1LANCÖME openingsrede van Prof. Oud Meningen van lezers. ftraiÉeis van SCnelis. BURGERLIJKE STAND LUISTERT VRIJDAGAVOND, Een goed gordijn sluit duizend ogen buiten en is een streling voor het oog. Woninginrichting TON BEUKEN Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Soester Schaakclub. Botsing auto-brommer. BATEJNBlfRG's Erkende Auto- en Scooterrijschool De Dolomieten. Eiermarkt. Olympia-V olleybal. voor Uw huidverzorging SALON KOPPEL VClLiUnClUduutvUCLu Bioscoopprogramma. Verdacht individu. Demonstratie. Dag van Europa 1962. Competitiestanden Veldhandbal. 9 maart a.s., van 8.05 tot 9 uur, naar de t.g.v. de alg. ledenvergadering onzer partij te Leeuwarden (Hilv. I, 402 m.). As je 't ming vraogt dan mok zeige dat- ter zondagaoved bar efeest is deur prins Leut de raod van el- lef en alle leuteraors die in sirkus Leut waore. Minse zuk hosse. 'k Doch dazze de zaol afbraoke of deur de bojem zouwe gaon. Allegaor deeres en jonges die veul jonger binne as ik, maor denk- terom dak d'rbie was. Da kon makke lek, waant niemaand had in de gaote dak Knelis was. Allegaor dochte ze da'k 'n jochie was da veur Knelis speulde. Daorveur hak netuurlek 'n pries motte hebbe. maor jao, da kejje net denke. Twee manne en 'n wief liepe d'r te keure. Dat wief het vast wel ezeid, ik vin die Knelis bar fing, maor die manne hadde ut netuurlek meer op die zegeunerin en dat deeretje in da glaoze kissie mit al die kebouters d'rom heen. En die manne moste netuulek d'r zin hebbe, waant die waore mit zien twee- je en dat arreme wief most ut alleenug veur Knelis opneeme. 't Is bar zoveul minse d'r op de been waore om naor al die zotte te kieke. Wel 'n paor duuzend schat ik. En dan zeige zullie, die zeige dazze ut weete kenne, dajje de Soesder minse nie uuter huus ken kriege. Dat kejje wel, maor dan mojje zo'n meraokels spul laote zien as zondag. En jao, dat ken maor één keer int jaor. As ouwe man mojje mit zukke dinge eigeluk nie meedoen, waant maondag- marrege hak ping in al mien botte vant hosse en ping in mien kop ok, maor dat kwam nie zozeer vant hosse GEBOREN Reina Hendrika Jolanda, dochter van W. G Maartsense en J. W. van Dorp, Antonie van Leeuwenhoeklaan 211- Rudi Maximiliaan, zoon van F. A. Verduyn Lunel en Fatimah, Birk- straat, 138. Johannes Willem, zoon van J. Persman en A, Punselie, Amers- foortsestraat 17 Hans Peter Tjitze, zoon van Tj. Krips en W. van der Sluis, Hellingweg 6. Teunis Willem, zoon van J. J. van Cuijlenborg en J. Nout, Veldm. Montgomeryweg 63. Wilhel mus Johannes, zoon van W. H. van Asch en S. M. Dijkman. Julianalaan 16. Josepha Martina Maria, dochter van T. B. W. Daselaar en M. B. Visser, Tulp straat 21, Baarn. Petronella Geer- truida Margaretha, dochter van C. L. A. van Maarseveen en A. M. Rentinck, Prof. Lorentzlaan 81, Ronald Imma- nuel, zoon van A. van Vliet en C. Kooi man, Verl. Talmalaan 9. Ronald Hen- drikus Adrianus, zoon van A. J. van Schalkwijk en Th. H. van Dorresteijn, Kerkplein 6. Hendrik, zoon van C. van Winzum en T. Smid, Braamweg 22. Hedwig Hillegonda, dochter van J. A. Woerdman en A. M. de Vries, Bonifacius- straat 2. Eric, zoon van L. Veen- brink en G. J. Haaitsma, Antonie van Leeuwenhoeklaan 21. Roelof Maarten, zoon van L. R. Noteboom, koopman en B van Vuuren, Eikenlaan 79. ONDERTROUWD Johan Herman van Hengstum, Middelwijkstraat 