De tweede ontdekking van Amerika EIST li FOTO-SUCCESSEN VAN ESSEN de fotozaak met keuze en grondig advies! Prettige Paasdagen DE GOUDEN SNAAR VOOR UW DERDE BLAD Voetbalprogramma. Competitiestanden. Soester voetbalclubs. P.K.V.S. werd P.K.S.V. met muziek van Verandering spreekuur. Politie telefoon 4444 en 4445 R.K. Stefanusgroep. GAZELLE - INVICTA - RALEIGH - B.S.A. ->V" Meer dan twee miljoen Amerikanen uit de Ver. Staten reisden het vorige jaar als toerist naar het buitenland, waarbij de statistieken nog niet eens dc bezoeken aan Canada en Mexico in aanmerking namen. In dezelfde perio de kwamen slechts 610.000 buitenlan ders als toerist naar de V.S. Om deze wanverhouding en het daardoor ont stane deviezengat weg te werken, on derneemt de regering in Washington tegenwoordig grote inspanning om de U.S.A. als vakantieland te propageren. Deze actie heeft intussen niet alleen economische achtergronden. Ze moet er veel meer ook toe bijdragen het begrip voor het land, zijn mensen en zijn levenswijze te bevorderen. „Wij nodigen U - en alle mensen in de wereld - uit ons land te bezoeken en met eigen ogen te zien, hoe men in de U.S.A. leeft, woont, werkt, zijn be roep uitoefent, het land bewerkt, to neel speelt, muziek maakt en vakantie houdtU bent allen hartelijk wel kom". Deze woorden sprak President Kennedy naar aanleiding van de stich ting van de U.S. Travel Service, de of ficiële Vereniging voor Vreemdelingen verkeer van de V.S. Verbazingwek kend bij deze. oprichting was vooral het late tijdstip. liet Vrijheidsbeeld in de haven van New York - symbool der hoop van miljoenen, die kwamen om zich hier een nieuw bestaan op te bouwen. Nauwelijks één ander land ter we reld, met inbegrip van de meeste sta ten van het Oostblok, heeft zo lang ge aarzeld het toerisme door een dien overeenkomstige staatsinstelling te be vorderen. Eeuwenlang zijn de Ver. Staten een toevluchtsoord voor mensen uit alle delen van de wereld geweest, die zich in het „land van de onbegrensde mo gelijkheden" een nieuw bestaan wilden opbouwen, maar toeristen vormden 'n uitzondering. Daarvoor werd geen pio- paganda gemaakt, wat zeker niet in de laatste plaats zijn oorzaak vond in het feit, dat de meeste Amerikanen van mening waren, dat een land als de U.S.A. zoiets niet nodig had. Eigenlijk, zo meenden zij, moet ieder vanzelf de wens hebben, om New York, San Fran- cisco of Washington te leren kennen Toen daarna Amerika's grote buiten landse hulpprogramma de betalingsba lans, de deviezen- en goudreserves on gunstig beïnvloedde, verklaarde de toenmalige President Eisenhower het jaar 1960 tot het Bezoekt-Amerika- Jaar". Het succes bleef weliswaar niet uit, maar het voldeed ook niet aan de verwachtingen. Ook hier bewees het experiment, dat alleen overheids- vreemdelingen-verkeers-organisatie de opdracht aan kon. Het Congres gaf in 1961 door een overeenkomstige wet de regering de mogelijkheid overheids- toeristenbureaus in het buitenland op te richten. Propaganda alleen was echter niet voldoende. Hoewel de U.S.A. als be schermer van de persoonlijke vrijheid geldt, waren de autoriteiten zeer bu reaucratisch met betrekking tot de voorwaarden, waaraan iedereen moest voldoen, die Amerikaanse bodem wil de betreden. De aanvrager van een vi- Tot de technische wonderen van het land behoort nog altijd de 1,3 km lang, 2 verdiepingen tellende brug van San