4 Nieuwe winkel Woninginrichting Ton Beuken. JEUGDDIENST ïciële mededelingen. SOESTERBERG Landelijke ,vui!nisdi voor radio-actief Oude Kerk, 4 maart, 7 uur. Ds Barbas uit Utrecht. Allen hartelijk welkom. Opstelling van S.E.C. Carnaval in Cirkns Leut. Klaver j ascompetitie S.E.C. S.E.C. in spelregel- testwedstrijd. Groesbeekse tehuizen. huidschoonheid Rondheid 'S1 pÜR©L Voetbalprogramma. 12V-J jarig jubileum Maison Termonde. Programma Mixed Hockey Club Soest. H. Schreuder 85 jaar. Concert van Apoilo en Animato. Soester Poeliersbedrijf. Opstelling van B.D.C. Medische dienst. N.C.V.B. Korfbalprogramma. De heer A. G. C. Beuken begon in 1938 in de Steenhoffstraat als stoffeerder zonder winkel. In 1946 betrok hij het pand Soesterbergsestraat 1 en al gauw was de naam Ton Beuken op het ge bied van woninginrichting een begrip. Slechts 25 m2 ruimte had de heer Beu ken in deze winkel, zodat hij met veel genoegen het nieuwe pand in de Soes terbergsestraat betrok dat gisteren fees telijk geopend is. Het is een prachtige zaak met 400 m2 ruimte. Vanaf de straat eerst de meu belafdeling, waar de grootste bankstel len door de ruimte uitstekend tot hun recht komen, in het souterrain vloerbe dekking, tapijten, gordijnen en linoleum. Een brede trap geeft toegang tot een afdeling voor meubelen, bedden en de kens. Daaronder bevinden zich de rui me werkplaatsen, het magazijn en een klein kantoor. Architectenbureau Beekman B. N. A., aannemersbedrijf Firma Wed. Van Breukelen, De Soester Schilderscombi natie, de Soester Stucadoorscombinatie, de firme Treling en Suik, installatie bureau Kwak en de heren Ligthart en Ruitenbeek hebben voor een prachtig pand gezorgd dat een aanwinst voor Soest-Zuid is. Vanzelfsprekend verzorg de de heer Beuken zelf de stoffering. Te kust en te keur kan men kiezen voor het inrichten van zijn woning. Bekende meubelmerken als Formule, Spectrum, Artifort en Pas Tout, die tot de betere merken behoren, komen nu meer tot hun recht dan in de vorige winkel omdat alles bijzonder overzich telijk opgesteld is terwijl men keus kan doen uit een grote sortering. Voor de opening was bijzonder veel belangstelling. Bezoek, bloemen en ge schenken maakten deze eerste maart voor de familie Beuken tot een feestdag. Medewerkenden trompetist en kinderkoor. HET JEUGDDIENSTCOMITÉ. PARTIEEL UITBREIDINGSPLAN. De burgemeester van Soest deelt mede, dat vanaf 5 maart 1962 ter gemeente secretarie, kamer 1, gedurende twee weken voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad op 21 febru ari 1962 vastgesteld partieel uitbrei dingsplan, regelende de bestemming van een gedeelte van het perceel ka dastraal bekend gemeente Soest, sec tie G, nr. 4413, gelegen van de Dorre- steinweg. Soest, 2 maart 1962. RAADSBESLUIT GOEDGEKEURD. De burgemeester van Soestgelet op het bepaalde in artikelen 37 en 39 der Woningwetbrengt ter algemene ken nis, dat het bij raadsbesluit van 21 juni, gewijzigd bij raadsbesluit van 20 december 1961 vastgestelde partieel uitbreidingsplan, regelende de bestem ming van het perceel, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie D, nr. 3022 (ged.) bij besluit van gedeputeerde staten d.d. 12 februari 1962, 5e afd. nr. 2670'61/272, is goedgekeurd. Plet goedgekeurde besluit ligt ter ge meentesecretarie voor een ieder ter in zage. Soest, 2 maart 1962. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet, ter algemene kennis, dat ter ge meente-secretarie van Soest ter inzage zijn gelegd verzoeken met bijlagen van a J. P. A. Schutte, van Straelenlaan 2 te Soest, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in wer king houden van een inrichting tot het stansen van metaal, in het perceel van Straelenlaan 2, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 6569. b. Mevrouw C. M. de Jonge-Roelofsen, Dorpsplein 5 te Soesterberg, om ver gunning tot het oprichten, in werking biengen en in werking houden van een inrichting voor opslag en aftappen van benzine, superbenzine, mengbenzine (benzine en smeerolie) en autodieselolie cp/in het perceel Prof. Lorentzlaan te Soesterberg, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie, E, nr. 2384. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunningen in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zullen op dinsdag, 20 maart a.s., des voormiddags, resp. te 11 en 11.30 uur, in het gemeentehuis openbare zittingen worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwil liging van deze verzoeken kunnen wor den ingebracht. Soest, 2 maart 1962. S.E.C. speelt zondag de vriendschappe lijke thuiswedstrijd tegen Laren 1 in de volgende opstelling Adams Ten Hove Pothoven De Rooij Ruttenberg Van Kooij Hooijer Van Breukelen Brouwer De Bruin Verhoeven Prins Leut de Tweede en de Raad van Elf hopen "en verwachten dat zondag avond om half zes duizenden Soester ingezetenen komen kijken naar de grootse optocht waarmee het inhalen van de prins ingeluid wordt. Dan ver trekken de carnavalsvierders van ge bouw St. Joseph. Over de hoofdweg gaat de stoet naar Soestdijk om via de Koninginnelaan, de Van Straelenlaan er. de Mariastraat bij de Mariaschool de prins af te halen. Omstreeks kwart over zes zal de stoet bij de Mariaschool aankomen. Een jury, bestaande uit mevr. Ekel en de heer Taris en Verpoorten zullen de costuums van de deelnemers aan de optocht keuren en prijzen toeken nen. In de zaal gebeurt dit niet meer. Deze grootse carnavalsoptocht zal als pieptocht de historie ingaan, want al piepend wordt een piepende Prins Leut door piepende leden van de Raad van Elf en piepende carnavalsvierders op gehaald en naar St. Joseph gebracht en de mooiste pieper krijgt een piep- prijs. In de S.E.C.-klaverjascompetitie is de zesde ronde gespeeld en er komen nu nog twee ronden aan de beurt. Dan zal beslist zijn wie de O. L. Zimmermann- beker gewonnen heeft. Op 19 maart wordt de volgende ronde gespeeld. Aan de zesde ronde namen 32 speel sters en spelers deel. De uitslag was 1. Mevr. Brons, 6360 punten. 2. Mevr. Meidam (6304). 3. J. Bosman (6271). 4. Mevr. Verhoeve (6233). 5. R. ten Hove (6222). 6. H. v. Kooij (6172). 7. J. Duijst (6105). 8. Mevr. Van 't Klooster (6102). 9. B. de Rooij (6042). Mevr. Saarloos (4589) en de heer J. Timmer kregen de troostprijzen. Zij behaalden respectievelijk 4589 en 5193 punten. De heer R. ten Hove reikte de prijzen uit. Dc S.E.C.