wl L S0ESTERBERG TWINTIG JAREN GROENE DUIVELS REC! Toneel van Kerkebuurt. B.D.C. speelde gelijk. Goed toneel voor bejaarden. S.E.C. speelde vriendschappelijk Toneel van „Ons Genoegen". 1 april in Soest. Uitvoering van Animato. Instuif R.K. Jong Soest. Eiermarkt. Olympia-V olleybal. Geld voor bejaarden. I J.B.T.B. V.V.Z. speelde gelijk. Vierde rit interclub-ontmoeting. Vleesverkoop. Excursie op vliegbasis. Handbaluitslagen. Intrede van ds Vroegop. Zaterdagmiddagvoetbal Soesterberg-N.S.V.S. 3-4. N.S.V.-Soesterberg 2-1. Ontspanning voor bejaarden. Mooie avond van „Oranje". Be toneelvereniging Kerkebuurt was aiet van plan dit seizoen nog voor het voetlicht te komen omdat de vorige regisseur, de heer J. v. d. Broek, zijn plaats afstond aan de heer F. Roelofsen, die tijd moet hebben om zich rustig in te werken. Er werd echter door de le den van de vereniging Kerkebuurt ver zocht of de toneelgroep nog eenmaal zou willen optreden in het seizoen 1961- 1962 en dit is gebeurd. Met de twee kluchten „Nachtelijk Mysterie" en ..Mijn Jas" had de groep veel succes en met belangstelling kunnen de trouwe bezoekers van deze toneelvoorstellingen het nieuwe seizoen tegemoet zien. B.D.C. heeft in Nijkerkerveen gelijk gespeeld tegen Veense Boys en dit re sultaat is niet onbevredigend na de reeks van nederlagen. Het Soester team had twee invallers. Bakker en E. Hil- horst waren afwezig en zij werden vervangen door E. Dorrestein en C. Hil- horst, In het B.D.C.-team liep de zaak ge smeerd en aanvankelijk zag het er naar uil dat de Soesters wel zouden win nen, hoewel tegen de harde wind op getornd moest worden. Evert Wester- veld speelde op de spilplaats een goe de partij voetbal en hij zette de aanvallers van Veense Boys de voet steeds dwars. Na 25 minuten namen de mannen uit Nijkerkerveen de leiding. De linksbui ten rende snel langs de lijn en gaf een hard schot. Onhoudbaar voor keeper Kok verdween de bal in het doel. Ove rigens verdedigde Kok zijn doel uitste kend en meermalen liet hij verbluffen de safes zien. B.D.C. vocht fel voor de gelijkmaker, die kort voor rust gescoord werd. Rechtsbuiten J. v. d. Lugt speelde zich vrij en gaf een lage voorzet waaruit Gros inschoot (1-1). In de tweede helft waren de Veense Boys wat sterker, maar zij zagen geen kans door de Soester verdediging te komen. Dit gelijke spel was een mooi resultaat voor B.D.C., want het team van de Veense Boys heeft kampioens aspiraties. Soester bejaarden hebben in gebouw Credo een uitstekend toneelstuk ge zien, geschreven door Stella den Boer uit Baarn - die in dit stuk een rol speelde - en opgevoerd door de to neelgroep van de afdeling Soest-Baarn der Vereniging van Huisvrouwen. Deze toneelmiddag werd de Soester bejaarden aangeboden door de U.V.V.- Soest. Mevrouw Van Ginkel verwelkomde de aanwezigen en deelde mee dat eerst de tombola gehouden zou worden omdat de 14-jarige Ingrid Schouten, die een rol in het stuk speelde nog niet aan wezig was. Met „Oogverblindend - hartenbindend" hebben de dames Truus van Doorn, Lottie Herwig, Corrie Schouten, Diddy Beunk, Vera de Kroes, Stella den Boer, Betsy Beusink en Ingrid Schouten laten zien hoe goed amateurtoneel kan zijn. En Ingrid heeft laten zien dat ook een meisje van 14 jaar uitstekend kan spe len wanneer zij veel werk van haar rol maakt. Dat S.E.C. zondag de vriendschappelij ke wedstrijd tegen A.W. verloor was minder belangrijk dan het feit dat twee 16-jarige juniores een uitstekend debuut maakten. Het waren keeper Piet Schrijvers en rechtsbinnen