1 en Theo- dora Woutrina Bertha Maria Smink, steno-typiste, Beetzlaan 72. Cornelis Maria Veerkamp, Korteweg 7 en Ever- tina Henny van den Broek, zonder be roep, Korteweg 7. Marinus Wijnand van Lambalgen, Stationsweg 133, Wou denberg en Wietske Medema, Generaal Winkelmanstraat 70. GEHUWD Marinus Mulder, Plesman- straat 131 en Francisca van der Valk, Plesmanstraat 131 Gerhard Peter Wilhelm Lamers, Schimmelpenninckstraat 22a, Amersfoort en Gerritje Petronella Tiggelaven, Den Blieklaan 59. Johan nes Hendrikus Beijer, Beetzlaan 121 en Gerarda Clasina van Fulpen, Duinweg 12. OVERLEDEN Jansje Kissing, 80 ]r., we duwe van, P- M. Schweig, Amersfoortse- straat 120. Evert Hendrik van Tuijl, 75 jaar, weduwnaar van R. Buising, Bos straat 2. Johannes van den Brink, 57 jaar, echtgenoot van E. van Nimwegen, Beetzlaan 51, Zeist. Gritje Tak, 90 jr., weduwe van G. J. Vleeming, Koningin- nelaan 171. Wilhelmus Spijker, 84 jr., echtgenoot van J. Vos, Birkstraat 142. Joseph Joaehim Christian Friemann, 97 jaar, weduwnaar van A. de Graaf, Klaar- waterweg 70. Pieter Johannes Borrias, 72 jaar, weduwnaar van P. W. Ham, Groen van Prinstererstraat 4. Cor nelis Engelbert Frank de Vries, 87 jaar, weduwnaar van O. C. A. van Oldenborgh, Van Lenneplaan 5a. Wilhelmus Mar- tinus Laubertsheimer, 25 jaar, echtge noot van G. van de Kleut, Hogeweg 54, Amersfoort. Adriana Beatrix van Er ven, 58 jaar, weduwe van A. J. A. M. Verhulst, Nieuwerhoekplein 10. as van de klaore, schat ik. Toch ist wel us goed ajje as ouwe kerel mit 'n masker op us mitti jonge- luu meesprink tojje d'r bekaant bie neervalt, waant dan kejje meteen us zien datter veul meer gewoone jonges en deeres binnen as nozems en dattie schik kenne hebbe veur tien zongder aandere te peste of de boel te verrin- neweere. Maor dattie vloere in Sint Josef nie an spaone binne is ming 'n raodsel. Zuk te keer gaon. Maor ut is ok nog 'n keer zo dattie vloere maor gin vloere hadde motte worre as zullie nie teuge dat hosse kenne. Wij beschikken over de bekende „Ploeg" stoffen. Deze prachtige gordijnstoffen han gen zeer soepel af en zijn in hoge mate kleurecht. Zijn niet duurder maar wel beter dan andere stoffen. Uw vakman wil u met plezier soor ten en dessins tonen. Soesterbergsestraat 51a - Tel. 2180 De afdeling Baarn-Soest en omstreken van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen heeft de jaarlijkse leden vergadering gehouden. Na de opening door de presidente, mej. Waszink, las de (secretaresse het jaarverslag, waaruit bleek dat de vereniging een zeer aktief jaar achter de rug heeft. De aktiviteiten bestonden uit excursies, demonstraties l en lezingen, terwijl de maandelijkse i koffieochtenden (8 in Baarn en 4 in Soestl, die bestemd zijn voor onderling I contact en het versterken van het saam horigheidsgevoel, ook het afgelopen jaar tot de grondzuilen behoorden waarop deze bijkans 50-jarige vereniging rust. Een speciaal kompliment ontving de ex cursieleidster, mevr. Kuik, voor het vele I werk dat aan voorbereiding en organi satie van excursies vastzit. Ook de ver slagen van het zangkoor en de toneel club werden voorgelezen. De financiële positie bleef gezond. Daarna kwamen de studie-ontwerpen 1961-1962 aan de orde. Telkenjare wor den door het hoofdbestuur een aantal in het middelpunt van de belangstelling