CARNAVAL IJ, MSÏAND. GliHAWAL II SOEST. HET OOG GERICHT OP ARISTODE 3RIAND. HAD. Groslijst van de V.V.D. Fries toneel. GesSaagd experiment. Carnaval Hockeyclub. Soester Boerenclansers naar Oostenrijk. Vrouwen- wereldgebedsdag. Actie 10 x 10 Vreemde coureur. Vergadering De Soester Vogelvrieclen. Duinkikkers wonnen. DINSDAG 6 MAART 1962. 41® JAARGANG nr tS- soesterITourant -bm—m—li—»n«««wi^p^mfSBB^s^ssmmaaaBweti&mamsagB^&aR 1 mmm1 iwrss5asz?aB®s3!»»sBS£J Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 De V.V.D. komt op donderdag 15 -maart in het Oranje Hotel in vergadering bij een om te beslissen over de kandida tenlijst voor de gemeenteraadsverkie zingen welke eind mei gehouden wor den. Het bestuur van de afdeling Soest-Soesterberg adviseert de leden de kop van de lijst als volgt samen te stellen 1. Dr D. J. P. Oranje. 2. J. E. Brouwer. 3. J. K. de Bruin. 4. W. G. Bouman. 5. Mevr. E. C. van Goor-Cleton. Op maandag 19 maart zal dr P. G. van IHiet uit Hilversum voor de afdeling spreken. De heer Van Vliet is lid van de Eerste Kamer voor de V.V.D. Het onderwerp van zijn toespraak is „Daarom V.V.D Blijkens een advertentie in dit nummer houdt de friese Vereniging ter plaatse weer een grote toneelavond in het St. Josephgebouw. Het aanvankelijke voornemen om de eigen toneelgroep te laten optreden kon niet worden uitgevoerd, daarom zal de avond nu worden verzorgd door de „Krite" Amersfoort, met de opvoe ring van „En dochs waerd It feest". De Friezen van Soest en Baarn zullen ongetwijfeld profiteren van de gelegen heid, om eens een avond onder elkaar te zijn en te genieten van een mooi stuk toneel in de „memmetaal". Voor het eerst hebben de leden van de R.K. Middenstandvereniging St. Pe trus en Paulus carnaval gevierd en zij die hierin een hard hoofd hadden zijn abuis geweest, want het is een bijzonder geslaagd carnaval geweest. Bijna alle aanwezigen waren gecostumeerd en zo wel de Instuif als de Middenstandsver eniging kunnen het volgend jaar de deur gesloten houden voor mensen die niet gecostumeerd zijn, want die hebben op beide avonden als een soort onvol- waardigen rondgelopen. Er is gisteravond niet zo woest gehost als zondag, maar dat was ook niet no- öig, want er was nu meer ruimte om te dansen, terwijl er zondag nauwelijks plaats was om te hossen omdat het bij zonder vol was. Om negen uur kwam Prins Leut de Tweede en wie nog niet in de stemming was kwam er door zijn toespraak al gauw in. Hij begroette de carnavals vierders als feestgangers en oproer kraaiers, prees de homogeniteit, de col lectiviteit en nog enige teiten van de leden, uitte zijn vreugde over de Tal- malaan, zijn verdriet over de Lange Brinkweg, zijn groot verdriet over het uitblijven van de vijfdaagse werkweek voor de middenstander en zijn nog gro ter verdriet over het feit dat er nog steeds geen haven aan de Melm is. Daarna stelde hij zijn twee adjudanten en de leden van de Raad van Elf in prijzende woorden voor om tot be sluit de dichter van het Leutlied 1962 Dr Max Antoon Hilhorst te loven. Vóór de komst van de prins hadden leden van de raad van elf de costuums van de feestvierders onder de loep genomen. De kleine vergeten midden stander, Dorus en z'n lief, Spaanse schonen en vederlichte elfjes, maar ook de dame die op papier liet weten dat ze H.O. at en dit door een vol slank figuur ook duidelijk toonde. Er liep een heks om van te dromen en het onnozelste schoolmeisje van de hele wereld was eveneens aanwezig. Een vikingsvrouw, een mandarijn met dochter, landlopers, steuntrekkers en wat niet al. De jury kende de vol gende prijzen toe Individueel Heks, 78 punten2. Oma Leut, 66 p.3. Breister, 65 p. Paren1. Indianen, 72 p 2. Spaanse hof, 71 p. 3. Spaans paar, 69 p. Groepen1. A.O.W.