n EEN TON VOOR LADDERWAGEN BRANDWEER Drogisten DRIE TON VOOR VERBETERING OVERWEG. Dure toiletten. EEN KERSTGESCHENK Horlogerie Van Wieren Hier is Uwpulli- zonder zorgen! Rouw- en Trouwkleding De gr DE V Wij g desku Woensdagavond is de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen geweest tot ongeveer half elf. waarna een be sloten zitting volgde. De VOORZITTER opende de vergade ring met de mededeling dat de heren Brouwer en Kalden van de V.V.D. met kennisgeving afwezig waren. 1. Notulen van de raadsvergadering gehouden op 15 november 1961, worden goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken. a. Besluit van B. en W. d.d. 5 decem ber 1961, afd I, nr. 743, waarbij be zwaar is gemaakt tegen het ontwerp- streekplan Utrechtse Heuvelrug. Conform besloten. b. Koninklijke goedkeuring d.d. 13 ok tober 1961 op de verordening tot hef fing en invordering van rechten voor het gebruik van de algemene begraaf plaats te Soesterberg met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. c. Koninklijke goedkeuring d.d. 27 no vember 1961 op de verordening tot aan vulling en wijziging van de verorde ning op de heffing en invordering van leges en van rechten wegens huwe lijksvoltrekkingen op buitengewone tijd of wijze met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. d. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. 3. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en de be drijf srekeningen over 1959 en tot goed keuring van de rekeningen van maat schappelijk hulpbetoon en de stichting openluchttheater Soest over dat jaar. Conform besloten. 4. Voorstel tot onttrekking aan 't open baar verkeer van weg nr. 58. Conform besloten. 5. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan a. het bestuur van de Stichting Engen- daalschool te Soest voor het aanschaf fen van zonweringsgordijnen t.b.v. de onder dat bestuur staande school aan de Paulus Potterlaan. Conform besloten. b. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor een aanschaffing van hulpmiddelen en het aanbrengen van enige voorzieningen t.b.v. de Insingerschool voor g.l.o., al hier. Conform besloten. van blijvende waarde vindt U bij Uurwerken - Goud - Zilver Van Weedestraat 40 - Telef. 4361 6. Voorstel tot aankoop van grond. a. voor verbreding van de Koninginne- laan van het R.K. Kerkbestuur te Soestdijk. Conform besloten, nadat mevr. POLET (P.v.d.A.) meegedeeld had dat het muurtje, waarvan in het raadsstuk sprake is, reeds gebouwd is, hoewel de raad nog over dit agendapunt moest beslissen. b. voor verbreding van de Korte Kerk straat van J. W. v. d. Oord. Conform besloten. c. gelegen aan de Verl. Albert Cuyplaan van de Vereniging tot Bevordering van het Nijverheidsonderwijs te Soest. Vervallen. d. voor verbreding van de Kerkstraat van M. Schut. Conform besloten. e. voor aanleg van sportvelden van mevr. G. Brink-van Veen. Conform besloten. 7. Voorstel tot het verlengen van de ontruimingstermijn van de onbewoon- baarverklaarde woning Hartweg 4. Conform besloten. 8. Voorstel tot onttrekking aan het openbaar verkeer van weg nr. 57. De heer HILHORST (K.V.P.) vraagt™aar zich af of de spoorwegen er voor 10. Voorstel tot aankoop van een nieu we personenauto voor de politie. De heer DE BRUIN (V.V.D.) vraagt of de eisen waaraan de politieauto niet voldoen kan, nieuwe eisen zijn, waar van men het vorig jaar bij het kopen van deze auto nog niets wist. De VOORZITTER antwoordt dat het niet zo gemakkelijk is een schaap met 5 poten te vinden. Politie en gemeente zoeken een auto die ze samen kunnen gebruiken en de auto die thans in ge bruik is heeft niet aan de verwachtin gen voldaan. Een wat steviger auto zal dat waarschijnlijk wel doen. Conform besloten. 11. Voorstel tot wijziging van de ge meente- en bedrijfbegrotingen voor het dienstjaar 1960. Conform besloten. 