Krabbels van Knelis. BURGERLIJKE STAND Officiële mededelingen. S0ESTERBERG MET RAAD EN DA U kunt niet alles wel le. A.s. donderdag (15) leden vergadering candidaat- stelling gemeenteraad. 2e. A.s. maandag (19) openba re vergadering Ons le Ka merlid Dr Van de Vliet van Hilversum spreekt over „Daarom V.V.D.". BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool w m G c« Charmanter e* uitgebreider dan ooit! Onze agenda voor maart As je 't ming vraogt dan mok zeige dak nog liever boere- knech wil weeze mit de kaans dak mit ming traktor deur 'n trein doormidde eree- je wor ak op 'n on- bewaokte overweg bin, en ok nog wel sjeffeur mit de kaans dak op de Veldweg teuge 'n trein oprie ak zitte maffe achter ming stuur, maor van zien leevesdaoge wik gin peliesie- man dn De Haog weeze. Dan kenk 'n baos kriege die teuge ming zeit, Knelis, je mot mit je saobel stee- ke astie snotjonges teveul babbels krie ge en ajje de kaans loop dazze je veur je test slaon. Ak dan steek omdamme baos ezeid heb dak mot steeke ak in dt knoei kom, dan komk nog veul meer m de knoei, waant dan kenk de kast indraoje. Zukke flauwekul ken in De Haog bie de pliesie beure. 't Is bar beroerd datter 'n jonge deur 'n saobel zo eraokt wier datte dood ging en tis best meugelijk dattïe jon ge niks mit die flauwekul van die no zems te maoke had. Maor ja.. As ik in 'n straot loop en ik zie datter mot is, dan hejje Knelis nog nooit zo hard zien loope. wank ken veul harder loope as vechte. Da had die knaap ok motte doen astie niet bie da stel letje lummels hoorde. Laote wullie us anneeme datter 'n Soes- der agent ant bakkelije gaot mit 'n dronke kérel, die teuge 'm zeit ,,Joe zak us effe fing ant mes riege'en mit 'n joeker van 'n slaogersmes op um afkomp. Magtie agent die man effe veur zien beene knalle en magtie me- schien d'r heul niks an kenne doen as dat schot 'n bietje scheef uutkomp en veul gevaorleker gaot worre as 'n schot in de beene van die zatladder. Of mot- tie dan ok veur de rechter komme om- dattie teuge die dronkelap had motte zeige, nie steeke baosje, waant daor kenk zo slech teuge. Pliesiemanne hebbe knuppels om te slaon, piestoole om te schiete en soms saobels om te steeke. D'r zal gin agent 'n juffie 'n lel mit 'n gummiknuppel geeve azze nie direk stoppe wil en d'r zal gin agent 'n jochie veur zien kleine test knalle omdattie mit voeballe 'n ruut het ingetrapt, maor ast harstikke meenes wordt dan mottie die waopes rustig kenne bruuke zong- der te motte denke, ak 't doe dan gaok de kast in. Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. «-era •-o GEBOREN Cornelis, zoon van C. J. Hofman en G. van der Velden, Baarn, Heuvelstraat 15 Wilma Adriana Jo hanna, dochter van H W Wijnhoff en A. S. van Klingeren, Kerkpad Z.Z. 32. Cornelis Anthonius Jozef, zoon van P C. van Schadewijk en W G. Hilhorst, Korte Brinkweg 35. Saskia Marijke, dochter van P. Wildeboer en M. Ram, Schoutenkampweg 111. Marcel, zoon van Th. H. B. Huijink en H. Heijnis, Baarn. Westerstraat 2. - Wilhelmina Maria, dochter van J de Vries en M. C, A Schoenmaker, Dijkhuisstraat 16. Marcel, zoon van S. J. Kunkeler en R. de Jong, Antonie van Leeuwenhoek laan 209. Renée Angélique, dochter van L. de Senerpont Domis en A. M Buis, Plesmanstraat 313. Christie Jacqueline Pauline Josepha Rebecca Eli- zabeth Cora Maria, dochter van C. J. C. Thomas en P. Roozendaal, Eigendom weg 104. Elise Anne, dochter van p A A van Winden en Th. W. J. Wa- melink. Baarn, Johannes Vermeerlaan 32. Oscar Valentijn, zoon van W. H Imhof en I. van Soerland, Plesman straat 327. Theodulphina Maria Ge- rarda, dochter van A. Pronk en A. M. Beemer, Van Lenneplaan 9 Maria Albertha Gerharda, dochter van G. H. Sevink en C. van Breukelen, Koekoek- weg 19. ONDERTROUWD