Gemeenteraads vergadering. Subsidie voor concert. Geen succes voor Ruttenberg. Ruiling van grond. Bromfietser viel. S.E.C.-honkbalnieuws. Voorziening in vacatures. A.B.T.B. Kerkconeeïi. Koop van grond. De leden van de Soester gemeenteraad zijn in vergadering bijeen geroepen tegen woensdag 21 februari 1962, om 19.30 uur ter behandeling van de na volgende agenda 1. Ingekomen stukken. a. Jaarverslagen van de commissies tot wering van schoolverzuim in de ge meente Soest met voorstel deze versla gen voor kennisgeving aan te nemen. b. Schrijven d.d. 8 januari 1962 van de Stichting „Verkenners en Welpen van de St. Michaëlgroep", met voorstel dit schrijven in handen van B. en W. te stellen om advies. c Schrijven d.d. 27 februari 1962, ge richt aan de heer J. K. de Bruin, inza ke de delegatie van bevoegdheden aan ons college, ter kennisneming. d. Schrijven d.d. 30 januari 1962 van de heer J. C. Kalden, waarin hij als lid van de gemeenteraad bedankt, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. e. Schrijven d.d. 2 februari 1962 van de voorzitter van het centraal stembu reau voor de verkiezingen van de leden van de raad der gemeente Soest, inza ke de voorziening in de vakature ont staan door het bedanken van de heer J. G. Kalden, met voorstel dit schrij ven voor kennisgeving aan te nemen, f- Schrijven d.d. 5 februari 1962 van de voorzitter van het centraal stembu reau bovengenoemd, houdende mede deling dat de heer Ir. W. G. Bouwman de benoeming tot lid van de raad heeft aangenomen met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. g. Schrijven d.d. 1 februari 1962 van de Vereniging de Utrechtse Heuvel rug inzake de toiletten op de picknick plaatsen aan de Foekenlaan. h. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. 2. Onderzoek van de geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid Ir. W. G. Bouwman. 3. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de bouw van enige woningen op een terrein aan de Kruis weg. 4. Voorstel tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Kostverlorenweg. 5. Voorstel tot vaststelling van een uit breidingsplan voor het perceel sectie G, nr. 4413 ged., gelegen aan de Dorre- steinweg. 6. Voorstel tot het verdagen van de beslissing inzake het uitbreidingsplan Soester Eng, 2e gedeelte. 7. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van het Dorpsplein te Soesterberg. 8. Voorstel tot aankoop van grond a. gelegen nabij de Maatweg van R.K. Armbestuur te Soest. b Voor verbreding van de Kerkstraat van J. Thorig. c. Gelegen aan de Prins Bernhardlaan van A. F. Elzinga. d. Gelegen aan het Kerkpad N.Z. van J. W. Sistilha. e. Gelegen in het Soesterveen van A. Hoeve. f. Voor verbreding van de Laanstraat van B. C. J. Rademaker. g. Gelegen aan de Kerkstraat en op de Soester Eng van A. H. W. Wester- veld c.s. h. Gelegen aan de Noorderweg van mej. F. Bosscha. 9 Voorstel tot verkoop van grond a. Gelegen nabij het 2e Weteringpad aan A. Palte. b. Gelegen aan de Bonificiusstraat aan F. v. d. Berg. 10. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaffing van leermiddelen t.b.v. de openbare school voor u.lo. in de Kerkebuurt. 11. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanschaffen van een projectie-scherm t.b.v. de open bare school voor g.l.o. te Soest-Zuid. 12. Voorstel tot het verlengen van de ontruimingstermijn van de onbewoon baar verklaarde woning Soesterberg- sestraat 133a. 13. Voorstel tot het verlenen van voor schotten voor het jaar 1962 aan diver se schoolbesturen en wel a. Als bedoeld in artikel 75, 4e lid, van de Kleuteronderwijswet. b. Als bedoeld in artikel 103, 6e lid, der Lager-onderwïjswet 1920. c. Als bedoeld in artikel 35, lid 6, van het besluit b.l.o. 1949. d. Als bedoeld in artikel 101 bis der Lager-onderwijswet 1960. 14. Voorstel tot onttrekking van een gedeelte van de Talmalaan aan het openbaar verkeer. 15. Voorstel tot het verstrekken van een garantie in het eventueel tekort van een op 28 en 30 april a.s. te hou den concours-hippique. 16. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de inrichting van een raadskamer, alsmede voor voorzie ningen aan het vertrek van de eerste afdeling der gemeentesecretarie. 17. Voorstel tot het aangaan van grondruilingen gelegen op de Eng met P. A. Hilhorst en P. J. Brouwer. 18. Voorstel tot het verlenen van een subsidie ten behoeve van een uitvoe ring van de Johannespassion van Handel. 19. Voorstel inzake de voorziening van een vacature in een tweetal raadscom missies. 20. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot pachtontbinding met J. P. L. Kuyer. 21. Voorstel tot afgifte van een ver klaring dat de oprichting en instand houding van een avondschool voor la ger technisch onderwijs nodig wordt geoordeeld. 