HET OOG GERICHT OP EEN MAARSCHALK. HOEDENSHOW MAISON TERMONDE. Jaarvergadering Roode Kruis. m mé f:'r Benoeming. Lenterit S.B.C. Bezoek aan het Soester Natuurbad. Bijeenkomst Utrechtse Bosbrandweer. Haiidbaluitslagen. Concert van P.V.O. Mevrouw A. Knoppers-Valkenier "j". Uitslag verkiezing. Wielrijdster door motor aangereden. Succes voor Olympia. DINSDAG 27 MAART 1962. 41e JAARGANG nr. 24. SOE STER (I) O U R AN T Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 In de Gouden Ploeg heeft de afdeling Soest-Soesterberg van het Nederland- sche Roode Kruis de jaarvergadering onder voorzitterschap van de burge meester, mr S. P. baron Bentinck ge houden. Er waren 5 leden aanwezig en de voor zitter sprak zijn vreugde uit over deze belangstelling, want meestal komen slechts 1 of 2 van de ruim 2200 leden op de jaarvergadering. Het bestuur is van mening dat dit een bewijs van vertrouwen in de leiding van de afdeling is, maar het is toch wel prettig als de leden zich eens op de jaarvergadering laten zien. Secretaris-penningmeester H. de Graaf las het jaarverslag en gaf een over zicht van de stand van zaken op fi nancieel gebied. Op verzoek van de kascommissie werd hem décharge ver leend. De voorzitter dankte de heer De Graaf voor het vele werk dat hij al meer dan 15 jaar voor de afdeling ver richt heeft. De heren J. H. Raven en W. J. Groe nendijk hebben wegens drukke werk zaamheden als leiders van de jaarlijk se campagne rond de huis- en straat- collecte moeten bedanken en de voor zitter verzocht de leden eens in hun omgeving rond te kijken naar op volgers voor deze heren. Reeds jarenlang heeft de afdeling ruim te nodig om de magazijnartikelen, die thans bij de heer en mevr. Touwen lig gen, onder te brengen. De burgemees ter bood een bedrijfgebouw aan dat on langs door de gemeente gekocht is. Het zal gesloopt worden, maar daarmee zul len nog wel enige jaren gemoeid zijn Tenslotte werd meegedeeld dat dit jaar L. Soester chronische patiënten een boottocht met de Henri Dunant aan geboden krijgen. Het Jaarverslag van de heer De "Graaf gaf vele bijzonderheden van 1961, Het vermeldde ondermeer dat mevr. Van Zanten de medaille voor 10-jarige trouwe dienst kreeg. Het aantal leden is gelijk gebleven. Thans zijn 2222 Soester ingezetenen lid van de afdeling. Door vertrek, overlij den en bedanken vielen leden af, maar het aantal bleef op peil dank zij de grote aktiviteit van het colonnelid de heer v. d. Pijpekamp, die in Soester- berg veel mensen lid van het Roode Kruis maakte. De jaarlijkse inzameling werd onder leiding van de heren Raven, Groenen dijk en Luijf gehouden. De opbrengst was ruim 4100, Ten bate van de Soester chronische pa tiënten werd ook het vorig jaar door Mare Bohan, de ontwerper van het modehuis Dior, heeft voor de stewardessen van de Air France nieuwe uniformen ontworpen. Parijs, het toonaangevend middelpunt der Europese modewereld, maakt nu ook door middel van stewardessen reclame voor de Franse mode. bedroeg 2100,Het reservefonds I gedaan had. Marsen, walsen en selec- voor de^chronische patiënten daalde ties met als solisten de heren Knop- 1 - pers, Overstegen en De Jong. van 1900,— tot 1100,—. Het kapi taal steeg van ƒ18.155,- tot ƒ21.000,-. De belegde gelden bedroegen 20.000,-. Het stoffelijk overschot zal woensdag middag 28 maart ter aarde worden be steld. Om half 1 is er m gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat een rouwdienst en de teraardebestelling vindt om half 2 op de begraafplaats aan de -Veldweg plaats. Met ingang van 1 april is tot hoofd besteller van het Postkantoor te Soest benoemd de heer W. J. van Diermen. De heer Van Diermen was voordien waarnemend-hoofdbesteller. De Soester Bromfietsclub heeft als eer ste rit van 1962 de traditionele Lenterit georganiseerd. Het parcours voor