Krabbels van SCnelis. Politie telefoon 4444 en 4445 Autoladder voor brandweer. Gezellig wonen. Verplaatsing station Soest-Zuid. Ativentsvergadering N.C.V.B. Plaatsvervangend lid schoonheidscommissie. Voorzieningen voor kleuterschool. S.V.V. Volleybal. De Nationale Woningraad. TWEEDE BLAD Biggen- en eiermarkt. Nieuwe auto voor de politie. nie ken snappe waor- scherremd kenne wor- re teuge moordenaors, j waorvan alle minse naors binne. Zoas teu- ge die kerel in Spao- keburg, die noeng in de kast zit omdattie 'n taksiesjeffeur zomaor erwurregd heb. Die snotneus het 'n mins dood emaokt, maor veur de rechter hettie nog prao- jes veur tien. Gin mement kompt ut in zien kop op us te denke an dat wief van die man, die noeng maor mot zien rongd te komme mit 'n paor sente en an die keinders, die d'r heule leeve laang d'ran zalle denke datter vaoder ewurregd is. Om niks en toeng die an zien werrek was. Staot die halleve gek daor veur de rechter te zeevere dattie zo'n voldaon geveul had ehad nao die moord. Zo bar voldaon as wullie hebbe as wullie lekker egeete of eslaope hebbe of veur ming part 'n slokkie ophebbe. Zouje zo'n slampamper nie naor Amersfoort stuure, naor al die taksiesjeffeurs en teuge die manne zeige, hier hejje wat om 'n voldaon geveul van te kriege. Reken d'rop dattie zwetser gauw de hoek om was. Dat ken netuurlek nie, maor wel had kenne beure dattie rechter teuge dat jong, ezeid had, zo jochie, hejjie zo'n voldaon geveul as jie moorde ken. Laot ikke noeng us 'n voldaon geveul hebbe en joe leeveslaang geeve. Dan hebbe alle minse ok nog 'n voldaon geveul. Niks d'rvan. Achttien jaor. Toe maor, dat jong is net twintig. Dan komptie weer los astie nog gin veertug is. Loop- tie netuurlek eerst 'n poosie in Spao- keburg op te scheppe en dan kondie wel us denke, kom ikke gao naor Soest, us kieke of ikke gin voldaon geveul kan kriege. Dan kom jie of ikke die hal- leve gek teuge en dan kenne wullie ut wel schudde. Maor veural niks teuge die moorde naors doen en um veural weer loslaote. En netuurlek al nao vief tien jaor om dattie zo best oppepast heb. Waant al die moordenaors p.asse in de bak zo best op. Veur ming kenne die rechters wat. Het college van B. en W. acht het noodzakelijk dat de Soester Vrijwillige Brandweer een autoladder krijgt omdat Soest steeds meer hoge flatgebouwen krijgt. Een autoladder is in de eerste plaats bestemd voor het uitvoeren van een reddingsactie en dient tevens om de gelegenheid te bieden brand in hoog gelegen gedeelten van gebouwen te blussen. De bovenste verdiepingen van de flats zijn niet met een handladder te bereiken en in de flats zijn geen voorzieningen getroffen om een veilig ontvluchten bij brand mogelijk te ma ken. Een autoladder is dan ook on ontbeerlijk. Een vol-automatische autoladder ver dient de voorkeur omdat deze snel en zeker in stelling te brengen is. De lad der zal 95.000,kosten en het colle ge van B. en W. stelt de raad voor het benodigde krediet beschikbaar te stellen. J. v. K. woonde al drie jaar heel gezel lig met zijn huishoudster en haar drie kinderen samen. Toen hij echter eind vorige week thuis kwam trof hij geen huishoudster en geen kinderen aan en nauwelijks enig huisraad. Hij ging naar de politie om raad. Onderzoek wees uit dat de huishoudster genoeg had van Soest en van Van K. en dat zij met de hele inboedel naar Hilversum vertrok ken was. Dat mocht ze doen, want het huisraad was haar eigendom. In 1962 zal het station Soest-Zuid dooi de N.V. Nederlandse Spoorwegen ver plaatst worden. Het nieuwe haltege bouw zal worden geplaatst bij de over weg aan de Ossendamweg. Hiervoor moet een stationsplein aangelegd wor den en de Eikenlaan zal een wijziging ondergaan. Tevens zal worden overgegaan tot in voering van het automatisch blokstel- sel op de lijn Den Dolder-Baarn. Deze automatisering brengt met zich mee, dat de overweg van de Ossen damweg beveiligd zal worden door middel van automatische halve bomen. De Ossendamweg moet hiervoor ver breed worden en het college van B. en W. acht het gewenst dat zo spoedig mogelijk aan de werkzaamheden be gonnen wordt. Later zal de Ossendam weg vanaf de Schoutenkampweg ver breed worden in het kader van het uitbreidingsplan. De Nieuweweg moet eveneens ver breed worden vanaf de overweg tot aan het punt, waarop deze weg enige jaren geleden reeds verbreed is. De totale kosten van deze voorzienin gen worden op 294.000.geraamd. Het college van B. en W. stelt de raad voor een crediet van 294.000.voor deze werkzaamheden beschikbaar te stellen. Aan de N.V. Nederlandse Spoorwegen is verzocht een bedrag van 23.380.in de gemeentekas te storten ter bestrijding van de kosten, verbonden aan de aanleg van het sta tionsplein. Woensdagavond komen de leden van de Nederlandse Christen-Vrouwenbond, af deling Soest-Zuid, in gebouw Eltheto bijeen voor het houden van een ad- ventsvergadering. De kerstliturgie wordt gelezen door de heer G. den Broeder, dirigent van het Gereformeerd zang koor te Soestdijk en twaalf leden van dit koor zullen zingen. De heer K. Mörsing zal declameren. Ook gasten zijn op deze bijeenkomst welkom. De Schoonheidscommissie heeft thans drie leden en twee plaatsvervangende leden. Door het bedanken van de heer D. Zuiderhoek te Baarn is er 1 plaats vervangend lid te weinig en het col lege van B. en W. heeft de raad de vol gende voordracht aangeboden1. F. Eschauzier te Bussum. 