22. Voorstel tot aankoop van grond ge legen op de Eng van mej. J. H. Hil horst c.s., J. J. Brouwer, mej. G. Ten- sen en mej. M. M. v. d. Bremer. Het kerkkoor van de Nederlands Her vormde gemeente te Soest heeft het voornemen tegen Pasen een uitvoering te geven van de Johannes Passion van Handel. Hiervoor is de medewerking van elf instrumentalisten, vier solisten en een organist nodig. Omdat het niet mogelijk is de onkosten van dit con cert uit de entreegelden te bestrijden wordt een subsidie van 350,ge vraagd. Het college van B. en W. heeft de raad verzocht deze subsidie te ver lenen. Het Tempo-lid Gerrit Ruttenberg heeft zondag deelgenomen aan de wedstrijd om het wereldkampioen cycle-cross te Esch-sur Alzette in Luxemburg. De Italiaan Renato Longo werd wereld kampioen. Hij reed de 21,5 km in 54,15 minuten. De tweede plaats was voor de Fransman Gandolfo en de bekende Luxemburger Charley Gaul werd 5e. De Nederlander Huub Hartings werd twaalfde, Ruttenberg bezette de 29-ste plaats en Jan van Dijk uit Lisse werd 30-ste. Manus Brinkman uit Rotterdam viel uit. Ter uitvoering, van het uitbreidings plan Soester Eng zal de gemeente grond ruilen met de heer P. A. Hilhorst c.s. De gemeente krijgt twee percelen bouwland, respectievelijk 13420 en 19870 ha, die gelegen zijn op de Eng en zal een perceel weidegrond aan de Lan ge Brinkweg afstaan. Deze gTond is slechts 8800 are en de gemeente moet dan ook 126.560,toebetalen. Van de heer P. J. Brouwer krijgt de gemeente 1030 ha en 3590 are bouw land, gelegen op de Eng en zij staat 5100 are aan de Lange Brinkweg af. Er moet 54255,toebetaald worden. Zondagmiddag reed de bromfietser G. M. op de Bosstraat in de richting van de Nieuweweg. Een auto, bestu'^u door J. v. B. reed in dezelfde richting. Bij de hoek van dc Nieuweweg sloegen beide bestuurders linksaf en de automobilist ging direct daarna rechtsaf om de Parklaan in de rijden. Daarbij merkte hij niet dat de bromfiets rechts van zijn auto reed. Ds brommer boste tegen de auto en de bestuurder viel. Hij klaag de over hevige pijn in de maagstreek en is per auto naar huis gebracht na dat hij door dokter Rip behandeld was. Bij S.E.C. begint men zich voor het nieuwe honkbalseizoen gereed te ma ken en reeds nu heeft het bestuur van Herman Beidschat - werper van het Nederlands negental - de toezegging gekregen dat hij in de zomermaanden een paar maal naar Soest zal komen om de S.E.C.-honkballers te trainen. Op donderdag 22 februari komt de honkbal-afdeling van S.E.C. in verga dering bijeen om ondermeer te praten over de vraag of S.E.C. in de eerste klasse moet spelen of niet. Het nadeel van deze klasse is dat S.E.C. daarin waarschijnlijk nederlaag op nederlaag zal lijden, net als het vorig jaar en dat werkt wel enigszins ontmoedigend. De heer J. G. Kalden heeft ontslag genomen als raadslid en daardoor is er een vacature ontstaan in de agra rische commissie en in de commissie woonruimteverdeling. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld in zijn plaats het nieuwe raadslid, de heer W. G. Bouwman te benoemen. Vanavond houdt de A.B.T.B. de jaar vergadering in het St. Josephgebouw. De secretaris, de penningmeester en de kascommissie zullen verslag uit brengen. Er is bestuursverkiezing om dat de heer p. G. Wantenaar periodiek aftreedt. Hij is herkiesbaar. Na het be handelen van het huishoudelijk deel van de agenda zal de heer C. Hilhorst, lid van de Provinciale Staten een cau serie houden over het onderwerp „Wel ke taak heeft de provincie ten aan zien van de waterschapsaangelegenhe den Woensdagavond, om 8.15 uur, concer teert Huizer kamerkoor onder lei ding van de cantor-organist Maarten W. Kooy. Door ziekte is de alt Ine Kooy verhinderd medewerking aan dit concert te verlenen. Haar plaats wordt ingenomen door Tony Jaanus. Er wor den werken van Bach, Sweelinck, Dist- Ier en Pepping uitgevoerd. De heer A. Hoeve heeft zich bereid verklaard drie percelen grond met huis en schuur, gelegen aan de Nieu weweg, aan de gemeente te verkopen voor 30.000,Deze aankoop is nodig in verband met de exploitatie van gronden in het Soesterveen. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld deze percelen te kopen. De heer B. J. C. Rademaker heeft zich bereid verklaard een strook grond van 55 m2 voor 220,aan de gemeente te verkopen. Deze grond ligt aan de Laanstraat en de gemeente heeft de grond nodig voor verbetering van de ze straat. Er moeten enige werkzaam heden ten behoeve van de verkoper verricht worden, zodat de financiering van deze aankoop 530.vereist. Van de heer A. W. H. Westerveld zal grond gekocht worden, gelegen aan de Kerkstraat en op de Soester Eng. Het zijn twee percelen, samen 3461 m2 en de prijs is 40.000, Van mej. F. Bosscha zal 4835 m3, gelegen aan de Noorderweg, voor 28.000,gekocht worden. De ge meente heeft deze grond nodig in verband met de bebouwing bij het park Colenso. Van mej. J. H. Hilhorst c.s. wordt 26740 m3 grond gekocht, gelegen aan de Molenweg. De prijs is 106.960, Deze aankoop is noodzakelijk in ver band met de bebouwing van de Eng. Van de heer J. J. Brouwer zal 5540 m2 grond gekocht worden, die eveneens op de Eng gelegen is. De prijs is 22.160,-. Mej. G. Tensen te Hilversum heeft zich bereid verklaard aan de gemeente 5430 m2 grond gelegen aan de Molen weg, voor 21720,te verkopen. Van mej. M. M. v. d. Bremer zal 6350 m2 grond voor 25.400,gekocht worden. Deze grond ligt ook op de Eng

Soester Courant | 1962 | | pagina 6