Opruiming Een bijzondere aanbieding OVERHEMDEN. J. HOPPENBROUWERS m restanten k J. Hoppenbroiswers SOESTEÜBERO tl küüi niet aSles weten S.E.C. verloor van Quick. Insluiper had succes. IEVEMSGCVAARLUK Auto tegen boom. Nederl. Reisvereuiging. EIERMARKT. Olympia-V olleybal. S. V. V.-V olleybal. Aanrijding liep goed af. Zevende rit cyclecross-competitie. Het gezin van de agrariër. Installatie en afscheid bij het Padvindersgilde. Zangavond met Kees Deenik. Voorwaarts-S'berg 3-2. Nadat S.E.C. in het begin van de com petitie vijfmaal kans gezien had on geslagen te blijven, is het nu viermaal achtereen geklopt. Achtereenvolgens door Veenendaal, H.M.S., Zeist en Quick. De laatste wedstrijd werd zon dag in Amersfoort verloren. Het was de eerste wedstrijd welke S.E.C. na 18 november speelde. De Quick-aanval was bijzonder gevaar lijk, maar de voorhoede van S.E.C. had veel van los zand. Quick scoorde na 10 minuten het eerste doelpunt, dat in geleid werd door de uitstekende links buiten - tevens aanvoerder - Keete. Hij gaf uit een vrije schop zijn rechts buiten Hartsema, die ongedekt stond, een prachtige kans om in te koppen en deze faalde niet. Ook Wout de Bruin kreeg een kans uit een mooie pass van Jan Westerveld. Hij kwam vrij voor het doel van kee per Van der Linden maar schoot over de lat. Hierna stuurde de Quick-aanval de S.E.C.-verdediging van het kastje naar de muur. Ruttenberg weerde zich nog het best, maar Ten Hove en Hooij- er waren niet zo best op dreef. Na een half uur treuzelde Hooijer wat met de bal voor zijn eigen doel. Keete schoot toe en zag kans het tweede doel punt te scoren. Er werden enige wijzigingen in de ploeg aangebracht, maar dat leverde weinig resultaat op al kwamen de Soes- ter spelers kort na de rust wel fel op zetten. Van Breukelen kreeg een kans maar zijn schot was te zacht. De aanvallen van S.E.C. hadden geen resultaat en het succes kwam aan de andere kant toen een pingelende Van Kooij de bal kwijt raakte. Keete scoor de hierop het derde doelpunt. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd had Burgman pech. Hij wilde een bal wegkoppen, maar deze gleed van zijn hoofd en kwam in het doel terecht. Van der Valk raakte geblesseerd en hij moest vervangen worden door Brou wer, die het genoegen smaakte deel uit te maken van een ploeg die toch nog op het nippertje de eer redde. Een mi nuut voor tijd zette Van Kooij in bui tenspelpositie hoog voor en via een Quick-speler verdween de bal in het doel. Vrijdagavond verschafte een onbekende zich via een kelderraam, dat niet af gesloten was, toegang tot de woning van de melkhandelaar B. aan de Nieu- weweg. Uit een bureau, dat niet op slot was, nam hij 195,aan bankpapier. Dat bevond zich in een niet gesloten geldkistje. Uit een portemonnee werd 30,meegenomen, maar de onbeken de insluiper zag een zakje met zilveren guldens over het hoofd. te worden. De standen werden 6-15 en 6-15. Het 2e herenteam verloor de belang rijke wedstrijd tegen S.S.S. met 3-0. Het Barneveldse S.S.S. staat als aan vallend niet hoog aangeschreven, maar verdedigend lieten zij goed spel zien. Olympia zag daardoor vele goede aan vallen verloren gaan, hetgeen, naar ma te het spel vorderde, het spel van Olym pia belangrijk ging beïnvloeden. Na de le set met 8-15 verloren te heb ben leek er voor Olympia nog niets mis te gaan. S.S.S. hield echter vast aan het degelijke spel en gaf Olympia ook in de volgende sets geen' kans om tot winst te komen. De standen werden 12-15 en 12-15. Het programma voor donderdag luidt Dames Olympia 3S.V.V. 3, 7 uur. V.I.O.S. 2Olympia 2, 9.15 uur. Heren