Gaitzen Douwstra, Rijksweg Z 58, Eist en Willemijntje van de Meeberg, Hartweg 5 Gosse Douw stra, Van Straelenlaan 10 en Franciskia Johanna Wynia, Hellingweg 1. GEHUWD Jan Arie van Andel, Pijnen burg 3, Baarn en Susanna Wilhelmina Boekhoff, Van Weedestraat 58. OVERLEDEN Sebastianus Wilhelmus Johannes Spijker, 4 jaar, Birkstraat 142. Antje Evers, 68 jaar, weduwe van K. Blom. Eigendomweg 84. Jacob de Bree, 49 jaar. De Beaufortlaan 16. Maria van Waert, 77 jaar, weduwe van J Oomsen, Heuvelweg 40. Pieter Zee, 85 jaar, echtgenoot van C. J. van Al phen, Zwaluwenweg 11. Johanna Wis man, 47 jaar, echtgenote van A. Gros, Beukenlaan 68. Jacob van Tijn, 60 jaar, echtgenoot van E. T. Smits, Soes- terbergsestraat 125. Pieter Jacobus Schmidt, 67 jaar, echtgenoot van C. W. Spee, Birkstraat 71. PLANNEN VAN S E C. S.E.C. heeft van de gemeente geld ge kregen en zo spoedig mogelijk zal be gonnen worden met de bouw van een clubhuis tussen de beide velden van S.E.C. Het komt aan de zijde van de Bosstraat te staan en de ingang zal daarheen verplaatst worden. Zoveel mogelijk zal het werk door de leden verricht worden omdat dit het goed koopst is. Het gebouw zal 4 kleedkamers krijgen, een scheidsrechterskamer, een bestuurs kamer, een materiaalruimte, een can- tine met buffet en 8 douches. Aan het eind van het voetbalseizoen zal B.D.C. haar clubhuis officieel openen Dan zullen S.E.C. 1 en B.D.C. 1 een wedstrijd tegen elkaar spelen. Op ko ninginnedag zullen 10 jeugdteams van S.E.C. tegen 10 jeugdteams van B.D.C spelen. Op 30 maart is er voor de leden van de honkbalafdeling van S.E.C. in café Soestdijk een speelregelavond omdat er enige honkbalspelregels gewijzigd zijn. JAARVERGADERING u.v.v. Onder leiding van mevr. J. M. v. Gin- kel-Mohrmann heeft de afdeling Soest van de Unie van Vrouwelijke Vrijwil ligers gistermiddag in het Oranje Ho tel de jaarvergadering gehouden. In haar openingswoord verwelkomde mevr. Van Ginkel in het bijzonder af gevaardigden van de afdelingen Amers foort en Rotterdam en enige donatrices. Van de echtgenote van de burgemees ter. die erepresidente is, was bericht van verhindering binnengekomen. Van cic burgemeester was een schrijven ont vangen, waarin gewezen werd op een brief van Z.K.H. Prins Bernhard, waar mee hij allen bedankten die de anjer collecte ter gelegenheid van zijn vijf tigste verjaardag tot een succes ge maakt hadden. Ook de afdeling Soest van de U.V.V. heeft aan deze collecte medegewerkt. Op 30 maart zal er een toneelmiddag voor de bejaarden van Soest gegeven worden. Dan zal het toneelstuk „Oog- erblindend-hartbindend" van Stella dt Boer opgevoerd worden. Tenslotte wees de presidente op de U.V.V.-land dag, welke op 26 april in het Kurhaus tc Scheveningen gehouden wordt. De tweede secretaresse, mevr. P. J Oranje-Entink las de notulen en gaf een kort resumé van het uitgebreide jaarverslag dat aan de leden toegezon den was. De presidente dankte mevr. J. C. Wessels Boer-van Mens en mevr. Oranje voor het vele werk dat zij hier aan besteed hadden. Dc afdeling hield zich het vorig jaar bezig met bejaardenzorg in twee socië teiten, er werden zieken bezocht, ont spanningsmiddagen voor bejaarden ge organiseerd, autotochten met bejaarden gehouden, medewerking verleend aan dc Anjercollecte, hulp verleend aan de Johanna Stichting, er werden kinder postzegels en Pro Juventutekalenders verkocht en dat alles zonder gemeente lijke subsidie, die de U.V.V. op vele andere plaatsen in ons land wel heeft. Uit het financieel overzicht van mevr. W. Werkhoven-Robbertsen bleek dan ook dat de afdeling het zonder een jaar lijkse financiële actie niet redden kan. Er was het vorig jaar een tekort dat weggewerkt kon worden dank zij het overschot van de bazar die in 1960 ge houden is. De presidente sprak de wens uit dat er meer werkende leden zullen komen omdat er zoveel te doen is. Niet in het minst om kosten te besparen. Het ligt in de bedoeling te trachten de kas te spekken door een U.V.V.