fi de zonnige JUWEEI DE PAARDENKAMP. DE PROVINCIE El IE WATERSCHAPPEN. lm Neutraliteit nodig! Brosiciië letten Iraléels wan UneSis, Em prachtige regenjas. APPLAUS. A. WESTRf „DE WITTE POMPEN" VOOR AL UW BIEREN Wijnhandel BROUWER ZN. Voor al uw WIJNEN Wijnhandel BROUWER ZN. VOOR AL UW LIKEUREN Slijterij Brouwer Zn. PASTOE j Voor BETER Schoeisel en VAKKUNDIGE Kousenreparatie STSCHTSE SCHOEN HUIZEN Erkende A&ito- en Scooter-rijschöos RAH G (te van (temsfe tang. U/fSi'dcn.ruw of schraal Singer breimachii Singer koelkaste Singer Naaimachines. D. van der Ve< Lompen, Ijzer e Papier koopt ^AAMBEIEI Heeft U binnenkort Kom dan nu ree eens kijken bij G A R D O. VERF Soester Glas- en Verfhandel Clinge Doorenbos, troubadour sinds ve le tientallen jaren, heelt vorige week in een dagblad vele regels gewijd aan de Nederlandse primeur, waarvan het initiatief in Soest genomen is, het stichten van een „bejaardentehuis" voor paarden. Kort daarvoor had de secretaris van de Stichting De Paardenkamp voor de te levisie gesproken over dit sympathieke werk tijdens een vraaggesprek. Het nare van de televisie is echter dat men er banger voor reclame is dan voor pokken, zodat niet vermeld mocht wor den wat Clinge Doorenbos op papier deed Gironummer van de Roterdam- sche Bank te Soest, 473400, ten bate van de Stichting De Paardenkamp. LIMONADES enz. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Was dit wel gebeurd, dan zou onge twijfeld het benodigde beginkapitaal van ongeveer 12.000 reeds lang door paardeliefhebbers uit het gehele land geschonken zijn, want overal heeft dit streven sympathie gewekt. De mensen zijn echter over het algemeen vrij ge makkelijk, dus zonder de kennis van het gironummer leverde dit televisege- sprek slechts vele sympathiebetuigingen en niet zo erg veel geld op. Wanneer men zegt dat het paard een bijzonder edel dier is, dan is dat mis schien wat afgezaagd, maar het blijft een feit. Het is dan ook weinig juist dat paarden die op hoge leeftijd ge komen zijn afgedankt worden en op het slachthuis het tijdelijke met het eeuwige verwisselen. Onbegrijpelijk is dat echter ook weer niet, want men kan moeilijk van de man die jarenlang een paard als werkkracht gehad heeft, ver- j velen een grote rol. In Soest kwam men op het idee oude afgewerkte paarden een rustige levens avond te verschaffen. De heer C. J. 't Hart, secretaris van de afdeling Soest der vereniging tot bescherming van die ren en de heer P. M. Wijsmuller, voor zitter van die afdeling, gaven de stoot en zij konden al direct op medewerking rekenen. De kunstschilder Sebo Detmers stelde een deel van de grond achter zijn wo ning beschikbaar en op die grond staat nu het toekomstig verblijf van de paar den die hun oude dag in Soest zullen doorbrengen. Het terrein is afgerasterd en nu reeds is er ruimte voor vier paarden, maar die zijn er nog niet, om dat men niet in zee kan gaan zonder een behoorlijk basiskapitaal. En daar naast zonder vaste bijdragen van paar deliefhebbers die het niet alleen bij sympathie willen laten. De stal op de Klein Engendaalweg is nog leeg. De kosten van een paard in De Paar denkamp zullen 100,per maand be dragen. Van de eigenaar die het paard afstaat verwacht men natuurlijk een bijdrage, maar men kan niet het on derste uit de kan verwachten. Naast de paarden die hun levensavond in Soest komen doorbrengen wil men proberen pensionpaarden te krijgen en deze zul len natuurlijk meer geld in het laadje brengen dan de ouden van dagen. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 wachten dat hij dit paard tot in lengte van dagen onderhoudt. Dat gaat meestal financieel niet en ook ruimte speelt bij In Engeland en in Zwitserland zijn rust huizen voor paarden en in Soest zal spoedig ook zo'n huis in gebruik geno men worden, mits vele paardenliefheb bers inzien dat hiervoor veel geld no dig is. Er zijn reeds aanvragen binnen gekomen van mensen die hun paard willen af staan, maar terecht is het stichtings- Dat het niet zo best gesteld is met de waterbeheersing rond de Eem - en dus ook in Soest - is gebleken bij de bij eenkomst die de A.B.T.B. in het St. Josephgebouw gehouden heeft. Daar sprak de heer C. Hilhorst, lid van de Provinciale Staten van Utrecht, over de taak van de provincie ten aanzien van waterschapsaangelegenheden en hij noemde de situatie rond de Eem hope loos. De toestand is zelfs verslechterd na het verbeteren van de Lunterse Beek en de Barneveldse Beek, want wa ter dat voorheen van de Gelderse val lei naar de streken rond de Eem kwam had twee weken voor deze afstand no dig en thans nog maar 1 dag, zodat het niet onbegrijpelijk is dat men in Soest steeds met wateroverlast te kam pen heeft. Dit kan slechts veranderen door een goed samenspel tussen de standsorganisatie en de drie waterschap pen Isselt-Middelwijk, Soesterveen en Langeindse Maten. EN STERKE DRANKEN. VERHUUR VAN SERVIES. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 111111IH m 111 i de grootste kollektie staat in Hilversum - - VV - Mi (ii uii i luiiiil Groest 110, Hilversum - Tel. 14001 Sptegefstr, 38, Bussum - Tel. 15614 Buizerweg 24, Bussum - Tel. 12379 Wellicht ten onrechte hebben vele Ne derlanders sinds de laatste wereld oorlog in de veronderstelling geleefd, dat de Verenigde Staten een bondge noot was van kleine, goedwillende staatjes die onder de Duitse laars wa ren vertrapt en vernederd en die nu langzaam aan het hoofd boven water mochten steken bij de gratie van de grote mogendheden. De wijze waarop deze mogendheden ons geholpen hebben bij de oplossing van de moeilijkheden in Indonesië, o.m. met een „commissie van goede dien sten" en met wapenleveranties aan de heer Soekarno, getuigde reeds van de bizondere zorg der V.S. en Engeland voor de kleine vrienden aan de Noord zee. Zoals het overigens in een waar achtig bondgenootschap betaamt, lever de het kleine landje (met pijn en moeite) de noodzakelijke divisies ter bescher ming van de Amerikaanse belangen in het Atlantisch pact, stonden wij het gebruik van onze militaire vliegvel den af en verleenden wij doorreisfaci- liteiten ten behoeve van tienduizenden Engelse en Amerikaanse militairen van en naar west-Duitsland en het „front" in Berlijn. Het spreekt uiteraard vanzelf, dat een kleine bondgenoot niet van een grote bondgenoot kan verlangen, dat deze op zijn beurt landingsrechten toestaat, al was dat maar voor burgerluchtvervoer; dat er doorreismogelijkheden worden verleend voor aflossing van soldaten in Nieuw-Guinea die wel eens graag naar huis toe willen; dat er wat minder wapens worden geleverd aan de bruut die het kleine land bedreigt, en dat er mogelijk wat minder luid „merdeka" wordt geroepen tegen de Indonesiërs die Nieuw-Guinea willen bestormen. Zou onze regering zich in al die jaren ooit de vraag hebben gesteld, wat dit eenzijdige bondgenootschap eigenlijk inhoudt Zouden wij werkelijk ooit steun krijgen, als (ook) andere vijanden ons gaan belagen De feiten van vijf tien jaar ervaring spreken duidelijke taal. Nederland zal er goed aan doen van daag nog de vriendschap op te zeggen, morgen wat wapens te bestellen in Praag en de hier gelegerde Amerikaan se militairen de deur te wijzen. Misschien spreekt Washington dan overmorgen