LIJST 5. BURGERLIJKE STAND JONGEMAN, NIEUWS VAN RENAULT. Krabbels van Knelis. GEERVLIET lapen N.C.V.B. Soest-Zuid. Mixed Hockey Club Soest. BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool 2 ca In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOSGT Politiek. Natuurbeschermings- waclit Eemland. Eiermarkt. Riolering Soesterbergsestraat. S.E.C. speelt weer gelijk. N.V. Hollandse Metaal- drukkerij, De V.V.D. wil welvaart in vrijheid voor iedereen fêr JÏStir 3&ÉKÏ m'rWÊ TWEEDE BLAD Vleesverkoop. Olympia-y olleybal. fHOORTOESTELLEN HOORBRILLEN OORHANGERS Verpachting. Koop van grond. Aanrijding. JON 2434 Op woensdagavond, 21 maart verga dert de afdeling Soest-Zuid van de Ne derlandse Christenvrouwenbond in El- tlieto. De heer P. J. Rijpstra uit Bad hoevedorp zal spreken over het onder werp ,;Functieverlies in het gezin' Dc- langdurige winter zit niet alleen de boeren en tuinders dwars, maar menig wedstrijdsecretaris en elftalcommissie lid krijgt grijze haren van de gesteld heid van het weer en de terreinen. Midden in de week nog volop sneeuw, deze zondag goed bespeelbare terrei nen. Van de acht wedstrijden werden er vijf gespeeld. De ene uitwedstrijd van het eerste herenteam tegen Kampong IV werd een nederlaag voor Soest. Hoe wel de strijd in het middenveld vrij wel gelijk opging waren de Kampong- aanvallen gevaarlijker. Ruststand 2-0. Na de thee knabbelde André Bolhuis weliswaar een puntje van de achter stand af, maar de Soester heren kon den er geen gelijkspel van maken. Eind 3-2 voor Kampong IV. Thuis ging het beter. Dames II behaal de een forse overwinning op Amster dam V en wel 8-0. Vijf doelpunten nam Joke Roelofs voor haar rekening, de overige waren van Saskia Jiskoot Doordat in alle elftallen speelsters ont braken moest veel met invalsters ge speeld worden. Dames III speelde met liefst 5 reser ves. wat de ploeg niet belette met een 10-1 overwinning uit de strijd te ko men. De doelpunten werden hoofdzake lijk gemaakt uit scrimmages voor het doel. Verschillende harde schoten wer den door de keepster van Kampong IX gestopt maar onvoldoende weggewerkt, waarna de bal met vereende krachten toch achter de doellijn gewerkt werd. Het tegenpunt werd gescoord uit een strafcorner. Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht C=1 "O is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. GEBOREN Henri Johan, zoon van J. Wennia en G. Oskam, Baarn, Wijkamp- laan 35. Charlotte Clementine, doch ter van P. Lugt -en I. L. M. Nierich, Oude Utrechtseweg 34. Walter Cor- nelis, zoon van A. de Boer en J. B. Kamphorst, Rembrandtlaan 10. John- ny Otto, zoon van H. Verwoert en M. K. Th. Erkelenz, Heuvelweg 29. Derk Gerrit, zoon van D. G. Reesink en G. A. J. de Boer, Talmalaan 12. Jacqueline Johanna, dochter van W. P. Ingenegeren en C. M. Reysenbach, Olijkeweg 12. Adriana Anna Meri- ta, dochter van N. W. van Fulpen en G. C. Hilhorst, Nieuweweg 112. Jan netje Jacquelyn, dochter van F. Rus sak en W. Ribberink, Koninginnelaan 142. Lucia Theodora, dochter van A. H. M. Overkempe en M. G. van Put ten, Molenstraat 124. Johanna Ma ria, dochter van W. Reijerse en W. M. van der Kuy, Korte Kerkstraat 1. Iiona Renate, dochter van W. P. van der Schans en D. B. Hornsveld, Hil versum, Ph. Vingboomstraat 41A. Carla Johanna, dochter van N. J. Gros en B. Brons, Van Straelenlaan 20. Robin, zoon van C. van Wilpen en M. A. Suik, Baarn, Bremstraat. Maria Wilhelmina, dochter van A. J. van Ge- roert en J. Th. M. Blauw, Groen van Prinstererstraat 24. Theresia Rei- nolda. dochter van G. Kuijt en A. Ja- cobi, Nieuweweg 