KGNIfiKLUK FEEST. De Soesfer Courant op woensdag. Hef oog gericht op naieve voorlichters. Als gevolg van Koninginnedag ver schijnt ons eerstvol gend nummer niet op dinsdag doch op woensdag a.s. VRIJDAG 27 APRIL 1962. 41e JAARGANG n0- 34- soester(Tourani Verschijnt iedere dinsdag en vrqdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 Met meer luister en meer meeleven dan ooit zullen we a.s. maandag de ver jaardag gedenken van H.M. Koningin Juliana, want het betekent tevens het meevieren van haar zilveren huwelijks feest. In alle elf provinciehoofdsteden krijgt de bevolking gelegenheid, mede via deputaties uit iedere gemeente, om de koningin en haar gezin te zien en toe te juichen en daarmede onze aanhan kelijkheid aan het Huis van Oranje te demonstreren. Koninginnedag is en blijft voor het Ne derlandse volk de nationale feestdag. Alle pogingen om wel eens een andere nationale feestdag te arrangeren zijn mislukt, omdat men de Koninginnedag als het levendigst symbool bleef zien van de nationale eenheid. Er zijn maar zeer weinig landen waar het koninklijk huis zo diep in de har ten van het volk is verankerd als juist in Nederland. Toch gaat de Nederlander helemaal niet door voor een emotioneel inge steld mens, heeft zijn uiting van aan hankelijkheid altijd nog iets gereser veerds. Maar het is opmerkelijk met hoeveel eerbied en vooral ook warmte de Nederlander over zijn vorstenhuis en speciaal over koningin Juliana denkt. Er zijn stormen over ons land gegaan en ook over het Pluis van Oranje, er zijn als in ieder samengaan, ups en downs geweest in de genegenheid en liefde, maar het wezen van de ver bondenheid tussen Nederland en Oran je is er niet door geraakt, ja heeft er zich juist door verdiept. De wijze waarop koningin Juliana Haar taak heeft opgevat en vervuld is zó volledig in overeenstemming met de gevoelens van het Nederlandse volk, dat de genegenheid voor het koninklijk huis er nóg dieper en vooral warmer door is geworden. Met de tijden ver anderen de inzichten der mensen over vele dingen en vooral oorlogen geven daartoe een krachtige stoot. Het is de grote verdienste van konin gin Juliana dat zij de verandering der tijden heeft begrepen, daarin is mee gegroeid en dit tot uiting heeft laten komen in haar verhouding tot het volk. Zij heeft zich daarbij niet zozeer voor gedaan als de vorstin doch veel meer als de moederlijke leidsvrouwe, die zich een deel voelt van het grote Ne derlandse gezin en die belangstelt in alles wat de leden van dit gezin aan gaat en wat zij doen. Dat heeft men overal in den lande ervaren. Zij toonde een opmerkelijke belangstel ling in ons leven en werken en ging daarin ook haar kinderen voor, bij wie een zelfde belangstelling wordt aan gekweekt. Naast haar heeft z.k.h. prins Berhard zich mede een harde werker betoond voor talloze Nederlandse belangen. Door het aankweken van vele buiten landse contacten en het aanknopen van economische banden heeft hij Neder land grote diensten bewezen en zich met recht een koninklijke echtgenoot getoond. Mede daardoor kan het Nederlandse volk zich met recht verheugen bij de viering van hun 25-jarige echtviering. Het koninklijk gezin is voor ons niet alléén een symbool van de Nederland se verbondenheid, daarnaast is het veel meer een deel van ons, dat ons stu wen wil naar een betere toekomst, dat deel neemt in ons leed en in onze vreugden, dat zich misschien juist nog meer met ons verbonden voelt dan om gekeerd. Daardoor ook juist ontstond die bijzondere hoogachting van vrij wel iedere Nederlander voor deze ver tegenwoordigers van het Huis van Oranje. Bij de aanstaande viering van verjaar dag en zilveren jubileum zal dan ook zeker meer dan ooit die persoonlijke band onze uitingen beïnvloeden. 