Olympia 3Wilhelmina 3, 8.30 uur. POPLIN, krimpvrij, no-Iron nu 9,98 TRICOT NYLON, nu 12,98 EL-MIOR, Blue, van 15,90 nu 11,98 POPLIN, fant. dessin, van 19,75 nu 15,98 PRATICA, Zwitserse nylon, 22,50 nu 18,90 VAN WEEDESTRAAT 80 SOESTDIJK Bij een botsing krijgt U zelf een kracht te ondergaan die gelijk staat met een'val van De bromfietser J. T. R. reed op de Stad houderslaan. Hij week naar links uit voor een carrier die langs de kant van de weg stond en hierdoor moest de automobilist F. J. H., die hem inhaalde, snel het stuur omgooien. De auto slipte, kwam op een zijkant terecht en schoof tegen een boom. De schade viel nogal mee en de bestuurder werd niet ge wond. Op dinsdag 30 januari is er in het City theater een filmavond voor de leden van de afdeling Soest van de Neder- landsche Reisvereniging. Het onderwerp is Bretagne en de heer Lode v. Gent zal hierover een causerie houden. Bretagne, een van de oudste landstre ken van Europa, heeft een zeer indruk wekkende kunst, woeste eilanden, trot se feodale kastelen, grootse katedralen en een enorme variatie van kleder drachten. Overal in dit land met zijn vrome bevolking staan kerken en de kerktorens zijn ieders trots. Men zal monumenten te bewonderen krijgen die slechts in Bretagne te zien zijn de Cal- vaires, die in graniet gebeeldhouwd de tonelen van Christus' lijden uitbeelden. Ook maakt men kennis met de Par- dons, waarbij vrouwen en mannen in klederdrachten in optocht door het land trekken onder het zingen van gods dienstige liederen. Het schilderachtige Bretagne zal op die avond enige uren in Soest te zien zijn. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 120.000 stuks. Hoender eieren van 9,50 tot ƒ11,Midden- prijs 10,50. Prijs per kg. 1,69. Het 2e damesteam van Olympia heeft de wedstrijd tegen Spirit 2 met 3-1 gewonnen. De Spirit-meisjes, die de hekkensluiters zijn in de le klas, hebben al het mo gelijke gedaan de punten in Amersfoort te houden. Olympia was echter goed op dreef en won de le set met 13-15 ca. 3 meter bij eert snelheid van25km ca. 10 meter bij een snelheid van 50l<m *ca22meter bijeen snelheid van7Skm ca, 2,0meterbijeen snelheid vanlOOkm ca.Slmeterbiieen In de zevende ronde stapte hij af om- 2ijn hebben eveneens recht op steun dat het niet meer ging. De eerste vier en waardering van hun ouders, ronden had Rob de Haas een kleine Ouders van studerende kinderen die- voorsprong genomen, maar in de vijfde nen de studie van die kinderen niet ronde kwam hij tegelijk met Ruttenberg te overschatten, maar zij mag even door. Ruttenberg nam nu de leiding mjn onderschat worden. Zij moeten en aanvankelijk bleef De Haas goed belangstelling tonen voor de studie volgen, maar tegen het einde van de rit en begrip hebben voor het feit dat moest hij hem laten gaan. Intussen was kinderen door studie vaak tot andere Gert de Weerd al twee ronden achter- inzichten komen dan hun ouders, geraakt. Waarschijnlijk kwam dit door- Kinderen die op het bedrijf werkzaam dat hij de overwinning van de home- j zyn moeten zo veel mogelijk bij de 3 meter bijeen snelheidvan15Dkm. V1*)?? - 'verteer j GEREKEND OVER EEN BOTSING TEGEN een STILSTAANQ OBJEKT tÏRÊJ Ook in de afgelopen week moesten alleen de damesteams van de Soester Volleybal Vereniging in touw komen voor het spelen van competitiewedstrij den. Het eerste damesteam behaalde tegen V.V.A. 4 een 3-0 overwinning, waar door zij hun woordje om de bovenste plaats blijven meespreken. De setstan den waren 15-1015-12 en 16-14. Het tweede damesteam maakte het kop- loopster V.I.O.S. 3 wel moeilijk maar slaagde er toch niet in een puntje mee naar Soest te nemen. De eerste set werd een overwinning voor de Soes ter meisjes met 15-11, maar in drie volgende sets slaagden de V.I.O.S.