-man netjes, 80 p. 2. Bewoners van het Muiderslot, 79 p. 3. Bruidjes, 69 p. Het was een groot feest, waarbij boe- renblazers en een wat rustiger band voor de muziek zorgden en geen en kele deelnemer aan dit eerste carna val van de Soester r.k. middenstand zal het volgend jaar ontbreken. En dan zal zelfs het meest gezapige lid in costuum komen. Al is het maar heel eenvoudig als Lou de palingboer of zoiets. Met groot kabaal is zondag in de voor avond de carnavalsleut in Soest los gebarsten en vele honderden zottine kens en zotten hebben vele duizenden langs de hoofdweg en in Soestdijk ver maakt met hun dolle tocht naar de Ma- riaschool waai' Prins Leut de Tweede opgehaald werd en de triomfale terug reis naar gebouw St. Joseph, dat voor enige uren Cirkus Leut heette. wordt en ieder jaar meer belangstel ling trekt. Al piepend ging het op Cirkus Leut aan waar de jool direct met veel kabaal begon. The Brooklyn Stars, dé boerenkapel en zelfs een derde band zorgden voor het nodige georganiseerde lawaai en de feestgangers namen het ongeorganiseer de lawaai voor hun rekening. De organisatoren van dit carnavalsfeest van de Instuif R.K. Jong Soest, met aan het hoofd de zeer aktieve super-orga nisator Gerard van Klooster, zonden vrijdag een laatste oproep tot allen die nog niet vastbesloten waren deel te ne men aan dit grootse feest Waarde Knolpiepers, Naar wij vernemen is sinds j.1. maan dag het hof van Prins Leut de Tweede en zijn raad van elf verplicht gedurende de dagen die nog resten tot het narren- knollenbal te oefenen op hun blaaspie- per. Zij zijn al in de piepstemming, maar zij kunnen niet alleen in Cirkus Leut piepen. Wij verzoeken u alsnog beslag te leggen op een toegangsbewijs, daar wij van de brandweerknollen niet meer dan 300 knolpiepers mogen toelaten. Zorg dus dat je erbij komt voor het te laat is. De pieptocht begint zondag om half zes. Er is nog plaats voor groepen en indi- viduelen. Na de tocht gaan wij in Cir kus Leut door tot uur. Dit jaar zijn er twee leutpistes en de piepklan- ken worden verzorgd door 3 hofkapel len. Daar gingen ze dan. om. half zes, de honderden gecostumeerden op enorme wagens, gewone wagens en kleine kar retjes. Voorop P.V.O. en natuurlijk ont brak de drumband van Crescendo even min. St. Caecilia uit Utrecht was even eens present en de Boerenblaaskapel uit Blauwkapel toeterde zonder ophouden het Leutlied 1962, dat gedicht werd door de voorzitter van de Raad van Elf, die temidden van zijn raadgenoten op een enorme aanhanger zat te zingen of er heel wat mee te verdienen was. Keurig zag het escorte van de Prins eruit met de magnifieke steken en de twee adju danten van de prins waren helemaal plaatjes. Een enorme stoet; Sneeuwwitje, sluime rend in een glazen kist en omstuwd door de dwergen die uiteraard met z'n zevenen waren, de voddenraper van Pa rijs, Dorus de eerste en Dorus de tweede en misschien ook nog wel de derde, een beeld van een zigeunerin, die een eerste prijs zou behalen, een pracht van een Arabier, die goed was voor een tweede prijs, een heks om voor op de loop te gaan die derde werd, cowboys en cow girls met enorm schiettuig, gekke ke rels op malle fietsjes, groepen voor de kinderen, terwijl Mammaloe en Pipo 'n le prijs