TON BEUKEN S0ESTERBERG UWE LENTE. kunt niet alles weten. ~0E NIEUWSTE LUI. Woninginrichting Vechtiustige j ongeman. Vereniging tot bevordering der Bijenteelt. I.V. Pkilatelica. Toneel voor bejaarden. Burgemeester opent „Paardekamp". Derde interelub-ontmoetin« De camera koopt U De service krijgt U bij Tempc Soester Schaakclub. S.VV.-V olleybal. Voor geslaagde Trouw en Kinderreportage's Voetbaluitslagen. Shot 4 kampioen 4e klas. Hees won. Kath. Vrouwengilde. Soesterberg-R.U.C. 1-1. Soos voor bejaarden. Kampioenschap. Zaterdagmiddagvoetbal. Soesterberg-D.E.V. 1-3. Soesterbergsestraat 51A Telef. 2180 Vrijdagavond nuttigde de bekende E. v. d. B. vele borrels en hij begaf zich naar de woning van zijn broer H. in de Julianalaan. Deze belde direct de politie om mee te delen dat E. de boel kort en klein sloeg, maar toen enige agenten arriveerden was hiervan niets te merken. E. lag op de grond en broer H. zat op hem. Ze waren blijk- blijk stevig aan het vechten geweest. Een oog van E. was dichtgeslagen en hij had diverse verwondingen. Dokter Stroband behandelde hem, waarna hij door de politie meegenomen werd naar het bureau. Daar had hij last van even wichtsstoornissen, hetgeen ongetwijfeld op rekening van de alcohol geschreven moet worden. Per taxi is hij naar huis gebracht. De volgende avond was hij weer op de Julianalaan om naar zijn zeggen ,,de zaak eens recht te zetten". Weer greep de politie in en opnieuw werd hij naar huis gebracht. mislukte en het peleton viel in groepen uiteen. Het eerste deel zorgde voor spanning en in een prachtige eindspurt verzekerde Wim Schaefer zich van de vierde plaats. De uitslag was 1. Maarten Smit (Ade- Jlaar), 62 km in 1.40.18 uur. 2. Jan Al ma (Amersfoort) op 2,2 min. 3. Gert Ruttenberg (Tempo) idem. 4. Wim Schaefer (Tempo) op 3 min. 5. Aad Post (Tempo) idem. 6. N. Rempe (Adelaar) idem. 7. H. Overeem (Pedaalridders) idem. 8. Klaas de Vries (Pedaalridders) op 5 min. De nieuwelingen bleven lang bijeen. De grote groep bestond uit 22 man, ge volgd door een peleton van 4 man en Dorresteijn sloot de rij. In de vijfde ronde bestond de hoofdmacht nog uit 7 renners, gevolgd door 1 renner, en daarna kleine groepjes van 2, 3 en 4 man. De uitslag was 1. P. v. Egdom (Amers- foort), 43,4 km in 1.08.35 uur. 2. G. Donkers (Pedaalridders). 3. W. v. d. Berg (Adelaar). 4. F. Veerman (Ade laar). 5. B. Veerman (Adelaar). 6. A. Maas (Adelaar). 7. K. Pol (Pedaalrid ders). 8. K. Kisner (Amersfoort). 9. T. Elberse (Amersfoort). 10. G. Kenter (Amersfoort). 12. Theo Zeedijk (Tempo). 14. Rob de Haas (Tempo). 22. Hans Hunnink (Tempo). 23 Ed de Lange (Tempo). Bij de A-aspiranten viel de groep in de De afdeling Soest van de Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt in Ne derland vergadert op donderdagavond 29 maart in restaurant Zonneheuvel. De heer W. A. van Elmpt zal een cau serie houden over de voorjaarsontwik keling en het bestuur zal mededelin gen doen over het reizen naar de drachtvelden. Vrijdagavond werd weer een geani meerde clubavond gehouden van de af deling Soest der Internationale Ver eniging Philatelica en vele postzegel- liefhebbers waren in gebouw ,,De Rank" aanwezig. Er verdwenen weer heel wat prachtige zegels in diverse verzamelingen, want er was mooi materiaal