is ITZ fiüfzelMt PRAATJE MET CAPTAIN-GIRL. Krabbels van Knelis. dis™'rir WO LIES 79 49 69 93 49 59 ird. Sterrit der naastenliefde. Voor de zwemlustigen. OfficlëlS ÜISdëdSÜngGn. Vernieuwing electrisclie instaUatie. de gemeenteradd. N.C.V.B. Soest-Zuid. BATENBURG* Erkende Auto- en Scooterrijschool Koop van grond. HOCKEY. Dames 1 verloor. Ritten van Tempo. TEL. 27 W 11 8 UUR, YCLÜS, imer, keuken slaapkamers, 'ing. Schuur, e betrekken id. en e.i., 300. JKOEK 850 gr nu LR INE NS 100 gr. gram RP nu 59. Een van de belangrijkste, maar niet zo op de voorgrond tredende radertjes uit René Sleeswijks „Snip en Snap"- revue-machine is de 24-jarige Engelse assistent-choreagrafe en captain van de dansgroepen The London Stariets, Diana Floodgate. Zij werkt nu al zes jaar bij het grote gezelschap en daar vóór heeft zij nog twee jaar in Enge land gedanst, zodat deze spraakzame schoonheid de kneepjes van het vak goed onder de knie heeft. Diana leidt ook de audities van Sleeswijk, die zo eens in de twee a drie weken in the ater Carré in Amsterdam worden ge houden, meestal op zaterdagmorgen. Er wordt goed gelet op milieu en fatsoen. „Heel weinig Hollandse meisjes vol doen bij zo'n auditie aan de eisen die wij stellen. Naast heel goed dansen moeten zij namelijk ook niet te klein of te groot zijn, five feet six (1,675 m) is het minimum dat wij verlangen. Zij mogen niet te dik zijn en verder moe ten zij er aardig uitzien. Zo was er laatst op een auditie een meisje, dans te prima, goed figuur en uiterlijk, maar 1,87 m lang. Reuze jammer, maar zo'n meisje kun je niet gebruiken, één zo'n lange lier op het toneel tussen de anderen ziet er zo dwaas uit. ik weer nee antwoordde, wist hij niet hoe hij kijken moest van verbazing. Het -wil er bij het publiek ook zo slecht in, dat bij de revue allemaal fatsoen lijke meisjes werken. Men heeft hier een soort minachting voor de revue. In Engeland is die gedachtengang on denkbaar. Daar gaan mensen van al lerlei rang en stand vandaag naar de opera, morgen naar de revue en over morgen naar het ballet, bij wijze van spreken. Nederlanders denken zoveel ir- vakjes. Je ontmoet hier mensen, die zeggen, als je ze vraagt of ze weieens naar een revue gaan „Néééé", op een verafschuwende toon, „dat doen wij niet. Wij gaan altijd naar de opera, of het ballet, of het toneel". „Wat is in het algemeen de beste op leiding voor revue-danseressen en hoe was uw eigen opleiding Diana kijkt even door het raam naar buiten, eigenlijk naar niets en zet zich wat gemakkelijker in haar praat stoel. „Wel, mijn opleiding was wel zo'n beetje de beste,geloof ik. Je kunt natuurlijk het beste jong beginnen en dan de gewone klassieke balletopvoe ring volgen". In de familie Diana Floodgate, captain van The London Stariets. Ze kwam ook nog uit een goed mi- toen haast te trappelen van ongeduld, üern want daar letten wij goed op. De want mijn oudste zulster was al op meisjes van de Stariets komen alle- les en die deed thuis wel eens wat voor maal uit een goed milieu, omdat dit de Nou, dat vond ik prachtig Trouwens teamgeest ten goede komt, die je nodig 't zit in de familie, want mijn oudste hebt om goede prestaties te leveren, zuster werkt ook bij een revue, in Lon en meisje dat in manieren en zo bij den, en mijn jongste zuster is actrice, üc anderen tekort schiet, staat zo gauw maar ik geloof dat zij ook naar de re- alleen vertelt Diana in een vrijwel ac- vue wil". centloos Nederlands 1 Dit iaar zi-in ,,.