mimm? paardrijden en hees. i r ■'V HET OOG GERICHT OP 0RZE ZWAKTE. Bezwaarschrift tegen afsluiting overweg. Politie verslaat gemeente. Tweede Kerkconcert. Vreemd gedrag. Oudejaarsavond van Tempo. Politie telefoon 4444 en 4445 BRAM)WEER TELEF. 3333 i Vleesverkoop. Bromfietser naar ziekenhuis. Ruttenberg wént derde cyele-cross. DINSDAG 12 DECEMBER 1961. 40© JAARGANG no. 95. afiMMWWi»»«aTO£-lMUW 111 Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 Een wijze Arabier moet eens gezegd hebben dat het hoogste geluk op de rug van een paard te vinden is en een Nederlands liefhebber van de paarde- sport vertaalde dit met de dichtregels „Wie nimmer werd gedragen op de veer kracht van een paard, die kan ook niet gewagen van het geluk op deze aard". In Soest zoekt men het geluk meer op het voetbalveld, achter de kaarttafel, rond het biljart, in een auto of op een brommer en de meeste mensen zijn er van overtuigd dat het moeilijk anders kan, omdat het beoefenen van de paar- desport zo enorm duur zou zijn. De heer J. Kant, eigenaar van de nieu we open manege „The Bpomerang", Wieksloterweg 73, kan u hierover ech ter andere dingen vertellen en zijn drie mooie paarden Bellara, Alinta en Flie- gerpilz staan ter beschikking van hen die het luttele bedrag van 5,50 per uur willen betalen en zich daarmee willen verwerven wat die oude Ara bier het hoogste geluk noemde. maar zij moesten ervaren dat de heer Kant een bijzonder degelijke leraar is, die niet veel door de vingers ziet en die ervan uitgaat dat aan het simpele zitten, als basis voor het goed rijden, bijzonder veel aandacht besteed moet worden. Natuurlijk kan handels-pension en ma nege The Boomerang niet blijven wer ken met een open manege en er zijn dan ook plannen voor een binnenma- nege van 20 bij 40 meter. Die plannen liggen nu nog in de kast, maar de heer Kant hoopt dat de bouwvergunning niet te lang uitblijft, want een buitenmane ge is in de wintermaanden geen ideaal verblijf. Toch heeft het terrein van de laatste stortbuien weinig te lijden ge had. Onaangenamer zal sneeuw en strenge vorst zijn. Er zijn thans drie paarden, maar er is akkomodatie voor vijf dieren. Van rui me kippenhokken werden degelijke stal len gemaakt, waarin Bellara, Alinta en Fliegerpilz een goed onderkomen hebben S Natuurlijk kan paardrijden heel duur zijn. Wie zich geroepen voelt een eigen paard te hebben en dit dier bij The Boomerang in pension doet, die is heel wat geld kwijt, maar wie het wat rus tiger aandoet, die kan voor 55,tien lessen nemen en als er nog eens 55, betaald is en de aspirant-amazone of de aspirant-ruiter heeft twintig lessen achter de rug, dan is er geen enkele reden zich te verbeelden de evenknie van Mady Koster of kapitein Raymondo d'Inzeo te zijn, maar dan gaat het meestal al heel aardig en dan is Soest- Zuid de aangewezen streek om van de paardesport en de natuur te genieten. Wie krap bij kas is zal daaraan weinig uren per week kunnen besteden, wie wat beter in zijn slappe was zit enige uren meer. Er kwam een meisje bij de heer Kant om te vertellen dat ze zo graag rijden wilde leren, maar pa hoorde niet tot de mensen die een grote steun voor de minister van financiën zijn en ma zag erg tegen het aanschaffen van rijlaar zen, een rijbroek en wat er nog meer komt kijken op. De heer Kant antwoordde dat ze voor lopig maar in een spijkerbroek moest komen en voor rijkleding gaan sparen. Dat werd gedaan en in die spijkerbroek is het kind druk bezig te trachten een goede amazone te worden. Tegen het betalen van het geringe lesgeld hadden de ouders geen enkel bezwaar. De heer Kant emigreerde enige jaren geleden naar Australië, waar hij een manege had met 25 paarden. Daarmee kon hij niet direct starten toen hij in het land van de kangeroe's aankwam en hij begon met het africhten van twee paarden die eigendom van een fa brieksdirecteur waren. Daarmee had hij succes in The Royal Melbourne Show en van vele kanten kreeg hij het ver zoek les te geven. Daaruit groeide vrij snel een flinke manege omdat in Aus tralië vele dingen nu eenmaal gemak kelijker gaan