Prins Leut de Tweede kwam kennismaken. cT' HET OOG GERICHT OP AMATEUR-VLIEGERS. Baldadige jeugd. Soestdijk en de jse fraude. Hoge onderscheiding. Jos en Robbie voor de NIYON. Slagerijen op zaterdag eerder gesloten. Collecte voor Actie 10 x 10. Haags Advertenties voor ons blad Shot in de competitie. DINSDAG 20 FEBRUARI 1962. 41e JAARGANG nr. 14. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrjjdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 Wie de beer A. G. Hilhorst, hoofd van de katholieke ulo kent, die zal onge twijfeld weten dat deze pedagoog aan jonge mensen geen advies zal geven dat niet door de beugel kan. Toen hij zondagavond in het St. Josephgebouw dan ook de meisjes en jongens van de Instuif R.K. Jong Soest met forse stem toeriep .Oefent U in liederlijkheid had dit niets te maken met dingen die de goede zeden kunnen aantasten, maar met het carnavalslied, dat als Leutlied 1962 de pret van 4 en 5 maart zal moe ten verhogen. gen zijn tijdens een carnavalsfeest van volwassenen in Soest. Daarbij liet hij doorschemeren te verwachten dat deze volwassenen zouden zeggen „hoe krijg je me zo gek" en „wat zullen de buren er wel van zeggen". Gelukkig is Prins Leut wat al te pessimistisch geweest en op maandag 5 maart zal hij de scepter kunnen zwaaien over de leden van de R.K. Middenstandsvereniging en hun dames, van wie natuurlijk verwacht wordt dat ze aan de costumering meer doen dan het opzetten van een gek hoedje plus een masker. En dat ze nog Prins Leut de Tweede is in Soest ge arriveerd en iedereen vond dat hij ver dacht veel op Prins Leut de eerste leek. Dat kan kloppen, want het is dezelfde prins, die op 4 en 5 maart de lol-scep- ter zal zwaaien in Cirkus Leut, waar zijn onderdanen als leutelingen feest zullen vieren. Het vorig jaar waren zij voor het grootste deel als cirkusarties- ten verkleed, maar dit jaar kan men zijn fantasie volledig op hol laten slaan en komen zoals men wil. Als het maar niet in een net zondags pakje of een degelijk jurkje is. De leden van de Instuif dansten op mu ziek van The Blue Stars en vol span ning wachten zij op de komst van de prins en zijn raad van elf. De heer G. ■V. Klooster, voorzitter van de Instuif stelde de heren van dit hoge college voor, nadat hij zijn spijt betuigd had over het feit dat kapelaan Spit er dit jaar niet bij is omdat hij een gebroken enkel heeft. Namens alle Instuivers wenste hij hem spoedige beterschap toe. De heren A. G. Hilhorst, A. P. Fugers, B. J. v. d. Linden, E. Smit, G. Schoon hoven, B. Rademaker, W. van Asch, J. G v. Roomen en A. E. v. d. Hengel wer den eerst voorgesteld en daarna de twee adjudanten van de prins, de heren H. Butzelaar en A. v. d. Dijssel. Vóór het verschijnen van Zijne Koninklijke Hoogheid hield de heer Hilhorst een ontroerende toespraak, die hij vanaf een overbekende rol las, welke in geen enkel huis ontbreekt en op een zekere plaats dienst doet als een radertje in het stofwisselingsproces. De heer Hilhorst wekte de aanstaande leutelingen op tijdens het carnavals feest zo gek te doen dat er na jaren nog over gesproken zal worden en daarmee de liefde voor de prins en de gezonde lol te tonen. De prins werd zo uitbundig begroet dat een dak-instorting niet denkbeeldig was, maar het ging goed en met groot enthousiasme kon men aan het brullen van het Leutlied 1962 gaan. De prins dankte hartelijk voor het gebrul, dat hij als een teken van grote aanhanke lijkheid zag en gaf toestemming tot in de kleine uren in de fraai versierde zaal te dansen. Op zondag 4 maart zal Prins Leut