BIJ HET ZILVEREN HUWELIJKSFEEST VAN ONS KONINKLIJK PAAR. PLOEG STOFFEN TON BEUKEN S0ESTERBERG BURGERLIJKE STAND ONS NETTE LEGER. In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT Ouderavond V.G.L.O.-Braamliage. Verlenging ontruimingstermijn. K.P.S. verloor. Vleesverkoop. Wachthuisje voor bus. Koop van water. Verhuur van grond. Vau der Huehtscliool. Woninginrichting jmf Eiermarkt. Ruiling vau groud. Landbouwshow. Naar 't kampioeuschap. Eerste bijeenkomst vau bejaarden. De invloed van een constitutioneel mo narch op de gang van zaken in het land behoeft lang niet zo gering te zijn als men algemeen denkt. Veel hangt hierbij af van de persoonlijkheid, het karakter van de vorst en van de aan dacht, die hij of zij geeft aan de volks belangen. Koningin Wilhelmina heeft ten alle tijde deze waarden onderkend en gaf hiervan blijk bij de opvoeding van prin ses Juliana, terwijl zij haar dochtertje, ook toen dit nog heel klein was, zelve voorging in het meeleven met het wel en wee der Nederlanders. Ongetwijfeld is het aan het vroeg ge geven voorbeeld van haar moeder te danken wanneer Juliana als koningin op 1 februari 1953 het ontredderde ramp gebieden bezoekt en van mens tot mens met de getroffenen spreekt. Op haar beurt weer neemt zij een hele dag de kroonprinses mee op de zware tocht. Vier deugden. Gedurende de eerste tien levensjaren van prinses Juliana berustte de ver antwoordelijkheid voor haar opvoeding bij jkvr. L. van de Poll. In de dank woorden, die de koninklijke moeder van het kleine meisje in 1920 tot deze opvoedster richtte, was sprake van „de grootste toewijding, de meest nauw gezette plichtsbetrachting, grote op gewektheid en zelfverloochening". Dit zijn zeker wel de vier deugden, die de prinses zich gedurende haar voorbe reiding tot het koningschap zelve ook eigen heeft gemaakt Tot haar vijfde jaar kon zij gelukkig vooral 's zomers meestal buiten wonen, op Het Loo. Zij speelde er naar harte lust, verheugde zich als ieder kind zou doen over het gezellige sinterklaasfeest en de blijde viering van Kerstmis, dar telde met haar lievelingsdieren en was een hartelijke lieve kleuter. In die jaren viel ook een verblijf in de Taunus, waar zij prins Hendrik, die daar een kuur voor rheuma moest on dergaan en zijn dochtertje zo moeilijk kon missen, gezelschap hield. In 1914 maakte de oorlogstoestand het nodig, dat de regerende vorstin in Den Haag verbleef. Het koninklijk gezin ging daarom in Huis ten Bosch wonen. Hoe de studie begon. De paedagoog Jan Ligthart - de man die zich vóór alles met liefde wilde richten tot het positieve, wat in ieder kind aanwezig is - mocht de eerste adviezen betreffende de schooloplei ding van Juliana geven. De prinses kwam in een klas, haalde streken uit met vriendinnetjes, maar leerde op haar tijd toch ijverig. Behalve het gewone lager onderwijs kreeg zij lessen in vreemde talen, geschiedenis en mu ziek, later natuurlijk vooral in staats inrichting, economie en al die vakken, die bij een verzorgde opleiding, voor al die van een toekomstig vorstin, be- horen. De voorkeur van prinses Juliana ging uil naar de studie van de letteren. Op dit punt toonde zij ook een meer dan gemiddelde begaafdheid, welke al spoe dig tot uiting kwam in toespraken en brieven. Zij ontwikkelde zich tot een voortreffelijk stilist, die niet alleen op fijngevoelige wijze het juiste woord wist te treffen, maar 'ook een kunst zinnige vorm vond haar gedachten