i» BËÊÊÈM HET OOG GEHECHT OP PLAHNEN. «mm Tweede intocht van St. Nïcolaas. Tentoonstelling „De Soester Vogelvrienden". WêWMi mm WSÊmwMê, WÊmlm 8 i Twee doden in het verkeer. Ongeval met dodelijke afloop. Kleine botsingen. K.P.S.-feestavond. Feestavond Duinkikkers Biljarten district Eemland. Marva-voorlichting. Biljarten kampioenschap tweede klasse. Politie telefoon 4444 en 4445 r DINSDAG 28 NOVEMBER 1961. 40e JAARGANG no. 91. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 Voor de tweede maal zal St. Ni- colaas zijn intocht in onze gemeen te houden. Nu niet op verzoek van de Soester Winkeliersvereni ging en niet per boot, maar op verzoek van het Winkelcentrum Koninginnelaan, en op een schim mel. De goedheilig man zal donderdag avond, omstreeks 7 uur, te paard stijgen op de Beetzlaan en via de Nachtegaalweg, Merelweg, Groen van Prinstererstraat en Ko ninginnelaan naar 't Nieuwerhoek- plein rijden, waar hij het dak van garage Stam zal bestijgen. Op zijn tocht wordt de Sint begeleid door P.V.O. en enige Pieten van wie de hoofdpiet eveneens te paard zit. Op het dak van de garage zai een geluidsinstallatie zijn, zodat de hoge gast welkom geheten kan worder. door het bestuur van het Winkelcentrum en in de gelegen heid zal zijn de kinderen toe te spreken. Een hele kleine Piet zal met deze geluidsinstallatie en iets anders voor een verrassing zor- blijft dit geheim tot donderdag gen, maar op verzoek van de Sint houden op de begane grond aan- avond. Als St. Nicolaas weer be- geland is, dan wordt een rijtoer door de Koninginnelaan gemaakt en zullen alle winkels bezocht wor den. Vrijdagavond is in gebouw St. Joseph de vogeltentenstelling van de vereni ging „De Soester Vogelvrienden" door de heer J. de Bos, erelid van de Ne derlandse Bond van Vogelliefhebbers, geopend. Voor deze expositie was vrij dag, zaterdag en zondag veel belang stelling. Voorzitter D. J. Kuiper sprak het wel komstwoord en hij dankte de heer De Bos, die zich bereid verklaard had de opening te verrichten. De vele inzendingen wezen erop dat het de vereniging goed gaat. Dat is ook te merken aan het feit dat er in het afgelopen jaar 25 leden bijgeko men zijn. De heer Kuiper sprak de wens uit dat het honderdste lid zich tijdens de tentoonstelling zou opgeven. Met de belofte, dat de tiende tentoon stelling, die het volgend jaar gehouden zal worden, nog mooier zal zijn, gaf voorzitter Kuiper het woord aan de heer De Bos, die te kennen gaf graag naar Soest gekomen te zijn, want de tentoonstellingen van „De Soester Vogel vrienden" zijn altijd uitstekend. Er heerst een gezonde geest in de vereni ging en er wordt goed samengewerkt, hetgeen ondermeer blijkt uit de prach tige eigen vitrines, die de tentoonstel ling nog mooier maakten dan de expo sitie van het vorig jaar. Ook de heer De Bos sprak de wens uit, dat het honderdste lid spoedig inge schreven zou worden, want Soest is een grote gemeente en het zou heel ge woon zijn als er 150 vogelliefhebbers lid zouden zijn van „De Soester Vogel vrienden". De vereniging bestaat ne gen jaar en er is goed werk verricht. Met de wens dat deze tentoonstelling een succes zou zijn verrichtte de heer De Bos de opening. De driehonderd inzendingen zijn goed gekeurd door de heren J. L. Adolfsen uit Hilversum, N. G. Tijsman uit Am sterdam en R. Delstra uit Groningen. Zij kenden de prijzen toe die ondermeer waren geschonken door de bond, de gemeente Soest, bedrijven en particulie ren. De heer De Bos reikte vier prijzen uit aan de heer J. Wijnhof, die de mooiste vogel van de hele tentoonstelling had, het kampioenschap vetkleur behaalde, een eerste prijs voor duo en een bonds- kruis als ereprijs. De heer S. Simonsz was kampioen gepigmenteerd, dé heer A. C. van Ee kampioen tropisch, de heer B. v. d. Vaart kampioen bastaar den, de heer Th. Majoor won de eer ste prijs met een trio en de heer J. Stig- ter had de mooiste parkiet. Tenslotte dankte de heer Kuiper alle schenkers van prijzen, de tentoonstel lingscommissie die bestond uit de