En nu... gezellige kerstdagen WAfiufzelaat koe maker VERLOWiNSSilHGEII mm HERMANS m 8 - fl 1 m half-zw^are TWEEDE BLAD W. van Diermen 25 jaar bij de P.T.T. Gaat u zich met Kerstmis verloven Firma G. van de Pol Loodgieters werkzaamheden. li® nn V0©st HET D&AIPSEIL Protest tegen stuiting overweg. v. Weedestr. 72 - Soestdijk - tel. 2792 Dorpspl. 10a - Soesterberg - tel. 587 Politie telefoon 4444 en 4445 Hockeyprogramma. Onteigening. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 15 DECEMBER 1961. Velen zijn dinsdagavond in „Oranje hof' aanwezig geweest om de heer W. J. van Diermen geluk te wensen met het feit dat hij 25 jaar bij de P.T.T. in dienst was. Onder hen bevonden zich de heer J. Potman, adjunct-directeur van het postdistrict Utrecht, de heer H. K. van Bolhuis, directeur van het postkantoor Soest, de heer J. F. Vijf huizen, personeelschef, vele collega's van de jubilaris, de heren dokter W. J. Schutte en H. E. J. Smit, respectievelijk voorzitter en secretaris van de E.H.B.O.- Soest, waarvan de heer Van Diermen 20 jaar lid is en 16 jaar bestuurslid was, de heer B. Kolthof namens de vak groep gemeente van de Algemene Bond van Ambtenaren, waarvan de jubilaris voorzitter is, de heren Dammers, Van Hijs, Dijkstra, Van Holst en Van dei- Broek, bestuursleden van de A.B.V.A. en enigen van hen voerden het woord. De heer Van Bolhuis wees erop dat de heer Van Diermen dit zilveren jubile um zelf geen uniek gebeuren vindt om dat iedereen die gezond blijft en niet van betrekking verandert dit kan be reiken. Toch is een 25-jarig dienstver band een mijlpaal in het leven. Dan behoeft 't kopen van geen probleem te zijn. U vindt bij ons een grote sortering. Prijzen per paar reeds vanaf 36, zondheid toewenste. De heer H. L. Schlebaum wenste ge luk namens het personeel. Hij vond het prettig dat er nu eens geen P.T.T.-bij- eenkomst was om afscheid te nemen, zoals dit de laatste maanden nogal voorgekomen is, maar een jubileum-bij eenkomst. Iedereen weet dat de heer Van Diermen een zware taak heeft. Het personeel heeft wel eens gemopperd als er nieuwe regelingen kwamen die de waarnemend hoofdbesteller ten uit voer moest brengen, maar iedereen wist dat de richtlijnen hiervoor uit Den Haag of Utrecht kwamen, zodat even tuele verwijten daarvoor bestemd wa ren en niet voor de heer Van Diermen. Namens het personeel van de bestel dienst en het kantoor dankte de heer Schlebaum de jubilaris voor de prettige samenwerking en hij bood hem een horloge aan. Mevr. Van Diermen kreeg als „goede postvrouw" bloemen. De heer L. Dammers sprak namens de Algemene Bond van Ambtenaren. Hij prees het plichtsbesef en het verant woordelijkheidsgevoel van de jubilaris, die tot geringe aantal mensen behoort met de ondankbare taak de belangen van werknemers in een organisatie te behartigen. Door de negatieve houding van velen is deze taak ondankbaar, maar de heer Van Diermen is er door deze houding nooit toe gebracht het bijltje erbij neer te gooien. Ook de heer Dammers wenste de heer Van Diermen nog vele goede P.T.T.-jaren toe. De heer Bolhuis bracht in herinnering hoe de jubilaris na het bezoeken van de lagere school en de ulo het eerst zocht in het reclame-schilderen. Misschien om het feit dat de economische toe stand voor de oorlog weinig rooskleurig was, misschien om een andere reden koos hij het beroep van zijn vader en ging bij de P.T.T. Van 12 december 1936 tot 13 oktober 1945 was hij als hulpbesteller werkzaam, want een twin tigtal jaren geleden werd men niet zo gauw in vaste dienst genomen. Op 1 mei 1951 werd hij besteller eerste klas. maar reeds in 1952 slaagde hij voor het ontwikkelings- en vakexamen dat men moet afleggen als men hoofdbe steller wil worden. Thans is de heer Van Diermen waarnemend hoofdbestel ler omdat de hoofdbesteller Van Asch met ziekteverlof is. Van Lenneplaan 69 Telef. 