uit te drukken. Het is bekend dat Juliana als jong meisje op eenvoudige wijze te midden van leeftijdgenoten aan de Leidse uni versiteit heeft gestudeerd. Zij woonde toen in de villa „Het Waerle" in Kat wijk. Een geweldig aantal foto's ge tuigt van de prettige tijd, die zij toen doormaakte. In de fakkeloptocht. Haar ere-promotie tot docter in de let teren en wijsbegeerte, door prof. Hui- zmga, vormde de bekroning van enige jaren intensieve studie in godsdienst geschiedenis, volkerenrecht en moderne Nederlandse letterkunde. Een dag vóór de plechtigheid had de prinses nog met de andere vrouwelijke studenten meegedaan aan een fakkel optocht door de universiteitsstad. Toen haar wetenschappelijke opleiding afgesloten werd, was zij nog geen een en twintig jaar. Maar een praktische vorming in het maatschappelijke le ven zou de ideale aanvulling van haar theoretische studie's worden. Een der voornaamste mogelijkheden daartoe vond zij in het werk van het Nationaal Crisis-Comité, dat in 1931 op haar ini tiatief werd opgericht en waarvan zij erevoorzitster werd. Tot 1936 toe, toen de arbeid van het comité door de rege ring werd overgenomen, heeft de kroon prinses zich zeer actief hiermee bezig gehouden. Zij leerde er tal van men sen kennen en kreeg inzicht in de ont stellende nood waarin duizenden ver keerden. En verder was het van zeer grote betekenis, dat zij haar vader, bij diens overlijden, opvolgde in zijn voor zitterschap van Het Nederl. Roode Kruis. De prins uit haar dromen. In dat jaar kwam de prins uit haar dromen in haar leven. Zonder dat het Nederlandse volk iets vermoedde, speelde zich een romance af. Tijdens een wintersportvakantie leer de Juliana prins Bernhard kennen. In de witte wereld van Garmisch Parten- kirchen zag zij hem het eerst. Later kwam hij, langs landwegen, naar Het Loo. Pas toen de beide vorstenkinderen 'c zéér eens waren geworden, werd de verloving bekend gemaakt. En 7 janu ari 1937 werd het prinselijk paar in de echt verbonden. Ruiter, skiër, chauffeur, piloot, jager, zeiler, zwemmer en cameraman. Bij zijn vele gaven van verstand en karakter bleek prins Bernhard reeds van zijn jongste jaren af een meer dan gemiddelde begaafheid voor sport te bezitten. Het meest kenmerkende van die begaafdheid is wel de ongemene veelzijdigheid. Een weinig bekende foto toont ons de prins als zeiler. Veel vertrouwender zijn de afbeeldingen van prins Bern hard te paard. Zelden in plechtige stil stand. Gewoonlijk vol actie, in rengalop, hindernissen nemend. Dikwijls heeft de prins aan concoursen deelgenomen, soms onvoorbereid en dan toch met ver rassend weinig fouten. Zo ging het in Zuid-Amerika, men stelde een paard tot zijn beschikking en hij moest on middellijk zien wat er in zat Plet was zijn moeder, prinses Armgard, die hem de eerste rijlessen gaf. F.en andere sport, die hij vroeg leerde beoefenen in zijn geboortestreek, was het jagen. Evenals prins Hendrik, de vader van koningin Juliana, heeft prins Bernhard met veel genoegen ook dikwijls in Nederland gejaagd. Tegen woordig trekt vooral de jacht op groot wild zijn belangstelling. Ongevallen. Dat hij graag en goed autoreed sedert hij oud genoeg was om het rijbewijs te halen, weet een ieder. Aan zijn be drevenheid in deze sport wordt geen af breuk gedaan door het feit, dat de prins 29 november 1937, dus kort na zijn huwelijk, een ernstig ongeluk op liep door de botsing van zijn wagen met een onverwacht