Francisco over de zeebaai naar Oaklantl. sum werd een vragenformulier van liefst vier vellen voorgelegd, de ver gunning bleef zeer lang uit en de hoopvolle toerist moest tenslotte ook nog zijn vingerafdrukken op papier zetten. Vooral dit laatste verbitterde j velen, omdat het hen aan misdadigers deed denken. Intussen is de papieren oorlog tot een minimum beperkt en de vingerafdrukken zijn afgeschaft. De U.S. Travel Service is momenteel ook bezig de Amerikaanse hoteliers duidelijk te maken, dat buitenlandse toeristen niet zo weinigeisend zijn als hun eigen landgenoten, die reeds lang aan norse kelners en een minimum van beleefdheid tegenover de gast ge wend zijn. Dat geldt echter niet voor de luxe hotels, maar het programma houdt vooral rekening met toeristen, I die tot de middenklasse behoren. De grootste hindernis voor een op bloeien van het massa-toerisme in de V.S. zijn minder de hoge hotelprijzen - ook daar wil de staat subsidies ge ven - als wel de reiskosten. Binnen een paar jaar, zo hoopt de regering in Washington, zullen toeristenreizen naar Amerika niets buitengewoons meer zijn. Rond de microfoon waren de leden van een Zwitsers reisgezelschap ver van de Ameri kaanse radio vroeg hen naar hun in drukken. Tijdens de uitzending bleek, dat alle Zwitsers zeer onder de indruk waren van wat zij hadden gezien de wolkenkrabbers van Manhatten, het Witte Huis in Washington, de autofa- brieken in Detroit, het natuurwonder van de Gran Canon, het strand van Miama Beach en Florida en het cosmo- polisch San Francisco. Een rit te paard door de Gran Canon. „Rust hebben wij natuurlijk niet ge vonden", meende Herr Gallman uit Zürich, „maar dat had ik ook hele maal niet verwacht. Wat bijzonder veel indruk op mij heeft gemaakt was de hulpvaardigheid en de ongedwon genheid van Uw landgenoten. Tot nu toe was Amerika mij slechts uit boe ken en tijdschrften bekend, maar het is toch nog een heel groot verschil tussen het gelezene en het ondergane". Wat hem echter teleurstelde, was het feit. dat hij zeer veel Amerikanen ont moette, die van Zwitserland slechts 'n zeer vaag begrip hadden. j Wat hun niet bevallen was, wilde de reporter daarna weten. Herr Zengerli Van de oost- tot de westkust van de V.S. is het ongeveer 5000 km van de zuid- naar de noordgrens bijna 3000 km. Binnen de landsgrenzen leven vol gens de laatste tellingen meer dan 120 miljoen mensen. Hun voorvaderen stammen uit alle delen van de wereld. Dat heeft voor toeristen - in elk geval voor die in de grote steden - het voor deel, dat zij ook zonder een gefun deerde kennis van de Engelse taal 'nau welijks taalmoeilijkheden hebben. Wat de toerist in de U.S.A. zien moet Als het daarom gaat, dan moet men het niet aan de plaatselijke patriotten vragen. Alle Texaners zullen zeggen, dat zonder een bezoek aan Texas de hele reis waardeloos is geweest. Meni ge New Yorker daarentegen meent, dat men de rest kan overslaan, als men dc- metropool aan de Hudson gezien heeft. Om ze werkelijk te leren ken nen, heeft men jaren nodig, waarbij de eerste bewering overdreven, de twee de echter juist is. VAN DE SOESTEB COUKANT VAN VRIJDAG 20 .APRIL 1962. Zaterdag V.V.Z. 3Rubo 3, 4 uur. S.E.C.-jun.S.E.C.