F Netii MARCHAL HAARMODE Krabbels van Knelis. A.N.W.B. RIJSCHOOL VAN DOOREN BURGERLIJKE STAND Officiële mededelingen. BRAND $1 TIJSSEI WASSERIJ GELRIA EDE 2 DAMES, Voor reparatie Bontwerk enz. naar Bontwerker Groenesteijn Slecht begin. Burgerschap en burgerzin. verkouden „DE WITTE POMPEN" Voor BETER Schoeisel en VAKKUNDIGE Kousenreparatie ST0CHTSE SCHOENHUIZEN Protest tegen wegafsiustëng. Coöperatieve Landbouwvereniging „Soest". BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool B.D.C.-handbal. Rouw- en Trouwkleding Voetbal programma. Politie telefoon 4444 en 4445 Firma G. van de Pol Loodgieters- w er kzaamlieden. Opstelling van S.E.C. As je 't ming vraogt dan mok zeige datter deuze week weer niks van al ming barre beste veurnemes veur 't neije jaor terecht ekomme binne. Da gaot noeng al net zo- veul jaore ak oud bin. As klein Knelissie hak ook altied barre beste planne op ouwejaorsdag. Daor hak dan al 'n weekie of wat op loope broeje en op ouwejaorsdag zee ikke bie ming eige dak dit nie meer zou doen en dat zou laote en dak bar veul goeje dinge alsmaor zou doen. Daor was altied bie dak ming breur nie meer zou trappe, maor veur ut twaollef uur op 1 janu ari was hattie al 'n lel beet. Daor was ok altied bie dak nie meer lilluk teuge ming vaoder en ming moeder zou wee- ze, maor ut was nog nie licht op die eerste dag vant jaor of die groote^ schreeuwlillik van Knelis sting weer ope. Nie meer snoepe, nie meer in mien neus pulleke, nie meer deeres an d'rluu haore trekke, teveul om op te neume, maor niks kwam d'rvan terecht. Heul nie en nooit nie. Maor ellek jaor dan begonk weer mit mien planne. Neit zoveul meer rooke en om daormee te beginne stak ik de eerste uure gin segaor of gin segret op. Nie meer snauwe teuge ming wief en zo, maor ak in 'n paor uure niks te rooke had dan gong ik van saggerijn ant snauwe en dan wast weer mis mit alle goeje veurnemes. Elle dag ming schoene poetse ister ok ellekjaor bie. Vreuger deeje de vrouwe dat veur d'r-luu manne, maor die bin ne teugeswoordug te modern om schoe ne te poetse. Zondagaoved was alles zo fing veur mekaor bie ming. Omdat ut ouwe jaor was 'n lekker slokkie en 'n goeje se gaor en netuurlek 'n slokkie extrao omdak int nieuwe jaor allenug maor'n slokkie zou drinke ast heul nie aan- ders kon deur geboorte of trouwe of jaorug weeze of zoo en netuurlijk 'n segaortie extrao omdak zoo bar zuu- neg mit rooke zou gaon worre, datte minse zouwe zeige, die Knelis is maor 'n flinke kerel. Astie nie wil dan rookt ie nie. Jao, amme klompe. Rooke as 'n schoor steen, alsmaor loere op minse die din- ke, kom wullie zalle Knelis us 'n slok kie gee\e en schoene poetse, hoo maor. Daor kenk noeng wel om gaon zitte griene, maor dat doek nie, waant in de heule wèreld binne minse die d'r eige ant begin van 'n jaor van alles veur- neeme en d'r komp gin aop van terecht. Bie de hooge Piet ist al net als bie ming. D's binne d'r bie die ellek jaar ut veur- neeme hebbe de heule wèreld in te pïkke en ellek jaor kom ter niks van terecht. Dan binne zullie ul kommende jaor persies utzellefde van plan, maor mittie planne ist net zuk braandhout as mittie planne van ming. Gelukkig Ossendamweg 26 - Telef. 