Kees Dorrestein. Zij hadden het helemaal niet gemakke lijk, want de achterhoede was niet best op dreef, zodat de druk op het Soester doel groot was en in de voor hoede ging het ook al niet best, maar de twee jonge knapen weerden zich uitstekend en zij hebben beslist geen schuld aan de 1-5-nederlaag. Meer geluk had S.E.C. met een protest van de vereniging Veenendaal. Dat op 25 februari werd ingediend na de wedstrijd die deze club tegen S.E.C. speelde omdat de scheidsrechter een doelpunt van de Veenendaalers wegens buitenspel afkeurde. De uitslag was 2-2 en blijft 2-2, want het protest is niet in behandeling genomen omdat het te laat ingediend was. Veel succes zou Veenendaal ook niet gehad hebben, wanneer het tijdig ingediend was, want de scheidsrechter bleef bij zijn beslis sing dat het een buitenspel-doelpunt was. De toneelvereniging Ons Genoegen heeft aan de opvoering van Herman Heijermans' „Schakels" zaterdagavond, in de zaal van Eemland, niet zo erg veel plezier gehad, en het publiek ook met, want vier bedrijven met familie moeilijkheden tussen Pancras Duif, zijn zoon, broer, schoonzusters, boekhouder en dienstmeisje is wel wat veel van het onaangename. Het zou waarschijnlijk beter geweest zijn als men het in een wat lichter genre gezocht had en een stuk gekozen had met een wat kleinere rolbezetting, want voor enige speelsters was het een hele zware avond omdat ze een dubbelrol hadden en de taak van dc souffleur werd hierdoor eveneens verzwaard. Regisseur M. G. ter Hoeve sprak een welkomstwoord tot de velen die geko men waren om dit zestig jaar oude to neelstuk te zien. Hij wees op de moei lijkheden waarmee amateur-toneelge zelschappen door de televisie en de ge makzucht van het publiek te kampen hebben. Een toneelvereniging kan deze moeilijkheden over zich heen laten gaan zonder er veel aan te doen, maar Ons Genoegen is dit niet van plan en ei zal dan ook iets gedaan worden om verbetering in de huidige situatie te brengen. Daarvoor heeft men niet al leen de steun van de leden, maar ook van de donateurs en het publiek nodig. De heer Ter Hoeve sprak de wens uit dat de vereniging op deze steun zal kunnen rekenen. Dan zullen de plannen van de vereniging kunnen slagen. Van de speelsters en spelers, die hierna „Schakels" opvoerden, kunnen mej. J. Praag en de heren G. Westerveld, H. Kenter en L. Wortel als uitblinkers ge noemd worden. Zondagmiddag, omstreeks 1 uur, kreeg de politie een telefoontje van een veront rust man, die meedeelde dat de toren spits van de Oude Kerk door de schrik barende storm scheefgewaaid was. De politie stelde zich in verbinding met de gemeentesecretaris en deze gaf de verontrustende melding door aan ge meentewerken. Een ambtenaar spoedde zich naar de plaats die een plaats des onheils zou kunnen worden als de spits naar bene den zou komen. Moedig klom hij de toren op om een grondig onderzoek in te stellen. Door de wind kon hij niet horen dat enige be langstellenden aan de voet van de to ren luidkeels „1 april stonden te brul len. Zaterdagavond zal de akkordeonvereni- ging Animato in het St. Josephgebouw een uitvoering geven. Na de pauze treedt de toneelgroep van De Kerke buurt op en de dansmuziek voor het bal dat hierna volgt zal verzorgd wor den door The Rhythm Rascals. Zondag heeft de Instuif R.K. Jong Soest in het St. Josephgebouw het midvastenbal gehouden. De muziek werd verzorgd door het Metronome Combo. Op woensdag 4 april is er in St. Jo- seph een gespreksavond voor jongeren van 13 tot 17 jaar. Dan zal pater Ris over het onderwerp „Wat heb ik er mee te maken" spreken. Op vrijdag 6 april is er een gespreksavond voor jongeren van 17 jaar en ouder. Dan spreekt pater Ris over het onderwerp „Durf kleur te bekennen". Op zaterdag 7 april wordt in de Gouden Ploeg de laatste soosavond in de vasten ge houden. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 120.000 stuks. Hoenderei eren van 10,50 tot 11,75. Midden- prijs 11,25. Prijs per kg 1,82. Slechts 2 wedstrijden zijn er door Olympia teams in de afgelopen week gespeeld. Het eerste herenteam ontmoette plaats genoot S.V.V. 2. Olympia, voor het eerst sedert een maand weer nagenoeg compleet, had het in deze wedstrijd zeer moeilijk, de eerste set ging met ruim verschil voor Olympia verloren, 7-15. De volgende twee sets werden echter royale Olympia-overwinningen 15-5 en 15-5. In de laatste set speelde Olympia aanvankelijk zeer nochalant, hetgeen hen een grote achterstand op leverde. S.V.V. zag zijn kans en gaf het spel niet meer uit handen en won tenslotte met 15-8. (2-2). Het tweede herenteam speelde gelijk tegen Vios 3. Hoewel de wedstrijd van geen belang meer is voor de stand in de 2e klas speelde Vios alsof het een kampioenschap gold, hetgeen hen uit eindelijk een puntje opleverde. (2-2). Het programma voor de komende week is. V.V.A. 2Olympia 1 (heren), 8 uur. Olympia 3Vios 4 (dames), 8.30 uur. Op het gemeentehuis waren gisteravond wethouder K. de Haan, bestuursleden van de "Winkeliersvereniging en afge vaardigden van verenigingen die zich beijveren voor de ontspanning van Soes ter bejaarden bijeen omdat de winke liersvereniging „de buit van de St. Ni- colaasactie 1961 verdeelde". Zo drukte de wethouder zich uit toen hij zijn vreugde uitsprak over het feit dat na de kinderen in 1960 en de chro nische patiënten in 1961 thans de Soes ter bejaarden konden profiteren van de goedgeefsheid der Soester winkeliers. Hij dankte de Soester Winkeliersvereni ging maar ook de mensen die zich het lot der bejaarden aantrekken. Dat is vooral belangrijk omdat het aantal be jaarden nog steeds toeneemt. De bejaarden zijn het waard dat er zo veel aandacht aan hen besteed wordt en dat het werk van de sociëteiten in onze gemeente zo'n grote vlucht geno men heeft. Er wordt veel gedaan op het gebied der ontspanning en voorlichting. Dit werk verdient ons aller waardering. De U.V.V., de Hervormde bejaarden van Soest-Zuid en het Charitatief Centrum kregen elk een bedrag van f284,-. Namens de winkeliersvereniging zei voorzitter D. Waal dat deze vereniging gemerkt had dat de verenigingen die de belangen van bejaarden behartigen hulp nodig hebben en hij sprak de wens uit dat deze gift - die slechts een drup pel op een gloeiende plaat is - voor de gemeente en de gemeenschap aanleiding zou zijn meer voor de bejaarden te doen. Hedenavond vergadert de afdeling Soest van de Jonge Boeren- en Tuin- dersbond in restaurant Zonneheuvel. Het zal de laatste bijeenkomst van het seizoen 1961-1962 zijn. Er zullen mede delingen gedaan worden over de sport- aktiviteiten van de zomermaanden en er wordt een causerie gehouden door dc heer J. Nijhoff van het bedrijfs- laboratorium voor grond- en gewassen- onderzoek door de heer J. Nijhoff van het bedrijfslaboratorium voor grond en gewassenonderzoek te Oosterbeek. Hij zal spreken over dit onderzoek en over bedrijfsvoering. V.V.Z. heeft tegen het Barneveldse elf tal Maluku Muda, dat is samengesteld uit Ambonnezen, met 2-2 gelijk ge- I speeld, nadat de mannen van Zonne gloren met 0-2 achtergestaan hadden. De Ambonnezen speelden goed, maar zij voerden de combinaties te lang door, zodat van doelpunten maken wei- nig kwam. V.V.Z. speelde voor rust te gen een sterke wind in en kwam tot enige goede aanvallen met schoten van Kok en Huigen. Na een half uur was het 1-0 voor Maluku Muda door een onhoudbaar schot en in de tweede helft ■werd het 2-0, toen de V.V.Z.