n De Rifter zender vrees. HOULÖOEÜEE SPIJKER SOESTERBERG CASSETTES VAN WIEREN 0 kunt niet alles weten Sportcolberts Zomercolberts Pantalons de echte, yvij rokén wij willen de echteG ,J Wij roken half-zware half-zware wij willen de echte, wij roken half-zware an Oest. ct. VIERDE BLAD Bioscoopprogramma. Ook voor uw belichte films. TELEF. BRANDWEER 3 3 3 3 Vergadering V.V.D. Voor geslaagde Trouw en Kïnderreportage's Secretariaat Ned. Roode Kruis. MET PASEN een nieuwe bril J. Hoppenbrouwers Politie won. Firma VAN DE WIJNGAART Programma Mixed Hockey Club Soest. Wilt U rijles naar uw zin Stap dan bij „De Witte Pompen'" in. Auto- en Scooterrijschool Eiudstaudeu volleybalcompetitie. Irissen. Honkbalprogramma. Medische dienst. De jaaruitvoering van A.G.A.Y.S. Uitslagen sckool- verkeersexamens. Politie telefoon 4444 en 4445 >rterinff en LNTEN, o.a. Cineraria's Soes ter berg 3646 Ct. ct. et. ct. et, et. ct et. ct. efc. ct. ct. en, et. et. et. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 20 APRIL 1962. Schrijver en spreker in alle facetten van auteursschap. In het huis van Willem Vogt, waar hij meer dan eens struikelde over de dra den van de Hilversumse Draadloze Omroep - de voorloper van de A.V.R.O. waarvan hij later literair adviseur zou worden - begon in het jaar 1928 de toen 46-jarige doctor in de rechtswe tenschappen Pierre Henri Ritter aan zijn zondagse boekenhalfuurtje, dat hij week-in week-uit tot en met 29 september 1957 zou volhouden, met slechts een onderbreking in de oorlogs jaren, toen de bezetter hem als gijze laar naar Buchenwald en andere con centratiekampen sleepte. Een grote figuur voor onze literatuur, maar ook voor de journalistiek, een strijder voor oude historische schoon heid en ook een voorvechter van de waarheid en de waardigheid is van ons heengegaan. Onnavolgbare levensloop. Strijdbare naturen zijn in ons land de laatste jaren op de vingers van enkele handen te tellen. Ritter streed zijn ge hele leven. Eerst mét en tegen zichzelf om de weg te vinden naar erkenning al spoedig door zijn functie in Zeeland voor het behoud van het Zeeuwse schoon, voor Veere en tegen de ambte narij. Als hoofdredacteur van het Utrechts Dagblad o.m. tegen de drieste plannen rondom het Antwerpen-Moer- dijkkanaal en voor de verbroedering der volkeren na de eerste wereldoor log. Als Nederlander tegen de Duitse overweldiger. voor betere interieurverzorging WEEK van harte welkom HILVERSUM - GROEST 110 SPIEGELSTR. 38 TEL. (02950) 1 40 01 TEL. (02959) 1 56 14 Van heden tot en met zondag draait in het City-theater de kostelijke film „De brave soldaat Schwejk", die de roemruchte belevenissen van een klei ne man in een grote strijd verhaalt. Deze kleine man is de soldaat Heinz Rühmann en de strijd is de eerste we reldoorlog. De brave Schwejk is hondemepper in zijn kleine dorpje. Hij wordt opgeroe pen en blijkt als soldaat geen aanwinst voor het leger. Hij doet de dolste din gen. Niet om lollig te zijn, maar omdat hij nu eenmaal geen soldaat is en door zijn vreemd gedrag zet hij eigenlijk al- Elke soort papier en alle maten. Burgem. Grothestraat 45 - Telefoon 3917 9 RINGEN 'Et VARIATI 8 S Als criticus legde hij al zijn gewicht in de waagschaal voor het betere boek als hoofdredacteur van het bureau „Persbelangen" beijverde hij zich voor verhoging van het peil der Nederlandse pers. Alhoewel hij zijn gezin en zijn geestverwanten wel eens tergde door eigenzinnigheid en eigengereidheid, hield hij de strakke lijn aan die hij zich had uitgestippeld en waarvan hij geen duimbreed wenste af te wijken. Zo zei hij zelfs neen tegen zijn eigen politieke partij, toen deze tolde en draaide neen tegen de directie van zijn dagbladuitgeverij, toen