PHILIPS S jfzeloo} DE WATERSTOFBOM BRAND vScJt cemafee^ 11 M. TUSSEN TWEEDE BLAD en de ontwapening. Hiswa - Goed Kamp iL'LL ANoïsr^i^^nass „DE WITTE POMPEN" Voor BETER Schoeisel en VAKKUNDIGE Kousenreparatie STICHTSE SCHOENHUIZEN J aar vergadering Roode Kruis. Brandweergarage Soesterberg. Grond in erfpacht. Si Hinderwet. Politie telefoon 4444 en 4445 TELEF. BRANDWEER 3 3 3 3 l' Rouw- en Trouwkleding Inbraken. Koop van grond. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 16 MAART 1962. De internationale, politieke situatie van het ogenblik is zo tragisch-dwaas, dat zelfs een ernstige commentator als Ja- rnes Reston van de „New York Times" het niet kan nalaten er bittere spot mee te drijven. President Kennedy wenst iets te stellen tegenover de recente Russische proef nemingen, door nu zelf een aantal wa terstofbommen in de atmosfeer te la ten ontploffen. Chroesjtsjow is daar tegen hij spreekt van atoomchan- tage, waarmee de Amerikaanse willen bereiken, dat zij controleurs, in wie de Russische premier slechts „spionnen" wil zien, naar de Sowj et-Unie kun nen zenden. Chroesjtsjow, van zijn kant, wenst een topconferentie. Pre sident Kennedy is daartegen hij ge looft, dat er bij dergelijke besprekingen onder de huidige situatie voor het wes ten geen eer is te behalen. WAT U ZIET OP is al verkrijgbaar bij uw haard goed en goedkoop met OLIE van Het oudste en goedkoopste adres. Alle merkprodukten. Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 Reston heeft een „voorstel". Laten Kennedy en Chroesjtsjow samen naar Christmas Island gaan. De lente is in aantocht en het is er dan prachtig. Kennedy kan op het door de Britten voor dit doel ter beschikking gestelde eiland wat waterstofbommen laten ont ploffen en tussen de explosie in kan Chroesjtsjow met hem praten. De juiste stemming. Geen van beide staatslieden heeft, voor zover bekend, ooit de explosie van een waterstofbom meegemaakt. Het is geen nadeel daarvan ooggetuige te zijn. Het is een schouwspel, dat men niet licht vergeet en wie weet, nadat beiden het twintig of dertig maal hebben geda- geslagen, zijn zij misschien juist in de goede stemming om eens te denken aan de toekomst van het menselijke ras. Dc Amerikaanse commentator wil de heren Kennedy en Chroesjtsjow in de diepe ondergrondse bunker, waarin zij uiteraard moeten verblijven, nog wat gezelschap gevenbij voorbeeld enige voormannen van de John Birch So- ciety, een uiterst rechtse Amerikaanse groepering, die meent, dat men er maar op los moet slaan. En ook Mao-Tse- toeng, de theoreticus van de winst tot elke prijs. Natuurlijk is de aanwezig heid van dergelijke lieden - Reston geeft het toe - geen vakantiegenoegen, maar het is in ieder geval eens wat anders dan het deelnemen aan Geneef- êe conferenties, die toch altijd maar weer mislukken en het eenzijdig nemen van kernproeven, die automatisch der gelijke proeven aan de zijde van de tegenstander uitlekken. wel zeker teniet gedaan door het voor deel der binnenste verbindingslijnen die de Russen hebben. Er is maar weinig nodig. Evenmin mag men zich laten bedriegen door het betrekkelijk geringe aantal raketten, waarover men aan beide zij den beschikt. Zeker, in geval van een onverhoopte oorlog, zullen ons bij voorbeeld hier in Nederland de raket ten zeker niet om de oren vliegen. Maar zo groot is de vernietigende kracht der zware megatonbommen, dat er maar heel weinig raketten nodig zijn om dood en verderf te brengen, naar de gebieden, die van vitaal belang zijn voor het voortbestaan van onze be schaving en onze welvaart. Het is tegen deze achtergrond gezien dat al het getwist en geredekavel tus sen oost en west de schijn van krank zinnigheid krijgt. Spot a la James Res ton, die toch eigenlijk gebaseerd is op de- hoop, dat eens de leiders van de wereld wel gelijkelijk tot het inzicht zullen komen, dat al het touwtrekken op de posities zinloos is en tenslotte tot een catastrofe moet leiden, is in derdaad misschien het enige, waarin de mens zich