es, 'i'M K rnicicSsiman maïs. laagden. kt. uur. ngenvel. Ntroles reken Krabbels van Knelis. VENEMA A.N.W.B. RIJSCHOOL VAN DOOREN Oxford TOONBEELD VAN DE NIEUWSTE HERENMODE EEN WEEKEND IN CALIFORNIë. MEJ RAAD EN DAAD. SONG-FESTIVAL. JZEN! JNTOOR van HOORN DIENST Zonen DERDE BLAD Herencostuums en Confectie S.G.P. komt met eigen lijst. ARJOS-Soest. Protest. De Spelbrekers naar Luxemburg. Goede chauffeur. Politie telefoon 4444 en 4445 Stroper. zorgenkind van kennedy en HBHHba TEL. 2790 011 dag 11 maart •EN: ;n 9 uur uur IA SCHIAFFINO een monster. If beest, waar- rd werden. 15 uur, lTRRE moore oensdag, E MAC LAINE en 8 UUR, YCLUS [NA MAGNANI n boeiende als 36 - SOESTDIJK Jzer, Metalen nelle, 100 er als bedrijf, Telefoon 3397 LEFOON 2850 eense en lering. zaak in ingevend. on 2504 VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 9 MAART 1962. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak nie snappe ken hoet meugeluk is datter minse onder treine komme bie onbe- waokte overweege, waant daor bejje eiges bie. Denkterom dat Knelis op duuzend meniere verongelukke ken, maor die komp nie ongder 'n trein astie 'n onbewaokte overweg mot pesseere. Tuurluk kenk in de Kerkstraot in de soep ereeje worre, waant daor ist le- vensgevaorlek en dat zal nog wel ef- fies duure. Laangs de heule rieksweg kenk door auto's, stoomfietse en hoe al die aan- dere fietse magge heette plat ereeje worre. Ok nog wel bie 'n bewaokte overweg, waant 't ken beure dattie man vant spoortje, die de boome mot dich doen, zitte pitte of in de kraant zitte loere oftie noeng eindeluk de hongderduuzend is ewonne heb. Maor bie 'n onbewaokte overweg, daor griepe de spoore Knelis neit. Effe links kieke. effe rechs kieke en dan hup d'over. Laot me daor 'n knecht van Schim mel, Rienus van Asselt mit zien trak- tor 'n onbewaokte overweg pesseere en laoter 'n trein dat zwaore ding in tweee rieje. En die Van Asselt niks mekeere. Die het effies geluk ehad. Maor» Rienus vollegede keer neit alleen links en rechs kieke aster 'n spoor ankomp, maor d'r ok veur zorrege dajje klomp neit van 't pedaol ken glieje, want dat spoor ken gehak van je maoke, zo hard gaot zo'n ding. Maor veur deze keer gefieleseteerd Rienus. Je had ok zo plat as 'n sent kenne weeze. Hofleverancier van Z.K.H. de Prins der Nederlanden naar maat, in prijzen van ƒ180,- tot 275,-. Repareren en moderniseren van dames- en herenkleding F. C. Kuypcrstr. 28 - Tel. 2803 De Staatkundig Gereformeerde Partij zal met de a.s. gemeenteraadsverkiezin gen niet meer samengaan met de Anti- Revolutionaire Partij en de Christe lijk Historische Unie. De S.G.P. zal met een eigen lijst uitkomen waarop de volgende namen voorkomen 1. H. Ter louw. 2. C. van Altena. 3. G. H, Kersten. De ARJOS-Soest waarin de anti-revo lutionaire jongeren van Soest verenigd zijn - heeft in dit seizoen tweemaal een bijeenkomst belegd in samenwerking met de A.R. Kiesvereniging. Drs Klat- ter en dr. Schouten voerden hier het i woord. I Vanavond houdt de ARJOS Soest de I eerste bijeenkomst in besloten kring I De heer C. Verheus uit Soesterberg zal I een inleiding houden over het onder I werp ,,Rose en Rood in de politiek". I Voor belangstellenden is dit een goede gelegenheid kennis te maken met de I man die waarschijnlijk de nieuwe A.R. vertegenwoordiger