kregen. De sluimerende Sneeuw witje werd tweede terwijl Leut en Co de derde prijs behaalden. Bij de paren werd een trotse sheik met een schone haremnimf eerste, een verschrikkelijke sneeuwman met maatje tweede en twee Indiaansen om te stelen wonnen de derde prijs. Natuurlijk waren er ook Soester boe ren en boerinnen en een Knelis die met grote letters op zijn rug verkondigde „As je 't ming vraogt, leve de leut". Bij de Mariaschool wachtte een opgeto gen prins, die begroet werd door de voorzitter van de raad van elf. Hij liet duidelijk merken het prachtig te vinden door zijn geliefde onderdanen opgehaald te worden en in triomf ging het naar het St. Josephgebouw. Opnieuw zagen vele duizenden de aan trekkelijke stoet, die ieder jaar groter Er werd lang gewacht op de intocht van de prins, die nog enige belangrijke staatszaken af te handelen had en toen hij tenslotte binnenkwam, omstuwd door zijn raad van elf zag het er even naar uit dat het instorten van het St. Jo sephgebouw een droevig maar belang rijk bericht in ons blad zou veroorza ken. De prins wekte op tot het maken van leut, maar dat wasniet nodig en uit dank voor de steun die hij van zijn raad van elf ondervonden had benoem de hij de voorzitter tot ridder in de orde van de grauwe knol of van de oliebol, of iets van die aard. Het was een prachtig feest dat tot heel vroeg duurde en iedereen heeft zich uit stekend vermaakt. Zelfs mevr. Ekel en de heren Taris en Verpoorten, die als juryleden de loodzware taak hadden wijs te worden uit het gewirwar van elfjes, clowns, zeerovers, beren en ruimtevaar ders, die maandagmorgen in alle vroegte bij Cape Carnaval gelanceerd zijn. Ook dit jaar is het carnavalsfeest van de leden der Mixed Hockey Club uit stekend geslaagd. Bij de jeugd won Alexander Artz als muis en Vivianna de Graaf kreeg als stierenvechtster de tweede prijs. Yvon- ne Bolhuis werd als Indiaanse derde en Adriaan Berghauser Pont had als de antieke agent uit het televisiepro gramma Swiebeltje genoeg succes om de vierde prijs te behalen. Bij de seniores was een geisha de mooi ste van alle deelnemers, nummer twee was een sheik en nummer drie twee Tiroler meisjes. De prijs voor het or- gineelste costuum ging naar een land loper, die bij het démasqué een land loopster bleek te zijn. Naast de carnavalspret is er toch nog tijd geweest voor serieuze training on der leiding van Rex Norris, die trainer van het Nederlands elftal geweest is. De Soester Boerendansgroep heeft in restaurant Zonneheuvel de jaarverga dering gehouden onder voorzitterschap van de heer W. Hartman, die in zijn openingswoord enige aktiviteiten van het afgelopen jaar in herinnering bracht. Ondermeer werden Zwolle en Breda bezocht en er werd een tocht naar Duitsland gemaakt. De groep is uitgenodigd voor het festival te Salz- burg. Van het Prins Bernhardfonds werd 1000,subsidie ontvangen en van de Raiffeisenbank 250,terwijl de Coöperatieve Landbouwver. 100, schonk. De 1000 gulden werden ge geven voor het bouwen van een koets huis voor de tentwagens van de groep. Met de gemeente is contact opgenomen en waarschijnlijk zal voor het on derbrengen van de tentwagens een an dere oplossing gevonden worden. Met het Prins Bernhardfonds zal dan over leg gepleegd worden of de subsidie besteed mag worden aan het aanschaf fen van tentwagens en tuigen. Namens de kascommissie bracht de heer P. v. d. Breemer verslag uit. De heren I. van Logtensteijn en G. Hart man werden in deze commissie gekozen. Mej. A. v. d. Breemer