staande onderwerpen voorgelegd, die daarna in alle 152 afdelingen door spe ciaal daarvoor benoemde kommissies worden behandeld. De konklusies van deze kommissies worden in een rapport verwerkt en gepubliceerd. De onderwer pen die thans aan de orde zijn luiden Hoe denken de leden over een eventuele verplichting voor meisjes tenminste een jaar aan de gemeenschap ter beschik- I king te stellen door in de verzorgde be- roepen te werken; Hoe staat u als huis vrouw en moeder tegenover een herzie ning van de verdeling der vakanties van de schooljeugd; De voorbereiding en viering van het St. Nicolaasfeest met kleuters in het gezin en daarbuiten; De plaats van de kunstzinninge vorming in de opvoeding. Nu voor vele mensen vrije tijd beschikbaar komt, opent zich in het gezin het perspektief de jeugd I meer te bepalen bij artistieke aktivitei ten. Op welke wijze kunnen de ouders de esthetische vorming van het kind bevorderen en waar zal het accent van deze vorming moeten liggen, in het ge zin, op school of buiten schoolverband. Als afgevaardigde naar de algemene vergadering op 23 mei in het Kurhaus te Scheveningen werd mevr. Oranje be- I noemd. Plaatsvervangster is mej. Was- zink. In de vakatures, welke in het be- stuur ontstonden door het bedanken van de dames Eberhardt en De Jong werden bij akklamatie de dames Zijlstra en Blok benoemd. Mevr. Blok kreeg als dank voor de twaalf jaren dat zij de gelden der vereniging zo voortreffelijk had beheerd het ere-lidmaatschap aan- I geboden. Na de pauze vertoonde mej. Wits een aantal kleurendia's van Zuid-Afrika, die 1 zij maakte tijdens een recente reis door dit uitgestrekte land. De dia's waren bijzonder fraai en gaven een kleurig beeld van de grootse natuur; niet in het minst van het Krügerpark, het we reldberoemde natuurreservaat. Dit park is zo groot als Nederland. Men kan er per auto doorreizen, mits enkele veilig heidsmaatregelen in acht genomen wor den. De dames zullen op 29 maart weer bij elkaar komen. Dan zal de toneelclub haar eerste uitvoering geven van „Oog verblindend - Hartverblindend", een to neelstuk in 4 bedrijven dat speciaal voor deze vereniging door mejStella den Boer geschreven is. De maand maart zette voor de club goed in. Het derde tiental speelde tegen ,,Pion in Hilversum nadat de wedstrijdleider met veel moeite 8 spelers bij elkaar had ge trommeld. Toch wisten deze 8 spelers met 7 winstpunten naar huis te gaan. De uitslag was 1. N. Knecht (niet opgekomen). 1-0. 2. A.BungenerB. Beuken 1-0. 3. C. A. PaulichJ. v. d. Wal 0-1. 4. J. de JagerG. A. Wagenaar 0-1. 5. A. TrijsJ. Wamsteker 0-1. 6. A. de JongJ. J. Immerzeel 0-1. 7. C. B. PothuizenL. Verkerk 0-1. 8. M. J. Honing(niet opgekomen 1-0. 9. J. MatterhoornE. T. Veenendaal 0-1. 10. K. H. de HaanR. Hense 0-1. Het eerste tiental speelde tegen de de sterke tegenstanders uit Huizen. De Soesternaren waren nu niet zo ge lukkig. De voorlopige uitslag is 2V2-2V2 met 5 afgebroken partijen. De voorlopige uitslag is als volgt 1. C. SamsomC. Griffioen 0-1. 2. L. de RegtJ. Kerkmeester 1-0. 3. A. v. DijkJ. C. v. Leeuwen afgeb. 4. G. GeijtenbeekMr H. J. C. Vlug afgeb. 5. J. K. v. ZijtveldJ. Bout 0-1. 6. H. SchreuderH. J. v. d. Meer afgeb. 7. G. H. Lie—J. Bos 1-0. 8. W. BenschopR. Bolding afgeb. 9. J. C. ThomaszeW. Schaap afgeb. 