30 april is nu méér dan de nationale feestdag het is bovenal nu het mee beleven en vieren van het 25-jarig hu welijksfeest. Dit voor het koninklijk ge zin zo persoonlijke feit gaat ook ons persoonlijk aan, omdat we ons zó met koningin en prins verwant voelen. Dat zal aan de komende feesten een bij zondere klank en fleur geven en ons onze nationale verbondenheid weer dieper doen gevoelen. Dit lijken misschien allemaal grote woorden en we zullen dat bij de fees ten op 30 april niet allemaal zo op merken, doch diep in ieder zal dat gevoel leven en haast onbewust onze daden en gevoelens ook later beïnvloe den. Dat kan ons land alleen maar ten goede komen. H.M. de Koningin die maandag haar verjaardag viert. Foto Max Koot. Daarom mogen wij blij zijn zo'n ko- BIJEENKOMST V.V.D. ningin, zo'n prins, zo'n koninklijk ge-1 zin te bezitten. P.T.T. OP 30 APRIL. Op 30 april a.s. (Koninginnedag) zal P.T.T. de diensten uitvoeren als op zon dagen. Er zullen die dag geen post bestellingen worden uitgevoerd en in de nacht van 30 april op 1 mei rijden geen nachtposttreinen. Ook voor de telegraaf- en telefoon dienst geldt de zondagsdienst. VRACHTWAGEN IN SLOOT. Op de Wieksloterweg reeds een trac tor, bestuurd door P. C. B., in de rich ting Soest-Zuid. Waarschijnlijk reeds deze niet geheel aan de rechterzijde van de weg, want toen hij gepasseerd werd door 'n vracht auto, bestuurd door R. de Z., raakte deze de macht over het stuur kwijt, waardoor de vrachtauto in een sloot langs de weg terecht kwam. De bestuurder kreeg verwondingen aan gezicht en benen. Dokter Rip verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer naar huis gebracht werd. De zwaar beschadigde vrachtauto moest opgetakeld worden. RITTEN OP KONINGINNEDAG. De Soester Bromfiets Club organiseert ter gelegenheid van koninginnedag een aantal ritten voor fietsers en from- fietsers. De inschrijving is geopend tot en met 29 april. Men kan zich opgeven op de adressen Braamweg 38, Brikstraat 22, Bakkersweg 2 en Dorresteinweg 41 en aan de start bij hotel Bos en Duin op 30 april. Er is een A-klasse voor fietsers tot en met 14 jaar, een B-klasse voor fietsers van 15 jaar en ouder en een C-klasse voor brommers. Het inschrijfgeld be draagt bij voorinschrijving voor de A- en de B-klasse 50 cent per koppel en voor de C-klasse 1,Bij inschrijving aan de start zijn deze bedragen res pectievelijk 25 cent en 50 cent hoger. Het startbureau is vanaf 1 uur geopend en de eerste deelnemer start om 2.01 uur. De gemiddelde snelheid is voor A- en B-klassers 12 km en voor C-klassers 20 km per uur. ONBEKENDE HOND. Kinderen hebben op de Foekenlaan een bejaarde herdershond gevonden, die niet meer zo best uit de voeten kon. Zij hebben de inspecteur van de Die renbescherming gewaarschuwd en deze heeft zich over het dier ontfermd en naar het asiel gebracht. Wie eigen domsrechten op deze hond kan doen gelden moet zich in verbinding stellen met de inspecteur (tel. 2501) om het dier weer terug te krijgen. Op maandag 7 mei belegt de V.V.D. afdeling Soest-Soesterberg, een bijeen komst in hotel 't Zwaantje te Soester- berg. Een forum, bestaande uit de he ren dr. Oranje, dr. Brouwer, De Bruin en Brugman, zal vragen beantwoorden. OPEN COURSE VAN TEMPO. Het ligt in de bedoeling van de ren en tourvereniging Tempo een open cour- se voor aspiranten en veteranen te or ganiseren op 19 mei. Er wordt gere den op het parcours Koninginnelaan, Hartweg, Nieuwstraat. De aspiranten starten om 2 uur en de veteranen om 3 uur. NIEUWE UNIFORMEN VOOR DRUMBAND. De afgelopen winter heeft de drum band van Olympia het 10-jarig bestaan gevierd. Ter gelegenheid van dit ju bileum werd een grote verloting ge houden, waarvan de opbrengst ten goede zou komen aan het aanschaffen van nieuwe uniformen. Het oude uni form was netjes, maar minder ge schikt voor ons klimaat omdat het he lemaal op zacht weer afgestemd was, terwijl de drumband ook wel in de win ter naar buiten optrad en vooral de laatste tijd nam dit sterk toe. Thans is hierin voorzien door de aan schaf van nieuwe jasjes. Bij het kie zen van het nieuwe uniform is zoveel mogelijk uitgegaan van een uitvoering die paste bij de Soester- en verenigings- kleuren groen-wit-oranje. Dank zij de vakkundige medewerking van de uni- fcrmkleermaker, de heer Groenestijn is het bestuur erin geslaagd de drum band keurig voor de dag te doen ko men. Op koninginnedag zal de drum band voor het eerst in het nieuwe cos- tuum in de openbaarheid treden. Er wordt om negen uur gestart in Soest- Zuid voor een mars langs de hoofdweg naar het gemeentehuis, waar de jaar lijkse aubade gehouden zal worden. SOESTER MOTORRIJDERS IN ACTIE. Door de Eerste Zeister Motorclub