LIJST 5. n m BURGERLIJKE STAND aparte voorjaar- en zomerstoffen. De V.V.D. buigt noch naar links noch naar rechts, Stemt daarom morgen (woens dag) op één der candidaten van S.E.C. speelt weer gelijk. Olympia-Volleybal. Eiermarkt. Verfijnde elegance 125.- B.D.C. verloor. Mixed Hockey Club Soest. BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool C Byous, lederen en plastic Tassen en Ceintuurs. Simavi-collecte. Politie telefoon 4444 en 4445 ÏL. 279» humor. maar volgt een eigen weg reeht vooruit, alleen rekening houdende met het volksbelang, verankerd in vrijheid en democratie. Wilt U stemmen op een plaatsgenoot, brengt dan uw stem uit op wethouder Dr D. J. P. ORANJE, nr. G van lijst 5. N.B. Slechts één „wit stipje" op uw stembiljet rood maken, anders wordt het ongeldig t Voor de vijfde achtereenvolgende maal heeft S.E.C. gelijk gespeeld en nu was het 3-3 tegen het Utrechtse Ultrajectum. Dat was eigenlijk nog een gelukje, want S.E.C. heeft met 1-3 achterge staan. I Ook ditmaal begon de achterhoede zwak en het S.E.C.-doel kwam onder zware druk. Na zeven minuten scoorde middenvoor Van Soesbergen het eer ste doelpunt en na 25 minuten maakte linksbuiten W. A. v. d. Bild gebruik van een misverstand in de Soester achterhoede en bracht de stand op 0-2. Kort daarop kreeg De Bruin een prach tige kans. Hij kwam vrij voor het doel van Ultrajectum, zou schieten, maar werd ondersteboven gelopen. Scheids rechter Potharst liet vreemd genoeg doorspelen. Liggend schoot De Bruin nog, maar keeper Van der Scheur had met dit schot weinig moeite. De Bruin was zo hard terecht gekomen dat hij geblesseerd raakte en zich de tweede helft moest laten vervangen. Kort voor rust kreeg De Bruin een bal goed op het hoofd uit een corner, die door Verhoeve genomen werd en hij kopte het eerste S.E.C.-doelpunt in. Direct daarna profiteerde Ultrajectum opnieuw van een misverstand in de achterhoede van S.E.C. en Van Soes bergen bracht de stand op 1-3. In de tweede helft ging Hooijer mid denvoor spelen en Burgman, die voor De Bruin inviel, bezette de linkshalf plaats. Het ging nu veel beter met de groen witten. Hooijer bracht de stand öp 2-3 uit een corner, die opnieuw uitstekend door Verhoeve genomen werd. Van Kooij zorgde bijna voor de gelijkmaker, maar hij schoot tegen de lat. Een kwartier voor het einde nam v. d. Valk een corner en Hooijer kopte de gelijkmaker in. S.E.C. zette nu alles op de aanval maar de achterhoede van Ultrajectum hield stand en het bleef 3-3. Twee overwinningen, drie gelijke spe len en een verloren partij is het resul taat dat de Olympiateams de afgelopen week hebben behaald. Het eerste herenteam verspeelde enigs zins onverwacht een puntje aan het in degradatiegevaar verkerende Spirit 3. De volgende avond revancheerde Olym- pia zich echter prachtig met een forse zege op de hooggeklasseerde Vios 2. In deze wedstrijd was veteraan Frankena opgesteld en mede door zijn spel speelde de ploeg een gedurfde en enthousiaste partij, waartegen Vios niet veel kon uit richten, getuige de setstanden 15-8, 15-7 en 15-4. (3-0). Het tweede herenteam behaalde een be nauwde draw tegen Montagnards. 