PREDIKBEURTEN. S0ESTERBERI Humanisme en bewapening. Het Soester Actiecomité 10 x 10. Stationschef met ziekteverlof. Voetbalprogramma. Concert in Oude Kerk. Vergadering Zilver Tetra Bioscoopprogramma. Medische dienst. Advents-bijeenkomst N.C.V.B. - Soest-Zuid Protest winkeliers Steenhoffstraat. -"V Prijzen voorfuinkeuring. YsA Advents-ontmoet Opstelling van B. Opstelling van S. Medische diens Buurtverenigin; „Oranje". Kerstwijding voor vrouwen, KinderhewaarpSaa TELEF. BRANDWEER POLITIE TELEFOON De heer D. Th. d'Angremont uit Am stelveen heeft in „Oranjehof" voor de leden van de gemeenschap Soest-Baarn van het Humanistisch Verbond een in leiding gehouden over het onderwerp „Humanisme en Bewapening" ter ope ning van de discussie hierover. Hij werd ingeleid door de voorzitter, de heer Tj. Krips, die meedeelde dat de gemeenschap thans 92 leden heeft. Óp 7 januari 1962 zal in de jeugdher berg aan de Bosstraat een nieuwjaars bijeenkomst worden gehouden. Vele vooraanstaande humanisten heb ben in de loop der eeuwen hun mening gegeven over de bewapening en het probleem van oorlog en vrede. Hun uitspraken zijn voor de huidige Humanist interessant, maar zij hebben niet het gezag van de uitspraken die kerkvaders nalieten voor de christe nen omdat de Humanisten er diep van doordrongen zijn dat maatschappij en menselijk leven niet statisch zijn, maar voortdurend in beweging. Erasmus en Huga de Groot waren van mening dat een oorlog slechts gerechtvaardigd is als men van een rechtvaardige oorlog kan spreken. Bewapening om het ge zag te handhaven achtten zij noodzake lijk en toelaatbaar. In de loop der eeuwen is het karakter van de oorlog sterk gewijzigd. Eerst bevochten kleine groepen, steden, landstreken en landen elkaar, thans is er sprake van werelddelen en men verkeert wel eens in de mening dat er slechts kans is tussen 'n alles vernieti gende atoomoorlog of een alles vernie tigende overheersing van de Sowjets. Bij het beoordelen van het vraagstuk oorlog en vrede hanteert de Humanist het recht en de zedelijkheid als de pij lers van het maatschappelijk leven. Om die reden accepteerden Erasmus en Hugo de Groot slechts oorlogen die voor een rechtvaardige zaak gevoerd werden. I Oorlog vraagt offers, maar een echte I vrede, die wij nauwelijks kennen omdat de periode na een oorlog altijd weer benut wordt om zich toe te rusten voor een volgende oorlog, ook. Dit offer zou onder meer zijn het ma ken van de wereld tot 1 rechtsgebied, waarin het gezag gehandhaafd zou kun nen worden door een internationale politiemacht. En aan dit offer zijn vooral de grote mogendheden nog lang niet toe. Bij de discussie kwam vooral de vraag ter sprake of een rechtvaardige oor log bestaat. Kitler sprak altijd over de rechtvaar dige oorlog die het Duitse volk voerde en met de Russen is het al precies het zelfde. Gisteravond heeft de burge meester in het raadhuis het Soester Actiecomité 10 x 10 ge- installeerd. Dit comité wordt ge vormd door Ben Mahieu, voor zitter- Mieke Olman, secretares se; Elly de Vries-den Broeder, tweede secretaresse; Jan Bosch, penningmeester; Frans Spaink en Piet v. d. Sanden, leden voor Soest en de dames A. v. Stijn en H. de Haan voor Soesterberg. Het comité stelt zich ten doel Soester ingezetenen, en in het bijzonder de jeugd, te interesse ren voor de massale strijd, welke in de gehele wereld gevoerd wordt