aanwezig. De gratis verloting deed het goed. Voorzitter W. C. v. d. Wijngaart deel de mee dat op 13 april door de heer A. G. de Rooy een interessante lezing gehouden zal worden over de eerste emissie van Nederland (platen, kleuren en afstempelingen). Hierbij worden dia's getoond. Op 27 april zal 'n cause rie gehouden worden over een tweetal beeldverzamelingen. Voor beide verga deringen liggen mooie zegels klaar, zo dat een bezoek aan de aprilbijeenkom- sten de moeite waard zal zijn. Zij die een eerste kennismaking met de vereniging wensen kunnen op deze bei de bijeenkomsten terecht. Zij worden gehouden in gebouw „De Rank", Soes terbergsestraat 18 en beginnen om 8 uur. Vrijdagmiddag, 30 maart, zal de toneel groep van de afdeling Soest-Baarn der Nederlandse Vereniging voor Huis vrouwen het stuk „Oogverblindend- Hartenbindend" van Stella de Boer in gebouw Credo op voeren. Deze opvoe ring biedt de U.V.V.-Soest aan alle Soester bejaarden aan. Zij worden om 2 uur in de zaal aan de Julianalaan verwacht. De Paardekamp, het bejaardencentrum voor paarden aan de Klein Engendaal- weg, zal op zaterdag 14 april door de burgemeester officeel geopend worden. De eerste gast van het centrum is een 24-jarige pony uit Markelo. Het bestuur van de Stichting De Paar dekamp streeft ernaar 12.000,bijeen te krijgen. Thans heeft men door giften van vele paardevrienden bijna 7000,- bijeen. o 30. Burgem. Grothestraat 45 - Telefoon 3917 Renners van Tempo hebben in de derde interclubontmoeting tegen renners van de verenigingen De Adelaar (Amers foort) en De Pedaalridders gereden. Hiervoor was het parcours van De Adelaar in de Eemnesser polder uitge zocht. De amateurs reden 10 ronden (62 km), de nieuwelingen 7 ronden (43,4 km, de A-aspiranten 4 ronden (25 km) en de B-aspiranten en veteranen 3 ronden (19,6 km). Er was zondag weinig wind, Zodat er snel gereden kon worden. Bij de amateurs was het de winnaar van de eerste en tweede rit, Maarten Smit, die er in de derde ronde tussen uit trok. Hij bouwde geleidelijk een voorsprong van 2 minuten op. Wel trachtten Gerrit Ruttenberg en Jan Alma hem weer te pakken te krijgen, maar dat lukte niet. In de vierde ronde ontsnapten ze uit het peleton, dat de gehele wedstrijd probeerde de twee vluchtelingen te achterhalen, terwijl zij probeerden Smit te bereiken. Dat tweede ronde uiteen, maar tijdens de derde ronde vond een hergroepering plaats met 19 man op kop, gevolgd door vele kleine groepjes. Toch zou in de laatste ronde de slag vallen. Het peleton brak in stukken en drie man ging op kop. Achter hen reed Harry Visser, die de aansluiting gemist had. In het volgende peleton zaten Raymond de Zoete en Wim v. d. Linden. De uitslag was 1. K. de Graaf (Ade laar), 25 km in 33 min. 2. Wim van Hoeijen (Amersfoort). 3. C. Hardeman (Adelaar). 4. Harry Visser (Tempo), op 150 m. 5. P, Vos (Pedaalridders). 6. Raymond de Zoete (Tempo). 7. Wim v. d. Linden (Tempo). 8. H. Poeze (Ade laar). 9. H. Tiel (Adelaar). 