dan in ons goede oude formulierenland. Materiëel was alles in orde maar op het ideële vlak vond de heer Kant niet wat hij zocht. De man die zijn hart verpand heeft aan de dressuur van paarden kan zich slechts volledig uit leven in Europa, waar eeuwen van er varing ter beschikking staan. Deze er varing heeft men vooral in Duitsland en Oostenrijk. De Wieksloterweg werd uitgezocht voor een buitenmanege van 20 bij 60 meter en al spoedig meldden de eerste leer lingen zich aan. Onder hen waren amazones en ruiters, die zich verbeeld den dat zij er al heel wat van konden, als ze niet buiten zijn om hun mede werking te verlenen aan de lessen. Er zijn nog meer plannen, die vooral de jeugd betreffen, want de heer Kant wil in 1962 met een voltigeclub starten. Meisjes en jongens zullen bij deze club bekwame gymnasten op een paarderug worden en bij genoeg geoefendheid sa men een pyramide bouwen. Deze vorm van paardensport is in Duitsland bij zonder populair. Soest heeft weer een manege en deze kan uitgroeien tot iets bijzonders voor een wijde omtrek, want Soest-Zuid met bossen en duinen is ideaal voor amazo nes en ruiters, die een verblijf in de natuur willen combineren met een rit te paard. Hedenmorgen is in het college van B. en W. het bezwaarschrift behandeld dat door bewoners van de Talmalaan en an dere belanghebbenden ingediend is te gen het voorstel van B. en W. de over weg in de Talmalaan voor openbaar verkeer af te sluiten. De tekst van dit bezwaarschrift luidt Aan de gemeenteraad van Soest. De ondergetekenden hebben kennis ge nomen van de voorgenomen onttrekking aan het openbaar verkeer van het ge deelte van de Talmalaan, gelegen op het perceel kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nummer 8083 (spoor wegovergang), zoals zulks is gepubli ceerd in de Soester Courant van 21 no vember 1961. Zij zijn van oordeel, dat door deze ont trekking - mocht zij doorgang vinden - zowel het algemeen belang als het belang van een groot aan tal inwoners van deze gemeente ten zeerste zal worden geschaad. Zij wen sen als belanghebbenden daarom tegen dit voorstel bezwaar te maken en zulks op de navolgende gronden 1. De zakenlieden, die thans hun be drijf uitoefenen in panden tussen Steen- hoffstraat en spoorwegovergang, zul len de betekenis van hun bedrijf sterk zien dalen. Hetzelfde geldt voor de za kenlieden, die gevestigd zijn aan de Steenhoffstraat bij de Talmalaan. Voor zover deze en andere zakenlieden hun producten bij hun klanten thuisbezor- gen, zullen zij aanzienlijke omrijschade krijgen. 2. De firma Reesink, die aan de Tal malaan is gevestigd, ontvangt zijn bouwmaterialen met grote trailers. Deze trailers kunnen in de Talmalaan niet I draaien en zullen dus, nadat hun vracht gelost is, achterwaarts de Steenhoff straat op moeten rijden. Hierdoor zal een gevaarlijke verkeerssituatie gescha pen worden. 3. Door de afsluiting van de Talmalaan zullen de woonhuizen, die daaraan ge legen zijn, belangrijk in waarde dalen, doordat het woongenot daarvan aan zienlijk wordt verminderd. 4. De inwoners van de gemeente, die aan en in de omgeving van de Talma laan wonen, zien bij de afsluiting van de Talmalaan hun weg naar gemeente huis en postkantoor vanaf de hoek Tal- malaan-Rembrandtlaan met meer dan 80 verlengd. In het bijzonder voor de bejaarden onder hen zou dit een zeer groot inconveniënt zijn. Ook voor de talrijke forensen zal de weg naar en van het station aldus aan zienlijk worden verlengd. 5. Aan beide zijden van de spoorweg liggen een groot aantal scholen. Dien tengevolge wordt de spoorwegovergang dagelijks meerdere malen door een groot aantal kinderen gebruikt. Door de afsluiting zou zulks onmogelijk wor den, hetgeen voor deze kinderen en voor de hen eventueel begeleidende ou ders een groot bezwaar zal zijn. Ondergetekenden zijn van oordeel, dat de spoorwegovergang thans zeer goed functioneert en dat daaraan niets be hoeft te worden gewijzigd. Mitsdien verzoeken zij uw raad het bo venvermelde voorstel van Burgemees ter en Wethouders niet aan te nemen. Het was zaterdagmorgen niet zo best met het weer, maar de regen kon het vurig enthousiasme van gemeente- en politieambtenaren niet doven en met veel élan begonnen ze aan de voetbal wedstrijd die op het S.E.C.