wor den op maandag 30 april internationa- motorcrosswedstrijden georganiseerd waaraan 7 Soester rijders deelnemen. Het parcours ligt aan de Paduaweg te Den Dolder, dicht bij de grens van Soest. Het is gelegen in een zandaf- graving en staat bekend als het veilig ste circuit van ons land omdat de toe schouwers zich op de heuvels bevinden en de renners onder zich zien rijden. Er doen tachtig renners mee in de ver- Het is natuurlijk prettig dat er mensen zijn die de moeite willen nemen te age ren tegen de atoombom en daaraan een zonnige tweede paasdag hebben willen besteden. Geen zinnig mens is name lijk gesteld op kernwapens en dat mag gerust in Amsterdam, Londen, Parijs, New York of waar ook gedemonstreerd worden. Gelooft u echter vooral niet dat de mensen in Moskou, Leningrad of Stalingrad - dat nu anders heet - te gen het vervaardigen van atoomwapens demontreren, want die wapens zijn er om de vrede te dienen, zoals de Ber- lijnse muur er is om de de vrede te dienen. Tijdens een betoging in Amsterdam heeft een zekere dr H. W. van Dobben uit Wageningen gesproken, maar het was beter dat hij niets gezegd had. Hij zei het volgende„De verhalen over Amerikaanse achterstand in de atoom bewapening zijn verzonnen om de be wapeningswedloop te stimuleren. De Sowjet-Unie heeft nog geen tiende deel van de atoomwapens waarover Amerika beschikt. Het is dwaas te denken dat de agressie van de Sowjet-Unie zal ko komen". Als deze dr Dobben 25 jaar geleden ergens gesproken heeft tijdens een be toging tegen de bewapening dan zal hij ongetwijfeld gezegd hebben „De verhalen over de Franse en Engelse achterstand in de bewapening zijn ver zonnen om de bewapeningswedloop te stimuleren. Duitsland heeft nog geen tiende deel van de wapens waarover Engeland en Frankrijk beschikken. Het is dwaas te denken dat de agressie van Duitsland zal komen". Overigens schijnt die meneer Van Dob ben een verdienstelijk spion te zijn Hij weet zo precies hoe het met de be wapening staat. Zou zo'n man geen vrouw hebben, die zo af en toe eens tegen hem zegt„Wat ben je toch een zwetser" KANTMAN. mg* i Het Koninklijk paar in de bruidsdagen. Foto J. Hamelberg. schillende onderdelen van het pro gramma. Onder hen bevinden zich de Soester rijders J. Kers, W. Strumpel, D. v. d. Broek, H. Kamphorst, W. Bloe mendal, A. van Mil en G. van Beek. De burgemeester van Zeist zal de wed strijden openen, waarna de renners een voorstellingsronde rijden. Voor de 175 cc hebben 20 juniores ingeschreven. Onder hen Kamphorst en Van Mil. Bij de 250 cc voor seniores is de Zeister rijder P. van Beek de grote kanshebber. Hij is in uitstkende vorm en bewees dit kortgeleden door eerste te worden in Nistelrode en Heerlen. De Duitsers Peschmann en Zebitsch en de Belgen Adjanski en Martens komen in deze klasse uit. De Soester rijders Kers, (vierde in Nistelrode), v. d. Broek en Kamphorst komen in deze klasse uit evenals de renner Joachimsthal uit Zeist. Zeventien renners komen uit in 350- 500 cc-klasse. Onder hen Van Beek uit Soest, Bloemendal uit Soest, de huidi ge kampioen W. Fransen uit Aalst, Molengraf uit Eindhoven, v. d. Eisen uit Gemert, v. d. Kaay uit Doorn en enige Duitsers en Belgen. RITTEN VAN TEMPO. Op zaterdag 28, zondag 29 en maandag 30 april organiseert de tourafdeling van Tempo sterritten van 40 en 60 km. De deelnemers moeten zich tussen 10 en 3 uur afmelden in restaurant Zonne- heuvel. Ter gelegenheid van Koninginnedag wordt er maandag een tourtocht van 40 km gehouden, die voornamelijk ge organiseerd is voor de jeugd en voor oudere rijders. Er wordt om 9 uur bij restaurant Zonneheuvel gestart. Het Oranjecomité Soest heeft een wissel beker beschikbaar gesteld voor de grootste groep. MEISJE AANGEREDEN. Het achtjarig meisje A. S. kwam uit de Stationsweg de Torenstraat infietsen en ze stak over zonder op te letten. Ze werd aangereden door een scooter, be stuurd door P. S„ kreeg een hoofdwon de en een wond aan haar arm. Ze is naar haar woning in de Middelwijk straat gebracht. OPSTELLING VAN B.D.C. B.D.C. speelt zondag in de volgende op stelling tegen Actif Kok Majoor Westerveld Wigtman Hilhorst Brouwer v. Megen De Ruigt Kaats Gros Dorrestein

Soester Courant | 1962 | | pagina 1