tegen honger en misstan den in de onderontwikkelde ge bieden. De belangstelling van Ne derland richt zich daarbij in het bijzonder op Nigeria en Daho- mey. Het ligt in de bedoeling gedu rende tien weken te sparen ten behoeve van de miljoenen die in omstandigheden leven, welke voor ons ondenkbaar zijn. De jeugd in het gehele land zal opgeroepen worden voor deze spaaractie en men hoopt dat ve len tien weken lang 10 °/o van hun zakgeld ter beschikking zullen stellen. Natuurlijk wordt ook bijzonder veel prijs gesteld op de medewerking van hen die zich niet meer tot de jeugd reke nen. Het comité hoopt dat zij met welwillendheid over deze ac tie zullen denken en in het oog willen houden dat men zijn bij drage kan storten op gironum mer 134908 van de Nederland- sche Middenstandsbank te Soest, ten gunste van de actie 10 x 10. In onze editie van dinsdag ko men wij terug op deze actie, die op 8 januari 1962 begint en tot 17 maart duurt. De voorzitter dankte de spreker voor de instructieve demonstratie. In de pauze werden de prijzen uitge reikt voor de dit jaar gehouden voor- De heer F. Blesma, stationschef van tuinkeuring. Vroeger werden zonder Soest, heeft een jaar ziekteverlof ge- meer de mooiste tuinen uitgezocht, kregen en zal daarna met pensioen gaan, waarbij uiteraard veel tuinen, waaraan zodat hij afscheid genomen heeft van veel kosten en vakwerk ten laste wa- de Spoorwegen. De heer Blesma begon ren gelegd. Kritiek in de pers en zijn loopbaan bij N.S. 42 jaar geleden zelfs in de gemeenteraad heeft de orga- in Sneek als arbeider-rangeerder. Hij nisatoren aanleiding gegeven naar een werkte als arbeider-telegrafist in Mes- andere methode te zoeken. Aangezien lawier, kwam terug naar Sneek en leg- het niet mogelijk is een splitsing te ma- de enige examens af. Hij werd assistent inwoners dezer gemeente ten zeer- ken tussen tuinen, waarin alleen vak- van de stationsdienst, stationsambtenaar,s^e wordt geschaad. lieden werken, en tuinen, die de ama- adjunct-commies en commies-titulair in ziJ wensen daarom als direct belang- teur geheel zelf onderhoudt en de vele welke rang hij 4 jaar geleden naar hebbenden tegen dit voorstel bezwaar overgangen, waarbij de tuinman één Soest kwam om de opvolger van de te maken en wel om de volgende re- of meermalen per jaar komt, terwijl heer Stoltenberg als stationschef nomen van de voorgenomen onttrek king aan het ODenbaar verkeer van het gedeelte van de Talmalaan, gelegen op het perceel kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie H, nummer 8083 (spoor wegovergang), zoals zulks is gepubli ceerd in de Soester Courant van dins dag 21 november 1961. Zij zijn van oordeel, dat door deze onttrekking - zo zij doorgang mocht vinden - zowel het algemeen belang als het belang van een belangrijk aan- te worden. Zondag Vreeswijk 1S.E.C. 1, 2.30 uur. E.V.C. 2—S.E.C. 2, 11.30 uur. B.D.C. 2—S.E.C. 3, 2.30 uur. S.E.C. 4Amersfoortse Boys 3, 12 uur. het verdere werk door de eigenaar wordt verricht, is besloten de tuinen ditmaal in drie grootten in te delen. Tevens is de bevolking per adverten tie opgewekt zich op te geven als can- didaat. Helaas is het aantal plaatsge noten dat zich heeft opgegeven betrek kelijk gering geweest. Terwijl de orga nisatoren over dit zelf opgeven niet erg Veense Boys 1—B.D.C. 1, 2.45 uur. enthousiast zijn, wordt het wel een N.S.C. 3B.D.C. 3, 2.30 uur. vooruitgang geacht dat er nu ook meer B.D.C. 4V.V.Z.A. 3, 12 uur. prijzen gevallen zijn onder de bezit-1 ters van kleinere tuinen. De uitslag was Grote tuinen 1. P. Gaaf, Waldeck Pvrmontlaan 75. 