EIIÜQEilLiJSCE STAND Winkels en garages op de Eng. Tentoonstelling van de Zwaluw. Bestuursleden Maat schappelijk hulpbetoon. Fietser naar Öe Lichtenberg. Garantie voor zwem- kampioenschappen. Uitslagen B.O.C.-handbal. Stoop van grond. Heer in 't verkeer. Verkoop van grond. Recreatieterrein Van Weerden Poelmanweg. De N.V. Coördinatiebouw te Hilversum zal op een gedeelte van de Eng, be grensd door de Dalweg, de spoorlijn Utrecht-Baarn, de Molenstraat en het Verlengde van de Albert Cuyplaan (in de richtingvan de Molenstraat) 6 winkels en 14 garages bouwen. Thans is nog niet vast te stellen wanneer aan de bouw begonnen zal worden en ook niet hoe gToot de grond moet zijn die men voor deze bouw nodig heeft. Het college van B. en W. heeft de raad verzocht machtiging te verlenen de voor de uitvoering van dit plan beno digde grond te verkopen om te voor komen, dat vertraging ontstaat in de bouw, wanneer telkens een voorstel aan de raad gedaan moet worden als deze grond in gedeelten verkocht wordt. Wanneer men vertraging zou willen voorkomen, dan zouden extra verga deringen belegd moeten worden, het geen niet nodig is als de raad het col lege van B. en W. machtigt deze grond te verkopen. Deze grond zal voor 60.per vierkante meter verkocht worden ten behoeve van de winkel bouw en voor 700.per te bouwen garage. Direct na de verkoop hiervan zal in een raadsvergadering hiervan mededeling aan de raadsleden gedaan worden. De vereniging van postduivenhouders. ,,De Zwaluw" heeft in De Gouden Ploeg de jaarlijkse tentoonstelling gehouden en de leden vulden 240 kooien met hun duiven, die door de heer K. Labrie uit Amersfoort gekeurd werden. Voorzitter J. v. d. Brakel opende deze tentoonstelling. Hij sprak zijn voldoe ning uit over de vele fraaie inzendin gen, waarmee de keurmeester een moei lijke maar dankbare taak had. De voor zitter kreeg de indruk dat iedereen het er wel over eens was dat de beste en de mooiste dieren de prijzen gekregen hadden. Hij sprak de wens uit dat de leden van De Zwaluw zich nog meer zullen toeleggen op de duivensport voor hun eigen genoegen en tot eer van de vereniging. Hij dankte de keurmeester en de tentoonstellingscommissie voor het vele werk dat verricht was en hoop te dat deze tentoonstelling zou slagen. Zondagavond bleek dat deze hoop ver vuld was. De uitslagen zijn Beste van het geheelOude doffer van B. Roest. Beste oude doffereigenaar B. Roest. Beste oude duivineigenaar H. On- wezen. Beste jonge doffereigenaar H. den Dekker. Beste jongen duivineigenaar J. v. d. Brakel. Klasse 1. Oude doffers van 0-150 km 1. B. Roest. la. O. L. Zimmerman. 2. A. Leijssen. 3, C. van Soest 4. R. Voskui len. 5. H. den Dekker. 6. G. Rijksen. Zeer eervolle vermeldingMevr. G. Brink Zimmerman. Eervolle vermelding P. Duijst. Klasse 2. Oude duivinnen van 0-150 km 1. A. Hilhorst. la. J. v. d. Brakel. 2. H. den Dekker. 3. R Voskuilen. 4. C. v. Klingeren. Z.E.V. C. v. Soest. E.V. P. Duijst. Klasse 3. Oude doffers van 150-500 km 1. L. v. Klooster, la, E. de Goede. 2, C. van Soest. 2a. J. Ottens. 3. H. Kriek. 4. J. Blijleven. 5 B. Roest. 6. J. v. d. Belt. Klasse 4. Oude duivinnen van 150-500 km la. B. Roest. 2. J. v. d. Brakel. 3. A- J. van Dorrestein. 4. J. v. d. Brakel. 5. C. van Soest. 6, A. van Kooij. Z.E.V. H. Kriek. E.V. C. de Goede. Klasse 5. Oude doffers boven 500 km I. O. L. Zimmerman. la. J. v. d. Belt. 2. V. Reijerse. 