he ren J. Zwartjes, H. Bosman en J. v. d. I In dit weekeinde zal de Goed Heiligman, die in ons land d:uk over de daken reist in dit seizoen, veel kinderen bezoeken op scholen en in ziekenhuizen. Niet iedereen durft Sint Nicolaas recht aan te kijken, maar dat hoeft ook niet altijd werk voor de gard te zijn, verlegen jongentjes krijgen ook koek. Berg en allen die meewerkten aan de voorbereidingen en het inrichten van deze expositie. Ereprijzen werd behaald door J. Bant- jes, K. Haremaker, H. G. Wijnands, A. van Essen, S. Simonsz, J. Smit, Th. Majoor, D. Pureveen, J. Wijnhof, P. Dijkman, C. A. C. van Doorn, G. v. d. Broek, B. v. d. Vaart, P. de Zoete en A. Maaswinkel. Eerste prijzen H. G. Wijnands, Th. Ma joor, J. Wijnhof, P. Dijkman, A. Maas- winkel, B. v. d. Vaart, D. Pureveen en S. Simonsz. Tweede prijzen K. Haremaker, A. v. Essen, J. Smit, Th. Majoor, H. J. Bos man, C. A. C. v. Doorn, J. Wijnhof, B. v. d. Vaart en J. Bantjes. Derde prijzen J. Bantjes, H. G. Wij nands, S. Simonsz, Th. Majoor, A. van Essen, mevr. Zwartjes, J. Smit, B. v. Veluw, P. Dijkman, C. van Doorn, P. de Zoete, G. H. v. d. Broek en R. J Schiffaart. Zondagmiddag werd de bejaarde mevr. A. S. A. Eijkelboom-Bindels, die lang in Soest op de Beetzlaan woonde, bij hotel Trier door een auto gegrepen toen ze plotseling de weg overstak. Zij was op slag dood. De Baarnse politie be handelde dit ongeval omdat het op Baarn grondgebied plaats vond, maar de Soester politie moest ingeschakeld wor den om het verkeer te regelen. De 58-jarige heer C. ten Pas, van de Nieuwstraat, werd in de gemeente Zeist aangereden, niet ver van het sanato rium Berg en Bos, waar hij werkzaam was. Hij werd ernstig gewond naar het sanatorium gebracht en ove-rleed enige dagen later. Gistermorgen is hij ter aarde besteld. Het twaalfjarig meisje A. de K. reed op de Birkstraat met haar fiets. Dicht bij huis viel zij. Zij kwam thuis en klaagde over hevige hoofdpijn. Na on derzoek door de huisarts werd zij in bed gestopt, maar de pijn nam steeds toe en een nieuw onderzoek deed de arts besluiten haar per ziekenauto van de E.H.B.O. naar het Elizabethzieken- huis te laten brengen. Daar moest zij direct geopereerd worden omdat zij door de val een hersenbloeding opge lopen had. Het meisje, dat voor verdere behande ling naar Utrecht gebracht werd, is daar gistermorgen overleden. Een auto raakte op de Lindenlaan de koers kwijt en vernielde het hek van een tuin en enige struiken. De heer A. v. O. uit Veenendaal reed met zijn auto in een fille op de Van Weedestraat in de richting Amsterdam, moest remmen en werd aangereden door de auto van C. H. P. die achter hem reed. Beide wagen werden licht beschadigd. De fietser N. A. den H. kwam van de Ferdinand Huycklaan. Hij nam de bin- nenbocht om de Peter v. d. Breemer- weg in te rijden en botste tegen een auto die van de Kerkstraat kwam. De auto werd beschadigd, de fiets niet en de fortuinlijke fietser mankeerde niets. H.M. de Koningin en de prinsessen Irene en Marijke hebben zaterdagavond in de zaal van Eemland de jaarlijkse feestavond van K.P.S. bijgewoond. On der de genodigden bevonden zich ook de burgemeester van Soest, mr S. P. baron Bentinck, de korpschef van po litie, de heer C. van Es, de verzorgster van prinses Marijke, mej. Ingehousz, commissaris Sesink, hoofd van de pa leisrecherche, jkvr. Repelaer van Driel, Dame du Palais, jhr mr C. Dedel, in- tendant van het paleis, mr Van der Hoeven, secretaris van H.M. de Ko ningin, jhr Hooft Graafland, de adju danten van H.M. de Koningin overste C. W. de Jonge en overste A. de Graaf, mej. Gillis, particulier secretaresse van Z.K.H. Prins Bernhard en het hoofd van de sociale dienst van het paleis, mej. De La Bouchère. Ook luitenant Koeman, commandant van de brigade Soestdijk van de Koninklijke Mare chaussee, was aanwezig. Voorzitter J. A. Paans verwelkomde in het bijzonder erelid B. Hoogeveen en lid van verdienste J. Jurriëns af gevaardigden van de sportverenigingen S.P.S.VS.E.C., Hoogardie, Heracles