12. Voorstel tot het verstrekken van een garantiebediag tot dekking van een eventueel tekort van op 3, 4, en 5 augustus 1962 in het Soester Natuurbad eventueel te organiseren nationale spring- en zwemkampioenschappen. Mevr. POLET (P.v.d.A.) heeft woorden van lof voor de financiële medewerking die de Soester Zakenkring verleent aan De Duinkikkers en de wijze waarop getracht wordt het woonklimaat in Soest te verbeteren. De VOORZITTER sluit zich graag bij deze woorden aan. Conform besloten. 13. Voorstel tot het benoemen van be stuursleden van de instelling voor maat schappelijk hulpbetoon. De heren K. de Haan en J. Baars wor den benoemd. 14. Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de vereniging „De Utrecht se Heuvelrug" voor het aanbrengen van een viertal openbare toiletten op recreatieterreinen aan de Van Weerden Poelman weg. Mevr. POLET (P.v.d.A) vindt het vreemd dat subsidie gevraagd wordt, terwijl er geen plan of tekening voor de bouw van deze toiletten overgelegd wordt. De heer HILHORST (K.V.P.) vindt 10.000 gulden voor 4 toiletten wel wat veel, al komt de gemeente er met 25 °/o van dit bedrag nogal gunstig af. Hij vraagt wie voor het onderhoud zal moeten zorgen. De VOORZITTER antwoord dat de toiletten een geheel zullen vormen met de consumptiekiosk en voor het onder houd zorgt de vereniging „De Utrechtse Heuvelrug". 15. Voorstel tot het verlenen van een machtiging aan B. en W. voor de ver koop van grond aan de N.V. Coördina- tiebouw te Hilversum voor de bouw van winkels en garages tussen de Dal- weg en de Molenstraat. De heer DIJKSTRA (prot. chr.) vindt deze machtiging wel wat ver gaan. Hij ziet liever dat een voorlopige over eenkomst gesloten wordt behoudens goedkeuring van de raad. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) antwoordt dat alles bij deze bouw nog erg vaag is. Hij vindt dat de raad wei nig uit handen geeft als deze machti ging verleend wordt en door deze machtiging kan vertraging voorkomen worden. De heer DE BRUIN (V.V.D.) is niet te gen de machtiging, maar zou graag zien dat in een volgend geval wat meer bijzonderheden verstrekt worden over het project waarvoor machtiging ver leend wordt. De heer DIJKSTRA (prot. chr.) blijft erbij dat hij niet gaarne van de norm afwijkt en ziet geen oorzaak tot ver traging als de machtiging niet ver leend zou worden. Conform het voorstel wordt besloten. 16. Voorstel tot verkoop van grond, ge legen aan de Dalweg aan de N.V. Ned. Bouwmij Continubouw. Op een vraag van De meest geliefde, klas sieke pullover, maar van het nieuwste, modernste materiaal: draion! Zacht als een poes, heerlijk om te dragen, snel te was sen, direct weer... enfin, dat weet U immers alle maal al lang? Kom hem kopen in Uw kleurl A. P. HILHORST Van Weedestraat 5A-B Telefoon 2504 Vrijdagavond tot 9 uur geopend. De heer ELBERTSEN (K.V.P.) vindt het vreemd dat een vergunning voor de bouw van 109 woningen in de vrije sector verleend is. Dit kan verstoring van de bouwprijzen teweeg brengen. Hij had liever gezien dat wat meer aandacht besteed zou zijn aan premie- woningen en dan in het bijzonder voor bejaarden. Wethouder VAN ZADELHOFF kan zich voorstellen dat de heer Dijkstra tegen dit voorstel nog meer bezwaren heeft dan tegen het voorstel van agendapunt 15 omdat er inderdaad geen cijfers genoemd zijn. De N.V. Coördinatiebouw zal in totaal 151 woningen neerzetten en 40 garageboxen voor een totaal van 1.216.000,De gemeente moet blij zijn dat dit gebeurt, ook al is het in de vrije sector, want het valt nu een maal niet mee premiewoningen te bou wen als het rijk zo traag met de pre mies is. Reeds voor de oorlog heeft men met deze grond lopen leuren en het was verheugend dat de N.V. Coöordina- tiebouw een plan maakte voor het ge hele terrein. Het kunnen geen huur huizen worden omdat elk huis onge veer 32.000,zal kosten. De N.V. Coördinatiebouw heeft echter toege zegd dat onder zeer gunstige condities gekocht zal kunnen worden. De heer ELBERTSEN (K.V.P.), die j wees op de weinig gunstige uitkomst voor het grondbedrijf, omdat op 10 ha 200 huizen gebouwd worden, kreeg op de Maatweg. Het ligt in de bedoe ling de huidige garage van de brand weer beschikbaar te stellen voor ge meentewerken en voor de brandweer een nieuwe garage te bouwen. Daarbij zullen een kantine, wasgelegenheden en sanitair komen, welke ook door ge meentewerken gebruikt kunnen worden. Op een vraag van de heer DIJKSTRA (prot. chr.) antwoordt de VOORZIT TER dat de levertijd van de ladder omstreeks negen maanden is. Conform het voorstel wordt besloten. 18. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het be stuur van de vereniging „De School met den Bijbel" voor enige aanschaf fingen en een voorziening t.b.v. de Chr. kleuterschool aan de Insingerstraat. Conform besloten. 19. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan mej. G. G. Egthuizen, onderwijzeres aan de openbare school voor g.l.o. in de Kerkebuurt. Conform besloten. 20. Voorstel tot het beschikbaarstellen yan een krediet voor het treffen van voorzieningen aan wegen nabij de over weg in de Ossendamweg en nabij het nieuwe haltegebouw van de N.S. te Soest-Zuid. De heer HILHORST (K.V.P.) vindt het vreemd, dat eerst een krediet beschik baar gesteld m,oet worden voor weg- verbredingen die deels ten behoeve van de spoorwegen zijn, terwijl niet eerst gesproken wordt over het ruilen van grond, welke nodig is als N.S. het station Soest-Zuid wil verplaatsen. Als de gemeente en de spoorwegen het over deze grondruil niet zouden eens worden dan kon wel eens een vreemd- de situatie ontstaan. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) wijst erop dat het niet in de eerste plaats om het bouwen van een nieuw station gaat, maar om verbreding van Ossendamweg en Nieuweweg bij de spoorwegovergang. Dit is de gemeente al heel lang van plan. Natuurlijk wordt dit plan aangepast aan het plan van de van de spoorwegen de lijn automatisch te beveiligen en het station te ver plaatsen. Over de ruiling van grond mevr. POLET zal men het spoedig eens worden. De (P.v.d.A.) antwoordt de VOORZITTER spoorwegen hebben haast met de be dat de woningen die door de N.V. Con tinubouw gebouwd zullen worden on geveer 70,per maand aan huur zul len opbrengen. De huizen zijn echter uitsluitend bestemd voor militairen die al in Soest wonen. 17. Voorstel inzake de aankoop van een autoladder t.b.v. de vrijwillige brand weer te Soest. De heer HILHORST (K.V.P.) vindt het veiliging van de lijn, dus de gemeente moet voortmaken met de werkzaamhe den. De ruiling van grond met de spoorwegen zal waarschijnlijk in de volgende raadsvergadering worden. antwoordt dat reeds tweemaal geta xeerd is en dat beide taxateurs van me ning zijn dat er geen sprake is van waardevermindering. Eerst vroeg de heer Lubbers 12.000,nu 3000, Op voorstel van de wethouder wordt besloten niet tot onteigening over te gaan, maar de rechter te verzoeken een deskundige aan te wijzen, die een niet bindend advies moet geven. De 940,- die thans als schadeloosstel ling gegeven zouden worden moet ver hoogd worden, dit bedrag is twee jaar geleden vastgesteld. Er is inderdaad in november contact opgenomen met de makelaar die de za ken voor de heer Lubbers behartigt. Het lukte niet eerder omdat de heer Lubbers niets voor praten voelt als de gemeente niet gelooft dat er van waar devermindering sprake is. Dat het zo lang geduurd heeft komt ten dele om dat er meer van deze gevallen zijn. 23. Voorstel tot vaststelling van a. het uitbreidingsplan De Oude Tem pel. Conform besloten. b. het uitbreidingsplan van het lande lijk gebied. Conform besloten. 24. Voorstel tot onderhandse aanbeste ding van de aanleg van een fundering voor de geprojecteerde wegen tus sen de Dalweg en de Molenstraat, Conform besloten. 