opduikende zand- auto. Tot 5 januari d.a.v. werd hij toen in het Burger Ziekenhuis te Amsterdam verpleegd de eerste tien dagen ver bleven prinses Juliana en koningin Wilhelmina bij hem in de ziekeninrich- ting. Een reeds eerder voorgevallen gevaar lijk sportavontuur bestond uit het over de kop slaan van een vliegtuig van de Duitse luchtsportbond, waarin prins Bernhard en een piloot gezeten waren. Bij een meer had het laagvliegende toe stel het water geraakt. Hulp kon niet dadelijk geboden worden, maar beide inzittenden hebben zichzelf, merkwaar dig genoeg, weten te redden. Ir zijn werkkamer op paleis Soestdijk worden wrakstukken van de veronge lukte auto en het vliegtuig bewaard. Ook 18 mei 1954 ontkwam z.k.h. ter nauwernood bij een auto-ongeval bij Utrecht aan de dood. Iri 1943 vloog prins Bernhard een jaar als officieel bemanningslid met een Mitchell B-25-C over de halve wereld. Onze beroemde commodore Mol zei, dat zijn reizen met de prins het overi gens zo vreselijke oorlogsjaar tot een heel prettige herinnering hadden ge maakt. Hoeveel vlieguren heeft prins Bernhard in de loop der jaren gemaakt, hetzij in dienst van het vaderland, hetzij voor puur sportplezier Het is niet te zeg gen. Wél weten we, dat hij het Ne- derlandse vliegbrevet haalde en met ere. Naast de vliegsport en het skiën heb ben vooral ook het zwemmen en ver der als hobby het filmen zijn liefde. Moeder van vele dochters. Haar eigen kinderen'* gaven aan konin gin Juliana de naam „moeder van vele dochters", afgekort tot Movavedo en zo heette zij toen voortaan ook in de de kring der meer dan "8000 leden van het Nederlandse padvindstergilde, waar van zij ere-voorzitster was. Kan Juliana, die zelf als eenzaam, zij het liefdevol gekoesterd, prinsesje op groeide, beter worden gekenschetst dan als moeder van een flink gezin, waar het echt degelijk Nederlands en huise lijk toeging Moederlijk en hartelijk, zo was steeds haar houding, niet alleen tegenover haar eigen kinderen, maar ook ten op zichte van de talloze volwassenen en jcnge mensen in het eigen land of in den vreemde, met wie zij te maken kreeg. Zelfs bij plechtige ontvangsten en weelderige banketten of bij onder vraging door onbescheiden journalisten (zoals bij de grote rondreis door Ame rika) trof in haar van nature waardige houding toch altijd die ongekunstelde, warme tegemoetkoming van haar moe derlijke natuur. En het meest treft deze trek van haar wezen ons begrijpelijkerwijs als wij, te ruggaand in de herinnering, denken aan die vele lieve momenten, waarbij ko ningin Juliana kleine verlegen kinder tjes tegenover zich had, die bloemen moesten aanbieden of wezenloos kij kend de vaderlandse vlag zwaaiden. Hoe wist zij hen altijd op hun gemak te stellen, op dezelfde vertrouwelijke manier als hun eigen moeder zou heb ben gedaan woonruimte heeft kunnen vinden. Het Op andere ogenblikken weer zien wij college van B. en W. stelt de raad dan haar op bezoek aan kinderbedjes in zie- ook voor de ontruimingstermijn e ver- kenhuizen, of schaterend van pret mee- lengen tot 26 januari 196o. Ge rac a doen aan een rondedans of te midden worden de bewoners van het huis zo van emigrantenkinderen in een bank spoedig mogelijk, aan andeie woonruim van de Canadese school zittend. te te helpen. Hoog voorbeeld. Deze moderne vorstin heeft goedgevon den, dat het Nederlandse volk in vreug den en verdriet kon meeleven met de vier prinsesjes in Soestdijk. Het