AUTO TEOEM TREIN. - - b' DINSDAG 13 MAART 1962. 41e JAARGANG n*. f. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 120156 GEMEENTE-AVOND VAN DE NED. PROT. BOND. Voor een grote groep gemeenteleden hield Pater Heine een boeiende causerie over 't werk van Abbé Pierre in Frank rijk, waaraan spreker enkele jaren heeft medegewerkt. In de laatste we reldoorlog was Abbé Pierre verzetsman, daarna aalmoezenier en tot 1953 voor Elzas-Lotheringen lid van de Senaat van Frankrijk, waarna hij zich vestig de in een der voorsteden van Parijs. .Hier begon het werk waardoor hij la ter, zonder dit te hebben voorzien, zulk een grote bekendheid kreeg, op heel simpele wijze bedelaars, landlopers, die op een of andere manier gebrek leden, werden nooit afgewezen, waar door begrijpelijkerwijs hun aantal steeds groeide. Ook werd vaak onder dak verleend, zodat soms tientallen van hen werden gehuisvest. Later leidden ook andere moeilijkheden hen naar Abbé Pierre, hetzij gezocht door de po litie of door huiselijke omstandighe den losgeslagenook oud-strijders van het Vreemdelingenlegioen, lichamelijk en geestelijk in zeer slechte conditie, geen idealen meer hebbende, Algerij nen, die er maar op los leefden zon- der enige moraal tegenover hun mede- mens, ook tegenover de vrouwen, zij Nadat woensdag een jongeman veel ge ut" en v0 en steun bij luk had bij de onbewaakte overweg op de Maatweg, waar zijn tractor in twee- cn gereden werd door een trein, had de 24-jarige Bart Strumpel, chauffeur van .bof°n °1 bouwbedrijf K. de Vries, vrijdagavond I evenmin over Fortuna te klagen. Hij kwam van de Veldweg en zou de over weg passeren om naar de hoofdweg te rijden i/C.' Abbé Pierre. In hem groeide langzamerhand de ge dachte al dezen te laten werken en dit wijze op de vuilnisbelten. Daar zoch ten zij uit, wat voor hen nog bruik baar was, maar ook vonden zij daar hun voedsel in etens- en drinkensresten. Spreker vroeg zich af, hoe het moge lijk was, dat mensen tot deze laagstaan de handelingen konden komen. Abbé Piere heeft zich oneindig veel moeite getroost om hen wat op te voe den, door hen te wijzen op diegenen, die nog meer gebrek hadden dan zij en die door hen geholpen zouden kun nen worden, door begrip voor de mede mens op te wekken. Hun aantal ver meerderde steeds voor een gedeelte van hen vond Abbe Pierre onderdak in grote leegstaande gebouwen, ande ren woonden in barakken, hutten, kel ders, soms op de meest primitieve wijze. Intellectuelen, soms ook priesters, meld den zich bij hem aan, de geestelijke nood onder hen was dikwijls groot en Abbé Pierre trachtte deze te leningen door zelf te leven midden van hen, één met hen te zijn, hun denken te regelen en nieuwe, betere gedachten cp te wekken. Zijn grote kracht was, dat hij zichzelf geheel gaf, zijn ver trouwen schonk en de oorzaak van hun ellende trachtte te vinden. Talrijke persoonlijke belevenissen van Pater Heine gaven een duidelijk beeld van de erbarmelijke toestand, waarin velen verkeerden, ook dikwijls veroor zaakt door drankmisbruik. Toen dit werk bij het Franse volk bekend werd doordat een minister er kennis van kreeg en waardoor het voor Abbé Pier re mogelijk was per radio en pers een oproep om steun tot het volk te rich ten, kwamen niet alleen eindeloze vrachten kleren binnen, maar ook bo den velen aan zich persoonlijk te wil len inzetten. Door het te grote aan tal moest dit laatste echter worden afgeremd. Nog won en velen van deze mensen in kolonies, communité's, waar iedereen welkom is. Men voelt zich daar vaak minder ongelukkig, meer beschermd. Toch wisselt deze bevolking wel, som migen gaan toch weer zwerven, an