van WORDT COKMCNISME BETAALD „DE WITTE POMPEN" GEERVLIET Firma CL wan de Pol Schrikbarende ontdekkingen. door illegale handel in verdovende middelen Voor BETER Schoeisel en VAKKUNDIGE Kousenreparatie ST9CHTSE SCHOENHUIZEN Erkende Auto- en Scooter-rijschool. In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT i44mltëLmelda?L H QORXpESf EttÈ HOOR BRILLEN Loodgieters- werkzaamheden. Twee charmante voorbeelden uit onze collectie: K.V.P.-kandidaten Soesterberg. Gelukkige val. Ruzie om een poes. Politie telefoon 4444 cd 4445 TELEF. BRANDWEER 3 3 3 3 Het grote offensief der Amerikaanse staatsrecherche (F.B.I.) tegen de steeds brutaler wordende internationale han delaars in verdovende middelen, dat reeds enige tijd aan de gang is en van beide kanten met verbittering en taaie volharding wordt gevoerd, heeft een aan tal ontstellende gegevens aan het dag licht gebracht. Deze „opiumoorlog" bleef niet alleen tot het grondgebied van de Verenigde Sta ten van Noord-Amerika beperkt, doch breidde zich in de loop van de tijd ook over het vasteland van Europa uit. Gebleken is thans, dat de internationale communistische propaganda - ter berei king van haar doemwaardig doel - met alle haar ten dienste staande middelen de verboden handel in verdovende mid delen aan haar financieel onderge schikt tracht te maken. Deze „opium oorlog" schijnt in werkelijkheid een door het oosten gevoerde politieke strijd te zijn met als opzet, de heerschappij in het nog vrije westen aan zich te trekken. Enkele cijfers. In Peking, met name in het ministerie van handel en nijverheid, komen de draden bijéén, die tezamen het grote net, het spinneweb, vormen, dat over een groot deel van de wereld werd ge spannen door de MAFFIA en in het bij zonder door de aan deze misdadigers- organisatie ondergeschikte, internationale „gang" van handelaars in verdovende middelen. zekere Rudolf Geisenhofer, oud 49 jr„ van Duitse nationaliteit, van beroep ro manschrijver en wonende in München. De door Geisenhofer meegevoerde kof fers hadden ondermeer een schrijfma chine en onderkleding als inhoud, doch het valies dat de kleding bevatte, bleek bij nadere inspectie een dubbele bodem te bezitten, waartussen zich (een kilo gram heroïne bevond. De recherche demonteerde daarop ook de schrijfma chine van het slachtoffer en onder het machinelint vond zij een minuscuul stukje papier, vermeldende de naam en het adres van een zekere Bruno Mos- catelli, een Italiaans staatsburger, wo nende in Rome, aan de Via Crispi. Utrecht - Soest - Soestdijk - Baarn ƒ6,— PER UUR. Theorie gratis. Steenhoffstraat 25 Telefoon 2185 Bij de vestiging van de „volksdemocra tie" in China lieten de rode machtheb bers ook het oog vallen op de in hun land vervaardigde verdovende middelen, op de opium, cocaïne en heroïne. En de Volkscommissaris voor handel en nij verheid, Wang Feng Chi, werd de aange wezen man om de uitvoer van en de handel in verdovende middelen dienst baar te maken aan het communisme. Aldus de mening van het Federal Bu reau of Investigation. Geordende gegevens vertelden ons, dat door rood-China in het jaar 1960 zeven duizend ton ruwe en bewerkte opium, langs illegale wegen via Hongkong en in andere gevallen via Beiroet, naar het buitenland werden „uitgevoerd". Belang rijke afzetgebieden zijn de landen in en om Azië, waaronder vooral Indonesië en Malakka opvallen door een hoog in- voerpercentage. Aan de Verenigde Sta ten werd, in percenten uitgedrukt, 33, is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. aan Europese landen 15 en aan Austra lië 6 opium - ruwe en bewerkte - ge leverd, waaronder moet worden ver staan illegaal, dus in si rijd met de voorschriften, ingevoerd. Voor het ver voer van verdovende middelen worden zowel vliegtuigen alsook zeeschepen ge bezigd. Ten overvloede zij nog opgemerkt, dat - naar globale schattingen - de wereld behoefte aan verdovende middelen opium en morfine - op het terrein van de volksgezondheid, dus van de medische wetenschap, ongeveer tweehonderddui zend (200,000) kilogram zou bedragen. De eerste aanwijzingen. De ontraadseling begon in de nachtelij ke uren van de 4de oktober van het vorig jaar, omstreeks vier uur, toen in specteur Franz Kutalek, van de gemeen tepolitie te Baden bij Wenen tijdens zijn surveillance iemand wilde staande houden. De achterdocht van de inspec teur werd gewekt doordat de hem on bekende voorbijganger in het holst van de nacht sjouwde met een tweetal va- hezen. De politieman wilde daarvan het zijne weten en gelastte de man te blij ven staan en zijn papieren te tonen. In plaats daarvan koos de onbekende het hazenpad. Hierop trok Kutalek zijn dienstpistool, schoot daarmede eerst eni ge malen in de lucht en toen dat niet hielp op de benen van de vluchteling. De man werd door een der pistoolko gels getroffen en door de inmiddels ge alarmeerde geneeskundige dienst naar het in de omgeving gelegen ziekenhuis overgebracht, waar hij enkele uren la ter - aan de bekomen verwondingen - overleed. De overledene bleek in het bezit te zijn van een tweetal persoonsbewijzen, waar van één op naam was gesteld van een RINGEN IN DIVERSE VARIATIES. De Oostenrijkse autoriteiten schakelden Interpol in en de Romeinse recherche deed een huiszoeking in de woning van Moseatelli. Kunstig achter behang en schilderijen weggestopt, vond de politie heroïne, keurig ingepakt en wat zeker zo belangrijk was een aantal aanteke ningen, vermeldende de namen en adres sen van enkele Italianen, verblijvende in Marseille, welke aldaar als havenarbei ders werkzaam bleken te zijn. Een net opgezet. Wekenlang werden deze mensen door Franse rechercheurs geschaduwd, doch te bewijzen was er vooralsnog niets en de politie begreep met geroutineerde misdadigers te doen te hebben. De arbeiders waren onder meer behulp zaam bij het laden van een Deens schip, de „Endorf", dat onder Panamese vlag voer en hoewel er hiervoor geen aanwij zingen bestonden, wantrouwde de ha venpolitie van Marseille kapitein en schepelingen van dit schip. Kort daarop vertrok dit vaartuig en zette koers naar New York. Gelijktijdig deelde de Süreté haar wantrouwen aan de Amerikaanse F.B.I. en douane mede en toen de „En dorf", aan het einde van de maand februari van dit jaar de haven van New York binnenvoer en ligplaats had ge kozen, werd het schip - zonder dat de betrokkenen zulks bemerkten - herme tisch van de buitenwereld afgesloten. Rechercheurs schaduwden kapitein en opvarenden en controleerden onopval lend de lading van de „Endorf" en zo kon het gebeuren, dat in de mistige ochtenduren van de 24ste februari 1962, omstreeks zeven uur, een drietal F.B.I.