BURGERLIJKE STAND MET RAAD EN DAAD. S.E.C. won. Interparochiële jeugdraad. Goed toneel van Contact. EIERMARKT. POLITIE TELEFOON 4 4 4 4 BRANDWEER TELEF. 3333 Verkeersongevallen. GEBOREN Cornelia Ida Jacoba, doch ter van C. Brand en I. J. Boerema, Van Lenneplaan 82. Coenraad Ge- rardus, zoon van A. G. Kok en R. P. Hilhorst, Da Costalaan 10. Belinda Rose, dochter van L. B. Gregory en L. C. Boonzaier, Burgem. Grothestraat 20. Annita Francina, dochter van A. M. Schouwenaars en F. Ottens, Postweg 56. Dorothea Jeanette Ma ria, dochter van G. van Beurden en M. J. Th. Rupert, Steenhoffstraat 12. Jacqueline Danielle, dochter van E. H. Lamers en P. C. W. van Geijtenbeek, Vinkenweg 18. Rudolf Eduard, zoon van J. A. Versteeg en E. J. L. Hel sloot, Postweg 81. Jacqueline Eu- genie, dochter van H. K. van Schaik en E. J. J. Draijer, Amersfoortsestraat 24a. Annelies, dochter van Th. W. Ruijgrok en W. Oldenhave, Schouten kampweg 121. Hendrik, zoon van H. Smits en M. C. L. Auf dem Brinke, Kerkpad Z.Z. 104. Jolanda Catharina Maria, dochter van H. T. Schalkwijk en J. H. van 't Klooster, Troelstra- straat 28. Johannes Gerhard, zoon van W. A. Egtberts en J. M. Kwint, Sophialaan 6. Engelina Gesina Ma ria, dochter van B. J. Meijer en E. G. B. van Eijden, Acacialaan 15. Hen- drikus Lambertus Maria, zoon van J. G. van den Bremer en M. P. A. de Jong, Birkstraat 137. Betty Nelly, dochter van K. de Ruiter en J. J Roet- man, Kerkpad N.Z. 1. Wijmpje Cor nelia Jacoba, dochter van G. P. de Ruijgt en C. J. van Hornsveld, Becke- ringhstraat 33. ONDERTROUWD Nico Hooijer, Beetz- laan 12 en Geessien Smit, modinette, Jan Steenlaan 31. GEHUWD Cornelis Johan van Selm, Populierstraat 7, Amersfoort en Eve- rarda Hendrika Groen, Sophialaan 17. Jean Gerard Dubois, Avenue Berthelot 323, Lyon en Hildegonde Hoetasoit, Duinweg 11. OVERLEDENJacoba Maria van den Tweel, 52 jaar, echtgenote van J. de Bruin, Oude Grachtje 4. Eduard Carl Christoph Salukin, 51 jaar, echt genoot van H. C. Jurgens, Ir Menko- laan 45. Cornelis Wiggelinkhuijzen, 45 jaar, gehuwd met S. W. van Does burg, Prinses Ireneweg 25, Geldermal- sen. Johannes Gerardus Wit, 68 jr.. gehuwd met N. Korevaar, Betje Wolff- laan 35. S.E.C. heeft zich na enige slechte wed strijden goed hersteld en zondagmiddag gewonnen van Hercules, de oude Utrechtse club, die gebrand was op een overwinning om daarmee te trachten van de onderste plaats te komen, maar met een nederlaag genoegen moest nemen en dit sportief accepteerde. Hercules speelde technisch misschien wat beter, maar de Utrechtse voetbal lers combineerden teveel voor het doel. De beide buitenspelers Van Kessel en v. d. Meent deden het uitstekend in de Utrechtse ploeg, maar achterhoede en middenlinie van S.E.C. waren op dreef. S.E.C. speelde enthousiast en ten dele zal dit gekomen zijn door het feit dat er zaterdagavond door voorzitter en trainer enige behartenswaardige dingen gezegd zijn over de prestaties van de laatste weken. Na een kwartier maakte Westerveld - ditmaal rechtsbuiten - het eerste doel punt. Er volgde nu een offensief van Hercules waarmee de Utrechters bijna succes hadden. Middenvoor De Cars kwam vrij voor het doel van Adams te staan, maar bij bracht het niet ver der dan een schot tegen de onderkant van de lat. Even later had hij meer succes en van zeker 30 meter loste hij een schot, waardoor Adams zich liet verrassen. De bal ging onder hem door en het was 1-1. Het werd nu gevaarlijk voor het Soester doel, maar vooral Rut- tenberg en Ten Hove voorkwamen dat Hercules een voorsprong kon nemen. De tweede helft was nauwelijks begon nen toen linksbuiten Van Kessel de bal in buitenspelpositie kreeg. De S.E.C.