3119 Even leek het er in de nacht van zon dag op maandag op dat G. C. W. het jaar 1962 uitstekend zou beginnen, maar dit was slechts schijn en het liep allemaal fout. Hij kwam bij zijn huis op de Eigen domweg, belde aan en wenste binnen gelaten te worden. De toegang tot het huis werd hem echter door zijn moe der ontzegd omdat er enige moeilijk heden met de betaling van kostgeld waren. Zoonlief liep om het huis, sloeg een ruit in en wou toch naar binnen. Zijn broer C. W. nam dit niet en al spoedig werd er flink gevochten. Zwa ger Van E kwam C. W. te hulp. Dat bezorgde hem een daverende kaakslag van G. W. Van E. nam dit niet en hij sloeg G. W. een gat boven het rechter oog. Toen werd de indringer pas goed wild en hij ging tekeer als een dolle man. Diverse familieleden maakten zich nu verdienstelijk met het aandra gen van touwen en het stevig binden van de vechtersbaas, die overgeleverd werd aan de politie en op het bureau tot bedaren kon komen. Dinsdagmorgen is mej. M. H. v. Riezen, die op 1 januari 23 jaar werd, door de burgemeester op het raadhuis ontvan gen. Mej. Van Riezen is de eerste Soester ingezetene, die dit jaar 23 jaar gewor den is en daarmee het volwaardig burgerschap verworven heeft, want zij mag nu stemmen en eventueel geko zen worden als zij kandidate voor een GALLENKAMPPELSWEG 14 SOEST-ZUID - TELEFOON 3823 kiesvereniging zou zijn. Zes jaap ge leden is de gemeente begonnen met het jaarlijkse bijeenroepen van allen, die in dat jaar 23 werden. Dan werd gesproken over de rechten en de plich ten van de staatsburgers en werd het boekje „Burgerschap en Burgerzin" uitgereikt. In zijn toespraak tot mej. Van Riezen GEBORENMirjam Christine, dochter van J. C. I. Teengs Schenck en H. C. Mieghout, Schoutenkampweg 141. Alexander Jan, zoon van C. de Goe de en A. Geurtsen, Birkstraat 33. Edward Bernardus, zoon van A. H. v. d. Meer en G. H. A. Sabel, Christiaan Huygenslaan 12. Cornelis Wilhelmus Ronald, zoon van G. van Dijen, en M. M. van de Mast, Baarn, Melkpad 7. Nando Augustinus Cornelis Hendricus, zoon van A. B. D. Wolfsen en M. E. Smoorenburg, Talmalaan 39. Jo- hannes, zoon van A. J. Dijkstra en G. van de Belt, Birkstraat 39. Pie- ter Gerrit, zoon van A. de Vries en H. L. E. Ruitenbeek, Antonie van Leeu wenhoeklaan 189. Antonius Hendri- kus, zoon van H. A. Brouwer en Th. Kersens, Stationsweg 13. ONDERTROUWDCornelis Johan van Selm, Populierstraat 7, Amersfoort en Everarda Hendrika Groen, Sophialaan li- Reijer Cornelis Teunis van 't Klooster, Kerkstraat 67 en Trijntje Stob, Bruglaan la, Baarn. GEHUWDWillem van Essen, Van Reenenweg 75, Zeist en Catharina Ma ria Wildenburg, Eigendomweg 41 Cornelis van 't Hoenderdal, Andriesse- straat 23 en Hendrika Richarda van Velzen, Nieuweweg 34. Janwim ten Velde, Jan Toebacklaan 9, Naarden en Johanna Hendrika Klaui, Dokter Ru- pertlaan 45. OVERLEDENCornelis Miltenburg, 67 jaar, gehuwd met A. de Groot, Kamp weg 84. -- Wilhelmus Cornelis van Logtenstein, 54 jaar, weduwnaar van K. A. Brouwer, Lange Brinkweg 43a. Stoffel Kuipersboek, 55 jaar, gehuwd met C. Onca, Betje Wolfflaan 21. Klaas Blom, 68 jaar, gehuwd met A. Evers, Eigendomweg 84. George Klomp, 54 jaar, gehuwd met G, van Herwaarden, Koninginnelaan 4. Arij van der Vlugt, 85 jaar, weduw naar van H Muhring, Oude Utrechtse- weg 18. Albertus Johan Spaa, 70 jr., gehuwd met A. M. du Cbattel, Em- malaan 10. KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter kennis van belanghebben den, dat gelegenheid tot kosteloze in enting tegen pokken wordt gegeven op woensdag, 10 januari 1962. Te Soest om 2 uur n.m. precies, in een lokaal der o.l. school Kerkebuurt aan de Middelwijkstraat en om 3 uur n.m. precies in een lokaal der o.l. school aan de Beetzlaan. Te Soesterberg, van 2 uur tot 2.30 uur n.m., ten huize van dokter A. Th. M. Splinter, gemeentegeneesheer, Amers- foortsestraat 3. Een week later zal op dezelfde plaat sen en tijden gelegenheid worden ge geven tot het nazien der inentingen. Inenting mag slechts plaats hebben, als tenminste in de vier voorafgaande we ken geen andere inenting heeft plaats gehad. Aan belanghebbende ouders wordt ver zocht het oranje inentingsboekje mede te brengen en de armen der in te en ten kinderen vooraf