25 Voorstel tot 't verlenen van een sub sidie aan de vereniging „De Utrecht se Heuvelrug, alsmede om aan deze vereniging grond in gebruik te geven. De VOORZITTER wijst erop dat de vereniging op een kaal gedeelte bij de Foekenlaan, waar een bosbrand ge weest is, een parkeerterrein wil aan leggen. Het is gewenst dat het plan iets gewijzigd wordt, waardoor de ingang veranderd wordt en de geparkeerde wagens zo komen dat de bewoners van de Foekenlaan er in het geheel geen last van zullen hebben. Mevr. MUURLING (prot. chr.) vraagt of er ook toiletten komen. Het college zal dit aan de vereniging in overweging geven. Daarvoor zal de gemeente dan ook subsidie moeten betalen. De heer ELBERTSEN (K.V.P.) hoopt dat deze toiletten wat goedkoper zullen zijn dan die van 't Soester Hoogt en de heer GRIFT (P.v.d.A.) vraagt het college de voorspraak te willen zijn voor iemand die de consumptiekiosk wil beheren die op dit gedeelte komt. behandeld Het college zal hierover contact opne- men met de vereniging. ten antwoord dat het niet juist is dit alleen aan dit stuk grond en het grond bedrijf ten laste te leggen, want er komt bijzonder veel plantsoenruimte en dat is iets waar een groot deel van Soestdijk van profiteert. Conform besloten. 30 Voorstel tot het kopen van een per ceel grond van 1110 m2 met woning Kerkstraat 54 voor 37.500, Conform besloten. Bij de rondvraag wijst de heer GRIFT (P.v.d.A.) op de parkeerruimte bij de firma Smink in de Schrikslaan, waar auto's zo neergezet worden dat be woners van de Schrikslaan met hun auto hun hek niet uit kunnen. Hij vraagt of hierin geen verandering gebracht kan worden. v.h. Joh. van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 De heer HILHORST blijft het vreemd Conform besloten, vinden dat gepraat wordt over werk- 26. Voorstel tot wijziging van het parti- zaamheden, terwijl de grond waarop die eel uitbreidingsplan voor het perceel werkzaamheden verricht moeten wor- sectie D, nr. 3022 ged. aanschaffen van de ladder noodzakelijk, den nog niet in bezit van de gemeente Conform besloten, hij had graag gezien dat eerst is. overleg gepleegd was met Baarn voor j Conform besloten. 27. Voorstel inzake de verpachting van t gronden voor het jaar 1962. gemeenschap zijn of mogelijk de ge- men besloot een voorstel in te dienen 21. Voorstel tot het benoemen van een Conform besloten, nadat wethouder meenschap voor de spoorwegen. Het kan waarmee 100.000,— gemoeid is. En plaatsvervangend lid van de schoon- VAN ZADELHOFF (K.V.P.) meege- best nodig zijn dat bepaalde wegen zl^en meer kosten komen, want heidscommissie in de gemeente Soest, deeld heeft dat het de bedoeling is afgesloten worden, maar dan dient men de ladder moet ondergebracht worden. I De heer F. Eschauzier uit Bussum wordt de grond die nu verpacht wordt van schadevergoeding 'uit te keren aan hen -Dat zou kunnen op de Maatweg bij de benoemd. de hand te doen naarmate meer grond An CaaaI oio nnorn die schade lijden door omrijden. I ërf\s ,van Baa™ ,en Soest a\ Baarn De VOORZITTER antwoordt dat de wü delen ln de kosten van aanschaffing. 22. Voorstel tot het instellen van een voor agrariërs op de Eng verloren gaat. rechtsvordering tegen J. Lubbers. 28. Voorstel tot verkoop van een per-1 toegenomen frequentie en snelheid van De VOORZITTER antwoordt, dat reedsMevr. POLET (P.v.d.A.) wijst erop, dat ceel grond nabij de Molenstraat aan de de treinen het nodig maken automa- j met Baarn overleg gepleegd is, maar tisch te beveiligen of af te sluiten. In daar had men geen interesse. Het zal dit geval wordt weg nr 57 afgesloten en de overweg in het Berkenlaantje met knipperlichten beveiligd. Het om rijden vergt niet zoveel tijd. De heer HILHORST vindt het echter gewenst dat geïnformeerd wordt of er stel in te trekken en eerst overleg met schadevergoeding gegeven kan worden Baarn te plegen, maar de VOORZIT- opnieuw geprobeerd worden. Mogelijk gaat het beter nu Soest al zo dicht bij het aanschaffen van deze dure ladder is. De heer HILHORST verzoekt dit voor- en dit zal gebeuren. Conform besloten. 