9 ^sc€L kou gevat? m. ui BRAND M. TUSSEN I. ENGEL MARCEEL HAARMODE SOESTERBERG admini functionaris r 3 schilders, 3 werkers vo we| admiiiisiraig KRAC Soest krijgt R.K. Vrouwengilde. Toneel voor vereniging „Beatrix". „DE WITTE POMPEN" Buurtvereniging Kerkebuurt 25 jaar. NU Rouw- en Trouwkleding Haiidbalprogramma. Programma Mixed Hoekye Club Soest. UW SUCCES SS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool Opening Beroepen- tentoonstelling. Medische dienst. N.C.V.B. Buurtvereniging „Oranje". Nieuws van A.G.A.V.8. VAN ARKE TYP* Bij Gemeentel Waarom ver we; vlakbij goed we HOWSON OM Sanatorium te mannelijke of i in de grote Dienstmeisje ge kuisk In Soestdijk en Soesterberg is een af deling van het R.K. Vrouwengilde, maar niet in Soest, al zal dat nu niet zo lang meer duren, want dinsdagavond gaven zich vele vrouwen in het St. Josephgebouw op voor een afdeling, die in het nieuwe seizoen als zelfstandige afdeling zal starten en thans zich oriën teert op de afdeling Soestdijk. De nieu we leden zullen dan ook het carnavals deze nieuwe afdeling. Er is een voorlopig comité gevormd dat bestaat uit de 7 dames Van Dijk, Spies, Rademaker, Kuijer, v. Logten- stijn, v. Woudenberg en Kuijer. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix hield de Christelijke Nationale Oranjevereni ging „Beatrix" woensdagavond in feest van de afdeling Soestdijk mee- bouw Eltheto een feestavond, die ver maken en een toneelvoorstelling in zorgd werd door de spelgroep van Amersfoort, bestemd voor alle leden„Hebron" en „Zon en Schild" te van het dekenaat. Amersfoort onder leiding van mej. G. Een bestuurslid van dit dekenaat, mevr. I C. van Boeyen. De Hartog, sprak een welkomstwoord De avond werd geopend door de voor op de bijeenkomst, waarvoor vele tien tallen vrouwen belangstelling toonden. Er waren afgevaardigden van de K.A.V. zitter, de heer W. A. Veldhuizen, die de hoop uitsprak dat 't 25-ste levensjaar van de Prinses een gelukkig jaar mag Soest, van het Katholiek Vrouwengilde zijn en dat zij zich ook in dit jaar Soestdijk en ook kapelaan Spit was door God zal laten leiden. De heer aanwezig. Veldhuizen bracht dank aan mej. Van Mevr. De Hartog wees op het hiaat dat Boeyen en haar gezelschap voor de er is. In Baarn, Soestdijk, Soesterberg bereidwilligheid waarmee men naar en Amersfoort is een afdeling van het Soest gekomen was om het toneelspel Katholiek Vrouwengilde, maar niet in „De Nieuwe Veearts" op te voeren. Soest. Het ligt in de bedoeling dat een comité voorbereidende werkzaam heden verricht tot de afdeling in sep tember officieel start met een eigen be stuur. Mevr. Van den Berg, presidente van de diocesane afdeling, sprak over de taak van de vrouw in haar gezin, 't kerkelijk leven en de wereld en de steun die het Katholiek Vrouwengilde haar bij het vervullen van deze taak geven kan. Men kan een afdeling om verschillende redenen oprichten, maar het belangrijk ste argument tot organisatie in de ka tholieke vrouwenbeweging moet het feit zijn dat de vrouw zich bewust is dat zij een taak heeft en zij moet die taak willen vervullen. In 1913 startte de katholieke vrou wenbeweging in Soest. Het Katholiek Na het zingen van het eerste couplet van het Wilhelmus begon het gezellige stuk, waarmee de Amersfoortse ama- trices en amateurs de leden van de vereniging „Beatrix" een bijzonder ge zellige avond