34. Juliana Catha- nna Petronella, dochter van A. C. van den Bedum en E. D. van Velsen, Steen- hoffstraat 12a. Thomas Jan Willem, zoon van Th. J. Moen en A. M. Otte, Baarn, Borneostraat 20. Caroline Henriette Hendrika, dochter van J. J. H A. Hoppenbrouwers en M. M. J. de Ruiter, Emmalaan 7. Renatus Theo- dorus Johannes, zoon van H. L. G. Walgering en W. G. M. Hoksbergen, P. C. Hooftlaan 17. Petronella Wil helmina, dochter van A. A. Broek en H. M. de Klerk, Gen. Winkelmanstraat 34. Judith Liza, dochter van V. A. Verbunt en A. Lefeu, Amersfoortse- straat 91. Gerrit Cornelis Johannes, zoon van E. G. Westerveld en A. M. van Klaren, Koninginnelaan 51. ONDERTROUWD Adrianus Arnoldus van Schijndel, Gert Winkelmanstraat 17 en Hendrika Cornelius, Gen. Win kelmanstraat 17. Herman Iwan Leeuwe, Jan Stadelaarstraat 3, Kor- tenhoef en Annie Gouw, Birkstraat 146. GEHUWD Johan Herman van Heng- slum, Middelwijkstraat 1 en Theodora Woutrina Bertha Maria Smink, Beetz- laan 72. OVERLEDEN Trijntje Verdam, 85 jaar, weduwe van W. Klaver, Van Straelenlaan 32. Piet Dirk van Zut- phen, 65 jaar, echtgenoot van E. Gilles, Betje Wolflaan 26. Margaretha van der Pijl, 51 jaar, gehuwd met M. J. Roelandschap, Amersfoortsestraat 83B. Everhardus Mollevanger, 76 ge huwd met Antonia Zieltjes, Gen. Win kelmanstraat 75. Heren II en Heren III wonnen ook, zij het met minder hoge cijfers. Soest II Schaerweijde V 3-2. Met de rust stond Soest voor met 2-0 door doelpunten van Wim van Es en Dick Eysink. Hier na profiteerden de Zeister heren twee maal van gaten in de achterhoede en middenlinie en was de stand 2-2. Wil Heren II de kans op het kampioen schap niet laten glippen, dan moeten zij zich niet onnodig een wedstrijdpunt door de vingers laten glippen. Kort voor het einde staakte Wim van Es de show door prachtig op tijd in te lo pen op een voorzet van rechtsbuiten van Hofwegen en de keeper kansloos te passeren. Dit bleek later het winnen de doelpunt geweest te zijn en de vol le winst was weer buitgemaakt. Heren III moest het opnemen tegen Kampong X en wist met 4-1 te win nen. Rusttand 3-0 door doelpunten van Ecu van Doorn, Gé Geijtenbeek en Gertjan Adema. Na de rust redde Kampong de eer (3-1), waarop William Daan er 4-1 van maakte. Volgens een der spelers werd gewonnen omdat Kampong nog minder op dreef was dan de Soester heren, die erg veel kansen onbenut lieten. Uitslagen Dames Soest IIAmsterdam V, 8-0. Soest IIIKampong IX, 10-1. Heren Kampong IVSoest I, 3-2. Soest IISchaerweijde 5, 3-2. Soest IIIKampong X, 4-1. Een bewoner van de Julianalaan had een bord in de tuin, waaraan een aan plakbiljet van een politieke partij be vestigd was met het oog op de komen de verkiezingen. Lieden die blijkbaar van een andere kleur waren hebben bet bord vernield. De Natuurbeschermingswacht Eemland vergadert op woensdag, 21 maart in restaurant Zonneheuvel. Er zullen ver slagen over 1961 uitgebracht worden en er is bestuurverkiezing. De heer A. Klein Molenkamp treedt periodiek af en hij stelt zich herkiesbaar. Door het overlijden van de heer J. Boeschoten is er een vakature in het bestuur. Voor gesteld wordt de heer K. Streefkerk te benoemen. Tevens is er een voorstel tot verhoging van de minimum-donatie over te gaan. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 120.000 stuks. Hoendereieren van 9,tot 10,25. Middenprijs 9,60. Prijs per kg 1,55. Het vorig jaar werd door de gemeen teraad een krediet beschikbaar gesteld voor de aanleg van riolering in de Soesterbergsestraat vanaf de Vondel laan tot de spoorlijn Amersfoort- Utrecht. Tevens zou riolering gelegd worden in de De Beaufortlaan, terwijl een tweede fietspad langs de Soester bergsestraat en de Van Weerden Poel- manweg vanaf de Van Beuningenlaan tot aan het Soester Natuurbad voor het totaal bedrag van 544.000,aan gelegd zou worden. Gebleken is dat dit bedrag te laag is, zodat het colle ge van B. en W. de raad een aanvul lend krediet van 42.750,gevraagd heeft. Dc hogere kosten worden ten dele ver oorzaakt door het feit dat de Spoor wegen de overweg bij Soestduinen van automatische beveiliging voorzien. Er komen halve bomen, het huis bij de overweg wordt gesloopt en de over weg wordt verbreed. Dit komt voor rekening van N.S., maar de werkzaam heden aan de weg en de rijwielpaden, verband houdende met de verbreding van de overweg, "moeten door <de ge meente betaald worden. Dit is een be drag van 27.000,Er is nog 15.750,extra nodig omdat de plan nen enigszins gewijzigd zijn. De huis aansluitingen op het riool zijn in het bestek opgenomen en de rioolbuis on der de spoorbaan zal op 40 cm komen cm een eventuele uitbreiding van de waterafvoer van het natuurbad te kun nen opvangen. S.E.C. heeft zondag voor de vierde achtereenvolgende maal gelijk gespeeld, maar na tien minuten spelen leek het ei helemaal niet op dat er van een gelijk spel sprake zou zijn, want door onzeker spel in de achterhoede hadden de groen-witten een 0-2-achterstand op gelopen. Pothoven speelde niet mee en hij werd vervangen door De Vries, die een zware taak had omdat Van Kooij ir. de middenlinie wel een behoorlijke partij speelde, maar teveel met de voorhoede meeging. Daarbij waren Ruttenberg en Ten Hove niet zo erg zeker van hun zaak als in andere wed strijden. In de tweede helft ging dat echter veel beter. Debutant Timmer deed technisch wel aardige dingen, maar het ging allemaal met weinig enthousiasme. Koningsweg bij de Dorresteinweg, vraagt met gevoel voor machines, welke opgeleid wil worden voor het be dienen van een productie-lijn. Leeftijd tussen 20 en 26 jaar. Voor de geschikte man is dit een uniekek kans, daar verdere oplei dingen mogelijk zijn. Stemt daarom woensdag, 28 maart a.s., bij de stem ming voor de Provinciale Staten, op één van de candidaten van Lijstaanvoerder is het statenlid Mr KAPPEYNE VAN DE CAPELLO te Loenen. Na 7 minuten kreeg de linksbinnen van de Zebra's, Van Kommer, de bal. Hij omspeelde Ruttenberg, kwam alleen voor Adams en passeerde deze. Drie minuten later kwam een verre voorzet bij rechtsbuiten Mulder, die met een hard schot voor het tweede doelpunt zorgde. Wat later moest Adams redden toen Ten Hove onzeker terugspeelde en een Zebraspeler de bal kreeg. Hij stompte de bal keurig uit zijn doel. S E.C. kreeg nu enige mooie kansen. Van Breukelen ging met de bal op de 17-jarige keeper Mandemaker af en deze voorkwam een doelpunt door tij dig uit te lopen en zich op de bal te werpen. Timmer gaf Van Breukelen een nieu we kans, maar nu schoot hij net naast het doel. Verhoeven had meer geluk toen hij een pass van De Bruin slechts in het doel behoefde te lopen. (1-2). In de tweede helft kon Hooijer met een kopbal gelijk maken, maar hij werd weggeduwd. De scheidsrechter liet door-spelen en opnieuw moest S.E.C. ten aanval. Verhoeven speelde goed en hij kreeg dan ook het meeste werk. Vaak kwam hij langs de back Back- haus heen. Deze werd van het veld ge dragen toen hij in botsing gekomen was met Hooijer en Roekamp nam zijn plaats in. S.E.C. kreeg de kans gelijk te maken toen De Bruin hardhandig van de bal gewerkt werd, een vrije schop mocht nemen en de bal naar Hooijer plaatste Deze schoot zacht via de paal iri. In de laatste minuten kreeg S.E.C. liet nog even zwaar te verduren. Het ge lijke spel kwam zelfs aan een zijden draad te hangen, maar de verdediging was nu goed en Adams hield er een paar ferme schuivers uitstekend uit, zo dat het vierde gelijke spel in successie een feit werd. VAN DE SOESTEB COURANT VAN DINSDAG 20 MAART 1962. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak vant weer heul niks meer snap. Ast ree- gene mot dan ist zes maonde droog, zoas drie jaor eleeje en ast droog mot weeze dan kejje d'rop ree- kene dat ut zes wee- ke achter mekaor reeget en datter minse rondloope, die dmke, wullie moste maor 'n groot schip bouwe en daor mit de heule troep inkruupe om d'rveur te zorre- ge da wullie nie verzuupe. DT was 'n raodslid, dat had an de burregemeester gevraogd ofter nie bee- ter sneew eruumd kon worre. D'r wao- re hoope minse die dochte, dat had dat raodslid motte vraoge toe 't nog snee- we kon en niet ant end van febru- aorie. Maor minse zuk sneewe nadat de vraog esteld wier. Je ken ming geleuve of nie, maor ut zoakie zit good in de war mitte netuur. Noeng mot ut zachiesan beeter weer worre, maor niks d'rvan. As wullie nie allegoor zo riek waore dan zouwwe wullie ongs eige arrem stooke. En die kooleboere maor lache. Ik ken ut netuulek nie bewieze, maor ik geleuf al zien daoge dat die gekke kuure vant weer deur die bommentroep komp. Eerst moste de Aomerikaone rnittie bomme bewieze da zullie alles kepot konde maoke, en jao daor hajje de Rus ok, waant die Russe aope alles nao. Die oppeblaoze baos van de Russe liet alsmaor meer bomme uut mekaor spatte en d'r was gin Rus die op ut idee kwam om te zeige dattie goed gek v/as mittie flauwekul. Allemaol smeer boel in de luch en ikke schat dat ut weer harstikke in de war raokt van dat geknal en van die zooi. Netuurlek binne d'r minse die nog geleerder bin- ne as ik om ut maor us zo te zeige er die beweere dan dat ut nie zo is, maor laote zullie eerst maor us mit bewieze komme. As ik ut bie ut rechte end heb dan kejje nog lache as strakkies de Aome rikaone weer mit die bomme begin ne en die Russe netuurlek ok. Dan kent weeze da wullie mit Nieuwjaor int netuurbad in de zon leige te braoje en dat wullie mit juli teuge mekaor schaose om uut te maoke wie 't hardste van alle Soesders rieje ken. Dakan makkelek, mit al die bomme- rommel. Woensdagmiddag, 2 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats. Het Amsterdamse A.M.V.J. heeft aan den lijve ondervonden dat 't eerste da mesteam van Olympia momenteel in een uitstekende vorm steekt. A.M.V.J. verloor de voor haar zo be langrijke wedstrijd tegen Olympia met 3-2, waardoor zij zich nog geen kam pioene mag noemen van de overgangs klasse, wat wel het geval geweest zou zijn als zij de wedstrijd had gewon nen. A.M.V.J. begon goed en gaf in de le Binnen afzienbare tijd zullen twee nieuwe Renaultmodellen bij Garage Stam op Nieuwerhoek te zien zijn. Gis teren zijn ze geëxposeerd op de auto mobieltentoonstelling te Genève. Naast dc bestaande Floride worden de nieu we Caravelle en de nieuwe Floride S door de Renaultfabrieken uitgebracht. Ze zijn sneller en feller dan de be staande Floride. De Caravelle is een mooi gestyleerde 4-persoons coupé en de Floride S een sportcabriolet. Beide hebben een 51 p.k. 950 cc motor met vijfmaal gelagerde krukas, door schijf remmen en verbeterde voor- en achter wielophanging bieden ze groter veilig heid en ze zijn ruimer. Ook vereisen ze minder onderhoud door een gesloten koelsysteem (geen antivries), terwijl