10. H. de GraafH. Doorn V2-V2. Vanaf de Nieuwstraat reed de automo bilist J. Th. L. uit Hilversum de Merel- weg in. Op dit moment werd hij in gehaald door de I7-jarige Soester brom fietser J. H. die tegen de auto reed. De materiële schade was gering. Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht Mijnheer de Redacteur, Vrijdag j.1. stond het volgende bericht in uw blad ,,De inspecteur van de Dierenbescher ming heeft proces-verbaal opgemaakt omdat een veehouder op het Kerkpad vier pinken liet verkommeren in open stallen, waar zij moesten verblijven in de modder en op 60 cm natte mest." De bedoelde veehouder in ondergete kende. Ik zou gaarne naar aanleiding van dit bericht enige opmerkingen maken en verzoek U dit schrijven in uw blad te willen opnemen. Ik krijg sterk de indruk dat de in specteur van de Dierenbescherming bij bet beoordelen van de huisvesting der pinken uit het oog verloren heeft dat men hierbij geen maatstaven mag aan leggen die voor katten en honden gel den. Het feit dat hij proces-verbaal opmaakte is. voor mij aanleiding ge weest het oordeel van een Amersfoort- se dierenarts te vragen, die hierover naar mijn mening beter kan oordelen. Hij verklaarde dat het verblijf van pinken in open stallen te verkiezen is boven een verblijf in gesloten stal- I len. Hij noemde de lichamelijke con- ditie van de dieren uitstekend en de I huisvesting zeker niet slechter dan het gemiddelde, zodat hij deze niet af keurde. Mocht dit proces-verbaal op een rechtszitting uitlopen dan wil hij deze verklaring gaarne ten overstaan van de rechter herhalen. Met dank voor de plaatsing van boven- staande, De bekende bioloog Kees Hana heeft voor de leden van het Departement Soest van de Maatschappij tot Nut van 'n Algemeen in gebouw Credo over de Dolomieten gesproken en dia's getoond van dit woeste deel der Zuid-Tiroler- Alpen waar vele vreemdelingen ko- men en het wintersportcentrum Cor- i lina d'Ampezzo grote bekendheid ge- j niet. Van deze plaats naar Bolzano loopt de grote Dolomitenstrasse. Dit bergland behoort bij Italië, maar de bewoners spreken Duits, als voor malige onderdanen van Oostenrijk. Dit schept nog wel eens problemen, want alle ambtenaren zijn Italianen en nage noeg allen verbeelden zich dat Italiaans veel mooier is dan Duits, zodat zij weigeren dit te spreken. Bijzonder kleurrijk waren de vele dia's die getoond werden en grotendeels kwam dit door de vele kleuren die de gesteenten in dit bergland hebben. Bi- zarre vormen van spitsen en kegels wisselden af met stille dalen en prach- I tige alpenweiden. Menigeen huiverde toen Kees Hana vertelde van de hoogst gevaarlijke stoeltjesliften, waarmee nogal eens ongelukken gebeuren. Kris en kras werden in beeld tochten door dit prachtige landschap gemaakt en menig bezoeker van deze avond zal het plan opgevat hebben eens naar dit mooie deel van Italië te gaan, in dien het nog niet bezocht werd. Het loont zeker de moeite eens kennis te gaan maken met de bevolking, die slechts werkt om in het leven te blij ven, terwijl de bewoners van de Dolo mieten sterk de indruk hebben dat Noordelingen slechts leven om te wer ken. Kees Hana werd ingeleid door de heer J. Thörig, die meedeelde dat mevr. Van der Meulen de opvolgster van mej. Egthuizen als penningmeesteresse is. Het bestuur is uitgebreid met mevr De Ruiter en mr Boeser. Op 14 maart zal de heer G. Houtman een causerie houden die tot titel heeft „Zwerftochten door Noord-Holland", op 27 maart spreekt Dr W. J. v. d. Woes- tijne over het bevolkingsvraagstuk en op 2 april is er een districtsavond te Utrecht. Het programma wordt ver zorgd door het Tingel-Tangel-Cabaret. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 115.000 stuks. Hoendereieren van ƒ8.- tot ƒ9,-. Middenprijs ƒ8,65. Prijs per kg 1,40 van de zijde van het dier dat door de jager gewond en niet gedood werd. Het valt hem aan en brengt hem he vige verwondingen toe. Als hij genezen is moet hij het dorp verlaten en in het oerwoud een nieuw bestaan opbouwen De aanvallen van de luipaard op het dorp blijven aanhouden en de verban nen jager neemt het besluit het dier te doden. Dat lukt, maar zelf verliest hij tijdens het hevige gevecht het leven. Dan pas bewijzen zijn stamgenoten de jager de eer die hem toekomt. Met het eind van de competitie in zicht schijnt het dat het eerste dames team van Olympia tot steeds beter spel komt. Indien de Soester dames het in de laatste wedstrijden vertoonde spel blijven spelen, kunnen ze nog wel eens een struikelblok worden voor de 4 hoogstgeplaatste teams waartegen nog moet worden gespeeld. De afgelopen week werd het Utrechtse S.V.V. het slachtoffer van Olympia De le set ging weliswaar met 12-15 verloren, maar in de volgende 3 sets is de zege van Olympia practisch niet meer in gevaar geweest, getuige de setstanden 15-7, 15-11 en 15-8, Het tweede damesteam kon het tegen koploopster V.V.A. 1 niet bolwerken, hetgeen ook in de lijn der verwachtin gen lag. Vooral het spel van V.V.A viel in deze wedstrijd bijzonder tegen. Dat zij desondanks een ruime over winning behaalden hadden de V.V.A.- dames grotendeels aan goed serveren te danken. De setstanden waren 15-4 15-8 en 15-8. Het 2e herenteam behaalde een be nauwde zege op Spirit 4. Na de eerste 2 sets met ruim verschil gewonnen te hebben (15-9 en 15-7), meenden zij het :n de 3e set wat rustiger aan te kunnen doen, hetgeen prompt een 11-15 ne derlaag betekende. In de 4e set hadden de Soester heren de grootste moeite Spirit van een gelijk spel af te houden, hetgeen uiteindelijk gelukte bij 15-13. f3—1). Het programma voor deze week luidt. Woensdag S.V.V. 1Olympia 1 (heren), 7.45 uur. V.V.A. 2Olympia 2 (dames), 8.30 uur. Olympia 3Vios 4 (heren), 8.30 uur Donderdag Vios 1Olympia 1 (dames), 7.45 uur Olympia 2S.S.S. (heren), 8.30 uur. P. C. BLOM, Kerkpad N.Z. 51. PRINS LEUT EN DE ZONDAGSRUST. Zondag werd de z.g. Carnaval-prins met muziek ingehaald tussen 5 en 6 uur. Afgezien van het feit dat een en an der regelrecht indruist tegen de zon dagsheiliging, volgens Gods Gebod, voel ik dit aan, en denkelijk velen met mij, als een belediging van het Pro testant Christelijke deel der Soester bevolking. Het inhalen van deze z.g. Prins Leut viel n.1. samen met de avondgods dienstoefening van de Ger. Bond der Ned. Herv. Kerk, van de Ger. Kerk en van de Ger, Gemeente te Soestdijk. Misschien zijn het er nog meer, maar I van de bovenstaande weet ik het zeker. Nu wil ik hier in genen dele een gods dienstige woordenstrijd over beginnen, maar wel wil ik de organisatoren van deze feestlijkheden vriendelijk doch I dringend verzoeken om voortaan deze i intocht en het begin van carnaval i op een werkdag te doen plaatsvinden. IVan harte hoop ik dat niet alleen vele Prot. Christelijke lezers het met mij eens zullen zijn, maar ook vele R.K. ingezetenen van Soest deze gevoelens zoal niet delen dan toch zullen kunnen begrijpen en eerbiedigen. U, redactie der Soester Courant, harte lijk dankend voor de verleende plaats ruimte in uw blad, teken ik, H. TERLOUW, Koekoeksweg 3, Soest. Het volledige assortiment vindt U bij Soesterbergsestraat 44 Telef. 