-i - Tot mlJn zestiende ben ik naar school In onze gemeente worden jaarlijks eni ge autotochten gehouden voor bejaar den en ook invaliden en chronische patiënten hebben de aandacht van hen die het niet te druk hebben om iets voor de medemens te doen. Aan hen, die niet bejaard zijn, niet in valide of ziek, maai- die een moeilijk bestaan hebben door een laag inkomen, een groot gezin of om welke reden ook, schenkt de Bond Zonder Naam nu aan dacht en voor hen wordt op zondag 27 mei een sterrit der naastenliefde ge houden. Automobilisten zullen gratis moeders van grote gezinnen rijden, die er nooit eens uitkomen, maar ook vaders die zelden of nooit een verzetje hebben omdat Bruin dat niet trekken kan daar het gezin het gehele inkomen vergt. Een sterrit naar Zwolle, een sterrit naar Den Bosch of een sterrit naar Den Haag staan op het programma. Vaders en moeders van grote gezinnen zullen deze dag maken en er zal voor gezorgd worden, dat hun gezinnen niet onverzorgd achterblijven, want anders komt er van een gezellig dagje uit nog niets terecht. Er zijn automobilisten nodig die voor „Toen ik negen jaar was mocht ik 27 mei zichzelf en hun auto beschikbaar voor het eerst naar balletles. Ik stond stellen. Zij kunnen zich voor 22 april op- geven bij de heer J. v. d Koppel, Buntweg 5. die hoofdpromotor van de Bond Zonder Naam in Soest-Zuid is. Schriftelijke opgave verdient de voor keur. Telefonisch kan men zich opgeven bij de heer J. C. Brouwer, Middelwijk straat 22, tel. 3788. Zij, die menen voor deze sterrit in aan merking te komen, kunnen eveneens op deze adressen terecht. Maar ook zij die menen mensen te kennen die voor deze tocht in aanmerking komen, zullen be lang hebben bij deze adressen en dit telefoonnummer. In zalen te Zwolle, Den Bosch en Den Haag zullen amusementsprogramma's door artisten van naam gebracht wor den, zodat deze sterritten der naasten liefde niet alleen ontspanning maar ook amusement bieden, terwijl de inwendi ge mens evenmin vergeten zal worden. Deze sterritten zijn voor mensen van alle gezindten, dus niemand, die voor deze ritten in aanmerking komt, behoeft thuis te blijven in de overtuiging dat de Bond Zonder Naam deze ritten der naas tenliefde alleen voor katholieken zou organiseren. De heren Brouwer en v. d. Koppel ho pen dat vele Soester ingezetenen num mer 3788 zullen bellen of zich zullen op geven bij de bovengenoemde adressen. Hoe meer automobilisten er zijn hoe meer vaders en moeders van grote ge zinnen, of zij die op andere wijze ver hinderd worden er eens op uit te trek ken, van deze ritten zullen kunnen pro fiteren. Men moet echter niet vergeten dat deze ritten niet voor bejaarden of invaliden zijn vruchtbomen plaatsen. Voor de finan ciering van deze aankoop is 3350, nodig. Van de erven D. van Roon zal 32 m2 grond gekocht worden, gelegen aan de Birkstraat. De grond kost 160,Door werkzaamheden is voor de financiering 250,nodig. De ge meente heeft de grond nodig voor de verbreding van de Birkstraat. Van de heer R. H. Wehmann zal 118 m2 grond gekocht worden, welke eveneens aan de Birkstraat ligt. De grond kost 590,maar voor de finan ciering is door diverse werkzaamheden J 1800,nodig. Van mevr. G. A. v. d. Berg-Kuyper en de heer F. A. Kuyper zal 1500 m2 grond gekocht worden voor 5250, Deze grond ligt aan het Oude Grachtje De gemeente moet deze aankoop doen omdat er een afvoerkanaal van de ri oolwaterzuiveringsinstallatie naar de Eem aangelegd moet worden. De heer C. van Rouwendaal zal aan de gemeente 17 m2 grond verkopen, ge legen aan de Koninginnelaan. De ge meente heeft de grond nodig voor de verbreding van deze laan. De koop som is 68,maar door werkzaam heden is voor de financiering 400, nodig. Mevr. M. Waal-Steur, Koninginne laan 22, zal 170 m2 grond aan deze laan verkopen voor 680,Door werk zaamheden is voor de financiering 1150,nodig. De heer G. H. v. d. Broek zal 35 m2 grond, gelegen aan de Nieuweweg ver kopen. De gemeente heeft deze grond nodig voor het verbreden van de Nieu weweg. De prijs is 140,en voor de financiering is 500,nodig. KBPSMON STïENHOF.FSTR. 53 - IEL Z8« - SOEST As je 't ming vraogt dan mok zeige da