bezorgd hebben. De nieuwe veearts is helemaal geen arts, maar een snoever die de dochter van de rijke boer Verhoeven het hof maakt. Deze is weg van de bedrieger, maar haar zusje Miep, een alleraardig ste rol van mej. P. v. d. Leeuw, moet de dandy helemaal niet. Zus Hannie laat echter om de veearts haar verloof de schieten en deze zoekt troost bij Miep. Meester Mierema, een uitstekende rol van H. Wiertz, brengt aan het licht dat de zogenaamde veearts een gesjees de student is en aan alle illusies van Hannie komt een einde. Drie huwelij 2HKZNFONDSUVERfiNmR SOESTERBERGSESTR.WEG ZG TEL 2382 Calkoen, burgemeester van Baarn, die werd ingeleid door de heer J. van Dijk, directeur van het Gewestelijk arbeids bureau Soest. Bij de opening waren onder anderen aanwezig de burgemees ter van Eemnes, wethouder K. de Haan van Soest, de heer H. van Hal, hoofd uw haard goed en goedkoop met OLIE van Het oudste en goedkoopste adres. Alle merkprodukten. Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 Vrouwengilde bestaat dan ook bijna 50 ken vormden het besluit van dit aar- - dige spel, dat bijzonder goed gebracht werd. De dank van de heer Veldhuizen was dan ook de dank van allen die deze feestavond bijwoonden. Hedenavond viert de Buurt- en Speel tuinvereniging „De Kerkebuurt" het dat zij daarnaar moethandelen. Zelfs zilveren jubileum en dat is een heel in kleine kring heersen vaak haat en bijzonder jubileum, want in Soest zijn jaar. Het ontstaan hangt ten dele sa men met de emancipatie van de vrouw, die zich achtergesteld voelde en ge lijkwaardig aan de man wilde zijn. Erg enthousiaste vrouwen wilden zelfs ge lijk aan de man zijn. maar daarmee wa ren ze evengoed op de verkeerde weg als de oude Grieken, die beweerden dat de vrouw geen ziel had. De katholieke vrouw is er zich niet al tijd van bewust dat zij Christin is en tweedracht omdat de Christenen er niet aan denken dat zij de opdracht hebben beter te zijn dan de niet-Christenen. Teveel vrouwen zijn uiterlijk Christin, maar naar het innerlijk niet en juist zij die dit innerlijk wel zijn kunnen er voor zorgen dat de kerk geen antiek instituut wordt. vele buurtverenigingen geweest en ze zijn allemaal verdwenen op De Ker kebuurt na. Het wordt geen groots feest vanavond, maar een feestelijke jaarvergadering. Natuurlijk in De Gouden Ploeg, want „De Kerkebuurt" is zonder De Gouden Ploeg ondenkbaar. De vrede is dagelijks in gevaar, er is In januari 1937, bij het huwelijk van een grote woningnood en velen lijden Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Ju- honger ondanks de overvloed in ons liana en Zijne Koninklijke Hoogheid land, West-Europa en andere delen Prins Bernhard, vatte men rond de van de wereld. De bewapeningswedloop oude Soester toren het plan op een gaat steeds door en de jeugd heeft haast buurtvereniging te stichten. Initiatief- het recht te zeggen „Waarvoor leven nemer was de heer Ten Raa, oud-bur- we eigenlijk gemeester van Huizen en hij kreeg de De wereld is sterk veranderd en ver- medewerking van de heren A. Fugers, andert nog steeds. In deze wereld heeft H. v. d. Bor, P. v. d. Breemer en A. de katholieke vrouw haar taak te ver- Stalenhoef, die thans 25 jaar bestuurs- vullen zoals zij die taak in het kerke- lid is. lijk leven en in het gezin heeft. Het is Eerst werd de versiering van de oude een bijzonder zware taak, maar