-da- mes erin toch beide punten in Amers foort te houden. Met 15-9, 15-11 en 15-11 trokken zij aan het langste eind. Het derde team van onze plaatsge noten behaalde de eerste overwinning in de competitie. Met 15-13 en 15-11 wis ten zij de beide eerste sets tegen het jongste team van V.V.A. te winnen De derde set ging hierna verloren met 12-15, maar in de laatste set waren het de rood-witte meisjes die met 15-8 in de meerderheid bleven. Het programma voor donderdag 18 ja nuari luidt Dames S.V.V. 1—W.O.V.O. 1. Olympia 3—S.V.V. 3. Heren S.V.V. 1—W.O.V.O. 1. Zaterdagavond was de verlichting langs de hoofdweg door een storing tijdelijk uitgevallen. Hierdoor merkte de auto mobilist F. A. H. uit Blaricum niet tij dig genoeg dat de heer A. J. H. de G. lopend de Van Weedestraat bij de Mid- denstandsbank overstak. De heer De G. werd door de auto geraakt. Hij klaagde over pijn aan de rechterarm en de heup en is naar huis gebracht. Daar is hij door dokter Rupert onder zocht. De auto werd niet beschadigd. Door de slechte weersomstandigheden van zondag was de deelname aan de zevende rit van de cyclecross-competi tie niet zo groot als anders, maar toch kon de normale afstand van 15 ronden (22'/2 km) gereden worden, want gedu- gang van zaken betrokken worden. Zij moeten beschouwd worden als me dewerkers en deelgenoten in het be drijf. Vroeger was men nog wel eens van mening, dat kinderen, die niet zo best konden leren, goed genoeg waren voor het bedrijf, maar de tijden zijn veranderd en de agrariër kan het niet alleen meer met zijn handen af. Veel aandacht moet dan ook in het huidige gezin aan een goede en tijdi ge beroepskeuze besteed worden. Het is niet verantwoord kinderen in het bedrijf op te nemen zonder dat er voor hen in de landbouw, veeteelt of tuinbouw een goede toekomst is weg gelegd. Uitvoerig werd er op gewezen, dat de agrariër zich niet te veel door zijn bedrijf in beslag mag laten nemen. Hij mag het gezin niet uitsluitend be schouwen als de gemeenschap waarin men kracht opdoet voor zijn werk in het bedrijf. Het is zijn taak aktief aan het gezinsleven deel te nemen en aan dacht te schenken aan de opvoeding van de kinderen, hun genoegens en hun problemen. De positie van de vrouw in het ge zin is de laatste tijd sterk gewijzigd. Steeds meer wordt zij terecht be schouwd als de gelijkwaardige part ner van de man, die een eigen aard en eigen behoefte heeft. De man brengt dan ook meer waardering voor zijn vrouw en haar werkzaamheden op dan vroeger vaak het geval was. Na de inleiding van rector Bless werd uitvoerig gediscussieerd over de di verse punten die ter sprake gekomen In de 2e set wist Spirit de Soester da- rende de rit was het droog, mes in de verdediging te drukken en De strijd ging in hoofdzaak tussen Rob Spirit won met 15-8. In de volgende de Haas en Gerrit Ruttenberg, want sets nam Olympia het initiatief weer Klaas van 't Klooster was gehandicapt en gaf Spirit geen kans meer gevaarlijk door een val, waarvan hij nog last had. trainingswedstrijden te Enkhuizen nog in de benen had. Toch zag hij kans Au ton Lub achter zich te houden. De uit slagen zijn 1. Gerrit Ruttenberg, 22'A km in 1.01.20 uur, 2. Rob de Haas, 1.03.27 uur. 3. Gert de Weerd, 1.06.48 uur. 4. Anton Lub, 1.07.04 uur. Harry Visser reed als enige aspirant 9 km in 3OV2 minuut. Rector B. Bless heeft gisteravond in het St. Josephgebouw voor de leden van de afdeling Soest der Aartsdiocesane Boe- ren- en