2935 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw Maak de komende feestdagen extra gezellig met Philips televisie. Of met uw eigen pla- tenprogramma, weergegeven door dit prachtige Philips radiogrammofoonmeubel, waarmee u tevens naar de gezellige radio programma's kunt luisteren. Bij ons vindt u de complete Philips serie. Vraag vrijblij vend advies en demonstratie. t 'v KAPSALON STEEMHOFFSTR53 - TEL ,Z8« - SOEST De directeur van het postkantoor Soest sprak zijn waardering uit voor de wijze waarop de heer Van Diermen zijn werk verrichtte. Hij heeft hart voor de zaak en bezit grote werklust. Die had hij vooral nodig toen driemaal in korte tijd de besteldienst gewijzigd moest worden. Eerst in verband met de zo merdienst, toen omdat de vijfdaagse werkweek van kracht werd en kort daarna bij het ingaan van de winter- dienst. Grote kennis van zaken en plichtbetrachting waren hierbij nodig. De heer Van Diermen heeft geen ge makkelijke tijd achter de rug, want er was bijzonder veel te doen. Toch bleef hij zijn aandacht schenken aan de E.H.B.O., de A.B.V.A., terwijl hij te vens lid van de districtsdienstcommis sie is. Met voldoening kan de heer Van Diermen op de afgelopen 25 jaar te rugzien. De heer Van Bolhuis overhandigde de jubilaris een gratificatie, die bij een zilveren jubileum gegeven kan wor den als de wijze waarop de jubilaris zijn werk verrichtte daartoe aanleiding geeft. De heer Van Diermen kreeg te vens een zilveren insigne voor de bur gerkleding en jubileumsterren voor het uniform waarna de heer Van Bolhuis de jubilaris nog vele P.T.T.-jaren in ge- Bewoners van de Talmalaan, eigenaren van huizen in deze laan en midden standers, die langs de rijksweg in de buurt van de Talmalaan wonen, heb ben bezwaren ingediend tegen het voor stel van het college van B. en W. de overweg in de Talmalaan af te slui ten. De tekst van dit bezwaarschrift hebben wij dinsdag j.1. gepubliceerd. De heren H. Smit, J. C. Koelink, J. Bosboom, D. G. Reesing en G. Lieshout uit Montfoort hebben voor het voltal lige college van B en W. de bezwaren mondeling toegelicht. De heer H. Smit sprak als vertegen woordiger van de middenstanders die tussen de overweg aan de Steenhoff- straat en de Talmalaan wonen. Zij zul len het achterland, dat de Eng thans voor deze winkeliers is, zien wegvallen omdat de mensen over de Dalweg en de Prins Bernhardlaan moeten als de Talmalaan afgesloten wordt en daar mee wordt de weg naar het begin van de Steenhoffstraat veel langer. De klan tenbinding is in deze tijd toch al niet groot en afsluiten van de Talmalaan zal voor deze winkeliers onherroepe lijk winstderving betekenen. Zij, die artikelen thuis bezorgen, zullen iedere keer een grote omweg moeten maken. De heer Koelink sprak er tegen het college van B. en W. zijn spijt over uit dat de gemeente van de Talmalaan een slop zal maken als de raadsleden onverhoopt akkoord gaan met het voor stel van B. en W. Dit is des te meer te betreuren omdat kort geleden grond afgestaan is door de bewoners van de Talmalaan om deze te verbeteren. Een telling heeft uitgewezen dat zelfs bij slecht weer 2000 mensen per dag door de Talmalaan komen. Als deze mensen niet meer langskomen zal dit een grote strop voor de zakenlieden in en rond de Talmalaan betekenen. Philips super-ontvanger. Beeldbuis 59 cm. 895,— KOMTAls u van humor houdt - en wie doet dat niet - mag u Toon Hermans niet missen. Kijk naar Philips te levisie op Eerste Kerstdag. Kijk naar de One Man Show. PhiliDs combinatie van Bi-Ampli ra diotoestel en ste reo-platenspeler. Aansluitingen voor bandrec. en 2 extra luidsprekers. 