2. A. F. Kuijper, Kerkpad N.Z. 39. 3. Mevr. M. J. v. Veeren-Lohuyzen, Van Wee- destraat 2. Middelgrote tuinen 1. J. Gorter, Von dellaan 22. 2. W. J. v. d. Werff, Ossen- damweg 37. 3. G. Donker, Rembrandt- laan 12. 4. A. Bakker, Plasweg 14. 5. M. Jansen, Beetzlaan 47. 6. Mevr. B.D.C. BIJselmeervogels B, 3 Amersfoortse B. 4B.D.C. 6, 2.30 uur. Zaterdag Hees 1Vinkeveen 1, 2.30 uur. V.V.Z. 3—W.A.S. 3, 12.45 uur V.V.Z. 2Sparta 4, 2.30 uur. S.E.C. AQuick A, 3 uur. S.E.C. BH.V.C. E, 2 uur. Quick CS.E.C. C, 3 uur. B.D.C. dS.E.C. d, 2 uur. S.E.C. eeAchterveld c, 3 uur. B.D.C. AK.V.V.A. A, 3 uur. In de Oude Kerk hebben koor en orkest van de Nederlandse Cantorij, de sopra nen Maria v. d. Slikke en Diet Hoek stra Bijl, de bas Gert Hendriksen en de organist Klaas Bolt onder leiding van Maarten W. Kooij het derde en vierde deel van Buxtehude's „Das Jüngste Gericht" uitgevoerd. Ook nu was de belangstelling goed. Op dinsdag 19 december wordt het vijfde en laatste deel uitgevoerd. Dan zal tevens gespeeld worden door een barok-koperensemble, dat bestaat uit Jan Marinus, trompet, Harry Seven- stern, trompet, Jan Stoeckart, Hans Maandagavond, 18 december vergadert Grini Wijnand Sevenstern en Teun Ploeg de vereniging Zilvers Tetra in De Gou den Ploeg. De heer W. Hoogendoorn uit Amsterdam zal een causerie houden over „Schoonheid van het Aquarium". Daarbij worden dia's getoond. ..Heimatlos" heet de film die van he den tot en met zondag - uitgezon derd zondagmiddag - in het City-theater draait. Freddy Quinn zingt er zijn grote succeslied met dezelfde naam in en het geheel is een verhaal van lief desleed en liefdesgeluk. Dat leed is niet mis en een jonge neergeschoten smokkelaar sterft in de armen van zijn verloofde, die binnenkort zijn vrouw zou worden. Freddy Quinn wordt verliefd op haar, maar zij moet weinig van de zanger hebben en keert tenslotte terug naar haar eerste liefde. Zondagmiddag een ruige film met de titel „Vuur over Azië". Robert Mitchum en Robert Wagner vervullen de hoofdrollen en May Britt krijgt haar deel. Het is het verhaal van een luchtmacht heid uit de tweede wereldoorlog, die een straaljager zal gaan vliegen in de Koreaanse oorlog. Als er niet gevlo gen wordt dan zijn er liefdesperikelen, die de zaak extra spannend maken. Het slot is een opwindende gevaarlij ke tocht van drie dappere mannen door vijandig Chinees gebied en de hereniging van een man en een vrouw die een belangrijk aandeel in deze film hebben. Van maandag tot en met woensdag „De Dokter van Stalingrad" met Eva Bartok als de felle Russische vrouwe lijke luitenant, O. E. Hasse als Duitse arts in krijgsgevangenschap, een Rus sische officier die verliefd is op de vrouwelijke luitenant, terwijl haar hoofd op hol gebracht is door een Duitse krijgsgevangene. Barbaarse toestanden in een kamp met Duitse krijgsgevangen, die slechte voor een deel moeten boeten voor de groter barbaarsheden die hun landge noten uithaalden. Velen van de mannen gaan tenslotte naar huis, maar de vrouwelijke luite nant - die arts in het kamp was - wordt gearresteerd om haar verboden liefde, terwijl de Duitse arts O. E. Hasse ach terblijft om het restant van de man nen te kunnen verzorgen. In de donderdagcyclus „Droomreis door Amerika", het resultaat van een filmexpeditie door de Verenigde Staten die bijna een jaar duurde. Het is een kleurenfilm van bijzondere schoonheid. Hartman, Van Lenneplaan 37 en mej. Van Rosenberg, Vondellaan 17. Kleine tuinen 1. J. A. v. d. Heuvel, Eigendomweg 57. 