van Soestejrberg in de Soester gemeenteraad wordt. De beer Verheus zal in zijn causerie aan geven hoe de belangrijkste politieke groeperingen in ons land ontstaan zijn en wat de meest opvallende verschil len en idealen zijn. Deze bijeenkomst is in wijkgebouw ,,De Rank". Na de inleiding van de heer Verheus wordt ondermeer een politieke quiz gehouden, waaraan prijzen verbonden zijn. De quiz is samengesteld door de heren Kees v. d. Hucht en Piet Huizen. Begin april zal er een gespreksavond met vertegenwoordigers van de Chris telijk Historische Unie en van de Anti- Revolutionaire Partij gehouden worden. Er wordt gesproken over de mogelijk heid en de wenselijkheid van samen werking tussen de C.H.U. en de A.R.P. Aan dit gesprek zal onder andere mevr. Muurling, die als C.H.U.-lid deel uit maakt van de protestants-christelijke fractie in de gemeenteraad, deelnemen. In de derde week van mei wordt de derde vergadering belegd. Dan zal de heer B. Hinlopen een uiteenzetting ge ven over het ontstaan en de werkwijze van de gemeenteraad, waarna enige problemen rond de gemeentepolitiek besproken zullen worden. De Staatkundig Gereformeerde Partij heeft zich met een ernstig protest ge wend tot de burgemeester. De S.G.P. protesteert hierin tegen het feestelijk inhalen van Prins Leut op zondag 5 maart j.1., hetgeen gezien wordt als ontheiliging van de zondag en het feit dat deze feestelijke intocht plaats vond tijdens kerkdiensten in di verse protestante kerken. Natuurlijk wensen wij deze twee sym pathieke troubadours van het NEDER LANDSE LIED veel succes en wij hopen dat zij met „KATINKA" ons Nederland goed zullen vertegenwoordigen. En ver der wil VAN DAM, Torenstraat 5, nu spelbreker zijn en ineens van dit inte ressante onderwerp afstappen en u uit nodigen onze prachtige kollektie SCHOE NEN te komen zien. 't Heeft niets te ma ken met het a.s. SONGFESTIVAL maar wat wij bieden is wel zeer TOONAAN GEVEND. GALLENKAMPPELSWEG 14 SOEST-ZUID - TELEFOON 3823 In de nacht van dinsdag op woensdag kwam een personenauto uit de rich ting Amsterdam. De Birkstraat maakt bij de Hartmanlaan een bocht naar links, maar de bestuurder van de auto reed recht door. Twee bermpaaltjes en een straatnaambordje sneuvelden. De bestuurder gooide het stuur om waar door de wagen dwars de weg over reed. Dat kostte vijf bermpaaltjes en een ver keersbord. De politie werd gewaar schuwd, maar niet door de bestuurder, die er snel vandoor ging in zijn auto, waarvan men alleen weet dat hij blauw was. De bestuurder was dat misschien ook wel. Tineke Hobijn uit Leiden leeft als een filmster in Palm Springs. Een droomhotcl voor sportvliegers. In Rancho Mirage niet ver van Palm Springs in Californië ligt, op een 170 km van Los Angelos, het Palm Desert Airpark, een eldorado voor sportvliegers. Met een sportkistje kom je er in on geveer anderhalf uur vliegen van Los Angelos. Je taxiet. met je vliegtuigje tot vlak bij de blauwe „swimmingpool" van het Dessert Air Hotel. Je kunt bij wijze van spreken zó uit je sportkist het water in duiken. Het Palm Desert Airpark bestaat uit 'n. serie gerieflijke bungalows, of „cottages" zoals ze hier genoemd worden. Er zijn er van allerlei grootte. Een zespersoons kost 46 of 72 dollar per dag, al naar de uitvoering. Een tweepersoons komt op 17 tot 40 dollar