als kern van Soest ter hand genomen. In beter en reeds 13 jaar lang verma ken de kinderen van de leden zich in de speeltuin aan de Eemstraat. In 1953 werd een nieuwe toneelgroep opgericht die al spoedig een eigen be- i stuur kreeg. Het initiatief ging uit van van de afdeling Sociale Zaken van het wijlen de heer Goudriaan en de motor Soester gemeentehuis, de inspecteur van van deze toneelgroep werd regisseur het lager onderwijs, de heer Lindeman, J. v. d. Broek, die hedenavond afscheid de wethouders mevr. Wafelbakker, Mou- neemt en zijn werk overdraagt aan de rer en Ros, de gemeentesecretaris van heer F. Roelofsen. Baarn, de heer Maris, mej. A. M. E. De eerste uitvoering werd gegeven aan Jirris, directrice van de Soester Huis de vooravond van de rampzalige eerste houdschool en de heer J. Koudijs, di- februari 1953, toen bijna 2000 Neder- recteur van de Lagere Technische landers de dood vonden bij de dijkdoor- School te Soest. De Kamer van Koop- braken in Zeeland. del werd vertegenwoordigd door mr De vereniging won in 1956 de V.V.V.- c. Eenhorst. Afgevaardigden van vrou- wisselbeker en kreeg deze het vorig wenverenigingen en bedrijven gaven jaar definitief in haar bezit. eveneens van hun belangstelling blijk. Er zijn een kleine 120 bewoners van De heer Van Dijk wees in zijn wel de Kerkebuurt lid van de vereniging, komstwoord op de waarde die de be- die thans geleid wordt door de heer langstelling voor de jeugd in het le- H. v. d. Pol, meer dan 10 jaar voor- ven heeft. De Directie van de Arbeids- ervoorziening wil graag haar aandeel in deze belangstelling leveren door het organiseren van een beroepententoon- stelling voor kinderen en hun ouders. Het is de derde tentoonstelling sinds 1958. De heer Van Dijk bracht dank aan allen die hadden meegewerkt aan het tot stand komen van deze expositie. De burgemeester van Baarn noemde het verheugend dat de tentoonstelling in Baarn gehouden wordt. Door deze ex positie kan men een goed inzicht in de veelheid van beroepen krijgen en kin deren behoeven niet meer gevoelmatig te kiezen. Het onderwijs in Nederland waarborgt een goede scholing en deze tentoonstelling zorgt ervoor dat de kin deren alle kans krijgen goed te over leggen wat zij in het leven zullen gaan doen. Het verdienen van een behoor lijk salaris is van belang, maar be langrijker is het feit dat men het be roep heeft waarvan men houdt en waarmee men gelukkig is. JA! Naast de Super-reiniging Populair chemisch reinigen jumper blouse (wol) Uitgezonderd witte kleding. SOESTDep. Merolwog 10, tel. 3258. met lil. In: Hilversum. Laren, Baarn, Hulzen, Bussum, Nederhorst d. Berg. Wel zelf even brengen en halen. Voorzitter van de toneelvereniging is de heer C. Hilhorst. Van deze toneel vereniging zijn de dames J. Roelofsen en L. Koppen-Venhof en de heren J. v. d. Broek en B. v. d. Pol vanaf de oprichting lid. De heren R. v. Rouwen daal en J. v. d. Brink zijn respectieve lijk de trouwe grimeur en souffleur ge weest. Er is tweemaal geprobeerd een toneel groep van kinderen der leden als vaste groep te laten optreden, maar het ont brak aan leidsters, die tevens voor de regie konden zorgen. De kinderen van v.h. Joh. van Keeken Laanstraat 55 - Baara Telefoon 2783 ten. Aan de kust liggen bekende bad plaatsen, maar een groot deel van het land is woest en ruig. Langs de kust liggen enorme rotsen, die