heel andere taal. Als neu trale zouden we in elk geval met meer voorkomendheid behandeld worden. bestuur voorzichtig, want met een échec is niemand gebaat. Het eerste verzoek kwam binnen van een melkhandelaar uit Rotterdam, die zijn paard van 24 jaar wel kwijt wil, mits er geen paardeslachter aan te pas komt. Hij is dan ook teleurgesteld dat zijn wens niet direct in vervulling kan gaan, maar het stichtingsbestuur is dat eveneens. Utrecht - Soest - Soestdijk - Baarn De heer A. P. Hilhorst, voorzitter van de A.B.T.B. bevestigde de verklaring van de heer C. Hilhorst, dat men kan reke nen op medewerking van het gemeen tebestuur, maar dan moeten de agra riërs met plannen komen die uitvoer baar zijn. Het welkomstwoord werd gesproken door de heer A. Hilhorst, die zijn vreugde uitsprak over de goede opkomst en het woord gaf aan secretaris P. G. Kok voor het lezen van de notulen en het uitbrengen van het jaarverslag. De afdeling Soest van de A.B.T.B. heeft thans 105 leden en dit betekent dat nagenoeg iedere Soester agrariër die katholiek is, lid is van de afdeling. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. G. Wantenaar. die periodiek aftrad en zich opnieuw verkiesbaar gesteld had, herkozen. De heer C. Hilhorst zette uiteen wat door Provinciale Staten gedaan wordt. Het werk is weinig opzienbarend, want de provincie neemt tussen gemeente en rijk een bescheiden plaats in, al wordt er belangrijk werk verricht. Thans ma ken 41 leden deel uit van de Provin- en er wordt naar gestreefd deze in een groter verband samen te voegen, want slechts voor grote waterschappen is er kans electrische gemalen aan te schaf fen. De waterschapsomslag in ongeveer een derde van de pachtwaarde. Misschien zou het beter zijn als de ingelanden wat meer opbrachten, want hoe meer geld er is, hoe meer er gedaan kan worden en in Soest en omgeving is nog heel veel te doen. ƒ6,— PER UUR. Theorie gratis. Steenhoffstraat 25 Telefoon 2185 De heer Hilhorst betreurde het dat pachters geen zeggenschap in de wa terschappen hebben omdat niet zij de pacht betalen, maar de eigenaren. Toch is het belang van een goede waterbe heersing voor de pachters veel belang rijker dan voor de eigenaren, die vaak ver weg wonen en zich weinig van deze waterbeheersing aantrekken Van belang achtte de heer Hilhorst het dat er een zuiveringsverordening geko men is, die het onmogelijk maakt af valwater te lozen zonder toestemming Hierdoor wordt verontreiniging van het water voorkomen. Hoestdrank in tab let vorm. 95 ct Er werd lang gediscussieerd en er wer den veel vragen gesteld. Merkwaardig was het antwoord op de vraag welke instantie beslissen zal over de nieuwe rijksweg, die over de Eng of door de polder zal komen. De heer Uijttewaal beantwoordde deze vraag een week ge leden tijdens een forumavond voor A.B.T B. en C B T B. met ,,De Provin cie" en de heer Hilhorst antwoordde „Het Rijk". Uit alle besprekingen bleek wel dat er aan de waterhuishouding rond de Eem nog heel wat gebeuren moet voor men van een goede waterbeheersing zal kun nen spreken. Graag zouden zij tot stand brengen wat in Engeland al sinds 75 jaar bestaat, een tehuis voor bejaarde paarden dat algemeen bekend wordt. Vele honderden paarden hebben in het rusthuis voor paarden te Hertfordshire een mooie ou de dag gehad en als de Engelse paar den hierop recht hebben dan de Ne derlandse zeker ook. Paarden van melk handelaren. schllleboeren, landbouwers en meer van die huis-, tuin- en keuken- paarden, maar ook rijpaarden en dra vers zullen terecht kunnen in Soest, als de zaak een beetje marcheert, want er is ruimte genoeg om de stal uit te breiden. Het is te hopen dat het initiatief niet tevergeefs genomen is en dat Clinge Doorenbos niet ten onrechte schreef De naam van dat nieuw tehuis daar is „De Paardenkamp", in Soest; omdat ook bij paardenvrienden oude liefde nimmer roest. Zoudt u misschien willen helpen aan het verder voortbestaan Een adres plus gironummer vindt u hier vlak onderaan. 