per dag De duurste bungalows hebben een eigen open haardvuur, badkamer, zonterras etc Duitse dame, de 70-jarige Lee Wentz- lick uit München, die al jarenlang als fotografe in Amerika werkzaam is en nu de „publiciteit" verzorgt voor het Palm Desert Airpark. Aan haar hebben we het te danken, dat we in korte tijd zo enorm veel van Palm Springs en omgeving hebben gezien. Meer dan 2000 zwembaden. Palm Strings is een oase in de woestijn. Er bloeien de prachtigste bloemen en men treft er de mooiste palmen aan. Dadels groeien er volop en de Ameri kanen noemen Palm Springs de „swim mingpool capita! of the world". Er zijn namelijk niet minder dan 2000 zwem baden. De meeste huizen hebben er een eigen zwembad, de één nog mooier dan de ander. Ook wordt Palm Springs de „Golf capital" genoemd, want er is een groot aantal golfbanen. We hebben ze allemaal gezien, de bekende „Country Clubs" (alleen toegankelijk voor leden De bouwer van het Desert Air Hotel, H. L. Gogerty (mid den) en mej. T. Hobijn uit Leiden, thans werkzaam op de "White Sun Guest Ranch. TORENSTRAAT 19 TELEFOON 2424 Een agent hield R. de N. uit Amers foort aan en bracht hem naar het bureau omdat hij wildstrikken in de bossen van Soestduinen gezet had. Hij kreeg natuurlijk een procesverbaal en de strikken werden in beslag genomen. CHROESJTSJOW PENSIOEN Is loon- en inkomsten belasting hetzelfde vraagt Mevr. A. V.-T. AntwoordInderdaad zijn de tarieven van de loon- en van de inkomstenbelas ting op elkaar afgestemd. De wettelijke veronderstelde verwervingskosten ad J 100,zijn in de loonbelastingtarie ven echter verwerkt, doch niet in die van de inkomstenbelasting, omdat die ook voor andere inkomsten dan lonen gelden en omdat daar de aftrek dan op het aangiftebiljet apart moet worden toegepast. Ook kan een zeker verschil ontstaan door de tariefgroepen, de sprongen in het tarief. Ligt het inkomen juist boven zon grens dan betaalt men evenveel als wanneer het inkomen hoger is, doch juist onder de volgende grens blijft. Tenslotte zijn er nog loonbelastingta bellen waarin de aftrek van de in te houden premie A.O.W. is verwerkt en andere waarin de aftrekposten zowel als de bij tellingen welke uit de sociale verzekeringswetten voortvloeien, zijn verwerkt en nog andere, waarin die beide zijn verwerkt. Uit al deze aanpassingen kan dus een klein verschil resulteren. Zeven liedjes klonken Door de microfoon, En de begeleiding Was weer wonderschoon. Zeven keren kreunen, Juichen of geteem. Een dozijn van jury's Zat met het probleem. Rita zo rondborstig Met haar Carnaval 't Is Voorbij van Joke, Haast een tranendal. Mooie Ouwe Grachten, Kweel er nog eens van Zijn tot Niets geworden Door Gert Timmerman. 'Conny heeft met Zachtjes Het ook niet gered Zuinig op de Wereld, Dat was onze Pat. Is je naam niet Engels, Dan is dat wel erg, Beter klink Pat Berry Dan Piet van de Berg. Maar hoera Katinka Heeft de top gehaald Als de grammofoonplaat Nu maar goed betaalt Fijn voor de Spelbrekers, Hollands door en door, Verreweg de besten, Zo voor oog als oor. Als ze 't nou maar halen, Straks op achttien maart 't Hollandse prestige Staat nou op één kaart Gemeenschappelijke zorgen kunnen mensen nader tot elkaar brengen en dus misschien ook wel staten. President Kennedy en premier Chroesjtsjow heb ben een