FÜGERS FIETS ZOMERPOSTZEGELS 1962. Soest voor dertig jaar. WASSERIJ GELR1A EDE DERDE BLAD GAZELLE - VOOR UW I6WICTA - RALE8GH - B.S.A. BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool Huidgenezinq -- i De grootste PASTOE koSSektie staat in Hiiversum ps WAAROM h. 11SIII VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 27 APRIL 1962. SCHOTEN IN TORENSTRAAT. POSITIE EN TAAK VAN DE V.V.V. Een dezer dagen kwamen op het V.V.V.-kantoor twee dames uit Rotter dam, die naar pension-adressen infor meerden om in juli in Soest de vacan- tie te komen doorbrengen. Na enige tijd kwamen zij opgewekt terug en zeiden „Wij zijn goed geslaagd en dank U wel voor uw bemiddeling". Na enig aarzelen zei een der dames „Heeft U misschien enkele foldertjes voor ons en programma's voor uitstapjes, die wij dan kunnen gaan maken Het bleek, dat zij beschikten over een auto en zo konden wij haar de fol der van de Utrechtse Heuvelrug over-I meegenomen naar het bureau en zaten handigen I spoedig weer in Amersfoort. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt, woensdag a.s., van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zitting ten gemeentehuize alhier. PROTEST TEGEN KARNAVAL OP ZONDAG. De Staatkundig Gereformeerde Partij, afd. Soest-Baarn heeft een schrijven gericht aan alle Protestantse Kerken in Soest, met het verzoek gezamenlijk te protesteren tegen de karnavalsoptocht op zondag 4 maart j.1. Tevens deden zij eterii maal. nu word gevraagd wat een beroep op de afdelingen Soest van doe{ u met ^et kind de Christ. Hist. Unie en van de Anti- j\(u geen streng regiem meer maar op Rev. Partij om met de St. Ger. Partij VOeding. Bij deze opvoeding houdt de een protest te zenden aan de Burge- - - meester. justitie en de Raad voor de Kinderbe scherming toezicht. De kinderhuizen moeten aangesloten zijn bij de Voe- Twee jongens waren uit het Rijks dingsraad om te waarborgen dat de Jeugdinternaat te Amersfoort ontsnapt 1"""' jj-i en aan alle politiebureaus in de om trek werd hiervan melding gemaakt. Niet lang daarna zagen enige agenten twee jongens in de Torenstraat die het wel eens konden zijn en zij kregen het bevel te blijven staan. Ze namen echter de benen maar niet lang, want er werd een waarschuwingsschot gelost en dat maande tot voorzichtigheid. Ze zijn KERKSTRAAT 3-5 BETALING IN OVERLEG TELEF. 2030 De Utrechtse-Heuvelrug, is het gebiedVOETBALPROGRAMMA. tussen Utrecht, Hilversum, Amersfoort en Ede, het meest westelijk bosgebied van Nederland. De route is in kaart gebracht in een aantrekkelijke folder, voorzien van een aantal foto's betref fende de plaatsen, die u langs de rouie aandoet. Op enige plaatsen zijn een aantal voorzieningen getroffen, als de aanleg van picknick-plaatsen met par- keer-terrein en wel één op de ter reinen van het landgoed „De Treek" in de gemeente Leusden, één nabij het vliegveld Soesterberg en één in Leer- sum aan de Scherpenzeelseweg. De fol der is gratis op het V.V.V.-kantoor ver krijgbaar. Natuurlijk lichtten wij de aanstaande gasten in over Eemland cu deden wij dit vergezeld gaan van de Eemland-folder „Heeft U nog iets op 't gebied van een eventueel te maken wandeling Ook hier wisten wij de helpende hand te bieden, daar vanaf juni tot eind augus tus de P.P.F.tochten worden gehouden. Wat dat zijn Daarover vertellen wij een volgende keer. „Als straks het weer ons goed gezind mag zijn, dan brengen wij hier vast een mooie vakantie door", zei een der dames enthousiastJa, dachten wij „Uitgaan in eigen land" is toch een ge- gelukkig verschijnsel. Ons land be schikt over een ruime mate