3. G. Rijksen. 4. Th. Wigtman. 5. C. van Klingeren. Z.E.V. Th. Wigtman. E.V. J. Ottens. Klasse 6. Oude duivinnen boven 500 km1. W. van Klooster. 2. B. Roest. 3. V. Reijerse. Z.E.V. G. Rijks. Klasse 7 (damesklasse). Jonge doffers la. Mevr. J. v. d. Brakel. lb. Mevr. Den Dekkei. 2. Mevr. Rijksen. 2a. Mevr. Meesters. 3. Mevr. Ottens. 3a. Mej. A. Wigtman. 4. Mevr. Wigtman. 4a. Mevr. W. v. Klooster. 5. Mevr. v. d. Lugt. 5a. Mevr. W. Grift. Z.E.V. Mevr. Duijst. Klasse 8. Jonge duivinnen van 0-150 km 1. J. v. d. Brakel. 2. Th. Wigtman. 3. C. van Soest. Z.E.V. M. v. d. Wielen. E.V. C. de Bruin. Klasse 9. Jonge doffers van 0-250 km 1. H. den Dekker. 2. A. J. v. Dorresteijn. 3. Jac. Stalenhoef. 4. M. v. d. Wielen. Z.E.V. G. Rijksen. Klasse 10. Jonge duivinnen van 150- 250 km 1. Th. Wigtman. 2. C. Dijkman. 3. A. J. van Dorresteijn. 4. N. v. d. Veen. Z.E.V. E. de Goede. E.V. R. Vos kuilen. Klasse 11. Jonge doffers boven 250 km 1. C. v. Klingeren. 2. A. J. v. Dorre steijn. Z.E.V. A. Woudstra. Klasse 12. Jonge duivinnen boven 250 km 1. H. Onwezen. 2. J. v. d. Brakel. 3. B. Roest. 4. E. de Goede. Op 1 januari 1962 zullen twee vaca tures ontstaan door het periodiek af treden van de heren K. de Haan en J. Baars als bestuursleden van Maat schappelijk Hulpbetoon. Beide heren stellen zich herkiesbaar. Ter voorziening in deze vacatures heeft het college van B. en W. de raad de volgende voordrachten aangeboden In de vacature K. de Haan 1. K. de Haan2. M. van Veeren, beiden te Soest. In de vacature J. Baars 1. J. Baars 2. J. Gallé, beiden te Soesterberg. G. v. d. B. reed per auto op de Peter v. d. Breemerweg. Bij 't Kolkje nam hij de bocht teveel naar links, waardoor hij de fietser H. de V. aanreed. Deze viel. Hij klaagde over pijn in zijn kaak en nek en is per ziekenauto van de E.H.B.O. naar De Lichtenberg gebracht. De Soester Zwemvereniging „De Duinkikkers" heeft van de Soester Zakenkring een garantie tot een be drag van 2000.gekregen voor een eventueel tekort bij het organiseren van de nationale zwem- en spring- kampioenschappen in het vernieuwde Soester natuurbad. Deze kampioen schappen zullen in augustus 1962 ge organiseerd worden. Het college van B. en W. stelt het zeer op prijs dat de Soester Zakenkring dit gedaan heeft en stelt het gemeentebe stuur voor eveneens 2000.als ga rantiesom beschikbaar te stellen om dat alle risico's met het bedrag van de Soester Zakenkring niet gedekt zijn. De Duinkikkers hebben bij het hoofd bestuur van de Kon. Ned. Zwembond een aanvraag ingediend voor het or ganiseren van deze wedstrijd en aan dit verzoek kan slechts worden vol daan als er geen financiële moeilijk heden kunnen komen. Zelf kan de ver eniging dit risico niet dragen. Het college van B. en W. acht het van groot belang voor Soest dat deze wed strijden in onze gemeente zullen plaats vinden daar dit een goede reclame voor het natuurbad en voor de gemeente is. DamesB.D.C. 1Laren 2, 13-0. Dames-jun. B.D.C. 1B.H.C., 4-1. B.D.C. 2—E.M.M., 3-1. B.D.C. 3A.S.V., 3-2 De gemeente zal van de heer M. Schut, Kerkstraat 69, 51 m2 grond kopen voor 255,—. Deze grond wordt aangekocht omdat de Kerkstraat verbreed zal worden. Voor de financiering is 950,nodig omdat een waterput verplaatst moet worden, een afscheiding en een auto-inrit ge maakt moet worden, terwijl de tuin na deze werkzaamheden hersteld