is niet te veel gezegd, dat zij ons allen daarin een voorbeeld van goed gezinsleven gaf. Zowel de koningin als prins Bern hard hebben hun dochters opgevoed in blijheid en in ernst, zo nodig ook in gepaste strengheid. Het is dan ook maar een grapje, de Franse spreuk, die er staat op een asbak, welke de prins ten geschenke kreeg van een vriendin der koningin, zelve moeder van vier dochter vier dochters en een moeder, dat is voor de vader een duivelse be proeving. In de rede, die Juliana bij haar in huldiging in de Nieuwe Kerk te Am sterdam hield, legde zij er de nadruk op. dat zij bij het aanvaarden van haar hoge plicht als koningin toch er niet over dacht ooit haar plicht als moeder te verwaarlozen. Aan die verzekering heeft zij zich gehouden en het werd zelfs zö, dat beide levenssferen bij haar vergroeiden tot een onverbrekelijke eenheid. is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. Twee avonden zijn er ieder jaar nodig om de ouders van kinderen der Oranje- Nassau-v.g.l.o.-school te laten kennis ne men van de prestaties van hun kinde ren op 't toneel en hun vorderingen op school. Het eerste leuk en gezellig, het tweede leerzaam. Ditmaal had men niet de goede artis- ten onder de leerlingen naar voren ge schoven om te zien wat ze presteren met zang, toneel en declamatie, maar de kinderen die hierinv niet zulke bolle bozen zijn en ook dat ging voortref felijk. Enige jongens demonstreerden middeleeuwse wapens, die zij in mi niatuur vervaardigd hadden. Op de tentoonstelling waren overigens ook knappe staaltjes handenarbeid en hand werken te zien. In zijn openingswoord wees het hoofd van de school, de heer W. J. Gerritse cp de taak van het v.g.1. onderwijs, dat in de eerste plaats ten doel heeft de kinderen opgewekt en blij hun talen ten te laten ontplooien. De kinderen krijgen bijzondere aandacht. Zij wor den geholpen en geleid bij de leerstof. De mammouthwet beoogt een vernie- wing van het onderwijs. Door deze wet zal het v.g.1. onderwijs straks misschien L.E.A.-onderwijs (Lager Economisch en Administratief) heten. Het eerste jaar, het brugjaar, zal nagenoeg gelijk onder wijs biedenmeisjes en jongens wor den bekeken en in dit jaar kan uitge maakt worden welke kant zij het bes te kunnen uitgaan. In het tweede jaar zal het onderwijs beroepsgericht zijn voor de leerlingen die een uitgespro ken aanleg of voorkeur voor een be roep hebben. In samenwerking met het „Instituut voor Individueel Onderwijs" te Amsterdam en de pedagogische stu diecentra is een systeem ontworpen voor het behalen van diploma's in ver schillende graden diploma's voor een voudige algemene ontwikkeling, sleutel diploma's voor jongens en klimroos- diploma's voor meisjes. Naast het be halen van deze diploma's is er gele genheid aantekeningen te verkrijgen voor diverse vakken. Met deze diplo ma's plus aantekeningen kan een kind na het tweede jaar de maatschappij in. In deze maatschappij wordt hun werk kracht gewaardeerd omdat zij hun examens hebben afgelegd onder rijks toezicht. Honderden bedrijven beschou wen het als een aanbeveling wanneer de leerlingen met een Fixbrevet, een sieutel- of een klimroosdiploma komen solliciteren. Jongens, die na het eerste jaar niet naar de technische school gaan, kun nen na dit tweede jaar de practijk in. In de avonduren kunnen zij dan als nog hun vakdiploma halen. Wie het derde leerjaar doorloopt kan het groot-sleuteldiploma en groot-klim- roosdiploma