-keeper een houdbare bal liet schieten. Nu kwam V.V.Z, los en door Huigen werd het 1-2. Het hele elftal van Zon negloren ging nu in de aanval en tien minuten voor het einde van de wed strijd maakte middenvoor Klomp uit een voorzet van Huigen gelijk. De interclubritten van Tempo, De Ade laar, De Pedaalridders en de vereniging Amersfoort werden zondag op het Amersfoortse parcours gehouden. Er siond een flinke storm en alleen de aliersterksten bleven in de koers. De amateurs redeh 45 ronden (65 km). Al in de eerste (ronde trokken Jaap Frakking en Makten Smit er tussen uit, maar in de tweede ronde kregen zij versterking van Cor Rutgers, Krijn Voorn, Adri Doekemeijer en Nout Burgsteden. Door het geweld van dit groepje viel het grote peleton al gauw in stukken. In het tweede peleton zat onder ande ren Gerrit Ruttenberg. Dicht bij hem zaten Aad Post en Wim Schaefer, In het derde peleton reden Jaap v. d. Burgt - die de wedstrijd over 160 km van za terdag nog in de benen had - en Otto de Weerd. Beiden zouden later opge ven, evenals Krijn Voorn, Wout van 't Klooster en Wijnandsen. Inmiddels ver dwenen steeds meer renners uit de strijd, wat - gezien de storm - geen wonder was. Twintig ronden voor het einde lagen Maarten Smit, Cor Rut gers. Adri Doekemeijer en Jaap Frak king op kop. Van Hoeijen, die al twee ronden achterstand had, voegde zich bij hen. Op 400 meter volgden Rutten berg en T. Hendriks en daarachter Burgsteden, Alma, Aad Post, Nico de Vries, Wim Schaeffer en Duiveman. Elf ronden voor het einde haalde Maarten Smit een huzarenstukje uit. Tegen de storm in sprong hij zo snel weg, dat het leek of de anderen stil stonden. Hij ging groep voor groep voorbij en kort voor de finish had hij alle renners op een ronde achterstand gezet. De uitslag was 1. Maarten Smit, 65 km in 1.43.30 uur. 2. Cor Rutgers. 3. Adri Doekemeijer (Tempo). 4. T. Hen driks. 5. Gerrit Ruttenberg (Tempo). 6 N. Burgstede. De nieuwelingen moesten 52 km afleg gen. Maas en Veerman gingen er in de eerste ronde direct vandaar en namen een ronde voorsprong. Toen ze het pe leton inhaalden ging Gert de Weerd, die zevende lag, mee. Opnieuw werd het peleton gelapt. Hierin zaten van Tempo Ed de Lange, Rob de Haas en Theo Zeedijk. Maas won de rit, Veer man werd tweede en de derde plaats was voor Gert de Weerd. De A-aspiranten moesten 15 km af leggen. Onder hen bevonden zich de Tempo-renners R. de Zoete, W. v. d. Linden en H. Visser, die respectievelijk vijfde, achtste en tiende werden. Bii de B.-aspiranten reed geen rijder van Tempo mee, bij de veteranen wel, maar een lekke band schakelde H. Vis ser uit. Deze rit werd gewonnen door H. Stouten van de Pedaalridders. Morgenmiddag (woensdag), te 2 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats. Zestig artsen, tandartsen en leden van ziekenhuispersoneel hebben een excur sie gemaakt op de vliegbasis. Zij waren I de gast van het 32-ste Amerikaanse squadron. De bezoekers kwamen uit (Utrecht, Zeist, Amersfoort, Soest en I Baarn. Zij werden verwelkomd door kolonel G. V. d. Wolf, commandant van de vliegbasis. Vervolgens werden de gasten toegesproken door dr M. S. Heilman, hoofd