Het bestuur van de gemeente. J V F!RNfA VERSPUIJ HEROPENDE. HET OOG GERICHT OP EEN WAARSCHUWING. V éÊF Vergeet u niet uw bijdrage voor het Nationaal Geschenk aan Koningin en Pri ns nog deze week aan uw meikhande- iaar mede te geven. Boomfeestdag 1962. Bioscoopprogramma. Soester Vogelvrienden. Brommer tegen fiets. Geslaagd. Vreemd ongeval. I land balprogram ma. VRIJDAG 6 APRIL 1962. 41e JAARGANG 110. 28. SOESTERPOURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 Aai Dokter J. E. Brouwer. De fractievoorzitter van de V.V.D. is dokter J. E. Brouwer, die op 1 mei 1956 de militaire dienst als brigade-gene raal van de luchtmacht verliet. De heer Brouwer werd in 1923 te rein van de politiek. Het algemeen be lang moet naar zijn mening in de eer ste plaats komen en hij rekent het tot zijn taak met alle andere raadsleden te trachten de gemeente op een gezonde wijze te besturen. Zijn belangstelling gaat in de eerste plaats uit naar de groei van de gemeente. Als arts heeft hij daarnaast bijzondere belangstelling voor de volksgezondheid, zodat hij he lemaal niet van krotwoningen houdt, terwijl hij als oud-sportbeoefenaar met verlangen uitziet naar het moment waarop Soest een sporthal zal krijgen. Dokter Brouwer is ervan overtuigd dat 't lid zijn van de gemeenteraad tijd vergt en hij is gaarne bereid die tijd beschik- Dokter Brouwer hervatte zijn werk als huisarts in De Bilt toen hij uit Stanis- lau terug was en al spoedig werd hij baar te stellen in een nieuwe periode stafarts van de B.S. in het gewest van vier jaar wanrieer zyn huiselijke L trecht. Het was een riskante onderne- omstandigheden blijven zoals ze thans ming, maar de inlichtingendienst func- gelukkig weer zijn en hlj die tl,d be_ Geneerde goed, dus tijdig retireren was schlkbaar kan stellen Zou er geen keer mogelijk als er gevaar dreigde. |ten goede gekomen zijn, dan zou hij als Drie weken na de bevrijding daalde raadslid bedankt hebben, want hij er een vliegtuig in de buurt van de acht het nodig dat een lid van de raad Eiltse woning van dokter Brouwer en tenvolle voor zijn taak beschikbaar is. bij werd gehaald om de keuringsdienst in Eindhoven op poten te zetten. Kort daarna ging hij naar Amerika en Ca nada om de achterstand in de genees kundige kennis - door de oorlog ont staan - in te halen. Terug in ons land kreeg hij de taak de Geneeskundige Dienst Luchtmacht te creëren. Als hoofd van deze dienst kwam dokter Brouwer in 1947 naar Soesterberg. In 1953 werd hij tot brigade-generaal benoemd. Thans is hij lid van de raad van advies, die door de minister van defensie ingesteld is om op te treden na een ongeval met een militair toe stel en lid van de herkeuringsraad voor de burger-luchtvaart, die ressorteert onder de directeur-generaal van de Rijksluchtvaartdienst van het Departe ment van Waterstaat. In 1958 werd dokter Brouwer lid van Kinderen van zes lagere scholen in Utrecht arts. Zijn belangstelling ging niet I - va" va" "*ëclc j alleen uit naar de medische weten- a®Soester Se^teraad en fractievoor- onze gemeente heb oen woensdag deel- schap, maar ook naar de luchtvaart en f.tt(F .Van de V V^' Vl6r hee" ?an de viering van de boom tot zijn grote voldoening kon dit ge- jh,J het werk v0?' de gemeenschap me feestdag 1962 door op verscheidene combineerd worden. Hij werd vlieger- genf0agen en ambltJe verricht, maar het p.aatsen in de gemeente bomen te plan arts in Soesterberg en bouwde tevens 1 laatste ]aar inkeerde er naar zijn en en daarna een feestelijke bijeen- een huisartspraktijk in dit deel van Soest op. Tien jaar later moest er ech ter een keuze gemaakt worden omdat het werk op het vliegveld toenam en ae luchtmacht won het pleit. Iedereen die voor de oorlog het vliegen als beroep gekozen had of die het in militaire dienst beoefende werd ge keurd door dokter Brouwer, dus man nen als Smirnoff, Parmentier, Van Dijk, Geijsendorffer, Viruly en Soer kwamen op gezette tijden naar de vliegbasis om zich aan een keuring door de hui dige V.V.D.