de Tweede zijn triomfale intocht houden. Dan zullen de leden van de raad van elf en alle leutelingen om half zes van af het St. Josephgebouw vertrekken om de prins te gaan afhalen bij de Maria- school. P.V.O. is daar natuurlijk bij en ook de drumband van Crescendo zal niet ontbreken. St. Cecilia uit Utrecht komt en ook dit jaar kan gerekend wor den op de hoempaklanken van de Blauwkapelier Boerenblaaskapel, ter wijl The Broolyn Stars in de zaal voor dansmuziek zullen zorgen. Onderweg zal een jury de costuums beoordelen, en hiermee kunnen indivi- duelen, paren en groepen prijzen win nen. Het vorig jaar heeft Prins Leut de wens te kennen gegeven eens de baas te mo- veel harder het Leutlied 1962 zullen zingen. Het carnaval 1961 slaagde bijzonder goed en verwacht mag worden dat het carnaval 1962 dat van 't vorig jaar zal overtreffen. Dat was ook de hardgron- dige wens van Zijne Koninklijke Hoog heid Prins Leut de Tweede. Een verstandige moeder deed bij de politie mededeling van 't feit dat haar twee zoontjes met voorwerpen thuis gekomen waren die ze kennelijk gesto len hadden en de jongetjes B. werden eens flink aan de tand gevoeld. Zij ver telden dat zij met vier jongens in de leeftijd van 13 tot 14 jaar het clubhuis van de ijsvereniging Peter's Baan bin nengegaan waren nadat eerst een ruit vernield was. Van rijwielstallingsbon nen hadden ze een vuurtje gestookt en ze hadden flesopeners, verbandmiddelen, een vlag, een tang, spijkers en schroe ven meegenomen. De ouders van de jongens is gewezen op het baldadige gedrag van hun lieve zoontjes, die waarschijnlijk ook wel meer weten van de vernielingen op het terrein van V.V.Z. seling kwam Tsjecho-Slowakije op de markt met fietsen die zo goedkoop wa ren, dat men niets zag in de rijwielen van Hartog's Rijwielfabriek, hoewel die nog geen 60 gulden kostten. De rijwielfabriek moest het personeel ontslaan en de zaak sluiten en korte tijd daarna kwam het bericht van de fraude, maar de heer Hartog was reeds door de fiscale recherche van de moei lijkheden bij Bakker's effectenkantoor op de hoogte gesteld en had begrepen dat hij niet langer financieel gesteund zou worden. De Paus heeft aan mej. E. M. Smit en aan mevr. M. A. J. Benschop-Vermeu- len de gouden onderscheiding „Bene Merenti" verleend voor het vele werk dat zij respectievelijk voor de missie- naaikrans te Soegt verrichtten. Mej. Smit werkte bijna 40 jaar voor de mis sie en mevr. Benschop werkte 35 jaar mee aan de vervaardiging en verzor ging van de kerkelijke gewaden. De onderscheiding werd uitgereikt door pastoor mgr. S. Th. Visser van de pa rochie Soest. Namens het kerkbestuur waren de he ren cfe heren J. H. Hom, A. W. van Hal en A. C. van Klooster naar het St. Josephgebouw gekomen om het uit reiken van de onderscheidingen bij te wonen. De heer Hom dankte de dames namens het kerkbestuur voor het vele wat zij gedaan hadden gedurende tien tallen van jaren. Mevr. Benschop, voor zitster van de kerk-naaikrans, heeft haar taak reeds overgedragen en mej. Smit, voorzitster en leidster van de mis- sie-naaikrans zal haar hierin spoedig volgen. De heer Hom sprak de wens uit dat de beide dames in gezondheid van hun rust mogen genieten. Mgr. Visser sprak er zijn vreugde over uit dat alle nieaewerksters van de dames Smit en Benschop aanwezig wa ren, zodat zij konden horen hoeveel waardering er is voor het werk dat in het belang van de parochie en de kerk gedaan is. De beide dames hebben de parochie verlaten en aanvankelijk had het kerkbestuur eraan gedacht een oor konde te