-leden L. Ruttenberg, W. Pu- ieveen en H. Huizinga hebben deelge nomen aan de voorronde van de spel- regeltestwedstrijd, welke in Amersfoort door C.O.V.S. georganiseerd wordt en zijn erin geslaagd goed door deze ronde heen te komen als nummer 3 van de 5 teams die aan deze ronde deelnamen. In totaal hebben 13 verenigingen voor deze wedstrijd ingeschreven. De wed strijd wordt georganiseerd door de Cen trale organisatie van voetbalscheids rechters (C.O.V.S.). Achterveld werd eerste, Posthoorn tweede en S.E.C. der der, terwijl H.V.C. en Valleivogels niet geplaatst werden. De komende week wordt in Soest de jaarlijkse collecte gehouden ten bate van de 12 Groesbeekse tehuizen. In deze tehuizen worden opgenomen jongens en meisjes die een behoorlijke opvoeding van eigen ouders ontberen en volwassenen, die zich tijdelijk of duurzaam niet kunnen handhaven in de maatschappij. Zondag. S E.C. 1Laren 1 (vriendsch.), 2.30 uur. Zeist 4S.E.C. 3, 12 uur. S.E.C. 4Gooise Boys 3, 12 uur. S E.C. 5B.D.C. 6, 12 uur. B.D.C. 1—P.V.C. 1. 2.30 uur. B.D.C. 2—H.V.C. 4, 12 uur. B.D.C. 3—V.V.Z.A. 3, 12 uur. Veense Boys 3B.D.C. 4, 2.30 uur. Quick 5B.D.C. 5, 2.30 uur. Zaterdag. P.U.E.M. 1Hees 1, 4 uur. Rubo 2Hees 2, 4 uur. Cobu Boys 4—V.V.Z. 2, 4 uur. C.J.V.V. A—S.E.C. A, 2.30 uur. S.E.C. B—H.V.C. E. 4 uur. H.V.C. F—S.E.C. C, 4 uur. C.J.V.V. c—S.E.C. d, 4 uur. H.V.C. i—S.E.C. ee, 2.45 uur. B.D.C. A—H.V.C. C, 4 uur. A.P.W.C. B—B.D.C. C, 4 uur. K.V.V.A. aB.D.C. a, 4 uur. Hoogland aB.D.C. b, 4 uur. B.D.C. d—A.P.W.C. b, 2.45 uur. H.V.C. gB.D.C. c, 2.45 uur. B.D.C. ee—H.V.C. h, 2.45 uur. Pupillen H.V.C. 1—S.E.C. 1, 2 uur. S.E.C. 2—C.J.V.V. 2, 2 uur. Amersfoortse Boys 2S.E.C. 3, 2 uur. Amsvorde 1B.D.C. 1, 2 uur. B.D.C. 2Amsvorde 2, 2 uur. B.D.C. 3—K.V.V.A. 3, 2 uur. Sir Roy Welensky. De premier van de Centraal Afrikaanse federatie, sir Roy Welensky, dreigt met geweld nu het voorstel tot grondwetswijziging van de Engelse minister van Kolo- nieën een kans heeft te worden aangenomen. Op 19 maart 1962 zal het 12'/s jaar ge- leden zijn dat Maison Termonde zich ging specialiseren in de verkoop van dameshoeden. Naast een grote sortering modieuse dameshoeden voert Maison Termonde sinds enige jaren ook een prachtige sortering in tassen, shawls, handschoe nen en byoux. In al deze artikelen een collectie, die met de grote stad kan wedijveren. Maison Termonde laat haar klanten van dit jubileum meegenieten. Gedurende de maand maart ontvangt iedere koopster 10 korting. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. Kampong 2Dames 4, 2 uur. Gooi 7Heren 4, 11 uur. Dames 3Amersfoort 4, 11 uur. Dames 1Gooi 3, 11 uur. Heren 2—S.C.H.C. 8, 11 uur. Dames 2H.I.C. 4, 12.30 uur. Heren 1Gooi 3, 2.15 uur. Heren 3Kampong 8, 2 uur. Er zullen in ons land ongetwijfeld heel wat hoogbejaarde schakers zijn, maar het is niet waarschijnlijk dat zij het met succes kunnen opnemen tegen de heer H. Schreuder, voorzitter van de Soester Schaakclub, die volgende week 85 jaar wordt. Het vorig jaar won hij de eerste prijs in groep 8 van het Hoog- overtournooi en dit voor de tweede maal. In totaal nam de heer Schreuder 17 maal aan deze wedstrijden deel. Dat 85 jaar een zeer hoge leeftijd is blijkt ondermeer uit het feit dat de he'er Schreuder 25 jaar geleden al bij het Hoogoventournooi in een vetera- r.engroep deelnam. Daarvan maakten ook de heren mr Oskamp, voorzitter van de K.N.S.B., Sittersteijn, Melchior, Eggink en Boshaar deel uit. Slechts de heren Melchior en Schreuder zijn nog in leven. In 1916 begon de heer Schreuder met schaken als lid van het Bussums Schaakgenootschap, waarvan hij nu nog lid is, hoewel hij voor de Soester