deren zoeken er slechts af en toe steun. Maar altijd vinden deze mislukte, los geslagen mensen een open deur bij Abbé Pierre, die gesteund wordt door vele „vrienden" van dit werk en door hen, die tijdelijk daarin actief willen werken. De aanwezigen waren, zoals Mej. Jolles het in haar slotwoord ook uitdrukte, getroffen door het weten van dit werk, dat terug te brengen is in de liefde tot de naaste, in ieder mens een me demens te zien en zich daarvoor ver antwoordelijk te weten. BUS-JOYRIJDERS. Een controleur van Tensen belde de politie op om mee te delen dat er een bus verdwenen was die naast de garage had gestaan. Onderzoek wees uit dat twee jongens ingestapt waren en aan het rijden gegaan waren. Dat ging stuntelig en een muurtje zorgde ervoor dat de lak beschadigd werd. De jonge coureurs lieten zich echter niet ontmoedigen en over de weg en het trottoir reden ze de Aagje Deken laan in. Toen hadden ze ai genoeg van hun rit en ze brachten de bus terug. Op dat moment was er niemand om cp het schrikhek voor deze overweg zaten een paar jongens en de chauffeur van de personenauto werd door hen afgeleid. Hij zag niet dat er van het station Soest een trein naderde die net weggereden was en zijn auto botste te gen de trein. De auto -werd opzij geworpen en kwam totaal vernield op een zijkant terecht. De chauffeur die niets mankeerde, kon de auto door het schuifdak verlaten. De trein, die een kwartier vertraging had, werd licht beschadigd. Eni ge palen bij de overweg kwamen scheef te staan doordat de auto ertegen bot ste voor hij naast de rails terecht kwam. hen hartelijk te ontvangen, zodat ze de benen konden nemen. De politie heeft nog wel een jongeman aangehou den, maar die wist nergens van. SOESTER E.H.B.O.-PLOEG WINT. DE RAYONWEDSTRIJD. Met een grote puntenvoorsprong (50) op haar naaste concurrent heeft een ploeg van de afdeling Soest van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. vrijdagavond de rayonwedstrijd gewonnen, welke dit jaar georganiseerd werd door de afdeling Zeist. Deelgenomen werd door de ploe gen uit Amersfoort, Baarn, Soest, Wou denberg en Zeist. De Soester ploeg bestond uit de heren H. E. J. Smit, leider, en de heren P. van Leeuwen en C. E. Barends. De heer Smit wist ook beslag te leggen op de eerste prijs voor leiders. Zij kwamen in het bezit van een prach tige wisselbeker, welke beschikbaar was gesteld door de afdeling Zeist, terwijl de ploegleden elk een persoonlijke her- inneringsmedaille uitgereikt kregen. De heer Smit ontving voor zijn leiderschap nog een medaille als eerste leidersprijs. Met deze overwinning in rayon IV van het distriet Utrecht heeft Soest zich verzekerd van de deelname aan de dis trictswedstrijd, welke zal worden ge streden tussen de winnaars der vijf Utrechtse rayonwedstrijden en gehouden zal worden op zaterdag 7 april te Arae rongen. CAUSERIE VOOR 'T NUT. Morgenavond, woensdag 14 maart, zal de heer G. Houtman voor de leden van het Departement Soest van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen in De Gouden Ploeg een causerie houden die getiteld is „Zwerftochten door Noord-Holland. De heer Houtman is biologieleraar te Hoorn. JAARVERGADERING. PHILATELICA. De vereniging van postzegelverzame laars in Soest, „I. V. Philatelica" hield vrijdagavond in gebouw De Rank de jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer W. C. v. d. Wijngaart, die na zijn welkomst- en openingswoord de secretaris, de heer W. Meijneken ge legenheid gaf verslag over het afge lopen jaar uit te brengen. De heer Meijneken wordt door de heer Muntinga als secretaris opgevolgd. De vereniging heeft thans 96 gewone