van het hospitaal van cie vliegbasis. j Luitenant-kolonel A. R. Flake, com mandant van het 32-ste Amerikaanse squadron vertelde hierna in het kort waarom de Amerikanen in Nederland zijn en deel uitmaken van de lucht macht. Er werd een film gedraaid over de Delta Dagger, die de grote waarde van dit type straaljager aantoonde en liet zien hoe snel het toestel kan op stijgen en met geleide projectielen een tegenstander kan bestrijden zonder dat de bestuurder zijn toestel ziet. Na een rondleiding over de basis, waar bij enige hangars bezichtigd werden, was men enige tijd gezellig bijeen. De bedoeling van dit samenzijn was het leggen van contacten tussen Nederland se en Amerikaanse artsen en verplegend personeel. Hierbij was ook kolonel A. A. S. D'Amore, hoofdchirurg van het Amerikaanse hoofdkwartier in Duits land, tegenwoordig. Teams van B.D.C.-handbal behaalden zondag de volgende resultaten B.D.C.-herenAmersfoort 2, 8-6. B.D.C.-jun.H.H.C., 5-3. B.D.C. 2—S.V. Achterveld, 7-3. B.D.C.-jun. 3Sport Vereent, 5-0. Spirit 2B.D.C.-jun. (jongens), 15-2. Nadat ds Vroegop de Hervormde ge meente enige jaren als vicaris heeft ge diend, werd hij zondag als predikant aan de gemeente verbonden. In de morgendienst werd hij beves tigd door ds W. G. Meijering uit Voorschoten, die sprak naar aanleiding van 1 Joh 23 en 29. Na de inzegening van de predikant deed ds Vroegop zijn intrede met de boodschap uit Ps. 51 30. Na de dienst werd de predikant toe gesproken door ds W. H. Poot uit Huis ter Heide, ouderling Top, de heer Horeman namens de provinciale kerk vergadering, dr Maarsingh namens de classis Amersfoort, ds Schönhardt na mens de luchtmacht-predikanten en de heer Span namens de Geref. Gemeente. De burgemeester verheugde zich in de belangstelling voor het kerkelijke le ven, ook van de zijde der overheid. Ds Vroegop bracht dank aan alle spre kers en voor het medeleven van zo- velen. In de eerste 20 minuten was de strijd vrijwel gelijk, maar toen opende N.S.V.S. de score (0-1), welke na 36 minuten werd verhoogd tot 0-2, met welke stand de rust inging. In de twee de helft maakte Soesterberg reeds een tegenpunt, (1-2), maar daarna was het weer N.S.V.S., die de stand op 1-4 bracht. Soesterberg maakte daarna nog 2 doel punten, zodat het einde kwam met 3-4. Na aftrap ging Soesterberg direct in de aanval en in het eerste kwartier ont stonden er voor Soesterberg verschil lende kansen, die echter niet werden benut. Pas in de 21ste minuut werd er door Griek een doelpunt gemaakt, (0-1). Met deze stand ging ook de rust in. Na de rust begon N.S.V. goed op te zetten en in de 13de minuut werd een doelpunt gescoord door Kraan van N.S.V. (1-1). In de 25ste minuut werd door dezelfde speler nog een doelpunt gescoord (2-1). Met deze stand kwam het einde van de wedstrijd. Op initiatief van het R.K. Charitatief Centrum heeft zich te Soesterberg thans ook een comité gevormd dat zich ten doel stelt gezellige middagen te houden voor alle oudere inwoners. De eerste middag wordt a.s. donderdag, tc 3 uur, gehouden in het Hervormd jeugdgebouw aan de Buys Ballotlaan. De leden van de bestuursvereniging „Oranje hebben vrijdagavond, in de garnizoensontspanningszaal, een genot volle avond gehad door het optreden van gezelschap Berton met de Cabaret show 1962. In zijn openingswoord bracht de voor zitter dank aan de heer Marcelis en mevr. Musch voor het vele werk dat zij voor de buurtvereniging hebben ver richt. Het gevarieerde programma werd op voortreffelijke wijze afgewerkt door