zal moe ten worden. Tevens krijgt de heer Schut nog 250,voor waardevermin dering van de grond die hij houdt. Mevr. G. K. stond op de Birkstraat te wachten op de bus van Tensen. Plotse ling stak zij het fietspad over toen een onbekende bromfietser naderde. Zij werd aangereden, viel en kneusde een enkel. De bromfietser hielp haar een winkel binnen, zei dat hij even een boodschap moest doen en direct zou terugkomen, maar natuurlijk kwam hij niet terug. De N.V. Nederlandse Bouwmaatschappij „Continubouw" te Hilversum heeft het gemeentebestuur verzocht een stuk grond van 3150 m2 te mogen kopen, dat gelegen is aan de Dalweg. Het col lege van B. en W. is van mening dat verkoop voor 'n bedrag van 120.000, juist is. Op deze grond zullen 40 flat woningen gezet worden. De vereniging ,,De Utrechtse Heuvel rug" heeft de gemeente verzocht sub sidie te verlenen voor het treffen van enige voorzieningen op recreatie-ter reinen aan de Van Weerden Poelman- weg. Het komt de vereniging gewenst voor een viertal openbare toiletten te plaatsen op het gedeelte waar veel mensen komen om naar de bedrijvig heid op de vliegbasis te kijken. De kosten worden op 10.000,ge raamd en de vereniging is niet in staat dit bedrag uit eigen middelen te beta len. Verwacht wordt dat het rijk 50 "Io zal betalen en de provincie 25 °/o. Aan de gemeente is verzocht eveneens 25 o 2500,te betalen en het college van B. en W. acht dit verzoek redelijk. Aan de raad is derhalve voorgesteld een subsidie van 2500,te verlenen voor het aanbrengen van toiletten. GEBOREN Hilda Janette, dochter van W. H. van der Woude en J. Reitsma, Hellingweg 8. Hendrik Wolter, zoon van H. H. Smit en G. Alting, Antonie van Leeuwenhoeklaan 113. Willem Fxederik, zoon van G. J. J. de Goede en M. H. Lieman, P. C. Hooftlaan 40. Evert Jan, zoon van E. van der Baan en N. van Es, Kerkstraat 83. Anita, dochter van A. van Keulen en J. Grif fioen, Maartensdijk U, Prins Bernhard- laan 29. Helena Wilhelmina, dochter van H. L. Ketelaar en H. Th. van Dijk, Bosstraat 65. Jacoba, dochter van S. P. Tulp en H. M. van Zalk, Soester- bergsestraat 32a. Gerrit Pieter, zoon van D. J. van den Broek en G. J. de Haan, Waldeck Pyrmontlaan 58. Paul Martin en Adelheide Wilhelmina, zoon en dochter van T. J. Sevink en A. H. van Hoof, Schaepmanstraat 54. ONDERTROUWD Jean Gerard Du- bois, 323 Avenue Berthelot, Lyon en Hildegonde Hoetasoit, Duinweg 11. Victor Julius Marie Romer, Catharina van Renneslaan 33, Bussum en Bertha Antonia Theresia Rademaker, Laan straat 31. Nicolaas Engelbert Fran- ciscus Maria Kuijer, Provincialeweg 27 Schalkwijk en Aletta Hendrika Elisa- beth Preusser, Postweg 2. GEHUWD Leendert van 't Klooster, Schoutenkampweg 61 en Ida Maria Margaretha Belt, Verlengde Kolonie- weg 5. Jan Bitterling, Brasserskade 227A, Rijswijk (Z.H.) en Catharina Brui ning, Birkstraat 47. OVERLEDEN Dirk van Roon, 81 jaar weduwnaar van M. J. Slijp, Gallen- kamp Pelsweg 33. Jan Tolk, 84 jaar, weduwnaar van W. W. Hazewinkel, Parklaan 35. Fop Blonk, 67 jaar, weduwnaar van A. de Bruijn, Prinses Beatrixkade 76, Lange Ruige Weide. Hendrika Wilhelmina Stroband, 93 jaar, weduwe van B. C. G. Voorduin, De Genestetlaan 3B. Hendrikus Deijs, 57 jaar, gehuwd met W. van den Breul, Bakkersweg 5. Johannes Baptist Mulders, 76 jaar, weduwnaar van B. C, Valkenet, Kerkstraat 32.

Soester Courant | 1961 | | pagina 6