behalen. Tijdens dit jaar wordt dan de overgang naar het be drijfsleven langzaam voorbereid. Op 20 september 1961 werd de woning Hartweg 7a onbewoonbaar verklaard. De ontruimingstermijn van dit huis eindigt op 26 april. Het is noodzakelijk deze termijn te verlengen omdat men voor de bewoners van het huis geen passende K.P.S. speelde zaterdag een vriendschap pelijke wedstrijd tegen het sterke elftal van Lage Vuursche, dat het komende seizoen in de zaterdagmiddagcompetitie wil gaan spelen. Voor rust doelpuntte De Zoete voor Lage Vuursche en in de tweede helft maakte Aalderink een doel punt. Door W. v. d. Veer werd het 2-1 en tenslotte bracht De Zoete de stand op 3-1 in het voordeel van Lage Vuur sche. Woensdagmorgen, 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats. De gemeente heeft tot 1 maart 1962 21 m2 grond van het terrein van Nieuw-Mariënburg op Nieuwerhoek ge huurd voor 1,per jaar. Op deze grond staat een wachthuisje voor de bus. De grond is gehuurd van de St. Hippolytusstichting te Delft. Het col lege van B. en W, stelt de raad voor deze grond opnieuw te huren tot 1 maart 1967. De gemeente zal van het Waterschap De Langeindsé Maten enige percelen water ter grootte van 2904 m2 en ge legen bij de Maatweg voor ƒ1.kopen. Deze aankoop is nodig in verband met de aanleg van een afvoerkanaal van de rioolwaterzuiveringsinstallatie naar de Eem. De gemeente zal aan de Speeltuinvereni ging 't Hart het terrein van de speel tuin voor een geringere prijs verhuren dan tot nu toe, omdat een gedeelte van het terrein gebruikt zal worden om er een repetitielokaal voor P.V.O. op te bouwen. De speeltuinvereniging zal 500 M2 terrein verliezen en voortaan 20. per jaar betalen inplaats van 22,50. Het bestuur van de Van der Hucht- school heeft aan het gemeenebestuur medewerking gevraagd voor het aan schaffen van leer- en hulpmiddelen en j meubilair ten behoeve van de u.l.o - school. Deze school in ingericht voor 75 I leerlingen maar thans zijn er 93. Het college van B. en W. stelt de raad voor krediet te verlenen voor het in richten van de school voor 100 leerlin gen. Er is 3900,nodig. Soesterbergsestraat 51A - Tel. 2180 Op de Amersfoortse eiermakrt werden aangevoerd 115.000 stuks. Hoenderei - eien van 11,50 tot 12,75. Midden- prijs 12,10. Prijs per kg 1,95. De gemeente zal grond ruilen, gelegen aan de Kostverlorenweg, in verband met de noodzaak de geprojecteerde industrie weg aan t§ leggen. De gemeente krijgt van de heer H. W. van Asch 122 vier kante meter en staat 162 vierkante me ter af. Vrijdag a.s. wordt te Amersfoort een uitgebreide show van tractoren, land bouwmachines, melkmachines enz. ge houden. Tevens zal dan de voorjaarsmarkt van t.b.c.- en reactievrij rundvee worden gehouden. Men zie de advertentie in dit blad. In de wedstrijd Soesterberg 2Zeist 5 heeft Soesterberg met 12-1 gewonnen. Dit was op één na de laatste wedstrijd en Soesterberg 2 heeft nog maar 1 puntje nodig om kampioen te worden. Zoals reeds eerder werd vermeld heb ben zich alhier twee comité's gevormd, die zich ten doel stellen om de be jaarden van onze plaats in gezellige bijeenkomsten afleiding te verschaffen. Donderdagmiddag hield het algemene comité in het Herv. Jeugdgebouw de eerste bejaardenbijeenkomst, die een groot succes is geworden. Wel een der tig dames en heren waren present. In haar welkomstwoord wees mevr. Wil- lemsen er o.m. op dat deze samenkomsten toegankelijk zijn voor