tweemaal per maand bezocht kunnen worden als de eb dit toelaat. Volgens de overleve ring verblijven de zielen der drenke lingen in deze rotsen. Bretagne heeft grote velden met enor me stenen beelden van wel 8 meter hoogte, die daar 6000 jaar geleden door de bevolking neergezet zijn en die bij de aanbidding van de godheid dezelf de functie hebben als de pyramiden bij de Egyptenaren en de kerktorens bij de Christenen. Rond deze beelden ont stonden vele sagen, waarin de grote strijd tussen het heidendom en 't chris tendom een grote rol speelt. Het hoofdmotief van de Bretonse lie deren is de zee, want vele bewoners van Bretagne leven van de visvangst bij IJsland en velen vinden daar de dood in het water. Na de pauze toonde de heer Van Gent dia's van de steden van Bretagne en besprak deze. Zondag Expohal, Hilversum Dames i E.D.C. 1—L.V.V., 4.45 uur. L.V.V. 2—B.D.C. 2, 6.05 uur. OlympiaB.D.C.-jun. 1, 3.15 uur. B.D.C.-jun. 3-V.B.O., L05 uur. Heren LarenB.D.C.-asp., 1.55 uur. Kameleon 1Dames 1, 11.30 uur. Amsterdam 5Dames 2, 11 uur. Kampong 4Heren 1, 12.30 uur. Heren 3Kampong 10, 12 uur. Dames-veteranenDames 3, 12 uur. Heren 2Heren 4, 2 uur. NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 De burgemeester sprak de wens uit dat de organisatoren de vruchten van hun arbeid mogen plukken in de vorm van belangstellenden. Hierna maakten de genodigden een rondgang langs de expositie voor meis jes en jongens. De tentoonstelling, die in het „Astoria- SCHRIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 Christin mag zij zich niet afzijdig hou den. De wereld veranderde en verandert april zouden de Prinses en de Prins hun intocht in Soest houden en op 1 febru ari 1937 kwamen de heren bijeen voor restaurant gehouden wordt, is voor be de leden komen echter niets te kort. St. I langstellenden geopend op zaterdag 3 Nicolaasfeest, speeltuin en zo nu en dan februari, van 2 tot 4 uur, op maan- eens een verrassing. Daarvoor zorgen dag 5 februari van 19.30 tot 21.30 uur de dames De Vries, Clarissen, Pilot, v. en op 8, 12 en 15 februari gedurende d. Brink en v. d. Pol. Zij houden ook 1 dezelfde tijd. Gedurende de schooltijden een wakend oog op de speeltuin, maar zal de tentoonstelling door kinderen in dit oog is meestal van mevr. v. d. Pol, klasse verband bezocht worden. maar de kerk ook en wat voor de oor- het maken van plannen die deze ver log iets ondenkbaars was is nu iets heel gewoons. De verhouding tussen de gees telijkheid en de parochianen is veran derd en deze verandering betekent een verbetering. Sprekend over de vrouw als staats burgeres wees mevr. Van den Berg op het feit dat wel veel vrouwen hun stem uitbrengen, maar dat weinig vrou wen bewust kiezen. Zij nemen vaak een houding aan van „Het zal mijn tijd wel uitduren", maar ze vergeten dat hun kinderen verder leven als hun tijd ten einde is. Door hun negatieve hou ding verknoeien ze veel van deze tijd en daarmee de tijd van hun kinderen, hoewel zij juist de taak hebben hun kinderen iets voor het gehele leven mee te geven. Er zijn in de gehele wereld 36 miljoen vrouwen lid van een katholieke vrou wenvereniging en in ons land 144.000. Er is samenwerking tussen de katholie ke vrouwen van het gehele land maar ook van de gehele wereld en samen werking met andersdenkende vrouwen wordt niet vermeden. Het Nederlands Vrouwencomité bevordert