WAiTühèlaai Een goed eegin is tel halve lier».. Oc hoemaker Krabbels van Knelis. TT TWEEDE BLAD Als brandend maagzuur laaiend opstijgt soms tut boog In de kool Volleybalstanden. Bioscoopprogramma. 4 4 1 Ui Handbalprogramma. S.V.V. Volleybal. PHILIPS v. Weedestr. 72 - Soestdijk - tel. 2792 Dorpspl. 10a - Soesterberg - tel. 587 Eiermarkt. Nationale cycle-cross van Tempo. Vrede op aarde. Twee wissel bekers voor Soester ingezetene. „Dierenvrienden". VAN DE SOESTEB COURANT VAN VRIJDAG 29 DECEMBER 1961. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak ut bar arreg vin datter mitte kerstdaoge 13 minse in ongs laand deur 't verkeer edood binne, maor as Soes- der vin ik die 13 van dit jaor in ongze ge meente nog veul ar- reger, waant ut hemp is naoder as de rok hek wel us hoore zeige. Van die 13 minse die in Soest om- kwaome hadde sommige minse onge- lukke waoran niemaand wat ken doen, maor bie de meeste die noeng dood binne wast nie nodug ewest. Bejaorde minse, die zomaor de weg oversteeke alsof d'r in Soest allenug maor boerekarre rieje, die hadde nie dood ewest as zullie us 'n bietje bee- ter uutekeeke hadde. Je zou zo zeige datter meer keinders onder auto's, stoomfietse of brommers komme as ouwe minse, waant die jochies en die deeretjes kenne plotseling 'n bal ach- ternao renne of naor 'n jochie of dee- rentje an de overkaant van de straot holle. Toch binne d'r dit jaor meer ouwe min se ut slachtoffer eworre as keinders en messchien ken daor wat an verhollepe worre. Vollegende week komp de eerste pe- lisie-agent mit rokke in Soest en das 'n kwieke deeren, die bar veul vant verkeer het oppestooke. Op de schoole gaot ze de keinders leere wat zullie wel en wat zullie nie motte doen op de weg. Dat deeje vreu- ger agente, maor zo'n agent mit rokke is veur de jochies en de deerentjes veul aoreger. Messchien hettie kwieke agent mit rok ke ok us 'n paor ketier in de week tied om us te gaon babbele mit de bejaorde, die in de heule gemeente gezellige saomenkomste hebbe. Denkterom dat er nog veul meer bejaor de baosjes komme as aanders, aster 'n agent mit rokke komp, waant dat wille zullie netuurlek wel us met- maoke. En die juffrouw van de pelisie ken dan die bejaorde minse weer us haorzuuver uut de doeke doen wa zul lie motte doen bie ut oversteeke om d'r veur te zorrege dazze nie doodgereeje worre. Netuurlijk, d'r is al us mittie minse over eoraot, maar ajje wat ouwer wor dan is je memorie nie zo best meer dus ut ken heul gin kwaod as alles nog us goed ezeid wordt. Messchien hebben wullie dan 't volle gend jaor gin 13 dooje int verkeer, waant dat is toch wel 'n bietje bar veul. brengen een paar Reünies baat. Die blussen de zwaarste zuurbrand in een handomdraai. Gewoon laten smelten op de tong en prompt is alle leed geleden, 'n Wondermiddel, die Rennies, en een uitkomst voor de mensen die zonder Rennies nauwelijks hun dagelijkse maaltijd aandurven - uit angst voor de zuurbrand daarna In de donderdagcyclus „Lets make Love" met Mariiyn Monroe en Yves Montland. Het spreekt wel vanzelf dat de liefde in deze film een grote rol speelt, want Mariiyn Monroe heeft een belangrijke rol en zij wordt hierbij uit stekend geassisteerd door de Franse zanger Yves Montand. KAPSALON Vijf films draaien er van heden tot en met donderdag in het City-theater. Van heden tot en met zondag - uitge zonderd zondagmiddag - „Aan de Rivièra" met Danny