MEUBELkopers w BURGERLIJKE STAND Krabbels van Knelis. SdESÏEiBER® fcsugen van lezers. In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOSGT S. V. V.-V olleybal. Luchtvaartclub Amersfoort-Soest. FEESTELIJK NIEUWS VOORAANSTAANDE HUISMAN PASTOE COLLECTIE IN HET G00! SALON KOPPEL Cycle cross van Tempo. Politie telefoon 4444 en 4445 Olympia-Y olleybal. JM8 LC8ER D£S HEUS m-lMao HILVERSUM n 3 jA aa 3 BATEJNBIRG's Erkende Auto- ee Scooterrijscbool Duinkikkers speelden gelijk. Herman Beidschat spreekt vanavond. Eiermarkt. Gerrit Ruttenberg naar wereldkampioen schappen. Succes voor Shot-spelers. Nieuw gemeenteraadslid. Actieve S.T.C.-ledeu. Sportver. Laetitia. K.V.O.-nieuws. is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. Naast alle damesteams moesten ook het eerste en tweede herenteam vorige week wedstrijden spelen voor de com petitie van de afdeling Amersfoort. Het tweede damesteam moest zelfs op twee avonden spelen, hetgeen wel een beetje veel van het goede was. Het treffen tussen het eerste en twee de damesteam van de rood-witten werd een 3-0-overwinning voor de grote da mes. Vooral in de tweede set boden de meisjes van het tweede team evenwel taai weerstand. Het eerste team bleef door deze overwinning in de running voor de bovenste plaats. De setstanden waren 15-6, 16-14 en 15-4. Het tweede damesteam deed goed werk door het derde team van V.V.A. een puntje af te snoepen. De eerste set le verde een 15-9-0 ver winning op, waar na de tweede en derde set met respec tievelijk 15-10 en 15-8 verloren gin gen. In de beslissende vierde set wis ten de Soester meisjes de overwinning echter aan zich te houden met 15-7, waardoor zij weer een kostbaar puntje in de wacht sleepten. Goed werk deed ook het derde dames team in haar wedstrijd tegen V.I.O.S. 4. Weliswaar moesten zij met een 1-3- nederlaag genoegen nemen, maar zij boden de Amersfoortse meisjes uitste kend partij. De setstanden waren hier 11-15, 5-15, 15-7 en 8-15. Het eerste herenteam van de rood-wit ten zag geen kans zijn spel van de vo rige week tegen V.V.A. te benaderen. Tegen plaatsgenoot Olympia werd de eerste set nog wel met 15-13 gewonnen, maar in de tweede set zagen zij geen moment kans dit team te bedreigen en moesten zij met een 15-8 nederlaag ge noegen nemen. Een ogenblik leek het erop, dat zij zich in de derde set voor deze nederlaag zouden revancheren, maar een 9-2-voorsprong bleek niet vol doende om deze set tot een goed einde te brengen. De groen-witten bleven met 15-12 in de meerderheid. Ook in de vier de set zagen de S.V.V.-ers geen kans de overwinning aan zich te houden en met 15-13 trokken zij aan het kortste eind. Het tweede herenteam deed beter werk door B.G. en S. V. 1 een kostbaar punt af te snoepen. Zeer strenge arbitrage had tot gevolg dat de serves in deze wedstrijd de doorslag gaven. De eerste twee sets waren voor de Baarnse spe lers, terwijl onze plaatsgenoten de der de en vierde voor zich opeisten. De set standen waren 7-15, 4-15, 15-5 en 16-14. Het programma voor deze week omvat slechts twee wedstrijden, Spirit 3- S.V.V. 2 en V.I.O.S. 4-S.V.V. 3, welke donderdag gespeeld worden. GEBOREN Maria Johanna Lena, doch ter van J. H. J. Trapp en M. J. Ros, Schaepmanstraat 8. Jan Aarnoud, zoon van jonkheer R. A. Calkoen en E. van Berne, Bartolottilaan 45. Frederik Jan, zoon van B. Kuus en B. Jellema, Aagje Dekenlaan 5. Judith Esther, dochter