deze samen werking. Tenslotte sprak mevr. Van den Berg over de belangrijke taak die 't nieuwe bestuur van de afdeling Soest straks krijgen zal. Het winterprogramma moet ieder jaar voorbereid en uitgewerkt worden en er moet hard gewerkt wor den om de afdeling tot bloei te bren gen. Hiervoor moet het bestuur kunnen rekenen op de medewerking van de le den, want zonder deze mederwerking lukt het beslist niet. Nadat bijzonderheden over de contribu tie en het landelijk orgaan gegeven wa ren meldden vele dames zich aan voor siering en de op te richten buurtver eniging betroffen. Er werd een voorlo pig bestuur benoemd en in april 1937 een officieel bestuur. Na de intocht van het prinselijk paar kreeg de jonge buurtvereniging alle aandacht. Het was de bedoeling feest avonden voor de leden en feestmidda gen voor hun kinderen te organiseren en voor versiering van het hart van Soest te zorgen als er een feest in de koninklijke en prinselijke familie ge vierd werd. Dat ging allemaal prima tot de Duitsers 19 cent per rol die maar uit het raam behoeft te kijken Lotle Mill Geilt Sprak om te zien of alles in orde is. Dit da- r mescomité is een steun voor het be- VOOF dc RcisVCrClliffillff stuur, dat thans bestaat uit de heren o kwamen en er geen reden tot feest vie- H. v. d. Pol, voorzitter, A. Stalenhoef, heer Bode van Gent heeft dinsdag- ren meer was. De yereniging maakte de vice-voorzitter, Tebbens, secretaris, Pi- avona in het City-theater voor de le- kas leeg met een kinderfeest en ging lot, pennigmeester, Fugers, Bakker en ^en van de Hederlandsche Reisvereni- op non-actief tot de Duitsers hun we- v- d. Baan en de dames De Vries en S*ng, afdeling Soest, gesproken over reldheerschappijdroom definitief in een Clarissen. Bretagne, nadat hij was ingeleid door nachtmerrie veranderd zagen. De buurtvereniging „De Kerkebuurt" voorzitter J. H. Raven. In 1945 rezen de buurtverenigingen als heeft haar bestaanrecht in 25 jaar ten- Bretagne wordt het land van de oude paddestoelen uit de grond want er volle bewezen. Anderen buurtverenigin- heiligen genoemd. De volksziel is er moest feest gevierd worden. De Ker- gen verdwenen, maar „De Kerkebuurt" n°g zeer primitief en van de twijfel- kebuurt herleefde en vierde eveneens blijft en zal ongetwijfeld nog lang blij- achtige zegeningen van de huidige be- feest. I ven, want er heerst saamhorigheidsge- schaving is nog weinig te merken in De heer H. van Rouwendaal werd voor- I yoel en gemeenschapszin rond de oude dat deelvan Frankrijk. Er zijn vele zitter omdat de heer Ten Raa in de t°ran' waar straks het gerestaureerde gods^enstage gebruiken, die voor bui oorlog overleden was en al gauw werd Oud-Soest aan de zilveren buurtver- !?"staa£dara oneerbiedig lijken R u-.-iDeze N.W.hoek van Frankrijk wordt aan drie kanten door de zee omspoeld. In het keltisch heette Bretagne dan ook waterland. De bewoners van Bretagne zijn geen seerd werden, zodat de buurtvereniging Voor de derde maal ig doQr hgt Gewes_ Frankrijk. Zij hebben zich vafRometo- opora'V^VArbeidsbureau Soest in opdracht se vermenging onthouden en de Br" Ón- fe-"oogtiidagen zorgde van de Directie voor de Arbeidsvoor- se taal is aan het Frans net zo na ver- je noogtijaagen zorgae. zienmg een beroeoententoonstelling ge- want als het Nederlands aan het Chi- De toneelgroep hield het niet lang uit. organiseerd en