goed te wassen. Tevens wordt herinnerd aan de bepa lingen der Inentingswet, welke de ver plichting bevatten van de inenting voor de eerste verjaardag der kinderen of indiening van een bezwaarschrift vol gens vastgesteld model, ten gemeente huize verkrijgbaar. Soest, 3 januari 1962. UITBREIDINGSPLANNEN. De burgemeester van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 37, lid 3 van de Woningwet; brengt ter algemene kennis dat de op 20 december 1961 door de raad dezer gemeente vastge stelde uitbreidingsolannen t.w. a. het uitbreidingsplan, regelende de bestemming van gronden, gelegen na bij „De Oude Tempel" te Soesterberg; b. het uitbreidingsplan, regelende de bestemming van gronden, gelegen in het landelijk gebied, vanaf 3 januari a.s. voor een ieder ge durende 14 dagen ter gemeentesecreta rie, afdeling I, ter inzage liggen. Gedurende zes weken na afloop van die termijn kunnen de belanghebben den die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend bij gedeputeerde sta ten bezwaren tegen de plannen in dienen. Soest, 2 januari 1962. GEEN SPREEKUUR. De burgemeester van Soest brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij verhinderd is op woensdag 10 en 17 januari a.s. zijn gewone wekelijkse spreekuur te houden. GEWIJZIGDE BEKENDMAKING. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan R. Schaatsbergen, Birkstraat 87, Soest, op zijn daartoe gedaan ver zoek, op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te verlenen voor het bou wen van twee blokken van twee wo ningen op het perceel, gelegen aan het Kerkpad N.Z., kadastraal bekend ge meente Soest, sectie A, nummer 3596 ged., zulks in afwijking van het uitbrei dingsplan Rijksweg. In verband daarmede stellen zij belang hebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dag tekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen ge durende diezelfde termijn ter gemeen tesecretarie ter inzage. Soest, 5 januari 1962. wees de burgemeester erop dat een be trekkelijk gering percentage belang stelling voor deze bijeenkomst had, zo dat men het besluit nam het voortaan anders te doen. Voortaan krijgen allen die 23 jaar worden het boekje toege stuurd op hun verjaardag. Omdat mej. Van Riezen de eerste was die hiervoor in aanmerking kwam was besloten het aan haar uit te reiken en haar tevens het boek van Soest te geven. De burgemeester dankte mej. Van Rie zen voor haar komst en sprak de wens uit dat allen die 23 jaar worden en het boekje toegezonden krijgen kennis zul len nemen van de inhoud, die wijst op de rechten en de plichten van een vol waardig staatsburger. uw haard goed en goedkoop met OLIE van Het oudste en goedkoopste adres. Alle merkproducten. Steenhoffstraat 25 Telefoon 2185 Utrecht - Soest - Soestdijk - Baarn Dinsdagmorgen zijn door mr. J. J. Staal uit Utrecht in het college van R. en W. de bezwaarschriften toegelicht, welke door de heren P. R. van Logtestijn, C. J. Kraaijenhagen en A. H. Vugts zijn ingediend tegen het plan van het college aan de gemeenteraad voor te stellen de weg van de Steenhoffstraat naar het Kerkpad, af te sluiten in het belang van de automatische beveiliging van de spoorwegovergang, waartoe de Nederlandse Spoorwegen willen over gaan. In het bezwaarschrift van de heer Van Logtestijn wordt erop gewezen dat de ze weg niet afgesloten mag worden zonder zijn medewerking. Slechts een klein gedeelte van deze weg is eigen dom van de Spoorwegen. Dit gedeel te ligt naast de winkel van de heer Kraaijenhagen. 