsier dan, ikke kom d'ran. Trekkie schoene maor vast uut en bel maor vast 'n affekaot. Ikke zal in- tusse de pelisie, en de marresjesee met de pelisiehonde belle dajje over 'n uur gaot vluchte. Best, zeig ik dan, maor gin honde, waant ikke bin aste dood veur die hees te. Best, Knelis zeite ofsier dan, gin hon de, maor vraog wel effies an die affe kaot of an 'n aander oftie 'n jassie bie je tuus wil haole. Dat mottïe dan bie de Eem neersmiete mit 'n briefje d'rbie dajje je eige verdronke heb. Da komp dan fing veur mekaor en zul lie maoke ming niks. CD Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PAKKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. Zaterdag en zondag hebben meer dan dertig leden van de vereniging „Vo gelvreugde" hun vogels geëxposeerd in de (Jouden Ploeg. De tentoonstelling werd vrijdagavond geopend door de heer L. A. M. Ceulen, voorzitter van de nieuwe bond van vogelliefhebbers. Hij complimenteerde de vereniging met de ze expositie. Voorzitter A. Th. van Klooster dankte de juryleden, mevr. C. W. Hobbeling- van Duuren uit Utrecht, de heer W. Oomen uit Oegstgeest en de heer J. H. Dilg uit Amsterdam, de tentoonstel lingscommissie, die uit de heren C. Hornsveld, J. Terlouw, A. Verhagen, J. Pureveen, J. v. Blokland, L. Bottelberg en A. J. Huurdeman bestond, de schen kers van prijzen en allen die deze ten toonstelling mogelijk maakten. De prij zen waren ondermeer geschonken door de bondsvoorzitter, de gemeente, het bestuur van „Vogelvreugde", de ten toonstellingscommissie, zusterverenigin gen, bedrijven en particulieren. De jury- kende aan de volgende inzenders deze prijzen toe Kampioenen Bezoek onze interessante show van Philips huishoudelijke appa raten Op WOENSDAG 15 EN DONDERDAG 16 NOVEMBER, 'S MIDDAGS VAN 2 TOT 5 UUR EN 'S AVONDS VAN 7 TOT 10 UUR, IN DE GROTE ZAAL VAN HOTEL „EEMLAND". Daar zult U deze prachtige huishoudhulpen niet alleen kunnen bewon deren, maar ook de resultaten kunnen zien die U ermee kunt bereiken. Op deskundige en boeiende wijze zal men er demonstraties verzorgen. De toegang is er gratis. Philips veilige koffiemolen Philips lichtgewicht snelstrijker Philips lichtgewicht stoomstrijker Philips hand mixer. Veilig en praktisch. Philips ventilatorkachel voor behaaglijke warmte Het nieuwste van Philips op huishou delijk gebied Ook dit prachtige en praktische appa raat kunt U in wer king zien Tevens demonstraties metHOOVER - ERRES - A.E.G. - EASY WASMACHINES - WASCOMBINATIES EN'CENTRIFUGES. PHILIPS Toegangskaarten gratis verkrijgbaar aan onze zaken. van H. v. d. Akker, 88 pnt. Tropisch personata fischerie van F. F. J, Vermeulen, 90 pnt. met een ereprijs. De overige prijzen werden gewonnen door W. Brehler (eerste), T. J. H. Werk hoven (derde), H. v. d. Akker (tweede), A. Arends (derde), A. Arends (eerste), J. Havenhorst (derde), L. Voskuilen (derde), A. Arends (derde), R. van Soest (derde), mevr. Lam (tweede), L. Botten berg (derde), T. Vink (derde), A. v. Luytelaar (derde), L. Bottenberg (twee de), J. Ravenhorst (tweede) A. Stomp- horst. (derde), R. v. Soest (tweede), E. Karelse (derde), A. Stomphorst (derde), E. de Bruin (derde), A. Verhagen (der de) en F. F. J. Vermeulen (derde). ziekenkamers, vier badkamers, een zus- terkamer, een isoleer- en een rouwka mer. Het is de