van O. H. van Keulen en J. Brinkman, Van Lennep- laan 72. Erica Johanna en Karin Theodora, dochters van B. J. Gijten- beek en C. Neijenhuis, Van Maaren straat 3. Monica Elisabeth, dochter van G. M. Majoor en J. A. Eteman, Heuvelweg 15. Franciscus Theodorus, zoon van J. B. M. van der Valk en M. J. Rienstra, Lindenlaan 14. Ca- rolus Franciscus Johannes, zoon van M. J. van Dorresteijn en H. E. de Rond, Leeuwerikweg 5. Arnoldus Richar- dus, zoon van W. D. van den Heuvel, en J. G. Roest, Oude Grachtje 3. Johannes Antonius Ludovicus, zoon van J. J. Spoorenberg en H. A. C. Otten, Baarn, Van Beethovenlaan 25. Fran ciscus Reinier Petrus Maria, zoon van R. J. van der Grint en H. A. M. van Dijen, Baarn, Oosterstraat 171. Ca- tharina, dochter van B. C. Sliggers en A. Versteeg, Prof. Lorentzlaan 56. ONDERTROUWD Gerhard Peter Wil helm Lamers, Schimmelpennickstraat 22A, Amersfoort en Gerritje Petronella Tiggelaven, Den Blieklaan 59. GEHUWD Albertus Johannes van Ke ken, St. Bonifaciusstraat 73, Amersfoort en Elisabeth Maria Hilhorst, Schouten kampweg 42. Nico Hooijer, Beetz- laan 12 en Geessien Smit, Jan Steen laan 31. OVERLEDEN Bram van Kooi, 96 jaar, weduwnaar van J. van den Heuvel, Dorresteinweg 115. Aafke Timmer, 60 jaar, echtgenote van J. A. S. Leeman, Eigendomweg 75. Jacobus Leendert Pieter Beekink, 67 jaar, echtgenoot van H. G. M. Bouman, Nieuweweg 105. Jacobus Praag, 63 jaar, echtgenoot van P. J. van 't Klooster, le Weteringpad 7. Lambertus Schook, 75 jaar, Van Lijndenlaan 10. De wintertijd is voor de modelvlieg tuigbouwer een tijd van hard werken, ofschoon de buitenwereld hiervan mees tal niet veel merkt, aangezien de meeste activiteit binnenshuis wordt ontwik keld. Nieuwe toestellen worden ge bouwd, oude gerepareerd, veranderin gen aangebracht en plannen gesmeed om het volgend seizoen weer goed voor de dag te kunnen komen. Dit geldt evenzeer voor de jonge luchtvaartclub Amerfoort-Soest, die ruim een jaar ge leden met 12 leden startte en thans is uitgegroeid tot een vereniging met een ledental van 25 hetgeen een zeer gun stige ontwikkeling genoemd kan wor den. In het afgelopen jaar hebben vele nieu we modellen hun luchtdoop gehad en werden in wedstrijden behoorlijke re sultaten gereikt. Zelfs werd een aantal prijzen gewonnen. In een pand aan de Utrechtsestraat nummer 24 te Amersfoort heeft de ver eniging momenteel twee etalages inge richt om aan deze mooie sport meer be kendheid te geven en natuurlijk ook om propaganda te maken. Een aantal modellen is hier tentoongesteld en te vens zijn op dit adres gegevens en in lichtingen over de modelvliegtuigsport te verkrijgen. Binnenkort houdt de vereniging haar algemene vergadering, waarop een aan tal toekomstplannen hun definitieve vorm zullen krijgen. Zeer waarschijnlijk ral het seizoen op 18 maart begonnen worden met een wedstrijd tegen de Hilversumse Luchtvaart Club in de Soester Duinen, waar om twee wissel- sekers gevlogen zal worden. Door de regelmatige groei van het aan tal leden en vooral door het enthousias me van de leden kan de luchtvaartclub Amersfoort-Soest de toekomst met op timisme tegemoet zien. Inlichtingen over deze club worden graag verstrekt door de heer H. Abbring, Heideweg 68, telefoon 3842. Wacht nog 4 dagen voor u DAN KOMT DE GROOTSTE meubelen koopt Het volledige assortiment vindt U bij Soesterbergsestraat 44 Telef. 