deze naar zijn zin onwelgevallig drukwerk drukte. Hij heeft zijn gezondheid niet gespaard als het er om ging een actie in te lei den of een perscampagne te voeren. Wie hem voor de microfoon zag spreken of hem een twistgesprek door de telefoon zag voeren, kreeg ontzag voor zijn te norstem en de veelzeggende bewegingen van zijn vitale lichaam. Zelfs in de laatste jaren, toen hij half verlamd achter zijn lessenaar zat, gesticuleerde hij nog druk met de gezonde ledematen tegen zijn onzichtbare toehoorders. Geen rust. 35 boeken heeft hij geschreven, doch die werden geen van alle bekend. Ontel bare heeft hij er besproken en die vlo gen dan de winkel uit. Rust kende hij niet. Hij werkte ook na zijn afscheid van de radio nog mee in verscheidene organisaties, studeerde nog Fries en wijsbegeerte, schreef aan zijn nieuwe boek „De douairière" en aan „Een kwart eeuw voor de micro foon" met allerlei persoonlijke herin neringen aan zijn radiowerk. Hij verg de teveel van "zijn krachten en hij wist dat, maar „de belastingen laten mij niet met rust, ik moet blijven verdie nen" zei hij dan wel eens. De strijder voor cultuur en beschaving, voor krant en boek, voor landstaal en landschap, voor een groot Nederland en een zuiver Nederland, is heengegaan. Hij heeft alle facetten van auteurschap en perswezen doorlopen en beheerst, zijn stem klonk door in dag- en nieuws bladen zowel als in de wekelijkse boek bespreking. Hij heeft zijn taak vol bracht. De Ritter zonder vrees of blaam ruste in vrede van een wereld waaruit de strijdlust langzaam wegebt. le echte en zeer stoere soldaten in het zonnetje, want in wezen is er niets dwazer dan de oorlog, die de mensen dwingt elkaar dood te schieten, hoe wel ze er eigenlijk helemaal geen zin in hebben. Na vele belevenissen zal Schwejk ge fusilleerd worden, maar voor de scho ten vallen is het vrede en de brave sol daat wordt weer een brave burger, die honden vangt en ze verkoopt en in zijn stamcafé filosofeert over de dwaas heid van de oorlog. Zondagmiddag Conny Froboess in de gezellige film Hopla Conny". Zij danst als een wervelwind door deze film heen. Tweede paasdag Eddy Constan- tine in „Eddie kent geen pardon". Van maandag tot en met woensdag ,,Te jong voor de liefde", waarin een heel naar meisje haar leraar compromitteert. Dat dreigt zijn baan te kosten, maar zijn leerlingen zijn tenslotte in staat te bewijzen dat het meisje de schuldige is en zij wordt van school gestuurd. „Morgen zijn zij volwassen" heet de film die in de donderdagcyclus draait. Hierin wordt het probleem van de stuurloze franse jeugd behandeld. Dames 2 Maas, Van Til, Waradijn, Reinders, Smits, Van Weering, De Vink, Spoorenberg, Jiskoot, Roelofs en Van Liempt. Het tweede herenteam speelt op 29 april een promotiewedstrijd tegen Voor- daan 3. De afdeling Soest-Soesterberg van de V.V.D. vergaderde dinsdagavond in het Oranje Hotel onder voorzitterschap van mr. F. Raedt, die in zijn openings woord erop wees dat allen het er wel over eens zijn dat de V.V.D. bij de ver kiezingen voor de Provinciale Staten niet zo best uit de bus gekomen is. Dit is echter geen reden om ontmoedigd te zijn. Prof. Oud heeft erop gewezen dat een groot deel van het kleurloos middenvak der kiezers in 1958 op de V.V.D. stemde en in 1962 niet. Bij de gemeenteraadsverkiezingen speelt de band kiezer-gekozene een grote rol en op 30 mei heeft de afdeling Soest- Soesterberg de gelegenheid te tonen wat de V.V.D. in onze gemeente waard is. Met voldoening vermeldde de voor zitter dat wethouder dr. D. J. P. Oran je in 1962 547 voorkeurstemmen bij de Burgem. Grothestraat 45 - Telefoon 3917 verkiezingen voor de Provinciale Sta ten had. Dat is 200 meer dan in 