-fractievoorzitter te onder werpen. Aanvankelijk gebeurde dat in een hangar maar in 1937 kwam er een laboratorium in Soestduinen omdat het vliegveld zelf te rumoerig werd. In de beginjaren van de militaire vlie gerij waren Willem Versteegh, Piet d. Griendt, J. Bakkenes, Van Weer den Poelman en Jongbloed beroemd als de vijf vingers aan één hand en van hen leerde Bakkenes dokter Brou wer vliegen. In de mobilisatie werd de keuring in Rotterdam voortgezet, maar lang duur de dit niet, want de Duitsers vatten het plan op de wereld te veroveren en omdat ons land dicht in de buurt lag waren wij spoedig het slachtoffer van deze veroveringsplannen. Een half jaar na het binnentrekken van de Duitse troepen kreeg dokter Brouwer de aanzegging dat hij uit de dienst ontslagen was. Hij vestigde zich m De Bilt om daar praktijk uit te oefe nen, maar werd in 1942 in krijgsgevan genschap gestuurd. Het doel was Neu renberg, waarheen 2000 Nederlandse ex-officieren gingen. Daar was echter met gerekend op zo'n groot gezelschap, dus het werd honger lijden met als dagelijkse hoofdschotel een bord warm water met een schijfje rotte biet of kool. Spoedig werd dokter Brouwer naar huis gestuurd omdat officieren van gezond heid volgens de conventie van Genève niet in krijgsgevangenschap mochten en soms hielden de Duitsers zich wel eens aan deze conventie. Enkele van de aanwezige artsen bleven om de honger lijdende medeofficieren van geneeskundige behandeling te voorzien en zij die weggingen beloofden na enige tijd voor aflossing te zullen zorgen. In 1943 ging dokter Brouwer dan ook voor 4 maanden naar Stanislau in Po len, waar hij chef van het hospitaal ■werd. Daar zorgde hij voor de krijgs gevangenen die gelukkig geen honger meer leden al schafte de Nazi-pot niet voel bijzonders. i eigen mening wel het een en ander komst met films en tractaties en prijs- aan. Ernstige ziekte van zijn vrouw uitreikingen in het St. Josephgebouw was hiervan de oorzaak. Thans is er bij de wonen. De bomen werden ge- echter reden tot optimisme, dus dokter plant op de Nachtegaalweg, bij de Brouwer gaat met enthousiasme aan Oude Kerk, in de Rubenslaan, op de een nieuwe periode beginnen als hij Maatweg en de Den Blieklaan en in herkozen is. Dat dit gebeurt staat wel Soesterberg op de Veldmaarschalk vast, want hij is nummer 2 van de Montgomeryweg. V.V.D.-lijst en de V.V.D. heeft thans in het St. Josephgebouw sprak de bur- vijf raadsleden. gemeester de kinderen toe. Hij wees Doker Brouwer heeft zitting in de com- erop dat niet alleen in Soest maar in missie van openbare werken, grondbe drijf en uitbreidingsplan, strafverorde ningen en de straatnamencommissie, terwijl hij deel uitmaakt van het be- vele andere plaatsen van ons land eveneens op 4 april bomen geplant wa ren. Dat is gedaan door kinderen van de zesde klassen omdat die kracht genoeg stuur der Stichting Openluchttheater. hebben om bomen te planten. Onder die Hij voelt zich V.V.D.-er in hart en nie- kinderen zijn nog wel eens jongens die ren maar geen scherpslijper op het ter- wel begrijpen dat kleine dieren en In 1927 begon de heer J. Verspuij een zuivelbedrijf dat wel heel erg afstak bij de zeer moderne winkel op de Soesterbergsestraat welke woensdag bij dc opening door velen bezocht is en die voor allen een verrassing was. Op de Ossendamweg alleen maar een spoellokaal en melkbussen omdat er 35 jaar geleden nog geen flessenmelk was, enige zuivelartikelen en eieren en daarmee was het gebeurd. Nu een zui vel- en levensmiddelenbedrijf met een grote sortering in een aantrekkelijke winkel, waarmee de firma's Mets, Van Es, Kwak en Van Dijk eer inleggen. De winkelruimte is meer dan verdub beld. De heer Verspuij ging van de Ossen damweg naar de Kolonieweg en in 1932 naar de Soesterbergsestraat, maar