- lepeltjesactie en eventueel een stroopwafelactie. De kascommissie had schriftelijk laten we ten dat het beheer van de kas niets te wensen overliet. De presidente dankte de penningmeesteresse en mevr. J. E. G. van Zanten-Wentink werd in de kascommissie gekozen. Na de pauze spraken de heren E. Fijn Van Draat en J. W. v. d. Ben, respec tievelijk pedagogisch directeur en eco nomisch directeur van de Johannnali-15, 8-15, 15-12 en 13-15. (3-1). Stichting te Arnhem over het werk Het derde herenteam verspeelde ten- van deze Stichting ten behoeve van ge- 1 slotte 2 kostbare punten aan Vios 4. handicapte kinderen. Dit zijn kinderen Vios had zich kennelijk voorgenomen die misvormd geboren werden, spastisch z'n beste beentje tegen de koplopers zijn, aan polio geleden hebben, door voor te zetten. Het is een zeer span een ongeval ongelukkig werden of die nende wedstrijd geworden waarin aan de ziekte lijden welke het spier- j Olympia tot drie maal toe een voor weefsel doet verschrompelen. sprong moest prijsgeven aan het strijd- De Johanna Stichting werd in 1900 lustige Vios, dat door drie sets met door de Arnhemse medicus dr. W. Rens- 16-14 te winnen aan het langste eind sen opgericht en genoemd naar de eer- j trok. ste directrice, zuster Johanna van Ness. i Het programma voor deze week luidt. De Johanna Stichting stelde zich ten Donderdag, doel lichamelijk gehandicapte kinde- Dames. ren uit het gehele land van alle ge- Olympia 2Wilhelmina 1, 7.45 uur. zindten op te leiden tot nuttige leden Olympia 1A.M.V.J., 9.15 uur. van de maatschappij en na ruim 60 jaar Heren, wordt dit doel nog steeds nagestreefd. De kinderen worden niet alleen medisch verzorgd en behandeld, maar zij krij gen ook een vakopleiding na het ge wone onderwijs. De Johanna Stichting ligt dicht bij Ainhem in een vriendelijke omgeving, die straks zeer kleurrijk zal zijn door een schenking van 30.000 bloembollen, maar in de gebouwen van de stichting is het arbeiderstempo voor het perso neel in het geheel niet vriendelijk, want moet bijzonder hard gewerkt worden aan de revalidatie van de kinderen. Pas op 1 juli 1960 werd de Johanna Stichting als revalidatiecentrum door het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid erkend. Door deze er kenning is het mogelijk dat patiënten voor rekening van ziekenfondsen hun revalidatiecentrum krijgen, maar dit is niet altijd het geval. Het aantal bedden bedraagt thans 180 er de verpleegprijs is 18,per dag. De medische staf bestaat uit vele spe cialisten die zich met de pedagogische staf bezig houden met het mooie maar j winnende doelpunt moeilijke werk van de revalidatie, dat I Spirit 5Olympia 2, 7.15 uur. Olympia 1B.G. S.V. 1, 9.15 uur. B.D.C. VERLOOR WEER. Het wil nog steeds niet met BD.C. en zelfs het feit dat zondagmiddag het prachtige nieuwe clublokaal officieus geopend werd kon de mannen van voor zitter Butzelaar niet tot de kracht inspi reren die nodig was om van Bilthoven te winnen. Voor de rust ging de strijd vrijwel ge lijk op. Het eerste doelpunt werd door Bilthoven gescoord, maar met een mach tige kopstoot uit een voorzet van Van Megen zorgde Gros voor de gelijkmaker. Het eerste doelpunt van Bilthoven ont stond voor B D C. op een wat ongeluk kige manier toen de bal teruggespeeld werd op de keeper. Opnieuw scoorde Bilthoven maar nu was het Jaap Brou wer die voor de gelijkmaker zorgde. Het had er alle schijn van dat de wed strijd in een gelijk spel zou eindigen, maai- enige minuten voor het einde i scoorde Terlaak uit een scrimmage het echter tenvolle de moeite waard is omdat het de gelegenheid biedt een ge handicapt kind een plaats in de maat schappij te bezorgen. Na de causerieën van de beide direc teuren der Johanna Stichtig werden dia's van het gebouwencomplex der Stichting getoond. S.V.V.