en de afdeling Amersfoort van de K.N.V.B. Hij sprak zijn vreugde uit over de gro te belangstelling voor deze feestavond, waarvan de netto opbrengst bestemd is voor het Koninklijke Nederlands Blin deninstituut. De vereniging heeft in de 15 jaar van haar bestaan al f 26.000 voor liefdadige doeleinden kunnen af dragen en de heer Paans dankte allen die het mogelijk gemaakt hadden dat ook ditmaal een bedrag beschikbaar gesteld kan worden voor een goed doel Willv Vervoort kwam met zijn vrouw Tonny Boucher en zijn eigen repertoire. Conferences, sketches en een gezellige liedjes. Les deux Jeatheux speelden ak- kordeon en Maurice del Monte toonde zich zo lenig als tuinslang. Carmen Y Raphael de Lara trad met haar partner op en bracht voortreffelijke Spaanse dansen. Hen Bouman goochelde zeer kundig en The Valley Skiffle Group speelde onder leiding van de heer J. Mosterd. Johnny Hoes zong natuur lijk „O was ik maar bij moeder thuis gebleven" en Joop Reijnolds was een kundig begeleider. Het lustrumbal duurde tot 4 uur. Het werd geleid door de heer J. H. v. Es uit Baarn en voor de muziek zorgden The Rhythm Rascals onder leiding van de heer J. Lagemaat. In de pauze van de feestavond werden de deelnemende artisten aan de konink lijke gasten voorgesteld. Prinses Irene had vooral belangstelling voor het Spaanse danspaar. Op 7 september bestond de zwemver eniging De Duinkikkers 10 jaar en dit jubileum is zaterdagavond in het res taurant van het Soester Natuurbad ge vierd. Daar waren vele leden bijeen en zij werden verwelkomd door de heer K. v. d. Heijden namens de ontspannings- en propagandacommissie, die zijn vreugde uitsprak over de goede opkomst. Vooral nu de leden dit jaar het Soester Natuurbad niet konden gebruiken is het van groot belang dat men op een feestavond weer eens wat nader in con tact met elkaar kon komen. De heer v. d. Heijden deelde mee dat het om financiële redenen geen dave rende feestavond zou worden, maar wel een gezellige. De vereniging moet zui nig zijn omdat met de opening van het bad feest gevierd moet worden en omdat het in bedoeling ligt de natio nale zwemkampioenschappen in augus tus de organiseren. Hiervoor is reeds de financiële medewerking van de Soester Zakenkring ingeroepen en verkregen. De heer v. d. Heijden verwelkomde in het bijzonder voorzitter J. C. de Vink, erevoorzitter Elderman, die het Bingo- spel op prettige wijze leidde en de heer Th. Peet, secretaris van het stichtings bestuur van het Soester Natuurbad, die als prijs een abonnement voor 1962 be schikbaar stelde. Adri Kamphorst speelde op de piano populaire liedjes, die meegezongen wer den en The Dixieland Kids zorgden voor dansmuziek. Het district Eemland van de Konink lijke Biljartbond heeft thans 277 leden en enige tientallen wonen in Soest. Zij zijn aangesloten bij de zes biljartver enigingen, die onze gemeente heeft. Hedenavond is er in restaurant Zonne- heuvel een jaarvergadering en het is waarschijnlijk dat de heer A. D. Saai, lid van de vereniging Zonneheuvel, tot voorzitter gekozen zal worden. Hij zal dan de taak van de waarnemend voor zitter W. A. Flapper overnemen. De heren G. Kemp en D. v. d. Meer, treden af als bestuurslid en zij stellen zich niet herkiesbaar. Voor de heer D. v. d. Meer, die tevens eindredacteur van het districtsorgaan is, moet een opvolger gevonden worden. De heer H. L. Stroeven, de secretaris die eveneens aftreedt, stelt zich herkiesbaar. Uit het jaarverslag van de secretaris blijkt dat het district er in een jaar 20 leden bijgekregen heeft. Drie leden wer den in het afgelopen jaar tot erelid be noemd, de heren R. J. Stalenhoef, die tevens bondsridder werd, H. J. A. Stef- fen en mr. H. Schiphorst. De viering van het vijftienjarig be staan werd een groot succes en de pro pagandistische waarde van deze vie ring is niet gering geweest. De heren D. v. d. Meer en K. Groot hadden een groot aandeel in dit succes. Het verslag van wedstrijdleider K. Groot, vermeldt met enige spijt dat geen enkele districtskampioen