s. MARCHAL - HAARMODE AN AT PING f10 BOB HOPE Hollywood's Goodwill-ambassadeur nummer 1. FaTog^jag' Voor zonnige feestjes. S0ESTERBERG NIEUW-GUINEA. KT UW eimIs 24 Ook voor uw belichte films. Voor geslaagde Trouw en Kinderreportage's 3 Concours hippique. Voor BETER Schoeisel en VAKKUNDIGE Kousenreparatie STICHTSE SCHOENHUIZEN Rijwiel- en voetpaden in de Kerkstraat. Actie 10 x 10 bracht f5560,45 op. „The Blue Diamonds" Het zangduo R.K. Kleuterschool Soesterberg. VIERDE BLAD Medische dienst. Buurtvereniging „Oranje". Kuur voor Het Zwakke Kind. L. 2790 april, MILLS erbode*. ARKER dubbel 18 april, SEARS in hun bokaaLhakje ne collectie uitstekende indt U bij 3APATIE aS». V-; „Als er iets is, dat ik in mijn leven ge leerd heb, dan is dat wel, dat ook een acteur tot op zekere hoogte zakenman moet zijn", vertrouwt de bekende flim- ster Bob Hope ons toe, wanneer wij in de gelegenheid zijn om met hem een gezellig babbeltje te maken tijdens een onderbreking van een van de nieuwe filmopnamen. „Toen ik mijn eerste goede kans kreeg, scheelde het maar weinig of de impres- sario's hadden mij in een minder gun stig hoekje willen drukken en dan moet je toch wel een klein beetje een zake lijke inslag hebben om dat te voorko men en je wil door te zetten. Ten tweede is een beetje zakeninzicht ook nodig wanneer je succes hebt, je geld niet op te maken, maar het op de juiste wijze te beleggen. Wat dit laatste betreft kan ik mij gelukkig prijzen. Ik heb vele ijzers in het vuur om het maar zo te noemen en ben financieel bij ver schillende ondernemingen geïnteres- langstelling voor tapdansen en bleek hij daarvoor ook een biezondere aanleg te hebben, want toen de leraar vertrok, nam Bop de school over Toch gaf hij het later op om op een kantoor van een autofabriek te gaan werken Daar begon zijn carrière eigenlijk, want men verzocht hem als ceremoniemees ter op te treden op een avondje voor de vertegenwoordigers. Dat werd een suc ces en het bracht hem op een idee. Toen Patty Arbuckle in Cleveland kwam en nummers zocht voor zijn show, bood Hope zich aan, samen met de jon geman George Byrne, met wie hij een dansnummer ten beste gaf Arbuckle nam hen aan, maar na twee weken wist hij deze veelbelovende jon geren te plaatsen bij een betere show Toen deze ophield te bestaan, zochten ze ander werk en zo zwierven ze in ver schillende shows door de Verenigde Sta ten. Het was in een van de laatste, dat Bob een enorm succes had met het ver- seerd". Dat is wat Bop Hope van zich zelf zegt en het lijkt er op of hij een koude berekenende zakenman is, maar achter dat masker gaat een groot, een zeer groot hart schuil. Wanneer wij bij insiders informeren, horen we dingen van Bob Hope, die hij ons waarschijnlijk zelf niet verteld zou hebben, omdat hij daarvoor een te bescheiden man is. Maar het blijkt, dat Bop Hope, zijn za kelijk instinct niet alleen ten eigen ba te aanwendt, want onze informateurs vertellen ons, dat hij niet minder dan ongeveer 1 miljoen dollar per jaar weg geeft aan liefdadige instellingen. De grappenmaker met het grote hart. Hope is een man die graag blijde en vrolijke gezichten om zich heen ziet en hij stelt daartoe alles in het werk. Hl] zet er zijn gaven als acteur en grap penmaker voor in en als het moet zijn geld. Dat alles is de reden waarom Bop Hope beschouwd wordt als Hollywood's goodwillambasadeur nummer 1. Er is er Jriijwel geen te vinden in Hollywood die zo menslievend is, zo bereid alles te doen voor anderen. Dat wordt wel heel duidelijk bewezen door alles wat hij in Wereldoorlog II Bteeft gedaan. c Elke soort papier en alle maten. tellen van Schotse grappen. Hij zag er iets in, verliet zijn partner en probeer de als conferencier aan de kost te komen. Maar dat werd geen succes. In Chicago kwam hij aan de rand van de afgrond. Een schuld van niet minder dan 4000 dollar, kapotte schoenen en geen eten. Toen de nood het hoogst was, was red- ring nabij. Hij ontmoette een vriend die hem eten en een introductie hij een be langrijke theateragent gaf. Hope kreeg een klein engagement, maar het werd een doorslaand succes. In