2-2. Het derde herenteam liet zich niet ver rassen door Spirit 6 en won met 3-1. Hierdoor staan de Soester heren tesa- men met Wilhelmina 2 op de eerste plaats van de 3e klas. De ontmoeting op 12 april a.s. tegen Wilhelmina zal dus de beslissing moeten brengen. Het tweede damesteam liet een verras sing noteren. Het behaalde een verdiend gelijk spel tegen B.G. en S.V. 1 Met dit resultaat kregen de Baarnse meisjes meer dan ze verdiend hadden, want ze speelden een zwakke partij. Het le damesteam tenslotte vond in Zeist haar meerdere in Cito. De Olym- pia-dames konden alleen de 3e set met 15-7 op haar naam brengen, maar ver loren de overige met 6-15, 3-15 en 12-15. (3-1). Het programma voor deze week luidt Donderdag. Vios 3-Olympia 2 (heren), 7.45 uur. Olympia 1-S.V.V. 2 (heren), 9 uur Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd. 120.000 stuks. Hoender- eieren van 10,tot 11,50. Midden- prijs 10,80. Prijs per kg. 1,74. Een zeer originele modeshow vond plaats in Parijs op de Place Contre-scarpe, gelegen in een volksbuurt, waar veel clochards verblijven. Collecties werden getoond van Martine Grandval en Daniël Hechter. De belangstelling was groot, zowel van publiek als van de clochards, ofschoon het één van hen wat te lang duurde. Hij viel erbij in slaap. De eerste goede kans kreeg de Utrechtse middenvoor Huisman toen hij alleen voor keeper Kok kwam, maar zijn schot faalde. Na 20 minuten spelen herstelde hij deze fout door traag weg werken in de achterhoede van B.D.C. af te straffen met een doelpunt dat on houdbaar was voor keeper Kok. Gros en v. d. Hengel probeerden het met enige schoten maar ze waren slecht GEBORENCatrina, dochter van C. B. van Deijl en C. G. de Vries, Plesman- straat 117. Anna Aleida, dochter van A. van der Neut en W. Altena, Ster renbergweg 6. Ike Raymond, zoon van A. Timmer en E. G. Chambers, Cornelis Dopperlaan 16, Baarn. An na Adriana Margaretha, dochter v. W. R. Willemse en M. M. van de Pol, Schou tenkampweg 53. Jeroen Florent Jo- han Damiaan, zoon van J. H. H. Kuy- pers en N. R. M. Cappendijck, Braam- weg 53. Marcellinus Martinus, z. v. A. J. J. Vrakking en H. M. de Jong, Braamweg 35. Wilhelmina Maria, d. v. B. Rademaker en J. P. de Jong, Kostverlorenweg. Robert Roudolph, z. v. M. R, Andries en H. S. A. Norp, Schoutenk.weg 93. Lora, d. v. p. M. Pijma en E. Bouwens, Birkstr. 138. ONDERTROUWD Johan Oversteegen, Heuvelweg 23 en Cornelia Giphart, Pr. Hendriklaan 9. Fokke Fennema, Bui tenhaven 5, Den Helder en Irene Door- duijn, Schrikslaan 44. GEHUWD Gaitzen Douwstra, Rijksweg Z 58, Eist en Willemijntje van de Mee berg, Hartweg 5. Gosse Douwstra, Van Straelenlaan 10 en Franciskia Jo- hanna Wynia, Hellingweg 1. OVERLEDENFrancijntje Touw, 76 jr., echtgenote van J. A. Barnat, Anna Paulownalaan 19. Antoon Karei Ma ria van der Leen, 47 jaar, echtgenoot van G. Grift, Plasweg 28a. Marinus Brouwer, 83 jaar, echtgenoot van B. Harskamp, Bosstraat- 2. Een willekeurige greep uit onze rijke voor jaarscollectie een mo dieuze mantel met ele gante ruime rug en het zo moderne hoge split. De stof Kamgaren flammé van superieure kwaliteit. In beige - linde - grijs - préchtig Kerkbrink 15-17, Hilversum gericht of te zacht en opnieuw kwam het succes aan de andere kant toen de halfspeler Van Vliet de stand op 0-2 bracht. B.D.C. probeerde het met tal verloor met 0-3 in een vrij matige een offensief, maar dat leverde niets op. De laatste zondag is een zwarte dag voor B.D.C. geworden. Het eerste elf wedstrijd en Karei Hilhorst van het derde elftal scheurde in de wedstrijd tegen V.V.Z.A. een spier en brak een enkel. Dank zij de goede zorgen van voorzitter Butzelaar kon hij spoedig in De Lichtenberg behandeld worden, waarna hij de tweede helft van de wedstrijd B.D.C. 1—P.V.C. 1 bijwoon de en naar huis gebracht werd. B.D.C.