een ge westelijk kampioenschap behaalde. Wel slaagden twee leden van het district erin een kampioenschap te behalen tij dens wedstrijden, gehouden ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van de K.N.B.B. Dit waren de heren R. Bau- haus en J. Klompenhouwer. Tijdens de wedstrijden voor de persoon lijke kampioenschappen van het dis trict werden 111178 caramboles ge scoord in 40483 beurten. Dit is een ge middelde van 2.74 tegen 2.64 in 't voor gaande jaar. Bij het driebandenspel werden 1931 caramboles gescoord in 5789 beurten. Het gemiddelde is 0.333. Regeren is vooruitzien, dus het is pret tig als er plannen gemaakt worden die het gezicht van ons land en onze ge meente in de komende tien, twintig en meer jaren moeten bepalen. Men krijgt echter wel eens het idee dat er bijzonder veel plannenmakers rond lopen en dat de ene planoloog het nog een beetje beter weet dan de ander. In Soest hadden we er ons bij neerge legd dat de Eng en het Soesterveen opgeofferd moesten worden. De land bouwers moesten dit gebied afstaan ter- wille van de huizenbouw en aanleg van wegen. Er zou een weg over de Eng komen, die op kunstige wijze inge graven zou worden en Soest zou enorm veel inwoners krijgen om dat de Rand stad Holland heel wat kwijt moet. Nieuwe plannenmakers gingen aan het werk en de weg over de Eng kwam in het hele stuk niet meer voor. Dat doet een beetje denken aan die enorme to renflats, waarover wij twee jaar gele den schreven. Een architect in Maars- sen had dagen en misschien weken zit ten werken aan de plannen voor deze flats, die in Braamhage moesten ko men. De plannen gingen echter van de baan. De plannen voor de weg over de Eng zijn nog niet van de baan, maar voorlopig houden de planologen het op een nieuwe rijksweg langs de Lange Brinkweg. De gemeente protesteert hiertegen, evenals de agrariërs, die er weinig voor voelen al hun land kwijt te raken. Plannen voor een politiebureau, een be jaardencentrum een nieuwe technische school een veelvoud van huizen op de Eng, die andere goede huizen zullen doen verdwijnen- omdat zij niet in het nieuwe plan passen. Een super-market van Albert Heijn, waarover ook het laatste woord nog niet gezegd is, het opruimen van het kerkhof aan de Veld weg, dat heus niet in een handomdraai te verwezenlijken is, het opruimen van het plan Dammers, dat nu ineens plan Lazarusberg heet en in gewijzigde vorm opnieuw ter tafel zal komen. Soest moet iets enorms worden, maar voorlopig schiet het met de bevolkings aanwas maar heel slecht op. In 1955 werd de 25.000-ste inwoner geboekt en nu zijn we net boven de 29.000. Men mag dus aannemen dat er in zeven jaar 5000 mensen bijgekomen zullen zijn. We moeten naar 60.000 (met Soester- berg mee), dus als we in dit tempo doorgaan, dan zullen we rond het jaar 2000 dit aantal bereikt hebben. Die plannen kijken dus wel heel erg in de toekomst. KANTMAN. Aan de districtscompetitie werd door 59 teams deelgenomen tegen 57 teams in het voorafgaande jaar. Alle leden van deze teams scoorden in de competitie 275.642 caramboles. Vanavond komt de afdeling Soest van de K.A.V. in het jeugdgebouw achter het St. Josephgeböhw bijeen. Er zal voorlichting over de Marva gegeven worden. De Soester biljarter H. Dorrestein kreeg in de derde ronde van de wed strijden om het persoonlijk kampioen schap tweede klasse libre van het dis trict Eemland een nederlaag te slikken van R. Veldman en daardoor kwam hij op de derde plaats van de ranglijst. Van G. Boude wijn won hij. De uitslagen waren R. Veldman H. Dorresteijn G. Boudewijn H. Dorresteijn 150 32 23 4.63. 95 32 29 2.96. 149 39 16. 3.82. 150 39 16 3.84. De stand aan de kop na de vierde ronde was 8 600 124 25 4.83. 6 563 99 45 5.67. 6 545 133 29 4.09. 1. B. IJzendoorn 2. G. Boudewijn 3. H. Dorresteijn In de vijfde en zesde ronde verspeelde IJzendoorn zijn eerste plaats, die hij moest afstaan aan Dorresteijn. Deze won van Smeele H. Dorresteijn 150 34 25 4.41. C. Smeele 114 34 10 3.35.

Soester Courant | 1961 | | pagina 1