Schaakclub in de competitie speelt. De heer Schreuder was toen 39 jaar, dus vrij oud om voor beginneling te fungeren. Hij stond als nummer 34 op de ranglijst omdat er geen nummer 35 was, maar in 1922 - na zes jaar - stond hij al op de zevende plaats. Enige jaren later versloeg hij dr Max Eeuwe tijdens een simultaanséance van de toekom stige wereldkampioen, die in 1937 met Aljechin naar Baarn kwam om in de woonplaats van de heer Schreuder een partij te spelen in het tournooi om het wereldkampioenschap. De partij werd afgebroken en bij de hervatting moest men lang op de wereldkampioen wach ten omdat deze gezellig zat te borrelen en pas kwam opdagen toen iedereen kon zien dat hij iets anders dan koffie gedronken had. Op Hemelvaartsdag 1935 organiseerde de heer Schreuder een tournooi, dat enige malen herhaald werd en uit groeide tot een tournooi van internatio nale allure. Euwe, Aljechin, Tartako- wer, Spielmann, Kmoch en bekende Nederlandse meesters namen er aan deel. Na de wereldoorlog werd de organisa tie van tournooien op Hemelvaartsdag weer ter hand genomen, maar om finan ciële redenen is het niet mogelijk spe lers van internationale allure uit te no digen. Tijdens dit tournooi wordt om twee Schreuder-bekers gespeeld, die thans in het bezit zijn van Ir. Van Steenis en mevr. Timmer. Dit jaar wordt dit nationale tournooi voor de vijfde maal georganiseerd en voor de zestiende maal zal de heer Schreuder dan de organisator van een groot tour nooi zijn. Het vorig jaar bedankte de heer H. de Graaf als voorzitter van de Soester Schaakclub en de heer Schreuder voel de zich nog jong genoeg om zijn plaats in te nemen. In een schrijven van de oud-voorzitter, opgenomen in 't maand blad En Passant, waarvan de heer Schreuder redacteur is, prijst de heer De Graaf de actieve voorzitter die bin nenkort 85 wordt en hij wenst hem toe dat hij deze verjaardag dit jaar met 3 kampioenschappen zal kunnen vieren, maar daarin heeft de heer Schreuder een hard hoofd. Dit lijkt hem niet mogelijk omdat de Soester Schaakclub met 41 leden moei te heeft om drie tientallen steeds op volle sterkte te bezetten. De heer Schreuder hoopt dan ook dat het nog eens komen zal tot een fusie tussen Soest en Baarn, die voor de oorlog be stond. Soester en Baarnse schakers gin gen echter hun eigen weg, maar Soest heeft in het eerste tiental de Baarnse veteraan-crack H. Schreuder. Op 80-jarige leeftijd speelde de heer Schreuder voor het laatst simultaan. Hij won toen 15 van de 20 partijen, maar laat het simultaan spelen liever aan jongere schakers over, omdat hij er zelf van overtuigd is dat de kracht van zijn spel met het stijgen der jaren aan het verminderen is. Met het en thousiasme voor het schaken is dit echter niet het geval. Lang heeft de heer Schreuder geijverd voor het vormen van een veteranen- groep, maar hij moest daarbij de er varing opdoen dat er wel genoeg be jaarde schakers zijn, maar dat zij in sterkte bij hem achter liggen, zodat aan een veteranentournooi met de heer Schreuder als deelnemer voor de an deren weinig aardigheid zou zijn. Wij bezochten de heer Schreuder in zijn woning te Baarn en hebben zijn vrouw en hem zelf toegewenst dat wij over vijf jaar terug zullen komen om hem te feliciteren met zijn negentigste verjaardag om daarna evenmin een lustrum over te slaan. De