Kaye in de hoofd rol. Cabaretster Jack Martin lijkt sprekend od kapitein Duran van de Franse lucht macht, de gevierde held die het non- stop-wereldrecord verbroken heeft. Dat biedt hem gelegenheid als deze beroem de vlieger op te treden en daardoor ont staan natuurlijk de meest vreemde si tuaties, die Danny Kaye uiteraard meester blijft, al gebeuren er de gekste dingen. En wat gebeurt kan alleen maar aan de Rivièra plaats vinden. Zondagmiddag, „De Zwarte Wreker" met Errol Flynn en Joanna Dru. Flynn is de nobele prins Edward van Enge land, die met succes ten strijde trekt om een ontvoerde vrouw en haar kin deren te bevrijden. Dat gaat natuurlijk met hevige gevechten gepaard. In de middagvoorstellingen van maan dag, dinsdag en woensdag Bing Crosby als de hoofdrolvertolker van de film High Time, die de Nederlandse titel „Niet iedere groen is een groentje" meekreeg. Bing is weduwnaar, 51 jaar en eigenaar van enige restaudants. Hij vat het plan op te gaan studeren en moet als student ontgroend worden. Er komen echter moeilijkheden als hij veel sympathie aan de dag legt voor een docente, maar natuurlijk worden die opgelost. Bing promoveert en her trouwt. Een gezellige film. Maandag in twee avondvoorstellingen en dinsdag en woensdag in één avond voorstelling „De Marteling van de Nacht" met Susan Hayward, als vrouw die weigert de lijfeigene van een man te zijn en hem pas echt als haar man beschouwt wanneer hij zijn levenshou ding wijzigt. Het verhaal speelt zich af in het barre noorden van Canada. Heren Dames eerste klasse. eerste klasse. Spirit 2 6 12 V.V.A. 1 8 14 V.V.A. 2 6 9 B.G. en S.V. 1 8 13 V.I.O.S. 2 6 8 Wilhelmina 1 8 11 Giraffes 7 8 V.I.O.S. 2 7 7 Olympia 1 6 7 Olympia 2 6 4 W.O.V.O. 1 6 5 V.V.A. 2 7 3 S.V.V. 1 7 6 Spirit 2 7 2 B.G. en S.V. 1 6 4 S.V.V. 2 6 3 Spirit 3 6 0 Heren Dames tweede klasse tweede klasse. Maluka 1 6 11 S.V.V. 1 8 12 S.S.S. 6 9 V.I.O.S. 3 8 11 Wilhelmina 1 6 8 W.O.V.O. 1 8 11 Olvmpia 2 5 7 Wilhelmina 2 8 9 V.V.A. 3 7 5 V.V.A. 3 8 9 V.I.O.S. 3 6 4 S.V.V. 2 8 2 Montagnards 6 4 V.V.A. 4 8 2 Spirit 4 6 5 Spirit 5 6 2. Heren Dames derde klasse. derde klasse. Olympia 3 6 9 W.O.V.O. 2 8 16 Wilhelmina 2 5 8 S.S.S. 8 14 B.G. en S.V. 2 6 7 V.I.O.S. 4 9 9 S.V.V. 3 5 6 V.V.A. 5 9 5 Spirit 6 5 Olvmpia 3 9 4 V.I.O.S. 4 5 S.V.V. 3 8 2 Wilhelmina 3 V.V.A. 4 ff 5 Begin 1962 goed Begin met de aankoop van een Philips apparaat dat u vele gezellige uren verschaft. Een televisie toestel bijvoorbeeld, of een prach tige radio-grammofoon combinatie. Met zo'n Philips produkt als gezellig middelpunt in uw gezin, kunt u in het komende jaar vele, vele uren genieten van gezelligheid. Vraag ons eens om een uitvoerige demonstratie. ZONDAG 31 DECEMBER. Teams van B.D.C.-handbal spelen op de laatste dag van het jaar de volgende zaalhandbalwedstrijden Hilversum, Expohal. Heren H.H.C. 2—B.D.C., 1.05 uur. Dames Juniores B.D.C. 1—H.H.C. 1, 5 uur. E.D.C. 2S.V.A., 4.15 uur. E.D.C. 3—S.D.O., 3.40 uur. Utrecht, Beatrixhal. Dames Sport VereentB.D.C. 1, 1.30 uur. Heren Juniores B.D.C.Fidelitas, 2.05 uur. Aspiranten B.D.C.Oranje, 1 uur. Het eerste damesteam van de Soester Volleybal Vereniging liet zich ditmaal niet verrassen, zoals de eerste keer in de wedstrijd tegen het eigen tweede damesteam, al moesten de dames van 't eerste team ook ditmaal een set af staan. Door deze overwinning nestelden zij zich op de bovenste plaats in de tweede