2045 Zondagmorgen waren er niet veel deel nemers aan de achtste rit van de cy- cle cross-competitie en dat kwam waarschijnlijk omdat enige renners de wedstrijd, welke zaterdag in Elsloo ge houden werd, nog in de benen hadden. Voorzitter J. Gerritse is hier met enige renners geweest. De profs, onafhankelijken en amateurs moesten 24 km rijden, de nieuwelingen 17 km. Bij de eerste groep won Huub Harings. Jan van Dijk werd tweede, Gerrit Ruttenberg derde en Manus Brinkman vierde. Deze renners wor den afgevaardigd naar de wedstrijden om het werelkampioenschap, welke op 18 februari in Luxemburg gehouden worden. Klaas van 't Klooster bezette de achtste plaats. Winnaar bij de nieuwelingen werd een broer van Harings. Gert de Weerd plaatste zich vierde en Rob de Haas zesde. Tempo behaald dus uitstekende resultaten. In Soestduinen won Gerrit Ruttenberg. Er kon niet op het gebruikelijke par cours gereden worden omdat er in de Van Lijndenlaan en op de Schapendrift veel ijs lag. Ruttenberg nam direct de leiding, maar Gert de Weerd bleef hem goed volgen en pas in de tiende ronde begon hij terrein te verliezen. Eddy de Lange en Rob de Haas, die te laat kwamen, begonnen aan een achter volging. De Lange zette door maar De Haas gaf op. De uitslag was 1. Gerrit Ruttenberg, 16 km in 47 min. 2. Gert de Weerd (48.30 min.) 3. Anton Lub, op IV2 ron de. 4. Ed de Lange. Van de 5 door Olympia-teams gespeel de wedstrijden in de afgelopen week werden er 2 gewonnen, 1 gelijk ge speeld en 2 verloren. Het eerste damesteam opende de rij met een 3-1 zege op het in degradatie gevaar verkerende Utrechtse S.O.S. 2. Enigszins verrassend won S.O.S. de le set met 5-15. Daarna boden de Utrecht se dames geen noemenswaardige te genstand meer. Olympia won met 15-4, 15-0 en 15-4. Slechter verging het 't tweede dames team, dat het tegen koploopster V.V.A. 1 moest opnemen. Wel boden de Soester dames felle tegenstand, maar konden toch niet verhinderen dat V.V.A. met 9-15, 8-15 en 6-15 een 3-0 overwinning behaalde. Ook het 3e damesteam moest het op men tegen een koploopster, n.1. S.S.S., dat de leiding heeft in de 3e kl. De eerste 2 sets werden royaal door S.S.S. gewonnen met 5-15 en 7-15. In de 3e set lukte het aanvankelijk bij de Soester meisjes beter. Tot 10-10 konden zij de scoore in evenwicht houden, waarna enige foutjes de zege toch bij S.S.S. deed belanden (10-15). Het eerste herenteam ontmoette plaats genoot S.V.V. 1, Het is een spannende en goed gespeelde wedstrijd geworden, waaruit Olynroia met 3-1 als winnaar te voorschijn trad. S.V.V. won na veel spanning de eer ste set met 12-15, waarna Olympia de volgende twee sets met 15-8 en 15-12 won. Ook de 4e set had een spannend verloop. Olympia toonde zich zowel aanvallend als technisch de betere, het geen een setzege van 15-13 opleverde. Het tweede herenteam leverde een goede prestatie door gelijk te spelen tegen koploper Maluku Mudu. Olympia won de eerste en de tweede set met 15-13 en 15-8. De tweede set ging met 11-15 verloren. In de 4e set heeft Olympia enige malen gelegenheid gehad de wedstrijd te winnen. Zij ver zuimden echter aanvallend te blijven spelen, waarvan het technisch goed spelend Maluku M.dankbaar gebruik maakte om deze set met 13-15 te win nen. Het programma voor deze week luidt Donderdag9.15 uur, Wilhelmina 1- Olympia 2 (dames). 8.00 uur, Unitas- Olympia 1 (dames). Wordt gespeeld in Doorn. Gedipl. A.B.A.N.-ïnstructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht Het verjongde eerste herenteam van de Duinkikkers heeft zondagavond in Naarden met 2-2 gelijk gespeeld tegen de club van die naam. De jeugdige P. Elderman debuteerde goed en zijn va der - veteraan J. Elderman - was hier van als invaller getuige. Ook veteraan Brink speelde in de ploeg mee. Voor de rust bracht Naarden de stand op 2-0. Kort na de hervatting werd een nale verslagen door Van Ede en v. d. dit ook, maar zij doen meer. Om de kas van hun vereniging te spekken wassen zij graag uw auto voor een rijksdaalder en wie hiervan gebruik wil maken be hoeft slecht nummer 2724 te bellen. Dank zij de leden van S.T.C. kunnen ouders met een gerust hart een avond je uitgaan, want voor een gulden per- uur past een S.T.C.-lid op de kinderen. Daarvoor kunt u terecht bij de tele foonnummers 4029 en 3468. De werper van het Nederlands honk balteam, Herman Beidschat, zal van avond, in hotel Bos en Duin, voor de S.E.C.-leden en alle anderen die be langstellen in honkballen, over zijn sport spreken en over de ervaringen die hij gedurende enige trainingsmaan den in Amerika had. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 120.000 stuks. Hoender eieren van 9,tot 10,25. Midden- prijs 9,50. Prijs per kg 1,53. Gerrit Ruttenberg zal met de renners M. Brinkman, H. Harings en J. van Dijk ons land vertegenwoordigen bij de cy- cle cross-wedstrijden om het wereld- kampoenschap, welke op 18 februari in Luxemburg gereden worden. Deze keus is niet alleen voor Ruttenberg maar ook voor zijn vereniging Tempo bijzonder eervol. Mej. Rademaker van Shot heeft op nieuw in Amersfoort het dameskam pioenschap enkelspel gewonnen bij de tafeltenniswedstrijden, welke ieder jaar I door de vereniging Over 't Net geor- ganiseerd worden. Zij rekende hier voor tijdens de laatste partijen af met mevr. Rekké en mej. Verburg. K. Wiss kon zijn kampioenstitel niet prolongeren en hij moest deze aan de Amersfoorter Ben van Ede laten. In de finale herendubbel werd het Soester dubbel Wiss-Daselaar in de fi- As je 't ming vraogt dan mok zeige da wullie ut allegaor fout edaon hebbe in ongs leeve, veurzo- veer wullie nie bie de K.L.M. vliege of lid van de Tweede Kao- mer binne. Bie de K.L.M. is 'n bietje mot omdatter van die jonge vliegers ontslaoge worre. Vreu- ger noemde zullie dat vliegeniers, maor das netuulek flauwekul, waant je zeit toch ok nie loopeniers, as je van loope praot. Die jonge vliegers motte ontslaoge wor re omdatter gin sente meer binne bie de K.L.M. Da kenk snappe, waant de vliegers die 'n bietje ouwer binne die hebbe veertug miel per jaor. Das zo- gezeid achthonderd gulde in de week en wijje gelóve datter weeke bie binne dak dat nie verdiene ken. Daarom hak K.L.M.-vlieger motte worre en jullie ok. Die zitte ant stuur van 'n bus in de lucht en hebbe acht briefies van hon derd in de week en de man die achter ut stuur van 'n bus op de straot zit, die heb messchien acht tientjes. Nog beter kejje lid van de Tweede Kaomer weeze. Das gin beroep, maor dat doeje ajje tied overhet. Tien miel per jaor brengt dat op en dan kejje ok nog viefduuzend gulde d'rbier krie- ge ajje per ongeluk in BoerekooLstron- keradeel of daoromtrent woont. Veur onkoste zogezeid. Laote die manne noeng meer wille hebbe. Dat wille wullie allegaor wel us, maar die manne bakke 't te brung. Nie meer tien miel, maor twintug miel. Das ne- tuurlek de grootste flauwekul. Aster 'n vent is die honderd gulde in de week verdient en hie kriegt opslag, dan komp die mit 110 gulde of zowat tuus, maor nooit mit 200. Maor bie de Tweede Kaomer gaon zullie van tien op twin tug miel. Wa kant scheele. 