schenken, waarop de ver diensten vermeld stonden, maar mooi er dan deze oorkonden zouden kunnen zijn is de hoge onderscheiding die de Paus verleend heeft. Een onderscheiding die alleen in uitzonderlijke gevallen verleend wordt en die in deze beide ge vallen volkomen verdiend is. I In wijkgebouw „De Rank" verzorgden Jos en Robbie, twee lieftallige Am sterdamse globetrotters, een avond voor de Soester natuurvrienden. Via een advertentie, waarin Robbie een gitaar spelende vriendin met een „tweede stem" zocht, om samen een wereldreis te maken, werd Jos de uitverkorene voor deze reis, die elf jaar zou duren. Gedurende deze jaren bezochten de meisjes, zingend en gitaar spelend, 62 landen en over de ervaringen, hierbij opgedaan, wisten zij een smakelijk en boeiend verhaal te vertellen. Daar was het bezoek aan de kroon prins van Marokko, thans de sultan, in zijn sprookjespaleis. En het bezoek aan Spanje, waar vier gedwongen vas tendagen voor de Hollandse gitaristen tot een uitgebreide smulpartij leidden. Een hoogtepunt was ook het bezoek aan de nederzetting van Dr. Albert Schweitzer in Lambarene, maar de tijd ontbrak om hierover veel te vertellen. Amusant was het vervolg op een eigen gemaakt liedje met in het refrein een ode aan de Hollandse hutspot. Fantastisch waren de kleurenfilms van Jos, die zij opnam in Zuid-Afrika met zijn reservaten. Wat een belevenis, een kudde olifanten te ontmoeten in de wildernis. Ook de opnamen bij de Vic- toria-watervallen, van de Nederlandse Antillen en van Amerika waren het aanzien dubbel waard, zodat de aan wezigen een bijzonder gezellige en leer zame avond hadden. De slagers van Soest en Soes te rberg zijn in vergadering bijeen geweest en hebben besloten met ingang van za terdag 3 maart hun winkels voortaan op zaterdagmiddag om half vijf te slui ten. Zondagmiddag is op het S.E.C.-terrein gecollecteerd voor de Actie 10 x 10 en er werd 48,65 ingezameld. Daarmee is het totaal dat in Soest bijeengebracht is meer dan 1700,geworden. De ac tie duurt voort. P. Hartog's Rijwielfabriek te Soestdijk is de dupe geworden van de grote fraude bij het Haagse effectenkantoor Bakker en misschien zijn de gearres teerde firmanten B. en S. de dupe ge worden van de pech waarmee de Soest- dijker rijwielfabriek te kampen gehad heeft. Door deze pech kwamen 45 werk nemers op straat te staan. In december 1960 kreeg de fabriek een order uit Amerika die niet mis was. In twee jaar moesten 60- tot 80.000 fietsen geleverd worden. Alles werd keurig op papier gezet en de heer Hartog ging naar Bakker's effectenkantoor, waar men verheugd was over de goede zaken die gedaan waren. Het contract met een Amerikaanse handelaar en een ac- creditief dat beloofd was, brachten dit kantoor ertoe Hartog's rijwielfabriek een behoorlijk krediet te verlenen voor het inslaan van materiaal. De revaluatie van de gulden betekende een klap die bijzonder hard aankwam, want nu zou de levering van elke fiets een verlies van ruim drie gulden betekenen, dus in twee jaar een ver lies van 2 ton. De heer Hartog ging naar Amerika om de zaak te bepraten, maar er viel niet te praten en het contract zou van kracht blijven of de gehele order werd geannuleerd. Dit laatste gebeurde en Hartog's rijwiel fabriek zat met een enorme voorraad en een grote schuld aan Bakker's effec tenkantoor. Getracht werd de rijwielen tegen kost prijs van de hand te doen, maar piot- De Nieuwe Kerk aan de Dam te Amsterdam staat in de steigers voor de algehele restauratie. Ook het in wendige vordert gestadig en thans is men begonnen met