10. K. Ver- j heef (Pedaalridders). De rit van de B-aspiranten was een getrouwe copie van die der A-aspiran- 1 ten. Twee ronden bleven de renners bij elkaar, maar in de laatste ronde ont snapten 2 man, die samen uitmaakten die winnaar werd. E. Smit van de Ade laar won de 19,6 km in 31 minuten. Zijn clubgenoot J. Vonk werd tweede en A. v. Midden derde. In deze afdeling reed geen Tempo-renner mee. Johnny Visser, die ziek geweest is, maakte deel uit van de toeschouwers. Vijf veteranen bonden de strijd aan. W. Bouwman uit Amersfoort won en de vierde plaats was voor het Tempolid G. Visser. Volgens de verwachtingen is het 2e tiental kampioen geworden. De laatste wedstrijd tegen een tiental van Soes- terkwartier (Amersfoort) werd met 7-3 gewonnen. De volledige uitslag is als volgt Soesterkwartier 1Soest 2 C. Koud- ijsC. M. Lie 0-1. J. VermeulenC. v Beijnum V2-V2. A. van WalsteinJ. Timmer 1-0. T. Parmentier-C. v. Dijk 1-0. H. van EgdomC. Blokpoel V2-V2. T. SchuurmanB. A. Geerlings 0-1. J. SchreuderC. Hilhorst 0-1. J. J. GreeverA. van Zuilen 0-1. G. J. Grawe ReifsJ. de Regt 0-1. P. A. LomanC. Coevorden 0-1. Totaal 3-7. Nu nog de beslissingswedstrijden, die bij een goede opkomst der leden ze ker de overwinning zullen brengen. Het eerste tiental speelde zijn laatste wedstrijd tegen Denk en Zet 1 uit Waverveen. In deze wedstrijd was Soest 1 niet zo fortuinlijk als het 2e tiental. Verloren werd met 6V2-3V2. De volledige uitslag is als volgt Denk en Zet 1Soest 1 C. Teeuwen C. Samsom 1/2-1/z. P. Teeuwen—L. de Regt 1-0. J. v. d. Plas—A. van Dijk V2-V2. D. van de PlasG. Geijtenbeek V2-V2. H. KroonH. Schreuder 1-0. K. van RossumJ. K. van Zijtveld V2-V2. T. ScheursW. Benschop V2-V2. R. SmitJ. C. Thomasze 0-1. J. de Boer C. van Coevorden 1-0. S. Bijma J. v. d. Wal 1-0. Totaal 6V«-3Vs. de derde en laatste wedstrijd wordt gespeeld, kunnen nog enkele spelers geplaatst worden. Spoedig aanmelden is gewenst. Clubavond iedere vrijdag in het Oran je Hotel, Burg. Grothestraat 70. Met tien punten uit zes wedstrijden hadden de competitiewedstrijden voor de Soester Volleybal Vereniging een gunstig verloop. Voor het tweede da mesteam hadden de twee laatste wed strijden wel een bijzonder gunstig ver loop, want de volle winst werd mee naar Soest genomen. Het eerste damesteam speelde zijn laatste competitiewedstrijd tegen Vios 3 met als inzet de bezetting van de tweede plaats. De volle winst .was no dig om dit resultaat te behalen, want de Vios-reserves hadden 1 punt voor sprong. De Soester dames speelden stellig een van de beste wedstrijden van het seizoen en nadat de eerste set met grote voorsprong in winst was omgezet, wisten zij ook de tweede en de derde set op hun naam te brengen, waardoor zij uiteindelijk met twee punten achterstand op Wovo de tweede plaats voor zich opeisten. Het tweede damesteam won de wed strijd tegen V.V.A. 4, dat naar de 3e klasse degradeert, reglementair. De moeilijke wedstrijd tegen Wilhelmina 2 zette zij ook in winst om, zodat zij hun puntentotaal op 12 wisten te bren gen. Dit jeugdige team, dat voor het eerste jaar in de tweede klasse uit kwam, moest in het laatste deel van de competitie alleen zijn meerdere er kennen in het kampioensteam uit de gemeente Woudenberg en het eigen eerste team. Een uitstekend resultaat, dat stellig hoop geeft voor de toe komst. Het eerste herenteam klopte het Wou- denbergse Wovo, dat de laatste tijd goed op dreef is, met 3-0, waardoor de positie op de ranglijst verbeterd werd. Het 2e herenteam deed goed werk door in de belangrijke wedstrijd tegen B.G. en S.V. 1 op beide pun ten beslag te leggen. De eerste set wisten de rood-witten in winst om te zettenmaar de tweede set was voor het Baarnse team. Door de derde en vierde set voor zich op te eisen moch ten de S.V.V.