- mannen uit de nacht en nevel opdo ken, om één der havenarbeiders de weg naar de kade te versperren. Deze, de 43-jarige Anthony Fuca, van Italiaanse afkomst, doch van Amerikaanse nationa liteit, kwam vanaf het verdachte schip. De man droeg een drietal handkoffers. De rechercheurs, zeker van hun zaak. omsingelden Fuca en enkele ogenblik ken later gleden de handboeien om de polsen van de havenarbeider. Zijn spel was uit. De door Fuca meegevoerde kof fers bleken verdovende middelen te be vatten ter waarde van ruim één miljoen gulden (ƒ1.000.000,-!). Dagenlang duurde het verhoor waaraan de „Amerikaanse Italiaan" werd onder worpen. Ten lange leste, geen uitweg meer ziende, bekende de man. Zijn be kentenis had tot gevolg, dat in New York en in de naaste omgeving door de F.B.I. een dertigtal personen kon wor den ingesloterij welke heden als tussen handelaars in verdovende middelen op traden. Geef uw huis een nieuw gezicht, via "Meubelcrediet." Een jaar crediet voor 5%l voor het.Gooi Ook in Frankrijk. Inspecteur Eduard Egan, expert op het gebied van verdovende middelen en de man die ook de affaire Anthony Fuca tot een goed einde had weten te bren gen, zat niet stil en hij bracht de „gang" van internationale handelaars in verdo vende middelen enkele zéér gevoelige slagen toe. In samenwerking met de Franse politie werd onder leiding van deze ambtenaar der F.B.I. een actie tegen de „Europese afdeling" van de „gang" ondernomen, welke tot een aantal ontdekkingen op heterdaad, gevolgd door arrestaties in verschillende Europese landen, heeft ge leid. De eerste arrestant was een vrouw. Het betrof hier de 26-jarige knappe Simo- ne Christmann, van Luxemburge natio naliteit, die in haar hoedanigheid van stewardess van de „Air France" op het vliegveld van Parijs werd aangehouden. In de bagage van de stewardess troffen de zoekende politiemannen heroïne aan, bestemd voor de Verenigde Staten. De ontmaskering van de Luxemburgse schone werd gevolgd door de aanhou ding van een diplomaat uit Guatemala, bleek, dat er tussen Algelvin en de Chinese minister van handel, Wang Feng Chi, een bepaalde vriendschappelijke en zakelijke verhouding bestond. De vriend schappelijke verhouding was als het ware een voortzetting, een uitvloeisel van de zakelijke band, welke tussen de twee in de loop van de tijd was ont staan. Jacques Angelvin bleek niet alleen om roeper van en voor radio en televisie te zijn, doch maakte daarnaast nog deel uit van de „gang" van handelaars in Mont Martre, „Ile de amour" genaamd, dat bij de politie in een kwade reuk stond. Men verdacht de omroeper ervan, dat hij aldaar gelegenheid gaf tot het plegen van ontucht en daarnaast de bezoekers tegen hoge betaling voorzag van verdovende middelen. De vriendin van Angelvin, de in de uit gaande wereld zo vermaarde, zogenaam- Amitcrdam K«l»r.gr.tht <11 Jan Evertscnstraat 38 Enrico Rosas genaamd. Hij werd in New-York gearresteerd, zijn diplomatieke pas en onschendbaarheid ten spijt. Beide arrestaties werden verricht in de herfst van het vorig jaar. Kort daarvoor was in Metz (Frankrijk) aangehouden de Duitse staatsburger en bezitter van het kasteel „Augerville", dr Franz Kopp, doc.tor in de chemie. Dr Kopp, een geheimzinnige raadselachtige figuur, bleek voor Frankrijk één der mannen te zijn, die in de kelders van zijn kasteel - aan de Loire gelegen - de ruwe opium en heroïne chemisch bewerkte en tot pastilles en tabletten omvormde. In de kelders van het slot troffen de rechercheurs een compleet taboratorium aan. De Duitse kasteelheer betrok zijn grondstoffen namelijk via Beiroet. De man werd naar de gevange nis in Orleans overgebracht en aldaar ingesloten. Aansluitend hierop volgde de aanhouding van een tweetal Syrische burgers, genaamd Mohammed Shasra en Mohammed Chanaz. Deze lieden, zo genaamde tussenhandelaars en vertrou wenslieden van de „gang" werden op het centraal station van Madrid door leden van de Spaanse politie aangehouden. De twee Syriërs waren op weg naar Rome. Aan het licht kwam toen dat de op 24 februari jongstleden te New-York ge