wullie vreuger nie van die heule braove jonges waore en af en toe goed gek deeje, maor zo bar gek as de jonges en deeres noeng af en toe binne, waore wullie toch nie. Je eige buukpien eete an gegapte ap pels is netuurlek stom, maor zo stom as zo noeng tekeer kenne gaon, daor ist end van zeuk. Komter 'n nozem uut Engelaand om hier te zinge. Cliff heetie nozem om- dattie in Engelaand woont. Hier zou die Klaas of Gart of Piet heete. In Rotterdam zou die zinge en honderde deeres en jonges liepe d'r eige al de heule dag lekker te maoke omdazze Cliff zouwe hoore zinge en gek mit zien bast zien kronkele. Daor kenk inkomme al mok d'r eiges as ouwe sok niks van hebbe. Lang kon die nie zinge want die deeres en jonges begonne op te dringe naor t teneel en Cliff doch, laot ikke maoke dak uut de buurt kom, waant ze molle ming, zo gek binne die halleve gaore op dat zinge van ming. De pelisie had haande vol wark om d'rveur te zorrge datter gin dooje viele en toen 't 'n bietje kallem was kwam Cliff weer terug om 'n stukkie te blère en te kronkele. Weer 'n groote bende en Cliff zee, jullie kenne ming allegaor wat en hie vluchtte in 't pe- lisieauto omdattie d'r niks veur vuulde uut mekaor etrokke te worre. Kiek, das noeng bar stom. Die deeres en die jonges hebbe hoope guldes neer motte telle en noeng stelle ze d'r eige zo an dazze veur die guldes nie kreege wazze wouwe hebbe. Die Cliff het groot geliek dattie urn smeerde omdattie bang was veur zien hachie. Noeng zal die wel weer in Engelaand weeze en teuge de minse daor zeige, die jonges en deeres in Hol- laand binne allegaor kreezie, om ut us op zien buutenlaands te zeige. afdeling is bestemd voor de jeugd en niet-geroutineerde rijders. Op zaterdag, zondag en maandag, 28, 29 en 30 april, organiseert Tempo ster ritten ter gelegenheid van de verjaar dag van H.M. de Koningin. Voor het afmelden kan men eveneens bij restau rant „Zonneheuvel" terecht van 10 tot 3 uur. Men moet 40 of 60 kilometer rijden Ook voor deze ritten Is een groepsprijs beschikbaar. gen zij veel huwelijksaanzoeken den terecht gekomen. De revuewereld IJver en blunders. leek me echter leuker, zodat ik na een Tij dens de verbouwingswerkzaamheden aan de dienstwoning van het openbaar slachthuis is door een ambtenaar van de P.U.E.M. geconstateerd dat de electrische installatie van het slachthuis in zeer slechte staat verkeert. Door de ouderdom is de isolatie van de geleidingsdraden geheel verdroogd, zodat de isolatiewaar- de gering geworden is. Ook vertonen de schakelaars en de kastenbatterij, welke zich in de ruimte van de koelinstallatie jaar daar naar toe ging. In ons vak-1 bevindt. ouderdomsverschijnselen zo kwam ik bij Sleeswijk. „Waar woonde u in Engeland h"wekJksaan?°eken krijgen wij blad The States las ik^ toen ik nog T serieus, maar maar kort bij de revue was, een ad- H-ib Tt v- zl]n ,at at m Frank" vertentie voor Holland en dat leek me viheurt dit .mfrT,Vr mt' maar hier wel' '4 Was iets voor radio of t.v. of gebeurt dat met. Dat er zoveel anderen zoiets en zijn, komt doordat we vorig jaar met een veel ouder stel waren en die meis- n/r;„„ p, jes hebben zich verloofd, zijn getrouwd 1 w°5gu k f of zijn ergens anders gaan werken. Ook een danser u "FlSerüIlk moet was er iemand die niet zo goed in de i" t* t u .1 n Z6gt °lana' groep paste. Dit jaar hebben we een1 Zil 56t da"se" ongeveer zien heel leuke troupe. De meisjes en de eri f£°rt' wat dat batreft. want het jongens van de Westend Debonairs trai- I «JL»P' Ju Zf waarvoor Je nen erg hard. Ik geloof dat dat door de'heb ik riL g 5 ff gelukMg Nederlandse meisjes komt, want ik„f - daarover niet te klagen', zegt Zeer vele zwemlustigen hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt zich op KANDIDAATSSTELLING VOOR te geven voor een abonnement voor het Op dinsdag 17 