de 14 medewerkenden, allen bekend van radio en televisie, w.o. Tonny Ale als onderhoudende Conferencier, Jan Ter voort als goede zanger en Corry Heij- biok als een charmante zangeres. Met een triomf nummer in Zuid-Ame- rikaanse stijl werd deze mooie avond besloten. H „Geef mij duizend van dit soort man nen en ik jaag de Duitsers terug naar Berlijn", moet in de tweede wereld oorlog een Britse generaal hebben ge zegd toen hij een groepje commando's in een trainingskamp aan het werk zag. De „Groene Baretten" ontstelden iedere toeschouwer door staaltjes van doorzettingsvermogen en moed. Zij vormden de keurtroepen van het En gelse leger. De Amerikanen hadden hun Rangers en Marauders, de Jappen hun Kamikazevliegers, de Engelsen hun commando's. Het waren kerels, die voor niets of niemand bang waren. Bij die eerste Engelse commando-eenheden werden ook de eerste Nederlandse com mando's ingedeeld, nu twintig jaren ge leden. Het werd het begin van het trotse Korps Nederlandse Commando Tioepen, dat op het ogenblik het basis kamp in Roosendaal heeft. Ir. juni van het jaar 1940, toen de Duitsers nog bezig waren met hu* razendsnelle overrompeling van West- Europa, werden in Engeland al de eer ste afdelingen gevormd voor het uit voeren van raids op de Franse kust Deze speciale eenheden kregen later de naam „Commando's". De naam werd ontleend aan de Boerencommando's uit de Transvaalse oorlog. Op 22 maart werd een klein groepje Nederlandse militairen van de Prinses Irene Bri gade overgeplaatst naar Schotland, waar zij een commandotraining kre gen. Zij vormden, aangevuld met En gelandvaarders en vrijwilligers, na eni ge tijd een speciale compagnie in een Engelse Commandobrigade. Die eerste maanden in Engeland waren voor de Nederlandse jongens niet ge makkelijk. Zij kregen een harde trai ning, leerden een tank, een locomotief en een schip besturen, kregen les i* het ongewapend gevecht, het vechten in een jungle en het straatgevecht. Van het ene oefenkamp werden ze naar het andere overgeplaatst. Pas in 1944 wer den zij voor het eerst in actie gebracht Dat was in het verre Azië. Admiraal Mountbatten, bevelhebber van de ge allieerde eenheden, die hier een wu- hoopsoffensief van de Jappen te be strijden hadden, vroeg dringend om „keiharde troepen voor speciale doelein den". Het was een taak die de com mando's „op het lijf was geschreven' Tcch ging er op het laatste moment weer iets mis. Het leek of het lot be slist had, dat de Nederlandse elite-strij ders niet aan de oorlog mochten deel nemen. De opperste legerleiding be sloot plotseling voorrang te geven aa* de strijd in Europa. Alle landingsbe ten en bijzonder oorlogsmateriaal i* Azië moesten naar Europa worde* overgebracht. De voorgenomen landing van de commando's op Malakka er. Sumatra ging daardoor niet door. Toch namen vijf Nederlandse commando's deel aan verbitterde oerwoudgevechten in Birma. Eind 1944 kwamen de Nederlandse commando's op eigen verzoek terug naar Engeland. Ze wilden meehelpen hun eigen land te bevrijden. Een groot aantal van hen kreeg zijn zin. De ge allieerden zagen met zorg de winter '44-'45 tegemoet. Zij waren er niet i* geslaagd een beslissing te forceren en moesten hun aanvoerlijnen voor de winter garanderen. Antwerpen werd als belangrijkste verbindingshaven ge kozen. Maar om Antwerpen te beveilige» moest eerst het door de Duitsers ver sterkte Walcheren worden genomes Op 1 november werd de aanval op Walcheren ingezet door de 4e Comman do Brigade en de 52ste Lowland Divi sie. De