Tuindersbond gesproken over het gezin van de agrariër. Ook vele dames woonden deze causerie bij. Voorzitter A. P. Hilhorst sprak een openingswoord, waarin hij de overle denen herdacht en wees op het goede dat het afgelopen jaar, ondanks zwarte zijden, gebracht had. Rector Bless wees er allereerst op dat „Het" agrarisch gezin niet bestaat om dat alle gezinnen verschillend zijn. Zo kan het op verscheidene manieren een goed of een slecht gezin zijn. Samenspel is van groot belang in de maatschappij, samenspel had grote waarde bij de hulpverlening na de ramp bij Harmeien en ook in het ge zin is samenspel onontbeerlijk. Van hoe groot belang Jezus het samenspel in het huwelijk acht, blijkt wel uit het feit dat hij zijn eerste wonder tij dens een bruiloft*verrichtte. Het samenspel in het agrarische ge zin is juist daarom van zoveel belang, omdat gezin en bedrijf zo nauw aan elkaar verbonden zijn. In dit samen spel is de strijd tegen de verveling een belangrijke strijd. De doorsnee agrariër is van mening dat hij met deze verveling niets te maken heeft, omdat hij werk genoeg te doen heeft, maar het is juist deze verveling die het samenspel bederven kan. Vele agrariërs weten met hun vrije tijd geen raad omdat zij geheel in hun 'werk opgaan en over niets anders kunnen denken en praten. Zij begra ven zich in hun werk en dit gaat tenkoste van hun belangstelling voor het gezin. Zij moeten leren niet alleen voor hun werk interesse te hebben en zij moeten de tijd opbrengen om zich bezig te houden met de levensvragen waarmee hun kinderen worstelen. In veel gezinnen mankeert nogal wat aan de omgang tussen ouders en kin deren, omdat de ouders vaak van me ning zijn dat zij het te druk hebben om zich te kunnen verdiepen in de problemen der kinderen. Niet alleen de technische problemen van het be drijf, maar ook de problemen van het gezin verdienen de aandacht. De waarde van het gezin voor de opvoe ding van de kinderen kan men moei lijk overschatten. Daarbij moet men Voor de zangavond met Kees Deenik, echter bedenken dat de gezinnen van die uitging van de Bijbel Kiosk Ver- nu anders zijn dan de gezinnen waar- eniging te Amsterdam, was donderdag- uit de ouders van nu gekomen zijn. avond het Gereformeerde kerkgebouw Het is nodig dat ouders en kinderen aan de Rademakerstraat geheel bezet, samen tot een gesprek komen over Met gevoel en grote innigheid zong de levensvragen die ieder bezig hou- Kees Deenik zijn geestelijke liederen, den. De ouders moeten zich interes- Ook in zijn leiding van de samenzang, seren voor de dingen waarvoor de waarbij het Soesterbergs Chr. Gemengd kinderen interesse hebben en kinde- Koor een onmisbare kern vormde, ren die buiten de landbouw werkzaam toonde hij zijn bekwaamheid als diri gent. Onder leiding van L. Oudhof zong Soesterbergs Chr. Gem. Koor met vol le overgave enige geestelijke liederen. Alle zang op deze avond werd met veel gevoel en expressie op het orgel bege leid door ds. Vroegop. Over de doelstelling van de Bijbel Kiosk Vereniging sprak ds Vroegop een kort woord. Het is een vereniging die de kerk naar buiten dient. Zo helpt zij o.m. de arbeid van de kerk in va- cantiecentra met kiosken als „kerkelij ke bungalows" en met grote tenten als „recreatiezalen". Zij stelt kiosken en lectuurstands ter beschikking voor bijbel- en lectuurverspreiding en een grote verscheidenheid van evangelische lectuur. Ds v. Beugel, die met gebed had ge opend en gelezen had uit de H. Schrift, sloot met dankgebed, waarna slotzang volgde. JAPONNEN ROKKEN BLOUSES v.a. VESTEN JUMPERS PANTALONS v.a. 16,90 9,98 9,98 9,98 2,98 9,98 