april aanstaande zal natuurbad tegen gereduceerde prijs, plaatshebben de kandidaatstelling voor Dat kon tot en met 8 april. Het abonne- j de verkiezing van de leden van de raad ment wordt eenmaal aangeboden en dezer gemeente. weet wel, dat er in Londen bij de re vues heel wat minder trainingsijver is. We doen dan ook beslist niet onder voor de gemiddelde Londense revue". „De Stariets vindt men zeker wel een van de beste onderdelen van deze show „O, je zou toch eens moeten zien wat een blunders er soms worden gemaakt. Wij draaien nu al een hele poos en sommigen dansen niet meer zo gecon- centeerd. Het publiek ziet dat niet zo, omdat het niet zo deskundig is. Maar ik ga tussen de bedrijven door weieens in de zaal of vanachter de coulissen kijken wat de meisjes er van maken en dan slaat de schrik je soms om het hart. De fouten noteer ik dan en die nemen we de volgende keer bij de re petitie weer eens onderhanden". Publiek in vakjes. We steken een sigaret op. De omhoog kringelende rook met haar bruine ogen volgend, gaat Diana verder„Om op dat huwelijksaanzoek terug te komen, twee jaar geleden sprak ik hier in Holland iemand, die vroeg of ik was getrouwd. Toen ik daarop „nee" ant woordde, vroeg hij heel verwonderd „Zelfs hooit getrouwd geweest Toen zij met een glimlach. Enigszins abrupt komt zij tot de vraag. „Ik kom uit Bar net, een stadje in de groenstrook ron dom Londen, 't Is eigenlijk een soort parkstad, want zoals ze in Londen op ieder open stukje grond zo gauw mo gelijk een groot gebouw neerzetten, zo poten ze in Baret, waar het maar enigszins kan, bomen en worden er bloemperken en gazons aangelegd. Het zijn ook bijna allemaal forensen die er wonen en in Londen hun werk hebben". Diana kijkt op haar horloge, het klokje van gehoorzaamheid dat haar naai- de kleedkamers roept, want over twin tig minuten moet zij al voor het voet licht komen. Het interview is ten ein de. In grote getale stroomt 't publiek weer naar de schouwburg. Nog even en dan zullen deze mensen Diana Floodgate en de London Stariets weer met een hartelijk applaus belonen. moet dan direct betaald worden Schriftelijke aanvragen van een abonne ment tegen gereduceerde prijs heeft geen zin meer, want de achtste april was definitief de laatste dag. Van 16 tot en met 28 april kan men echter voor een abonnement tegen geredu ceerd tarief bij het verkeersbureau van de V.V.V. in de Steenhoffstraat te recht. Men kan het abonnement dan di rect tegen contante betaling meenemen. Met het aanbieden van de reeds be stelde abonnementen Aangezien de electrische installatie voor besteide leskaarten worden niet thuis- Op die dag kunnen, van des voormid dags negen uur tot des namiddags vijf uur, bij de voorzitter van het hoofd stembureau of bij het door deze aan gewezen lid van dat bureau, ter secre tarie der gemeente worden ingeleverd lijsten met kandidaten, als bedoeld in artikel G 5 der Kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste 20 kandidaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden ondertekend door ten minste 25 personen, die in deze ge- i meente kiesgerechtigd zijn voor de Ge- begonnen. De meenteraad. Op woensdagavond, 11 april, zal ds J. v. d. Blink uit Amsterdam voor de leden van de afdeling Soest-Zuid van de Ne derlandse Christen-Vrouwenbond in ge bouw Eltheto spreken over het onder werp „Ik en God ol God en ik". de gebruikers van het openbaar slacht huis gevaar kan opleveren, heeft de P.U.E.M. deze installatie afgekeurd. Er zal dus zo spoedig mogelijk een nieuwe electrische installatie moeten worden aangelegd. Om te voorkomen dat de kastenbatterij tengevolge van het vele vocht in het slachthuis spoedig zal gaan verteren, is het wenselijk dat deze in stallatie buiten het slachthuis wordt ge plaatst tegen het transformatorhuisje dat zich achter het slachthuis bevindt. Hiervoor zal een kleine ruimte tegen het transformatorhuisje moeten worden ge bouwd. Van hieruit zullen er nieuwe electrische leidingen voor verlichting en voor aansluiting van de motoren worden aangelegd, terwijl de oude installatie daarna geheel zal worden afgebroken. De totale kosten zullen 3400.bedra gen en het college van B. en W. stelt de raad voor ƒ3400,krediet te ver lenen. jt-vi u--, i Dezelfde kiezer mag niet meer dan bezorgd. Die kan men bij de chef-bad- éen lijst ondertekenen. Gedipl. A.B.A.N.-ïnstructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. meester afhalen als het bad geopend is. I De Dan kan men me de lessen maken - namen der kandidaten moeten op Dan kan men meteen een afspraak voor de lijsten geplaatst worden in volgorde, Mevr. J. M. van Hall-Hendriks is bereid aan de gemeente een perceel grond te verkopen ter grootte van 530 m2. De grond ligt bij de Van Wee- destraat. De koopsom is 2120.Deze grond heeft de gemeente nodig voor de uitvoering van het plan Lazarusberg Het eerste damesteam van de Mixed Hockey' Club Soest speelde een uitwed strijd tegen Kameleon 1, die met een flinke nederlaag eindigde. Kameleon staat op de tweede plaats van de compe titie-ranglijst en was sterker dan het Soester team, dat op het zware veld niet zo best uit de voeten kon. Met de rust was het al 4-0 voor Kameleon en in de tweede helft werd het zelfs 6-0. Door twee doelpunten van Saskia Jiskoot werd het tenslotte 6-2. Op 14 en 15 april organiseert de tour afdeling van de vereniging Tempo de jaarlijkse kastelenrit. Er wordt 75 km gereden. De route van deze tourtocht loopt langs enige kastelen in de provin cie Utrecht. Men kan voor deze rit als individueel starten op zaterdag 14 april, bij Restaurant „Zonneheuvel" aan de Torenstraat, vanaf 10 uur. Op zondag waarin de ondertekenaars aan hen de voorkeur geven. De naam van de kandidaat mag niet voorkomen op meer dan één lijst. Bij de lijst moet worden overlegd een schriftelijke verklaring van iedere daarop voorkomende kandidaat, dat hij bewilligt in zijn kandidaatstelling, op die lijst. Indien de kandidaat zich bui ten het rijk in Europa bevindt, is de hier bedoelde verklaring niet aan enig formulier gebonden en kan zij ook tele grafisch worden gedaan. Indien degene, die de lijst inlevert, de machtiging bezit om boven de lijst de naam of aanduiding van de desbe treffende politieke groepering te plaat sen, moet deze machtiging worden over- De inlevering der lijst moet geschie den persoonlijk door een kiezer, be voegd tot deelneming aan de verkie zing in de gemeente, waarin de lijst wordt ingeleverd. De kandidaten kun nen daarbij tegenwoordig zijn. De voor zitter van het hoofdstembureau of het door hem daartoe aangewezen lid van dat bureau stelt een bewijs van ont vangst ter hand aan degene die de lijst inlevert. starten individuelen en groepen om half elf. eveneens bij „Zonneheuvel". Zij die Formuberen voor de lijsten, voor de deze tocht als sterrit maken moeten zich scbriftelijke verklaring van bewilliging op zaterdag tussen 10 en 3 uur afmelden en de machtiging tot het plaatsen van en op zondag tussen 10 en 4 uur. Voor de dc naam °f aanduiding der politieke grootste ploeg is een wisselbeker beschik baar. Deze werd het vorig jaar gewon nen door een groep van de vereniging Olympia uit Amsterdam. In de A-afdeling zal met een gemiddel de snelheid van 24 kilometer per uur ge reden worden en in de B-afdeling met De gemeente zal de tuin herstellen eneen snelheid van 18 kilometer. De B-Soest, 3 april groepering boven de lijst hierboven vermeld, zijn ter secretarie dezer ge meente kosteloos verkrijgbaar tot en met de dag der kandidaatstelling. De burgemeester van de gemeente Soest, S. P. BENTINCK. 1962.

Soester Courant | 1962 | | pagina 5