pakte haven-arbeider, Anthony Fuca, een der naaste medewerkers was van de on langs overleden Maffia-leider, Lucky Lu- ciano. De band met China. Vooral met de arrestatie van de op 2 februari 1962 met het Amerikaanse pas sagiersschip „United States" in New- York aangekomen omroeper van de Franse radio en televisie, Jacques An gelvin uit Parijs, deed de F.B.I. een zéér goede vangst, temeer daar toen IV" V '-£4! de strip-tease girl „Coco", een Frans-Ma rokkaanse schoonheid van naam, praatte haar mond voorbij. Bij aankomst in New-York bleek dat Angelvin, omroeper, nachtclubhouder en handelaar in ver- dovende middelen, ruim tien kilogram heroïne ter waarde van ongeveer 3 mil joen dollar onbevoegd voorhanden had. Overwinning of nederlaag Ook de vriend van Angelvin, Frangois Scaglia, eveneens afkomstig uit Parijs, j die de reis naar de States per vliegtuig had gemaakt om niet op te vallen, werd door de F.B.I. bijna gelijktijdig met zijn boezemvriend Angelvin, op 't New York- se vliegveld aangehouden. Deze laatste stond als handelaar in verdovende mid delen bekend. Bovendien werd op de I man bij zijn aankomst een tweede pas poort aangetroffen, staande op naam van zekere Chermand. Het was uit een hotelkamer in Parijs, ten nadele van een der gasten, ontvreemd. Ook Scaglia werd j daarop ingesloten. Minister Wang Feng Chi, van het mi nisterie van handel in Peking, weet na tuurlijk van niets en zijn gelaat ver toonde geen enkel spoor van opwinding, toen hij vernam, dat zijn oude vriend, de playboy Jacques Angelvin uit Parijs, j in New York was gearresteerd. Vastge- steld zij wel, dat het internationale communisme en de georganiseerde in ternationale misdadigersbende, gezamen lijk op pad zijn. De twee hebben elkaar gevonden. Beiden zijn op mars gegaan. Op weg naai' de overwinning of naar de nederlaag. We weten het nog niet. Van Lenneplaan 69 Telef. 2935 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw Kamgaren trois-pièces. Kleuren: linde, grijs, champagne. Blouse met sjaal in nop-dessin. Jasje met dezelfde stof tegengevoerd. Maten 40 t/m 46 f89 75 Jeugdige voorjaarsmantelinzuiver wollen Shetland. Met Napoleon- knopen en kettingceintuur ...echt Frans! f158 Kerkbrink 15-17, Hilversum Voor Soesterberg zijn de heren B. H. A. Elbertse en A. J. van Balkom res pectievelijk op de vierde en negende plaats van de K.V.P.-kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen ge plaatst. De jeugdige loodgieter J. T. T. was op een dak van een huis in de Van Len neplaan aan het werk. Terwijl hij de dakgoot aan het schoonmaken was ver loor hij zijn evenwicht en viel in de voortuin, 6V2 meter lager. Dokter van Dorssen kon geen schadelijke gevolgen van deze val ontdekken, maar liet de jonge geluksvogel voor alle zekerheid per ziekenauto naar het St. Elizabeth Ziekenhuis in Amersfoort voor onder zoek brengen. R. G. V. in de Molenstraat heeft vele duiven en meermalen had hij last van de poes van zijn overbuurman, die de duiven bedreigde en er zelfs een paar doodbeet. Overbuurman De B. kon de kat niet genoeg bewaken en weer ging het dier op pad, met het nare resultaat dat ne gen duiven het leven lieten. Enige die ren waren zelfs verscheurd. Een broer van V. ging naar De B. en eiste de kat op. De B. wilde het dier echter niet afgeven en poes nam tij dens de woordenwisseling die hierdoor ontstond, de benen. De politie werd in het geval gemengd en er is een op lossing gevonden. V. zal geen vergoe ding van de schade van 300,eisen en De B. zal zorgen dat de kat yer- dwijnt.

Soester Courant | 1962 | | pagina 10