-VOLLEYBAL. Niet minder dan tien wedstrijden ston den er voor de S.V.V.-teams de afge lopen veertien dagen op het program ma, waaruit in totaal twaalf punten in de wacht werden gesleept. De punten die het tweede damesteam tegen V.V.A. 3 en de punten die het eerste maten 40-48 Komt u eens kijken naar onze lentecollectie. "Bekijkt u b.v. eens deze elegante kam- garen frotté voorjaarsmantel, in de fraaie modekleuren noisette en marine; met witte garnering langs de manchetten. Alles In de befaamde VAN DEN ïtRUL-kvwilIU'it! U kunt bij Van den Brul ook al tijd rekenen op prettige bediening en deskundig advies. KERKBRINK 15-17 HILVERSUM OLYMPIA-VOLLEYBAL. De afgelopen week is voor de Olympia- teams niet onverdeeld gunstig geweest. Het eerste damesteam, dat tegen Vios 1 speelde, had, na de eerste twee sets met 15-4 en 16-14 gewonnen te heb ben, ook in de 3e set goede papieren. Juist op tijd gelukte het Vios deze set met 15-17 te winnen. Na deze liep het bij Vios veel beter dan in de voor gaande sets. Wel probeerde Olympia de kansen te laten keren, hetgeen echter niet lukte, want Vios won met 12-15 en 10-15. (2-2). Het tweede damesteam verloor met 3-0 van V.V.A. 2. Setstanden 15-12, 15-2 er 16-14. Het eerste herenteam ontmoette weer eens plaatsgenoot S.V.V. 1. Jammer was het dat Olympia moest uitkomen met 2 invallers wegens ziekte en dat ook S.V.V. niet volledig kon aantreden. Na een spannende wedstrijd, waarin S.V.V. aanvankelijk het beste van het spel had. maar waarin Olympia zich later volledig herstelde, deelde beide teams de punten door gelijk te spelen. Setstanden 15-8. 15-13, 13-15 en 9-15. (2-2). Het tweede herenteam kon niet op gang komen tegen S.S.S. Goede aanval len werden afgewisseld met veel on nodige verdedigingsfouten. S.S.S-, dat over niet zo'n sterke aanval beschikt, maar uitstekend verdedigt, maakte hiervan dankbaar gebruik en won met herenteam tegen V.I.O.S. mee naar Scest wisten te nemen mogen stellig als een verrassing aangemerkt worden. Het eerste damesteam wist de wed strijd tegen 't derde team van V.V.A. 3 met 3-0 te winnen. Tegen Wilhelmina 2 stelden zij evenwel teleur door met een gelijkspel genoegen te moeten nemen. Goed werk deden de meisjes van de Soester Vollebeybal Vereniging door V.V.A. 3 met lege handen naar huis te sturen. Dit zeer jeugdige team heeft in de tweede helft van de competitie verrassend goede resultaten behaald en weet zich steeds beter te doen gelden. De 3-1 overwinning zal voor hen stel lig een stimulans zijn om op de inge slagen weg voort te gaan. Het wisselvallig spelende eerste heren team wist Spirit 2 weliswaar het vuur na aan de schenen te leggen, maar moest uiteindelijk toch met 3-1 het hoofd buigen. In de wedstrijd tegen plaatsgenoot Olympia verschenen beide ploegen on volledig in het veld. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de rood-witten een gemakkelijke overwinning zouden be halen, maar een 2-0 voorsprong bleek niet genoeg om de volle winst te grij pen. De derde en vierde set waren voor Olympia, zodat de punten gedeeld wer den. Kennelijk geprikkeld door het feit, dat zij de vorige avond de winst tegen haar plaatselijke rivaal door eigen fouten had prijsgegeven, had V.I.O.S. 2, dat samen met Spirit 2 aan de kop van de eerste klasse ging, de moeilijke taak haar kampioenskans te verdedigen te gen een S.V.V. dat zich wilde revanche ren. Goed spelend en geen onnodige risico's nemend gaven de rood-witten V.I.O.S. geen kans en wonnen onze