TWEEDE BLAD Krabbels van Knelis. Openbare Nutsbibliotheek. Hees won. S.Y.V.-Volleybal. Tempo landskampioen. Diefstal. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 23 JANUARI 1962. Nieuwe aanwinsten Soestdijk. Populair wetenschappelijk. Van Andel- Ripke, Lichamelijke groei en karakter ontwikkeling. Bruyn en Bunte, Twee duizend eeuwen Nederland. Leclercq, Bomenspiegel voor de wandelaar. Van Liefland, Het geestelijk gehandi capte kind. Maxwell, Als de kinde ren huilen gaan we stelen. Opmars der Continenten (2 dln.). Orr jr.. De levende dampkring. Packard, De verborgen verleiders. Jeugdboeken. aVn den Brink, Tijs Tip pel en de biggetjes. Carels, De ge heimzinnige ring. Chauncy, Expe ditie „de verdwenen koe". Cramer, A. is een aapje. Farley, De zoon van Black, de zwarte hengst. Franke, Wij sparen een geleidehond. Fijn van Draat, De lichtcirkel. Garnett, Bloed rode halve maan. Van der Geest, De reis rond Kaap Hoorn. Ter Haar, Ernstjan en Snabbeltje, op avontuur. Van Hichtum, Vertellingen uit de dui zend en één nacht. Laurey, Een heel bont boek. Moody, Ralph, de kost winner. Norel, Varen en vechten. Orpheus, Argonautisch avontuur. Phaff, Met Tip en Joosje op de ker mis. Pitkin, Die ene zomer. Smit- Lette, Tegen de stroom op. Smul ders, Heb je ooitzegt Pietje Prik. Sterling, Mary-Jane. Thwaite, De jonge reizigers in Japan. Verbee- ten, Vlucht uit Boedapest. Romans. Bordewijk, Tijding van ver. De Born, De carrousel. Corsari, Kin deren en minnaars. Eggink, Ge woon mensen, Gruhl, Vijf dode dame tjes Markey, Land achter de horizon. Panhuysen, De Pornograaf. Van Praag, Jeruzalem van het Westen. Turnbull, De nachtegaal. Velsen- Quast, Lichten op rood. Walschap, Nieuw Deps. Wertheim, De laatste Levano. West, Advocaat van de duivel. Duits. Bauer, Der Abhang. Hassen- camp, Bekentnisse eines möblierten Heern. - Kroneberg. Der Grenzganger. Engels. Brastow, A kind of loving. Burroway, Descend again. Innes, The doomed oasis. Isherwood, Prater violet. Laurence, This side Jordan. Ross, Murder out of school. Sharp, Something light. Thurber, The Thurber album. Wyndham Trouble with lichen. Zilliacus, A small voice. Frans. Gascar, Le fugitif. Gautier, Si tu ne m'aime pas je t'aime. Des Ligneris, Byoux. Romains, Un grand honnête homme. Vialar, Les temps des imposteurs. Nieuwe aanwinsten Soest-Zuid. Romans. Andric, De brug over de Dri- na. Bergius, De vervalser. Boon, De zoon van Jan de Licht. Daven- port, Het bestendig beeld. Gann, Je vlieg met de vijand. Jenkins, Boodschap van Sirius. Oosterbroek- Dutschun, De drie linden. Warner, Hagar, de negerin. Zandstra, De stroom ruist in de avond. Duits. Brückner, Ein Frühling im Tes- sin. Meier, Ende September. Engels. Catto, Mister Moses. Christie, Poirot investigates. Davies, Girl waiting in the shade. Duggan, The king of Athelney. Duncan, Big ri- ver, big man. Household, Watcher in the shadows. Jenkins, Message from Sirius. Lawrence, The children of light. Purdy, The nephew. Saroy- an, Love. Trevor, The billboard Ma donna. Frans. Dhötel, Ma chère ame. Duras, Dix heures et demie du soir en été. Lagesse, La diligence s'éloigne a 1'aube. Mallet-Joris, Les personnages. Ouvard, La piste Olympique. Jeugdboeken. Bruns, Hindernissen voor Huberta. Bruyn, De dijken breken. Clarenbeek-van Klaveren, Jan en Joppie. Clarenbeek-van Klaveren, Jan en Joppie en de witte wagen. Clarenbeek-van Klaveren, Jan