leden, 7 jeugdleden, 7 juniorleden, 25 buiten leden van de afdeling Amersfoort, dus een totaal van 135. De heren Adriaans, De Bruin en v. d. Wijngaart vertegenwoordigden de afde ling bij de viering van het 50-jarig be- staan van de Internationale Vereni ging. De heer Lommen werd door de heer Unger als directeur van het rondzend- verkeer opgevolgd. Ruim zes jaar heeft de heer Lommen in deze functie veel werk verricht. Voorzitter J. Adriaans moest wegens drukke werkzaamheden zijn functie in i961 neerleggen. Hij werd opgevolgd door de heer W. C. v. d. Wijngaart. De heer Adriaans werd vice-voorzitter. Penningmeester F. G. W. de Wit be dankte eveneens voor zijn functie. Hij werd opgevolgd door de heer A. J. van Vloten. De heer De Wit werd twee de penningmeester. Bij de rondzending raakten 10 boekjes zoek en dit was voor de vereniging een strop van 300, De vereniging hield aanvankelijk bij eenkomsten in de zaal van café De Viersprong, later in „Het witte paard" en thans in „De Rank". De contributie moest verhoogd worden tot 12,voor gewone leden. Uit het financieel overzicht van pen ningmeester A. J. van Vloten bleek dat de vereniging over een voordelig saldo beschikt. Bij de nieuwtjesdienst zijn thans 37 le den aangesloten, terwijl het er vorig jaar 35 waren. Bij het rondzendverkeer werd uit de ruilboekjes van Den Haag voor 1304,03 verkocht en uit de ruil boekjes Soest voor 640,73. In het ge heel werden in 1921 244 rondzendingen verzorgd. Twee verlotingen, een vei ling en een gezellig samenzijn beslo ten deze jaarvergadering. DAME SLIPTE. Mevr. N. v. B.-v. E. reed op de Soester- bergsestraat. Zij kwam van Soestduinen per fiets en verliet het fietspad om over te steken. Daarbij slipte zij. Ze viel en brak een enkel. Ook J. J. v. B. slipte op de Soester- bergsestraat maar dat kwam doordat hij een borreltje op had. Hij kreeg een hoofdwond. ACTIE 10 X 10. Ten bate van de Anti-hongeractie 10 x 10 heeft de toneelgroep „Jong Gereformeerd" zaterdagavond in ge bouw „De Rank", onder leiding van Jo v. d. Loo, het blijspel Mr King" opgevoerd, dat verhaalt van een ont snapte boef en de verdenking die een landgoedbezitter tegen twee mannen koestert die door de sneeuw naar zijn woning komen. Bij de ontknoping blijkt echter dat deze brave politie-agenten zijn en zijn butler de boef is. De avond werd door voorzitter Ben Mahieu van het Actiecomité 10 x 10 geopend. Hij dankte de speelsters en de spelers, de kerkeraad voor het be schikbaar stellen van de zaal en de Snarenbrekers van de chr. gymnastiek vereniging Olympia voor hun spel. Mej. Oiman en mej. Van Stijn verrastten de medewerksters en medewerkers aan de ze geslaagde avond met bloemen en ballpoints. Deze avond bracht 100,80 op en daarmeer is de totale opbrengst tot ongeveer 2500,gestegen. Woensdag, morgen, wordt de actie be sloten met een feest- en dansavond in de zaal van Eemland. De burgemeester zal een openingswoord spreken. De avond begint om kwart voor acht. Kaarten zijn in voorverkoop a 1,50 verkrijgbaar bij het V.V.V.- verkeersbureau in de Steenhoffstraat. Harry Mooten, The Butterfly's, De Ge- vcilma's, The Hurricane Combo, het Trio Rob Besseling, de goochelaar Ad v. d. Kleij, de imitators Larry en Jac- key Davis en de conferencier Nol Schrij vers verlenen medewerking aan het programma. De dansmuziek wordt ver zorgd door The Humpty Dumpy Pi- pers en Harry and his black and white strings. GROSLIJST A.R. De afdeling Soest-Soesterberg van de Anti-Revolutionaire Partij heeft de vol gende gToslijst voor de komende ge meenteraadsverkiezingen samengesteld 1. J. V. d. Arend, 2. L. J. Dijkstra, 3. C. Verheus, 