Niet iedereen kan iasig haar hebben. SOESTERBERG DRUKKERIJ SMIT Burgemeester en Wethouders antwoorden de raad. (Vervolg.) In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool V.V.Z. won. Handbal. Vrijdag wordt de vlag gehesen. BLIJDE BOODSCHAP BLIJ DRUKWERK DRUKKERIJ SMIT Duinkikkers speelde gelijk. HockeyHerenteam verloor. Uitslagen B.D.C.-voetbal. De Paardekamp. R.K. Vrouwengilde Soest. Soesterbergse Handelsvereniging. K.V.O.-nieuws. Soesterberg-IJ.F.C. 0-3. Vleesverkoop. Geen licht. Demonstratiepartij biljarten. Tijdrede. Politie telefoon 4444 en 4445 MODERN DRUKWERK De Koningsweg zal de voornaamste aan- en afvoerweg voor het industrieterrein worden. De kosten van aanleg van deze weg komen ten laste van de exploitatie van het industrieterrein. Het college van B. en W. acht het niet juist de kosten van verbetering van wegen bui ten het industrieterrein, zoals de Laan straat en de Beckeringstraat, ook op het industrieterrein te laten drukken. Het college van B. en W. kan zich niet verenigen met de mening van raadsle den, die er de voorkeur aan geven dat eerst rioleringen en wegen aangelegd worden voor met het bouwen van wo ningen begonnen wordt. Dit leidt tot renteverlies en bovendien is deze werk wijze niet altijd practisch uitvoerbaar. De beste werkwijze wordt thans op de Eng toegepast. Daar bestaat een coör dinatie tussen architect, aannemer van de huizen en de wegenbouwer. Op het industrieterrein zijn de gronden, gelegen tussen het eerste Weteringpad, de Industrieweg en de achtertuinen van de Dorresteinweg nog voor verkoop beschikbaar. De aandacht van de man, die met het onderhoud van de torenklok belast is, zal erop gevestigd worden dat deze klok niet altijd de juiste tijd aangeeft. Er zal onderzocht worden of het voor deliger is de oude veerpont te herstel len en de nieuwe te verkopen, dan wel de nieuwe pont voor een grotere te ruilen. Door gemeentewerken is een plan voor verbetering van de straatverlichting in de oude wijken samengesteld. Met de P.U.E.M. zal hierover gesproken wor den. is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht Het college van B. en W. wijst erop dat de tarieven voor het ophalen van vuilnis bij raadsbesluit van 16 november 1960 verhoogd zijn. In omliggende ge meenten zal ernaar geïnformeerd wor den of deze tarieven aan de lage kant zijn. Het vorig jaar is in het voorjaar en in het najaar een proef genomen met het laten rijden van een extra auto voor het ophalen van grof vuil. In het voorjaar is hiervan behoorlijk gebruik gemaakt, maar in het najaar weinig. Het heeft dan ook weinig zin eens in de veertien dagen een auto te laten rijden om grof vuil op te halen. In Den Haag worden draaitrommel auto's gebruikt, die gemakkelijker grof vuil kunnen meenemen dan onze rol- trommelauto's. Soest heeft deze laatste typen auto's nodig voor het kompost- bedrijf. Hiermee kan grof vuil in be perkte mate worden meegenomen. Het lid dat het betreurt medewerking te hebben verleend aan de aankoop van het perceel Kerkstraat 54 wordt er door het college op gewezen dat dit huis gekocht is om een weg te krijgen die zal aansluiten op de nieuwe rijks weg die de raad wil en niet die uit het plan Utrechtse Heuvelrug. Bij het gasbedrijf komen weinig klach ten binnen dat het water uit de gas- geysers op sommige tijden van geringe hitte is. Het kan wel eens voorkomen bij oude geysers. Het onderhoud van huurgeysers vindt periodiek plaats. Het college van B. en W. wijst de raads leden erop dat het niet mogelijk is het R.K. Bejaardentehuis St. Joseph te be houden, daar de orde die het tehuis beheert hiervoor geen personeel meer ter beschikking heeft. Er zal bekeken worden wat gedaan kan worden om de ingang van het Soester natuurbad te verfraaien. Het college van B. en W. moet toegeven dat het restaurant van het vernieuwde bad wat uit de toon valt, maar voor aanpassing ontbreken thans de nodige middelen. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat via particulier initiatief iets geheel an ders kan ontstaan. Het boekje „Burgerschap en Burgerzin" werd voorheen uitsluitend uitgereikt aan de 23-jarige die de zgn. burgerbij eenkomst bezochten. In de loop der ja ren varieerde dit bezoek van 10 tot 15 °/o van de uitgenodigde 23-jarige. Thans wordt aan allen die 23 worden dit boekje toegezonden en per jaar wor den hiermee 325 tot 350 jonge kiezers bereikt. Het eventueel handhaven van een burgerdag houdt het college nog in beraad. Burgemeester en Wethouders zien geen aanleiding de presentiegelden van de leden der stembureaus te verhogen. De bedoeling van de verhoging van de subsidie aan de Soester Politie Sport vereniging is inderdaad dat geen beroep meer mag worden gedaan op de Soester winkeliers voor de verloting op de jaar lijkse feestavond. Het aantal politiehonden bedraagt 2. Er is voorlopig geen practische moge lijkheid tot uitbreiding van dit aantal over te gaan. Ingevolge de verordening betreffende de organisatie en het beheer van de ge meentelijke brandweer geldt voor de commandant een maximum leeftijd van 60 jaar, van welke leeftijd op grond van een gunstige uitslag ener medische keuring kan worden afgeweken. De commandant van Soest is thans 65 jaar. Vermoedelijk zal hij nog ongeveer l'/z jaar in dienst blijven. Over het onderhoud van het brand- weermaterieel door het bedrijf gemeen tewerken hebben het college van B. en W. geen klachten meer bereikt, na dat de technisch adviseur van de ge meente hierbij was ingeschakeld. In verband met de voorgenomen bouw van een nieuwe brandweergarage wordt 'n andere organisatie van de brandweer overwogen. Volgens inlichtingen van de politie werken de verkeerslichten in Soester- berg goed en komen geen klachten bin nen dat verwarring zou ontstaan. Te gen verkeerslichten met pijlen had de Rijkswaterstaat bezwaren. Aan enkele personen is vergunning ver leend met een auto op het Kerkpad te rijden. Door de politie zal toegezien worden dat anderen dit pad niet on rechtmatig berijden. Over de mogelijkheid en de wenselijk heid om kinderen, geboren voor 1957 nog een vierde injectie tegen kinder verlamming te geven, zal advies wor den gevraagd aan de gemeente-arts. Er zal worden nagegaan of het mogelijk is dat percelen die nog geen leiding water hebben bij de waterleiding aan gesloten worden en hierover zal over leg gepleegd worden met de Utrechtse Waterleiding Maatschappij. De zandafgraving in Soesterberg, waar de aanwezigheid van ratten is gecon stateerd, ligt op Zeister grondgebied. Met de gemeente Zeist zal overleg gepleegd worden over de wijze waarop deze ratten bestreden kunnen worden. Aan de dienst van gemeentewerken is verzocht een overzicht samen te stel len van de oppervlakte der plantsoe nen en de kosten per vierkante meter. Aan het verzoek om de eigenaren van woningen, gelegen aan straten waarin riolering is aangelegd, kennis te geven van het feit dat de woningen aangeslo ten kunnen worden en de kosten op te geven, zal worden voldaan. Rioolbelasting wordt slechts geheven van de eigenaren van percelen die bij de riolering aangesloten zijn. Als men een aanslag krijgt wanneer de wo ning niet aangesloten is, dan kan hier tegen gereclameerd worden. In het kader van de landelijke actie zal medewerking verleend worden aan de campagne „Opgeruimd staat netjes". Een plaatselijk actiecomité is nog niet ingesteld. In de gemeente zijn thans 4 gymnas