van na tuurschoon, het heeft prachtige stran den, heeft zijn meren, rivieren en ka nalen, zijn hei en zijn bossen Het heeft zijn eigen aantrekkelijkheid. Ons land heeft zoveel de inpolderin gen de werken van het Delta-plan de Europoort de herinneringen aan het verleden, de unieke schilderijen verzameling uit de grote eeuwen van de schilderkunstzijn bloemen cu planten. Kortom veel te veel om op te noemen. Hij, die zich de moeite geeft, dat te gaan zien, wordt steeds beloond, omdat hij dan een beeld krijgt wat ons land in alle opzichten waard is Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht Zondag. S.E.C. 1Quick 1, 2.30 uur. S.E.C. 2Rapiditas 2, 12 uur. S.E.C. 3—H.V.C. 4, 12 uur. A.P.W.C. 2—S.E.C. 4, 12 uur. Actif 1—B.D.C. 1, 2.30 uur. B.D.C. 4—A.P.W.C. 5, 12 uur. B.D.C. 6—K.V.V.A. 5, 2.30 uur. Amersfoortse Boys 5B.D.C. 7, 2 uur. Zaterdag. Stroe 1—V.V.Z. 1, 4 uur. V.V.Z. 2Sparta 4, 4 uur. S.E.C. AC.J.V.V. A, 2.45 uur. S.E.C. c—H.V.C. d, 4 uur. C.J.V.V. B—B.D.C. B, 2.45 uur. B.D.C. CSpakenburg B, 4 uur. B.D.C. bK.V.V.A. b, 2 uur. B.D.C. cC.J.V.V. c, 2.45 uur. B.D.C. eeQuick ee, 2.45 uur. Pupillen S.E.C. 1—C.J.V.V. 1, 2 uur. S.E.C. 3Quick 3, 2 uur. Amersfoortse Boys 2B.D.C. 3, 2 uur. OPSTELLING VAN S.E.C. S.E.C. speelt zondag de zware thuis wedstrijd tegen Quick in de volgende opstelling Adams Ten Hove Pothoven Van Breukelen Ruttenberg Burgman v. d. Valk Van Kooij kinderen alle voedingsmiddelen krij gen die ze nodig hebben. Er wordt toe zicht gehouden op de wijze waarop de kinderen de vakanties besteden, er wordt leiding gegeven bij het toeken nen van zakgeld of extra beloningen en er wordt op gelet dat ieder kind de scholing krijgt die het nodig heeft. Aan ieder huis is een psycholoog ver bonden en dit is een grote vooruitgang met vroeger. Het kind heeft nu niet alleen veiligheid, verzorging en rust, maar ook een volledig eigen aanpak en de gelegenheid zich geheel te ont plooien. In de weeshuizen van vroeger werd het kind na de lagere school direct aan het werk gezet, nu krijgt ieder kind de op leiding welke bij de aanleg past. Vroe ger dacht men dat een streng regiem de ware opvoeding inhield, maar thans weet men dat van deze opvoeding zon der begrip voor het kind, warmte en liefde niets terecht komt. Huidzuiverheid - HuldgezondheTd Puistjes verdrogen door Purol poeder De Bruin Hooijer TEMPO ZOCHT EIEREN. Leden van Tempo hebben op tweede paasdag deelgenomen aan de traditio nele eierzoekwedstrijd in Soestduinen. Ruim veertig enthousiaste zoeksters en zoekers zochten tientallen eieren bij elkaar. De uitslag was: 1. W. Schle- baum (18 eieren). 2. Mevr. Visser (13). 3. J. Visser (11). 4. Mevr. v. d. Broek (10). 5. J. van Rees (5). 6. E. Roey- mans (5). 7. Elsje Overhorst (5). 8. Joke Marsée (5). HANDBALPROGRAMMA. Dames AchillesB.D.C. 1, 12.10 uur. B.D.C. 2—H.H.C. 2, 1.30 uur. Amersfoort 2B.D.C.-jun. 2, 1 uur. B.D.C.-jun. 3Sport Vereent 1, 2.20 u. VB.O.B.D.C.-asp. 1, 12 uur. B.D.C.-asp. 2Laren, 3.10 uur. Heren B.D.C.Fidelitas, 11.30 uur. B.D.C.-jun.Achilles 2, 12.45 uur. Verhoeve B.D.C.-asp.Fidelitas, llllil|llli"i|| Iillllllllllüllli 11111 lllTI 1111 LLl 11111111 Illllllllllilllllll Groest 110, Hilversum Spiegelstr. 38, Bussum Tel. 14001 Tel. 15614 Huizerweg 24, Bussum - Tel. 12379 C/1 „Uit in eigen land", is ook de titel van het tijdschrift dat door de A.N.V.V.V. wordt uitgegeven. Het verschijnt 8 keer per jaar en heeft een speciaal winternummer. Bij de V.V.V. kan een abonnement worden opgegeven voor slechts 3,per jaar. Ook kunt U los se nummers kopen a 0,50 per exem plaar. De dames in kwestie waren zeer ge ïnteresseerd. De inhoud is veelzijdig een rubriek „Wat-Waar-Wanneer" N.S.