VAN DIJK - KAAS voor grossiersprijs Ook de lekkerste. Officiële mededelingen. SOESTERBERG NJUR EENH Succes voor Tempo. Aanleg van weg. V erkeersexameii. R.K. Openbare Uitleenbibliotheek. K.A.V. Kompostbedrij f Aanleg van beplanting. Jaarvergadering S.S.F. HWFFn mantels van da o«ie Huizen N utsbibliotkeek Soest-Zuid. S. V.V.-V'olleybal. Brand snel geblust. Jongen brak been. V erkeer songeval. Nieuwe kerk. Geslaagde openingstoehten. Sportuitwisseling. van 21 tot e; KERKSTRAAT 40 SOEST De opening van het tourseizoen bestond voor de tourafdeling van de wieler vereniging Tempo uit de deelname aan een sterrit naar Utrecht, welke door de Utrechtse vereniging De Volharding georganiseerd werd. Er waren 150 deel nemers en de grootste groep had Tem po met 34 rijdsters en rijders op de been gebracht. Dit leverde de eerste prijs op. De heer V. S. ten Haaf .was met 71 jaar de oudste deelnemer, Appo v. d. Broek, 11 jaar, was de jongste en bij Tempo reden ook mevr. Westerveld en mej. Van Rietschoten mee. De Kampioen uit Den Haag werd twee de met 26 deelnemers, Olympia uit Amsterdam derde met 21, De Volhar ding uit Utrecht vierde met 12 en de Rotterdamse tourvereniging vijfde met 9 rijders. Na afloop van de rit werden de per soonlijke prijzen van de rit Brussel- Parijs-Brussel uitgereikt. GEEN SPREEKUUR. De burgemeester van Soest brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij verhinderd is op woensdag, 21 maart as. zijn gewone wekelijkse spreekuur te houden. Het spreekuur van woensdag, 28 maart as wordt i.v.m. de op die dag te hou den verkiezingen voor de Provinciale Staten verplaatst naar dinsdag, 27 maart a.s., des namiddags van 2 tot 4 uur. STEMMING VOOR PROVINCIALE STATEN. Op 28 maart 1962, van des morgens acht uur tot des namiddags zeven uur, zal de stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten plaats hebben. Dc aandacht wordt gevestigd op arti kel 128 van het wetboek van straf recht, luidende Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitge schreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Herinnerd wordt aan de verplichting, opgelegd bij artikel I 9 der Kieswet dat hij die volgens het kiesregister bevoegd is tot de keuze mede te werken, ver plicht is zich binnen de voor de stem ming bepaalde tijd aan te melden bij het stembureau van het voor hem aan gewezen stemdistrict. Dc kiezer die aan deze verplichting niet voldoet, wordt, tenzij van een gel dige reden van verhindering blijkt, ge straft met een geldboete van ten hoog ste vijf gulden. Indien tijdens het plegen van een over treding nog geen twee jaar zijn verlo pen sedert een vroegere veroordeling van de schuldige wegens gelijke over treding onherroepelijk is geworden, wordt geldboete van ten hoogste vijf tien gulden opgelegd. De burgemeester, S. P. BENTINCK. UITOEFENING KIESRECHT DOOR PERSONEN, DIE IN DIENSTBETREKKING ZIJN. Iedere werkgever wordt eraan herin nerd dat hij, volgens art. I 10 der Kieswet, verplicht is te zorgen, dat iedere werk nemer, die bij hem in dienstbetrekking is en bevoegd is tot de keuze mede te werken, voor zover deze niet buiten de tijd van zijn dienstbetrekking aan de verkiezingen kan deelnemen, daartoe de gelegenheid krijgt. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van de werkne mers, die uit hoofde van hun dienstbe trekking binnen de voor de stemming bepaalde tijd niet vertoeven in een ge meente, waar zij aan de stemming kunnen deelnemen, of in een aangren zende gemeente, tenzij zij om aan de stemming deel te nemen niet meer dan gedurende twee achtereenvolgende uren verhinderd zullen zijn, hun arbeid te verrichten dat hij, voor zover hij door personen van drieëntwingtig jaren en ouder arbeid doet verrichten, in fabrie ken of werkplaats, volgens art. I II der Kieswet verplicht is te zorgen, dat in elk arbeidslokaal gedurende ten minste twee werkdagen vóór, en op de dag der stemming op zichbare wijze is opge hangen een door of namens hem on dertekende lijst, waarop ten aanzien van de kiezers, aan wie tijdens de ar beidstijd gelegenheid wordt gegeven aan de stemming deel te nemen, de tijd daarvan vermeld staat dat, volgens art. X 10 der Kieswet, overtreding van bovenstaande voor schriften wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of een geldboete van ten hoogste vijfenzeven tig gulden. Formulieren voor de lijsten, op te han gen in fabrieken of werkplaatsen, zijn ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. De burgemeester, S. P. BENTINCK. Met de bebouwing van de terreinen tussen de St. Theresiastraat, de Beetz- laan en de Hellingweg is een aanvang gemaakt en er moet nu een weg in dit gedeelte van Soestdijk aangelegd wor den. Deze weg zal van de St. Theresia straat naar de Hellingweg lopen. De kosten voor de werkzaamheden aan de weg, de riolering en de straatbeplanting worden op 50.000,geraamd. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld een krediet van 50.000, vcor het aanleggen van deze weg be schikbaar te stellen. Van vele Soester scholen hebben 524 leerlingen schriftelijk verkeersexamen gedaan en geen enkel kind had een on voldoende. Er waren zelfs 131 kinderen die geen enkele fout maakten. Nieuwe boeken. Romans Andric, De brug over de Drina. Baardman, De boerendokter. Bomans, Noten kraken. Borde wij k, Tijding van ver. Buell, De duivelse oproep. Carmiggelt, Alle orgels slapen. Charteris, De Saint in het inferno. Christie, Drama in drie bedrijven. Cooper, Het is niet gering. Corsari, Kinderen en min naars. Van Gulik, Het rode Pavil joen. Hodder-Williams, De fatale vlucht. Kellog, Aan een zijden draad. Koptjajewa, Dokter in Moskou. Kortooms, De zwarte plak. Maclean, Z-13. Mons, De terugkeer van de verloren zoon. Palumbo, De papie ren kooi. Shute, Ergens, waar de wereld ophoudt. Simenon, Maigret in de wereld van gisteren. Simenon, Het pistool van Maigret. Trevor, Genade voor wet en geweten. Vest dijk, De koperen tuin. Walker, Man in de storm. Warner, Hagar, de negerin. White, De vrouw van de dokter. Meisjesromans Van der Plaats, Tele foon voor Sandra. Saris, Brug tussen gisteren en morgen. Saris, Edel steentje. De Vries en Reiss, Maartje en Maartje. Engelse romans Gallico, Too many ghosts. Greene, A burnt - out case. Lee, To kill a mochingbird. Franse romans Lebrun, Portrait-Ro- bot. Lowery, La cicatrice. Muller, Clem, Ouvard, La piste olympique. Boeken over allerlei onderwerpen Adamson, Elsa's vrije leven. Aukes, Het leven van Titus Brandsma. Bankspiegel. Bruyn en Bun- te, Tweeduizend eeuwen Nederland. Ceram, Triomf over de tijd. Claes, Ik en de witte. Helman, Caraïbisch passiespel. Honderdvijfen twintig jaren arbeid op het onderwijs terrein 1836-1961. Impres sionisten Van Manet tot Monet. Janssen, Kunstgrepen. Jungk, Gloed uit