tieklokalen, 1 te Soesterberg, die aan de eisen voldoet, 1 bij de Mariaschool, die goed bruikbaar is, 1 bij de chr. ulo die aan geen enkele eis voldoet en 1 in de Kerkebuurt, die te klein is. De gemeente heeft 8 gymnastieklokalen nodig2 voor Soesterberg en 6 voor Soest. De plannen voor de bouw van een gymnastieklokaal bij de R.K. Ulo zijn reeds geruime tijd gereed. De rijks goedkeuring voor de bouw werd op 5 december 1961 aangevraagd. De schoolconcerten zijn alleen voor de schooljeugd en kunnen niet 's avonds voor anderen worden herhaald. Met de V.V.V. zal overleg gepleegd worden over de mogelijkheid tussenkomst te verle nen bij kaartverkoop voor concerten elders. In beginsel zouden B. en W. be reid zijn bij te dragen in de reiskosten ten behoeve van hen die elders een con cert willen bezoeken. Het college van B. en W. stelt voor de vaste subsidie voor P.V.O. en St. Jo seph op 300,per vereniging te stel len. Tegen het feit dat de garnizoensont- spanningszaal te Soesterberg niet meer op zaterdag beschikbaar is kan het col lege weinig doen. Burgemeester en Wethouders willen de wijziging in de subsidie voor de V.V.V. handhaven. Met een vast bedrag van 2500,en 2000,voor bijzondere aktiviteiten zal de vereniging meer sub sidie kunnen krijgen dan voorheen. On der deze aktiviteiten worden geen eve nementen als bloemencorso's of feest avonden verstaan, maar een verhoogde service aan het publiek in het algemeen Het eerste elftal van V.V.Z. was vrij maar het tweede team speelde en be haalde een stevige 8-1-overwinning op Cobu Boys. Het derde team deed het nog beter en won met 13-1 van W.A.S. 3. In de Beatrixhal te Utrecht won een heren-junioresteam van B.D.C. met 9-2 van Spirit. De uitslagen van de wedstrijden wel ke in de Expohal te Hilversum ge speeld zijn, luiden Dames B.D.C. 1Limvio 1 4-1. Heren B.D.C. 1—Laren 2, 6-7. DamesB.D.C.-jun. 3-Fidelitas 3-7. Dames B.D.C.-asp.—Olympia 2-2. Vrijdag wordt de begrotingsvergadering gehouden en het eerste punt van de agenda is een voorstel van het college van B. en W. tot vaststelling van een gemeentevlag. De kleuren zijn groen, wit en geel in zeven horizontale banen. Na het vaststellen van deze vlag zal Voor een (geboorte - ondertrouw - huwe lijk - jubileum - heropening enz.) gebruikt U natuurlijk in een moderne, verantwoorde vormgeving. Onze collectie is zeer uitgebreid en modern, terwijl wij U een vlotte levering garanderen. Van Weedestraat 35 - Soest dijk De kwaliteits-drukker sinds 40 jaar. Gisteravond heeft het herenteam van de Duinkikkers in Utrecht tegen Wils kracht 2 gespeeld. Brink scoorde het eerste Soester doelpunt uit een pas van Willy Huijink en door de Utrechter Bouman werd het 1-1. Keeper Van Ca- pelleveen toonde zich in het Soester- doel uitstekend op dreef, maar hij kon niet voorkomen dat Wilskracht in de tweede helft door Boldijk de leiding nam. Rob Meijer bracht met een af standsschot de stand op 2-2 en hij zorg de ook voor het derde doelpunt. Kort voor tijd maakte Boldijk de gelijkma ker. Veteraan J. Elderman voldeed als midachter uitstekend. Sinds weken komt er van het hockey- programma weinig terecht, maar heren 1 heeft tweemaal achtereen gespeeld. De vorige week betekende dit een ne derlaag, maar deze week eveneens. Met 1-4 werd verloren van S.C.H.C. 3. Na 1 minuut spelen was het al 1-0 voor S.C.H.C., maar Piet Maree bracht de stand op 1-1 toen hij doelpuntte uit een goede pass van Berghauser Pont. Na 20 minuten werd het 2-1 voor S.C.H.C. en nog voor rust 3-1. In de tweede helft werden er enige wijzi gingen aangebracht in de Soester ploeg, maar dit hielp niet veel en S.C.H.C. bracht de stand op 4-1. Bijzonder leuk is het om het haar lang te dragen. „Je