-P.V.C. bood weinig schoons en volgens de regels van de voetbalkunst werd een nagenoeg machteloos B.D.C. met 3-0 geklopt. De Soester spelers kregen wel kansen, maar ze werden niet benut al is er heel wat geschoten. Met erg veel fut werden deze schoten echter niet gelost, zodat de Utrechtse keeper zelden in het nauw kwam. B.D.C. begon met enige ongevaarlijke aanvallen op het doel van P.V.C. en de eerste P.V.C.-aanval werd door een forse kopbal van spil Hilhorst onscha delijk gemaakt. In de B.D.C.-achter- hoede was het Evert Westerveld die meermalen redding moest brengen bij gevaarlijke situaties. De tweede helft begon met gevaar voor het B.D.C.-doel, maar pas na zeven mi nuten scoorde linksbinnen Kuitenbrou wer het derde doelpunt en daarmee was het lot van B.D.C. volkomen beze geld. Wel kreeg het Soester team nog enige kansen, maar de schoten waren te hoog, gingen naast het doel of wer den door de Utrechtse keeper gestopt. Veel steun ondervond hij van twee ve teranen in de achterhoede die heel rustig hun mannetje stonden en de B.D.C.-voorhoede maar weinig kans gaven. Tegen het einde van de wedstrijd ging heel B.D.C. naar voren om te trachten althans de eer te redden maar ook dit massale offensief leverde niets op en het bleef 3-0 voor P.V.C., dat hiermee een kleine kans op het behalen van het kampioenschap behouden heeft. Een lichtpuntje voor B.D.C. was het feit dat aspiranten a en aspiranten c zaterdagmiddag het kampioenschap be haalden. Zij hebben geen enkele wed strijd verloren. M.H.C.-HEREN 2 KAMPIOEN! Soest 2Kampong 9, 5-2. Weer een mooie overwinning van Soest 2, waarmee het kampioenschap veilig werd gesteld. De eerste helft verliep vrij rustig, met een doelpunt van Frank Steenmeijer. In de tweede helft werd veel sterker gespeeld. Peter van Hof wegen scoorde (2-0) waarna Kampong een tegendoelpunt maakte. Met een hoog schot, juist binnen de lat maakte Wim van Es er 3-1 van en 't was weer Peter van Hofwegen die nog twee maal de Kampongkeeper passeerde terwijl Kampong nog eenmaal de Soes ter doelman versloeg. De achterhoede, vooral Eddy Klein Nagelvoort, verzet te veel werk en Bert Vriens lukte het aardig om de gevaarlijke rechtervleu gel in bedwang te houden. Soest 1Gooi 3, 0-1. Een wat rommelige wedstrijd waarin individueel wel hard gewerkt werd, maar waarin de ongetwijfeld aanwezige kansen niet voldoende benut werden. Dat ook Gooi maar eenmaal kon sco ren is voornamelijk te danken aan uit stekend keepen van Mario Lock. Dit elftal zit wel in de onderste helft van dc afdeling, maar is nog juist aan het degradatiegevaar ontkomen. Kampong XSoest 3, 0-5. je maor wou hebbe as prins en dajje maor persies kon doen wajje eiges zou wille. Jao, amme klompe. Mojje leeze van die Engelse prins. Die mot naor Arregentinië. Niet omdattie dat zo graog doet, maor omdatte re geering in Engelaand dat noodig vindt. En hie naor Arregentinië. Wullie ken- ne nog zeige, jullie kenne ming wat mit je Arregentinië, maor da ken zo'n prins niet doen omdattie prins is. Stapt die prins daor uut zien auto, daor kriegtie 'n paor rotte eiere teuge zien hoofd. Dat zou ming ok kenne beure, veur ming part middenint darrep ak 'n ké rel teuge kwam die wat teuge ming heb en die per ongeluk rotte eiere bie um heb. Maor as dat beurt dan gaot Kne- lis naor die kérel toe - astie teminste