in een ander pand dan nummer 45, dat hij ruim 25 jaar geleden betrok. Voor die tijd was het een moderne winkel maar dat veranderde na de oorlog snel. De heer Verspuij begreep dat er iets gebeuren moest, ook al omdat iemand die 35 jaar een bedrijf uitoefent het wat kalmer wil aanpakken en in over leg met zijn zoon, de heer B. P. Ver spuij werd het verstandige besluit ge nomen dat van het zuivelbedrijf met een kleine sortering levensmiddelen een volwaardige zuivel- en levensmiddelen zaak maakte. De Soesterbergsestraat is hiermee een mooie winkel rijker geworden. kleine kinderen verzorging en bescher ming nodig hebben, maar die niet in zien dat dit met kleine bomen even eens het geval is. Zij vinden het stoer deze uit te trekken of te breken. De burgemeester vond dit niet stoer, maar het uittrekken van de zware bomen langs de rijksweg kon hij wel onder de rubriek stoerheid plaatsen en hij no digde de jongens uit te tonen dat zij deze stoerheid bezaten, maar niemand deed een poging. De burgemeester dankte de heren van de Nederlandse Heidemaatschappij en de gemeentelijke plantsoenendienst, reikte vaantjes uit aan de scholen die deelgenomen hadden en aan de plant soenendienst en maakte de prijzen be kend van de kleurwedstrijd, welke ter gelegenheid van deze boomfeestdag ge houden is. De heer B. Dijkema dankte het ge meentebestuur voor het organiseren van deze boomfeestdag en drukte de kinderen op het hart zuinig op de Soes- ter plantsoenen en bossen te zijn. Nico v. d. Berg van de Kerkebuurt- school had de mooiste plaat van alle kinderen en de uitslagen waren v. d. Huchtschool 1. Johnny Harshagen, 2. Marja van Reineck Lyssius. Beetzlaanschool1. Gerard Drost, 2. Kat ja Mooy. Kerkebuurt1. Nico de Jong, 2. Greetje v. d. Hoef. Groen van Prinstererschool 1. Gerda de Jong, 2. Stasia Zahaczensky. Insingerschool1. Marian Wilhelm, 2. Jan Hartogsveld. Chr. school Soesterberg1. Anneke Haas, 2. Iepie Boomsma. Uit de Griekse mythologie weten we dat Hercules beslist geen bleekneusje was, maar wie zijn kracht goed wil le ren kennen die moet vandaag, zater dag of zondag naar het City-theater gaan en hij zal zich verbazen. Hij wordt belaagd door de man die Thebe wil innemen en als Hercules ervan op de hoogte komt dat hij hem wil laten vergiftigen is hij niet te houden. Als tot overmaat zijn vrouw ontvoerd wordt sloopt hij hele stadsmuren, vermorzelt zijn vijand en bevrijdt zijn vrouw. Zondagmiddag „De Indiaanse Vrou- wenroof" met Randolff Scott en Nancy Gates. Scott is de stoere Jeff Cody, die in het geweer komt als hij hoort dat Indianen een blanke vrouw ontvoerd hebben en haar willen verkopen. Jaren geleden is zijn eigen vrouw ont voerd, maar haar heeft hij nooit terug kunnen vinden. Met Nancy Lowe heeft hij meer geluk en hij redt haar. Dan kruist een schurk zijn pad. Hij is er van op de hoogte dat 5000 dollar uit geloofd is voor de man die de vrouw dood of levend uit de handen der Indi anen krijgt en hij is graag bereid de bevrijde vrouw en haar bevrijder te doden om dit geld in handen te krij gen. Daarvan komt natuurlijk niets te recht want de schurk moet het afleg gen tegen Jeff Cody. Van maandag tot en met woensdag Gina Lollobridgida en Vittorio de Sica in de gezellige film „Liefde, dollars en chianti". Gina speelt de miljonairs weduwe Anna, die New York verlaat en naar Italië terugkeert omdat ze heimwee heeft. Er wachten vele hu- welijkscandidaten op haar, want Anna is niet alleen rijk maar ook mooi. Onder hen een burgemeester, een graaf aan lager wal, een bioscoopexploitant, een apotheker en een jonge smidsknecht. Adviseur van deze mannen is de pas toor en zijn adviezen zorgen voor de nodige humoristische incidenten. In de donderdagcyclus „De slag bij Austerlitz" met Rossano Brassi als Na poleon in de hoofdrol. De keurmeesters J. S. Noteboom, N. G. Tijsmans en H. J. N. Lubke uit Am sterdam