plaats van drie dagen bleef hij zes maanden, verdiende veel geld en kreeg perfecte getuigschrif ten van diverse theaters. Nu probeerde hij de grote sprong naar Broadway. De impressario's probeerden hem in kleine Burgem. Grothestraat 45 - Telefoon 3917 [Gedurende deze nare periode trad Hope op in alle legerplaatsen, marinebases, hospitalen en wat al niet meer in de Verenigde Staten. Hij was er razend mee. Hij maakte niet minder dan zes grote trips buiten de States, waar troepen in de frontlinies behoefte had den aan amusement, En na de oorlog [had hij nog steeds een warm hart voor F de soldaten hij zocht ze op in Duits- lland, Alaska, Korea en Groenland, om [ze daar bezig te houden en wat ontspan ning te brengen. I Het is dan ook geen wonder dat er een [soort Bop Hope-legende is ontstaan over de grappenmaker met het grote hart [voor alle mensen. Het is volkomen be- I grijpelijk, want Hope is een man die [voortkwam uit een heel gewoon mil- Ijeu. zijn vader was metselaar en Bop Iwas de vijfde van zeven zonen, geboren [in 1904 in Eltham in Engeland. Hij had leen harde jeugd, want toen zijn ouders [naar Cleveland in Amerika emigreerden, aadden ze het niet breed en hij groeide op met de ruige knapen van de straat. Carrière en crisis. Seeds op school had hij een grote be- Burgem. Grothestraat 45 - Telefoon 3917 theaters te plaatsen, want Hope was niet belangrijk genoeg. Maar de jonge kunstenaar hield het heen stijf. Hij weigerde op te treden en eiste plaatsing in goede theaters. De heren kregen respect voor hem en tenslotte had hij succes. Hij werd geplaatst in een groot theater, samen met verschillende vooraanstaande artiesten. Vanaf dat mo ment ging het snel bergopwaarts. Con tracten voor filmmaatschappijen en voor grote shows rolden binnen en Hope werkte zo hard hij maar kon. In de film „The Big Broadcast of 1938" van Paramount werd Hope een sensationeel succes en natuurlijk volgden er vele an dere films met Bop Hope als ster. Gelukkig paar. In een nachtclub leerde hij de zangeres Dolores Reade kennen en het was wer kelijk liefde op het eerste gezicht. In 1932 huwden zij en vormen een bui tengewoon gelukkig paar, iets wat niet van alle paren in Hollywood gezegd kan worden. Na een kinderloos huwelijk van acht jaar besloten zij tot het adopteren van een meisje, Linda, geboren in 1939. Daar na volgde de adoptie van Tony, geboren in 1940 en in 1946 na de oorlog namen zij nog twee kinderen aan, Nora en Kel ly, beiden geboren in 1946, Zo mag Bob Hope zich een gezeten man noemen, topster in Hollywood, door een ieder geliefd, met een lieve vrouw en vier schatten van kinderen, een goed beheerd inkomen en wat al niet meer. Het is te begrijpen dat een man als Hope, met zoveel liefde voor de mensen, blij is, dat hij hen kan laten meedelen in zijn geluk, door ze te laten lachen om zijn dolle grappen en de liefdadige instellingen te laten profiteren van zijn fortuin. Dit is de kranige groep van de akkordconvcreniging Animato, die zaterdag een uitvoering in gebouw St. Joseph gaf. Zij, die van deze groep deei willen uitma ken, kunnen zich op dinsdagavond 17 april in gebouw St. Ludgardis in de Vredehofstraat opgeven. Dan is het bestuur van de vereniging met de dirigent, de heer B. Pot, aanwezig. De vereniging kan geoefende Jeden gebruiken, maar ook meisjes en jongens die nog geen noot kunnen spelen. Zij worden opgeleid en kunnen voorlopig een akkordeon legen een geringe huur in bruikleen krijgen. Als dan later blijkt dat het goed gaat kan tot het aanschaffen van een eigen Instrument overgegaan worden. Adv. SCHRIKSLAAN 19 SOES TDIJK TELEFOON 3990 We mogen beslist niet denken, dat een feestelijk cocktailjurkje alleen maar iets is voor het frisse seizoen, dat we ook wel als het uitgaansseizoen betite len. Ook in voorjaar en zomer hebben we onze feestjes en dan is zo'n luchtig cocktailjurkje eigenlijk nog meer op zijn plaats dan op de frisse winterdag, wanneer we dikwijls genoodzaakt zijn ons in het begin van de avond voor de kou te beschutten met een stola of (bont)manteltje. Juist op zo'n zomers zonnig feestje staat zo'n schattig