bejaarden van iedere levensbeschouwing. Voor de pauze vertoonde de heer Ma- thijssen enige kleurendia's, na de pau ze een paar films van Suriname en een paar van ons land. Het viel alles bij de de bezoekers zeer in de smaak. Tij dens de pauze werden onder het genot van een kopje thee de plannen bespro ken voor de volgende ontmoeting, die gehouden zal worden op donderdag 20 april a.s., wederom om 3 uur des middags, in hetzelfde gebouw. Er zal dan gelegenheid bestaan om deel te nemen aan gezelschapsspelen. GEBOREN Margaretha, dochter van P. Stavast en S. de Rooij, Nieuweweg 34. Herman Wladimir, zoon van J. W. Sebek en H. Cornelius, Talmalaan 47. Hermanus, zoon van G. H. van Rouwendaal en E. Eilers, Korteweg 19, Berdina Johanna Maria, dochter van A. J. Beijer en M. B. Kok, Smitsweg 49. Wilhelmina Maria Laetitia, doch- I ter van R. P. van Logtestijn en A. M. j M. E. de Jong, Paulus Potterlaan 18. i Lambertus Cornelis, zoon van L. C. Wijntjes en A. Kuijer, Klein Engen- I daalweg 86. Jolanda Beatrix Ingrid, dochter van P. J. Groen en E. G. Lam- raerse, Molenstraat 101. Jeroen Leo- nardus Maria, zoon van L. J. B. M. van den Brink en B. M. A. L. F. van Eijs, Gen. Winkelmanstraat 69. Anthonius Maria, zoon van W. A. de Ruiter en M. G. T. de Bruijn, Hobbemalaan 52. Martin Harmen Nicolaas, zoon van C. A. Lam en H. Reinders, Amersfoortse- straat 92. Hermanus Joseph, zoon van H. W. Peek en M. G. Bosch, Jan Steenlaan 29. Maria Helena, dochter van G. J. T. Hoekstra en A. C. Mau- rits, Vosseveldlaan 53. Karin Arielle. dochter van A. Hop en E. Keereweer. Baarn, De Beaufortlaan 1. Linda Albertina, dochter van L. Zweegman en M ter Hoeve, Antonie van Leeuwen hoeklaan 55. Maria Gijsberta Jean- nette, dochter van V. de Graaf en E. M. de Bruin, Kerkpad N.Z. 65. Rudolf Oscar, zoon van T. van Leuveren en M. Koelewijn, Soesterengweg 58. Adriana Johanna, dochter van J. C. Geervliet en A. G. Burggraaff, Mei- doornweg 27. Alexander, zoon van D. IJzerman en W. R. Koerselman. Frans Halslaan 17. Richard Alber- tus Maria, zoon van L. J. M. Linger en J. A. Kooijman, Andriessestraat 12. ONDERTROUWD Gerardus Theodo- rus Sakkers, Burgemeester Grothestraat 67 en Jacoba Johanna Maria Kortekaas, Kerkstraat 65. Pelegrinus Johannes Boersen, Niederbesslïngen 10, Trois- vierges (Luxemburg) en Margaretha Maria Overgoor, Oude Utrechtseweg 33. Antonius Petrus Johannes Wijnands. Klaarwaterweg 43 en Ineke Lanser, Goudenregenlaan 3, Delft. Johannes Hendrik Frederik van der Brugge, Smitsweg 7 en Rijkje Clasina Veldhui zen, Smitsweg 7. Johannes Mattheus Rademaker, Laanstraat 31 en Wilhel mina Richarda Maria Brouwer, Lange Brinkweg 53. GEHUWD Adrianus Arnoldus van Schijndel, Gen. Winkelmanstraat 17 en Hendrika Cornelius, Gen. Winkelman- straat 17. Herman Iwan Leeuwe, Jan Stadelaarstraat 3, Kortenhoef en Annie Gouw, Birkstraat 146. Johan Oversteegen, Heuvelweg 23 en Cornelia Giphart, Prins Hendriklaan 9. Baarn. OVERLEDENHillegonda Lubina Mooiweer, 77 jaar, echtgenote van A. Kleijn Molekamp, Pelikaanweg 7. Floris Ysbrand Marie Kuynders, 44 jaar, echtgenoot van J. Polderman, Soesterbergsestraat 105. Arnoldus Kreté, 75 jaar, echtgenoot van A. Kraaij- enbrink, Oude Utrechtseweg 2B. Albertus Nicolaas Franciscus Maria ten Ham, 60 jaar, echtgenoot van G. J. G- Boeren, Bemuurde Weerd W.Z. 8bis. Utrecht. Calmeijer heeft op tijd begrepen Ons leger wordt te ruw van taal Wat de soldaten durven zeggen Is vaak beneden de moraal Daartegen moet eens opgetreden. De meerdere heeft hier een plicht, Heeft toe te zien dat een beschaving Niet binnenkort in scherven ligt. 