de A- en de B-klassers was uitgezet door de heer J. v. d. Bank. Er werd 35 km met een gemiddelde snelheid van 20 km gereden. Start en finish waren bij hotel Bos en Duin, waar voorzitter A. P. Luschen de prijzen uitreikte. De uitslag wasA-klasse1. E. v. d. Broek, 5 strafpunten 2. J. N. Grift, 8 3. R. Wehmann, 13. B-klasse 1. R. Bos, 9 2. A. Wassink, 10 3. E. Bekker, 14. De volgende rit zal op 16 april gereden worden. De Nederlandse Bond van Bad- en Zweminrichtingen, die op 2 en 3 april haar tweedaags congres in Esplanade in Utrecht zal houden, zal in de mid dag van 3 april met de congres-gan- gers een bezoek brengen aan het Soes- Aan contributies werd ruim 3500,- precieerd werd. De heer De Bruin ontvangen, maar 150,- minder dan in bracht de dank van d" aanwezigen over 1960, hoewel het ledental gelijk bleef, en dirigent Pa,-rel .-..-ving een mand Een langdurig applaus bewees dat dit concert door de aanwezigen zeer geap- ler Natuurbad. Om kwart voor één zal de lunch in het restaurant van het bad gebruikt worden. Er vertrokken echter leden die 2,50 fruit. of meer per jaar betaalden en de mees- De dames mevr. J. Vis-Walet, C. Bud- te nieuwe leden betalen slechts 1,- ding-Vink, H. ten Hoedt en de heren per jaar. j de Jong, H. ten Hoedt, A. Hooft en De totale opbrengst in de gemeente was R- van Dalen voerden hierna de gezel- 8500,-. Hiervan werd 4000,- aan Lge klucht „Gevecht met 3 vrou- het hoofdbestuur afgedragen. I wen" van Jan Blaaser op en er werd de gemeenten Soest, Baarn en de plaat- Aan het slot van zijn jaarverslag sprak tot slot gedanst bij muziek van The aeIJ Lage Vuurse, Pijnenburg en De J T-., i t~» i Pn 1+7 Irttrnm motorotmnH TTAAr 'r-> /-.An de heer De Graaf de wens uit dat vele Rhythm Rascals, leden hun jaarlijkse bijdrage van 1 uit eigen beweging zullen verhogen in Dc Kring Noord van de Utrechtse Bosbrandweervereniging, omvattende Franse generaals schijnen over het al gemeen wel flinke kérels te zijn, ge tuige De Gaulle, die onverstoorbaar zijn weg gaat om de orde te herstel len in een staat waar men blijkbaar verzot is op wanorde. Worden Franse generaals echter maar schalk dan schijnen het al spoedig waardeloze mannetjes te zijn. In een boek, dat kortgeleden versche nen is, wordt haarfijn uit de doeken gedaan dat iedere korporaal van het Franse leger bij de slag rond Verdun tijdens de eerste wereldoorlog meer verdiensten had dan maarschalk Joffre, die niets liever deed dan slapen en er zich helemaal niets van aantrok dat honderdduizenden Fransen sneuvelden. Ruim twintig jaar later beleefden we de grappen van Maarschalk Pétain, die het heel gewoon vond landverrader te spelen. De Fransen hebben hem dit niet zo heel erg kwalijk genomen omdat de man al zo oud was. Een nieuwe landverrader schijnt zich aan te dienen in de persoon van maar schalk Juin - evenmin in de -wieg ge smoord - die aan bendeleider Salan een brief geschreven moet hebben, waarin staat dat hij sympathiseert met zijn „edelmoedige beweging". De 81-jarige maarschalk moet onge twijfeld in hevige mate aan aderver kalking en seniele aftakeling leiden, want een mens met enig gezond ver stand schrijft zoiets niet. Door deze edelmoedige beweging is eni ge tijd geleden een kind van vier jaar tot levenslange blindheid gedoemd. Een O.A.S.