2. P. H. Segers, Van Lenneplaan 56. 3. D. Loohuizen, Hob- bemalaan 10. 4. W. Veltman, Ruijs- daellaan 2. Tot slot van de avond werden de ge maakte kerststukjes verloot, waarna de aanwezigen nietleden werden opge wekt zich als lid op te geven. Er kon den vier nieuwe leden worden geno teerd. In het komende weekeinde wordt de dienst waargenomen door de artsen G. van Beurden, Steenhoffstraat 12, tel. 2667 en J. Borst, Talmalaan 37, tel. 4662. Geopend is apotheek „Soest", Soester- bergsestraat. Wit-Gele Kruis Zr. Senden, tel. 03463- 359. barok-trombones. In een smaakvol met groen en kaarsen opgeluisterd gebouw Eltheto heeft de afdeling Soest-Zuid van de Nederland se Christen-Vrouwenbond een advents- bijeenkomst gehouden waarvoor bij zonder veel belangstelling was en die uitstekend geslaagd is. Een deel van 't Juliana-kerkkoor zong kerstliederen onder leiding van de heer G. den Broeder, de meditatie werd ge houden door mevr. Muurling, de presi dente, de dames mevr. J. Simons de Ruyter, E. J. Veenendaal en F. Fopma verzorgden de kerstliturgie en de heer C. Mörsing declameerde een kerstver- Julianakerk NED. HERV. KERKEN. Oude Kerk 10 uur dr B. Maarsingh. 7 uur ds W. R. Ambrosius. Emmakerk 10.15 uur ds H. Roest. 7 uur dr B. Maarsingh. Heeskapel 10 uur ds W. R. Ambrosius. Zonnegloren 10 uur ds H. Beker te Wassenaar. Herv. Evangelisatie. Maandagavond, 7.30 uur, kerstfeestvie ring in de Heeskapel. Spr. ds K. H. Meijer. Medewerking mevr. Meijer en Evang. Zangkoor „Sur- sum Corda". NED. HERV. KERK. Gebouw Chr. Geref. KerkM 9 en 4.30 uur ds J. Fokkema. GEREFORMEERDE KERKEN. Hamersveld aB.D.C. b, 3 uur. Amsvorde cB.D.C. b, 2 uur. Zes winkeliers uit de Steenhoffstraat, Mevr, E. Heij-de Vries en de heren C. J. Kraaijenhagen, C. L. J. Alders, J. C. A. Meeder, A. H. F. Smit en E. J. Geurts, die hun zaak tussen de overweg en de Talmalaan hebben, dienden een bezwaarschrift in bij de gemeenteraad tegen het voorstel van het college van B. en W. de overweg in de Talmalaan af te sluiten. De tekst van dit bezwaarschrift luidt De ondergetekenden hebben kennis ge- denen. 1. De zakenlieden welke hun bedrijven gevestigd hebben aan de Steenhoff straat, speciaal in het gedeelte van de Talmalaan tot aan de spoorwegover gang bij het station Soestdijk zullen de omzet in de door hen gevoerde bedrij ven sterk zien dalen. 2. Voor zover deze zakenlieden hun producten bij hun klanten thuis be zorgen, zullen zij aanzienlijke omrij- en tijdschade krijgen. 3. De onder 1 en 2 genoemde nadelen laten zich niet op korte termijn in ge tallen uitdrukken, doch zullen vooral in de levens- en genotsmiddelenbranches zich het sterkst doen voelen. 