- verdediging bleef staan, wachtend op het fluitje van de scheidsrechter, maar dat bleef stil en Van Kessel bracht de stand op 1-2. Hij schoot van grote af stand raak. Van Breukelen zwoegde hard en hij gaf De Bruin een kans. Deze wrong zich met de bal door de Utrechtse verdedi ging en passeerde keeper Voorthuyzen. Nu werd er fel om het winnende doel punt gestreden. Hercules kreeg eerst een kans, maar v. Kessel schoot tegen de paal. Linksbinnen Jansen bemach tigde de terugspringende bal, maar hij schoot naast. In de 23-ste minuut nam linksbuiten Burgman een corner. De Rooij trachtte te scoren maar dit mislukte. Wester veld had meer succes en met een listi ge boogbal onder de lat bezorgde hij zijn elftal de overwinning. Hercules werkte hard voor de gelijkmaker, maar de achterhoede van S.E.C. hield stand. In november van het vorig jaar kwa men afgevaardigden van katholieke jeugdverenigingen in het Ludgardisge- bouw bijeen om te komen tot oprich ting van een Interparochiële jeugdraad, welke de belangen van de georganiseer de en ongeorganiseerde katholieke jeugd zou kunnen béhartigen. Er werd een actiecomité benoemd, bestaande uit de heren J. Schalckx, M. J. Smit, H. K. v. d. Hoff, G. v. 't Klooster en H. F. A. Smoorenburg en dit comité zou on dermeer trachten personen, die buiten het jeugd-verenigingsleven staan te interesseren voor deze Interparochiële Jeugdraad. Een tweede bijeenkomst is in het St. Josephgebouw gehouden en de Jeugd raad is samengesteld. Van buiten het verenigingsleven maken mevr. Holland en de heer A, Hilhorst deel uit van deze raad, waarin afgevaardigden van de katholieke jeugdverenigingen Cres cendo, B.D.C.-handbal, B.D.C.-voetbal, St. Agnes, Don Bosco, André de Thaye, de R.K. Instuif, de R.K. Soos, de R.K. jongerengroep en de J.B.T.B. zitting hebben. Het dagelijks bestuur wordt gevormd door mevr. Holland en de heren A. Hilhorst, P. de Jonckheere en H. F. A. Smoorenburg. Het ligt in de bedoeling nog een bestuurslid te be noemen. Op deze bijeenkomst, die werd bijge woond door de kapelaans Spit, Vernooy en Ten Barge van de drie Soester pa rochies, zou aalmoezenier Groothuis spreken over de taak van een Inter parochiële jeugdraad, maar hij was ver hinderd aanwezig te zijn. Aalmoezenier Groothuis is verbonden aan de Diocesa ne Jeugdzielszorg te Arnhem. Er zal veel te doen zijn voor deze Jeugdraad en men wil een enquete on der de katholieke jeugd houden om te weten te komen wat onder de jeugd leeft en welke wensen er zijn. Getracht zal worden een soort sociëteit voor jon geren van 12 tot 17 jaar op te richten Deze zijn te jong voor de Instuif R.K. Jong Soest en voor de R.K. Soos. Bewogenheid voor de nood van de jeugd heeft geleid tot het oprichten van deze Interparochiële Jeugdraad. De taak van de raad is het behartigen van" de be langen van de jeugd buiten schoolver band op velerlei terrein. Er zullen we gen gezocht worden om de ongeorgani seerde jeugd te helpen. Hiervoor moe ten leiders gezocht worden en er moet contact opgenomen worden met ouders, schoolhoofden, werkgevers en overheid. Uiteraard zal hierbij getracht worden ongeorganiseerde jongeren in een jeugd vereniging onder te brengen. Binnenkort zullen de bestuursfuncties verdeeld worden en dan kan begonnen worden met het werk voor de katholieke Soester jeugd. Ook Contact heeft zaterdagavond op nieuw moeten ervaren dat de belang stelling voor het amateurtoneel afneemt en dat men aan de televisie de voorkeur geeft