4. P. L. Walraven, 5. D. Hoekstra, 6. C. van Schaffelaar, 7. J. Kenemans, 8. K. Lam, 9. T. J. de Rui ter, 10. C. Barnhoorn, 11. G. Hogeweg, 12. B. Dijkema, 13. A. H Seisveld, 13. H. H. Beekman. De kandidaten van de Christelijke His torische Unie moeten nog aangewezen worden. A.R. en C.H.U. komen samen met een lijst uit waarvan de eerste zes plaatsen als volgt bezet zijn1. A.R., 2. C.H.U.3. AR., 4. C.H.U.5 A.R.. 6 A.R. LUCHTVAARTCLUB AMERSFOORT-SOEST. De Luchtvaartclub Amersfoort-Soest heeft de eerste jaarvergadering ten huize van de voorzitter, de heer H. Abbring gehouden. Deze sprak er in zijn openingswoord zijn vreugde over uit dat de ontwikkeling van de vereniging, zowel wat ledental als enthousiasme betreft, zeer voorspoedig verioopc. Sinds de oprichting - ruim een jaar geleden - is het ledental verdub beld en de stijging van het aantal le den duurt nog voort. Zeer belangrijk is het feit dat de vereniging thans ook in Amersfoort de beschikking heeft over een clublokaal. Aan de Jacob Catslaan werd een zeer geschikte ruimte gevonden, zo dat weer een aantal beginners opgevan gen kon worden, die gezamenlijk onder leiding de eerste schreden op het model bouwpad zetten. Het jaarverslag werd voorgelezen door de heer J. Stots, die de belevenissen van het afgelopen jaar nog eens de revue liet passeren. Er werd onder meer deelgeno men aan negen wedstrijden met over het algemeen behoorlijke resultaten, alles in de A 1-klasse. Tevens werd een aantal brevetten behaald. In het komende seizoen hoopt de vere niging in wedstrijden in vrijwel alle klas sen uit te komen. De eerste wedstrijd zal reeds zondag 18 maart. a.s. in de Soester duinen worden gevlogen tegen de Hilversumse Luchtvaartclub (werpmodel- len en handstart Al en A2). Tevens zul len vele vliegdagen worden georganiseerd die een instruktief karakter zullen dra gen. De leden werden opgewekt deel te ne men aan het KNVvL-Luchtvaartkamp, het jaarlijks hoogtepunt van de model vliegtuigsport. Er werd besloten de contributie iets te verhogen en in de vacature van de heer Hoogeboom werd de heer W. R. den Hollander tot bestuurslid gekozen. De vergadering werd besloten met een korte wedstrijd in vliegtuigherkenning. S.E.C. SPEELDE GELIJK. S.E.C. heeft in Vreeswijk erg veel pech gehad en is zondagmiddag met een gelijk spel van het dorp aan de Lek teruggekeerd, terwijl een overwinning verdiend geweest zou zijn. Op een modderig terrein toonde S.E.C. sterker te zijn dan Vreeswijk en reeds na acht minuten zag het ernaar uit dat Hooijer zou scoren. Hij schoot echter tegen de paal. In de voorhoede van Vreeswijk schoot de uitstekende rechts buiten J. v. Vliet veel en goed, maar Adams kon zijn schoten wel baas. Hij reageerde uitstekend toen middenvoor Remie doorgebroken was en belette hem te doelpunten door zich moedig op de bal te werpen. Vreeswijk viel goed aan, waarbij de aanval uitstekend door de middenlinie gesteund werd, maar het succes kwam aan de zijde van S.E.C. Na een half uur passeerde Wout de Bruin spil Cornelisse en hij gaf doelman Van Vliet geen schijn van kans. In de tweede helft begon het er al gauw heel goed voor S.E.C. uit te zien. Uit stekend combinerend gingen Van Breu- kelen en De Bruin naar voren en op nieuw kon de Soester middenvoor een doelpunt maken. Deze voorsprong leek Voor de oorlog was David Wijnkoop voor communistisch aangelegde men sen een belangrijk man. David was niet erg beleefd tegenover het koninklijk huis en tijdens de opening van de Sta- ten-Generaal riep hij in de Ridderzaal „Weg met de koningin voor generaal Duymaer van Twist het gebruikelijk „Leve de koninginhad kunnen roe pen. David