en Jop pie en een rare verjaardag. Daalder, Die historie van Reynaerf die vos. Hagers, Marga mijn moeder. Hoek stra, Het schoentje van Roosmarijn. De man, Twee meisjes uit de inktpot. Meister en Andersen, Sporen in de sneeuw. Pothast-Gimberg, Jantien tje. Proctor, De jonge reizigers in Zweden. Rev, Raffie en de negen aapjes. Saint-Marcaux, De groene schoentjes. Schmitz, Altijd wat an ders. Smulders, De drie prinsen. Smulders, Fietje vatenkwast. Smul ders, Pietje Prik op vakantie. Sper- ry, Diamanten in de Mato Grosso. Thole Beishuizen, De geschiedenis van het morgenland. GESLAAGD. Voor het praktijkdiploma moderne be drijfsadministratie slaagde onze plaats genoot, de heer P. G. J. v. d. Boven- kamp. Hees heeft zaterdagmiddag een thuis wedstrijd tegen Vinkeveen gespeeld en deze met 4-2 gewonnen, terwijl enige maanden geleden de uitwedstrijd met 1-5 verloren werd. Hierdoor blijven de Soester voetballers aan de leiding van de afdeling. Na 20 minuten nam Vinkeveen uit een vrije schop de leiding en tot de rust bleef het 0-1. In de tweede helft scoor de Piet Kok na 10 minuten en door Hop werd het 2-1. In de 25-ste minuut werd het door Kok 3-1 en uit een strafschop, toegekend wegens te hard aanvallen van Otten, bracht Vinkeveen de stand op 3-2. Hop bezorgde zijn team de zege door het vierde Hees-doelpunt te sco- De drie teams van de Soester Volley balvereniging, die de afgelopen week competitiewedstrijden moesten spelen, slaagden er in vijf van de zes punten in de wacht te slepen, waardoor zij hun positie op de ranglijst weer verste vigden. Het eerste damesteam moest de be langrijke wedstrijd tegen W.O.V.O. 1 spelen en deze wedstrijd eindigde in een gelijk spel. Beide teams gaven be hoorlijk en enthousiast spel te zien en de puntenverdeling geeft de krachtsver houding vrij goed weer. Toch waren het onze plaatsgenoten, die tijdens de wedstrijd de meest reële winstkansen hadden. In de eerste set namen de rood witte dames aanvankelijk een voor sprong, maar de W.O.V.O.-dames wis ten deze weer weg te werken en uit eindelijk deze set in hun voordeel te beslissen. De tweede set werd een gro te S.V.V.-overwinning, namelijk met 15-5 en het leek er in de derde set op, dat ook nu de overwinning bij de Soes ter meisjes zou komen. Een 13-4-voor- sprong bleek evenwel niet voldoende om deze set op hun naam te brengen, want niets wilde meer lukken en wederom zegevierden de Woudenbergse dames met 16-14. De vierde set brachten de S.V.V.-dames evenwel weer met 15-10 op hun naam, waardoor beide teams een puntje mee naar huis mochten ne men. Het derde team van S.V.V. moest het opnemen tegen het derde team van plaatsgenoot Olympia. Aangezien bij Olympia een dame verstek liet gaan werd deze wedstrijd reglementair door de S.V.V.-meisjes gewonnen. Meer vol doening gaf het laatstgenoemden ech ter dat de vriendschappelijke wedstrijd die hierna gespeeld werd - en waar bij het Olympiateam door een S.V.V.