-terrein ge speeld werd. De gemeentesecretaris was verhinderd de aftrap te verrichten en dit werd nu door Adjudant A. de Raadt gedaan. In het vuur van de strijd had aanvan kelijk niemand in de gaten dat de he ren Van Es, De Liefde, Kaspers, Snij ders, Den Hartog, Van de Klashorst, De Bruin, Van den Ham, Ten Hove, Mater en Rondhout voor de politie een elftal vormden, terwijl de gemeente met de heren Kolthof, Simons, Meeder, Wolswijk, Van Hal, Van Dijk, Muilaard, Reimerink, Hogebrug, Kamper, Van Ginkel en De Ruygt een twaalftal vormden. Niemand vond dit echter een ramp, ook scheidsrechter Bührman niet. Al gauw maakte Reimerink voor de ge meente het eerste doelpunt, toen doel man Van Es een smetteloos blauw trai ningspak besmeurde omdat hij uit gleed en door modder en turfmolm rol de. Het zou echter ook het laatste doel punt zijn, want langzaam kwam de po litiemotor op toeren en keeper Kolthof kreeg het druk. Vanavond, om kwart over acht, begint het derde deel van „Das Jüngste Ge richt" van Buxtehude. Uitvoerenden zijn orkest en koor van de Nederlandse Cantorij onder leiding van Maarten W. Kooij, Klaas Bolt en Willem Hüls- mann, orgel, Maria v. d. Slikke en Diet Hoekstra sopraan, en Gert Hendriksen, bas. Twee weken geleden werd het eer ste en tweede deel uitgevoerd, heden avond het derde en vierde deel en op dinsdag 19 december het vijfde deel. De sublieme uitvoering van de eerste delen garandeert de muzieklief hebbers een mooie avond. De 36-jarige sportinstructeur S. W. deelde op het Kerkpad een politie-agent mee dat hij bezoek gekregen had van een onbekende, die zijn auto wilde ko pen. Samen waren ze naar een schuur op het Kerkplein gegaan waar deze auto staat. Twee andere mannen kwa men ook een kijkje nemen en voor de heer W. erop bedacht was had hij een stevige stomp in zijn gezicht gekregen. Hij kreeg een wond aan zijn wang en een tand raakte los. Snel nam het ede le drietal hierna de benen. Op aanra den van de agent ging de sportinstruc teur naar het bureau om aangifte te doen. Op de Steenhoffstraat zag hij in een auto een lid van het fraaie drie manschap. Er stapte een jongen in de auto en deze reed weg. De heer W. nam het nummer op en de politie kwam te weten dat de Amersfoorter De V. eige naar van de auto is. Naar het vreemde gedrag van deze autoliefhebbers wordt een onderzoek ingesteld. Tempo heeft zaterdagavond, in ge bouw Ludgardis, de traditionele „oude jaarsavond" gehouden. Deze werd onder anderen bijgewoond door de voorzitter van de vereniging „De Adelaar". Er werden prijzen uitgereikt, welke in het afgelopen seizoen behaald zijn. Be- I kers van de zomer- en recordcompetitie en bekers, welke de leden schonken. Wim Schafer kreeg om zijn doorzet tingsvermogen, ondanks pech, een zuil, beschikbaar gesteld door de leden Nij- enboer en Visser. Gerrit Ruttenberg kreeg de beker die door Piet v. d. Broek geschonken was omdat hij de meeste punten veroverd had. Jaap van der Burg ontving de beker, beschik baar gestela door Aad Post omdat hij de zomercompetitie won. De heer G. de Weerd schonk de bekers voor de cy- cle cross-winnaar en de touristen. Twee dochter van de voorzitter, de heer J. Gerritse, traden hierna als The Blue Stars op en ze werden begeleid door de aspirant-renner Visser. Steeds blijkt weer dat de vrije wereld een bijzonder zwakke positie inneemt als het gaat om kleine incidenten waar ook ter wereld. U zult nooit lezen dat een West-Ber- lijnse politie-agent een Oostduitser neer knalt en hem over de grens sleurt. Dat is maar gelukkig ook, want anders zouden deze mannen, die deel uitma ken van het vrije westen, zich net zul ke onverlaten tonen als de Vopo's, die dit wel doen en het volledig ongestraft doen omdat er blijkbaar niemand is die die moed opbrengt zo'n troep schurken weg te maaien. Dat is onze zwakte. Dat kinderachtige gepionier van de Ver enigde Naties in Katanga is natuurlijk ook geen teken