as. Kuylman, De boerderij. Kuylman, Hans, de torenkraai.Lam- pe, Beeldhouwers in beeld. Van La ren, Cactussen. Van Laren, Vetplan- ten. Larsen, De mounties komen. Ligthart en Scheepstra, Het boek van Ot en Sien. Marsman, Verzamelde gedichten. Melchior, We hebben een mammoet. Picasso, Gekleurde en zwart-witte reprods. De Pool, Zo was Curacao. Portielje, Apen en hoefdieren in artis. Prario, Drie witte sluiers. Rijkens, Het grootbe drijf in ontwikkeling. Schrijver, Gias en kristal. Thijsse, De bloemen en haar vrienden. Thijsse, Waar zij wonen. De Toulouse-Lautrec, Ge kleurde en zwart-witte reprods. mer. Meisnitzer, Jahomrai en de Trimbos, Gehuwd en ongehuwd. heilige olifant. Peterson, Matthias in De Troyes, Parsival. Verfbe- gevaar. Pothast-Gimberg, Corso te- stek voor nieuwe bouwwerken. Vol- iug naar Corsica Winkel, Geheime kers, Zitten uw mensen wel goed. opdracht in Tibet. De afdeling Soest van de K.A.V. komt hedenavond in huize St. Joseph en in het St. Josephgebouw bijeen. Om half acht is er voor de leden een Lof in de kapel van huize St. Joseph en om 8 uur zal mej. C. Kokshoorn in het St. Josephgebouw spreken over het onder werp „Volwassen kinderen en gehoor zaamheid". Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld het reserve-onderhouds- fonds van het kompostbedrij f Soest- Baarn in de gemeentebegroting op te nemen. Hierdoor zal van de 12.122,82, waaruit thans het onderhoudsfonds be staat, rente verkregen kunnen worden. Tot heden was dit niet het geval om dat dit bedrag was opgenomen in het rekening-courant-saldo bij de gemeen te Soest. Voor de aanleg van beplanting op het terrein bij de Groen van Prinsterer- straat heeft het college van B. en W. dc raad een krediet van 4000,ge vraagd. In 1957 werd hiervoor reeds een krediet verleend en een gedeelte van het terrein werd toen van be planting voorzien. Nu is het tweede deel aan de beurt. Het bestuur van de Soester Sportfede ratie heeft zich in een schrijven tot de secretariaten van de aangesloten ver enigingen gericht en meegedeeld dat op donderdag 29 maart een algemene ledenvergadering gehouden zal worden in restaurant Eemland. De secretaris en de penningmeester zullen verslag uitbrengen over de jaren 1960 en 1961 omdat er het vorig jaar maten: 36-48 De "grote namen" in de tweed zijn in de VAN DEN BRUL- colleclles uitstekend vertegenwoordigd Kynoch Seafield Ballantyne St. Patrick Magnifieke mantels in ongeëvenaarde kwaliteit. Kerkbrink 15-17, Hilversum Nieuwe aanwinsten. Populair wetenschappelijke werken. Ceram, Goden, graven en geleerden. Couperus, Xerxesof De hoog moed. Van Duinen, Kanker, een probleem. Van Giffen-Duyvis, De Azteken. Van Houten, Bartje, mijn zoon. Kahn, Het huwelijk. No- rel, Ons koninklijk gezin uit en thuis. Staal, Hellas. Heemschut, Strijd om schoonheid. Tanner, Verliefd, verloofd, getrouwd. Wigman, De Hoge Veluwe. Wijsmuller-Meyer, Geen tijd voor tranen. Kinderboeken. Van Amstel, Niet het hart alleen, Bruyn, Het weerhuis- vrouwtje, dat uit wandelen ging. Daniël, Albert Schweitzer. Druon, Koekoe met de groene duimen. Gallop, Spoedopdracht Deltaplan. Gast, Jong zijn is moeilijk. Hilde- brand, Belfloor en Bonnevu. - Kra mer, Het geheim van de gesloten ka- geen jaarvergadering geweest is. Er is bestuurverkiezing omdat de he ien H. A. Butzelaar en W. Th. M. Schunselaar periodiek aftreden als be stuurslid. Zij stellen zich herkiesbaar. Het eerste herenteam van de Soester Volleybalvereniging moest het in de Markthal te Amersfoort opnemen te gen het derde team van Spirit. Onze plaatgenoten wonnen deze wedstrijd met 3-1, waardoor zij twee punten aan hun totaal konden toevoegen. Met dezelfde cijfers verloor het tweede team van de rood-witten zijn wedstrijd tegen koploper Spirit 2. De tweede set wisten de S.V.V.