bedoeling dat er twee recreatiezalen voor de bewoners van het tehuis komen. De ene komt op de begane grond en is bestemd voor de bejaarden, de andere op de eerste ver dieping voor het personeel. Verder ko men er keukens, bergingsruimten een administratiekamer, een spreekkamer en een ruime ontvangsthal. Een groot ter ras zal bij mooi weer zijn diensten kun nen bewijzen. Uiteraard is nu nog niet te bekijken hoeveel geld men nodig heeft om in dit tehuis te verblijven, maar de huur prijs xal niet ver van 2500,per jaar zijn. Soester inwoners, die lid van een Als u 'n eigen stijl van wonen zoekt, dan is „Greeve Select" er voor u! Daarin vindt u de hoogtepunten van de Europese meubelindustrie, in klassieke en moderne stijl. Komt u vrijblijvend oriënteren - permanente expositie. SELECT Hilversum kerkstraat 28 tel. 16255 Twee jaar geleden hebben leden van Soester gereformeerde en hervormde kerken de mogelijkheid overwogen te komen tot de bouw van een bejaar dentehuis voor leden van deze kerk genootschappen en aan architectenbu reau P. en H. Beekman (B.N.A.) werd verzocht plannen voor een dergelijk te huis te maken. Deze plannen hebben betrekking op de bouw van een tehuis aan de Soester Engweg tussen Dalweg UW ADRES VOOR SOESTER KUNSTHANDEL Burg. Grothestraat 16 Telefoon 2464 Prachtige STOFFEN, o.a. Ploeg, ruiten. Schotse van 12,- tot 75,-. uit binnen- en buitenland. Verkoop Semplicity patronen. Mooiste vogel van het geheeloranje rood IN van A. v. Luytelaar, 92 punten, met 2 ereprijzen. Duo oranje rood agaat schimmel van J. Ravenhorst, 88 pnt. met een ere prijs. Gepigmenteerd oranje rood isabel van J. Ravenhorst, 90 pnt. met 2 ere prijzen. Vetkleur oranje rood van A. v. Luyte laar, 90 pnt. Trio oranje schimmel van A. Stomp horst, 89 pnt. Kruisingen sijs-kanarie van A. v. Luy telaar, 89'/2 pnt. Duo-kruising jap. meeuw-loodbekje en Talmalaan en ze zijn niet alleen ge reed, maar ook reeds goedgekeurd door de gemeente en het ministerie. Nu wacht men op de rijksgoedkeuring voor dc bouw. Het gebouw krijgt een T-vorm en het zal voorlopig twee verdiepingen heb ben, Het zal plaats bieden aan 70 be jaarden, maar met de mogelijkheid van uitbreiding wordt rekening gehouden. Er komen ruim 50 eenpersoonskamers, in, welke ongeveer drie bij vier me ter zullen worden. Een zestal tweeper soonskamers, logeerkamers, vier ka mers voor inwonend personeel, een zit- en slaapkamer voor de directrice, twee hervormde of gereformeerde kerk zijn, zullen uiteraard voorrang hebben. De bouw van dit tehuis zal ongeveer anderhalf jaar vergen. Er zijn plannen bij het tehuis woningen voor bejaarden neer te zetten, maar deze plannen zijn nog vaag. Evenals de uitbreiding van het gebouw zelf. Het stichtingsbestuur dat de voorbereidingen getroffen heeft, is al blij dat men reeds zover gevorderd is en het wachten is nu op de rijks- goedkeuring, waarvan men hoopt dat deze in het voorjaar van 1962 zal af komen. Het zal dus tot eind 1963 duren voor het tehuis in gebruik genomen kan worden mits alles meeloopt. Door de Hengelsportvereniging „De Snoekbaars", met leden in Soest en Baarn, is in de Wilhelminavijver te Baarn electrisch gevist. Dit deed het bestuur in samenwerking met de Vis serijinspectie. Met een boot werd door de vijver gevaren en in deze boot be vond zich een