mannenzangvereniging Apoilo en de akkordeonvereniging Animato heb ben gisteravond in wijkgebouw „De Rank" een gecombineerd concert ge geven, waaraan tevens medewerking verleend werd door het christelijk ge mengd koor ,.De Lofstem" te Den Dol- der. Beide koren onder de voortreffe lijke leiding van de heer G. J. J. v. d. Schepop en Animato speelde onder lei ding van de heer W. Pot. Met „Afscheid van het Woud" van Mendelssohn werd het concert geopend door Apoilo. Enige negro spirituals vormden een geheel ander genre dan het openingsnummer, maar zeker niet minder aantrekkelijk en bijzonder vlot klonk het vrolijke „Mamma 'k wil 'n man hè". Het Christelijk Gemengd Koor uit Den Dolder bracht uiteraard een geheel ander geluid ten gehore dan de mannen van Apoilo, maar het zingen was daarom niet minder fraai Weber, Schulze en O di Lasso stonden cp het programma. Van geheel andere allure was het ak- kordeonspel van Animato, dat voor een aantrekkelijke afwisseling zorgde. He- rold, Carl Zeiler en Laetanius schreven de werkjes waarmee de Soester akkor- deonisten zich presenteerden. Na de pauze traden de beiden koren en Animato opnieuw op. Animato begon met „Straussklanken" en Balalaika souvenir van Joh. B. Kok. Daarna De Lofstem en tenslotte Apoilo, dat voor een groots slot zorgde met het beken de Slavenkoor van Guiseppe Verdi. De heer H. van Omme woont in Gar derbroek bij Barneveld, waar hij op kantoor bij een exportslachterij was. In de avonduren behaalde hij het poe liersdiploma en dit leiddde tot het overnemen van het filiaal dat het Amersfoortse Poeliersbedrijf in de F. C. Kuijperstraat had. Direct veran derde de heer Van Omme de naam in Soester Poeliersbedrijf en hij ging aan het werk om de winkel een vernieuwd uiterlijk te bieden. Daarin slaagde hij volkomen en donderdag werd het be drijf geopend. Een aantrekkelijke re clame-aanbieding, die tot en met za terdag van kracht is vormde een aardi ge service voor hen die eens kwamen kennis maken met de man die de grote stap van het kantoor naar het poe liersbedrijf maakte en die van plan is met allerlei wild van prima kwaliteit het vertrouwen van de Soes ter ingezetenen te verwerven. In een grote koelvitrine kan men alles vin den wat de lekkerbek aanstaat. Braad- en piepkuiken, maar ook hazen, ko nijnen en ree, kippen poulardes, poulet en wat al niet meer. Voorlopig zal de heer Van Omme in Garderbroek blijven wonen, maar dat zal hem niet beletten 's morgens vroeg tijdig in Soest te zijn om klaar te staan voor zijn klantenkring. B.D.C. speelt zondag in de volgende opstelling tegen P.V.C. B. v. d. Lugt Bakker Westerveld Wigtman C. Hilhorst H. v. d. Lugt A. v. Megen A. v. d. Hengel J. v. d. Lugt J. Brouwer N. Gros Dokter W. F. van den Helm, Prins Alexanderweg 82, Huis ter Heide, tel. 03403-574, zal het a.s. weekeinde de artsendienst waarnemen voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas, Soes- terberg en D. J. R. Jellema te Den Dol der. I Dokter L. H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 03402-2696, neemt de dienst waar voor dokter A. W. J. Ha- gedoorn te Soesterberg. De afdeling Soesterberg van de Nederl. Christen Vrouwenbond viert op maan dagavond, in het Herv. wijkgebouw aan de Lt. Koppenlaan, haar eerste lus trum. Hieraan gaat vooraf de jaar vergadering. Het korfbalprogramma voor zaterdag 