-ers twee kostbare pun ten mee naar Soest nemen. Het derde herenteam zag geen kans zich aan het voorbeeld van de andere teams te spiegelen. Toch wist het kop loper Vios 4 nog één set af te snoe- pen. Het programma van deze week luidt DonderdagOlyropia 1S.V.V. 2 (h.). Spirit 6—S.V.V. «#- (heren). Burgem. Grothestraat 45 - Telefoon 3917 Het derde tiental speelde zijn laatste partij tegen V.O.G.A. 1 uit Hilversum. Ze waren de gastheren de baas en wonnen met 6V2-3V2. Een mooie pres tatie. De uitslag is als volgt Soest 3V.O.G.A. 1. R. HenzenT. J. Bos 0-1. B. BeukenH. v. d. Gont 1-0. G. J. BoesjesH. Porthene 0-1. J. v. d. WalH. Nieuweling V2-V2. G. Land manW. 't Hast 1-0. L. VerkerkR. Lesser 0-1. J. WolswijkJ. Merkestein 1-0. J. F. WamstekerJ. Sap 1-0. E. J. van VeenendaalE. van Dalfsen 1-0. Mevr. PierikN.O. 1-0. Totaal 6V2-3V2. Voor de thuisclub, waarin op 6 april B.D.C. 1—P.V.C. 1, 0-3. B.D.C. 2—H.V.C. 4, 2-2. B.D.C. 3—V.V.Z.A. 3, 0-5. Veense Boys 3B.D.C. 4, 1-3. Quick 5B.D.C. 5, 5-1. S.E.C. 5—B.D.C. 6, 0-5. Ultrajectum 1—S.E.C. 1, 3-3. E.F.C. 2—S.E.C. 2, 4-1. S.E.C. 4Gooise Boys 3, 4-1. Voor de competitie van de U.T.T.B. kon den weer enige verrassingen worden ge noteerd. Shot 1 bestond het om het leidende U.B.T.V. in de eerste klas een punt af te snoepen, waardoor U.B.T.V.-Quick in deze afdeling wel de beslissing zal moe ten geven welk team de kampioens titel zal behalen. Shot 2, nog steeds in degradatiegevaar, gaf leider Good Luck 1 uitstekend par tij. Na de enkelspelen leidde zij zelfs met 5-4. Ook hier werd het een gelijk spel. 5-5. Een keurige prestatie. De eerste kampioen is er en wel Shot 4, dat zich keurig spelend tegen Buna, niet liet verrassen. Het werd 8-2 in Shot's voordeel. Het kampioensteam bestaat uit mej. R. Rademaker, J. v. d. Laar en W. Rademaker. De uitslagen waren le klas Shot 1-U.B.T.V. 3 5-5. 2e klas Shot 2-Good Luck 1 5-5. 3e klas Good Luck 2-Shot 3 8-2. 4e klas Buna 9-Shot 4 2-8. 4e klas Shot 5-Quick 5 4-6. 4e klas Hoogerheide 5-Shot 6 6-4. Junioren Ahoy 1-Shot 1 0-5. Shot 2-V.O.G. 3 5-0. Shot 3-Vitus 2 5-0. Hees is met het Baarnse T.O.V. bezig aan een wedloop om het kampioen schap en beide ploegen hebben zater dag hun kans op de eretitel behouden. T.O.V. won met 1-0 en Hees met 6-0. Hees was op bezoek bij P.U.E.M. in Bilthoven en aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de Soester ploeg met grote cijfers zou winnen, want het elf tal telde vier invallers en voor rust ging de strijd vrijwel gelijk op. In de 25-ste minuut maakte Hees het eerste doelpunt. Uit een voorzet van rechts buiten Wiss schoot linksbinnen Kok in. Na de rust was Hees oppermachtig. Kok bracht de stand op 2-0 en uit een pass van De Bree maakte hij er 3-0 van. Middenvoor Florissen besloot een keurige soloren met een goed schot en het was 4-0 voor Hees. De Bree deed hetzelfde en het was 5-0. Uit een voor zet van invaller Van Velzen kopte Wiss in en bracht daarmee de stand op 6-0. Hees 2 bezocht de naaste concurrent Rubo 2 in Driebergen en won opnieuw. Dit team heeft uit 10 wedstrijden 20 