USKEftLSJKE STAND Eiermarkt. Eerste feestavond Olympia. S.E.C.-Veeiiendaal. Concours Hippique. B.D.C. verloor. Handbaluitslageii. Hees won. Olympia-nieuws. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 20 FEBRUARI 1962. GEBOREN Gijstftr^t Rutger, zoon van G. Grootveld en C. Dieten, Plesmanstraat 331. Yvonne dochter van L. Scheffer en A. van de Stomve, Antonie van Leeuwenhoeklaan 79. Geertje Wïllemina, dochter van J. Kanis en W. van Dijk, Gallenkamp Pelsweg 24. Lucia Maria, dochter van H. A. Meijer en W. Rijkes, Simon Ste- vinlaan 8. Beatrix, dochter van K. W. Snel en J. P. Arnoldus, Sinnema- plein 12. Marinus Cornelis Antonius, zoon van M. J. van Asch en W. A. Dijkman, Van Weedestraat 66. In- grid Caroline, dochter van H. Russcher en G. C. Schuiten, Hobbemalaan 46. Edwin Cornelis Willem, zoon van C. de Heer en M. Buijs, Plesmanstraat 223. Dick, zoon van D. Meurs en H. J. Wim- mers, Buntweg 43. Cisca Frederika, dochter van R. van Dongen en P. C. Kamphorst, Soesterbergsestraat 148. Cornelis Johannes Maria, zoon van G. J. M. Hofste en C. H. C. Dijkman, Faas Eliaslaan 17. Baarn. Arie, zoon van K. J. van der Wal en H. Verweij, Koe- koekweg 4. Jolanda Christina, doch ter van R. Hornsveld en C. C. Hart- gers, Nieuwstraat 25. Hessel, zoon van H. de Zoete en M. Bartels, Julia- nalaan 5. ONDERTROUWD Willem Stoorvogel, Prof. Lorentzlaan 155, Zeist en Nel Kuipers, Nieuwerhoekplein 1. Jan Arie van Andel, Pijnenburg 3, Baarn en Susanna Wilhelmina Boekhoff, Van Weedestraat 58. Gijsbertus Antho- nie Meerveld, Pijnenburg 6, Baarn en Hendrina Alice Visser. Betje Wolff- laan 39. GEHUWDWillem Jacobus Smeele, Primulastraat 55, Amersfoort en Erica Maria van Boekei. Braamweg 50. OVERLEDEN Johanna Margaretha de Heide, 49 jaar, echtgenote van F. G. Sonders, Laanstraat 61. Catharina Maria van Wijngaarden, 84 jaar, we duwe van J. F. N. Spijker, Burgem. Grothestraat 52. Johannes Lucas Balke, 73 jaar, echtgenoot van A. C. Slijp, Regentesselaan 11. Frederik Lodewijk Henricus Sijpkens, 82 jaar, weduwnaar van Th. S. Baureijs, Beetz- laan 6. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 120.000 stuks. Hoendereieren van 8,25 tot 9,25. Middenprijs 8,90. Prijs per kg. 1,44. Zaterdagavond is in de zaal van Eem- land een dorde deel van de grote Olym- pia-familie bijeen geweest om de eer ste van de jaarlijkse drie feestavonden bij te wonen. De volgende avonden zullen op 21 februari en 3 maart gehou den worden. Het is een bijzonder geslaagde avond geworden, waarvan het programma door eigen krachten verzorgd werd de drumband, de toneelgroep en de Sna- renbrekers, terwijl ook de gebruikelij ke wedstrijd gehouden werd. In zijn openingswoord deelde voorzit ter B. Kerkhoff mee dat het optreden van de groep die ritmische gymnastiek zou brengen, niet kon doorgaan. Een belangrijk moment van de avond was de huldiging van het echtpaar C. v. d. Flier door de voorzitter. Hij bracht de heer en mevrouw v. d. Flier - voor de Olympianen Kees en Miep - dank voor het vele werk dat zij voor de vereniging deden. Jarenlang hebben rumband en toneelgroep in de oude bakkerij aan de voet van de toren ge oefend en hieraan kwam een einde toen deze bakkerij gesloopt werd. Het echtpaar v. d. Flier kreeg een pla- tenbon aangeboden, waarna de heer v. d. Flier voor de vriendelijke woorden en het geschenk dankte. Het vlotte programma van zang, mu ziek en sketches werd onder leiding van de heer D. v. d. Kamp gebracht. De drumband startte met enige marsen van de instructeur de heer