4. De inwoners van de woonwijken ten westen van de spoorlijn zullen voor het bereiken van hun zaken ca. een dubbele afstand moeten afleggen, waar door de gedachte dat de aankopen voornamelijk in andere bedrijven zal geschieden geenszins denkbeeldig is. 5. Hiernaast zijn nog een groot aan tal nadelen van genoemd voorstel op te noemen, welke zeer zeker door de belanghebbende zelf onder uw aan dacht zullen worden gebracht. Genoemde winkeliers zijn van oordeel dat de spoorwegovergang zeer zeker past in het economisch verkeer van hun bedrijf en dat. deze ook bij de auto matisering van de lijn Utrecht-Baarn niet belemmerd zal mogen werken, bij het bereiken van hun zaken en be langrijke instellingen als scholen, raad huis en postkantoor. Mitsdien verzoeken zij uw Raad het bovenvermelde voorstel van Burge meester en Wethouders niet aan te nemen. telling. Er was bijzonder veel fruit mee gebracht, dat bestemd was voor zieken en eenzamen van alle gezindten. De afdeling Soest van de Koninklij ke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hield een bijeenkomst in de Gouden Ploeg, waar van de zaal geheel gevuld was. De voorzitter, Dr. P. Felix deelde mee dat op de volgende bijeenkomst - 16 januar 1962 - een plan zal worden be kend gemaakt voor de in 1962 te ont plooien aktiviteit. De november-bijeen- komst is door ziekte en vertrek van bestuursleden vervallen, maar er zijn reeds candidaten gevonden om in de ontstane vacatures te voorzien. Voor het volgend jaar zullen naast lezingen en excursies ook een cursus voor tuin aanleg en onderhoud en enkele wed strijden op het programma komen. Plet woord en de daad waren vervol gens aan de heer J. Geijtenbeek, die liet zien hoe men een kerststukje kan maken. Daarbij wordt altijd begonnen met het maken van een mooie gelijk matige bol van veenmos of sphagnum. Deze wordt op een plank, bord, kan delaar of anderszins gebonden om de substantie te vormen waarin men tak ken van hulst en coniferen kan steken. Kaarsen, dennekegels en IJslands mos, een variant op 't inheemse rendiermos, worden met bloemendraad omwikkeld en kunnen dan ook gemakkelijk wor den bijeengestoken. De kleur wordt aan de stukjes gegeven door veelal uit Zuid-Frankrijk aangevoerd materiaal, zoals gele en rode pepers, eucalyptus en de vrij zeldzame inlandse bladloze 11-30 uur jeugdbijeenkomst. hulst. 7.30 uur Stonde van gebed. 10 uur ds Grosheide van Baarn. 5 uur ds Hegger. Wilhelminakerk 10 en 5 uur ds C. Brouwer, legerpredi- kant te Utrecht. GEREF. KERK (geb. „Eltheto"). 8.30 uur ds K. Deddens van Amers foort. 3 uur ds H. T. Herksen. CHR. GEREF. KERK. 10.45 en 6.15 uur ds P. de Smit. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Kleine Rembrandtzaal. 10 en 5 uur de heer Karens. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN. Kerkgebouw Rembrandtlaan 20. 10.30 uur dr P. D. Tjalsma (Rem.) van Den Haag. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oranje Hotel. Geen dienst. EVANG. LUTH. GEMEENTE. Chr. Ulo-school, Pr. Bernhardlaan 21a. 10.30 uur ds W. F. Schröder. VRIJE EVANG. GEMEENTE. Prins Bernhardlaan 2, Soestdijk. 10 uur zondagsschool. BAARN. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Eemnesserweg 63b. 10.30 uur mr J. v. d. Hoeven van Soestdijk. EVANG. LUTH. GEMEENTE Kapelstraat. 10.30 uur ds Th. B. Gramberg van Doorn. LEGER DES HEILS. De Wetstraat 25, Baarn. 