strapless eoektailjaponne- tje bijzonder goed. Het model van onze illustratie is van Luciani en dus van Italiaanse origine. Het is vervaardigd van veredelde ka toen in een dessin van zwarte strepen op een licht fond. Het lijfje en de brede zoom van de rok zijn vervaar- digd van dezelfde stof, maar dan aan de verkeerde kant genomen. Deze ver edelde katoen is namelijk aan twee kanten draagbaar. Let u eens op de prachtige wijde rok, waaronder uiteraard een pettyeoat. Dacht u dat dit uit de mode was Nu, dan hebt u het mis, want vooral voor de jonge vrouwen wordt de wijde rok nog steeds in ere gehouden. De taille wordt fantastisch goed geaccentueerd door de brede zwarte ceintuur, waarop een paar leuke strikjes zijn aangebracht, die het speelse van het model onder strepen. Vergeet niet om in uw zomer- garderobe zo'n leuk kleedje voor zon nige feestjes in voorraad te nemen. Want wanneer het zover is, dan hebt u tenminste iets leuks om aan te trek ken Er prijken namen van bekende ruiters en amazones op de deelnemerslijsten van het tweedaags concours hippique dat traditiegetrouw ter gelegenheid van de verjaardag van H, M. de Koningin op een terrein aan de Koninginnelaan gehouden worden. Jan Heijbroek, Tj. Velstra, Proetzke Arts, Lance Huet, Pia Utrecht - Soest - Soestdijk - Baarn Arts, Anton Ebben, S. van Spaendonck, mej. A. Geertsema, Mady Koster, J. G. Maathuis, J. van Tiel, S. Pruike maker en vele anderen. De leden van de kernploeg der landelijke rijvereni- gingen, die aan internationale wedstrij den deelnemen, zullen ook in Soest aanwezig zijn. Bijzonder aantrekkelijk zal het show- nummer zijn dat de heer D. Modder man met de jachtmeute van de Ko ninklijke Nederlandse Jachtclub zal geven. Op zaterdag, 28 april, de dressuurproef L, een handicap-springconcours, een jeugd-springconcours B, het show nummer van de heer Modderman met zijn honden, het springconcours Ma en het Parijs-springconcours. Op maandag 30 april diverse dres- suurproeven, een jeugd-springconcours, het sprinconcours L, eenspan-landbouw- tuigpaarden, springconcours M. twee- span-landbouwtuigpaarden, springcon cours Z, M. en Z. en tenslotte een Pa rijs-springconcours. De inschrijving is gesloten en de or ganisatoren van dit concours kunnen weer op de deelname van vele ama zones en ruiters rekenen. Nu de benodigde grond in het bezit van de gemeente is, acht het college van B. en W. het gewenst dat zo spoe dig mogelijk met de aanleg van rijwiel en voetpaden in de Kerkstraat begon nen wordt. Tevens kan dan de riolering aangelegd worden. Het rijwielpad wordt 2.40 breed het voetpad 1.50 meter. De kosten van dit werk bedragen 71.000,- en het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld een krediet beschik baar te stellen. Aan de Rijkswaterstaat zal een bijdrage gevraagd worden om dat de Kerkstraat tot de rijksweg be hoort. De anti-hongeractie 10 x 10 heeft in Soest 5560,45 opgebracht, ondanks het feit dat van de leerlingen der scholen minder medewerking ontvangen is dan verwacht was. Er zijn echter ook heel veel kinderen die zich bijzonder voor deze actie uitgesloofd hebben. Het Soester Actiecomité is daar heel dankbaar voor en dankt ook allen die door medewerking aan feestavonden, eigen acties of op welke wijze dan ook ertoe hebben bijgedragen dat nu 5560,45 afgedragen kan worden ten bate van de hongerende bevolking van Afrika. O startte met de vervulling van hun mi litaire dienstplicht. Na de gitaar het geweer. Wij zagen een plaatje waarop ze stonden afgebeeld genomen tijdens een gitaarexercitie. En verder er staan er nog meer tot Uw dienst. Bij Van Dam's schoenen. Torenstraat 5 zit er ook „muziek in" de kollektie En het duo van Uw verlangen en onze uitvoering daarvan zal ook ongetwij feld goed bij elkaar passen. Dienst aan U altijd, dus TOT UW DIENST Adv Het r.k. schoolbestuur te Soesterberg heeft medewerking van de gemeente verzocht voor het aanschaffen van meubelen en leermiddelen, het aan brengen van een vloerbedekking en het treffen van enige voorzieningen ten behoeve van de r.k. kleuterschool te Soesterberg. Het college van B. en