-honkbalafd., 11 uur. IJsselmeervogels BB.D.C. B, 2.45 uur. Amsvorde dB.D.C. ee, 2.45 uur. Pupillen S.E.C. 1Amersfoortse Boys 1, 2 uur. H.V.C. 3—B.D.C. 2, 2 uur. H.V.C. 4—B.D.C. 3, 2 uur. Maandag Saestum 1S.E.C. 1, 2.30 uur. A.W. 2—S.E.C. 2, 12.30 uur. S.E.C. 4A.P.W.C. 2, 12 uur. S.E.C. 5K.V.V.A. 5, 12 uur. C.D.C. 2Amsvorde 2, 2.30 uur. Quick 4B.D.C. 3, 2.30 uur. B.D.C. 7Quick 5, 12 uur. De „zwevende rots" van Colorado Springs. uit Bazel, hoteleigenaar van beroep, wees in antwoord daarop openlijk op het gebrek aan „service" in de meeste hotels. Het was hem, zo zei hij, ge beurd, dat hij in een hotel zijn schoe nen voor de kamerdeur had neergezet in de hoop ze de volgende dag gepoetst terug te vinden. In die hoop was hij bitter teleurgesteld, want de volgende morgen waren de schoenen verdwenen. Het ging hierbij natuurlijk niet om een diefstal de hotelbediende had ge dacht, dat de gast zijn schoenen kwijt wilde. Intussen weet Herr Zengerli, dat men zich in de V.S. van „shoesshi- neboys" bedient. Enthousiast toonden zich alle leden van het reisgezelschap over de lage reiskosten in Amerika zelf. Weliswaar moet men eerst aan de grote afstsn- ten tussen de steden wennen, maSr de moderne autobussen der grote- buslij nen hebben tegenwoordig tarieven, die verwondering opwekken. Wie zich aan hen toevertrouwt, kan als toerist voor één dollar per dag in 99 dagen door de Ver. Staten reizen. Hij leert daarbij niet alleen het land kennen, maar ook de mensen, evenals men waarschijnlijk de Spaanj aarden het beste leert kennen, als men met binnenlandse bussen reist, of de Balkan als men 3e klas met de trein gaat. Daarbij spreekt natuurlijk vanzelf, dat de Amerikaan se bussen aan de levenstandaard van het land zijn aangepast en met air conditioning zijn uitgerust. De zittin gen worden 's nachts door een hef boom in een ligplaats veranderd. Amerika, zo leert men in de geschie denisboeken, is door Columbus ont dekt. Al beweren nu zelfs de Chinezen dat hun landgenoten de werkelijke ontdekkers zijn geweest, terwijl de ge leerden menen, dat de Vikingers er reeds vóór de Genuees zijn geweest de ontdekking van de V.S. door Euro pese toeristen leidt een nieuw hoofd stuk der Amerikaanse geschiedenis in. Hoe vreemd het ook moge klinken Amerika is op weg om voor de tweede keer ontdekt te worden, juister gezegd, het wil zich laten ontdekken - niet door geïnviteerde politici of door emi granten, maar door mensen, die met open ogen door het land reizen om zich een eigen mening te vormen. Praat dan eerst met Birkstraat 2 - Splitsing Soesterbergsestraat - Telef. 2874 Washington staat eveneens op de „moet-lijst", ofschoon het met zijn broeikast-klimaat in de zomer bepaald niet ontspannend werkt. Vol verbazing stelt de toerist vast, dat meer dan 50 van de bewoners van de Amerikaanse bondshoofdstad kleurlingen zijn. De „invasie" der negers is af te leiden van de bijzondere bestuurstechnische en politieke plaats van het bondsdistrict. Philadelphia in de staat Pennsilva- nie trekt reeds lange tijd de vreemde lingen als een magneet aan. Zijn be roemdste bezienswaardigheden zijn de Independance Hall - op de 4e juli 1776 werd in dit gebouw de onafhankelijk heidsverklaring afgekondigd - en de vrijheidsklok, wier geschiedenis alleen al hele boeken vult. Wie niet met een blik in de geschie denis van de V.S. genoegen wil nemen, maar ook een in de aarde wil werpen, die heeft daartoe aan de Gran Canon gelegenheid. Zijn bestaan dankt hij aan de onvermoeibare arbeid van de Colorado Rivier. Twee miljoen jaar had de rivier