kunt er zo veel mee doen", hoort men dan vaak zeggen. Inderdaad, met lang haar kunnen we diverse kapsels maken. Maar niet iede re vrouw of meisje kan lang haar heb ben. En niet iedereen heeft tijd om kapsels te maken Kort haar is toch veel vlotter en leu ker vooral voor jonge meisjes. Als je als jong meisje nog op school of op kantoor zit, dan heb je heus geen tijd om een half uur achter de spiegel te zitten om je te gaan „kappen". Boven dien eist lang haar een goede en be langrijke verzorging. Kortgedragen haar maakt het gezicht frisser, jonger en. het is weer mode Hier tonen we een kapsel voor jonge meisjes. Op bijgaande foto's is duide lijk de verhoogde kruin te zien, dit geeft een bijzonder cachet aan het coif fure, een ondeugend en geraffineerd kopje. Het is niet wat men noemt een mode kapsel, maar voor teenagers is dat ook (nog) niet nodig. Het kapsel is kort, maar in de hals en bovenop vol. De voorkant is weer kort gehouden en ge sneden met het scheermes. Het geheel is alleen geschikt voor meisjes met een regelmatig gezicht. Denk er om jonge lui, niet zelf met het scheermes van vader proberen hoorNeem dit foto tootje mee en laat een goede kapper het maar doen. Dan weet je zeker dat je op je schoolfuif je of personeels- avondje succes hebt bij de mannen enzelfs j e vriendinnen zullen er jaloers op zijn. de raad voor korte tijd geschorst wor den. Dan zullen de raadsleden naar bui ten gaan om aanwezig te zijn bij het hijsen van de vlag. B.D.C. 2—S.E.C. 3, 4-0. B.D.C. 4V.V.Z.A. 3, 3-0. B.D.C. AK.V.V.A. A, 0-3. B.D.C. BIJsselmeervogels B, 1-2. Hamersveld aB.D.C. b, 1-1. B.D.C. c—B.D.C. d, 11-0. H.V.C. h—B.D.C. e, 1-3. Lang heeft het bestuur van de afdeling Soest der Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren het plan ge koesterd, in navolging van Zwitserse en Engelse dierenliefhebbers, te ko men tot het stichten van een Neder lands rusthuis voor paarden. Dit plan wordt werkelijkheid en de Stichting „De Paardekamp" is in op richting. Het bestuur van de Soester Dierenbe scherming vormt het stichtingsbestuur. Het heeft een terrein op de Klein En- gendaalweg - naast het asiel - voor on beperkte tijd in pacht. De afrasteringen zijn al gereed, terwijl een bescheiden paardestal bijna klaar is. In deze stal zullen paarden een rustige oude dag hebben. Ook wil men trachten paarden in pension te krijgen. Bij de Rotterdamse Bank N.V. te Soest zal een rekening geopend worden, wel ke speciaal bestemd is voor de Stich ting „De Paardekamp". Paardenliefheb bers en andere belangstellenden kun nen hierop hun gaven storten. Met deze gelden zullen oude paarden, die geen dienst meer kunnen doen, gekocht wor den. Op 30 januari a.s., om 20 uur, wordt in Soest een afdeling opgericht van het R.K. Vrouwengilde. Als spreekster is uitgenodigd mevr, A. van de Werf-Terpstra, diocesaan- voorzitster. Alle dames van de parochies Soest en Soest-Zuid, gehuwd of ongehuwd, zijn op deze avond in het St. Josephgebouw hartelijk welkom. Op woensdag a.s., des avonds 8 uur spreekt de heer J. Michels, adjunct secretaris van de Kon. Ned. Midden standsbond in restaurant ,,'t Zwaantje", voor de Soesterbergse Handelsvereniging 1 over het onderwerp „De ontwikkeling van het midden- en kleinbedrijf in de Verenigde Staten". Deze lezing wordt verlucht met kleurendia's. De heer Michels maakte een studiereis in opdracht van de Bond. Ook niet-leden zijn welkom. Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Na enkele weken gedwongen rust kwam K.V.O. eindelijk weer in het veld. De beide senioren-ploegen en de aspi ranten B en C togen allen naar S.F.K. in Veenendaal. Dat S.F.K. over alle linies sterker was, blijkt wel uit de 1 uitslagen. K.V.O. 1 sen. verloor met 5-1. en K.V.O. 2 met 8-0. Van beide twaalftallen viel een speler uit. De aspiranten B moesten ook het hoofd buigen voor S.F.K.