stroomopwekkend agre- gaat, dat voor 400 volt zorgt. De vissen raakten door de stroom even ver doofd en konden gemakkelijk met een schepnet gevangen worden. Een 40- tal karpers van 6 tot 9 pond en een duizend twee- en driezomerige vissen werden op deze wijze uit de vijver ver wijderd en overgebracht naar de waai en van Hoolwerf, Nellie en de grote zandput. Bij dit experiment waren de opziener van de Visserij-inspectie en enige ge nodigden uit de visserijwereld aanwe zig. De voorraad teeltkarper is inmiddels aangevuld met een 25-tal exemplaren van 6 tot 9 pond. Even heeft het erop geleken alsof het Soester amateurtoneel een te grote con current aan de televisie zou hebben, maar zaterdagavond heeft de toneel vereniging „Soestdijk" bewezen dat men met amateurverenigingen, die een toneelstuk brengen, ook veel publiek kan trekken als Dorus op de t.v. is. „De Betoverde Heuvel", een blijspel in drie bedrijven, werd opgevoerd en het was inderdaad een blijspel, waaraan men veel plezier beleefd heeft. De voorstelling werd ingeleid door 'n wel komstwoord van mevr. J. v. Duinker ken-Berends, die na de voorstelling 'n dankwoord sprak. Maup Willemse, als Don Carlos de Pas- quilla, Loes van Duinkerken-Schrijvers, als Betty, de dochter van de edelman, Ina Kronemeijer als zijn dochter Pepita, Nel Hessing-Van Gelderen als Tante Margareth, Hans Hessing als professor Brimble, Jo van Duinkerken-Berends als mrs Candy en Evert Zeypveld als Pat O'Brien hebben het stuk uitste kend gebracht en de toneelpluim heeft ongetwijfeld het echtpaar Hessing ver diend. Don Carlos is arm en om aan geld te komen wil hij het slot, waarin hij woont, als pension exploiteren. De eige naar van dit slot, Pat O'Brien sr. be valt dit maar matig en hij stuurt zijn zoon Pat O'Brien jr, om een oogje in het zeil te houden. Dit doet hij in de vermomming van huisknecht. Betty en Pepita zijn verliefd op de jongeman, van wie ze weten dat hij de zoon van de steenrijke O'Brien is, maar pappa Dan Carlos mag dit niet weten want dan komen er brokken van. Tante Margaret ijvert voor een huwe lijk en dat wordt tenslotte tussen Bet ty en Pat gesloten, terwijl het er tegen het einde van het stuk naar uitzag dat Don Carlos en de rijke mrs Candy eveneens de tocht in de huwelijksboot zouden maken. Na de toneelvoorstelling werd er ge danst bij muziek van The West Boys. De puntenwinst, die de S.V.V.-ers vo rige week in hun competitiewedstrij den binnenhaalden was maar schraal, want alleen het eerste damesteam zorgde voor een overwinning op het derde damesteam van V.I.O.S. Het tweede- en derde damesteam verloren hun wedstrijden, terwijl ook de beide hoogste herenteams niet tot een over winning konden komen. S.V.V. 1—V.I.O.S. 3 (dames). In de eerste set kregen onze plaatsge noten een vrij grote achterstand. Welis waar wisten zij deze weer weg te werken, maar uiteindelijk waren het toch de Amersfoortse meisjes, die met 17-15 aan het kortste eind trokken. De tweede, derde en vierde set werden door de rood-witten achtereenvolgens ge wonnen met 15-10, 15-13 en 15-12, zo dat zij de beide punten mee naar Soest konden nemen, S.V.V. 2Wilhelmina 2 (dames). De Soester meisjes namen zowel in de eerste als in de tweede set aanvanke lijk een grote voorsprong. In de eerste set bleek een 13-8 voorsprong evenwel niet voldoende om de winst binnen te halen, terwijl een 11-4 voorsprong in de tweede set ook verloren ging. Beide sets werden met het kleinst mogelijke verschil (15-13) verloren. In de derde set moesten de S.V.V.