-ers op hun naam te biengen, maar verder brachten zij hel niet. Het derde herenteam verloor de wed strijd tegen V.V.A. 4 met 0-3. De bei de eerste sets leverden spannende strijd op. maar de jeugdige V.V.A.-ers wisten steeds de balans in hun voordeel te doen doorslaan. De burgemeester van de hoofdstad hield donderdag zijn wekelijkse perscon ferentie ten stadhuize. Ter sprake kwamen de IJtunnel en andere uitbreidingen van Amsterdam, die aan de hand van kaarten werden toegelicht. Voor woensdag en donderdag staan de volgende wedstrijden op het program ma Woensdag. Dames S.V.V. 1V.I.O.S. 3. V.V.A. 4—S.V.V. 2. Heren W.O.V.O. 1S.V.V. 1. E.G. en S.V. 1—S.V.V. 2. Donderdag. DamesWilhelmina 2S.V.V. 2. Heren S.V.V. 3—V.I.O.S. 4. Bij de familie D. de Z. op de Koning- innelaan brak brand uit. Een oliehaard was lek en de olie die over de vloer stroomde veroorzaakte deze brand, die bij de keukenvloer begon en daar ook eindigde, want de bewoners blusten met een handblusapparaat en zand, zo dat de brandweer, die snel uitgerukt was, niet behoefde op te treden. De schade bleef beperkt. Bij het oversteken van de Birkstraat werd de zevenjarige C. van N. aange reden door een bromfiets, bestuurd door E. J. M. uit Amersfoort. De jon gen brak zijn linkerbeen en is per zie kenauto van de E.H.B.O. naar De Lich tenberg gebracht. Hij heeft voor de tweede maal in korte tijd een been gebroken. Vrijdagavond had op de Amersfoortse- straat, ter hoogte van „Kinabu", een ernstig verkeersongeval plaats. Bij een inhaalpogmg werd de heer H. L. A. V uit Nunspeet, die te ver naar rechts reed toen een tegenligger naderde, uit zijn auto geslingerd. De auto slipte, sloeg om en kwam over het voetpad tegen een hek terecht. Met een zware hersenschudding, een hoofdwond en een compliceerde beenbreuk werd de bestuurder naar „De Lichtenberg" ver voerd. De auto werd grotendeels ver nield. Op een gemeente-avond, die in het Her vormd Wijkgebouw werd gehouden, gaf architect Ir. J. D. Bleeker een toelich ting op zijn schetsplan van de nieuw te bouwen kerk, die zal komen te staan op de hoek van de Plesmanstraat en de Buys Ballotlaan. Dit kerkgebouw zal normaal 300 zit plaatsen bevatten, doch kan, door bij trekking van een lokaliteit, dat dienst kan doen ais vergaderlokaal, worden uitgebreid tot 450 zitplaatsen. Daarbij komen nog 3 lokalen bestemd voor cathechesatie, predikantenkamer en vergaderlokaal voor de kerkeraad. Bovendien is er een kosterswoning in het hoofdgebouw opgenomen en een keukentje. De kosten van de bouw worden op 300.000,geraamd. De openingstoehten van de S.G.W.B.. die weer georganiseerd werden door de plaatselijke regelingscommissie, zijn weer goed verlopen. Bij goed wandelweer startten om 3 uur n.m. de deelnemers bij „Huis ten Halve". Er waren twee mooie parcoursen uitge zet met afstanden van 10 kilometer voor de jongeren en 15 kilometer voor de groteren. Het aantal deelnemers bedroeg 220, hetgeen bijna 100 meer is dan het vorige jaar. Op een speciaal