J. Cammen- ga en de jeugdige hoornblazers had den een belangrijk aandeel in dit luid ruchtige, maar voortreffelijk optreden. Na de dwaze sketch „Slaap lekker" traden de leden van De Snarenbrekers voor 't voetlicht. Jan Bosman en Gerrit de Rooy zongen en de twee jeugdige ak- kordeonisten Ciriel en Jan Roels had den veel succes. Een tweede sketch en het optreden van De Snarenbrekers als bewoners van het verre oosten verliep eveneens uit stekend en de heer J. Tak liet tijdens de wedstrijden zien dat hij heel wat oude Soester plekjes die als dia's ver toond werden kon thuisbrengen. Na de pauze bracht mevr. Hessing, An Dolman, Corrie Verwey, Dick v. d. Kamp, Gerrit Starink, Roelof van Da len en Wim Derks het vlotte toneelstuk „Weduwe zoekt kennismaking". Mevr. Hessing nam de plaats van mer. Brons in die door ziekte niet kon meespelen. Tot besluit zongen de talrijke aanwezi gen een lied van mej. G. Suman, dat betrekking heeft op de jaarlijks terug kerende drie feestavond. Plet was een geslaagd einde van een ge slaagde avond, die het beste voor de tweede en derde feestavond doet ver wachten. S.E.C. heeft zondagmiddag tegen Vee- nendaal gelijk gespeeld, maar Veenen- daal neemt hiermee geen genoegen en wil alsnog een doelpunt toegekend zien dat de scheidsrechter wegens buiten spel afkeurde. S.E.C. begon met wind mee en kreeg al spoedig een overwicht dat in de 22-ste minuut met een doelpunt beloond werd. De Bruin gaf vanaf de vleugel een trekbal en Van Breukelen nam de bal in volle vaart op zijn schoen. On houdbaar voor de Veenendaal-keeper ontstond dit eerste doelpunt. Al gauw maakte Veenendaal gelijk. De midden voor, die meestal in teruggetrokken positie speelde, gaf een verre pass naar de rechtsbuiten. Het leek alsof linkshalf De Rooij reddend zou optreden, maar dit mislukte en de S.E.C.-defensie was zo verrast dat de Veenendaal-rechts- buiten zonder moeite scoren kon. Aan beide zijden kregen de voorhoede spelers kansen, maar zij werden tot rust niet benut. Van de S.E.C.-voorhoede ging echter wel wat meer uit dan vo rige week, toen Westerveld en Burg man de buitenspelers waren. Nu speel den Verhoeven en Brouwer op die plaatsen. Na de rust ging S.E.C. direct in het of fensief, ondanks de tegenwind, maar Veenendaal werd sterker en kreeg enige corners te nemen, die niets ople verden. Van Kooij nam enige vrije trappen, maar de afstand tot het doel was te groot om succes te kunnen heb ben. Na 20 minuten nam Veenendaal de lei ding. Een hoge voorzet kwam in het doelgebied van Adams terecht. Deze maakte een sprong om de bal te grij pen, maar hij miste en de Veenendaal- linksbinnen kon hard inschieten. Wel stond aanvoerder Ten Hove op de doel lijn en hij raakte de bal nog, maar het werd toch een doelpunt. Veertien minuten voor het einde van de wedstrijd werd het doelpunt gescoord dat de scheidsrechter afkeurde en dat Veenendaal de overwinning kostte. Niet lang daarna kopte Hooijer uit een cor ner van Verhoeven de bal onhoudbaar in het Veenendaal-doel en het was 2-2. Het gelijk spel kwam nog even m ge vaar toen de rechtsbuiten van Veenen daal voorzette en alle S.E.C.