hebben aan de vereniging De Soester Vogelvrienden meegedeeld dat zij op de jubileumtentoonstelling, wel ke in het najaar gehouden zal worden, de vogels zullen keuren. Dit werd be kend gemaakt op de ledenvergadering welke in restaurant Zonneheuvel ge houden is. Secretaris J. Stigter heeft wegens druk ke werkzaamheden zijn taak moeten overdragen aan de heer C. Dijkman. Deze zomer zullen de leden een tocht maken naar Avifauna in Alphen aan de Rijn, naar het vogelpark in Wassenaar en naar Rotterdam. De heer S. J. Houtenbos uit Alkmaar zal in mei, juni en juli een serie le zingen voor de vereniging houden. I De minister van economische zaken van Duitsland, Ludwig Erhard, is lang beschouwd als een soort tovernaar, want uit de puinhopen van 1945 ver rees een luxueus West-Duitsland, dat met alleen gunstig afsteekt tegen de puinhoopstaat achter de oostduitse muur, die zo miserabel gebouwd is dat hij op sommige plaatsen instort, maar ook tegenover ons land, waar het lang met slecht is. De tovernaar heeft nu echter gewaar schuwd dat West-Duitsland de biete burg opgaat (om het eens te zeggen zoals vriend Knelis het zou doen) wan neer geen paal en perk gesteld wordt aan de stijging van de lonen, want dan gaan de prijzen ook omhoog en zal het spoedig gedaan zijn met de hoog- conjuntuur. De volkswagen is nu ruim 200 gulden duurder dan een .week geleden, een N.S.U.-motor 150,en de prijzen van de levensmiddelen zijn eveneens aan het stijgen, al is het met centen. Een volslagen leek op economisch ge bied kan hieruit concluderen dat straks de lonen weer omhoog gaan en dan zullen de prijzen opnieuw stijgen. Erhardt voorspelt een economische ramp als de lonen en de prijzen niet in de hand gehouden worden. Voor ons land geldt natuurlijk hetzelf de, maar het zal de vraag zijn of men de werknemers hiervan kan overtui gen. Er zal wel geen man zijn die afziet van salarisverhoging omdat deze het economische leven in ernstig gevaar kan brengen en er zal wel geen vrouw zijn die tegen haar man zal zeggen dat hij maar niet om loonsverhoging moet vragen omdat dit de hoogcon junctuur in het nauw kan brengen. Laten we dus maar hopen dat minister Erhardt het wat al te somber inziet. KANTMAN. Mevr. M. H.-R. fietste in de Van Wee- destraat. Zij werd aangereden door de 16-jarige bromfietser P. V. van het Van Arkelinstituut, die aan de verkeerde kant van de weg reed en mevr. H. tegemoet kwam. Door de botsing kneusde zij een been. De brommer werd zwaar beschadigd. Voor het rijbewijs BE zijn geslaagd de dames en herenM. van Roomen- Hilhorst, C. van den Berg, P. C. Blom van Esveld, C. M. Cock-van den Bosch, J. G. van der Harst, J. C. Verkade- Bodt. Zij werden opgeleid door Auto- en Scooterrijschool „De Witte Pompen", Steenhoffstraat 25, Soest. O De chauffeur W. S. reed met 'n vracht auto, beladen met grote balen oud pa pier, op de Koninginnelaan. Hij reed om de verkeerszuil de Beetzlaan in en nam de bocht wat scherp. Twee balen papier vielen van de auto en raakten mej. M. v. IJ., die op het wandelpad liep. Zij viel en moest onder doktersbe handeling, want ze had een hersen schudding en wonden aan hoofd en benen. Dames L.V.V. 1—B.D.C. 1, 2 uur. Amersfoort 2B.D.C. 2, 12 uur. Oiympia 1B.D.C.-jun. 1. 2.15 uur. B.D.C.-jun. 2V.B.O. 1, 1 uur. Achilles 2B.D.C.-jun. 3, 3.15 uur. L.V.V. 1—B.D.C.-asp. 1, 1 uur. Heren H.H.C. 3—B.D.C. 1, 2 uur. Achilles 2B.D.C.-jun. 1, 2.15 uur. FidelitasB.D.C.-asp., 12 uur. Opstelling dames 1. Doel Diny Ruis achter Joke Sem- per en Dora de Bruin midden Jeanne Wouter, Truus Roest en Ria Roest voorLetty van Velsen, Nanda Dase laar, Anny Wigtman, Riet Kaats en Nel Brons. Opstelling heren 1. Doel Jan Smeeing achterHans Semper en Kees van Rossum midden Piet van Elteren, Gerard Demmers, Nico van Sijl voorTon van Asch, Leo v. d. Heide, Wim v. d. Mast, Rudy Surstedt en Ton Valk.

Soester Courant | 1962 | | pagina 1