9. Voorstel tot het toetreden ran de Nationale Woningraad. Conform besloten. I TER ontraadt dit omdat ieder uitstel de ladder slechts duurder zal maken als lid - door prijsverhogingen. I De VOORZITTER is er beslist tegen dat de ladder gestationeerd zal worden zij in januari gevraagd heeft of het P-T.T. college nog eens met de heer Lubbers Conform besloten. kon gaan praten. Dat schijnt pas in 29. Voorstel tot het verlenen van een november gedaan te zijn. machtiging aan B. en W. voor de ver- De heer DIJKSTRA (prot. chr.) vindt koop van grond aan de N.V. Coördina- dat deze zaak wel een hele lange tijd tiebouw te Hilversum gelegen in het duurt en dat zolang helemaal niets plan „Lazarusberg". gedaan is. Hij krijgt de indruk dat ont- De heer DIJKSTRA (prot. chr.) heeft eigening niet nodig is omdat beide par- tegen dit voorstel hetzelfde bezwaar tijen niet zo ver van elkaar staan. De als tegen het voorstel van punt 15. Het heer Lubbers houdt echter vast aan de college geeft te weinig bijzonderheden waardevermindering van het resterend over de te verwachten transacties en bezit. hij is niet overtuigd van de noodzaak Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) machtiging te verlenen. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) antwoordt dat het verboden is een auto voor een uitrit te parkeren, dus is het het eenvoudigst als de politie gewaar schuwd wordt. De heer GRIFT. (P.v.d.A.) vraagt ook naar de verbetering van de Veenzoom, die dringend nodig is en de wethouder antwoordt dat gemeentewerken dit in behandeling heeft. Op de Beukenlaan zijn huizen die grond afstonden voor wegverbreding die nog steeds op zich laat wachten. De hekken van de tuinen zijn terug geplaatst, maar van een ambtswoning nog niet en de heer GRIFT (P.v.d.A.) vindt het vreemd dat dit nog steeds niet gebeurd is. Wethouder VAN ZADELHOFF ant woordt dat dit nog geen zin heeft om dat Beukenlaan en Nieuweweg nog lang niet aan verbreding toe zijn. Er is geen geld voor. De heer DE BRUIN (V.V.D.) heeft ge lezen dat een lid van Gedeputeerde Staten gezegd heeft dat aan gemeenten die betrokken waren bij het streekplan Utrechtse Heuvelrug het voorstel is gedaan een voorlichtingsavond te laten geven door de directeur van de Plano logische Dienst. De meeste gemeenten - en blijkbaar ook Soest - hebben van dit aanbod geen gebruik gemaakt. De VOORZITTER weet niets van dit aanbod, maar het is mogelijk dat het in een schrijven stond dat het streek plan begeleidde. Overigens had de ge meenteraad geen voorlichting nodig, maar het plan moest bestudeerd worden en men moest weten tegen welke on derdelen bezwaar gemaakt moest wor den. De raad kon beter door het colle ge voorgelicht worden en dat is in Soest gebeurd. De heer DE BRUIN antwoordt dat het college van B. en W. in ieder geval de raadsleden had kunnen vragen of zij prijs stelden op zo'n voorlichtings avond. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) is eveneens van mening dat de voor lichting van de directeur van de Plano logische Dienst van weinig waarde ge weest zou zijn ten aanzien van de pun ten waartegen bezwaar gemaakt moest worden, want daarop zou hij zeker niet gewezen hebben. Tenslotte vraagt de heer VAN ROO- MEN (K.V.P.) of de Peter v. d. Bree- merweg wat beter verlicht kan wor den. Vooral bij de overweg is het te donker en dat kon wel eens van invloed geweest zijn op de ongelukken die daar gebeurd zijn. De VOORZITTER doet de toezegging dat hij zelf eens bij avond op de Peter v. d. Breemerweg zal gaan kijken. Hierna begon de besloten zitting van de raad. Philips hee feestaanbi U kunt gr: naar de december ma's. Ge direk wenst al zijn eei Behangen Koninginnelaan 4 Bij het ko] komt het er voor uw ligt bij adviserei van een goec de foundatic systeem. maat. Een bijzonder de lange maa; garanderen u een perfecte b "NO-CURL" in matglanz idem, met v Lang model tieken inzetsel wat zwaarder voorpand is v Dit model gee maar ergens en kan niet oj zachtglanzend en rugveter. Heerlijk on te zien, e Alle Van

Soester Courant | 1961 | | pagina 6