plaatsgenoten deze wedstrijd met 3-0, hetgeen een lelijke streep was door de kampioensaspiraties van het Amers- foortse team. Het dit seizoen met veel tegenslag te kampen hebbend tweede herenteam kon het met enkele invallers tegen hel Woudenbergse W.O.V.O. niet bolwer ken en verloor met 3-0. Twee kostbare punten kreeg het aan haar totaal toe gevoegd doordat Giraffes verstek liet gaan en de wedstrijd dus reglementair verloor. Het derde herenteam speelde haar wed strijd tegen Wilhelmina 2 en Spirit ge lijk, waardoor zij haar plaats in de mid denmoot handhaafde. Het programma voor deze week luidt als volgt Donderdag, 15 maart S V.V. 1Spirit 3 (heren). S.V.V. 2Spirit 2 (heren). V.V.A. 4S.V.V. 3 (heren). B.D.C.-HANDBAL. Zondagmiddag zijn de veldhandbalwed- i strijden van B.D.C. niet doorgegaan we- I gens de slechte gesteldheid van de ter- reinen. De zaalhandbalcompetitie is in middels beëindigd en twee teams van B.D.C. kwamen voor promotie in aan merking. Het waren juniores 2 en ju niores 3. EIERMARKT. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 125.000 stuks. Hoendereieren 10.25. Middenprijs 9.65. Prijs per kg 1,56. EERSTE RIT INTERCLUB- WEDSTRIJDEN VAN TEMPO. Zondag is de eerste interclubrit door leden van de vereniging Adelaar, Pe daalridders, Tempo en Amersfoort in de Eemnesserpolder tijdens een drui- lige motregen en onder een onaange name temperatuur verreden. Om 10 uur gingen de renners van start De A-klassers reden 60 km, de B-klas- sers 42 km, de A-aspiranten 18 km, de B-aspiranten 12 km en de veteranen eveneens 12 km. Bij de A-klassers was het Gerrit Rut- tenberg die de kat de bel aanbond. Met Wim Schaefer nam hij een kleine voor sprong. Ruttenberg handhaafde zich voorlopig maar Schaefer viel al spoe dig terug. In de vierde ronde kreeg Ruttenberg Maarten Smit van de Ade laar bij zich. Deze nam in de negende rende de kop toen Ruttenberg met een inzinking te kampen had. In de laatste i onde kostte hem dit zelfs de tweede plaats, want ook de Amersfoorter Noul van Burgsteden ging hem voorbij. Smit won de 60 km in 1.39.16 uur. De tempo leden Aad Post en Wim Schaefer wer den respectievelijk zesde en zevende. Bij de B-klassers vormde zich direct een peleton van 10 en later van 13 man maar in de vierde van de zeven te rij den ronden trok B. Veerman er tus senuit en geen van de twaalf achter hem rijdende renners kon hem nog te pakken krijgen. Hij won onbedreigd en legde de 42 km in 1.10.45 uur af. Het tempolid Anton Iiunnik werd dertiende. Met de A-aspiranten reed Harry Visser mee. K. de Graaf won de 18 km in 42 minuten. Visser werd zesde. De B-aspiranten reden 12 kn> P. Duur- land won in 22.45 minuten en het Tem polid Johnny Visser werd vijfde. De veteraan H. Stouten had slechts G Visser tot tegenstander. Hij won de 12 km in 23.54 minuten. TELEVISIE-OPNAME IN DE OUDE KERK. Morgenavond (woensdag) zal door de N.C.R.V., in de Oude Kerk aan de To renstraat, een televisie-opname van massazang gemaakt worden. Gemeenteleden worden uitgenodigd te komen zingen. VROLIJK ZESTAL. Zes Hilversumse jongelui hadden in Amersfoort de bloementjes buiten gezet en per auto gingen ze over de Peter v. d. Breemerweg naar huis terug. Ook de bestuurder, L. G., had een borreltje op, maar de politie kreeg niet de in druk dat hij dronken was. Toch reed hij bij de laatste bocht voor hij Soest zou binnenrijden rechtdoor inplaats van linksaf en daardoor kwam de auto in de sloot terecht. De zes vrolijke vrienden mankeerden niets, maar de auto wel en per taxi gingen ze naar huis. Na veel vijven en zessen kon de gekantelde wagen op de weg gehesen worden. DRANKWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat op 8 maart 1962 bij hen is ingekomen een verzoek van P. Oosterbeek, wonende