slechts om de 5000 kilometer doorsmering en het verversen van olie noodzakelijk is. De topsnelheid is 135-140 km en de vijfmaal gelagerde krukas is er ga rant voor dat deze snelheid vrijwel constant kan worden aangehouden als men daartoe in de gelegenheid is. Het prestatievermogen ligt dus hoger dan bij de Floride, maar dit doet niets af aan souplesse, comfort, betrouw baarheid of het gemakkelijke en goed kope onderhoud van deze nieuwe mo dellen Het soepel rijden wordt bevor derd door het feit dat er een nieuw soort koppeling in deze wagens aan gebracht is. De Caravelle en de Floride S worden geleverd met de bekende Renault-ver- warmingsinstallatie, die bekend is van de bestaande modellen. De voorzittin gen zijn van een geheel nieuw type, waardoor 't rijden met hoge gemiddel den niet vermoeiend is. De rugleuning ia verstelbaar in vier standen. De zit tingen van de Florida S zijn geheel met kunstleer bekleed, die van de Ca ravelle met laken. De voorzittingen van dc Caravelle zijn met kunstleer afge zet. De nieuwe modellen kunnen geleverd worden in de kleuren zwart, grijs, wit, rood, beige, blauw en groen. diverse merken Amn.rJ.m Keizersgracht 411 Jan Evertsenstraat 38 Voor het jaar 1962 zal de gemeente aan de heer A. G. van Doorn 21.400 m2 bouwland verpachten, welke gelegen is aan de Koningsweg. De pachtsom is 278,20. De gemeente zal van de Coöperatieve Raiffeisenbank 45 m2 grond kopen, wel ke gelegen is aan de Soesterbergse straat. De koopprijs is 225,De ge meente heeft deze grond nodig voor de verbreding van de Soesterbergsestraat. Van de heer A. W. H. Westerveld c.s. zal de gemeente twee percelen grond met dc woning Kerkstraat 60 kopen. De koopsom is 40.000,Het ene perceel ligt aan de Kerkstraat, het an dere op de Eng. De percelen zijn samen 3641 m2. Op de Birkstraat reed de heer B. B. uit Baarn per motor in de richting Amersfoort. J. A. v. D. kwam per fiets van de Gallenkamp Pelsweg en zag de motor niet aankomen. Hij werd gegre pen, viel, maar mankeerde niets, De motorrijder maakte eveneens een val. Hij klaagde over pijn in de schouder en had een wond in het gezicht. Dokter Stroband verleende de eerste hulp en daarna werd het slachtoffer naar zijn woning in Baarn gebracht. Motor en fiets werden licht beschadigd. set de Soester dames weinig kans in haar spel te komen. De uitslag 6-15 be loofde voor hen veel goeds. In de 2e set namen de Olympia-dames echter direct 't initiatief en brachten A.M.V.J. een verpletterende 15-3 nederlaag toe. De 3e en 4e set hadden veel overeen komst. Goed spel en veel spanning. Olympia won de 3e set met 15-11 en AM.V.J. de 4e met 12-15. In de beslissende 5e set nam Olym pia al spoedig een kleine voorsprong. A.M.V.J. probeerde met time outs en wissels de achterstand teniet te doen. Olympia bleef echter goed volhouden en scoorde met prachtige smashes de beslissende punten. 15-12. Het tweede damesteam speelde een ver dienstelijke wedstrijd tegen Wilhelmi na I. Wilhelmina, dat nog kans maakt op het kampioenschap van de le klas, maakte geen fout en versloeg Olympia met 3-0. Het eerste herenteam, door ziekte ge noodzaakt met 3 invallers uit te komen, speelde gelijk tegen het Baarnse B.G. en S.V. (2-2). Het tweede herenteam tenslotte won na een zwak gespeelde wedstrijd van Spirit 5 met 3-1. Het programma voor deze week luidt Woensdag Spirit 3Olympia 1 (heren), 7 uur. Spirit 6Olympia 3 (heren), 7.45 uur. Olympia 2Montgnards (heren), 8.30 u. B.G. en S.V. 1Olympia 2 (dames), 9.15 uur. Donderdag Olympia 1Vios 2 (heren), 7.15 uur.

Soester Courant | 1962 | | pagina 5