v.a. v.a. SUèDE JASJES v.a. 109,50 Van Weedestraat 80 - Soestdijk De bijeenkomst in het clubhuis van de afdeling Soesterberg van het Ned. Pad- vindstersgilde stond zaterdagmiddag in h?t teken van een afscheid. De hoofdleidster, mevrouw Willemsen- Rupp, die zestien jaar lang de padvin derij heeft gediend, meende dat het tijdstip was aangebroken om haar werk aan jongere krachten over te dragen. In 1945 richtte zij hier een afdeling van het padvindstersgilde op, die zij met grote liefde en toewijding, onder vaak moeilijke omstandigheden, stand deed houden en tot bloei heeft ge bracht. Vooraf had door de leidster, mej. Mol, de installatie plaats van de assistente- padvindsterleidster, mej. v. d. Groep die voordien reeds ass. leidster van de kabouters was. Vervolgens werd mevr. van Kalkeren- Stemerding geïnstalleerd als padvind ster, waarbij de verwachting werd uit gesproken, dat over een paar maanden haar installatie als hoofdleidster volgen zou. Deze handeling werd verricht door de scheidende hoofdleidster, mevr. Willemsen, die hierbij enige gevoelvol le woorden van afscheid sprak. Daarna werd mevr. Willemsen toege sproken door de gewestelijke commis- saresse, mej. Pasma, om haar namens het gewest, onder aanbieding van een souvenirtje, te bedanken voor het vele wat zij heeft gedaan voor de padvin derij op Soesterberg. Door de district- commissaresse, mej. Feterse, werden hieraan enige hartelijke woorden toege voegd. Met een afscheidstoespraak bood een van de padvindsters van Soester berg een geschenk aan. Mevr. Willemsen dankte voor de vrien delijke woorden tot haar gesproken en wenste de afdeling het allerbeste toe. O Soesterberg heeft de eerste wedstrijd in het nieuwe jaar niet in een over winning kunnen omzetten. Keeper van Walsum en F. Preusser moesten verstek laten gaan. Voor waarts startte met de wind mee en was aanvankelijk sterker. In de 17de minuut speelde Klip te zacht terug op keeper Huisman en kon linksbinnen Pelsing van Voorwaarts de score openen (1-0.). Na 32 minuten omspeelde Gijssen een paar verdedigers en bracht de score op gelijke voet (1-1). Soesterberg werd nu sterker en 3 minuten voor rust bracht Griek de stand op 1-2. Na de rust legde Soesterberg de na druk op de verdediging en was Voor waarts iets sterker. 15 minuten voor tijd moest Leijenhorst wegens een bles sure het veld verlaten en hij werd ver- vangen door Westening. Direct daarna werd het 2-2 door de veropgedrongen Voorwaartsspil van Zanten. Tot 3 seconden voor tijd hield Soester berg stand, maar toen liet rechtsbinnen v. d. Horst de balans in het voordeel van Voorwaarts doorslaan (3-2). Nieuwe kwasten kunt u beter eerst een dag in koud water zetten. De haren zwellen dan op hetgeen het uitvallen voorkomt. Oude munten kunt u weer schoonmaken door ze te wrijven met een mengels van geest van salmiak en krijt. Ko peren munten kunt u reinigen met pa raffine, zilveren met vliespapier en gouden met een krijtpapje. Koper groen kan men verwijderen met am moniak. Zet een bos bloomen niet ineens in een vaas. Plaats de bloemen na het afsnij den van de steel op de juiste lengte één voor één in de vaas. U krijgt ze zo het best geschikt. Lekt uw wastafel iets, bestrijk dan de barst met waterglas aan de onder- en bovenkant. Beeldjes van gips kan men repareren met celluloselijm en bijwerken met gips. Na deze behandeling verven met olie verf na eerst het gips met wat lijn olie bestreken te hebben, dan houdt de verf beter. Leg uw horloge niet op een televisie toestel. Het wordt dan gemagnetiseerd en gaat onregelmatig lopen.

Soester Courant | 1962 | | pagina 2