Wij bekijken het door een vergrootglas OcAoemaker m HET WERK VAN DE V.V.V. HAND Firma 0. van de Pol TWEEDE BLAD D. ENGEL li m ,.DE WITTE POMPEN" L®odgfeters- werkzaamheden. Voor BETER Schoeisel en VAKKUNDIGE Kousenreparatie STICHTSE SCHOENHUIZEN VOOR AL UW LIKEUREN Slijterij Brouwer Zn. Beroepentoonstelling. m Sü Si v. Weedestr. 72 - Soestdijk tel. 2792 Dorpspl. 10a Soesterberg - tel. S87 VOOR AL UW BIEREN Wijnhandel BROUWER ZN. Twee feestavonden. Voor al uw WIJNEN Wijnhandel BROUWER ZN. Jaarvergadering S.B.C. Hockeyprogramma. UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool Vijfde ronde om Zinnnermannbeker. Deze maand is veel geschreven en ge sproken over de Soester Vereniging voor Vreemdelingenverkeer en niet al tijd door mensen die precies weten wat er bij de V.V.V. omgaat. Het college van B. en W. had voor gesteld de subsidieregeling te wijzigen in een regeling die op paier gunstiger lijkt maar in de praktijk wel eens on gunstig kan uitvallen als B. en W. van mening zijn dat de aktiviteiten van de V.V.V. tegenvallen. Een raadslid maakte de opmerking dat de plaatselijke V.V.V. geen levensvat baarheid bezit. Naar zijn mening dient de V.V.V. de belangen van de vreem delingen te behartigen en niet die van de plaatselijke verenigingen. Dit raadslid is blijkbaar de mening toegedaan dat mejuffrouw Sluis en mevrouw Broers, die thans de informa- trices van het verkeershuis zijn, daar werken voor S.E.C., B.D.C., Tempo, de Mixed Hockey Club of welke andere Soester vereniging dan ook, maar dat is helemaal niet waar. Er wordt slechts gewerkt voor de vreemdeling en daar mee indirect voor het belang van de Soester gemeenschap en toch brengt zig met het aanvullen van het propa gandamateriaal en dit betekent corres pondentie met 500 V.V.V.-bureaus. Elsevier zal een reisgids van Neder land uitgeven en vele vragen over Soest werden ingezonden. De beant woording vergde bijzonder veel tijd. De V.V.V. Soest is agent voor de Ne derlandse Jeugdherberg Centrale en wie naar Carré wil hoeft niet op goed geluk naar Amsterdam maar kan bij de V.V.V. terecht. Allemaal werk dat ook in de winter tijd vergt. Dan de busdiensten van het gehele land, waarvoor dagelijks de verkeers- berichten binnenkomen die wijzigingen brengen in de bestaande dienstregelin- gen. Met de pensions en hotels die profite ren van het V.V.V.-werk hebben de in- formartrices zoveel mogelijk contact om steeds te weten hoeveel bedden er be schikbaar zijn, maar het contact kon nog beter zijn als het initiatief meer van de eigenaars van pensions en ho tels uitging. Al dit werk is nuttiger dan het werk voor Soester verenigingen zou zijn en getimmer aan de weg, waarmee vakan- Aan elk toestel besteden wij de uiterste zorg. Ook als u het in huis hebt, staan wij steeds voor u klaar. Daarbij hebben wij alle medewerking van Philips. Profiteer hiervan Loop bij ons binnen. Kies uit onze uitgebreide Philips collectie. Philips televisie. 59 cm. Constante beeldkwaliteit. Vol-automatisch. 895, slechts een klein gedeelte van deze ge meenschap hiervoor begrip en waar dering op. Het raadslid dat dacht met informa- trices te doen te hebben die voor de plaatselijke verenigingen werken, is al even abuis als de ingezetene die meent dat de V.V.V. er is voor het organise ren van feesten, voorstellingen in het openluchttheater of wat voor evene ment dan ook. uw haard goed en goedkoop met OLIE Het oudste en goedkoopste adres. Alle merkprodukten. Steenhoffstraat 25 - Telei^on 2185 De V.V.V. is er ten behoeve van de vreemdeling en in de zomermaanden zijn er in onze gemeente een duizendtal vreemdelingen gast in Soest. Veelal komen deze mensen uit de grote ste den. Zij zijn niet naar Soest gekomen om Mieke Telkamp te horen zingen of het gegalm van Johnny Jordaan aan te horen, maar om te genieten van de unieke mogelijkheden die onze gemeen te aan recreatie te bieden