nodig, voordat hij de 350 km lange en tot 1800 meter diepe kloof uitgeslepen had. Alle technische won- derprestaties, die de mens tot nu toe geschapen heeft, verbleken tegen dit werk van de natuur. Derde klasse K.N.V.B. Quick Zeist H.M.S. Veenendaal S.E.C. Zebra's Vriendensch. Holland CD.N. Saestum Hercules Ultrajectum Vreeswijk Het ging niet zo best met de Pluimvee- en konijnenfokkersvereniging Soest en omstreken en de belangstelling van de leden was tot een minimum teruggelo pen. Een kleine reorganisatie heeft de vereniging echter nieuw leven ingebla zen. De naam van de vereniging is ge wijzigd in Pluimvee- en konijnensport vereniging „De Eemstreek" en voor taan zal in Baarn vergaderd worden Eerste klasse afd. Utrecht. 16 23 N.S.C. 16 25 17 23 Veense B. 16 22 16 21 P.V.C. 15 18 16 18 Bilthoven 16 18 17 18 F.A.K. 17 17 17 16 Actif 15 16 17 16 A.P.W.C. 16 15 15 14 R.K.B.V.V. 17 15 16 14 B.D.C. 16 10 16 14 Naarden 16 4 16 11 15 10 16 10 Tot de onvergetelijke belevenissen van een reis dwars door de USA behoort eveneens een bezoek aan de geweldige zandduinen van Zuid-Nevada. Steenhoffstraat 15 Soest Telefoon 2132. Na 6 uur 4413 Amerika's hoogste wolkenkrabbers, langste bruggen en machtigste stuw dammen doen iedereen, die ze voor de eerste keer ziet, een paar seconden verstomd staan. Bij de Gran Canon echter heeft men minuten nodig, voor dat men woorden vindt. In Californië toont Amerika de vreemdeling een gezicht, waarvan hij nauwelijks een vermoeden heeft. San Francisco is voor de U.S.A. de poort naar het Verre Oosten. De politici hier zijn niet altijd tevreden met de bui tenlandse politiek, zoals die in Was hington gemaakt wordt, omdat ze al te zeer op het Westen is gericht, terwijl „Frisco's" belangen rond de Pacific- ruimte cirkelen. San Francisco's Chi na Town is een stuk oud China in de Nieuwe Wereld. Verbaasd is de bezoe ker uit Europa bovendien over het verhoudingsgewijs grote aantal nako melingen van Japanse immigranten. De burgemeester van Soest brengt ter kennis van belanghebbenden dat zijn gebruikelijke spreekuur op woensdag 25 april a.s. is verplaatst tot namiddags van 2-3 uur. Soest, 20 april 1962. omdat de meeste van de 30 leden in Baarn wonen. De heer A. Schaap is tot erevoorzitter benoemd. Voorzitter I is thans de heer C. v. Beek, vice-voor- zitter de heer B. v. d. Pol, secretaris de heer H. J. Roelofs en penningmees ter de heer J. Smits. De contributie bedraagt 65 cent per maand voor se nioren en 35 cent voor de jeugd. Er is op 21 maart een vergadering gehouden en op 25 april zal opnieuw vergaderd worden in het Nutsgebouw aan de Burgemeester Penstraat te Baarn. Het ligt in de bedoeling eens per maand een bijeenkomst te houden. In augustus wordt een tafelkeuring ge houden en het ligt in de bedoeling in november een tentoonstelling te orga niseren. De R.K. Stefanusgroep v.h. Jóngeren- Bijbelgroep, houdt op dinsdag 24, woensdag 25 en donderdag 26 april a.s. een driedaagse bijeenkomst in het Lud- 1 gardisgebouw te Soestdijk. De deelne mers zullen zich bezinnen op het Woord Gods zoals dit voor ieder Chris ten staat opgetekend in de Heilige Schrift. Het geheel staat o.l.v. Drs. J. H. Horsthuis uit Apeldoorn, t De avondbijeenkomsten beginnen om half acht en zijn voor iedere belang stellende toegankelijk. KERKSTRAAT 3-5 - BETALING IN OVERLEG - TELEF. 2030

Soester Courant | 1962 | | pagina 11