gemeenschappelijk zorgenkind de landbouw, In de Verenigde Staten overtreft de agrarische produktie verre de vraag de voorraadschuren van de regering zijn boordevol, maar Washington moet wel doorgaan met het opkopen der overschotten, wil het niet, dat de prij zen ineenstorten en een gevaarlijke economische crisis veroorzaken. Aan de andere kant dreigen in de Sowjet-Unie de tekorten in de agrarische produktie op de duur rampzalige gevolgen te zul len hebben. In Amerika zijn tot nu toe alle pogin gen om de produktie van granen en zuivelproducten in te perken, op mis lukkingen uitgelopen. De Amerikaanse boeren zijn vindingrijk Toch groter oogst. Om de Maïsboeren als voorbeeld te ne men in het afgelopen jaar betaalde de regering hun honderden miljoenen gul dens als vergoeding voor het feit, dat zij een bepaald areaal onbebouwd lie ten. Maar de boeren slaagden er in, door toepassing van nog moderner landbouwmethoden, op een kleiner be bouwd gebied een 30 procent grotere oogst dan in het voorafgaande jaar binnen te halen. En men is nog niet aan het einde. De boeren in de V.S. hebben geëxperimen teerd met zaden, die een drie of vier maal zo grote oogst kunnen opleveren. Er schijnen eenvoudig geen grenzen te bestaan aan een verdere expansie van de produktie. Het is daarom ook lang niet zeker, dat Kennedy's nieuwe stout moedige plannen voor de sanering van Qe landbouw op de duur succes zullen hebben. „Meneer Koekoeroesa". In de U.S.S.R. heeft Chroesjtsjow, voor wie het onderwerp „maïs" bijna een obsessie is geworden, al de bijnaam van mijnheer Koekoeroesa (mijnheer Maïs) gekregen. Maar met al zijn ener gie heeft hij niet kunnen bereiken, dat de Russische boeren meer maïs pro duceren om daarmede een einde te ma ken aan het tragische vleestekort (maïs is vooral een voedergraan) in zijn rijk. Dit opvallende contrast tussen de Ame rikaanse over- en de Russische onder- produktie op het gebied van de land bouw zou, naar men uit Washington verneemt, een van de onderwerpen, bui ten de thema's der grote politiek om, zijn, die op het ogenblik tussen Was hington en Moskou worden besproken. Dat is beslist geen onbelangrijke zaak. Wanneer blijkt, dat de landen elkaar op één punt de helpende hand bieden, zal wellicht de overtuiging groeien, dat er ook op andere terreinen wel dege lijk mogelijkheden tot een vruchtbare samenwerking aanwezig zijn. In 1946 werd het Palm Desert Airpark door de architect en eigenaar H L. Go gerty uit Los Angelos gebouwd. Het wordt nog voortdurend uitgebreid, want dit „paradijsje voor sportvliegers" heeft sedertdien al flinke naam gemaakt. Er zijn twee grasbanen van ongeveer 1000 meter lengte bij het hotel, waar zelfs tweemotorige Dakota's en Learstars ge makkelijk kunnen opstijgen. Zelfs Ca- talina-amfibietoestellen moeten er wel zijn neergestreken. In 1950 kwamen er gemiddeld 15 - 20 sportvliegers per week, maar in 1955 was dit al opgelopen tot 75 - 100 weke lijks. Nu kan het gebeuren dat er 100 sportkisten tegelijk bij het hotel staan Een machtig gezicht Het is niet noodzakelijk dat men er met een sport kist komt. Ook automobilisten zijn wel kom. De Amerikanen spreken van 'n „Fly in - drive in" Er wordt gegeten in een gezellig restaurant, dat de „Com- pass Room" wordt genoemd. Van hier uit heeft men een mooi uitzicht op de