-bandiet had zomaar ergens een bom neergegooid en het meisje werd erdoor getroffen. Laat generaal De Gaulle die seniele maarschalk maar tot soldaat eerste klas degraderen of hem in een tehuis voor geestelijk onvolwaardige bejaarden plaatsen. KANTMAN. het belang Soesterberg van Roode Kruis. de afdeling Soest- het Nederlandsche Dames Union 1B.D.C. 1, 2-2. de korpschef van politie, deJ hèer*"c. E D-C- 2Olympia 2, 5-0. van Es, een voetbalwedstrijd georgani- seerd. Acht patiënten hebben een reis met de Henri Dunant gemaakt. De dames van het Welfare-werk heb ben regelmatig een 25-tal patiënten be zocht. Achttien van hen vervaardigen handwerkartikelen. De verkoop hier van laat te wensen over en er wordt gedacht aan een permanente expositie. De bloedtransfusiedienst heeft thans 102 donores. Ten behoeve van het sa natorium Zonnegloren werd 66 maal bloed afgestaan. In 1961 werden te Soesterberg 766 kg tijdschriften en 90 boeken ingezameld. In Soest 3518 kg tijdschriften en 572 boeken, hetgeen opnieuw een flinke stijging is. Door middel van 133 lectuur- huisjes vinden in ons land deze inza melingen plaats en Soest staat als num mer 21 op de ranglijst. Mevr. dokter Schutte is als leidster van de moedermelkcentrale niet tevre den over de gang van zaken. Er is ge brek aan iemand die voor het inzame len en verzenden wil zorgen en het zuurgetal is veel te hoog. In 1961 werd 20 liter zuurvrije melk ingezameld. Op 31 december bedroeg de sterkte van de Roode Kruis-colonne 9 heren, 12 dames en 2 dames in opleiding. In september begon een nieuwe curcus met 15 dames en heren, maar thans zijn er nog maar 8 cursisten. De artsen Rip, Goud en IJff treden als docenten op en zuster Willy Blees geeft lessen in verpleegkunde aan de dames. Tot slot van de vorige cursus werd in juni een buitenoefening gehouden en in september1 werd deelgenomen aan een gezamelijke oefening met Amersfoort, Bunschoten, Spakenburg en Baarn. Door de colonne werd meegeweikt aan de melkinzameling voor de Kongo, de collecte in de bioscoop, er werd Ge assisteerd bij wandeltochten en het ver voer van patiënten naar en van de Hen ri Dunant werd verzorgd. Het saldo van de resultatenrekening B.D.C.-jun. 1—L.V.V. 1, 5-1. B.D.C.-jun. 2—A.S.V., 4-0. Oranje 2B.D.C.-jun. 3, 3-2. Olympia 1B.D.C.-asp. 1, 2-2. Olympia 2B.D.C.-asp. 2, 0-0. Heren L.D.B.D.C.-jun., 2-3. A.A.V. B.D.C.-asp., 5-16. P.V.O. heeft in het St. Josephgebouw het jaarlijkse donateursconcert gege ven en dirigent was ditmaal de heer voelt een hoed behoort te dragen is J. Paerel omdat directeur M. Larsen al weer eens onderstreept door een voor- enige maanden ziek is. treffelijke hoedenshow van Maison Het welkomstwoord werd gesproken Termonde, gehouden in het Oranje door de heer J. K. de Bruin, lid van de Hotel ter gelegenheid van het ^Va- adviescommissie, die namens het be- iarig bestaan van de zaak. Vele dames stuur sprak. In het bijzonder verwei- waren gekomen om naar de hoeden, komde hij hoofdinspecteur C. van Es, paraplu's, shawls, bijoux, tassen en die eveneens lid van de adviescommis- handschoenen te kijken, die werden ge- sie is. I showd door de mannequins Ankie, Paltz, kwam gisteravond voor 'n con tactavond bijeen in de zaal van Eem- land, waar ir. W. L. Jansen, wnd. alg. technisch leider, het welkomstwoord sprak. Hij zei dat 't nieuwe seizoen voor de bosbrandweer goed ingezet heeft. Vrijdag overleed in onze gemeente op Slecht weer, regen en koude, dus wei- 78-jarige leeftijd mevr. A. Knoppers- nig kans op brand. Dat bespaart na- Valkenier, oud-presidente en erelid van tuurschoon. het hoofdbestuur van de Nederlandse De heer Jansen betreurde het dat de Christen-Vrouwenbond. I kringcommandant, de heer H. Wil- Mevr. Knoppers werd geboren te Zwar- helm, door ziekte afwezig was. Even- te waal, was onderwijzeres te Rotter- als technisch leider ir. Overbeek. dam-Feijenoord en lerares aan de chris- Hij verwelkomde in het bijzonder de telijke normaalschool te Rotterdam, commandanten van de brandweercorp- In 1914 trad zij in het huwelijk met sen van Soest en Baarn, de heren W. de predikant dr B. A, Knoppers. Mevr. Groart en E. van Beek en de corpschef Knoppers was ridder in de orde van van de Soester politie, de heer C. van Oranje Nassau. I Es. De heer Jansen wees er op dat Dat een dame die zich werkelijk dame 11 Het zit