werd tot lid van de groep benoemd en mej. A. Fugers tot reserve-lid. Mej. R. de Bruin werd met grote meerderheid van stemmen tot bestuurslid herkozen. Er werd besloten de koninklijke goed keuring voor de groep aan te vragen en tevens werd het besluit genomen contributie van de leden te heffen. Dit zal 5,per jaar zijn. Reserve-leden zullen 2,50 betalen. Er is contact opgenomen voor het ver vaardigen van petten bij de costuums van de mannelijke leden. Secretaris J. Hilhorst gaf een uitvoerig verslag van het afgelopen jaar. Onder meer trad de groep enige malen in Amersfoort op. Het opbergen van de tentwagens gaf nogal eens moeilijkhe den, zodat het kopen van nieuwe tent wagens uitgesteld werd omdat er geen stallingruimte voor te vinden was. Het afgelopen jaar is in alle opzichten oen record-jaar geweest. Bijna weke lijks was er voor het bestuur werk aan de winkel. Ook de heer Hilhorst vermeldde onder dankzegging de be dragen die geschonken werden. Als de gemeente stallingruimte beschikbaar stelt dan kunnen deze bedragen be steed worden aan eventuele reparaties aan deze ruimte, het kopen van tent wagens en tuigen, wanneer de schen kers van de bedragen hiermee akkoord gaan. De groep heeft een prachtige vlag ge kregen. Zuster Redempta van huize St. Joseph vervaardigde dit pronkstuk dat een grote aanwinst voor de groep is. De verhouding met de federatie is pri ma. De vergaderingen van het district en van het hoofdbestuur worden alle door het bestuur van de Soester Boe rendansgroep bijgewoond. De vereniging zou graag nog wat lan ge blauwe geruite schorten hebben, waarmee de dames hun kleding kun nen completeren. Aan 't slot van zijn jaarverslag dankte de secretaris allen die door schenkingen de groep terwille geweest ^jn en hij sprak de wens uit dat het jaar 1962 even gunstig voor de Soester Boeren dansers zal verlopen als 1961. Ook dit jaar hopen de dames weer op de eerste vrijdag in de lijdensweken deel te nemen aan de Vrouwenwereld gebedsdag. Wat een overweldigende gedachte dan deel uit te maken van een keten van gebed, die de gehele wereld omspant. Vrouwen in 145 landen verzamelen zich en beleven met elkaar in die ene litur gie, deze keer samengesteld door vrou wen uit Uruguay, de eenheid en de kracht van het gebed. Ieder, die hieraan mee wil doen, wordt opgewekt één der bijeenkomsten, die u elders in dit nummer vindt aangekon digd, bij te wonen. De kleurenwedstrijd voor de jeugd van 9 tot 15 jaar heeft een bedrag van 126,opgeleverd ten bate van de Actie 10 x 10. Hoofden van scholen, hulpvaardige ouders en kinderen, die vaak meer mochten geven dan 't vereiste kwartje, maakten deze actie tot een succes. Ook de winkeliers die prijzen beschik baar stelden hadden een groot aandeel in het slagen van deze wedstrijd. De prijzen bestonden uit spelen, ballpoints, platenbonnen en boekenbonnen. De uitslag was 6-9 jaar1. Heleentje van Arkel. 2. Tonny Blom. 3. Jan Schaafsma. 4. Bertie Valkenet. 5. Janny Jansen. 9-12 jaar 1. Gerard Drost. 2. Judith Uiterwijk. 3. Elsje Vorderhake. 4. Mar griet de Hollander. 5. Jan Vorderhake. 12-15 jaar1. Louka Sukkel. 2. Heidi Meun. 3. Ans van Rossum. 4. Bert Brons. 