de gevel aan de Nieuwezijds Voorburgwal. De Russen hebben beste schaatsen rijders, schakers en ruimtevaarders, maar met de piloten is het brandhout. Dat is bewezen tijdens de tweede we reldoorlog toen Duitse vliegers de Rus sen bij bosjes neerschoten. Dit is niet alleen meegedeeld door de Duitsers, die niet in de eerste leugen gebleven zijn, maar ook door luchtvaart deskundigen in ons land. Het had er veel van weg dat er maar wat gezwetst werd toen de Duitse legérr leiding meedeelde dat vlieger Hartmann een bijzonder hoge onderscheiding ont vangen had omdat hij aan het oost front het 400-ste Russische toestel om laag haalde. Enige jaren geleden sprak in Soest een luchtvaartdeskundige, die bevestigde dat dit juist was en dat de Duitse lucht macht de Russische totaal uitgeroeid zou hebben als de Amerikanen niet meer toestellen gezonden hadden dan de Duitsers konden neerschieten. Vliegers van rond de twintig, die ge boren werden toen hun voorgangers een weinig glorierijke strijd tegen de Duitsers uitvochten, houden zich nu be zig met het treiteren van vliegtuigbe stuurders uit de NATO-landen. Die knaapjes weten natuurlijk helemaal nog niet dat ze er geen klap van te recht zullen brengen als het ernst zou worden. Hoe zouden ze ook kunnen. Hun voorgangers konden het niet, dus deze vliegnozems hebben geen leer meester gehad die wisten hoe het moest. Nu Duitsland met alle NATO-landen een blok vormt tegen het communis tisch gevaar, lijkt het wel gewenst Hartmann te verzoeken zoveel mogelijk jonge vliegers op te leiden, die straks de Russen aan een minderwaardig heidscomplex kunnen helpen, als ze het ooit in hun hoofd mochten halen de strijd tegen de vrije wereld te be ginnen. KANTMAN. worden tot maandagmiddag 5 uur aangenomen voor opname in de courant van dinsdag en tot don derdagmiddag 5 uur voor de cou rant van vrijdag. Nu de tweede helft van de competitie der N.T.T.B. reeds begonnen is, komt er enige tekening in de zoals altijd spannende strijd. De teams van Shot staan er - met uitzondering van Shot 2 en 3 - goed voor. Shot 3 wist in de laat ste wedstrijden enige punten binnen te halen, zodat dit team nu buiten degra datiegevaar is. Shot 2 blijft het zor genkind. Dit team, bestaande uit Wij- ers, Rademaker en Hooft moet toch in staat geacht worden degradatiewed strijden te voorkomen. De tweede klasse is weliswaar een zware afdeling maar in de genoemde opstelling kan met inzet van alle krachten menige tegen stander overwonnen worden. Het vier de en zesde hebben een goede kans het kampioenschap te behalen. Verheugend is eveneens dat de junioresteams het uitstekend doen. Juniores 1 en 2 heb ben nog volop kans de hoogste eer te behalen. De spelers Pijff, H. v. Hal, A. Bolhuis en Schrijvers scoorden tot nu toe de meeste punten. Shot 1 staat in de eerste klasse op de vijfde plaats met 8 punten uit 8 wed strijden. Shot 2 staat op de voorlaatste plaats in de tweede klasse met 2 punten uii 9 wedstrijden. Shot 3 staat in de derde klasse op de achtste plaats met 3 punten uit 9 wed strijden. Shot 4 staat in de vierde klasse op de bovenste plaats met 17 punten uit 9 wedstrijden. Shot 5 staat in de vierde klasse op de derde plaats met 13 punten uit 9 wed strijden. Shot 6 staat in de vierde klasse op de bovenste plaats met 19 punten uit 10 wedstrijden. Juniores 1 staat bovenaan met 14 pun ten uit 8 wedstrijden. Juniores 2 staat op de tweede plaats met 20 punten uit 11 wedstrijden. Juniores 3 staat op de derde plaats met 16 punten uit 11 wedstrijden.

Soester Courant | 1962 | | pagina 1