"Ton c.Vufs Krabbels van Knelis. Officiële mededelingen. Firma 0. van de Pol TWEEDE BLAD Rouw- en Trouwkleding Loodgieters- werkzaamheden. Voor BETER Schoeisel en VAKKUNDIGE Kousenreparatie STICHTSE SCHOENHUIZEN De kleine dagelijkse dosis Krnscben Firma VAN DE WIJNGAART Makelaars- en Assurantiekantoor PLASWE0 63 SOEST TELEFOON 2SS4 KOOP EN VERKOOP VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 27 APRIL 1962. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak heul nie zo bar esteld bin op al die Pruuse die hier mit de feestdaoge waore. Ik zee teuge Knelia, kom deere, wullie binne jong en wullie wille ok wel us wat, ik pak de stoomfiets en wullie gaon naor de pier in Scheve- ninge. Alleminse zoveul luu bie mekaor. Ik an 'n kérel vraoge waor is de pier. ,,Biete" zee die. En 't tweede zee biete en 'n derde zee beite, en toenk mien stoomfiets nie goed neerzette en 'n agent d r wat van te zeige had zee ik biete" en daor ging die buutenlands teuge ming ant praote. Best, al die Pruusse is ok zo lekker nie, maor datter minse binne die de baande van d'rluu auto's kepot steeke das ne- tuurlek flauwekul. Op heul veul auto's zaoge Knelia en ik staon „Heim ins Reich". Wat het dat de beduuje, zee Knelia. Das zoveul as mieter maor op, zee ik, want denkterom dak me taole ken. Hartelukheid is maor alles, zee Knelia. Wullie maoke reklaome veur ongs laand in de heule wèreld en daor komme ok de Pruusse op af. Noeng binne d'r veul minse die veul door hullie eleeje hebbe zo'n twintug jaor eleeje. Die zeige, k'wil gin Pruus meer zien, k'wil die taol nie meer heure en k'gao wel naor Frankriek of Italië maor nie naor de Pruusse. Vamme leevesdaoge nie. Daor kenk heul best inkomme. Maor dat binne niet de minse die baan de kepot steeke. Dat binne de nozems mit d'rluu lewaojbrommers en d'rluu leere veste. Dat binne snotneuze die an de kust de baande van de Pruusse ke pot prikke en arregus aanders de baande van de Spanjaorde en de Ita- liaonders omdazze nie hebbe kenne dattie hier werreke. 't Is heul best da wullie nie vergeete datter twintug jaor eleeje Pruusse- baandiete bie duuzende huusehouwe hebbe, maor van die luu binne d'r al hoope opperuumd en d'r worre d'r nog meer opperuumd. Daor hejje veul meer an as baande kepot steeke van Pruusse, die messchien veuls te jong waore toeng ut oorlog was om te vechte en baandietestreeke uut te haole en die messchien teuge d'rluu eige vaoders ezeid hebbe „Waf- fer naore schurreke waore jullie om zo huus te houwe". Het Koninklijk gezin dat zleh verheugt in een dubbel feest. Foto J. Hamelberg. v.h. Joh. van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet, ter algemene kennis, dat ter ge meente-secretarie van Soest ter inzage zijn gelegd verzoeken met bijlagen van a. Oliehandel Gejo N.V., P. C. Hooft- straat 152 te Amsterdam, om vergun ning tot het uitbreiden van een motor brandstof aftapinstallatie, bestaande uittwee elektrische benzinepompen en twee ondergrondse tanks elk van 3.000 liter inhoud, op het perceel Ko- ninginnelaan 99, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie H, nr. 7792. b. Fa. ,,Turbo-Zeist", Postweg 53 te Soesterberg, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in wer king houden van een machinefabriek, kantoor en magazijn, op het perceel Postweg 53, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie E, nr. 2764. c. G. Stam, Nieuwerhoekplein 1, Soest, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een benzine-installatie alsmede een service- en reparatiewerkplaats voor motorvoertuigen, op het perceel Nieu werhoekplein 1, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie H, nr. 8322. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunningen in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zullen op dinsdag, 15 mei a.s., des voormiddags, resp. te 10, 10.30 en 11 uur, in het gemeentehuis open bare zittingen worden gehouden, al waar mondeling bezwaren tegen de in williging van deze verzoeken kunnen worden ingebracht. Soest, 27 april 1962. ONTEIGENING. De burgemeester van Soest deelt me de, dat van 1 mei 1962 tot en met 21 mei 1962 ter gemeentesecretarie van Soest (op de afdeling algemene zaken, op werkdagen van 9.00-12.00 uur) voor een ieder ter inzage liggen twee raads besluiten van 18 april 1961, met bijbe horende bescheiden, tot onteigening ten name van de gemeente Soest van ter uitvoering van het uitbreidingsplan in onderdelen voor gronden ongeveer be grensd door de Van Weedestraat, Prins Bernhardlaan, Waldeck Pyrmontlaan, Beetzlaan, Hellingweg, Korte Berg straat, Julianalaan en Anna Paulowna- laan, het zogenaamde uitbreidingsplan ,.Lazarusberg", door deze gemeente be nodigde percelen grond. Soest, 27 april 1962. 2ltKtNFONDSL i VEPANC1ER SOESTERBERGSESTR.WEG 26 TEL2982 STUDIEBEURZEN en -toelagen. Aan ouders, resp. voogden, van in de gemeente Soest woonachtige leerlingen, die hun studie in het komende cursus jaar willen voorzetten aan een gymna sium, lyceum, hoge burgerschool, mid delbare meisjesschool, middelbare han delsschool, middelbare nijverheidsschool, opleidinsinrichtingen voor onderwijze ressen bij het voorbereidend lager on derwijs of een conservatorium dan wel een andere naar het oordeel van bur gemeester en wethouders daarmede ge lijk te stellen inrichting voor muziek of beeldende kunsten of die in aanmerking menen te kunnen komen voor een stu diebeurs of -toelage, wordt bekend ge maakt, dat zij hun aanvrage met toe lichting vóór 1 juni a.s. bij burgemees ter en wethouders kunnen indienen. KLEUTERONDERWIJS. Burgemeester en wethouders van Soest gelet op artikel 53 van de Kleuteron derwijswet brengen ter algemene ken nis dat de raad dier gemeente in zijn vergadering gehouden op 18 april 1962 medewerking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet heeft ver leend aan het R.K. schoolbestuur te Soesterberg voor het aanschaffen van meubelen en leermiddelen alsmede voor het aanbrengen van een vloerbedekking en het treffen van enkele voorzieningen t.b.v. de R.K. Kleuterschool te Soes terberg. Soest, 27 april 1962. Van Lenneplaan 69 Telef. 2935 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw LAGER ONDERWIJS. Burgemeester en wethouders van Soest gelet op artikel 76 van de Lager-onder- wijswet 1920 brengen ter algemene kennis dat de raad dier gemeente in zijn vergadering, gehouden op 18 april 1962, medewerking heeft verleend aan het bestuur van de Stichting Engendaal- school te Soest voor 1. het aanschaffen van meubilair 2. het uitbreiden van de leer- en hulp middelen wegens stijging van het aan tal leerlingen, zulks ten behoeve van de onder dat be stuur staande Van der Huchtschool voor u.l.o. Soest, 27 april 1962. INSCHRIJVING LEERLINGEN VOOR OPENBARE SCHOLEN. Ouders, die hun kinderen met ingang van het nieuwe schooljaar openbaar onderwijs wensen te doen geven, kun nen hiervan vanaf heden dagelijks aan gifte doen bij het hoofd van een der hieronder aangegeven openbaar scho len a. school voor g.l.o. in de Kerkebuurt (hoofd de heer B. J. Netto huisadres Bonifaciusstraat 5, huistelefoon 4448, schooltelefoon 4589) b. school voor g.l.o. te Soest-Zuid (hoofd de heer E. Belgraver, huisadres Bilderdijklaan 6, schooltelefoon 3614) c. school voor g.l.o. aan de Beetzlaan (hoofd de heer L. Overhoff, huisadres Beetzlaan 50, huistelefoon 2215) d. school voor u.l.o. in de Kerkebuurt (hoofd de heer J. H. Neerbos, huis adres Aagje Dekenlaan 11, huistelefoon 4567, schooltelefoon 4589). De ouders wordt verzocht bij de in schrijving het trouwboekje ter inzage te verstrekken. Om tot de gewone lagere scholen (a, b en c) te worden toegelaten moeten de kinderen vóór 1 oktober 1962 de leef tijd van 6 jaar hebben bereikt. Soest, 27 april 1962. Utrecht - Soest - Soestdijk - Baarn INGELEVERDE GELDIGE KANDIDATEN LIJSTEN RAADSVERKIEZING. NUMMERINGSZITTING CENTRAAL STEMBUREAU. Van de voorzitter van het hoofdstem bureau is mededeling ontvangen welke geldige kandidatenlijsten voor de ver kiezing van de leden van de raad der gemeente zijn ingeleverd. Van 24 april tot en met 27 april 1962 kunnen bij het centraal stembureau door