- meisje gecompleteerd werd - door hen met 15-4, 15-5 en 15-11 werd gewon nen. Het eerste herenteam speelde tegen W.O.V.O. 1. De eerste set was voor de heren uit Woudenberg met 15-6. Onze plaatsgenoten wonnen evenwel de an dere sets met 15-11, 15-0 en 15-12, zo dat beide punten mee naar Soest gingen. Het programma voor deze week luidt Woensdag Wilhelmina 2S.V.V. 1 (dames). S.V.V. 2V.V.A. 4 (dames). S.V.V. 2Olympia 2 (heren). Donderdag S.V.V. 1— V.V.A. 2 (heren). Olympia 3S.V.V. 3 (heren) Tempo heeft het landskampioenschap van de touristenverenigingen met 168 punten behaald en A. Lub werd kam pioen doordat hij in het afgelopen jaar 4955 km aflegde. Olympia uit Amster dam werd tweede met 150 punten. De Kampioen uit Scheveningen derde met 97 punten, de tourvereniging Rotter dam vierde met 90 punten en De Bataaf uit Halfweg vijfde met 69 punten. Door een kilometerklassement en een com petitie van de zes best geplaatste rijders van iedere vereniging kwam men tot deze puntentotalen. Tempo behaalde 84 84 en Olympia 74 74. De twee de plaats bij de persoonlijke prestaties was voor R. Koenen met 4895 km en de derde voor Rob de Haas met 4735. Bij het puntenklassement bezette J. H. Krommendijk de eerste plaats met 43 punten en tweede was F. v. d. Oever uit Rotterdam. Bij de dames won mej. Gieselbach uit 's-Gravenzande en mej. T. van Rietschoten van Tempo werd tweede. Het tempolid A. Semper werd tot twee de penningmeester van de S.R.T.C., de samenwerkende tourverenigingen be noemd. H. Walgreen werd in de ver enigingsraad van de S.R.T.C. gekozen. Een mevrouw van de Kastanjelaan meldde bij de politie dat een onbekende een zilveren tabaksdoos - waarde onbe kend - en 12 lepeltjes, die 150, waard zijn, gestolen heeft. Zij kon niet zeggen wanneer dat precies gebeurd was. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak niks heb teuge kezer- te, waant ikke hou ok wel van 'n stuk- kie meziek, maor ik ken nie snappe waar om d'r altied minse binne, die aandere wille laote betaole veur kezerte, waor minse naortoe gaon die daor van houwe. Noeng het d'r weer 'n raodslid gevraoge ofter niet allenug veur de jonges en de deeres van de schoole schoolkezerte gegeve worde, maor ok veur minse as jie en ikke en dan 's aoves. Dat ken netuurlek nie waant schoolkezerte bin ne veur de schoole wullie zitte nie meer op school. Ast wel kon dan zou dat weer 'n bar re hoop sente koste an minsee die nie naor 'n kezert wille. Das netuurlek flauwekul. Aster minse binne die naor de perde in Hilversum gaon kieke dan motte zullie dat weete maor nie van ongze sente. Aster minse d'r eige in 'n kefee vol wille laote loope dan is dat hullie zaok. maor wullie motte dat nie betaole. Noeng kenne minse die kezerte wille van ongze sente wel zeige, das heul wat aanders, maor 't is altied aanders. 't Is best datte deeretjes en de jonges kezerte heure die deur ongs betaold worre. Daor kenne zullie wat van op- steeke en leere van meziek te houwe. As zullie dan groot binne dan kenne ze teuge d'r wief zeige, kom wullie gaon naor 'n kezert in Amsterdam of Utrecht en dan groote kaans dat dat wief zeit, ikke gao nie naor 'n kezert, ikke gao nie naor 'n kezert, ikke blief bie de televisie. Vaok is d'r 'n kezert ewest in Soest en dan zaggie anderhalleve man en 'n perdekop. De minse wille gin kezerte en die paor die ut wel wille die gaon d'r wel uut. Naor Baarn, Utrech, Ao- mersfoort, Hilversum of Amsterdam. Dat binne dan de kezerte van zwaore meziek, waor de meeste minse nie veul van snappe. Dan hejje nog kezerte van meziek zoas P.V.O. die speult. Astie 'n kezert geeve dan zie je ok gin kip, al ist 't fingste weer van de wèreld. Niks kezerte waor de minse nie heen wille, waant dat kos allegaor maor sen te die wullie beeter kenne bruuke veur meer lampe op straot en beetere weege.

Soester Courant | 1962 | | pagina 5