W. deelt de raad mee dat de bouw van een nieuwe kleuterschool te Soester berg niet spoedig gerealiseerd zal wor den. Het aanbrengen van een vloerbedek VAN DE SOESTEB COURANT VAN VRIJDAG 13 APRIL 1962. king achten B. en W. noodzakelijk, het aanleggen van handwasbakken in de hal van het gebouw en het betegelen van een gedeelte van de speelplaats is om hygiënische redenen aan te beve len. De aanschaffingen en voorzienin gen zullen 4200,kosten en het col lege van B. en W. stelt de raad voor dit bedrag beschikbaar te stellen. Dokter J. C. Lucas, Simon Stevinlaan 1, Soesterberg, tel. 03463-200, neemt in het komende weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter, Soesterberg, W. F. van den Helm, Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempellaan 6, telefoon 03463-517, te Soesterberg, neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dol der. De Buurtvereniging „Oranje" geeft voor haar leden op woensdag 18 april, aanvang 's avonds 8 uur, in café ,,'t Cen trum" een paasdrive. Ieder spelend lid ontvangt vijf eieren. Zij, die wensen mede te spelen, kunnen zich opgeven aan de zaal of bij de heer J. den Daas, Buys Ballotlaan 22. Zoals wel algemeen bekend bestaat in ons land het Centraal genootschap voor kinderherstellingsoorden en gezond heidskolonies. In de tehuizen van dit Genootschap worden kinderen van alle gezindten in de schoolplichtige leeftijd verpleegd. Het verblijf gedurende een week of zes in een dier kolonies maakt de kin deren als herboren en voorkomt vaak ernstige ziekten. Er zijn niet minder dan twaalf gezond heidskolonies en herstellingsoorden, die op de mooiste plekjes van ons land ge legen zijn. Dat alles wordt in stand ge houden door bijna zeshonderd afdelin gen. Ook in Soesterberg bestaat er een afdeling, die ongeveer 180 leden telt Men begrijpt wel dat dit veel te wei nig is om de afdelingskas in staat te stellen veel in de kosten van verple ging bij te dragen. Men doet daarom een beroep op een ieder om lid te wor den van het Centraal Genootschap, dat een dienende taak vervult voor het hulpbehoevende zwakke kind. De jaarlijkse bijdrage is minimaal 1,50. Men kan zich hiervoor te Soes terberg wenden tot mevr. Blanken- stein, secretaresse, Generaal Spoor straat 36 of tot mevr. Dutrieux, pen- ningmeesteresse, Gen. Spoorstraat 31, die gaarne alle gewenste inlichtingen verstrekken. WIST U, dat in 1605 het eerste Nederlandse schip voor de Nieuwguinese kust ver scheen, maar dat kolonisatiepogingen tot 1850 mislukten en er dat jaar pas de eerste Nederlandse grenspalen zijn ge plaatst dat Nieuw-Guinea op één na het grootste eiland ter wereld is met een oppervlakte van 785.360 km2 en met de eilanden aan de noordwest- en aan de zuidoostkust mee van 804.600 km2 Het grootste eiland is Groenland, dat er in dit enorme gebied slechts één dagblad verschijnt, de Nieuw-Gui- neakoerier en dat dit blad pas is opge richt op 1 januari 1959 Voor die tijd moest de bevolking het nieuws van de dag lezen in een gestencild orgaan van het gouvernement. dat een deel van het eiland van vulkanische oorsprong is en een groot gebied aan de kust ontstaan is door omhoog geheven koraalvorming dat Duitsland tot in de eerste we reldoorlog een kolonie bezat in het oos telijk deel van het eiland en dat dit gebied nadien is gesteld onder het be stuur van Australië dat er in Klamono (Vogelkop) ook olie gewonnen wordt dat Nieuw-Guinea rijk is aan delf stoffen, zoals goud, steenkool, bruinkool, zilver, koper, ijzer, chroom, asbest, talk en marmer In het Australische ge deelte wordt bovendien bauxiet gewon nen voor de fabricage van aluminium, datde Papoea's niet van mensen vlees leven, maar van sago en vis of van knolgewassen en dat van de Papoea- talen nog maar heel weinig bekend is dat in Centraal Nieuw-Guinea voor zover bekend 72.000 Papoea's en slechts een veertig Europeanen leven En dat op een totaal van 325.000 bewo ners ongeveer 10.000 Indonesiërs en 9.000 Europeanen op het eiland verblij ven dat schelpen, sieraden en vee nog normale betaalmiddelen zijn op Nieuw- Guinea

Soester Courant | 1962 | | pagina 9