3 maart a.s. luidt als volgt K.V.O. 1 sen. ontvangt Doorn 1. Aan vang 16 uur. De asp. A. en B. spelen thuis tegen resp. Sparta A om 15.30 uur en D.O.S.C. B om 14.40 uur. K.V.O. C gaat op be zoek bij Soesterkwartier C te Amers foort. Particuliere opslagplaatsen ligg Talrijke mogelijkheden van de energie worden ook in Nederlan algemener toegepast. Deze oi ling is sneller gegaan dan we wacht. Dat is er oorzaak van Nederland in zekere mate van bleem sprake is. Sommige b die regelmatig allerlei toep van de kernwetenschap gebruil ten met hun opslagplaatsen vo actief afval. Afval, dat niet ergens kan worden gestort oi stralingen gevaarlijk kunnen grote chemische fabriek heeft leden een noodoplossing gevonc 20 ton radio-actieve afvalstoff het Belgische atoomcentrum in brengen. Men kan echter moei Nederlandse afval naar Belg verhuizen. De Nederlandse regering heeft om, nu op verschillende punt noodsituatie is ontstaan, zelf in pen. Op het Ministerie van zijn plannen gemaakt voor eer iijke „vuilnisdienst", een instel de taak krijgt uit alle hoeken land overbodige radio-actieve Ier. op te halen. Er is ook ee sing gevonden voor het proble men in Nederland het afval mc Het Reactor Centrum Neder? Petten, waar dit jaar de nieu Flux-reactor op volle toeren ga en, zal zich erover ontfermen een opslagruimte worden waarmee men voorlopig wel zal kunnen. R Hoe de landelijke ophaaldien gaat zien is al bekend. Om c zoveel mogelijk te dekken is staande rijksinstelling geko „Korps Controleurs Gevaarli. fen", een onderdeel van het van Verkeer. De dienst zal ir jaar met het werk beginnen, missie van deskundigen is met bereidingen bezig. De commi: nog niet achter kunnen kome nu eigenlijk in Nederland a; actief afval wordt geproduce lang dat afval radio-actief bl welke mate is ook niet bel dat men voorlopig nog heel v. tekens heeft te zetten. Dat vergemakkelijkt de taak dienst niet. Het zal moeilijk W een keuze te maken bij de u vallen, die zich nu al voorde bijvoorbeeld nog geen besliss men of het Korps ook de zie - een van de grootste groept centen van radioactief afva helpen. In ziekenhuizen worc stralingen veelvuldig gebruik van jodium-131. Bij gebruik stof worden de patiënt en al mee hij in contact komt in 1 te radioactief. Men heeft bert een bestraalde patiënt in ét maar liefst 200 liter radio-ac water oplevert. Na drie dager jodium-131 uit zijn lichaam, zit dan met een hoeveelheic liter. Dit probleem lost zichzelf ec? de meest letterlijke zin van 1 Jodium-131 heeft namelijk schap, dat 't in iedere period dagen voor de helft in n ar radioactieve stof verandert, actieve elementen hebben naamde „halveringstijd" hoew van de periode wel sterk i lopen. Het is een verschijnsel de atoomdeskundigen eigenlijl raad weten. Bij de oplossin; afvalprobleem komt het ec van pas. Het betekent, dat r valwater van jodium-131 na (drie maanden) alle spoortjes activiteit vrijwel zijn verdv Hoe dat echter bij de and< is, die in Nederland als af\ komen te staan, is nog ni Wat dit betreft zal de pral toekomst antwoord op de moeten geven. Voorlopig dienst er op, dat ieder ja minst enkele tientallen to1 moeten worden verzameld, men met de gelukkige om dat Nederland geen fabri» die met sterk radio-actieve j ken, zoals uranium. De licht) radio-activiteit in het Nedt

Soester Courant | 1962 | | pagina 2