-vakantie-tips plaatsbeschrijvin gen speciale gebeurtenissen een V.V.V.-pagina enz. De dames kochten het april-nummer en gaven zich te vens op voor een abonnement". Tenslotte nog een vraag„Waar kun nen wij gaan eten De informatie werd zo objectief mogelijk verstrekt, tevens gebruik makend van de nieuwe plattegrond, die met de kennelijk te vreden gestelde dames het kantoor ver liet NOG 6 WEDSTRIJDEN VOOR S.E.C. Vier jaar zijn er om van het vijfjaren plan, waarmee voorzitter Wilhelm van S.E.C. de promotie naar de tweede klas aankondigde, maar ook dit jaar promo veren de groen-witten niet. Misschien het volgend jaar, bij het 25-jarig be staan. S.E.C. moet nog 6 wedstrijden spelen tegen Quick, H.M.S., Zeist, Hercules, Vreeswijk en Vriendschaar. KINDERBESCHERMING. £9 Onder de vele sympathieke taken van het Leger des Heils behoort de verzor ging van kinderen uit gebroken en asociale gezinnen in tehuizen. Ir. Baarn is zo'n kinderhuis en majoor T Stierman, directrice van dit tehuis, heeft woensdagmiddag voor de leden van de afdeling Eemland der Neder landse Vrouwen Electriciteits Vereni ging over het werk van de kinderbe scherming gesproken. Zij werd ingeleid door mevr. M. van Veeren, de presidente, die bijzonder heden gaf over de vergadering in As sen, welke op 3 mei gehouden zal wor den, over de excursie van 24 mei naar Nijmegen en de excursie naar de Volks hogeschool te Bergen op 29 juni. Majoor Stierman wees in de eerste plaats op de nare weeshuizen die ons land, tot 1930 bezat. Jongens en meis jes die het ongeluk hadden hun vader en moeder te verliezen, kwamen in zo'n tehuis terecht. De haren werden geknipt tot er nog maar een minimum over was en ze kregen 't uniform aan dat de buitenwereld er steeds op wees waar het kind thuishoorde. Voor vele kinderen is dit een verschrikking ge weest, maar daarmee hield men geen rekening. Vroeger bestond de taak in hoofdzaak uit het opvangen, kleden en verzorgen van de kinderen die dit nodig hadden, nu vormt de opvoeding het belangrijk ste deel van de taak. Nu geen grote sombere weeshuizen meer, maar zoveel mogelijk tehuizen, waarin de sfeer van het gezin althans enigermate bereikt kan worden. Na 1945 is het werk van de kinderbe scherming flink aangepakt, maar men is nog lang niet waar men wezen wil. Vroeger was het voldoende als een kin derverzorgster wist wat baby's, kleu ters en schoolgaande kinderen moesten i'illllllllilll vallig nog enige nette dames en heren een lidmaatschapskaart bekomen. Beb Weet jij het programma van aan staande zondag, Mies Mies Zeker Beb, dat is altijd goed ver zorgd. Als medewerker treedt op de grote humorist Harry Rozendaal. Ook wordt er prijsdansen gehouden. Beb Dus zondag naar Ettema, van ouds Stationskoffiehuis, Torenstraat 6. Het Hollands toneel kwam weer naar Soest „Toffe Mien" was zo inge slagen dat men nu met het stuk „Mot tige Janus" kwam. „Zuk lache", zullen de toeschouwers na afloop van het stuk ongetwijfeld gezegd hebben. Twee jongens liepen in de avond op de rijksweg een zware handkar voort te duwen. Een auto vol licht kwam hen tegemoet. De jongens hadden last van dit licht, maar een automobi list, die achter hen reed, nog veel meer. Hij zag de jongens niet en veegde hen I Verdeling van het aantal ongevallen door overtre ding v.d voor rangsregels Verb Vei lig Verkeer p[J met de handkar van de weg. Beide jon gens waren zwaar gewond. „Bij eenvoudige mensen betrekking gezocht door meisje van 17 jaar voor dag en nacht". „Kost en inwoning gezocht door