't Binne toch maor ongse sente. Bree. In de strijd om de verenigings- wisselprijs bezette Shot de derde plaats. Nu de heer Kalden bedankt heeft als gemeenteraadslid voor de V.V.D. wordt zijn met het inzamelen van oud papier er binnenkort een opvolger benoemd, is niets bijzonders, want dat idee is De eerste die voor benoeming in aan- speler van Naarden het water uitge stuurd en de numerieke meerderheid van de Duinkikkers stelde Huijink in staat de stand op 2-1 te brengen. Elder man jr. zorgde voor de gelijkmaker. Dat leden van een vereniging actief niet nieuw. De leden van de Soester Turnclub doen EN VERLEENDE GEEN VOORRANG Want dat kan U Rijdt niet het koste wat het koste een voorrangsweg op ALB.ES kosten. Verbond Véilrqvërk merking komt is de heer W. G. Bouw man, nummer 6 van de lijst van kandi daten. Na hem komen de heren J. v. d. Berg, H. Huisman, J. Sibbinga Mulder en Mevr. W. E. Jansen-Dwars op de lijst voor. De heer Bouwman zal de benoeming aannemen. Onder de sportverenigingen op onze plaats neemt de R.K. sportvereniging „Laetitia" een voorname plaats in. Met een groeiend aantal leden van verschil lende leeftijden heeft zij allengs ook haar verrichtingen uitgebreid. Behalve de gymnastiek in de meest uitgebreide zin, beoefent zij ook het vollyebal en gaat zij binnenkort op zaterdagmiddag oefenen in ritmische gymnastiek en ballet. Voor vrijdag a.s., aanvang des avonds 8 uur, heeft zij in de garnizoens-ont- spanningszaal een avond met grote sport-demonstraties op haar program ma, dat een achttiental diverse num mers bevat, waarin men zal laten zien wat de vereniging met haar groepen en drumband vermag. Het optreden der groepen staat onder leiding van mej. Kissing en de heer v. d. Berg, dat van de drumband o.l.v. de heer C. Weede- steyn. Na afloop bal, met medewerking van „The Bue Boys". Tijdens de laatste micro-wedstrijden in de Prins Bernhardhal te Utrecht wer den door K.V.O.-senioren de volgende resultaten bereikt. D.V.S. 1—K.V.O. 1, 1-1. Doorn 1— K.V.O. 1, 0-0. K.V.O. 1—Altius 2, 1-2. K.V.O. 2Tovers, 1-4. Altius 3 K.V.O. 2, 1-1. K.V.O. 2—Vinken 1, 0-3. DE TALMALAAN. Redactie Soester Courant. Mijne heren, Ik begrijp niet waarom de pers niet is toegelaten bij de bespreking, die over de afsluiting van de Talmalaan heeft plaatsgevonden met iemand van de Spoorwegen, die van de zijde van de Spoorwegen de reden van de afsluiting nog eens nader zou toelichten. De be woners van de Talmalaan hebben toch recht op hoor en wederhoor er moe ten toch geen geheimen bestaan tussen de Gemeenteraad en de Spoorwegen, het is toch een gemeentebelang. Hoe kan zo iets als de afsluiting van de Talmalaan, die notabene midden in het dorp ligt, zo geheimzinnig behan deld worden Dat is m.i. niet in het belang van de gemeente. Laat ieder van de bewoners van de Talmalaan zich liever over de al of niet-afsluiting van de Talmalaan uitspreken. Er behoort een referendum plaats te vinden dan 'eerst zal het belang van de bewoners uitkomen. Ik ben absoluut tegen de af sluiting. Wilt u dit stukje in uw blad plaatsen s.v.p. Hoogachtend, C. STEH01TWER.

Soester Courant | 1962 | | pagina 2