punten veroverd. „Godsdienstige moeilijkheden bij onze kinderen" was het onderwerp waarover Pater v. Boekei uit Rotterdam voor de afd. Soesterberg van het Kath. Vrou wengilde zou komen spreken in café ,,'t Centrum". Wegens ziekte was Z.Eerw. echter verhinderd. Pastoor Dr de Bruin was bereid deze avond te verzorgen en behandelde hetzelfde onderwerp. Door pers, radio, t.v. enz. ziet en hoort onze jeugd veel meer dan wij vroeger, aldus spreker. Ze leert andere godsdien sten kennen, maakt kennis met het hu manisme. het communisme enz ze mist de besloten kring waarin wij vroeger leefden. Aan alle kanten wordt hun aan dacht gevraagd; ze is eerder zelfstandig dan wij en wil de wereld en alles op eigen wijze verkennen, dus vrij zijn. Dit geeft ook conflicten ten opzichte van de godsdienstige beleving. Het geïmproviseerde betoog van de spre ker boeide de dames zeer, als gevolg waarvan nog een geanimeerde gedacht- tenwisseling volgde. De wedstrijd Soesterberg-R.U.C. had over het geheel genomen een mat ver loop. Nadat R.U.C. had afgetrapt volgde er een serie aanvallen, die echter niet scherp waren gericht. Pas na de 36ste minuut gelukte het de rechtsbinnen Mercuur van R.U.C het eerste doelpunt te scoren. Met deze stand brak ook de rust aan. Na de rust weer hetzelfde spelbeeld. Na 28 minuten had R.U.C. een penalty gemist. In de 30ste minuut maakte de links buiten Manschot voor Soesterberg de gelijkmaker. Hierdoor aangemoedigd werd het laatste kwartier alles op alles gezet, maar het mocht Soesterberg niet gelukken om nog verandering te bren gen in de stand, die 1-1 bleef. Op initiatief van het R.K. Charitatief Centrum heeft zich alhier een actie comité gevormd, dat bijeenkomsten voor bejaarden gaat houden. Op dinsdag 1 mei 1962, half drie, zal de eerste bijeenkomst plaats hebben in het houten gebouwtje tegenover de winkel galerij, Buys Ballotlaan. Het comité stelt het op prijs te weten op wie men mag rekenen op 1 mei a.s. door schriftelijk hiervan kennis te ge ven aan een der leden van het comité. Wie moeilijk ter been is moet dit laten weten. Men kan dan rekenen op gratis vervoer. Het actie-comité bestaat uit de heer A. E. Wegman, Anth. v. Leeuwenhoek laan 10; mevr. Schagen, Postweg 85 mevr. Wanders, Van Maarenstraat 12 de heer W. Jagers, Sterrenbergweg 4 de heer Aug. Winkelman, Park Rodri- chem 100, Huis ter Heide. Gaarne verlenen ook medewerking mej. Senden, verpleegster W.-G. Kruis en mej. Van Gendt, sociaal werkster. Laetitia uit Soesterberg heeft het kam pioenschap behaald in de afdeling he ren A van de Zeister Volleybaleompe- I titie door te Bunnik met 3-0 van Olym- pia te winnen. Dit betekende een pro longatie van de titel, want ook het vorige jaar behaalde het Soesterberg- se team het kampioenschap. Soesterberg heeft de wedstrijd tegen D.E.V. met 1-3 verloren. De rust brak aan met de stand 0-0. In de tweede helft begon Soesterberg met pech, waarvan de tegenstander- gebruik maakte om de score te ope nen (0-1) en er zes minuten later 0-2 van te maken. Soesterberg werd daar na meer aanvallend, waardoor het Bakker gelukte het eerste tegenpunt te maken (1-2), waarna het leek alsof Soesterberg zijn schade zou gaan inha len. Het pechduiveltje kwam echter weer opzetten. Toen bij een aanval van Soesterberg