zitting hebbende raadsleden ver klaringen worden ingeleverd, waarbij een kandidatenlijst voor een voorkeur nummer wordt aanbevolen. Formulieren voor deze verklaringen zijn ter gemeentesecretarie verkrijg baar. De voor de kiezers toegankelijke zit ting van het centraal stembureau voor de nummering van de kandidatenlijsten zal worden gehouden op 28 april a.s., des voormiddags om 9 uur, in het ge meentehuis. De voorrzitter van het centraal stembureau, S. P. BENTINCK. Soest, 24 april 1962. Dames I speelt de laatste normale com petitiewedstrijd. Heel belangrijk is wel de wedstrijd van Heren II tegen Voor- daan III. Ook hier een pool van vier, waarvan er drie promoveren. Met twee punten uit een wedstrijd staat Heren II er goed voor. Voor de wedstrijd van zondag van dit goed spelende elftal wordt dan ook veel belangstelling ver wacht. Maandag moet Dames II in het strijd perk treden voor een beslissingswed strijd om het afdelingskampioenschap 4e klasse K.N.H.B. De dames kunnen hierin vrijuit spelen in de prettige we tenschap, dat beide elftallen promove ren naar de derde klasse. Het gaat dus zuiver om het kampioenschap van de afdeling. Om 2.30 uur spelen de Soester dames veteranen op de Schrikslaan (maandag) een vriendschappelijke wedstrijd tegen Meisjes A, ter afsluiting van hun sei zoen. RIT VAN S.B.C. Op 16 april werd een rit van de Soes ter Bromfiets Club afgelast omdat het weer te slecht was. Deze rit is dins dag verreden. Het parcours was uitgezet door de heer J. N. Grift. Het was een moeilijke rit, die vele strafpunten opleverde. De af stand was 30 km. Er waren 20 deel nemers. De uitslag was 1. H. de Kruif, 51 strafpunten. 2. J. Barnink (55). 3. E. |v. d. Broek (60). 4. W. v. d. Leek (100). 5. J. v. d. Bank (101). I De heer B. Luschen reikte de prijzen uit en deelde mee dat er op 30 april ter gelegenheid van koninginnedag rit ten voor fietsers en bromfietsers zijn. Er wordt om twee uur bij Bos en Duin gestart. JA! Naast de Super-reiniging PROGRAMMA MIXED HOCKEY CLUB SOEST. Zondag 29 april SchaerwijdeSoest III (dames), 2.30 uur Soest IS.C.H.C. II (dames) ,1.30 uur. Soest IIVoordaan III (heren), 2 uur. Maandag 30 april PinokéSoest II (dames), 2 uur. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van de Gooische Hockey Club in Bussum. Door het slechte weer in deze winter, is het competitieprogramma van de hockeybond nog steeds niet voltooid. Zondag speelt Dames III de tweede promotiewedstrijd. Uit de pool van vier elftallen, die een halve competitie spe len, gaan er drie over naar de vierde klasse K.N.H.B. Helaas verloor Soest III de eerste promotiewedstrijd, zodat de dames zondag zullen moeten proberen de volle winst uit Zeist mede te nemen. Populair chemisch reinigen mantel demi costuum (dames of heren) winterjas jekker Uitgezonderc witte kleding Wel zelf even brengen en halen. SOEST: Dep. Merolweg 10, tef. 3258, met fll. In: Hilversum. Leren, Baarn, Huizen, -Bussum, Nederhorst d. Berg. Vertegenwoordiger in het Gooi van „PERSI", suède-reiniging. SAESTUMS.E.C. 0-0. S.E.C. heeft het in Zeist tegen Saestum niet verder dan een doepuntloze wed strijd kunnen brengen en het was ook een slechte wedstrijd, waarin de voor hoedes het volkomen moesten afleggen tegen de verdedigingen. De Bruin had weinig in te brengen tegen spil v. d. Eshof en middenvoor Van Schaik van Saestum had tegen Ruttenberg ook niet veel succes. Ten Hove speelde in de S.E.C.-verdediging een goede wed strijd. Na een paar aardige S.E.C.-aanvallen werd keeper Adams door de Saestum- rechtsbuiten Van Beek in het nauw gebracht. Met moeite kon hij het schot van deze speler stoppen. Voor rust gaf Saestum de toon aan en na rust S.E.C., maar het leverde alle maal niets op. Van Breukelen werkte hard in de S.E.C.