belegde avond in café ,,'t Centrum" kwam het dagelijks be stuur van A.G.A.V.S. bijeen met de ou ders van de deelnemende kinderen, die op 19 en 20 mei a.s. naar Soest in Duits land zullen gaan ter gelegenheid van de viering van het honderdjarig bestaan van de Soester Turnverein. Het dagelijks bestuur van A.G.A.V.S.. dat kort geleden naar het Duitse Soest is geweest, om de uitwisseling voor te bereiden, was vol lof over de hartelijke ontvangst. De plaats telt 38.000 inwo ners en is in 't bezit van een prachtige sportaccommodatie. De bijna veertig Soesterbergse kinderen zullen in de jeugdherberg van de jubi lerende vereniging logeren. Bij de grote turndemonstratie van za terdag 19 mei zal de drumband van de A.G.A.V.S. de massale opkomst van de deelnemers en de aftocht leiden. De balletgroep zal driemaal optreden. Op de grote Festanstaltung van zon dagavond is Soesterberg ook aanwezig. Direct na de officiële opening van deze uitvoering zal A.G.A.V.S. vertrekken. Op de beide dagen zullen excursies in de omgeving worden gemaakt. Binnenkort krijgen de ouders nog eer circulaire toegezonden van de genomen besluiten. Reeds nu zijn er plannen in voorbereiding om de Soester Turnverein het volgend jaar een tegenbezoek te la ten brengen aan Soesterberg, waarbij men ook medewerking hoopt te verkrij gen van zusterverenigingen in Soest. ÊPgl.Verb.v.VeiligVerkee Ai velen jaren spreken theologen, geleerden en voortschrijdende onkerke! christelijke landen. Men schuld te geven aan de techniek, de oorlogen, de ook zoeken de kerken v zich zelve. De sociale taa ken werd uitgebreid en leest geschoeid, de jeu; het kerkelijk werk betrol lerlei clubs en samenkom zondagse diensten wordt band verstevigd, er word werkt aan inwendige adverteert zelfs, zowel als protestantse zijde, or op de kerk te vestigen Maar al die zendingspogi ook ter plaatse herhaalt stookt worden, zijn teg monstratie van de enorn heid waaraan de chris gaat. Het kan ons immer; we in één week wel 1 meer evangelisatieblaadj geboden en de werkers lelijke gemeenschap ons overhalen ons bij hen at De christelijke kerk, hoe ook over de wereld er van instelling, versnip] talloze kerkjes en sekter daarmede de opdracht verzwakt daardoor haar mens zowel als op de in de wereld. Langzaam maar zeker o ter in de christenheid 1 deze verscheurdheid, vaak een wat vijandi draagt, te ver gaat en dc kerk doet tanen. Er den pogingen in het w< althans tot een zekere te geraken, zowel aan aan protestantse zijde. Het totstandkomen van der Kerken is een ve toom het concilie dat tegen t komend najaar roept, zal feitelijk o.a. lijkheid tot grotere sam andere geloofsrichtingen krijgen. Zo wordt er leiding der diverse ker' hand wel iets gedaan or| meer eenheid te komen, bovenste lagen der the gang zijnde actie dringt nig door tot de gewone d.w.z. het heeft nog wg betekenis. Dichter bij huis echter land, ontwikkelt zich die twee van de groot; kerkgenootschappen wee trachten te brengen meerde en de Ned. He Eens vormden deze gek heid, maar honderd jaar| er een scheiding, die ir andere afscheidingen te Thans hebben echter acl joorzaakt KATTENVUIL. De ka buren doen hun behoefte Hoe kom ik daar van af, AntwoordAls dieren vast plaatsje hebben om te doen, dan is het moeil ai te brengen. Naar om een probaat middel om, kat in de omgeving van het to door het

Soester Courant | 1962 | | pagina 2