-meisjes met een 15-8 nederlaag genoegen nemen. S.V.V. 3—V.I.O.S. 4 (dames). Door slecht serveren wisten de S.V.V.- pupillen de V.I.O.S-meisjes niet te be dreigen. Met 15-6, 15-0 en 15-7 bleven de tegenstanders van de Soester meis jes in de meerderheid. S.V.V. 1—V.I.O.S. 2 (heren). Ook bij de heren waren V.I.O.S. en S.V.V. tegenstanders. Een enthousiast spelend V.I.O.S. toonde zich in drie sets de meerdere van de S.V.V.-heren, die te onnauwkeurig speelden om tot afronding van de aanvallen te komen. Met 15-8. 17-15 en 15-10 hielden de Amersfoorters de punten in eigen huis. S.V.V. 2Spirit 2 (heren). Met niet minder dan drie invallers moesten de rood-witten de strijd aan binden tegen de koplopers in de eer ste klas. Met 15-13, 15-6 en 15-1 lieten de spelers van Spirit er geen twijfel over bestaan wie hier de sterkste was. Donderdag speelt het eerste damesteam tegen Wilhelmina 2 en het tweede da mesteam tegen V.V.A. 3. GEBORENPetronella Louise Maria, dochter van C. P. Rademaker en E. M. T. Beuken, Steenhoffstraat 73. Yves Gaston, zoon van J. C. Maurice en J. M. van Zuilen, Bilderdijklaan 14. Anna Catharina, dochter van D. P. Porsius en C. Bloemendaal, Baarn, Maatkampweg 106. Jan Willem, zoon van J. Vos en A. A. Damen, Koe- koekweg 17, Ronald, zoon van A. Meidam en J. Jansen. Kerkpad Z.Z. 91. Robin, zoon van D. van der Grift en E. Walstra, Baarn, Torenlaan 127. Catharina Maria, dochter van G. van 't Klooster en M. M. Wilming, Beetz- laan 3. Erika Pauline, dochter van W. J. van den Heuvel en E. A. Th. Huls pas, Simon Stevinlaan 27. Harry, zoon van H. J. van den Heuvel en M. H. A. Burgwal, Beetzlaan 126. Johannes, zoon van C. de Jong, vertegenwoordiger en M. J. van Hoorn, Rembrandtlaan 3. Robert Constant Maria, zoon van R. A. F. Halewijn en C. M. M. Jurgens, Amers- foortsestraat 106. Petronella Bernar- dina, dochter van P. W. B. J. Jeuken en M. A. M. Jansen, Plesmanstraat 229. Irma Gerarda, dochter van F. C. Jagers en G. A. M. Schipperijn, Rademaker- straat 3. Monique Pétra José Marie, dochter van E. J. J. M. Dalloijaux en A. P. Kok, Baarn, Maatkampweg 6. Bernardus Heinrich, zoon van J. H. Gerritsen en M. J. J. Bakker, Simon Stevinlaan 11. ONDERTROUWD Cornelis Richardus Joannes Bosboom, Nieuweweg 34A en Hermina Frederika Johanna Wouters, Birkstraat 32. Nicolaas Jacobus de Vreede, Phoenixstraat 51, Delft en An- tonia Gerarda Wilhelmina Hermse Amersfoortsestraat 91. Willem van Essen, Van Reenenweg 75, Zeist en Catharina Maria Wildenburg, Eigendom weg 41. GEHUWD Gijsbert van Barneveld, Bur gemeester Huvdecoperweg 152, Maar tensdijk en Neeltje Westeneng, Nieuwe weg 33. OVERLEDEN Bertha Reneman, 80 jaar weduwe van J. Rijnders, Burgemeester Grothestraat 45A. - Dirk Willem Ellemers, 84 jaar gehuwd met E F. van Hoecke, Bosstraat 2 Harmannus, Jakob Kornelius Bakker 71 jaar, gehuwd met D. A. Nouwen' Oranjelaan 12. Mietje van Isselt 88 jaar, weduwe van R. Hilhorst, steen- hoffstraat 46. Anna Louise Miesen 66 jaar, gehuwd met H. Bruinen de Bruin Kerkpad Z.Z. 108.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5