Nederlanders, die bij de 4e bri gade waren ingedeeld, onderscheidden zich bijzonder bij de man-tegen-man gevechten om het bezit van de bun kers en de loopgraven, welke de Duit sers in de duinen hadden aangelegd. Andere Nederlandse commando's na men in die tijd deel aan luchtlandin gen van Amerikanen en Engelse* bij Arnhem, Nijmegen en Eindho ven. Enkelen werden ook geparachu teerd om de Ondergrondse te onder steunen. De Duitsers kregen een bij zondere vrees voor de Duivels met de Groene Baretten. Geen wonder. wa*t de mannen vochten met ware doods verachting en hadden bovendien het voordeel van een keiharde en veelzij dige training, die hen hielp bijzondere omstandigheden de baas te blijven. Na de oorlog werden de Engels-Neder landse commando's verzameld. Men be sloot op de door de Engelsen aangeleg de fundamenten voort te bouwen. Dat gebeurde aanvankelijk in de legenda rische „Stormschool Bloemendaal". waar de mannen even hard werden getraind als in Engeland. Na enige ja ren werd het trainingskamp echter naar Roosendaal overgebracht. Dat is nu nog steeds de zetel van de „Groene Baretten". Iedere dienstplichtige ka* daar terecht, als vrijwilliger. De oplei ding is harder dan de normale dienst plichttraining, maar veel af wisselen dei Iedere commando krijgt een speciale taak. Er is sinds korte tijd een nieuwe aan toegevoegd het parachutespringen Deze opleiding wordt in België gege ven. Nederland heeft nu dus binn** korte tijd ook weer een parachutiste*- eenheid. nier TE KOOP 1-pers. slaapka mer ameublement, best uit ledikant met toebeho ren, tafel, stoel, waskast, nachtkastje f 45-, rond tafeltje en kapstok f 10.- alles eikenhout), gas- geiser f20.-, electrisch fornuis gecomb. met ko- lenkachel f45 -, weckfles sen 20 ct„ 2-pers. wit en gels ledikant met toebe horen f20,-. Burg. Gro- thestraat 7. Gevraagd een in goede staat verkerende kleine SNELWEGER. Westeneng, Nieuweweg 40, tel. 2242. Te koop witte TROUW JURK met sleep en sluier (maat 40-42). Korte Brinkweg 22A. na 7 uur 's avonds. Juffrouw b.b.h.h. zoekt ZIT- en SLAAPKAMER of zitkamer in Soest-Zuid. Br. onder no. 534 bureau Soester Crt. TE KOOP aangeboden .Mercedes' kantoorschrijf- machine. in prima staat van onderhoud f 95,-. Th Ja*ssen. Emmalaan 9 Soestdijk, tel. 3837. STUDIEPIANO te koop tegen elk aannemenlijk bod Br. onder letter B 15 bureau Soester Crt. PINK te koop Grachtje 7. Oude Jongeman in bezit van rijbewijs B-E, vrije tijd beschikbaar, zoekt BIJ VERDIENSTE, onverschil lig wat Br. onder letter D 26 bur S C. Te koop gevraagd SPIE GEL. lang 2 m. en brl l m. Klein Engendaal- weg 24. telef. 3427. Te koop aangebodei KINDERWAGEN, merl Riemersma. Geheel uit neembaar. Leuk mode Zeven maanden gebruik Hobbemalaan 40. Te koop grote part DAKPANNEN (verbeter Hollanders en rechtdel dekkers), partij rode t gels van 50 x 50 en par betonnen heiningpaaltj Akkerweg 2. Gbnfectieatelier ,Pribo Steenhoffstr. 52B, Soes vraagt NAAISTERS leerling-naaisters. Aa melden tussen 8 en 17 aa* het atelier. Gebruikte T.V.'s van 1275,-. Fugers Radio, t lefoon 2786. Te koop aangeboden gi te sortering nieuwe raai kozijnen, vlakke binne deuren, garagedeur Hard en zacht board gen scherpe prijs. Bete tegels 39 ct. franco. G nieten aanrechten, d< chebakken en zit-douc] bakken. Rode tegels, x 5# em. Vrij kijk J. Nijhof, Jacob v. L aeplaan 15, Baarn, t< feon #2954-3462. T.T. te huur, f 6,- week of f20.— P- maf Fugers Radio, tel. 278 ALGEMENE DIENSTV mtCMTING. Br. onder 5K bar. S.C.

Soester Courant | 1962 | | pagina 2