2045 VEILIG Heden en woensdag kan men nog te recht in het City-theater voor de uit stekende film Avontuur in Hongkong met de bekende acteurs Orson Welles en Curt Jürgens. Het is het verhaal van een man die in opstand kwam te gen het noodlot en vast besloten was wraak te nemen op de maatschappij. Mark Conrad, een gewezen Oostenrijk se aristocraat zwerft doelloos door Hongkong. In een nachtclub gaat hij op de vuist en de politie zet hem op de eerste de beste boot die vertrekt. Het is een oude veerboot met als kapi tein Orson Welles. Hij haalt zijn neus op voor Conrad en wil hem zo spoedig mogelijk kwijt. In Macao wil men hem niet hebben en de arrogante kapitein ziet zich gedwongen „dat verschrikke lijk stuk menselijk afval", zoals hij zijn ongewenste passagier noemt, aan boord te houden. Hij haat de vagebond aristocraat omdat deze het uitstekend met de bemanning kan vinden en vaak voor een spelletje kaart uitgenodigd wordt. Na vele avonturen, waarbij de kapitein zijn gast niet kan kwijtraken, raakt de veerboot in een tyfoon. Dan blijkt dat de kapitein een lafaard is, evenals dit bij een aanval van Chinese zeerovers het geval is, Conrad gedraagt zich als een held en vindt zijn eigenwaarde te rug. In de donderdagcyclus „De wet der wildernis", het verhaal van een jager in India, die getrouwd is met een Hin doevrouw. Dit huwelijk wordt door de stam waartoe de jager behoort niet ge accepteerd. Als hij een luipaard ver wondt ontstaat er angst voor de wraak der goden. Die wraak komt, maar dan Een broodbezorger zag een man van middelbare leeftijd op verdachte wij ze rondscharrelen in de buurt van kin deren die aan het spelen waren in de Sparrenlaan. Hij deelde dit aan een mevrouw op de Heideweg mede en de ze belde terecht direct de politie. Die was snel aanwezig, maar de man, die een geruite overjas droeg en in het bezit van een fiets was, bleek ver dwenen. Morgenavond houdt de firma Kraal in de zaal van Eemland, 'n interessante avond voor de zelfdoeners over interi eurverbetering waarbij dia's zullen worden vertoond. Morgenmiddag woensdag 7 maart, zul len leerlingen van de hoogste klassen der ulo-scholen in gebouw Credo aan de Julianalaan bijeenkomen ter gele genheid van de Dag van Europa 1962. Mr C. A. Bos, docent aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam zal over het verenigd Europa spreken, waarna eni ge films worden vertoond. Ook zullen de leerlingen de brochure „Saluut voor Europa" ontvangen. 2e klasse A heren, i le klasse dames. Fidelitas P.P.I. B.D.C. Limvio Amersfoort Laren 2 H.H.C. 3 7-14 U.D. 8- 9 Achilles 7- 8 B.D.C. 7- 8 Amersfoort 7- 7 S.S.V.U. 8- 5 Unio 8- 11 Olympia L.V.V. 8-14 9-14 9-12 0- 8 8- 7 8- 7 9- 5 8- 1 3e klasse dames. B.H.C. 2 9-15 Sp. Vereent 2 8-14 H.H.C. 2 8-10 Laren 2 8- 5 Olympia 2 6- 4 A.A.V. 8- 4 B.D.C. 2 7- 9 Amersfoort 2 6- 0

Soester Courant | 1962 | | pagina 2