Verbeek op het punt stond een doelpunt te maken botste hij te gen de speler van D.E.V. waardoor hij met een lichte verwonding het veld moest verlaten. D.E.V. verhoogde daar na de stand tot 1-3, met welke stand ook het einde kwam. De nieuwe lente is in 't land, Hoe nieuw zijn de geluiden Dit wordt de tijd van bruidegoms En witgetooide bruiden Van ooievaren op een dak Of wagenwiel op palen Maar ook een tijd van griep en jicht, Van ziekte en van kwalen. De nieuwe lente won het weer Van sneeuw en mist en regen, De optimisten hebben toch Opnieuw gelijk gekregen En wordt geboekt door reisbureaus, Voor treinen en voor bussen, Een kater wast zich in de tuin, Een half oog naar de mussen. De nieuwe lente confronteert Ons ook met zeep en boenen, Maar onze Sjoukje werd in Praag Toch wereldkampioene Zo ben je voor- en tegenspoed Afwisselend te wachten, Een warme zon is voorspel van Nog lichte nachtvorstnachten. De nieuwe lente schept geen vreugd Voor onze excellenties, Rob Kennedy bracht geen soulaas Uit al die penitenties Hij bleek veeleer het koekkoeksjong. Ondanks zijn complimenten, Luns was haast uit het nest gewipt, Ook dat hoort bij de lente Wie dagelijks last heeft van koude voeten, moest 's morgens als hij uit bed stapt, direct kousen en schoenen aan trekken, inplaats van eerst de pan toffels. Zet achter alle verjaardagen op uw verj aarkalender ook de geboortejaren van de betrokkenen, dan vergeet u de leeftijden niet. En denk om de datum van uw trouwdag, dan kan uw man deze ook onthouden. Wie deze zomer eens wil gaan kam peren, kan voor en na Pinksteren op een groot aantal plaatsen in het land mentors van de A.N.W.B. vinden, die leden en niet-leden gratis en met raad en daad van dienst zijn. Voor het be halen van het kampeerpaspoort zijn dit jaar 25 proefkampen ingericht. Over het algemeen zijn er geen op zienbarende wijzigingen in de nieuwe mode te vermelden. Het is dit seizoen gebleven bij inprovisaties op bekende lijnen. Toch zijn vele van die impro visaties op zich weer iets nieuws en gezamenlijk vormen ze de nieuwe mode van voorjaar en zomer 1962. Zo zagen we een mantel volgens de nieuwste lijn, een model van Staebe- Seger uit Berlijn, dus een Duitse uiting. Het is een bijzonder interessante en beslist goed draagbare zomermantel, vervaardigd uit een fraaie wit wollen Shetland. Deze nieuwe lijn herkennen we aan de nauwelijks benadrukte lage taille van deze mantel met een dubbele rij knopen. Deze taille wordt gemarkeerd, doordat op deze hoogte de lengterich ting van de stof wordt onderbroken door een dubbele baan in de breedte. Door dat we hier met een witte stof te ma ken hebben, is deze onderbreking nau welijks te zien. Voorts heeft de mantel aangeknipte mouwen en zijn de revers vrij laag geplaatst. De rok van deze mantel geert. Het geheel vormt een modieuze voor jaarsmantel volgens de nieuwste lijn. Bovendien geeft het wollen-Shetland- materiaal iets sportiefs aan de mantel, waardoor deze bij uitstek geschikt is voor grote meisjes of jonge vrouwen. Leuk zijn ook de twee rijen nikkelen knopen in belletjesvorm. Gecombineerd met zo'n leuk apart hoedje al het model draagt, ontstaat een voortreffelijk geheel. Wat denkt er van Zoudt u zich ook zo willen kleden

Soester Courant | 1962 | | pagina 2