598,— T'-v*, PHIUPS MM van de zakenlieden in en bij de Talma laan. Mensen die dicht bij de overweg aan de zijde van de Eng wonen zullen bij afsluiting van deze overweg een grote omweg moeten maken als zij naar het postkantoor of het gemeente huis moeten en dit zal vooral voor bejaarden een handicap zijn. De heer Koelink zag niet in waarom de bewo ners van de Talmalaan schade moeten lijden omdat de Spoorwegen de lijn van een automatische beveiliging willen voorzien. De heer Bosboom was het eens met de heer Koelink. Hij heeft zijn zaak op de hoek van de Talmalaan en de draaien niet mogelijk is. Als de over weg afgesloten wordt dan zullen deze trailers achteruit de rijksweg moeten oprijden en dat zal veel gevaar voor het verkeer opleveren. De heer Lieshout uit Montfoort, die eigenaar van een woning in de Talma laan is, kon zich moeilijk voorstellen dat de Spoorwegen een gemeente kun nen dwingen een weg af te sluiten. De overweg in de Talmalaan is goed beveiligd en misschien kan deze be veiliging zo blijven. Ook de heer Koe link vroeg af het college met de Spoor wegen overleg zou willen plegen om de situatie van nu te kunnen handhaven. .ij t%' v'- - 'o* 'iV-'i S Neringdoenden zullen een groot deel van hun inkomen verloren zien gaan. Er wordt beweerd dat het de Spoor wegen of eventueel de gemeente een bedrag van 40.000,bespaart als de overweg in de Talmalaan afgesloten wordt en niet van een automatische beveiliging voorzien wordt. Dit bedrag is gering vergeleken bij de schadepost Steenhoffstraat. Uit veiligheidsoverwe gingen maakt hij zo min mogelijk ge bruik van de rijksweg, maar bij af sluiting van de overweg zal hij altijd gebruik moeten maken van deze weg en een eind moeten omrijden als hij in de buurt van de Rembrandtlaan moet zijn. De heer Reesing ontvangt enige malen per week bouwmaterialen per trailer. Deze komt altijd van de rijksweg, maar vertrekt over de Talmalaan omdat De burgemeester antwoordde dat het onjuist is te denken dat de automa tische beveiliging van een overweg slechts 40.000,kost. Beveiliging van drie overwegen, die zo kort bij elkaar liggen is technisch onuitvoerbaar, zodat de overweg in de Talmalaan dicht moet. De Dalweg heeft in het uitbreidingsplan de bestemming een dubbele weg te worden. De Spoorwegen stellen er prijs op te komen tot 100 veiligheid door auto matische beveiliging, dus in dit systeem past geen man die de bomen voor de Talmalaan dichtdraait, nog afgezien van de vraag wie dit zal moeten betalen. Daeelijks worden fouten gemaakt door mensen die de SDOorbomen bedienen. Deze fouten kunnen voorkomen wor den door de automatische beveiliging en hiernaar streven de Spoorwegen. Tenslotte gaf de burgemeester als zijn mening dat de schade waarschijnlijk wel zal meevallen omdat de zakenlie den van de Talmalaan en omgeving zul len blijven profiteren van de bebou wing van de Eng, waardoor daar vele mensen komen te wonen. De raad zal nu moeten beslissen of de overweg afgesloten wordt. Verder vernemen wij nog dat door de heren Kraaijenhagen, Vught en Van Logtestijn bezwaren zullen worden in gebracht tegen de afsluiting van het pad lopende van de Steenhoffstraat naar het Kerkpad N.Z., welke afsluiting verband houdt met de automatische beveiliging van de spoorwegovergang aan de Steenhoffstraat. Vooral de zaak van de firma Kraaijenhagen zal hier door lelijk in het nauw komen. Voor de Mixed Hockey Club zijn de volgende wedstrijden vastgesteld, wel ke zondag gespeeld worden Laren 2Dames 1, 11 uur. Laren 5Dames 3, 11 uur. Dames 4S.C.H.C. 5, 11 uur. Dames 2F.I.T. 2, 2 uur. Heren 3Amersfoort 5, 11 uur. Heren 1Amersfoort 2, 12.30 uur. Heren 2Schaerweijde 5, 12.30 uur. Heren 4Kameleon 5, 2 uur. De gemeente zal tot onteigening van 50 m2 grond, gelegen langs de rijks weg overgaan. De grond is eigendom van de heer J. H. Lubbers met wie geen minnelijke schikking te treffen is. Als schadeloosstelling zal de heer Lub bers 940,aangeboden krijgen.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5