1958. De heer Raedt wekte alle leden op zich in te spannen voor een goed re sultaat op 30 mei. Hij dankte de leden die zich steeds trouwe werkers tonen en sprak de wens uit dat dit aantal gro ter mag worden. Staande herdachten de leden het over lijden van mr. dr. W. J. B. Versfeit, die als nummer 7 op de kandidatenlijst voor de verkiezingen van 30 mei stond. Penningmeester J. K. de Bruin bracht het financieel verslag over 1961 uit en dr. D. J. P. Oranje gaf een verslag van Door verblijf elders van de huidige secretaris van het Ned. Roode Kruis, afd. Soest-Soesterberg, zal het secre-I tariaat gedurende de maanden mei en juni worden waargenomen door mevr. J. van Zanten, Heideweg 47, Soest, telef. 3916. van Soesterbergsestraat 26 - Tel. 2982 Van Weedestraat 80 tel. 2670. Het vorig jaar promoveerde de Soest- Zeist-combinatie van de politie naar de hoofdklasse van de Nederlandse Po litie Sportbond en de voetballers uit Soest en Zeist doen het uitstekend. Ze hebben nog geen enkel verliespunt ge ïncasseerd, staan bovenaan de rang lijst met nog twee wedstrijden te spe len en 1 punt is voldoende om het kampioenschap te behalen. Er moet nog een thuiswedstrijd tegen Haarlem gespeeld worden en een uitwedstrijd tegen Hilversum. Dinsdagmiddag werd tegen het Utrecht se U.P.S. in Zeist gespeeld. Het werd een 4-1-zege voor de combinatie, maar deze overwinning werd niet zo gemak kelijk behaald als de cijfers doen ver moeden. Het Utrechtse team ging goed van start en na 13 minuten was het 0-1. Dit be tekende dat het team van de combi natie voor het eerst in deze competitie tegen een achterstand opkeek. Het doel punt werd gescoord door linksbinnen Verkuil. Linkshalf Den Hartog schoot veel en goed om te trachten de achterstand te verkleinen en kort voor de rust slaagde hij hierin. Hij kopte uit een corner van Baams in. De achterhoede van de combinatie was Deze tuin is nagebootst op de Floriade. Frankrijk ging zich toeleggen op de kweek van irissen maar de oorlog van 1870 maakte hieraan een einde en En geland kwam aan bod. Thans staat Amerika aan de spits en op de Flo riade was een prachtige collectie die in bezit van prinses Beatrix kwam. De heer Van Veen toonde vele dia's bij zijn causerie. Leden van de K.N.M.T.P. kunnen weer gratis chrysantenstekken krijgen. Die zullen in mei uitgereikt worden. Er zal voorlichting gegeven worden over de behandeling en in oktober kunnen de leden de resultaten op een bijeenkomst van de afdeling tonen. Makelaars- en Assurantiekantoor PLASWEG 63 SOEST TELEFOON 2064 KOOP EN VERKOOP Taxaties - Hypotheken - Assurantiën - Expertise ïmm Tweede paasdag Heren 3Heren 4, 11 uur. Dames 1Dames 2, 12.30 uur. Heren 2Heren 1, 2 uur. Opstellingen Heren 1 Lock, Van Zadelhoff, Castri- cum, Marcella, Stroband, Evenhuis, Berghauser Pont, Spoorenberg, Thomas, Bolhuis en Holdtgreve. Steenhoffstraat 25 Soest - Tel 2185 Heren 2 Van Hofwegen, Corsmit, Klein Nagelvoort, Van Weering, Hinderdael, Vriens, Van Hofwegen, Van Es, Steen- rneijer, Den Hollander en Spaink. Heren 3 Zumpolle, Mooi, Muijser, Maurer, Schoute, Nübel, Van Doorn, Geijtenbeek, Daan Adama en Henny. Heren 4 Tiedema. Oskamp, Wessels Eoer, Van Dalen, Hinderdael, Van As- selt, Dobben, Bakker, De Haan, Du Mee en Van Breukelen. Dames 1 Burgers, Mulder, Felix, Van Hofwegen, Hoppenbrouwers, Quick, Es- peet, Geertsema, Van der Sterren, Hop penbrouwers en Dalenoort. de partijvergadering in Leeuwarden. Tenslotte werd meegedeeld dat de af deling nog tweemaal voor de verkie zingen een bijeenkomst zal beleggen op 7 mei en op 22 mei. Eerste klasse Tweede klasse heren. heren. Spirit 2 18 28 Muluku M. 1 16 30 Vios 2 18 24 Wilhelmina 1 16 25 Olvmpia 1 18 22 S.S.S. 1 16 25 S.V.V. 1 