Wijnkoop is weg, maar de koningin niet en daarover kunnen wij ons slechts verheugen. Lou de Visser was een geestverwant van David Wijnkoop en ook hij wilde de koningin erg graag weg hebben om zetbaas van Stalin te worden. De ko ningin bleef en Lou verdween. Meneer Paul de Groot trad in de voet sporen van deze beide heren en gelooft u maar gerust dat ook hij de koningin graag ziet vertrekken. Hij is echter zelf vertrokken, en wel naar Moskou. „Om gezondheidsreden", zei hij bij het vertrek van Schiphol. Blijkbaar heeft Paul een ziekte die zo ingewikkeld is dat er niemand in de vrije wereld is die hem helpen kan. Het is niet uitgesloten dat er psychi aters aan te pas moeten komen, want aan iemand die de voorkeur geeft aan een concentratiekamp van groot for maat boven het eigen vaderland is be slist wel een steekje los. Paul zal waarschijnlijk enige hoge Sowjet-leiders ontmoeten en het is niet uitgesloten dat hij pocht op zijn enor me aanhang, die in werkelijkheid uit anderhalve man en een paardekop be staat. De komende verkiezingen zullen ongetwijfeld uitwijzen dat van die an derhalve man nog maar een heel klein beetje over is en dat Paul het voor taan practisch alleen met een paarde kop zal moeten doen. Daarin zitten ech ter niet genoeg hersens om het paard ervan te overtuigen dat het volkomen absurd is je solidair te verklaren met de mannen die in het Kremlin uitbroei en hoe ze van de hele wereld een con centratiekamp kunnen maken. Dat paard nemen we deze sympathie dan ook helemaal niet kwalijk. Paul trou wens ook niet, want die heeft zo'n gek ke ziekte dat hij alleen in Rusland ge nezing kan vinden en dat is toch eigen lijk heel zielig. KANTMAN. veilig maar was het niet, hoewel S.E.C. in het offensief bleef met Veldhuizen als invaller voor de geblesseerde Brou wer op de linksbuitenplaats en Verhoe ve op de rechtsbuitenplaats. Na twintig minuten had Adams weinig geluk toen hij een bal liet vallen, want rechtsbinnen J. H. Remie schoot toe en hij scoorde. S.E.C. bleef aanvallen, en de kans op vergroting van de voor sprong was niet gering. Weer glipte De Bruin langs Cornelisse en hij omspeel de zelfs keeper Van Vliet. Op het mo ment dat hij zou inschieten liep de Vreeswijkkeeper hem van achteren een voudigweg ondersteboven waardoor hij hem een niet te missen scoringskans ontnam. De scheidsrechter stond dicht genoeg bij om dit vreemde staaltje te kunnen zien, maar hij liet rustig door spelen en dacht er niet aan een straf schop toe te kennen. Vijf minuten voor het einde van de wedstrijd nam rechtsbuiten Van Vliet een corner. Door een dekkingsfout in de achterhoede van S.E.C. kreeg mid denvoor Remie de kans ongehinderd in te koppen. Op de doellijn stond de halfspeler Van Kooij, maar hij kon het schot niet keren en het was 2-2, ter wijl S.E.C. een overwinning ruim schoots verdiend had. Jeugduitslagen Cobu Boys A—S.E.C. A, 0-3. S.E.B. BA.P.W.C. B, 3-0. S.E.C. aSpakenburg a, 1-2. B.D.C. d—S.E.C. d. 0-3. B.D.C. ee—S.E.C. ee, 3-4. DE VRIENDSCHAP. De vereniging van post dui venhouders „De Vriendschap" heeft in restaurant Zonneheuvel een ledenvergadering ge houden ter inleiding van het nieuwe vliegseizoen. De eerste africhtings- vlucht voor oude duiven zal op 15 april gehouden worden en de eerste wedvlucht op 6 mei. De kascommissie en de feest- en ten toonstellingscommissie brachten ver slagen uit en waarnemend voorzitter J. Wijnands deelde mee dat er twee nieuwe leden aangenomen zijn. De contributie werd verhoogd en er werd een wijziging in de poule-staten aan gebracht om het poulen voor de leden aantrekkelijk te maken.

Soester Courant | 1962 | | pagina 1