't Paard heeft daar een welverdiende goede paarden-oudedag, het krijgt de genade-haver en niet de genadeslag. Als u daar eens op bezoek komt, is 't voor u een leuk idee als u tot een paard kunt zeggen Ouwe taaie, 'k deed ook mee. Giro 473400 van de Rotterdamse Bank te Soest, t.b.v. Stichting De Paardekamp ccnl per 100 g As je 't ming vraogt dan mok zeige dak bar blie bin dattie Aome- rikaon die driemaol rond de aorde gong zo gezond as 'n vissie te- rugekomme is. Allegaor binne wullie d'r blie urn op 'n paor minse nao, die ut van veul meer belaang veinde of Feijenoord wint of verliest. De Russe hebbe de p in en die moste netuurlek de raodio stoore, waorin be kend emaokt wier dat alles goed egaon was. Reken d'r op dattie d'r eige n aop elache zouwwe hebbe astie Aomerikaon in de poejer egaon was. Maor noeng lache wullie en wullie kenne d'r nog bie zeige ok dattie Aomerikaon gin huus krieg en gin auto zoas die manne in Ruslaand, die ok rond de aorde vliege, altied kriege. Dat hettie Aomerikaon al, das niks bezongders. Maor mit dat al binne de Russe en de Aomerikaonen mekaor maor keinder- achtug ant opjutte. Zullie rond de aor de vhege, wullie rond de aorde, zullie naor de maon, wullie naor de maon Strakkies schiete ze nog us zo'n kérel weg die nie meer terug komp en mes- schien is dat in Rusland ,al ebeurt Maor daor heur je niks van, waant daor doene ze alles stiekum omdazze d'r eige kepot schaome ast misloop, 't Is meraokels watte minse allegaor nie kenne. Minse de luch inschiete, alles verniele ast zo uutkomp, maor d'r is d'r nog nie één ewest, die 'n ei ken leige en ming kippe kenne dat wel. Zo ist ok 'n keer. tewisseling met een succesvolle „come back" en wel doordat zij wat coupe, kleur en stofuitdrukking betreft mo menteel geheel in het modebeeld past. Een dergelijke wollen jas is in grote mate kreukherstellend, heeft een groot warmtebehoudend vermogen, hetgeen de meeste gewone regenjassen door gaans missen en heeft een sjiek karak- -*0 -V isf ciale Staten, maar verwacht mag wor den dat dit college tot 55 leden uit gebreid zal worden. Er zijn 12 katho lieken lid en dit zullen er waarschijn lijk 15 worden. Het dagelijks bestuur van Provinciale Staten wordt gevormd door Gedeputeerde Staten. Dit college bestaat uit 6 leden. De Provinciale Staten hebben het toe zicht op de uitvoering en naleving van de rijkswetten. Zij ontvangen gelden uit het wegenfonds, het provinciale fonds en de algemene belastingpot. On der meer moet gezorgd worden voor de aanleg en het onderhoud van wegen in de provincie. In de provincie Utrecht moet 250 km provinciale weg onderhou den worden. Per jaar wordt dan ook in Utrecht ongeveer 5 miljoen gulden aan de wegen besteed. Provinciale Staten hebben grote invloed bij het stichten, opheffen en samenvoe gen van waterschappen. In de provin cie Utrecht zijn 144 waterschappen en sommige zijn al eeuwen oud. Het wa terschap IJsselstein is al 800 jaar oud. Er zijn vrij veel kleine waterschappen Er zijn heel wat mannen, die uit de aard van hun beroep het niet met een eenvoudig regenjasje kunnen stellen. Kwaliteit en degelijkheid dienen bij hen ook uit hun kleding te spreken. Voor deze mannen zagen wij kortge leden een pracht van een jas, een jas