boven een toneelstuk, gebracht door amateurs. Dat was vooral omdat het stuk „Nacht- operatie" van J. de Beer van Belver onder regie van de heer J. V. Bosch zo uitstekend gebracht werd. Alle spelers en speelsters vervulden hun rol uitste kend en dit was vooral 'n prestatie van Truus en Nico van Zijl, die debuteer den. Chirurg Paul van Haaf ten (Joop van Dalen gaat zo in zijn werk op en heeft zoveel belangstelling voor verpleegster Lenie Verschoor (Truus van Zijl) dat hij zijn vrouw Lidia (Tonnie Huigen) verwaarloost. Het komt bijna tot een scheiding en de geneesheer-directeur (Gerard van Klaren) waarschuwt zijn medewerker. Op een nacht moet dokter Van Haaften een vrouw opereren die een ongeluk gehad heeft. Pas op het laatste moment komt hij te weten dat het zijn eigen vrouw is. De operatie verloopt gunstig en lichamelijk zal mevr. Van Haaften spoedig de oude zijn, maar de moeilijk heden met haar man houden haar vol ledige genezing tegen. Geholpen door de verpleegster, die inmiddels besloten heeft rnet de administrateur van het ziekenhuis (Nico van Zijl) te trouwen, slaagt dokter Van Haaften erin zijn vrouw volkomen te genezen en een be ter huwelijksleven is hierbij de groot ste hulp. Gerard Vos als de tuinman en Gerda van Fulpen als de operatiezuster ver vulden hun rollen even goed als alle anderen die van dit stuk een succes maakten, ondanks de vrij geringe be langstelling. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 115.000 stuks. Hoendeieie ren van 9,25 tot 12.75. Middenprïjs 10,30. Prijs per kg 1,66. Op de Steenhoffstraat reed de brom fietser J. v. V. in de richting Soest- dijk. Bij een kruidenierswinkel stond een vrachtauto en J. de G. moest een paar maal naar de winkel lopen om artikelen te bezorgen. De bromfietser reed tegen hem aan. Hij viel, kreeg verwondingen in het gezicht, moest een paar tanden missen en liep een hersen schudding op. Per ziekenauto van de E.H.B.O. is hij naar De Lichtenberg gebracht. Op de hoek van de Kruisweg en de Steenhoffstraat verleende de automo biliste mevr. G.L.-K. geen voorrang aan de fietsende scholier C. v. d. B. De jon gen viel en kreeg verwondingen aan zijn handen. Een varken stak de Birkstraat over zonder voorrang te verlenen aan de automobilist M. v. d. W. uit Hamers- veld, die in de richting Amersfoort reed. Het varken werd door de auto aangereden en gedood. De auto werd zwaar beschadigd. VLEKKEN. Hoe moet ik olievlek ken in een spijkerbroek verwijderen schrijft G. E. AntwoordOlievlekken moet men uit knijpen tussen kranten of ongeglansd papier. Vervolgens op en onder de vlek opgeglansd papier (grauw- of vloeipa pier) leggen en hierover met de punt van een niet te warm ijzer strijken. De olie trekt dan in het papier. Het papier telkens verleggen. De resten van de vlek verwijderen met een vet- oplossend middel als tetra of wasben zine. Vervolgens uitwassen in een sop van huishoudzeep of synthetisch was middel. Zo mogelijk nog eens nableken met een wolbleekmiddel. BEGRAFENIS. Is het juist dat bij een begrafenis mijn oudere zuster en mijn zwager voorop gaan in de stoet, terwijl ik als enige zoon daarachter volg informeert H. v. R. Antwoord In de Nederlandse gebrui ken wordt bij dergelijke plechtigheden gelet op de leeftijd van de eigen kin deren van de ontslapene en niet op het geslacht. De enige uitzondering geldt bij adellijke geslachten, waarbij de op volging van de titel alleen in de man lijke linie wordt voortgezet. Dan is de zoon hoger dan zijn zuster en gaat hij bij alle gelegenheden voor.

Soester Courant | 1962 | | pagina 6