niet zo groot is - en giftie vent 'n lel dattie de maon veur 'n doedelzak an- ziet, Maor dat ken 'n prins ok al nie doen. Die ken hoogstes bukke en maor hoope dattie eiere zien hoofd nie raoke. Nee, prins kejje veul beeter niet wee- ze. Ongze eige prins Bernhard hetter wel us dinge van ezeid. Dattie 'n snor liet staon beveurbeeld, omdattie .wis dat 'n snor um heulegaor nie sting. Dat deedie om te weete ofter minse waore die eerluk dorste te zeige, Hoog heid, mm ut ming niet kwaoluk dak ut zeig, maor, die snor Rek heul narre- ges op. Jao, dat kejje net dinke. ALle- gaor zeeje zulRe, Hoogheid, die snor die staot zo meraokels best, d'r is in de heule wèreld gin man mit zo'n harstik- ke finge snor. Nee, je ken veul beeter gin prins wee- ze. Dan gooje de minse nie zo gauw mit rotte eiere en ajje 'n snor laot staon, dan birme d'r hoope minse die zeige dajje veur aop loop. Daor hejje veul meer an as an al die smoesies. Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht 05 CD c/i *-c tempo maar in de eerste helft zag niemand kans te scoren. Na de rust was het Loor van der Sterren die Soest een - zij het wat benauwde - voor sprong gaf. Ondanks fel aanvallen van Hilversum bleef het zo, totdat ca 20 minuten voor het einde wéér midvoor van der Sterren met een hard schot de keepster passeerde (2-0). Wij ontvingen weer een prachtige sortering Ter completering van uw toilet tonen wij U een geheel nieuwe collectie Ook vindt U bij ons het allernieuwste in AARDEWERK, KRISTAL en KUNSTNIJVERHEIDARTIKELEN van uitsluitend gerenommeerde fabrieken Verkoop van Simplicity patronen BURGEMEESTER GROTHESTRAAT 16 - TELEFOON 2464 SOESTER KUNSTHANDEL Het derde herenelftal was beduidend sterker dan de tegenstander zodat de wedstrijd grotendeels op de Kampong helft uitgevochten werd. Met een snoek- duik maakte Gé Geytenbeek het eerste doelpunt, waarna Gertjan Adema het tweede scoorde. Hoewel het tempo in de tweede helft iets zakte verhoogden Geytenbeek, E. van Doorn en Adema de stand nog tot 5-0. Soest 4-Be Fair 9, 7-2. Ook voor de Heren veteranen van Soest een productieve dag. Drie goals van K. Dobben, 2 van Van Breukelen en van Du Mee en Bakker (uit een strafbully) elk één. Van de twee tegen- punten werd er ook een uit een straf- bully gemaakt. Van Asselt was de har de werker in de middellinie. Dames. Soest 1Hilversum 2, 2-0. Met deze overwinning zijn de Soester dames een flinke stap dichter bij de veilige zóne gekomen. Met nog drie wedstrijden te spelen (waar minstens één punt uit behaald moet worden), ziet de toestand er bepaald rooskleurig uit. Beide elftallen begonnen in een fris Pinoké 4Soest 2, 3-1. In Amstelveen moest het tweede da mes-elftal, in een strijd om de boven ste plaats in de afdeling te bemach tigen, de meerdere erkennen in Pinoké 4. Met de rust was het al 3-0. De Soes ter dames, die wel eens beter speelden redden na rust de eer met een goal van Saskia Jiskoot. Doelverdedigster Bren- da Maas speelde een goede wedstrijd. Soest 3Amersfoort 4, 4-0. Ook het derde damesteam heeft nog kans op de bovenste plaats in de af deling en ze bewezen de juistheid van deze aanspraak met een 5-0 overwin ning op Amersfoort. Doelpunten wer den gemaakt door A. Beyen (2), A. van Liempt en één uit een schrimmage. Invalster Birgit Nübel was uitstekend. In de week van 2 tot en met 7 april wordt in onze gemeente de Simavi-col lecte gehouden.

Soester Courant | 1962 | | pagina 5