18 21 Olympia 2 16 21 Giraffes 1 18 21 Montagnards 16 11 V.V.A. 2 18 18 Spirit 4 16 10 Wovo 1 18 15 Vios 3 16 9 B.G. en S.V. 1 18 11 V.V.A. 3 16 9 S.V.V. 2 18 10 Spirit 5 16 4 Spirit 3 18 10 Derde klasse Eerste klasse heren. dames. Wilhelmina 2 14 23 B.G. en S.V. 1 18 29 Vios 4 14 22 V.V.A. 1 18 28 Olvmpia 3 14 21 Wilhelmina 1 18 28 B.G. en S.V. 2 14 16 Vios 2 18 17 S.V.V. 3 14 12 V.V.A 2 18 12 Spirit 6 14 7 Olvmpia 2 18 9 V.V.A. 4 14 7 Spirit 2 18 3 Wilhelmina 3 14 4 Tweede klasse Derde klasse dames. dames. Wovo 1 18 28 S.S.S. 1 12 21 S.V.V. 1 18 26 Wovo 2 12 20 Vios 3 18 26 Vios 4 12 13 V.V.A. 3 18 19 S.V.V. 3 12 4 Wilhelmina 2 18 14 Olympia 3 12 2 S.V.V. 2 18 12 V.V.A. 4 18 2 niet zo goed op dreef, maar Onvlee deed uitstekend werk. Het zag er in de tweede helft niet zo best uit voor Soest-Zeist en het had er veel van. weg dat U.P.S. zou scoren. Het doelpunt viel echter aan de an dere kant en dat bracht de ommekeer. Baams bracht de stand op 2-1 en een minuut later werd het 3-1. Been werd in het strafschopgebied gehaakt en Baams mocht een strafschop nemen die hij benutte. Een minuut voor het ein de van de wedstrijd bracht Baams de stand op 4-1 na een goede combinatie met Been. Voor de afdeling Soest van de Konink lijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft de heer J. van Veen uit Naarden dinsdagavond in De Gouden Ploeg gesproken over Irissen. Hij werd ingeleid door voor zitter dr. P. Felix. De heer Van Veen is tandarts en zijn vrije tijd besteedt hij aan het verzame len en kweken van irissen. Dat men hiermee niet zo gauw klaar is blijkt wel uit het feit dat er thans 50 tot 60.000 variëteiten zijn, terwijl er ieder jaar ongeveer 500 variëteiten bijkomen die erkend worden. De heer Van Veen doet dit als eenling en hij heeft reeds fraaie successen met kruisingen ge boekt. Over enige tijd zullen de leden van de K.N.M.T.P. de resultaten in Naarden gaan bekijken. De eerste Nederlandse botanicus die in Leiden doceerde was prof. Clusius. Reeds in het begin van de zeventiende eeuw had hij een grote verzameling irissen in de Leidse hortus. Zaterdag S.E.C. 2—H.C.A.W. 3, 2 uur. S.E.C. 1—H.C.A.W. 2, 4 uur. Dokter A. Th. M. Splinter, Amers- foortsestraat 3, Soesterberg, tel. 03463- 432, neemt op de beide paasdagen de dienst waar voor de artsen J. C. Lu cas, Soesterberg, W. F. van den Helm, Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempellaan 6, telefoon 03463-517, te Soesterberg neemt op beide paasdagen de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. De jaaruitvoering van A.G.A.V.S., die aanvankelijk was gesteld op vrijdag 11 en zaterdag 12 mei e.k. kan op 11 mei niet in de garnizoensontspanningszaal plaatsvinden, daar de zaal dan niet be schikbaar is. Men heeft nu een oplossing gevonden door de uitvoering van des avonds 11 mei te verplaatsen naar zaterdag 12 mei des namiddags, gevolgd des avond 12 mei door de grote uitvoering. Titus Brandsmaschool, 17 leerlingen, allen geslaagd, waarvan 10 met lof. St. Carolusschool, 39 leerlingen, allen ge slaagd, waarvan 4 met lof. Christelijke school, 26 leerlingen, allen geslaagd, waarvan 2 met lof. Openbare school, 33 leerlingen, waarvan 32 geslaagd, van wie 6 met lof. In totaal zijn er dus van de 115 Soes- terbergse schoolkinderen 114 geslaagd, waarvan 22 met lof. HORLOGERIE Van Weedestraat 40 - Telef. 4361 Wilt ge uw snijbloemen langer goed houden, koopt u dan een pakje snij- bloemenmest bij de drogist of bloe mist. Snijbloemen zijn afkomstig van een plant met wortels, die voor de voedingsstoffen zorgden en nu moe ten zij het zonder die wortels doen Stelen schuin afsnijden en het water niet verversen, wel bijvullen.

Soester Courant | 1962 | | pagina 5