-voorhoede, maar ook hij kon geen succes boeken. Tijdens de wedstrijd raakte De Rooij geblesseerd en hij moest vervangen worden door Meidam. Tegen het einde van de wedstrijd ging linksback Van Kooij, die de geblesseerde Pothoven verving, naar voren en drie minuten voor het einde van de wedstrijd had hij bijna succes. Hij schoot de bal bui ten bereik van keeper De Sain tegen de lat. Met dit gering succes moest S.E.C. genoegen nemen, want het bleef 0-0. kan ook voor D wonderen doen. De beproefde bloedzuiverende kuur van Kruschen brengt Uw bloedzuiverende organen weer goed op gang en zo wor den de onzuiverheden in Uw bloed, die U nu die snerpende pijn verwekken, van zelf afgedreven. Duizenden lijders aan Rheumatische Pijnen raakten met Kru schen verlost van die rampspoed, die hun het leven vergalde en zelfs hun da gelijkse dagtaak in 't honderd stuurde. Weifel niet. Kruschep zal ook U goed doen als U zich aan de kleine dagelijkse dosis houdt - niet meer dan er op een cent gaat GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Onze gemeente had op 1 januari 29178 inwoners en meer dan 16000 van hen zullen op 30 mei moeten stemmen voor de nieuwe gemeenteraad. In 1958 was het aantal kiezers 15493 en er werden 14463 stemmen uitgebracht. Hiervan waren er 14006 geldig. De K.V.P. kreeg 4540 stemmen en daarmee zeven zetels, de V.V.D. kreeg 3151 stemmen en kwam daarmee van twee op vijf zetels, de protestants-christelijke fractie, bestaan de uit A.R.P., C.H.U. en S.G.P. kre gen samen 3260 stemmen en eveneens vijf zetels. De P.v.d.A. kreeg 3055 stem men, voldoende voor 4 zetels. Op zaterdag 28 april zal uitgemaakt worden hoe de kandidatenlijsten van de zes partijen die ditmaal aan de verkie zingen deelnemen genummerd worden. De volgende lijsten zijn ingediend K.V.P. W. G. van Zadelhoff, A. P. Hil- horst, Joh. C. Korte, B. H. A. Elbertse, J. H. Hom, J. R. van Poppelen, G. C. v. d. Berg, mevr, M. C, Walter-v. d. Togt, A. J. van Balkom, A. J. v. Vloten, Taxatie® - Hypotheken - Asanrantiën - Expertise C. Merts, mevr. E. A. Spoelstra-Schrö- der, P. H. Versteijne, J. C. Koelink, A. A. Murck, L. J. Dooper, P, J. C. Dijkman en A. v. d. Hoed. V.V.D. D. J. P. Oranje, J. E. Brou wer, J. K. de Bruin, W. G. Bouwman, mevr. E. C. van Goor-Cleton, A. S. Westra, S. Brugman, J. J. Ebbers, J. Sibbinga Mulder, A. v. d. Meer, P. Gaaf, J Bakker, mevr. W. E. Jansen-Dwars, F. H. Blomberg, J. A. Detmar, J. H. Faber, A. J. H. Koopmans. Prot. Chr. (A.R.P. en C.H.U.) J. v. d. Arend, mevr. M, H. B. Muurling- Voorthuis, L. J. Dijkstra, J. W. D. Ber- kelbach v. d. Sprenkel, C. Verheus, P L. Walraven, G. H. Oldenboom, D. Brouwer, D. Hoekstra, Chr. v. d. Zee, L van Schaffelaar, K. Groen, J. Kene- mans, J. W. Hoebee, K. Lam, J. C. Smits, T. J. de Ruiter, J. Verspuy, C. Barnhoorn, J. van Charldorp. P.v.d.A. K. de Haan, mevr. S. M. Po- let-Musler, P. C. Pieren, P, Grift, C. C. van Weert, mevr, P. M. van Kleef-Beck, P, D. H. Schlecht, J. J, v. d. Brakel, mevr. I. A. Paulides-De Vries, M. A. Hermsen, mej. A. Maat, mevr. A. M. Beernink-Colenbrander, G. Lenderink. Staatkundig Ger. Partij H. Terlouw, C. van Altena, G. H. Kerstens. Communistische Partij Nederland J. Cornelisse, mevr, J. M. T. Paarlberg- Dienaar. JAARVERGADERING DUINKIKKERS. Hedenavond, om 8 uur, houdt de zwem vereniging „De Duinkikkers" een be langrijke jaarvergadering in café De Birk, in de Birkstraat. Er zullen enige jaarverslagen uitgebracht worden, er worden bestuursleden, leden van de technische commissie en leden van de kascommissie gekozen, de trainings avonden, het zomerprogramma en het schoolzwemmen komt ter sprake en een belangrijk punt van de agenda is de bespreking van het organiseren der na tionale zwemkampioenschappen, welke in augustus in het Soester natuurbad gehouden zullen worden. Van het bestuur zijn de heer J. C. de Vink, voorzitter, D. Kat, penningmees ter en J. Brink aftredend. Zij stellen zich herkiesbaar. De heer J. Iseger treedt af als eerste secretaris en het bestuur stelt voor in zijn plaats de heer J. Kluën te kiezen. De heer G. v. Gaast zal aftreden als tweede secretaris. Kandidate voor deze functie is mej. Th. Smink. Van de technische commissie zijn mevr. B. Ruitenbeek en de heer J. Brink herkiesbaar en de heer S. Fraai is de nieuwe kandidaat voor deze commissie.

Soester Courant | 1962 | | pagina 9