't Is goed dat de staatssecretaris Kijkt buiten zijn departement, En van ons steeds onnetter leger De noden en behoeften kent. Hij schrijft en zegt in kloeke woorden Zorg dat die toestand beter wordt, Want het gebruik van krasse termen Wijst op een innerlijk tekort. Je vraagt je af, gewoon als burger Hoe kómen jongens zb verkeerd Recruten, fillers, ouwe stompen, Dat wordt in dienst je niet geleerd Je meerderen zijn diep doordrongen Van het gevoel wat kan en mag, Zij zullen immer netjes blijven, Gaan zelden vloekend overstag. Maar mócht het eens 'n keer gebeuren Dat een sergeant in woede raakt, Zich kwalijk uit, dan hebben jullie Als troep het er eerst naar gemaakt. En hogerop, bij sterren, balken, Wordt iedere woord wèloverlegd, Al zou men er iets lelijks dénken, Dan wordt het nog niet eens gezégd Gez. 58 (Ger. Bundel). Het heeft de Heere heden op de Rustdag behaagd, na een lange lijdensweg, tot Zich in Zijn Heerlijkheid op te nemen, mijn innig ge liefde man en onze lie ve vader en grootvader, FREDERIK WEISFELT, op de leeftijd van 67 jaar. Soestdijk, M. C. Weisfelt- de Ligt. Veenendaal, F. Weisfelt. J. M. Th. Weisfelt- Telders. Elly en Edith. Soestdijk, 3 april 1962. Vermeerlaan 54. Liever geen bezoek. Geen bloemen De overledene ligt op gebaard in één der rouwkamers van het Ziekenhuis „De Lich tenberg", Utrechtseweg 160 te Amersfoort Gelegenheid tot bezoek aldaar van 18.30-19.30 uur. De begrafenis zal plaats hebben woens dag 11 april a.s., om circa 12 u., op de Her vormde begraafplaats aan de Veldweg te Soest. Vertrek van Vermeer- laan 54 om circa 11.30 uur. Op 5 april 1962 ging tot onze diepe droef heid van ons heen on ze lieve zorgzame moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, DIDERIEKE DEN BROEDER, weduwe van Henrich Dirk van Diggelen, in de ouderdom van 86 jaar. Uit aller naam A. A. v. DIGGELEN. Soestdijk. 10 april 1962. Condoleantie-adres Reynier Vinkeleskade 38 II. Amsterdam-Zuid. De crematie heeft in alle stilte plaatsgevon den. Wij vragen voor ons la boratorium een handige LEERJONGEN van pl.m. 16 jaar. Prettig werk, hoog loon, zaterdags vrij. Enzypharm C.V., Soester Engweg 2-4, Soestdijk, te lefoon 2447. TE KOOP een kamer lino- leumzeil Krommenie groen 15,damesgar derobe, j aponnen, man tels, textiel enz., m. 42-44, heren winterjas, als nw., grote maat en verder eni ge huishoudelijke artike len. Rubensl. 4 hs. Eng. MEISJE, 16 jaar, biedt zich aan voor de vóór- of namiddag. Ook voor de winkel. Br. onder no. 544 bur. S. Crt. Te koop gevraagd DA MESFIETS. Br. onder no 545 bur. S. Crt. Te koop RENAULT 1958. Inruil en financie ring mogelijk. J. Jansen Julianalaan 69. Gevraagd voor onze zelf bediening een net MEIS JE. Aanb. Vreman, Kerk straat 38, tel 2339. Voor alle soorten tuin- spit- en timmerwerk enz naar de Klusjesman- Waar de vakman nie aan toe komt, daar roep U de Klusjesman. Ooi konijnen te koop, desge wenst met hok. Contac gevraagd met konijnen fokkers. Br. naar Laan straat 35, Soestdijk. Voor een plaatselijk hulpverleningsdienst in d land- en tuinbouw, op ad ministratief gebied, kort om alle werkzaamheder Ook deelname voor sei zoenarbeiders en zij di belangstelling voor bij verdiensten hebben. In lichtingen De Klusjes man, Laanstr. 35, Soest dijk.

Soester Courant | 1962 | | pagina 2