die bezig is de markt te veroveren. Onze illustratie toont de regenjas ge heel gemaakt volgens de nieuwe he renmodelijnen. Het materiaal waarvan deze is vervaardigd, is wollen gabar dine. De stof is tweekleurig (multico- lor) doordat zij uit twee verschillende geverfde garens geweven is, en wordt gebracht in een lichte kwaliteit voor de zomer, een middelzware kwaliteit voor alle seizoenen en een zware kwali teit, die aan whipcord doet denken en die eigenlijk het best geschikt is voor de winter. Voorts zagen we deze jas ook met visgraatbinding. De gabardinejas die eigenlijk er een beetje uit was, begint na haar gedaan- ter. Van nature is wol al waterafstotend, dit is hier verhoogd door het aanbren gen van een silicone-finish. Een nadeel is wel dat zo'n jas in vochtige toe stand vrij langzaam droogt. Dit neemt echter niet weg, dat voor veel mannen een dergelijke regenjas echt wel „je ware" is, waarmee ze weten gerust voor den dag te kunnen komen. je jg-*1 vragen Hameo-Gelei.Tube 95cf De wereld is steeds vol applaus in honderdduizend zalen daar gaan de handen op elkaar, vaak wel miljoenen malen. De ene juicht de ander toe, dat is zo de methode, en is het niet de moeite waard, dan is 't nog wel de mode Je leest de aard van het applaus trouw in de ochtenbladen soms aarzelend of klaterend of lang en vastberaden het hevigst is het frenetiek, met handen en met voeten, waarvoor de zangeresjes dan een toegift geven moeten. Wanneer je slechts van „bijval" leest, is dat niet van het beste maar „braken ze de zaal haast af", dan is 't een mooie geste. Gebeurt het écht en moeten we gebroken benen spalken, dat geldt het meestal een van de moderne huilebalken. Zo klappen wij maar dapper door, van harte of gedwongen, wanneer er is gemusiceerd, gesproken of gezongen hoewel degene, die het treft, haast niet gelooft, dat 't waar i» de helft omdat het móói is en de helft omdat het klaar is Vraagt inlichtingen folders bij Officieel S ger vertegenwoordige Julianalaan 30 - So Telef. 02955-4745. Gemakkelijke betalin Heuvelweg 3 Soestdijk. Telef. boodschappen worden aangenomei op nr. 3988. Wij kopen uw oude antieke boeken, o gravures, optica, terse kunst, antiek 1 derspeelgoed en popp meubilair en curios Antiquariaat HET KAPERSCHIP (H. Westerhof) Brinkstr. 15 - Ba Telefoon 2525 '5 SCHROMPELEN WEG 5 Pijn en jeuk wèg Bloeden houdt op ';De wetenschap heeft tha'n V een helende substantie on ^dekt met de verbazin gwe] kende eigenschap de aan 2 beien eenvoudig te doen we' .<1 drogen - pijn verdwijnt, blo >r den houdt op. Toegepa. f ln SPERTI. doet dit weefse 'f, vernieuwende Bio-Dyne zei v de meest hardnekkige aan 0 beien ineenschrompelen. afdoend dat ze thans ge r* probleem meer zijn. g Sperti Zalf en Zetpillen S SPERTI is zacht en desinfe terend - bevat géén verd f/vende middelen. Voor vei v' ge. rechtstreekse behand tiling van aambeien. SPER 5 Zalf f3.30. Zetpillen f 4.90 een kinderwagen nod: Wij geven U desk dige voorlichting demonstreren U mogelijkheden we in uw toekoms keuze zitten. Bespreek eens ru; uw moeilijkheden plaatsruimte, boven- ning enz. Bij Gardo staan mensen graag voor klaar om al deze mc lijkheden op te los; Maak gebruik van onze speciale kinderwagenservice 1Wij reserveren tis de door U gezochte wagen. 2. U betaalt pas aflevering. 3. U ontvangt grati: eerste soort mat] je met hoofdkus: 4. Franco huis geheel Nederlan» 5. 1 jaar schrift el garantie. KINDERWAGEN BEDRIJVEN Langestraat 50 - H Telefoon 45462 Bloemendal, hk. 't A'foort - Tel. 03490 ENAMÊU Altijd voorradig btj Soesterbergsestraat Telefoon 2707

Soester Courant | 1962 | | pagina 6