van kracht, maar nog erger tonen de gebeurtenissen in Enge land aan hoe zwak de posititie van een vrije wereld tegenover een dictatuur is zolang het ni,et tot een alles beslissen de slag komt. En het is juist deze slag die voorkomen kan worden, wanneer de vrije wereld zich wat krachtiger toont voor er een oorlog uitgebroken is. Hitier kon door deze zwakheid nagenoeg heel Europa veroveren. In Engeland is meneer Bertrand Rus- sell weer bezig. Deze oude filosoof hoort in een bejaardentehuis, maar daarvoor voelt hij niet. Hij ageert veel liever tegen kernwa pens. Nota bene in Engeland, dat al een paar maal door Rusland's leiders be dreigd is met de mededeling dat een achttal waterstofbommen voldoende zijn om het eiland van de kaart te vegen. Engeland is natuurlijk wat blij dat het ook iets achter de hand heeft en dat het Amerika achter zich heeft. Eén basis van de luchtmacht der Ver enigde Staten wordt nu bedreigd door Russell en zijn soortgenoten. Zij hebben het plan opgevat de basis onklaar te maken. Zotter kan het al niet, maar onze zwakheid is dat hier aan niet radicaal een einde gemaakt wordt. In een dictatuurstaat zou dat met enige mitrailleurstoten gebeuren, in de vrije wereld is dat niet nodig en krachtige stralen van de brandweer zullen voldoende zijn. En dan heel lang opsluiten om te drogen. KANTMAN. Voor de rust moest hij zwichten voor een afstandsschot van Roel ten Hove en een strafschop was hem eveneens te machtig. Keeper Van Es toonde echter in de tweede helft dat hij dergelijke schoten als peuleschillen beschouwt, want hij stopte een penalty en aarzelde bij schoten op zijn doel geen moment, wanneer het erop aankwam zich in de modder te storten. Drie welgemikte schoten van Ten Hove deden de gemeente capituleren en het twaalftal kreeg daarom van de heer De Raadt kleine speculaaspoppen, ter wijl de winnaars met grote exemplaren verrast werden. Na de belofte dat deze wedstrijd een traditie gaat worden werd lange tijd besteed aan het afspoe len van modder en klei. I Woensdagmiddag, 2 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats. De bromfietser J. L. uit Hilversum pas seerde op de Vredehofstraat, ter hoogte van de Regentesselaan, de fietsende on derwijzeres, mej. C. K. v. d. M. Hij raakte haar met een arm, viel en kreeg een bloedende hoofdwond. Dokter Schutte verleende de eerste hulp en liet het slachtoffer naar het R.K. Zie kenhuis te Hilversum brengen. De derde interclub-cycle cross, gere den door renners van Tempo en De Adelaar, is een overwinning geworden voor Gerrit Ruttenberg in de A-klasse. Hier gingen 13 renners van start voor een afstand van 22,4 km. Na de eerste ronde kwamen de renners Frakking, Van Tol, Voorn, Veerman en Lute van De Adelaar als kopgroep door. Gerrit Ruttenberg en Aad Post volgden op korte afstand. Na de derde ronde reed Ruttenberg bij de kopgroep en al spoedig ging hij met Frakking naar voren. Achter hen reden Rutgers en Voorn, terwijl Klaas van 't Klooster zich goed naar voren werkte. Al spoe dig werden de eerste renners door Rut tenberg en Frakking gelapt. In de elf de ronde had Frakking even pech en Ruttenberg kon hierdoor onbedreigd winnen. De uitslag was 1. Ruttenberg 57.46 min. 2. Frakking 58.46. 3. Rutgers 59.21. 4. K. van 't Klooster 59.38. 5. Schaap 1.01.31. 6. Veerman 1.05.06 7. Post 1.05.56. 8. O. de Weerd 9. T. v. Tol. 10. A. Doekemeijer. De B-klassers reden 16 km. Rob de Haas van Tempo nam de leiding en won onbedreigd. R. Dijkman van De Adelaar eindigde als tweede met 2V2 minuut achterstand. Gert de Weerd werd derde in deze rit zonder spanning. De uitslag was 1. R. de Haas 41.55. 2. R. Dijkman 44.20. 3. G. de Weerd 44.55. 4. J. Veerman 45.50. 5. A. Lub. 46.05. 6. T. Klomp 49.30. 7. A. de Haas 50.25. 8. W. v. d. Berg. 9. A. van Garderen. 10. P. Schrijvers. Bij de aspiranten A won G. Kok van de Adelaar de 9,4 km in 29.15 min en bij de aspiranten-B won Harry Visser van Tempo de 6,4 km in 19.35 minuten. Zijn broer Jonny deed er precies een minuut langer over. H. Poeze van De Adelaar werd derde.

Soester Courant | 1961 | | pagina 1