klas. Het derde damesteam gaf de dames van V.I.O.S. 4 goed partij, al moesten de Soester meisjes de pun ten in Amersfoort laten. Het eerste he renteam speelde tegen Giraffes gelijk. S.V.V. 1—S.V.V. 2 (dames). In een aan beide zijden matig gespeelde wedstrijd wist het eerste damesteam op beide punten beslag te leggen. We liswaar wist het tweede team de twee de set te winnen, maar in de derde en vierde set hadden de grote dames wei nig moeite met de beneden hun kunnen spelende meisjes. S.V.V. 3—V.I.O.S. 4 (dames). Vooral in de eerste twee sets gaven de rood-witte meisjes de V.I.O.S-dames I uitstekend partij. In de derde set had den de Soester meisjes hun kruit even wel verschoten en wonnen de Amers- foortse dames onbedreigd. S.V.V. 1Giraffes 1 (heren). De wedstrijd tegen het Baarnse Giraf fes gaf een vrijwel gelijkopgaande strijd te zien. In de eerste set bleven de rood-witte heren in de meerderheid, terwijl de tweede set voor Giraffes was. De derde set werd 'n grote S.V.V.-over winning, maar de laatsten zagen geen kans ook de vierde set op hun naam te brengen, waardoor de puntjes broe derlijk gedeeld werden. Het programma voor volgende week luidt Woensdag Wilhelmina 2S.V.V. 2 (dames). V.I.O.S 3—S.V.V. 1 (dames). W.O.V.O. 2—S.V.V. 3 (dames). S.V.V. 2Spirit 3 (heren) V.I.O.S. 4—S.V.V. 3 (heren). Magnifieke Philips Bi-Ampli radio met stereo-platenspeler met 4 snelheden in modern meubel. 598,—. Philips super-ontvanger met 59 cm beeldbuis. 895,—. Met ingebouwde UHF- kanaalkiezer voor 2e programma. 975,—. Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd 210.000 stuks. Hoender- eieren van 10.25 tot 11,Midden- prijs 10,62. Prijs per kg. 1,71. Wanneer de televisie bij een sportge beuren aanwezig is, dan mag men wel aannemen dat dit een belangrijk ge beuren is en de t.v. was op de tweede kerstdag present op het cycle cross- parcours van Tempo in Soestduinen, waar mannen met belangrijke wieier- namen slag leverden in de bosen en de duinen, waarvan de bodem bijna overal keihard was. Wereldkampioen Arie van Houwelingen Tour de Francerijder Coen Niesten en de winnaar van de Ronde van Neder land 1961 Dick Enthoven konden echter bij dit specialistenwerk niet op tegen onze Tempo-favorieten Klaas van 't Klooster en Gerrit Ruttenberg, tegen Jan van Dijk uit Lisse, die evenals het vorig jaar winnaar werd, en Manus Brinkman, de crack uit Rotterdam, de Nederlandse cross-specialist bij uitne mendheid. Heel lang lag Klaas van 't Klooster op kop, maar tenslotte moest hij zich laten passeren door Jan van Dijk en Manus Brinkman. Even bedreigde Brinkman Van Dijk maar hij kreeg pech en moest met de tweede plaats genoegen nemen. Klaas van 't Klooster werd derde, Gerrit Ruttenberg vierde en Jaap Frakking uit Naarden bezette de vijfde plaats. Bij de nieuwelingen deed Rob de Haas van Tempo het uitstekend. Heel lang zag het ernaar uit dat hij ging win nen, maar tenslotte werd hij gepasseerd door C. H. v. d. Hulst uit Zoeterwoude, die de 17 km in 48.33 min. won. Bij de seniores reed Van Dijk de 24 km in 1.16.38 uur. Bij de aspiranten werd Harry Visser van Tempo zesde. De kleine renners reden 6 km en lang hebben Van Beek uit Hazerswoude, Van den Ham uit Haarlemmermeer en De Jong uit Roe- lofarendsveen om de eerste plaats ge streden. Tenslotte won Van Beek. Hij reed de zes km in 22.03 min. Tweede werd Van den Ham en De Jong werd vierde, omdat hij