2. K. v. d. Berg te Naarden. Het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" heeft aan het gemeentebestuur verzocht financiële medewerking te willen verlenen voor enige voorzieningen ten behoeve van de christelijke kleuterschool aan de In- singerstraat. Er moeten meubelen en leermiddelen aangeschaft worden en de school heeft een vloerbedekking nodig. Het college van B. en W. is van oor deel dat de meubels van deze school niet aan de eisen voldoen die gesteld mogen worden. Op andere kleuterscho len zijn soortgelijke meubels reeds ver nieuwd. Ook het aanschaffen van eni ge leermiddelen vinden B. en W. ver antwoord, evenals het aanbrengen van een vloerbedekking, zodat aan de raad een krediet van 2620,gevraagd wordt. In de afgelopen week kwamen alleen de lagere teams van de Soester Volley bal Vereniging in de competitie aan. bod. Slechts de meisjes slaagden erin een puntje mee naar Soest te brengen, want zowel het tweede al het derde herenteam verloren hun wedstrijd. S.V.V. 3Olympia 3 (dames). Evenals de eerste ontmoeting in deze competitie eindigde de wedstrijd ook ditmaal in een verdeling van de pun ten. Doordat het team niet tijdig com pleet was ging de eerste set voor de Olympia-meisjes reglementair verloren. De tweede set werd door de S.V.V.- meisjes met 15-13 gewonnen, terwijl de derde en vierde set met 15-9 en 15-2 verloren gingen. V.I.O.S. 2—S.V.V. 2 (heren). Hoewel onze plaatsgenoten goed partij gaven, moesten zij toch de volle winst aan de Amersfoorters laten. Nadat de eerste set met 15-9 en 15-7 verloren waren gegaan, hielden de S.V.V.-ers de kans op een gelijk spel nog in de hand door de derde set met 15-6 te winnen. Zij slaagen hierin evenwel niet, want door met 15-7 te winnen zorgden de V.I.O.S.-reserves ervoor in de running te blijven voor de strijd om de bo venste plaats. Wilhelmina 2S.V.V. 3 (heren). De reserves van Wilhelmina wisten hun ongeslagen positie aan de kop van de ranglijst te handhaven door de Soesters met 3-0 terug te wijzen. Met 15-10, 15-5 en 15-13 moesten de rood-witten in hun tegenstanders hun meerdere er kennen, waardoor zij hun kans om met Wilhelmina gelijk te komen verspeel den. Het programma voor deze week luidt Woensdag 13 december S.V.V. 1—V.V.A. 3 (dames). S.V.V. 2Giraffes (heren). Donderdag 14 december S.V.V. 3—S.S.S. (dames). Spirit 2—S.V.V. 1 (heren). De Nationale Woningraad is in ons land actief werkzaam op het gebied van de woningbouw. Deze woningraad is een federatie van 735 woningbouwcorpora- VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 12 DECEMBER 1961. ties, waaronder enige tientallen woning bedrijven. Zij heeft zich tot taak ge steld de aangesloten corporaties op technisch- en administratief gebied van advies te dienen. Daarnaast behartigt zij ook de belangen van de aangesloten woningcorporaties en wel in het bij zonder bij de rijksoverheid. De leden ontvangen een maandblad en afschriften van overheidscirculaires en rapporten. Voor gemeenten bedraagt de contribu tie 0,50 voor elke woning, welke bij haar in exploitatie is met een maxi mum van 500,per jaar. In onze gemeente zijn vier woning bouwcorporaties werkzaam, terwijl de gemeente zelf over een woningbezit van 1200 huizen beschikt. Soest heeft er dus belang bij dat een grote landelijke federatie de belangen van de woningbouwcorporaties behar tigt. Het college van B. en W. is dan ook van mening dat het aanbeveling verdient lid te worden van de Natio nale Woningraad. De contributie zal 500,bedragen. Aan de raad wordt voorgesteld te besluiten op 1 januari 1962 lid te worden van deze Nationale Woningraad. Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd 175 biggen in prijzen van 44,tot 55,en 7 drachtige zeugen van 350,tot 430, Op de eiermarkt werden aangevoerd 230.000 stuks. Hoendereieren van 11,75 tot 12,75. Prijs per kg. 1,99. Op 13 januari 1961 werd in een ge meenteraadsvergadering besloten een nieuwe personenauto voor de politie aan te schaffen. De kosten waren 7100,Dit jaar is gebleken dat deze auto niet voldoet aan de eisen welke aan een politie-auto gesteld moet wor den. Daar een inruilprijs van 5500, verkregen kan worden, acht het colle ge van B. en W. het gewenst een nieu we auto aan te schaffen. Een technisch adviseur heeft aangera den een Opel-Kapitan te kopen. Deze kost 9205,Het college van B. en W. heeft de raad verzocht een krediet van 3705,beschikbaar te stellen omdat dit bij inruil van de oude auto bijbe taald moet worden.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5