't Resterende deel van de weg is eigendom van hemzelf. In 1897 heeft een rechtsvoorganger van de heer Van Logtestijn van een rechtsvoorgan ger van de Nederlandse Spoorwegen de erfdienstbaarheid van uitweg ver kregen over het betreffende deel van de weg dat eigendom van N.S. is, om te komen en te gaan van en naar de Steenhoffstraat. Zelfs al zou de voor gestelde onttrekking aan het openbaar verkeer dus zijn beslag krijgen, dan be houdt de heer P. R. v. Logtestijn toch zijn recht van uitweg en zou de ont trekking aan het openbaar verkeer dus zonder zin zijn geweest. Ter afsluiting van het jaar heeft de Coöperatieve Landbouwvereniging Soest in „De Gouden Ploeg" een algemene ledenvergadering gehouden, waarvoor bijzonder veel belangstelling was. Op de presentielijst stonden de namen van 112 leden. In zijn openingswoord bracht de voor zitter, de heer J. J. Brouwer, het over lijden van enige leden in herinnering. De directeur van Coöperatie, de heer P. v. d. Breemer, bracht verslag uit over het afgelopen boekjaar. Door de abnormaal droge zomer van 1959 stegen de omzetten belangrijk. De heer Van den Breemer achtte het ver heugend dat het normale jaar 1960-1961 opnieuw een stijging te zien gegeven heeft. Slechts de meststoffenomzet lag lager dan in het voorafgaande jaar. Van deze meststoffen is de stikstof het belangrijkst. Er werd 604 ton van om gezet. De aanwending van mengmest- stoffen neemt toe. De brandstoffenomzet steeg ondanks de zachte winter van het vorig jaar. De verkoop van vloeibare brandstoffen nam slechts weinig toe. SÖES,TERBERGSESTR,HEG 2 TEL29S2 7/j UQ OS Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. Op oudejaardag zijn door teams van B.D.C.-handbal de volgende wedstrijden gespeeld Dames E.D.C. 1Sport Vereent, 3-5. B.D.C. 2Olympia 2, 2-5. B.D.C.-jun. 2S.V. Achterveld, 6-0. B.D.C.-aspirantenB.H.C., 0-5. Heren B.D.C.—H.H.C. 2, 3-7. B.D.C.-junioresFidelitas, 7-5. OranjeB.D.C.-aspiranten 15-2. Het programma voor 7 januari luidt; Dames B.D.C. 2S.V. Achterveld, 14.45 uur. B.D.C.-juniores 2L.V.V., 13.10 uur. E.D.C.-juniores 3S.D.O. 2, 13.10 uur. Tevens maakt de heer Van Logtenstijn ernstig bezwaar tegen deze afsluiting omdat deze zijn bedrijfsvoering aan zienlijk zou verzwaren, daar zijn boer derij aan het Kerkpad gelegen is. De weg van zijn boerderij naar het Kerk pad en de weg van het Kerkpad naar de Steenhoffstraat zijn voor hem be langrijk omdat hij over deze wegen zijn producten moet aan- en afvoeren. Omdat hij land op de Soester Engweg heèït zou hij telkens een omweg van enkele honderden meters over de Lange Brinkweg en de Raadhuisstraat moeten maken en dit betekent een om weg van enige honderden kilometers per jaar. Aan de verkoop van zaai- en pootgoed is te merken dat landbouwgrond op de Eng verloren gaat. De bedrijven van vele leden zullen langzamerhand van 'n gemengd bedrijf tot een zuiver weide- bedrijf worden omgeschakeld. Hierdoor zal de vraag naar ruwvoer stijgen. Ook het afgelopen jaar is de omzet toe genomen. Er werd 1571 ton ruwvoer verkocht. Dat is 170 ton meer dan in het voorgaande jaar. Aan natte pulp werd 760 ton omgezet, aan hooi en stro 374 ton, aan voedei aardappelen 247 ton, aan voederbieten en wortelen 190 ton. De voerartikelen - als voornaamste deel van het bedrijf - hebben het af gelopen boekjaar een omzetverhoging van ca 250 ton te zien gegeven. "Vooral de eigen gefabriceerde mengvoeders werden weer meer gevraagd. In totaal werd 3465 ton gemengd. Het bedrijf werd ook het afgelopen jaar door de C.L.O. in de klasse uit muntend geplaatst. De totale winst was 34.766,na af schrijving van 36.349,en reserve ring van 9181,Van deze winst krijgt ieder lid een bedrag dat gelijk is aan 2 °/o van zijn 'aankopen in het afgelopen boekjaar. Er blijft dan nog ruim 600.over, die naar het reser vefonds gaat. De heren J. van Roomen en P. G. Kok werden respectievelijk als bestuurslid en commissaris