zeer bejaard heerDergelijke advertenties zie je tegenwoordig niet meer in de krant, want er zijn geen mensen meer die er prijs op stellen eenvoudig te zijn. In Soesterberg werd een automo bilist bekeurd omdat hij geen rijbewijs had, te hard reed, een borreltje op had en een fluit gebruikte inplaats van een claxon. Een man die als dronken be stuurder van een paard en wagen wat minder gevaar opleverde, kreeg voor twee feiten een proces-verbaal omdat hij dronken was en omdat hij de agent die hem verbaliseerde een „lummelige bal gehakt" noemde. In de gemeenteraad kwam het ver zoek naar voren te verbieden dat melk- verkopers op zondag hun melk- en zui velproducten verkochten. Blijkbaar vond men dit echter dertig jaar ge leden heel gewoon, want het had geen succes. Wie de rijmpjes leest waarmee en thousiaste dichters dertig jaar geleden meenden hun bijdrage te moeten leve ren aan het vullen van de Soester Cou rant, die kan zich voorstellen waarom een man als Willy Derby met zijn ze- verige liedjes zo populair was. Hij liet jongetjes bij muren van oude kerkho ven verdriet uithuilen, maar de onbe zoldigde medewerkers aan de Soester Courant wisten er ook weg mee. Arme kleine meisjes, die heel alleen door een groot huis dwalen en dan terecht ko men in de kamer waar hun moeder op gebaard ligt, of een kleine jongen die op een kwekerij werkt en altijd zijn brood in een stil hoekje opeet omdat hij daar kan bidden zonder uitgelachen te worden, terwijl niemand kan zien dat hij niets op zijn brood heeft. De Commissie van Weldadigheid deelde ter gelegenheid van Pasen 1932 aan 50 gezinnen ondergoed, eieren en bonnen voor levensmiddelen uit. Dit was zeer te prijzen, maar gelukkig hoeft deze commissie nu niets meer nit te delen. Na de begrafenis van Dorus Rijkers, die vele honderden schipbreukelingen het leven redde, werd het plan opge vat een monument ter ere van het Ne derlandse reddingswezen op te richten. Er werd een comité gevormd waarvan Z.K.H. Prins Hendrik voorzitter was. Ook in Soest deed men een beroep op mensen die grote bewondering voor de redders hadden en er kwamen giften binnen. Ook een hoog bedrag van een anonieme schenker, die bij zijn gift een briefje gedaan had waarin stond dat hij graag medewerking verleende aan het oprichten van een monument voor de helden van de kust, maar dat het hoog tijd werd de pensioenen van deze mannen te verhogen. Hij had de begra fenis van Dorus Rijkers bijgewoond en uit betrouwbare bron vernomen dat de ze mensenredder 3,pensioen in de week ontving. Meisjes praatten blijkbaar dertig jaar geleden nogal gek met elkaar, of de advertentie die dit weergaf was nog al gek. Beb Zeg Mies, bij welke club dans jij op zaterdag en zondag Mies Wel Beb, je weet toch dat ik al tijd dans als lid bij „Ons Genoegen". Beb „Ons Genoegen MiesJa, bij Ettema, daar is het ge zellig zeg. Eerste klas jazzmuziek en ter afwisseling gedurig een humorist op het toneel. Beb Worden er ook prijsdansen ge houden Mies Zeer dikwijls en mooie prijzen. Beb Weet je wat Mies, laten we aan slaande zondag van drie tot zes en van half acht tot elf uur daar samen naar toe gaan. Mies Dolgraag Beb. Er kunnen toe- u De dierentuin In de hoofdstad heeft er sinds enkele weken twee jonge emu's bij. Vrouwtje emu had ongeveer 14 eieren gelegd, die door het mannetje weiden uitgebroed. Deze vogels zijn vrij agressief. Het broeden duurde 54 dagen, in welke tijd niet gegeten wordt. Drie eieren brachten emu's Er zijn er tenslotte twee overgebleven, die hier trots in hun verwarmde hok rondstappen.

Soester Courant | 1962 | | pagina 5