in de huidige situatie gees telijk kan handhaven. Want de andere mogelijkheden, het eenzijdige pacifisme, betekent in feite zelfmoord. Utrecht - Soest - Soestdijk - Baarn Wie is de sterkste Een dergelijke wrange humor is voor een goed ingelicht man als Reston, die gewend is diep over de dingen na te denken, waarschijnlijk de uitlaat, die hem moet bewaren voor een wanhopig pessimisme. Het is niet bekend, hoe veel waterstofbommen de Amerikanen en de Russen hebben en evenmin is be kend, welke nu „beter" zijn, de Ame rikaanse of de Russische. Bekend is wel, dat zij stuk voor stuk een enorme vernietigende kracht hebben. Overigens doet het aantal er niet zo veel toe, het gaat vooral om de men sen en middelen, nodig om de vernie tigende oerkracht tegen de vijand aan te wenden. Daaromtrent heeft het Ame rikaanse „Institute of Stretegie Stu dies" zojuist enige mededelingen ver schaft, die wij hieronder weergeven. Intercontinentale raketten Raketten voor de midden-afstand Bommenwerpers voor de lange afstand Bommenwerpers voor de middenafstand Vliegdekschepen Atoom-duikboten Normale duikboten Kruisers Manschappen Laat men zich hier in het westen nu vooral niet overgeven aan de illusie, dat we „sterker" zijn dan de Russen, j Het bestaande overwicht wordt vrij- westen oosten 63 50 186 200 600 190 2.200 1.100 58 22 2 266 480 67 25 .195.253 7.994.300 De afdeling Soest-Soesterberg van het Nederlandsche Roode Kruis houdt op viijdag 23 maart, in de zaal van de Gouden Ploeg, de jaarvergadering. Er zijn 2222 16den bij de afdeling Soest- Soesterberg aangesloten en ge woonlijk bezoekt 1 per mille deze vergadering, dus 2 a 3 leden. Het be stuur hoopt dat dit nu niet het geval zal zijn en dat tenminste 1 °/o dus een kleine 25 leden aanwezig zullen zijn. Maar het mag ook 10 °/o zijn. Ei zijn in Soest vele vitale bejaarden, die graag wat willen doen, maar vaak weten ze niet wat voor werk zij moe ten doen om zich verdienstelijk te maken voor de gemeenschap. Zij kun nen terecht bij de secretaris-penning meester van de afdeling Soest-Soest- terberg, de heer H. de Graaf, Soester- bergsestraat 34, want de afdeling is dringend verlegen om een campagnelei der, die de voorbereidingen treft voor de jaarlijkse huis- en straatcollecte en die ervoor zorgt dat deze goed ver loopt. De muren van de brandweergarage te Soesterberg laten vocht door, het voor terrein van de garage verkeert in siechte toestand, en voor het opbergen van het gereedschap is een gereed schapsbord gewenst. Door gemeentewer ken is een rapport ingediend waaruit blijkt dat de kosten verbonden aan de verbeteringen 900,bedragen en het college van B. en W. stelt de raad voor een krediet beschikbaar te stellen. De Shell-Nederland N.V. te Den Haag heeft de gemeente verzocht een perceel grond van 640 m2, gelegen aan de Soes- terbergsestraat en de Oude Utrechtse- weg, in erfpacht te mogen ontvangen voor het oprichten van een benzine- servicestation. Het college van B. en 2 maanden stofzuigen leegmaken 2 maanden stofzuigen Das 6x per jaar leegmaken (zonder gestuifhet stof wordt opgevangen in een papieren stofzak!) Dat is het enorme voordeel van de Philips stofzuiger ton- model. Er is nog meer: 3-in-l zuigmond (borstel en gladde zuigmond en pluisopnemer in één!), plastic zuigbuizen, wieltjes (gemakkelijk wend baar!) en een enorme zuigkracht, kortom een huis houdhulp die bergen stof vérzet. Vraag eens zo'n Philips tonmodel op proef en ver- g— gelij k die met uw oude stofzuiger. N O VAN WEEDESTRAAT 36A SOESTDIJK TELEFOON 2792 W. heeft de raad medegedeeld dat te gen deze uitgifte in erfpacht tegen een jaarlijkse erfpachtcanon van 1280, geen bezwaar is, zodat de Shell over deze grond zal kunnen beschikken als de gemeenteraad akkoord gaat met het voorstel van B. en W. deze grond in erfpacht af te staan. Door de heer A. Castricum, Laanstraat 20 te Soestdijk, is een verzoek inge diend om ontheffing' van de verbods bepaling in de Hinderwet omdat hij een werkplaats met machines voor