-verdedigers de bal misten. De linksbuiten kreeg nu een mooie kans, maar hij schoot naast en het bleef 2-2, Het was niet zo'n beste wedstrijd, maar wel spannend en dat vergoedde veel. Ook dit jaar zal door het Comité Con cours Hippique Soestdijk weer een concours hippique worden georgani seerd ter gelegenheid van de verjaar dag van H.M. de Koningin. Dit con cours wordt gehouden op zaterdag 28 en maandag 30 april. Het comité heeft het gemeentebestuur opnieuw verzocht een garantiesom te willen verstrekken waarmee een even tueel tekort gedekt kan worden. Het college van B. en W. acht deze haast traditionele hippische manifestatie voor de gemeente van groot belang en stelt de raad derhalve voor de ge vraagde garantie tot een maximum van 3500,te verstrekken. B.D.C. ging naar Naarden om even te winnen van de club van die naam, maar het werd een 1-5-nederlaag tegen een ploeg die nog steeds geen wedstrijd in de competitie gewonnen had en voorheen 10 wedstrijden nodig had om vijf doel punten te scoren die nu in tweemaal drie kwartier gemaakt zijn. B.D.C. ging flink van start met het idee dit varkentje eens even te wassen en Naarden snel een nederlaag te bezorgen. Daarvan kwam echter niets terecht, want na tien mintuen kwam de middenvoor van Naarden door een misverstand in de achterhoede van B.D.C. alleen voor kee per v. d. Lugt. Hij schoot de bal tussen de benen van de Soester doelman door. Vijf minuten later had de rechtsbuiten van Naarden succes en hij scoorde van grote afstand. Kort daarop werd het zelfs 3-0 en na een half uur zelfs 4-0 en toen was het de B.D.C.-ers wel dui delijk dat het een nederlaag zou wor den. Nog voor rust werd het 4-1 door een doelpunt van v. d. Hengel.' maar verder kon B.D.C. niet komen en in de tweede helft bracht Naarden de stand op 5-1. Het werd een wat rommelige wedstrijd en enige B.D.C.-ers konden 't blijkbaar niet goed verkroppen dat het zo'n sma delijke nederlaag werd. De scheids rechter deelde waarschuwingen uit maar dit hielp blijkbaar niet genoeg en de B.D.C-aanvoerder stuurde zelf zijn middenvoor Gros het veld uit om dat hij zich weinig sportief gedroeg. In de Expohal te Hilversum hebben teams van B.D.C.-handbal de volgende wedstrijden gespeeld B.H.C. 2—B.D.C. 2 (dames), 0-6. B.H.C. 3—B.D.C. 1 (heren), 6-12. H.H.C.—B.D.C. 1 (dames-jun.), 0-0. B.D.C. 2Amersfoort (dames-jun.), 1-3 B.D.C.V.B.O. (dames-asp.), 3-0. A.A.V.—B.D.C. (heren-asp.), 3-12. Hees heeft opnieuw gewonnen en daar mee de kans op het behalen van het kampioenschap behouden. De strijd ging tegen S.V.M.-Boys en vooral de com binatie Florissen-De Bree vormde een grote bedreiging voor de gasten. Floris- sen maakte vier doelpunten. Hees was veel sterker en na 17 minuten scoorde Florissen het eerste doelpunt uit een voorzet van De Bree. Samen zorg den deze spelers ervoor dat het nog in de eerste helft 3-0 werd. In de tweede helft maakte de midden voor van S.V.M.-Boys al spoedig het eer ste en enige tegenpunt, waarna Kok uit een solo-actie het vierde doelpunt van Hees scoorde, terwijl Florissen uit een voorzet van Wiss de stand op 5-1 bracht. De christelijke gymnastiekvereniging Olympia heeft thans 703 leden, die deel uitmaken van de gymnastiekafdeling, de wandelgroepen, de volleybalafdeling en de drumband. De afdeling gymnas tiek heeft 530 leden. De laatste weken hebben leden van de toneelgroep en van de Snarenbrekers hard gewerkt om de de drie feestavonden tot een succes te maken en met de eerste avond is dit reeds gelukt. De wandelsportafdeling - 65 leden - neemt op 24 maart deel aan een mars te Hoofddorp. Op 27 februari zullen le den van deze afdeling beslist present zijn in Amersfoort, want dan worden de kampioensprijzen uitgereikt. De drumband heeft 29 leden, die we kelijks onder leiding van de heer J. Cammenga oefenen. De afdeling volley bal zal dit iaar geen kampioenen ople veren.

Soester Courant | 1962 | | pagina 5