ditmaal is deze weer nees. Met de speeltuin, initiatief van de heren in Baarn omdat Soest geen ruimte heeft Bretagne verloor haar zelfstandigheid Jongsma en Pothoven, ging het veel die voor het houden van deze expositie maar de bevolking bleef zichzelf De n geschikt is. ziel van het volk was dromerig en roe- Folitip telefoon 4444 en 4445 Dinsdagmiddag werd deze tentoonstel- rig en is dit nog. ling geopend door mr F. J. van Beeck Bretagne bestaat uit vijf departemen- overwogen" een toneelgroep op te rich- enlSmS extra betekenis zal geven, ten. Initiatiefnemers waren de heren Schaddelee, P. Butzelaar en E. Rade maker. Men kwam hiertoe omdat oran jefeesten voortaan centraal georgani- Dokter W. F. van den Helm, Prins Alxanderweg 82, Huis ter Heide, tel. 03403-574, neemt het a.s. weekeinde de artsendienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas, Soester berg en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter L. H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 03402-2696, neemt de dienst waar voor dokter A. J. W. Ha- gedoorn te Soesterberg. De afdeling Soesterberg van de Ned. Christen Vrouwenbond houdt op maan dag 5 februari a.s., des avonds 8 uur, een bijeenkomst in het Hervormd wijk- gebouw, waar de heer J. B. Wijers te Woerden spreken zal over „Gezinslei- ding nu". Het bestuur van de buurtvereniging „Oranje" stelt alles in het werk om het gezelschapsleven onder haar leden te bevorderen. Er worden thans plan nen gemaakt voor het houden van een rookwedstrijd, waaraan zowel dames als heren vanaf 18 jaar kunnen deel nemen. Men kan zich hiervoor opgeven bij het bestuur. De ondernomen glazenactie is een suc ces geworden. Het gestelde aantal is nagenoeg verkocht. De leden, die nog interesse hebben voor glazen, kunnen deze verkrijgen bij de voorzitter, Ant. van Leeuwenhoeklaan 12 en bij de pen ningmeester, Prof. Lorentzlaan 6. In de Jeugdraad van de vereniging zijn enkele plaatsen vacant. Het be stuurslid, de heer van der Weerd, zal zich voortaan met de leiding der Jeugd raad belasten. Met de Soester Turnclub wordt een prettig contact onderhouden. Het plan bestaat om gezamenlijk deel te nemen aan de vacantiekampen Harderwijk en Beekbergen. Hellingweg 1 - Soe; Wij zoeken z.s.m. e« Wij bieden afwisse 5 daag! gunstig geling. Sollicitaties tot 1 w van deze oproep aai DEPARTEMENT Bij de Genieschool plaatsingsmogelijkhei Salaris volgens rijk werkweek. 9 Mogelijkheid tot ten, indien de afj standplaats meer 9 Zij, die nog niet vaardigheid beschi goeding van de v< verkrijgen. Soll. schr. dan wel m burgerpersoneel Gen zerne, Amersfoortsest terberg; tel. Amersfo is plaats voor allen voorzien van go Beloning volgens de Na gebleken geschikt in vaste dienst. Sollicitaties binnen 1 richten aan de Dire werken, Lange Brink Voor ons groeiend b vrouwelijke Geboden wordt een werkkring, (administ van bouwbedrijf en wi Kantooruren kunnen worden, zodat een ge aanmerking komt. Boesterbergsestraat Soest-Zuid, telefoon Voor verschillende w fabriek zoeken wij die bij ons een goed als zij bereid zijn om Dagelijks aanmelden Koningsweg 6 (indu: Telefoon 02955-4651. vraagt zo spoedig mo Vijfdaagse werkweek week-end vrij. Extern Sollicitaties te richte: directrice. (niet jonger dan 18 per week, van 9-5 ut Jonkheer F. L. BOS 300 Roedenlaan Aanmelden 's morgen

Soester Courant | 1962 | | pagina 6