herkozen. Voor het eerst in de geschiedenis van de Coöperatieve Landbouwvereniging werd schriftelijk gestemd. SCHKIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 v.h. Joh. van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Zondag 2: Quick 1S.E.C. 1, 2.30 uur. S.E.C. 2—Zeist 3, 12 uur. S.E.C. 3—H.V.C. 4, 12 uur. S.E.C. 4—A.P.W.C. 2, 2.30 uur. B.D.C. 1—Bilthoven 1, 2.30 uur. V.V.O.G. 2—B.D.C. 2, 2.30 uur. E.D.C. 4—A.P.W.C. 5, 12 uur. B.D.C. 6Hoogland 4, 12 uur. B.D.C. 5—A.P.W.C. 4, 2.30 uur. Zaterdag Hees 1—T.O.V. 1, 2.45 uur. V.V.Z. 3Jonathan 5, 2.45 uur. S.E.C. A—C.J.V.V. A, 3.15 uur. Amersfoortse Boys BS.E.C. C, 3.15 u. S.E.C. a—H.V.C.' b, 3.15 uur. H.V.C. c—S.E.C. b, 2 uur. Quick cS.E.C. c, 2 uur S.E.C. d—B.D.C. d 2 uur. S.E.C. eeQuick ee, 2 uur. H.V.C. C—B.D.C. A, 3.15 uur. B.D.C. C—C.J.V.V. B, 3.15 uur. E.D.C. aHamersveld a, 2 uur. B.D.C. cAmsvorde c, 2 uur. De heer C. J. Kraaijenhagen wijst er in zijn bezwaarschrift op dat het ver voer naar zijn bloemenzaak en de daar achter gelegen kwekerij alleen per mo torvoertuig kan geschieden. Voor dit vervoer kan hij alleen de landweg ge bruiken die men nu wil afsluiten. Ver voer over het Kerkpad is niet mogelijk omdat dit voor motorvoertuigen ver boden is. Zou dit niet het geval zijn dan was het nog niet mogelijk het vervoer langs deze weg te doen plaats vinden omdat de bestelauto met aanhangwagen de bocht van het Kerkpad naar de kwe kerij niet kan nemen. Ook de heer Kraaijenhagen zou bij de uitvoering van de voorgestelde maat regel ten zeerste gedupeerd zijn, daar zijn kwekerij dan niet meer per auto bereikt zou kunnen worden. De heer H. A. Vugts heeft op het Kerk pad opslagplaatsen voor steenkolen en olie. Aanvoer en afvoer geschiedt uit sluitend per motorvoertuig omdat dit niet anders kan. Aan- en afvoer belo pen per jaar 1460 ton steenkolen, en olie. De enige weg die voor deze aan- en afvoer gebruikt kan worden is de betreffende landweg. Vervoer over het Kerkpad mag niet en zou ook niet mo gelijk zijn omdat dit voor een vracht auto, zoals gebruikt wordt door de heer Vugts te smal is, tenzij het geheel ontruimd zou zijn. Bovendien kan de auto de bocht niet nemen van het Kerkpad naar de opslagplaatsen. Ook de heer Vugts acht zich gedupeerd als de voorgestelde maatregel ten uit voer gelegd zou worden en hij verzoekt de gemeenteraad van Soest met de he ren Van Logtestijn en Kraaijenhagen de betreffende landweg niet aan het open baar verkeer te onttrekken. In zijn mondelinge toelichting wees mr. Staal er ondermeer op dat de firma Kraaijenhagen waarschijnlijk per jaar 1500,omrijschade zal lijden en de i firma Vugts ongeveer 1000, In het afgelopen jaar werd het feit herdacht dat de heer P. A. Hilhorst Azn. 25 jaar commissaris was en met een wijziging van de statuten werden deze aangepast aan deze tijd. Er is een kunstmestloods gebouwd, er kwamen nieuwe machines en een derde vrachtwagen werd aangeschaft. Van Lenneplaan 69 Telef. 2935 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw Aan het slot van de vergadering werd meegedeeld dat het in de bedoeling ligt kortingen te gaan verlenen bij afname van grote hoeveelheden. Ook vernamen de leden dat de C.O.V.A. van plan is een nieuwe drooginstallatie voor graan te bouwen, opdat dit sneller gedroogd zal kunnen worden Het entreegeld blijft ongewijzigd op 10,per lid en 2,50 per huisge noot. Een bijzondere attractie van deze ver gadering was een verloting met 30 prij zen waarvoor veel belangstelling be stond. S.E.C. speelt zondag in de volgende op stelling tegen Quick 1 in Amersfoort Adams Hooijer Ten Hove Van Breukelen Ruttenberg Burgman De Rooij Westerveld v. d. Valk De Bruin Van Kooij

Soester Courant | 1962 | | pagina 4