ma chinale houtbewerking in het perceel Laanstraat 20 wil inrichten. Hiervoor zal 20 pk aan electromotoren nodig zijn. De directeur van gemeentewerken en de brandweercommandant adviseren de ontheffing te verlenen. Ter voorkoming van gevaar, schade of hinder zullen de nodige voorwaarden opgelegd worden. ÜHi v.h. Joh. van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Van dinsdag op woensdag is ingebroken bij de Hollandia-tricotagefabriek in de Beckeringstraat. Door een niet-afgeslo- ten raam van een kantoor van de secre taresse kwamen de onbekende inbrekers binnen. Laden en kasten van enige kan toren werden overhoop gehaald en gron dig doorzocht. Een slof Engelse sigaret ter en een bedrag van 26,worden vermist. Ook Mercurius aan de Kostverlorenweg kreeg bezoek. Hier werd met een schroe vendraaier een raam geforceerd. Alles werd overhoop gehaald, maar er wordt niets vermist. De teuleurstelling van de ongewenste bezoeker(s) was te lezen op een stuit karton, waarop met een ver draaid handschrift geschreven was „Andere week kom ik terug. Wilt U dan de poen voor de deur leggen Ik dank U Hoogachtend, de commissaris en de officier van justitie. P.S. Vergeef ons dat we zo'n rommel hebben ge maakt". KAPSALON Prinses Margaret en Lord Snowdon hebben dit landhuis, dat in Wiltsbire nabij Bath ligt, bezocht, waarin zij zijn geïnteresseerd. Het is „Hunter's Leaze" van de zakenman George Leavay (79), die het wel voor 200.000 gulden van de hand wil doen. 5TEENH0FFSTR.-53 - Tft.Z8« - SOEST Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor de navolgende perce len grond te kopen 1. Van H. A. Butzelaar een perceel van 2425 m2, gelegen op de Eng aan de Mo lenweg. De koopsom is 9700,De ge meente heeft de grond nodig om voor bereidingen te treffen voor de bebou wing van de Eng. 2. Van W. Hilhorst een perceel van 2190 m2, gelegen op de Eng aan de Mo lenweg. De koopsom is 8760,Ook de ze grond heeft de gemeente voor de be bouwing van de Eng nodig. 3. Van A. Adelaar een perceel van 535 m2, gelegen op de Eng bij de Prins Bernhardlaan. De koopsom is 6500, De gemeente heeft deze grond nodig om het uitbreidingsplan Lazarusberg te kun nen realiseren. 4. Van H. Butzelaar een perceel van 2090 m2, gelegen op de Eng aan de Mo lenweg. De koopsom is 8360,Deze grond heeft de gemeente nodig voor de bebouwing van de Eng. 5. Van L. J. Rademaker een perceel van 230 m2, gelegen aan de Lange Brinkweg. De koopsom is 920,Deze grond heeft de gemeente nodig voor de verbreding van de Lange Brinkweg. Er moeten enige werkzaamheden ten behoeve van de ver koper uitgevoerd worden en hierdoor wordt het benodigde krediet 1370, 6. Van mevr. W. Kuijer-Kok een per ceel van 5579 m2, gelegen op de Eng bij de Ned. Herv. begraafplaats. De koop som is 22316,Deze grond heeft de gemeente nodig voor de bebouwing van de Eng. 7. Van C. J. de Winter een perceel van 95 m2, gelegen op de hoek van de Birk- straat en de Van Lenneplaan. De koop som is 500,Deze grond heeft de ge meente nodig om langs de rijksweg een parallelweg te kunnen aanleggen. 8. Van H. Butzelaar een perceel van 6430 m2, gelegen aan de Molenweg. De koopsom is 25.720,De gemeente heeft deze grond nodig voor de bebouwing van de Eng. 9. Van P. Korff te Genève een perceel van 175 m2, gelegen bij de Kostverloren weg. De prijs is 350,De gemeente zal deze grond kopen in verband met de noodzaak om de geprojecteerde Indus trieweg aan te leggen. 10. Van W. A. Butzelaar c.s. een perceel van 42 m2, gelegen aan de Kerkstraat. De koopsom is 210,De gemeente heeft deze grond nodig voor de verbre ding van de Kerkstraat. Er moeten eni ge werkzaamheden ten behoeve van de verkopers verricht worden, zodat voor deze aankoop een krediet van 1050, nodig is. 11. Van A. v. d. Bremer Jzn een perceel van 480 m2, gelegen aan de Maatweg. De koopsom is 1680,De gemeente heeft deze grond nodig in verband met het aanleggen van een afvoerkanaal van de rioolwaterzuiveringsinstallatie naar de Eem.

Soester Courant | 1962 | | pagina 6