10 en 8 uur openbare bijeenkomsten. DR. ALBERT SCHWEITZER. Kunt u mij iets vertellen over dr. Schweitzer vraagt E. R. Antwoord Dr Albert Schweitzer werkt in het Negerziekenhuis te Lambarene, Kongo, Afrika. Dr. Albert Schweitzer is Elzassisch godgeleerde, arts en musi coloog (geboren Kaisersberg, 14 janua ri 18751, werd in 1899 hulppredikant en in 1902 privaat docent voor het Nieuwe Testament aldaar. Studeerde medicijnen, na voltooiing ging hij naar de Franse Kongo, waar hij te Lamba rene een negerziekenhuis stichtte. Hij is een goed orgelspecialist en -bespeler. NIEUWLICHTERS. Wat zijn Zwijndrechtse Nieuwlichters aldus N. N. Antwoord De Zwijndrechtse Nieuw lichters was de naam van een secte, die in het begin van de 19e eeuw haar aan hangers had in Zv.ijndrecht en omge ving. Stichter was een schipper, Stof fel Muller. Hij leerde een soort chris telijk communisme, dat wil zeggen le ven in gemeenschap van goederen, geen burgerlijk huwelijk, geen geboorte-aan gifte, geen militaire dienst, enz. Mul ler was een man met oprechte bedoe lingen, maar de zaak ging scheef toen een zekere Maria Leer zich bij de nieuwelingen aansloot. Zij sloot „een geestelijk huwelijk" met Muller en voerde weldra de boventoon. Na de dood van Muller in 1833 kwam er ru zie en verdeeldheid. In 1843 staakte men de godsdienstoefeningen te Zwijn- drecht. Enkele nieuwsllchters emigreer den naar Amerika, waar zij zich aan sloten bij de mormonen. HUISVESTIGINGVERGUNNING. Ik heb van een huiseigenaar een be- reidheidsverklaring gekregen. Moet de gemeente mij nu de vestigingsvergun ning geven vraagt D.K. w°°r L .fcpfx1 KOOLPLANTEN. Aan mijn koolplan ten zaten knolletjes. Wat kan dit zijn, B.D. kleine vraagt Antwoord Om zeker te zijn met wat voor ziekte u te maken heeft, moet u die knolletjes doorsnijden. Zitten er maden (wormen) in, dan heeft u te maken met de galboors in de kool stengel. Hieruit ontwikkelen zich de larven of maden. Hiertegen kan men stuiven met verschillende middelen als tegen de koolvlieg. Zijn die bulten mas sief en aan de buitenkant als ze ou der worden rottig of slijmerig, dan heeft u te maken met de knolvoet plasmodiophora, een slijmzwam. Deze is zeer besmettelijk en blijft in de grond achter, vandaar dat die boerekoolplan- ten ook weer aangetast werden. Zorg dus voor goede vruchtenwisseling d.w.z. kom de eerste paar jaar hierop niet terug met kool- en aanverwante ge wassen. Zorg voor voldoende kalk in de grond. "V oor het planten de planten dompelen in een oplossing van subli maat 1 1500 en na het planten dezelf de oplossing bij de planten gieten, ca. 1 3 liter per plant. Gebruik het liefst sublimaatpastilles, daar poeder erg stuift en zeer giftig is. ANTHROPOLOGISCH. Wat betekent het woord anthropologisch vraagt abonnee. AntwoordAnthropologie is de naam voor de wetenschap, welke de mens bestudeert met de bedoeling de wet matigheden, overeenkomsten, verschillen en variaties van de algemene en bijzon dere kenmerken van de huidige en his torische mensen te beschrijven en te verklaren. TELEVISIE. Wie is de uitvinder van de televisie, informeert abonnee. Antwoord De feitelijke uitvinder van Antwoord De gemeente is niet ver- de televisie is de Rus Viphow, die in plicht een vestigingsvergunning te ge- 1884 reeds een patent heeft aangevraagd ven. B. en W. zijn belast met een bil- voor zijn toestel. De werking was welis- lijke verdeling van de beschikbare waar mechanisch in plaats van elec- woonruimte. trisch, maar hij legde toch de basis voor het verzien. V.T.H.-AKTE. De heer J. D. S. zendt ons nog enige NEOFASCISTEN. Wat wil de naam geeevens over het niveau van een neofascisten eigenlijk zeeeen aldus V.T.H.-akte, met verzoek een en an- abonnee. der in de rubriek op te nemen. Wij hebben over de V.T.H.