5. Arie Rijksen. In het holst van de nacht stond een personenauto, RD 39-60 dwars in de F. C. Kuijperstraat. De politie hield de bestuurder aan. Hij zei dat hij D. V. G. uit Baarn was, maar kon dit niet aantonen. Op 't politiebureau bleek dat hij geen rijbewijs had en dat zijn autopapieren niet in orde waren. Hij moest de auto laten staan en werd naar huis gestuurd om daar het bewijs te halen dat hij inderdaad D. V. G. heet. Vandaag voor dertig jaar stierf Aristide Briand, die als minister van buiten landse zaken van Frankrijk de Duitse minister van buitenlandse zaken Gus- tav Stresemann tot vriend had. Samen hebben zij urenlang gesproken ever de mogelijkheid van een hechte vriendschap tussen hun beide landen. Vaak leek het erop dat zij succes zou den hebben met hun verbroederingspo gingen, maar Frankrijk wantrouwde de Duitsers. Zeer terecht, want Hitier was al bezig zijn plannen te maken voor de verove ring van de wereld en binnen een jaar had hij Duitsland veroverd door het verwerven van het rijkskanselierschap. Al heel gauw bleek dat hij alle macht in handen nam en dat hij het gezel schap dat de rijksdag vormde tot een heel duur zangkoor maakte. Verder dan het zingen van het Horst Wessellied en het volkslied kwamen zij met hun aktiviteiten niet. Briand faalde omdat Duitsland niet deugde, maar nu begint het erop te lij ken dan anderen gaan falen in hun po gingen een hecht verenigd Europa te maken omdat Frankrijk niet deugt. Bandieten van de OAS begaan nage noeg ongestraft hun misdaden en ster ke man De Gaulle is blijkbaar toch niet sterk genoeg om hieraan een einde te maken. Het zal natuurlijk wel niet uitvoerbaar zijn, maar zo langzamerhand wordt het wel tijd dat de bondgenoten van Frank rijk dit land tot de orde roepen in het belang van de vrije wereld. President De Gaulle doet erg stoer, maar als je 100.000 Duitsers kwaad maakt dan rukken ze zijn land weer net zo hard en net zo gemakkelijk binnen als in 1870, 1914 en 1940. Dat moet natuurlijk helemaal niet ge beuren, maar Frankrijk moet intussen wel weten dat het een zeer rotte plek in de toch al weinig gave Europa appel is. KANTMAN. Een bekwaam schilder bracht gisteren de dag door met het verven van het wachthuisje dat ten gerieve van de buspassagiers bij de r.k. kerk op Nieuwerhoek staat en tegen de avond zorgde hij voor een waarschuwing ten gerieve van de buspassagiers, die niet graag met verf aan hun kleding thuiskomen. Op een bordje schilderde hij „NAD" en dat hing hij op. Toen ging hij naar huis en voor hij naar BET ging is hij ongetwijfeld nog in BAT geweest, want van dat schil deren krijgt men iieze fingers. De Soester Vogelvrienden hebben gis teravond een vergadering gehouden in restaurant Zonneheuvel. De heer K. G. Wijnhof leidde een gesprek over ie kweek van vogels en beantwoordde vragen. Voorzitter D. J. Kuiper deelde mee dat er twee nieuwe leden aangenomen zijn. De afdeling heeft thans 110 leden. De heren J. v. d. Berg en H. van Doorn maken lid uit van de commissie die de tentoonstelling zullen organiseren welke ter gelegenheid van het tienjarig be staan gehouden wordt. Er werd besloten deze zomer, een bus tocht te houden maar er moet nog over leg met de leden gepleegd worden over het doel van de tocht. Het herenteam van de Duinkikkers heeft een ruime 4-0 zege op Poseidon uit Scherpenzeel behaald. Het Duinkik- kersteam was oppermachtig al kwam dit in de eerste helft van de wedstrijd nauwelijks tot uiting, want toen werd slechts een enkel doelpunt door R. v. d. Brink gescoord. In de tweede helft ging het beter Rob Meijer scoorde tweemaal en veteraan Brink zorgde voor het derde doelpunt. De voorhoede van Poseidon was in het geheel niet in staat het op te nemen tegen achter hoedespeler veteraan Elderman en zijn medespelers.

Soester Courant | 1962 | | pagina 1