heeft. Zij zijn veelal met onze gemeente bekend geraakt door een folder welke door de V.V.V. verstuurd is of door de pen- siongids, die aangeeft waar de ruim 900 bedden in onze gemeente te vin den zijn, die klaar staan voor gasten die in Soest op verhaal willen komen. Voor deze gasten en voor honderden anderen zijn vanaf 1 december twee informatrices op het verkeershuis aan wezig. Dagelijks doorlopend van 9 tot 5 uur, ook op zaterdag. tiegangers slechts gebaat zouden zijn als ze er behoefte aan hadden. Veel belangrijker is het bijvoorbeeld te komen tot het organiseren van wan- deltochten onder leiding of het uitzet ten van wandelroutes. I Voor de wandeltochten heeft zich on der anderen mej. Stella de Boer uit Baarn als gids beschikbaar gesteld en zij heeft een prachtige affiche ontwor pen met de slagzin„Kies Soest als uw vakantieoord. Polder, bos, heide, water, duinen en natuurbad". De wandelroutes zullen met pijlen uit gezet worden. Wandelkaarten voor Pij nenburg en het Koninklijk Domein zijn op het Verkeershuis verkrijgbaar. Veel belangrijkerzijn ook de folders van Eemland en de Utrechtse Heuvel rug en de folder van Soest zelf die opnieuw uitgegeven zal worden. En de nieuwe plattegrond, die gretig aftrek vindt omdat Soest nu eenmaal een ge meente is waarin men zonder platte grond weinig begint. Van Lenneplaan 69 Telef. 2935 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw Het bezoek om inlichtingen is in de winter uiteraard geringer dan m de zomer, maar er is werk genoeg. Het voorbereidend werk dat verricht moet worden om de hotel- en pensiongids uit te geven, vergt bijzonder veel tijd. Die gids verschijnt in februari en nu reeds zijn er tientallen aanvragen. In deze gids staan alle pensions en hotels die bedden beschikbaar hebben. De mensen die in de zomermaanden %ran deze bedden gebruik maken, zor gen ervoor dat er zo'n slordige half miljoen gulden in pensions en hotels gebeurd wordt, nog afgezien van de inkopen die in Soester zaken gedaan worden, maar de V.V.V. moet op de pensiongids geld toeleggen omdat er nauwelijks advertenties instaan. De beide dames zijn thans druk be- Utrecht - Soest - Soestdijk - Baarn De vreemdeling die naar Soest komt zoekt een brok natuur en geen ver maak. De vreemdeling die enige tijd in Soest verblijft brengt geld in het laatje en het zou te wensen zijn dat pensions, hotels en middenstandsbedrij- ven eigenaren hadden die wat meer be grip konden opbrengen voor het werk van de V.V.V. dan thans vaak het ge val is. En dat de bevolking van Soest eens wat gemakkelijker contact opnam voor de vele inlichtingen die men bij de informatrices van het V.V.V.-ver- keershuis kan krijgen. Over bus- en treinreizen, over uitvoeringen en ge beurtenissen, terwijl foldermateriaal uit het gehele land. Europa en de wereld aanwezig is om de Soester ingezetenen wegwijs te maken. EN STERKE DRANKEN. VERHUUR VAN SERVIES. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Op 30 januari zal de burgemeester van Baarn in Astoria de beroepententoon- stelling openen welke door het Gewes telijk Arbeidsbureau voor de derde maal georganiseerd wordt. Deze ten toonstelling kon ditmaal niet in Soest gehouden worden omdat er geen ruim te te vinden was, groot genoeg om de expositie onder te brengen. Tientallen scholen zullen hun leerlin- PP Philips televisie. 59 cm. Alle knoppen van voren, dus geschikt voor in bouw. 995,-. IS Philips radiogrammofoon. Stereo-platenspeler. Stijlvolle vormgeving. 598,— «mmssss WM gen naar deze tentoonstelling sturen, maar zij is ook voor ouders en andere belangstellenden te bezichtigen en wel op woensdag 31 januari van half acht tot half tien 's avonds, op zaterdag 3 februari van 2 tot 4 uur, op maandag 5, donderdag 8, maandag 12 en don derdag 15 februari, van half acht tot half tien. Dan zullen ook ouders van leerlingen kennis kunnen maken met de honderdtallen beroepen, die door hun kinderen gekozen kunnen worden, terwijl de kinderen een inzicht kun nen krijgen in de beroepen die hun straks in staat zullen stellen in hun levensonderhoud te voorzien. LIMONADES enz. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Er wordt wel eens gesproken over de „Doolhof der beroepen". Op het eer ste gezicht lijkt het dan ook alsof er van een doolhof sprake is, maar op de expositie is een zekere ordening in de veelheid van opleidingen en beroe pen gebracht, terwijl de samenstellers van de tentoonstelling zich ook be perkingen hebben opgelegd. Er zijn dan ook bepaalde „kernberoepen" ge kozen. De beroepen zijn fotografisch in beeld gebracht en de tentoonstel ling zal de werkende mens in zijn arbeid en omgeving tonen. Deze beroepententoonstelling van het Rijksarbeidsbureau, georganiseerd door de Gewestelijk Arbeidsbureau, wil trachten iets van de onbekendheid weg te nemen, die vele beroepen voor de meeste mensen hebben. Er worden 160 beroepen voor jongens en 55 voor meisjes getoond. Even zag het er naar uit dat de jaarlijkse feestavond van de vereni ging van Postduivenhouders „De Vriendschap" niet zou kunnen door gaan, door het ernstig ongeluk, dat de heer D. J. Bos - lid van de ver eniging - bij Bussum overkomen was. Daar kwam hij met zijn auto in bot sing met een tegenligger, nadat hij op de rijksweg een stilstaande auto geraakt had. Zijn medepassagier vond de dood. De heer Bos werd ern stig gewond. Op de feestavond werd hem toegewenst dat hij spoedig her stellen zal. Door de voorzitter, de heer Th, de Muijnck werden de prijzen van de tentoonstelling en de kampioenschap pen uitgereikt. Generaal-kampioen was de heer W. N. Nieuwenhuis en de heer G. Sukel had het beste resultaat op de tentoonstelling gehaald. De feestavond van „De Soester Vo gelvrienden" werd eveneens in Res taurant „Zonneheuvel" gehouden. Voorzitter D. J, Kuiper reikte de prijzen van de tentoonstelling uit. Algemeen kampioen was de heer J. Wijnhof. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Tijdens de tentoonstellingsdagen werd het honderdste lid geboekt. Voorzitter Kuiper had voor hem een verrassing, maar hij was niet gekomen omdat hij niet van feestavonden houdt en had zelfs om die reden weer bedankt voor de vereniging. De verrassing wordt nu gereserveerd voor het honderdvijfen- twintigste of honderdvijftigste lid. De voorzitter van de feestcommissie, de heer K. Haremaker deelde mede, dat de leden het bestuur bij het 10-jarig bestaan van de vereniging zullen hul digen door het aanbieden van een kostbaar geschenk. Op beide feestavonden werd de muziek door aantrekkelijke Soester bandjes verzorgd. Hedenavond houdt de Soester Brom fiets Club de jaarvergadering in hotel Bos en Duin. Er wordt verslag uitge- VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 26 JANUARI 1962. bracht over 1961 en de rittenagenda voor 1962 wordt bekend bemaakt. De heer R. Wehmann treedt periodiek af als bestuurslid en hij stelt zich her kiesbaar. Voor de heer C. L. v. d. Burg moet een plaatsvervanger in het be stuur gekozen worden omdat hij ver trokken is. Het bestuur stelt voor de heer J. Grift te benoemen. Gooi 5M.H.C.-dames 2, 12.30 uur. Voordaan 2M.H.C.-heren 1, 11.30 uur. Kameleon 1M.H.C.-dames 1, 12.30 u. M.H.C.-heren 3Schaerw. 6, 12.30 uur. NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 Leden, poolleden en donateurs van S.E.C. strijden acht ronden lang om de beker welke door de heer O. L. Zimmermann voor een serie klaver- jaswedstrijden beschikbaar gesteld is. Wie na deze acht ronden de meeste punten behaald heeft ontvangt deze be ker. De uitslagen van de vijfde ronde was 1. J. Duijst, 6350 punten. 2. W. Pure- veen (6256), 3. J. Timmer (6240). 4. H. Duijst (6228). 5. F. v. Mül (6223). 6. L. de Rooij (6222). De heer R. ten Hove reikte de prijzen uit.

Soester Courant | 1962 | | pagina 6