-akte inlich- ste wereldoord stort£ UTtahë^heï tingen gevraagd bij het ministerie van fascisme d.w.z. het nationaal socialis- onderwijs, kunsten en wetenschappen in me. ineen. Ideologisch en georganiseer- Den Haag. Tot onze spijt mochten wij de groeperingen met representatie in de echter nog geen antwoord op ons schrij- beide Kamers, zijn in Italië thans weer yen ontvangen. Alvorens over deze ma- voorhanden de aanvankelijk uiterst ie Publicaties te doen, zouden wij bloeiende beweging van de Uomo gaarne van officiële zijde nauwkeurig qualunque" de man in de straat di geïnformeerd willen worden. Tot zo- reet naq de ineenstorting opgekomen en lang zullen wij deze kwestie dus nog gekenschetst als de geduchtste drager moeten laten rusten. van neofascistische (nfeuwffascistische) tendenzen is evenwel totaal verlopen. Maandagavond is er in het St. Sebouw een ontmoeting tussei Katholieke en Protestantse jon °tze ontmoeting zal staan in 1 van „advent", de verwachting komst en wederkomst van Jezi 'ns h, de wereld. spiekers zijn Drs J. H. E Prtester te Apeldoorn, v.h. te en de leider van de kemgroe] gelist Herman H. ter Welle, dijk. I Medewerking verlenen diverse 'ui vap. de Rooms-Katholieke groep en van de interkerkelijk beweging >.De Kerngroep", avond hebben georganiseerd. Ben Lammers speelt piano, H der Steen marimba en de zusjes Marry en Thea Verhey zi gesprokene afwisselen. E-E.C, speelt zondag tegen Boys in de volgende opstelling B. v. d. Lugt Bakker Hilhoi Wigtman P- Brouwer H. v. Van Meegen J. Broi Mastwijk Gros A. v. d S.E.C. speelt zondag de uitweds gen Vreeswijk 1 in de volge stelling Adams Hooijer Ten Ho Van Breukelen Ruttenberg Dé Rooij Westerv v. d. Valk De Bruin V; Dokter D. J. R. Jellema, Pa 299, Den Dolder, tel. 03402-455; het a.s. weekeinde de artsendiei voor de artsen A. Th. M. Spl J. C. Lucas, Soesterberg en W den Helm te Huis ter Heide. Dokter A. J. W. Hagedoorn, Ou pellaan 6, Soesterberg, tel. neemt de zondagsdienst waar v< ter L. H. Brandt te Den Doldei De buurt- en speeltuinve „Oranje" organiseert op maan december a.s., in cafe ,,'t' Centri groot klaverjastournooi, waara fraaie prijzen zijn verbonden. Een commissie, bestaande uit le de N.C.V.B., de Gereformeerde Hervormde Vrouwenvereniging, een kerstwijding voor vrouwen maandag 18 december a.s., des 8 uur, in het Herv. wijkgebouv Gedurende de kerktijd vinden van Ned. Herv. ouders, die de zoeken, een gezellige speelplaat Jeugdgebouw, waar dames van vormde Vrouwendienst belangel zicht houden. Voor deze kinder plaats werden al niet minder boxen en enig speelgoed aanj. Dit alles is zeer welkom en me zich nog voor meer aanbevole men zich ook aanbevolen ho zondagsmorgens meer kinderen Jeugdgebouw te mogen ontvange dat betekent dat er meer oude: menlijk naar de kerk gaan. Jong echtpaar WOONRUIMTE, der no. 378 bur. Gevraagd vriende HUIS met volled sion voor jongei jr.) van goede hi gen zit-slaapkam mogelijkheid tot in familiekring in vaste bet] Goede verzorgi prettige sfeer ten gewenst. Evt. w naar huis. Prin renties. Br. onde V 29 bur. S.C. IJ MEISJE gevraag de huishouding, halve dagen, del Waal, Soestei straat 57, telef. Echtpaar zoekt ECHTPAAR (pl.n voor vriendscha omgang. Br. on 394 bureau S.C. Confectieatelier Steenhoffstr. 52B vraagt NAAISTI leerling-naaisters, melden tussen 8 aan het atelier.

Soester Courant | 1961 | | pagina 2