te Soest, Birkstraat 12, om een verlof A in de rechter- en linkervoorlokaliteit van het perceel gelegen aan de Birk- siraat 12. Binnen twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking .kunnen tegen het verlenen van dit verlof schriftelijke bezwaren bij hun college worden inge diend. Soest, 13 maart 1962. burge h ge SPREEKUUR BURGEMEESTER Morgen (woensdag) zal de bu ter zijn wekelijks spreekuur van 9 tot 10 uur. geslaagd. Te Utrecht slaagde dezer dagen plaatsgenote mevrouw E. J M voor het diploma „Medisch meerd Bandagiste". SLUITING NOORDELIJKE TA VELDWEG. Dt Spoorwegen zullen binnenko lijn Den Dolder-Baarn automatisc veiligen. Beide overwegen van de Veldwe ongeveer 20 meter van elkaar kunnen niet beveiligd worden, het college van B. en W. voorst noordelijke zijtak, die het dichtst 1 station Soest ligt, op te heffen naar de mening van B. en W deze opheffing geen bezwaar zuidelijke zijtak zal door N.l een bevloering worden voorzien knipporlichtinstallatie krijgen. Door de gebr. J. C. en P. Swage tegen deze afsluiting bezwaren ge er» de Coöperatieve Landbouwv ging heeft er op gewezen dat bezwaar maakt tegen de a wanneer de zuidelijke zijtak niet verbreed. afsl UITSLAGEN M.H.C. „SOEST". Soest II heren-S.C.H.C. VIII 3- Soest I dames-Amersfoort I 0-3 Be Fair V-Soest II dames 0-7 Voor de wedstrijdverslagen zie ons nummer van a.s. vrijdag DE BRANDWEER RUKTE UIT. De branweer moest uitrukken een bermbrand in de Kampdwaï die ontstaan was door met vuui lende kinderen. G EMEENTE-A'VOND. Morgenavond (woensdag), 8 uur, in het Hervormd wijkgebouw ee meente-avond gehouden, waar tect Ir R. D. Bleeker zijn sche voor de nieuw te bouwen kerk za lichten. FEEST B en E SQUADRON. in de garnizoens-ontspanningszaal het jaarlijks feest plaats van het E squadron van de vliegbasis So berg. De commandant van het squj majoor P. van Schaik opende het met het doorknippen van een waardoor een raket electronisch ontstoken. Aan de avond werkten mee het trio. het dansorkest The Sonny The Wimi's e.a. onder leiding van ferencier Frans Vrolijk. TITUS BRANDSMASCHOOL VI CARNAVAL. De kinderen van de Titus Bram school hebben weer hun carnaval gevierd. Practisch alle kinderen dit jaar verkleed en het was vo jury bestaande uit de dames Wej Van Putten en Van Nieuwenh geen gemakkelijke taak om de prijsjes aan de winnaars toe te ke Vrolijke muziek luisterde het fee: A.G.A.V.S. Het dagelijks bestuur van A.G.i zijn naar Soest in Duitsland ge voor een bespreking van de spc wisseling, welke op 19 en 20 mc zal plaatsvinden. Zowel op zaterdt op zondag worden de kinderen gelegenheid gesteld enige excursi maken in de omgeving. De ongevt deelnemers zullen worden onc bracht in de Jeugdherberg te Op zaterdag 19 mei zullen de drun en rythmische afdelingen van A.G.j medewerking verlenen aan de van liet 100-jarig bestaan van de ter Turnverein. (Dld.) In een op woensdag 14 maart te vergadering zal het bestuur me lingen doen aan de ouders van de nemers aan de tocht. G. v. d. B., Soestdijk. Wij kunne vraag alleen in behandeling wanneer uw volledige naam en aan ons bekend zijn. WIST U, dat de piano werd uitgevonden jaar 1711 en wel door een Christofori. dat het pasgeboren jong van een ongeveer de halve lengte heef zijn moeder De walvis is een dier en wanneer het jong wil dr: keert de moeder walvis zich op kant, aangezien anders het jon verdrinken. dat de naam Argentinië, afgeleid argentum (zilver) dat men er te vinden en dat de ontdekke het land, de Spanjaard Juan Di Solis, door de inboorlingen werd opgegeten dat de ontlading in een electrische ongeveer één miljoenste duurt dat de afstand van de aarde tot 384.403 km bedraagt en de aarde-zon ongeveer 149.480 de a1 .000

Soester Courant | 1962 | | pagina 2