in de laatste ronde door C. Leunis uit Amsterdam van de derde plaats verdrongen werd. E. v. d. B. lag met de kerstdagen een beetje overhoop met de vrede op aar de in het algemeen en de vrede in huis in het bijzonder. Hij kwam op tweede kerstdag heel laat thuis bij zijn schoon ouders op de Klaarwaterweg. Misschien om de vrede te herstellen, want hij vroeg naar zijn vrouw, waarmee hij de woning met zijn schoonfamilie K. deelt. Schoonmoeder deed de deur op zijn gebel open en schoonvader kwam ver tellen dat op zijn verblijf in de wo- I ning geen prijs meer gesteld werd. Zijn l vrouw moest hij de volgende dag maar zien te ontmoeten want die lag al in bed. Terwijl aan de deur zo'n beetje onder handeld werd kwam zoon W. K. thuis en die achtte het raadzaam de zaak binnenshuis af te doen. Dat ging echter i maar heel stroef en schoonvader gaf I nogmaals te kennen dat hij op het be zoek van schoonzoon geen prijs stelde. Deze deed toen direct een resolute aan val op de heer K. Die zat echter niet met zijn duimen te draaien maar greep een traproe en sloeg zijn schoonzoon een fiks gat in het hoofd. Toen ging hij er snel vandoor, gevolgd door de gewonde, die on het politiebureau kwam vertellen dat het mis was. Dokter Schutte moest de wond hechten en v. d. B. mocht enige tijd op het politiebureau blijven om wat te kalme ren. Dat lukte aardig, maar plotseling kwamen schoonpapa en schoonmama 't bureau binnen en dat had op v. d. B. de bekende uitwerking van de rode lap op de stier. Schoonzoon deed een verwoeste uitval naar schoonvader, maar deze dook weg en schoonzoon rolde tegen schoonmama aan. Schoonpapa en schoonmama namen de vlucht, nadat zij verklaard hadden dat ze niet naar huis durfden omdat ze niet „afgemaakt" wilden worden. Ook schoonzoon verdween maar van moord of doodslag werd niets verno men, dus misschien is het daar op de Klaarwaterweg na enig heen en weer gepraat toch nog vrede op aarde ge worden. De heer D. Alberts, Koninginnelaan 50, is werkzaam bij bloemenmagazijn Th. Knopper, Kanaalstraat 58 te Utrecht. De heer Alberts - 22 jaar - is chef- binder en uit het feit dat hij op een kerstbijeenkomst van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde, afdeling Utrecht, en van de Utrechtse Bloemistenvereni ging twee wisselbekers won, blijkt zijn vakmanschap. Deze bekers waren door beide verenigingen beschikbaar gesteld voor het mooiste bloemstuk en het meest artistieke bloemstuk en de heer Alberts was met zijn inzendingen in beide afdelingen nummer 1. In de afdeling der mooiste bloemstuk ken zond hij een „Drieluik" in en in de afdeling artistieke bloemstukken zijn creatie „Droombeeld en werkelijkheid". Vele bloemisten uit Utrecht, Zeist, Amersfoort en Hilversum hadden voor deze wedstrijd fraaie stukken ingezon den, die werden beoordeeld door de heer M. van Driel. Hij werd hierbij ge assisteerd door de heren Dirkse en Knoppers. Rond de kerstdagen werden twee „die renvrienden" aangehouden, die hun belangstelling vooral richten op vogels. J. K. uit Amersfoort was langs de spoorlijn Soestduinen-Amersfoort bezig met netten, kooien en lokvogels en in de buurt van het woonwagenkamp was De N. eveneens aan het vogels van gen. Hij gebruikte echter lijmstokken. Dat betekende tweemaal een proces verbaal, terwijl al het materiaal van de vogelvrienden in beslag genomen werd.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5