P.V.O. de laatste tijd niet mee. Wimke en Foekje. Door de dood ontvielen het corps de Dc heer J- s- Buys verwelkomde de da- trouwe leden B. Lagemaat en S. Bes- mes en dankte de cliënten voor het selsen, terwijl voorzitter F. Heesbeen vertrouwen dat zij in de afgelopen uit Soest vertrok. Zijn opvolger, de 121/2 iaar in Maison Termonde gesteld heer J. v. d. Broek werd ziek, evenals hadden, daarbij de verzekering gevend directeur M. Larsen. Het corps moest dat de dames ook in de toekomst kun- dus met 5 leden minder concerteren, nen rekenen op de service van de zaak. maar de heer De Bruin sprak de ver- Lady-speaker Bakker kon vele verras- wachting uit dat het toch een uitste- singen op het terrein van de hoeden kend concert zou worden, want de mode en aantrekkelijke combinaties heer Paerel heeft reeds eerder ge- aankondigen. Er waren hoeden van toond uit het goede dirigentenhout ge- Weens origine, ontworpen door de be sneden te zijn en de heren Breddels en kende Franz Marie, wiens modehuis De Jong, respectievelijk leden van har- bekend is om de fraaie modellen, maar moniecorpsen uit Vianen en Bilthoven °°k hoeden van Franse en Neder- zouden medewerking verlenen landse ontwerpers en een enkel model der overgelaten, maar verzorgd door Dreunend bracht het tambourcorps on- dat elders in Eur0Pa °ntstond. i Frans Cruijs (piano) en Jules van Ling der leiding van de heer H. ten Houdt Er werden zestig nummers geshowd (bas en zang). een uitstekend programma van mar- el' voor ieders gading was er iets bij. Aan het slot van deze fraaie show sen een showmars van hemzelf, een Wie slechts 18,75 aan een hoed kan sprak de heer Buys een dankwoord, schotse mars van J. Cammenga, de' Bel- besteden kon evenveel interesse tonen Hij bood de mannequins en de lady- lo-wals van A. van Veluwe' en een alf de dame die ƒ78,75 voor een hoedje speaker bloemen aan en de heren van fantasie-mars van de dirigent. Het or- kan neertellen. de muziek kregen sigaretten, terwijl de kest bracht het programma al even De achtergrondmuziek werd ditmaal aanwezige dames met langdurig ap- voortreffelijk als het tambourcorps dit niet aan een grammofoon of bandrecor- I plaus dankten. Morgenavond zullen wij aan ons bureau de uitslag van de op mor gen in onze gemeente te houden verkiezing voor de Provinciale Staten bekend maken. Daar de stembureaus tot 7 uur geopend zijn verwachten wij de eerste uitslagen der 16 stembu reaus te ongeveer 7.45 uur. SOESTER COURANT. het afgelopen jaar gunstig voor de Utrechtse Bosbrandweer geweest is. Door het natte seizoen behoefde slechts 15 maal bij brand opgetreden te wor den. De Bosbrandweer houdt dan ook van natte seizoenen. Er werden films gedraaid over de Ne derlandse kweek van bomen en plan ten, over spechten, de Amerikaanse bosbouw en tenslotte een komische film. De bus van Tensen stopte bij de halte aan de Molenstraat. Achter de bus reed de motorrijder J. V. uit Soest, die pas seerde. Plotseling kwam mej. J. B. per fiets uit het Witte Paardstraatje en zr; stak de hoofdweg over zonder op de motor te letten. Zij werd aange reden, viel en kreeg een ernstige wond aan een knie. Een juist passerende arts verleende haar de eerste hulp, waarna het slachtoffer per ziekenauto van de E.H.B.O. naar De Lichtenberg vervoerd is. De juniores van Olympia konden slechts met 28 wandelaarsters en wandelaars deelnemen aan de marsen in Hoofd dorp omdat er vele zieken zijn. Onder leiding van de heer W. A. Suman werd van 21 groepen de eerste prijs behaald. Olympia had 50 punten meer dan num mer twee. De seniores liepen ditmaal niet onder leiding van mej. W. A. Su man, omdat deze ziek is, maar onder leiding van de heer L. Vogel. Zij won nen bij de 18 km-mars de eerste prijs en hadden 130 punten meer dan num mer 2.

Soester Courant | 1962 | | pagina 1