-aspiranten. Deze ontmoeting werd door Veenendaal met 6-0 gewonnen. K.V.O. C liet tenslotte zien, dat men niet voor niets naar Veenendaal geto gen was. De aspiranten C gingen met 1 punt naar huis, door een 0-0 gelijk spel. Soesterberg heeft haar reeks neder lagen nog steeds niet kunnen onder breken, zodat het er duister begint uit te zien voor de vliegdorpelingen. Het was een tempoloze strijd. In de eerste helft waren de partijen tegen elkaar opgewassen, hetgeen niet verhinderde, dat midvoor Maarsseveen, gedurende een overwicht van. Soes terberg de score op 0-1 bracht voor IJ.F.C. Dit geschiedde 5 minuten voor rust en daarin kwam geen verandering meer. Na rust ging Soesterberg sterk in de aanval, maar er werd teveel in de breedte gespeeld, zodat de voorhoede niet gevaarlijk kon worden. IJ.F.C. ging daarentegen recht op het doel af en midvoor Maarsseveen wist in de twintigste minuut uit een corner te scoren. (0-2). Dit demoraliseerde Soesterberg dus danig, dat haar in de rest van de wed strijd niets meer lukken wilde. Enkele malen ontsnapte het IJ.F.C.-doel nog aan een doorboring, maar kort hierna zorgde rechtsbinnen Damen voor de eindstand, toen de Soesterberg- achterhoede wegens vermeend off-side bleef staan. (0-3.) Woensdagmiddag, 2 uur, heeft aan het slachthuis vleesverkoop plaats. Het 18-jarig meisje M. E. reed op de Koninginnelaan op haar fiets waarvan de lamp niet brandde. Van de andere kant kwam de automobilist E. S. R. die naar links moest om een carrier te pas seren. Hij zag het meisje niet. Zij reed tegen de antenne van de auto, viel en werd aan een been gewond. Ter gelegenheid van de plaatsing van een nieuw biljart in hotel „De Kleine Witte", Middelwijkstraat 2, waar de biljartvereniging K.W.S. haar clublokaal heeft, zullen de biljartcracks A. v. d. Heiden uit Baarn en R. Stalenhoef uit Soest donderdagavond, 25 januari te 8 uur, een demonstratiepartij over 300 caramboles, kader 38/2 spelen. Ds Lekkerkerker, N.H. predikant te Montfoort, houdt donderdagavond, in de kleine Rembrandtzaal, een tijdrede voor de afd. Soest-Baarn der Staatk. Ger. Partij over „De geopenbaarde din gen". ONDERWIJS. Burgemeester en wethouders van de gemeente Soestgelet op art. 76 der Lager-onderwijswet 1920 brengen ter algemene kennis dat door de raad van die gemeente in zijn vergadering van 17 januari 1962, medewerking is ver leend ten aanzien van het verzoek van het bestuur van de vereniging voor Nationaal Onderwijs „De School met den Bijbel" te Soest voor het wijzigen van de kolenverwarmingsinstallatie in een volautomatisch oliestookinstallatie, zulks ten behoeve van de Savornin Loh- manschool aan de Driehoeksweg. Soest, 23 januari 1962. GEWIJZIGDE BEKENDMAKING HER KEURING VAN MATEN, GEWICHTEN EN MEETWERTUIGEN. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend a. dat het goedkeuringsmerk, geduren- rende het jaar; 1962 te bezigen, zal zijn bij de keuring en herkeuring van ma ten en gewichten en meetwerktuigen, de letter z in de kleine staande drukvorm b. dat dit jaar voor de herkeuring van maten gewichten en meetwerktuigen zit ting zal worden vehouden te Soest in het verenigingsgebouw „St. Joseph", Steenhoffstraat 28 op dinsdag 30 januari 1962 van 10.00-12.00 en van 13.00-17.00 uur woensdag 31 januari 1962 van 9.30-12.00 en van 13.00-17.00 uur donderdag 1 februari 1962 van 9.30-12.00 en van 13.00-17.00 en uitsluitend voor Soesterberg in het gemeentehuis te Zeist opwoensdag 7 februari 1962 van 9.00-12.00 en van 13.30-16.30 uur.

Soester Courant | 1962 | | pagina 2