vliegtuigen die buiten staan opgesteld Van oktober tot juni is de gemiddelde middagtemperatuur er 81 graden. De nachten zijn er koel en heerlijk om te slapen Ontmoeting met beroemdheden. Heel wat bekende figuren uit de lucht vaart zijn al in 't Palm Desert Air park geweest. We zagen b.v. de aviatrice Jacqueline Cochran en de „vliegende Amerikaanse grootmoeder", de 72-jarige Zaddie Bunker, die er nog doodleuk met haar eigen tweemotorige Beechcraft komt landen We hoorden dat ook wijlen Eduard van Beinum er geweest is, met zijn vrouw, toen ons Concert gebouworkest in Amerika op tournee was. Ook zij waren enthousiast- Kortgeleden streek ex-president Eisen- hower er neer, toen hij zijn vakantie in Palm Springs ging doorbrengen. die ca. 100 dollar per jaar betalen), zo als de Eldorado (waar ex. president Ei- senhower juist verbleef) en de Thun- derbird, de Shadow, de Indian Wells, de Bermuda Dunes en hoe ze allemaal mogen heten. Er zijn 14 golfbanen in Palm Springs, die behoren tot de mooi ste ter wereld. Tal van Hollywood-sterren hebben in Palm Springs een bungalow, zoals Bob Hope en Bing Crosby We zagen een huis dat de miljonair McCullogh (pre sident van de El Dorado Country Club) er heeft neergezet. Het moet een mil joen dollar hebben gekost. Het zit vol technische snufjes. Als .je. .op een knop drukt komen de bedden electrisch om hoog, zodat de dienstmeid er beter on der kan stoffen. Het huis heeft een geheel automatische keuken waar een keer voor 1200 gasten werd gekookt. Ieder bed is voorzien van eigen mu ziek, zonder dat het de ander die in het bed ernaast slaapt, stoort. Die McCullogh heeft ook een huis in Be- verley Hills, en hij heeft een eigen tweemotorige Beechcraft, mét piloot. We reden langs het huis van compo nist Carmichel, van filmster en televisie artiest Phil Harris. Bekende namen zie je hier. Geen grond meer. Zo is Palm Springs een oase in de woestijn, met zijn dadelpalmen en si naasappelbomen, zijn fluitende vogels en zijn geurende bougainvillea's, zijn prachtige groene gazons en golfbanen, zijn bugalows, blauwe swimmingpools die soms half binnen, half buiten zijn aangelegd i, zijn rode rotsen en zijn stralende zon. Vier jaar geleden nog kon je er betrek kelijk goedkoop een stukje grond ko pen. Dat is afgelopen. Er is haast geen grond meer te krijgen. De prijzen zijn peperduur. Zo werd Palm Springs het n -t Het Palm Desert Airpark. Hollands meisje. Het was een verrassing, dat we in het Palm Desert Airpark een Nederlands meisje ontmoetten Tineke Hobijn uit Leiden, die werkt op het reisbureau van de S.I.T.A. World Travel Inc. op de naburige White Sun Guest Ranch. Tineke, die oorspronkelijk voor meester in de rechten studeerde, kwam in ja nuari 1960 naar Palm Springs en het bevalt haar daar (hoe kan het anders) uitstekend. We ontmoetten er ook een Er lustoord voor de rijke Amerikanen zijn nu meer dan 300 hotels. Terwijl in vele delen van Amerika sneeuwstormen woeden en een ijskoude wind waait over het land, bedraagt in Palm Springs de temperatuur rond 81 graden. De nachten zijn -er koel en heerlijk om te slapen. Mocht u ooit eens in uw leven in Los Angeles terecht komen, vergeet dan niet uzelf op een paar dagen Palm Springs te tracteren. U zult er zeker géén spijt van hebben

Soester Courant | 1962 | | pagina 9